Suvestinė redakcija nuo 2017-07-05 iki 2018-07-04

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2015-03-30, i. k. 2015-04580

 

Kaunor-m

KAUNO  RAJONO  SAVIVALDYBĖS  TARYBA

 

2 POSĖDIS

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2015 m. kovo 19 d.  Nr. TS-94

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Kauno rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.  Patvirtinti Kauno rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą (pridedama).

2. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja, kai Savivaldybių tarybų 2015 m. rinkimuose išrinkta Kauno rajono savivaldybės taryba susirenka į pirmąjį posėdį.

 

 

 

Meras                                                                                                  Valerijus Makūnas


 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2015 m. kovo 19 d. sprendimu Nr. TS-94

 

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS

 

 

2015 M.

 

TURINYS

I SKYRIUS BENDROSIOS NUOSTATOS............................................................................ 3

 

II SKYRIUS TARYBA IR JOS VEIKLOS FORMOS........................................................... 3

 

III SKYRIUS PIRMASIS TARYBOS POSĖDIS................................................................... 6

 

IV SKYRIUS KITI TARYBOS POSĖDŽIAI, JŲ ORGANIZAVIMO TVARKA............... 8

 

V SKYRIUS  TARYBOS ĮGALIOJIMAI............................................................................. 14

 

VI SKYRIUS  MERAS........................................................................................................... 15

 

VII SKYRIUS MERO PAVADUOTOJAS (PAVADUOTOJAI)........................................ 18

 

VIII SKYRIUS  TARYBOS DARBO PLANAVIMAS....................................................... 20

 

IX SKYRIUS  TARYBOS POSĖDŽIUI PATEIKIAMŲ SVARSTYTI KLAUSIMŲ RENGIMAS

IR REGISTRAVIMAS............................................................................................................ 20

 

X SKYRIUS  TARYBOS POSĖDYJE PRIIMTŲ DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS IR SKELBIMAS 23

 

XI SKYRIUS TARYBOS SPRENDIMŲ ĮGYVENDINIMAS IR KONTROLĖ............... 24

 

XII SKYRIUS  SAVIVALDYBĖS TARYBOS KOLEGIJA............................................... 25

 

XIII SKYRIUS  TARYBOS KOMITETAI........................................................................... 27

 

XIV SKYRIUS  TARYBOS KOMISIJOS............................................................................ 32

 

XV SKYRIUS TARYBOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS.............................................. 34

 

XVI SKYRIUS TARYBOS NARIŲ PAKLAUSIMAI........................................................ 36

 

XVII SKYRIUS TARYBOS NARIŲ VEIKLOS APMOKĖJIMAS................................... 37

 

XVIII SKYRIUS  SAVIVALDYBĖS KONTROLĖS IR AUDITO TARNYBA............... 39

 

XIX SKYRIUS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS ATSISKAITYMAS TARYBAI

UŽ SAVIVALDYBĖS NUOSAVYBĖS TEISE PRIKLAUSANČIO TURTO VALDYMA,

 NAUDOJIMA IR DISPONAVIMĄ.........................................................................................39

 

XX SKYRIUS MERO, TARYBOS NARIŲ, SAVIVALDYBĖS INSTITUCIJŲ, ĮSTAIGŲ IR,

ĮMONIŲ VADOVŲ ATSISKAITYMAS UŽ SAVO VEIKLĄ........................................... 40

 

XXI SKYRIUS GYVENTOJŲ PRIĖMIMO ORGANIZAVIMAS, JŲ PASIŪLYMŲ, PRAŠYMŲ

 IR SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS........................................................................................... 42

 

XXII SKYRIUS VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSA....................................................... 43


 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kauno rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos veiklos reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Kauno rajono savivaldybės tarybos (toliau – ir Tarybos), Savivaldybės mero (toliau – ir mero), mero pavaduotojo (toliau – mero pavaduotojo), Tarybos kolegijos, komitetų (toliau – Komitetų), komisijų bei atskirų Tarybos narių veiklos tvarką ir formas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir kitų įstatymų laiduotą savivaldos teisę.

2. Taryba yra įstatymų nustatyta tvarka demokratiškai išrinktų Kauno rajono savivaldybės bendruomenės atstovų atstovaujamoji savivaldybės institucija, turinti vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas, kuriai vadovauja Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka vienmandatėje rinkimų apygardoje tiesiogiai išrinktas Savivaldybės tarybos narys – Savivaldybės meras.

3. Meras yra Savivaldybės vadovas, vykdantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytus įgaliojimus.

4. Reglamentas tvirtinamas ir gali būti keičiamas Tarybos sprendimu, kai už jį balsuoja posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma.

 

II SKYRIUS

TARYBA IR JOS VEIKLOS FORMOS

 

5. Tarybą sudaro pagal Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą išrinkti Savivaldybės bendruomenės atstovai – 27 Tarybos nariai.

6. Tarybos narys yra Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka Savivaldybės nuolatinių gyventojų išrinktas Savivaldybės bendruomenės atstovas.

7. Išrinktos naujos Tarybos nario įgaliojimai prasideda, o ankstesnės kadencijos Tarybos nario įgaliojimai baigiasi nuo tos dienos, kurią išrinkta nauja Taryba susirenka į pirmąjį posėdį ir šios Tarybos narys jame prisiekia.

8. Tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti Tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti Tarybos nariai.

9. Per du mėnesius nuo pirmo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos turi būti paskirti mero pavaduotojas (pavaduotojai) ir Savivaldybės administracijos direktorius (toliau – Administracijos direktorius), sudaryti Tarybos komitetai ir paskirti šių komitetų pirmininkai, sudarytos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos ir paskirti šių komisijų pirmininkai, sudaryta Tarybos kolegija, jeigu nusprendžiama ją sudaryti. Jeigu mero pavaduotojo (pavaduotojų) įgaliojimai nutrūksta ir (ar) Administracijos direktorius atleidžiamas iš pareigų prieš terminą, per du mėnesius nuo jo įgaliojimų nutrūkimo ar atleidimo iš pareigų dienos Savivaldybės taryba turi paskirti mero pavaduotoją (pavaduotojus) ir (ar) Administracijos direktorių.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

10. Savivaldybės tarybą sudaro Tarybos dauguma, mažuma ir tarybos narių grupės:

10.1. Savivaldybės tarybos dauguma – Tarybos narių frakcija ir (ar) Tarybos narių grupė, delegavusios (delegavusi) savo kandidatų į Savivaldybės vykdomąją instituciją arba mero pavaduotojo pareigas ir pirmajame ar kitame Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, pateikusios (pateikusi) savo veiklos programą, taip pat Tarybos narių frakcija ir (ar) Tarybos narių grupė, viešu pareiškimu nedeklaravusios (nedeklaravusi), kad nedalyvauja sudarant Savivaldybės vykdomąją instituciją, ir nedelegavusios (nedelegavusi) į mero pavaduotojo pareigas savo kandidatų;

10.2. Savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) – Tarybos narių frakcija ir (ar) Tarybos narių grupė, pirmajame ar kitame Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaravusios (deklaravusi), kad nesiūlo savo kandidato sudarant Savivaldybės vykdomąją instituciją, nedelegavusios (nedelegavusi) savo kandidatų į mero pavaduotojo pareigas ir pateikusios (pateikusi) savo veiklos kryptis;

10.3. Savivaldybės tarybos narių grupė – Tarybos nariai, nesusivieniję į Tarybos narių frakcijas.

11. Tarybos nariai gali jungtis į frakcijas. Tarybos narių frakcija – ne mažiau kaip trys Tarybos nariai, pirmajame ar kitame Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaravę, kad veiklą Taryboje tęsia susivieniję į frakciją. Frakciją gali sudaryti pagal vieną rinkimų sąrašą išrinkti Tarybos nariai, pagal kelis rinkimų sąrašus išrinkti Tarybos nariai arba dalis vieno rinkimų sąrašo Tarybos narių. Frakcijas Tarybos posėdžio pirmininkas įregistruoja ir tai užfiksuojama Tarybos posėdžio protokole.

12. Kiekvienas Tarybos narys gali priklausyti tik vienai frakcijai.

13. Frakcijos ir grupės turi teisę siūlyti savo atstovus į Kolegiją, Komitetus ir Tarybos komisijas.

14. Taryba savo kadencijos laikotarpiui Tarybos funkcijoms įgyvendinti priima sprendimus pagal Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytą Tarybos kompetenciją ir:

14.1. mero siūlymu nusprendžia skirti vieną ar du mero pavaduotojus. Taryba gali mero siūlymu nuspręsti, kad mero pavaduotojai ar vienas iš jų pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais;

14.2. mero teikimu skiria Administracijos direktorių ir Administracijos direktoriaus pavaduotojus;

14.3. tvirtina sudarytus Komitetus, atsižvelgdama į Tarybos narių skaičių ir Komitetų sudėtį pagal partijas, ir nustato kiekvieno Komiteto kompetenciją;

14.4. tvirtina sudarytas nuolatines komisijas ir atskiriems klausimams nagrinėti sudarytas laikinąsias komisijas bei jų nuostatus.

15. Taryba savo sprendimu gali pavesti Administracijos direktoriui arba Administracijos direktoriaus pavaduotojui (pavaduotojams) vykdyti paprastąsias Tarybos kompetencijas.

16. Taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai Tarybos posėdžiuose.

17. Tarybos posėdžiams klausimus rengia Komitetai ir komisijos posėdžiuose, Tarybos narių frakcijos ir grupės pasitarimuose, Tarybos nariai, Savivaldybės kontrolierius, meras ir Administracijos direktorius. Taryba svarstomais klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja jų įgyvendinimą.

18. Taryba ne rečiau kaip vieną kartą per metus šio Reglamento nustatyta tvarka turi pateikti Savivaldybės bendruomenei viešą savo veiklos ataskaitą. Ataskaitą Tarybos vardu pateikia meras.

19. Tarybos veikla tarp Savivaldybės tarybos posėdžių tęsiama Komitetuose ir komisijose, taip pat Tarybos nariams bendraujant su rinkėjais.

20. Tarybos posėdžiams, Komitetams, merui aptarnauti, taip pat Tarybos sprendimų projektams rengti, nagrinėti ir išvadų dėl Tarybos sprendimų projektams rengti mero siūlymu gali būti steigiamas Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas (toliau – sekretoriatas).

21. Sekretoriatas gali būti sudaromas iš mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.

22. Sekretoriato finansinį, ūkinį ir materialinį aptarnavimą atlieka Savivaldybės administracija. Taryba nustato atskirą sekretoriato išlaidų sąmatą.

23. Jeigu sekretoriatas nesudaromas, savo įgaliojimų laikui meras gali turėti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų. Mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoju negali būti Tarybos narys.

 

 

 

III SKYRIUS

PIRMASIS TARYBOS POSĖDIS

 

24. Pirmąjį išrinktos naujos Tarybos posėdį šaukia savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne anksčiau kaip ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinę dieną ir ne vėliau kaip praėjus 7 kalendorinėms dienoms nuo ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinės dienos, kuri nustatoma vadovaujantis Konstitucijos 119 straipsniu, o jeigu Tarybos rinkimai vyko po tiesioginio valdymo įvedimo ar buvo surengti pakartotiniai rinkimai Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 86 straipsnyje numatytu atveju, – ne vėliau kaip per dvi savaites po rinkimų rezultatų paskelbimo. Šiam posėdžiui pirmininkauja savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas savivaldybės rinkimų komisijos narys.

25. Apie pirmojo posėdžio sušaukimo laiką ir vietą savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 14 dienų paskelbia per visuomenės informavimo priemones (Savivaldybės interneto svetainėje ir regioninėje spaudoje). Jeigu savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas išrinktos naujos Tarybos pirmojo posėdžio nesušaukia iki nustatyto termino pabaigos, išrinktos naujos Tarybos nariai renkasi patys kitą dieną pasibaigus šiam terminui. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja meras arba, jeigu jo nėra, – vyriausias pagal amžių tarybos narys.

26. Pirmajam ir kitiems išrinktos naujos Tarybos posėdžiams, iki prisieks Tarybos nariai, pirmininkauja savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas savivaldybės rinkimų komisijos narys. Po tarybos narių (mero) priesaikos priėmimo posėdžiui pirmininkauja meras arba, jeigu jo nėra, – vyriausias pagal amžių Tarybos narys.

27. Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje:

27.1. prisiekia Tarybos nariai; jeigu meras neišrinktas, renkamas mero pareigas laikinai einantis Tarybos narys;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

27.2. gali būti posėdžio pirmininkui įteikiami vieši pareiškimai dėl Tarybos narių vienijimosi į frakcijas, dėl Tarybos daugumos ir Tarybos mažumos (opozicijos) sudarymo;

27.3. priimamas sprendimas dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus (direktoriaus pavaduotojo) atleidimo iš pareigų, nes baigėsi jo įgaliojimų laikas, ir mero, o jeigu meras neišrinktas, jo pareigas laikinai einančio Tarybos nario siūlymu dėl pavedimo Savivaldybės administracijos direktoriui, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui ar kitam Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, kol bus paskirtas Savivaldybės administracijos direktorius (direktoriaus pavaduotojas) naujai kadencijai;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

27.4. gali būti skiriami mero pavaduotojas (pavaduotojai) ir Savivaldybės administracijos direktorius. Mero pavaduotojas (pavaduotojai) ir Savivaldybės administracijos direktorius negali būti skiriami, jeigu meras neišrinktas ar pirmajame posėdyje meras neprisiekė. Jeigu pirmajame posėdyje meras neprisiekė, Taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos. Kitas posėdis turi įvykti ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas po pirmojo posėdžio ir jam, iki prisieks meras ar bus paskirtas Tarybos narys laikinai eiti mero pareigas, pirmininkauja vyriausias pagal amžių Tarybos narys. Jeigu ir šiame posėdyje meras neprisiekė arba prisiekė, bet dėl laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai negali eiti savo pareigų, Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma skiriamas Tarybos narys laikinai eiti mero pareigas.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

28. Pirmasis Tarybos posėdis pradedamas naujai išrinktos Tarybos narių (mero) priesaika. Tarybos nario (mero) priesaiką priima savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas savivaldybės rinkimų komisijos narys.

29. Prisiekdamas Tarybos narys turi teisę pasirinkti vieną iš šių priesaikos tekstų:

29.1. „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas.“;

29.2. „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.“

30. Tarybos narys prisiekia stovėdamas priešais priimantį priesaiką asmenį – padėjęs ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, skaito priesaiką.

31. Baigęs skaityti priesaiką, Tarybos narys pasirašo vardinį priesaikos lapą.

32. Priesaikos tekstas netaisomas ir nekeičiamas. Šios nuostatos nesilaikymas, taip pat atsisakymas pasirašyti vardinį priesaikos lapą arba pasirašymas su išlyga reiškia, kad Tarybos narys neprisiekė.

33. Vardiniai priesaikos lapai perduodami priėmusiam priesaiką asmeniui, šis juos patikrina ir paskelbia Tarybos narių, įgijusių visas Tarybos nario teises ir pareigas, pavardes.

34. Tarybos narys turi prisiekti tame posėdyje, kuriame jis dalyvauja pirmą kartą po Tarybos rinkimų. Tuo atveju, kai Tarybos narys prisiekia ne pirmajame Tarybos posėdyje, priesaiką priima Vyriausiosios rinkimų komisijos narys pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavedimą.

35. Tarybos narys, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka neprisiekęs, netenka Tarybos nario mandato. Asmuo, priimantis priesaiką, apie tai praneša Vyriausiajai rinkimų komisijai ir ši priima atitinkamą sprendimą. Šis Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos vyriausiajam administraciniam teismui.

36. Tarybos narys turi teisę gauti Tarybos nario pažymėjimą. Šį pažymėjimą po Tarybos nario priesaikos jam įteikia priesaiką priimantis asmuo.

37. Tarybos nario pareigos ir teisės nustatytos Konstitucijoje, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir kituose įstatymuose, Reglamente. Draudžiama Tarybos narį persekioti už balsavimą ar pareikštą nuomonę Tarybos ar jos komitetų posėdžiuose. Už asmens įžeidimą ar šmeižtą, už asmens garbę ir orumą žeminančios ir tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą Tarybos narys atsako įstatymų nustatyta tvarka.

38. Paskelbus Tarybos narių, po priesaikos įgijusių visas Tarybos nario teises ir pareigas, pavardes, skelbiama naujai išrinktų Tarybos narių registracija, kurios metu Tarybos nariai pasirašo Tarybos narių registracijos lape ties savo pavarde. Registraciją vykdo sekretoriato arba Administracijos direktoriaus paskirtas darbuotojas. Posėdis tęsiamas, jeigu užsiregistravo daugiau kaip pusė išrinktų ir prisiekusių Tarybos narių. Jeigu nedalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų ir prisiekusių Tarybos narių, posėdžio pirmininkas paskelbia kito posėdžio datą. Kitas posėdis turi būti sušauktas ne vėliau kaip per 5 dienas.

39. Jeigu pirmajame posėdyje meras neprisiekė, Taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos. Kitas posėdis turi įvykti ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas po pirmojo posėdžio, kuriam pirmininkauja vyriausias pagal amžių Tarybos narys. Jeigu ir šiame posėdyje meras neprisiekė arba prisiekė, bet dėl laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai negali eiti savo pareigų, Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma išrinktas Tarybos narys skiriamas laikinai eiti mero pareigas.

40. Pirmojo Tarybos posėdžio sekretoriumi skiriamas sekretoriato darbuotojas arba Administracijos direktoriaus paskirtas Savivaldybės administracijos darbuotojas.

41. Patalpas posėdžiui parengia Savivaldybės administracija (turi būti parengtos vietos naujai išrinktiems Tarybos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams, patalpos aprūpintos garso ir įrašų aparatūra, gali būti pasirūpinta transliacija per vietos radiją, interneto svetainėje, turi būti parengta balsadėžė bei parengta slapto balsavimo vieta). Atsakingas už tinkamą pasirengimą pirmajam posėdžiui yra Administracijos direktorius. Posėdžio metu salėje naujai išrinkti Tarybos nariai turi sėdėti atskirai nuo kitų posėdžio dalyvių.

 

IV SKYRIUS

KITI TARYBOS POSĖDŽIAI, JŲ ORGANIZAVIMO TVARKA

 

42. Kitus Tarybos posėdžius prireikus, bet ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai, šaukia meras, o kai jo nėra, – mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys.

43. Tarybos posėdžiams pirmininkauja meras, o kai jo nėra – mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys.

44. Meras, o kai jo nėra, – mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai einantis mero pareigas Tarybos narys privalo sušaukti Tarybos posėdį, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip 1/3 išrinktų Tarybos narių pateikdami svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais, ne vėliau kaip per dvi savaites nuo Tarybos narių reikalavimo gavimo. Jeigu per nustatytą laiką meras ar jo pavaduotojas arba laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys Tarybos posėdžio nesušaukia, jį gali šaukti ne mažiau kaip 1/3 išrinktų Tarybos narių. Jeigu meras ar jo pavaduotojas arba laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys posėdyje nedalyvauja, posėdžiui pirmininkauja ir visus posėdyje priimtus dokumentus pasirašo Tarybos paskirtas Tarybos narys.

45. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja išrinktų Tarybos narių dauguma.

46. Tarybos posėdžio darbotvarkę sudaro meras. Ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki Tarybos posėdžio svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkę. Jeigu meras svarstytinų klausimų į posėdžio darbotvarkę neįtraukia, dėl jų įtraukimo į darbotvarkę sprendžia Taryba posėdyje balsuodama ir šie balsavimo rezultatai fiksuojami posėdžio protokole. Tarybos posėdžio darbotvarkė ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Tarybos posėdžio paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.

47. Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia mero balsas. Jeigu meras posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

48. Dėl Tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų balsuojama atvirai, išskyrus atvejus, kai skiriamas mero pavaduotojas, Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai, sprendžiamas nepasitikėjimo meru, mero pavaduotojais, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojais klausimas.

49. Slaptas balsavimas Reglamente nustatyta tvarka galimas ir tais atvejais, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

50. Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatai turi būti saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

51. Tarybos posėdžiai yra atviri. Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje kalbėti kviestiems asmenims. Jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžiama užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti (iki 5 minučių) Tarybos posėdžiui pirmininkaujančio asmens pritarimu.

52. Tarybos posėdžiai tiesiogiai transliuojami Savivaldybės interneto svetainėje. Tarybos posėdis pradedamas transliuoti ir įrašinėti likus 5 min. iki posėdžio pradžios ir baigiamas jam pasibaigus.  Posėdžių pertraukos nėra tiesiogiai transliuojamos ir įrašinėjamos. Tiesioginė transliacija ir praėjusių Tarybos posėdžių įrašai pasiekiami svetainėje www.krs.lt skiltyje video transliacijos. Tarybos  posėdžių įrašai paviešinami ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Tarybos posėdžio.

53. Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais merui pateikia Komitetai, komisijos, Tarybos nariai, Tarybos narių frakcijos ir grupės, Savivaldybės kontrolierius, Administracijos direktorius. Tarybos posėdžiuose svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių Reglamento nustatyta tvarka yra pateikti sprendimų projektai. Pateikti sprendimų projektai yra registruojami šio Reglamento nustatyta tvarka ir ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir kitoje informacinėje sistemoje, jeigu tai numatyta teisės aktuose.

54. Jeigu Tarybos posėdyje numatoma svarstyti klausimus, susijusius su pasiūlymais valstybės institucijoms dėl Savivaldybės teritorijoje esančių šių institucijų padalinių veiklos gerinimo, ir esant reikalui šiuo klausimu išklausyti šių padalinių vadovus, posėdžio darbotvarkėje nurodomas klausimo svarstymo laikas. Kvietimus šiems vadovams išsiunčia meras ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios.

55. Tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti papildyta ar pakeista Tarybos sprendimu Komiteto, komisijos, frakcijos ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių siūlymu, jei dėl šių siūlymų sprendimų projektai įregistruoti ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su mero pavaduotojo (pavaduotojų), Administracijos direktoriaus, Administracijos direktoriaus pavaduotojo (pavaduotojų), Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su pareiškimu nepasitikėjimo meru, mero pavaduotoju (pavaduotojais), Administracijos direktoriumi, Administracijos direktoriaus pavaduotoju (pavaduotojais), Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininku. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras turi teisę pateikti Savivaldybės tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti sprendimą priimti skubos tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

56. Apie Tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir šio Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais meras, kai jo nėra, – vienas iš mero pavaduotojų, o kai šių nėra, – laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys arba įgaliojimus iš 1/3 išrinktų Tarybos narių gavęs Tarybos narys ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios šio Reglamento nustatyta tvarka praneša visiems Tarybos nariams, Vyriausybės atstovui apskrityje. gyventojams ir seniūnaičiui, kai svarstomi klausimai yra susiję su jo atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (atstovams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų).

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

57. Kai posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, Taryba gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje.

58. Į patvirtintą darbotvarkę įrašytus klausimus Tarybos posėdyje pristato (iki 5 minučių, kai kuriais atvejais Taryba gali pristatymo laiką pratęsti) klausimo rengėjas arba kitas asmuo (toliau – pranešėjas). Tai gali būti:

58.1. Administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos padalinio vadovas ar kitas Savivaldybės administracijos, sekretoriato valstybės tarnautojas, Savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovai;

58.2. Komiteto pirmininkas arba Komiteto atstovas, komisijos pirmininkas, frakcijos seniūnas, Tarybos narių grupės atstovas arba bet kuris Tarybos narys, kuris rengė Tarybos sprendimo projektą svarstomu klausimu.

59. Klausimą pristatęs pranešėjas atsako į Tarybos narių klausimus (į kiekvieną klausimą iki 3 minučių). Vienas Tarybos narys vienu svarstomu klausimu gali klausti pranešėjo ne daugiau kaip du kartus, tačiau negali užduoti tų pačių klausimų, į kuriuos buvo atsakyta Komiteto posėdžio metu.

60. Pagrindiniam pranešėjui atsakius į Tarybos narių klausimus, gali būti suteikiamas žodis (iki 3 minučių) papildomam pranešėjui, jei toks yra numatytas darbotvarkėje. Jis taip pat atsako į Tarybos narių klausimus (iki 5 minučių).

61. Pranešėjams atsakius į Tarybos narių klausimus, išvadą dėl pateikto Tarybos sprendimo projekto paprastai pateikia (iki 3 minučių) kuruojamos srities Komitetų pirmininkai arba kiti Komitetų nariai.

62. Diskusijose kiekvienu svarstomu klausimu paprastai gali kalbėti po 2–4 Tarybos narius pritariančius ir prieštaraujančius pateiktam sprendimo projektui, ne ilgiau kaip po 3 minutes. Be to, kiekvienu svarstomu klausimu frakcijos vardu turi teisę kalbėti (iki 5 minučių) jos įgaliotas atstovas. Svarstomu klausimu vienas Tarybos narys gali kalbėti vieną kartą. Posėdžio pirmininkas, Tarybai pritarus, svarstomu klausimu iki 3 minučių gali leisti kalbėti ir kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims. Tik posėdžio pirmininkas motyvuotai gali nutraukti kalbėtoją, taip pat pareikšti pastabas dėl Reglamente nustatytos posėdžio tvarkos nesilaikymo ar pažeidinėjimo.

63. Tarybos posėdyje kiekvienu svarstomu klausimu turi teisę kalbėti (iki 3 minučių) Vyriausybės atstovas arba jo įgaliotas Vyriausybės atstovo tarnybos tarnautojas (toliau – įgaliotas asmuo). Vyriausybės atstovas arba jo įgaliotas asmuo gali vertinti tik sprendimo projekto atitiktį įstatymams ir kitiems teisės aktams.

64. Norintieji kalbėti, kiti posėdyje dalyvaujantys asmenys, iki posėdžio pradžios užsiregistruoja pas posėdžio sekretorių. Pirmiausia kalba Tarybos nariai, o kiti posėdyje dalyvaujantieji – tokia eilės tvarka, kaip užsiregistravo. Posėdžio pirmininkas leidžia kalbėti iš anksto neužsiregistravusiems tada, kai kalbėjo visi užsiregistravusieji. Jeigu užsiregistravęs asmuo išėjo iš posėdžių salės ir jo nėra, kai pirmininkas suteikė jam žodį, jis laikomas atsisakiusiu kalbėti.

65. Pastabas, idėjas, pasiūlymus, paklausimus Tarybos nariai taip pat gali pateikti raštu. Jie pridedami prie posėdžio protokolo ir / arba pateikiami Tarybos sudarytai redakcinei komisijai.

66. Pasibaigus diskusijoms, pranešėjai ir papildomi pranešėjai turi teisę tarti baigiamąjį žodį (iki 3 minučių).

67. Baigus diskusijas dėl kiekvieno svarstomo klausimo balsavimu, yra priimamas Tarybos sprendimas. Balsavimo pradžią skelbia posėdžio pirmininkas. Balsuojant replikos ir pastabos dėl balsavimo motyvų neleidžiamos, taip pat negalima daryti jokio poveikio Tarybos nario apsisprendimui dėl balsavimo. Pasibaigus balsavimui Tarybos narys gali išsakyti repliką (iki 1 minutės) svarstytu klausimu.

68. Taryba gali priimti tokius sprendimus:

68.1. pritarti pateiktam Tarybos sprendimo projektui;

68.2. pritarti pateiktam Tarybos sprendimo projektui su pasiūlytomis pataisomis ir / ar pakeitimais;

68.3. atidėti Tarybos sprendimo projekto svarstymą (redaguoti jį arba surinkti papildomos informacijos). Galutiniam Tarybos sprendimo projektui parengti gali būti sudaroma redakcinė arba kita Tarybos komisija. Komisijos pirmininkas praneša Tarybai komisijos darbo rezultatus ir pristato Tarybai sprendimo projektą,

68.4. nepritarti Tarybos sprendimo projektui.

69. Tarybos sprendimai priimami atviru ar slaptu balsavimu.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

70. Atvirai balsuojama rankos pakėlimu arba naudojama atviro balsavimo elektroninė sistema (jei tokia įrengta Tarybos posėdžio salėje). Pastaruoju atveju balsavimo rezultatai parodomi ekrane. Ekrane gali būti parodyta ir balsavusių Tarybos narių pavardės, jeigu tam pritaria Taryba.

71. Kai Vietos savivaldos įstatyme ir šiame Reglamente nustatytais atvejais balsuojama slaptai, naudojami specialios formos balsalapiai arba slapto balsavimo elektroninė sistema. Jeigu balsuojama balsalapiais, balsavimui pasirengti skiriama pertrauka. Balsalapius rengia, tvirtina ir Tarybos nariams išduoda Balsų skaičiavimo komisija. Balsų skaičiavimo komisija sudaroma iš Tarybos narių Tarybos sprendimu iš kiekvienos partijos ir rinkimų komiteto, turinčių mandatus Taryboje, atstovų. Balsuojant specialios formos balsalapiais, balsavimo vietoje turi būti balsadėžė ir balsavimo kabina ar kita izoliuota patalpa.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

72. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio balsalapiai, taip pat tie, kuriuose nepažymėtas nė vienas pasirinkti duotas teiginys. Papildomai įrašytos pavardės ar teiginiai neskaičiuojami.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

73. Viename balsalapyje abėcėlės tvarka gali būti rašomos kandidatų pavardės tik į vienas pareigas.

74. Visais atvejais balsalapis turi turėti antraštę, kurioje aiškiai turi būti nurodyta, dėl ko balsuojama.

75. Slapto balsavimo protokolą pasirašo visi Balsų skaičiavimo komisijos nariai. Slapto balsavimo rezultatus skelbia komisijos pirmininkas arba pavaduotojas.

Jeigu balsuojama elektronine sistema, slapto balsavimo rezultatus skelbia posėdžio pirmininkas.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

76. Neteko galios nuo 2017-03-03

Punkto naikinimas:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

77. Balsuojant rankos pakėlimu, balsus skaičiuoja Balsų skaičiavimo komisija.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

78. Jei nagrinėtu klausimu buvo balsuojama, bet sprendimas nebuvo priimtas, pakartotinai šis klausimas gali būti svarstomas tik kitame Tarybos posėdyje, nebent posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių 2/3 kvalifikuota dauguma nusprendžiama kitaip.

79. Balsuoti gali būti pateiktas vienas arba keli alternatyvūs teiginiai. Pirmuoju atveju balsuojama „už“, „prieš“ arba „susilaikau“. Antruoju atveju vienas Tarybos narys balsuoja tik už vieną pasirinktą teiginį.

80. Alternatyvūs sprendimai ar teiginiai paprastai pateikiami balsuoti pagal pateikimo svarstyti eilės tvarką.

81. Tarybos narys privalo nusišalinti nedalyvaudamas balsavime, kai sprendžiami su juo ar jo šeimos nariais ir artimaisiais giminaičiais susiję turtiniai ar finansiniai klausimai arba kai jo dalyvavimas balsuojant galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

811. Tarybos posėdyje narys prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris kelia jo interesų konfliktą, privalo informuoti Tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą, iš elektroninio balsavimo įrenginio ištraukti savo kortelę, nedalyvauti balsavimo procedūroje dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) ir išeiti iš posėdžių salės. Jeigu Taryba nusišalinimą priima, jokia forma neturi dalyvauti toliau Tarybai svarstant šį klausimą.

Posėdyje dėl Tarybos nario nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) balsuojama. Taryba motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais, pareikšto nusišalinimo gali nepriimti ir įpareigoti Tarybos narį dalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Duomenys apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo kartu su svarstyto klausimo balsavimo rezultatais skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir per penkias darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-125, 2016-03-30, paskelbta TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06601

 

82. Po posėdžio jo sekretorius sudaro posėdyje dalyvavusių Tarybos narių sąrašą, kuriame turi būti nurodyta posėdžio data, Tarybos narių, dalyvavusių posėdyje, vardai ir pavardės bei kiekvieno Tarybos nario dalyvavimo posėdyje laikas. Šią informaciją nurodo kiekvienas Tarybos narys, dar kartą pasirašydamas registracijos lape, išvykdamas iš posėdžio. Sąrašą pasirašo meras arba kitas posėdžiui pirmininkavęs Tarybos narys ir posėdžio sekretorius.

83. Visus Tarybos veiklos procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti Reglamente ir Lietuvos Respublikos įstatymuose, siūlo spręsti Tarybos posėdžio pirmininkas. Toks sprendimas po posėdžio pirmininko trumpo motyvų išdėstymo priimamas dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma.

 

V SKYRIUS 

TARYBOS ĮGALIOJIMAI

 

84. Taryba veikia pagal įgaliojimus, nustatytus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir kituose įstatymuose. Jeigu teisės aktuose yra nustatyta papildomų įgaliojimų Savivaldybei, sprendimų dėl tokių įgaliojimų vykdymo priėmimo iniciatyva, neperžengiant nustatytų įgaliojimų, priklauso Tarybai.

85. Išimtinei Tarybos kompetencijai priskirtų įgaliojimų Taryba negali perduoti jokiai kitai Savivaldybės institucijai ar įstaigai.

86. Konkrečius įgaliojimus, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme priskirtus Savivaldybės tarybos paprastajai kompetencijai, Taryba savo sprendimu gali pavesti vykdyti Savivaldybės administracijos direktoriui arba direktoriaus pavaduotojui. Jeigu Savivaldybės vykdomoji institucija negali (dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto) įvykdyti Tarybos jai perduotų įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Taryba.

 

VI SKYRIUS 

MERAS

 

87. Meras renkamas tiesiogiai Savivaldybės tarybos įgaliojimų laikui. Meras yra atskaitingas Tarybai ir bendruomenei už savo ir Savivaldybės veiklą.

88. Meras vykdo šias funkcijas:

88.1. nustato mero pavaduotojo (pavaduotojų) veiklos sritis;

88.2. Pristato, derina ir teikia Savivaldybės tarybai mero pavaduotojo (pavaduotojų), Administracijos direktoriaus, Administracijos direktoriaus pavaduotojo (Administracijos direktoriaus siūlymu), Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo, Vietos savivaldos įstatyme nustatytais atvejais Kontrolės komiteto pirmininko ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų Savivaldybės tarybos komisijų pirmininkų kandidatūras, taip pat gali siūlyti atleisti juos iš pareigų, siūlyti skirti nuobaudas Administracijos direktoriui;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

88.3. tvirtina gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymą (sugrupavimą) į seniūnaitijas savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu;

88.4. priima į pareigas ir atleidžia iš jų biudžetinių įstaigų, išskyrus švietimo įstaigas ir seniūnijas – biudžetines įstaigas, vadovus, kitas funkcijas, susijusias su visų biudžetinių įstaigų vadovų darbo santykiais, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka įgyvendina pats arba Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytais atvejais mero pareigas laikinai einantis Savivaldybės tarybos narys;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

88.5. priima į pareigas ir atleidžia iš jų viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), išskyrus švietimo įstaigas, vadovus, kitas funkcijas, susijusias su visų viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovų darbo santykiais, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka  įgyvendina pats arba Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytais atvejais mero pareigas laikinai einantis Savivaldybės tarybos narys;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

88.6. keičia pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir būdą teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka;

88.7. skelbia vietos gyventojų apklausą;

88.8. kitas Vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytas funkcijas.

89. Mero darbo užmokestį pagal įstatymų nustatytus koeficientus tvirtina Taryba.

90. Merui netaikomos Darbo kodekso nuostatos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias darbo ir poilsio laiką, kasmetines ir tikslines atostogas, materialinę atsakomybę, darbuotojų saugą ir sveikatą.

91. Merui atostogos suteikiamos Tarybos sprendimu. Meras turi teisę į 28 kalendorinių dienų trukmės kasmetines minimaliąsias atostogas. Meras prašymą dėl atostogų suteikimo pateikia Tarybai. Šio prašymo pagrindu parengiamas Tarybos sprendimas dėl atostogų suteikimo merui.

92. Merui vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis gali būti suteikiamos šios tikslinės atostogos: nėštumo ir gimdymo, tėvystės, mokymosi, valstybinėms ar visuomeninėms pareigoms atlikti, nemokamos.

93. Tarpuose tarp Tarybos posėdžių esant svarbioms (nenumatytoms) aplinkybėms, atostogos merui suteikiamos mero potvarkiu. Nemokamos atostogos dėl dalyvavimo Seimo, Respublikos Prezidento rinkimuose, rinkimuose į Europos Parlamentą ar savivaldybių tarybų rinkimuose suteikiamos įstatymų nustatyta tvarka.

94. Atostogų metu meras neatlieka mero pareigų, tačiau gali atlikti Tarybos nario pareigas.

95. Atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms finansuoti skirto mero fondo dydis nustatomas nedidinant bendrų Savivaldybės reprezentacijai skirtų lėšų ir priklauso nuo Tarybos narių skaičiaus ir yra iki dviejų Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskutiniojo paskelbto Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) dydžio sumos.

96. Meras rūpinasi, kad:

96.1. Savivaldybei būtų tinkamai atstovaujama Regionų plėtros taryboje ir šios tarybos priimti sprendimai būtų tinkamai įgyvendinami Savivaldybėje;

96.2. laiku ir tinkamai būtų rengiami Savivaldybės teritorijos raidos analizės ir ilgalaikių socialinių, kultūrinių, ūkinių, investicinių ir kitų programų projektai, užtikrinama jų įgyvendinimo kontrolė;

96.3. būtų sudarytos tinkamos prielaidos ir galimybės gyvenamųjų vietovių bendruomenės narius įtraukti į vietos reikalų tvarkymą;

96.4. būtų užtikrinamas Tarybos narių tolygus bendravimas su visais Savivaldybės rinkėjais visoje Savivaldybės teritorijoje;

96.5. būtų tobulinamas Tarybos sprendimų priėmimas ir Tarybos komitetų veikla;

96.6. būtų deramai atstovaujama Savivaldybės interesams bendradarbiaujant ir sprendžiant klausimus su valstybės valdžios ir valstybinio administravimo subjektais, teisėsaugos institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, užsienio valstybių savivaldybėmis.

97. Meras vadovauja sekretoriato darbui (jeigu jis sudaromas), tvirtina sekretoriato nuostatus, Valstybės tarnybos įstatymo ir Darbo kodekso nustatyta tvarka skiria į pareigas ir atleidžia iš jų sekretoriato darbuotojus, mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus.

971. Meras gali turėti visuomeninių patarėjų. Visuomeninių patarėjų skaičius, jų teisės ir veiklos reglamentavimas įforminamas mero potvarkiu.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

98. Mero potvarkiu skiria Administracijos direktoriaus pavaduotoją vykdyti Administracijos direktoriaus pareigas, nustatytas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir kituose įstatymuose, Administracijos direktoriaus atostogų ar ligos metu, taip pat kai jis laikinai negali eiti pareigų dėl kitų priežasčių.

99. Meras organizuoja Savivaldybės vykdomųjų institucijų ir kitų subjektų, tiesiogiai įgyvendinančių valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas, Tarybos vykdomą priežiūrą.

100. Meras savo kompetencijos klausimais gali sudaryti darbo grupes iš Tarybos narių šių sutikimu, Administracijos direktoriaus deleguotų Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, kitų Savivaldybės teritorijoje veikiančių asmenų ir visuomenės atstovų.

101. Sudarytos darbo grupės mero pavedimu gali rengti Tarybos sprendimų ar Kolegijos nutarimų projektus.

102. Savivaldybės administracijos padaliniai, Savivaldybės įmonės, įstaigos ir organizacijos privalo teikti darbo grupėms jų prašomą informaciją ir kitą medžiagą darbo grupių nagrinėjamais (rengiamais) klausimais.

103. Darbo grupes techniškai aptarnauja Savivaldybės administracijos padaliniai, kurių vadovai ar kiti pareigūnai paskirti darbo grupės pirmininkais ar nariais.

104. Meras veikia vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais bei Tarybos sprendimais.

105. Mero santykiai su valstybės institucijomis grindžiami Lietuvos Respublikos Konstitucija ir kitais teisės aktais.

106. Įstatymo nustatytos mero teisės ir įgaliojimai negali būti varžomi ar ribojami, išskyrus Lietuvos Respublikos įstatymų numatytus atvejus.

107. Mero sprendimai įforminami potvarkiais.

108. Mero potvarkių projektai derinami su Savivaldybės administracija.

109. Kai Administracijos darbuotojas nesutinka su mero potvarkio projekto nuostatomis ir atsisako jį vizuoti, jis turi raštu pateikti atsisakymo vizuoti priežastis.

110. Administracijos padaliniai privalo operatyviai informuoti jiems pavaldžias įstaigas ir organizacijas, jų reguliavimo sričiai priklausančias Savivaldybės įmones apie priimtus mero potvarkius dėl jų veiklos.

111. Mero priimti teisės taikymo aktai (individualūs teisės aktai) įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data, o teisės aktai, kuriuos skelbti Teisės aktų registre privaloma pagal teisės aktus, oficialiai skelbiami Teisės aktų registre Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka ir Savivaldybės interneto svetainėje ir įsigalioja nuo paskelbimo Teisės aktų registre dienos, jei teisės akte nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data.

112. Mero raštvedybą organizuoja ir archyvą tvarko sekretoriatas arba Savivaldybės administracija įstatymų nustatyta tvarka.

113. Meras negali būti Tarybos sudaromų Komitetų nariu.

114. Mero komandiruotės įforminamos mero potvarkiais.

115. Kai meras negali eiti pareigų, mero pavaduotojas ar laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys atlieka visas mero pareigas, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo numatytas išimtis.

116. Mero pavadavimas įforminamas mero potvarkiu. Kai meras dėl ligos ar kitais nenumatytais atvejais to padaryti negali, mero pareigas vykdo ir potvarkį dėl pavadavimo pasirašo vyresnis pagal amžių mero pavaduotojas. Ypatingomis aplinkybėmis, kai nei Savivaldybės meras, nei Savivaldybės mero pavaduotojai negali eiti savo pareigų dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių, Savivaldybės tarybos posėdžius šaukia ir mero pareigas vykdo vyriausias pagal amžių Tarybos narys. Mero pavaduotojo ar mero pareigas vykdančio Tarybos nario sprendimai įforminami mero potvarkiais.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

117. Mero pareigas laikinai eina Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma išrinktas Tarybos narys, kai:

117.1. meras dėl laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai, ne daugiau kaip šimtą dvidešimt kalendorinių dienų, negali eiti savo pareigų ir nėra paskirtas mero pavaduotojas;

117.2. Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka rinkimai vienmandatėje rinkimų apygardoje pripažįstami negaliojančiais ir skelbiami pakartotiniai rinkimai;

117.3.  Meras netenka savivaldybės tarybos nario mandato Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

118. Meras prieš terminą netenka savo įgaliojimų Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytais pagrindais ir tvarka.

Kai Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka mero įgaliojimai nutrūksta prieš terminą, naujai išrinktas meras turi teisę siūlyti Savivaldybės tarybai atleisti iš pareigų asmenis, einančius mero pavaduotojo (pavaduotojų), Administracijos direktoriaus, Administracijos direktoriaus pavaduotojo (pavaduotojų) pareigas, ir siūlyti į šias pareigas naujus asmenis.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

119. Meras visų Tarybos narių balsų dauguma gali būti nušalinamas nuo pareigų, jeigu jam pareiškiami oficialūs įtarimai padarius nusikaltimą. Nušalinimas galioja iki teismo nuosprendžio, nutarties ar sprendimo, kuriuo baigiama byla, įsiteisėjimo arba ikiteisminio tyrimo nutraukimo. Nušalinimo laikotarpiu jis netenka visų merui suteiktų įgaliojimų. Nušalinimo laikotarpiu mero pareigas laikinai eina mero pavaduotojas, o jeigu jo nėra, – kitas Tarybos paskirtas Tarybos narys.

 

1191. Jei Merui atliekant pareigas ar vykdant pavedimą reikia priimti sprendimą, dalyvauti jį priimant, ar įvykdyti pavedimą, susijusį su savo ar artimo asmens privačiais interesais, prieš pradedant klausimo rengimą, (aptarimą), svarstymą ar priėmimą, arba pačios minėtos procedūros metu meras, vadovaudamasis Vyriausiosios tarybinės etikos komisijos rekomendacijomis raštu informuoja dalyvaujančius asmenis apie esamą interesų konfliktą pareiškia apie nusišalinimą, nedalyvauja svarstant dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), o jeigu pareikštas nusišalinimas priimamas, nedalyvauja toliau svarstant interesų konfliktą keliantį klausimą.

Papildyta punktu:

Nr. TS-125, 2016-03-30, paskelbta TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06601

 

VII SKYRIUS

MERO PAVADUOTOJAS (PAVADUOTOJAI)

 

120. Savivaldybės taryba savo įgaliojimų laikui iš Tarybos narių mero siūlymu skiria vieną ar kelis mero pavaduotojus. Mero pavaduotojas skiriamas slaptu balsavimu.

121. Laikoma, kad mero pavaduotojas paskirtas, jeigu už jo kandidatūrą balsavo visų Tarybos narių dauguma. Jeigu už mero pasiūlytą kandidatą nebalsuoja visų Tarybos narių dauguma, meras gali siūlyti kitą kandidatą. Tą patį kandidatą meras gali siūlyti dar vieną kartą kitame posėdyje. Jeigu yra skiriami keli mero pavaduotojai, už kiekvieną kandidatą balsuojama atskirai.

122. Neteko galios nuo 2017-03-03

Punkto naikinimas:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

123. Taryba mero siūlymu gali nuspręsti, kad mero pavaduotojas pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais. Etatiniai ir visuomeniniais pagrindais dirbsiantys mero pavaduotojai skiriami tokia pat tvarka.

124. Mero pavaduotojas atlieka mero nustatytas funkcijas ir pavedimus. Meras mero pavaduotojo funkcijas nustato mero pavaduotojo kadencijos laikotarpiui ir gali jas keisti.

125. Mero pavaduotojo komandiruotės įforminamos mero potvarkiais.

126. Mero pavaduotojo darbo užmokestį pagal įstatymų nustatytus koeficientus tvirtina Taryba.

127. Mero pavaduotojas negali dirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose ir gauti kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą. Ši nuostata netaikoma, jeigu mero pavaduotojas pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais.

128. Mero pavaduotojas pirmininkauja Tarybos posėdžiui, kai priimant sprendimą meras negali dalyvauti arba kai svarstomi klausimai, susiję su mero asmeniu.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

 

129. Mero pavaduotojui netaikomos Darbo kodekso nuostatos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias darbo ir poilsio laiką, kasmetines ir tikslines atostogas, materialinę atsakomybę, darbuotojų saugą ir sveikatą

130. Mero pavaduotojas turi teisę į 28 kalendorinių dienų trukmės kasmetines minimaliąsias atostogas.

131. Mero pavaduotojui vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis gali būti suteikiamos šios tikslinės atostogos: nėštumo ir gimdymo, tėvystės, mokymosi, valstybinėms ar visuomeninėms pareigoms atlikti, nemokamos.

132. Mero pavaduotojui atostogos suteikiamos  mero potvarkiu.

133. Mero pavaduotojas prieš terminą netenka savo įgaliojimų Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo ir Reglamento nustatytais pagrindais ir tvarka.

134. Taryba, gavusi ne mažiau kaip 1/3 visų Tarybos narių pasiūlymą, raštą ar prašymą dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju, privalo šį klausimą svarstyti pirmame planuotame Tarybos posėdyje arba šaukti neeilinį Tarybos posėdį.

135. Nepasitikėjimo mero pavaduotoju klausimas svarstomas posėdžio pradžioje.

136. Posėdžiui, kuriame svarstomas nepasitikėjimo mero pavaduotoju klausimas, pirmininkauja meras, o jam nesant kitas mero pavaduotojas.

137. Pirmiausia Taryba supažindinama (iki 10 minučių) su prašymu dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju. Prašymą pateikia iniciatorių atstovas.

138. Po supažindinimo dėl nepasitikėjimo, mero pavaduotojas išdėsto (iki 10 minučių) savo argumentus svarstomu klausimu.

139. Posėdžio pirmininkas skelbia diskusiją, kurios metu gali kalbėti (iki 5 minučių) visi Tarybos nariai. Baigus diskusiją, žodis suteikiamas (iki 5 minučių) klausimo iniciatoriui ir mero pavaduotojui.

140. Šioms kalboms pasibaigus, pirmininkas skelbia slaptą balsavimą.

 

 

VIII SKYRIUS 

TARYBOS DARBO PLANAVIMAS

 

141. Naujai išrinkta Taryba per 4 mėnesius patvirtina kadencijos darbų programą. Kartą per metus programa gali būti tikslinama atsižvelgiant į atliktus darbus.

142. Kadencijos darbų programos parengimą organizuoja ir koordinuoja meras.

143. Kadencijos darbų programoje turi būti nurodyti:

143.1. pagrindiniai darbai, kuriuos numato įvykdyti Taryba per savo kadencijos laikotarpį;

143.2. preliminarus posėdžių skaičius;

143.3. priimtų Tarybos sprendimų įgyvendinimo kontrolė;

143.4. Tarybos narių ir Tarybos vadovų susitikimai su gyventojais ir ataskaitų pateikimas;

143.5. kiti renginiai.

144. Tarybos patvirtinta kadencijos darbų programa įteikiama Tarybos komitetams, Kolegijai, Savivaldybės administracijai, supažindinami gyventojai.

 

IX SKYRIUS 

TARYBOS POSĖDŽIUI PATEIKIAMŲ SVARSTYTI KLAUSIMŲ RENGIMAS IR REGISTRAVIMAS

 

145. Inicijuoti klausimus svarstyti Tarybos posėdyje gali meras, mero pavaduotojas, Savivaldybės kontrolierius, Tarybos komitetai, Tarybos komisijos, frakcijos, Tarybos narių grupės, Tarybos narys, Savivaldybės administracijos direktorius, Vyriausybės atstovas apskrityje, Savivaldybei pavaldžių įmonių, įstaigų ar organizacijų vadovai. 

146. Nevyriausybinės organizacijos, gyventojai ar jų įgalioti atstovai norėdami inicijuoti klausimo svarstymą Taryboje, turi raštu kreiptis į merą, Tarybos komitetą ar Tarybos narį.

147. Mero pavaduotojas ir Vyriausybės atstovas apskrityje apie siūlomą svarstyti Tarybos posėdyje klausimą privalo informuoti merą.

148. Savivaldybės kontrolierius, Tarybos komitetai, Tarybos komisijos, frakcijos, Tarybos narių grupės ir atskiri Tarybos nariai gali patys rengti Tarybos sprendimų projektus inicijuojamais klausimais arba raštu kreiptis į merą dėl jų rengimo.

149. Meras siūlomiems svarstyti Tarybos posėdyje klausimams parengti gali sudaryti darbo grupę, į kurią įtraukiami klausimų iniciatoriai arba įpareigoti Administracijos direktorių atitinkamu klausimu parengti Tarybos sprendimo projektą.

150. Klausimus svarstyti Tarybai rengia Tarybos komitetai ir komisijos savo posėdžiuose, Tarybos narių frakcijos ir grupės pasitarimuose, Tarybos nariai, Savivaldybės kontrolierius, meras ir Administracijos direktorius, valstybės tarnautojai (toliau – ir projektų rengėjai).

151. Projektų rengėjai, išskyrus Komitetus, kurie rengia projektus savo kuruojamos srities klausimais, parengtą projektą privalo pateikti atitinkamos srities Komitetui, kuris projektą privalo apsvarstyti Komiteto posėdyje. Parengti Tarybos sprendimų projektai gali būti pateikti svarstyti ir kitiems Komitetams. Visi projektų rengėjai Tarybos sprendimų projektus turi derinti su Savivaldybės administracija. Jeigu atitinkamos srities Tarybos komitetas atsisako svarstyti, o Savivaldybės administracija derinti projektą, atsisakymo motyvai turi būti išdėstyti raštu merui. Už Savivaldybės administracijos išvadų pateikimą dėl Tarybos sprendimų projektų atsakingas Administracijos direktorius.

1511.Teisės aktų projektų antikorupcinis vertinimas ir numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimas atliekamas Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

1512. Rengiant Tarybos sprendimus asmens duomenys turi būti tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu. Jeigu Tarybos sprendimo projekte yra asmens duomenų, neskirtų skelbti viešai, parengiamas sprendimo projekto nuasmenintas variantas, kuris pateikiamas Tarybos nariams, skelbiamas Teisės aktų informacinėje sistemoje ir Savivaldybės interneto svetainėje. Tarybos nario prašymu sekretoriatas elektroniniu paštu išsiunčia koduotą nenuasmenintą sprendimo projektą. Slaptažodis Tarybos nariui perduodamas neelektroniniu būdu.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

152. Sprendimų projektuose turi būti nurodyti vykdytojai ir įvykdymo terminai bei lėšų poreikis (jeigu jis būtinas), reikalingas sprendimui įgyvendinti.

153. Pateikti sprendimų projektai yra registruojami sekretoriato atitinkamame dokumentų registre ir ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

154. Numatomų svarstyti Tarybos posėdyje sprendimų projektai, suderinti su Savivaldybės administracija, pateikiami merui likus ne mažiau kaip 14 kalendorinių dienų iki posėdžio dienos.

155. Meras, gavęs iš projektų rengėjų medžiagą, parengia Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, kuriame nurodo pranešėjus.

156. Jeigu gaunami keli alternatyvūs Tarybos sprendimo projektai tuo pačiu klausimu, jie į darbotvarkę įrašomi vienu punktu ir nagrinėjami kartu.

157. Merui, parengus Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, sekretoriatas per Savivaldybės administraciją organizuoja jo padauginimą ir įteikimą ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki pirmo Komiteto posėdžio visiems Tarybos nariams kartu su padaugintomis Tarybos sprendimų projektų kopijomis. Tarybos nariui išreiškus norą raštu posėdžio medžiaga pateikiama tik elektroniniu paštu.

158. Meras, o kai jo nėra, mero pavaduotojas arba įgaliojimus iš 1/3 Tarybos narių gavęs Tarybos narys ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas iki posėdžio pradžios per sekretoriatą arba Savivaldybės administraciją praneša visiems Tarybos nariams Tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais. Ši informacija teikiama ir gyventojams, paskelbiant Savivaldybės interneto svetainėje, bei gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovui – seniūnaičiui, per seniūnijas, kai svarstomi klausimai yra susiję su jo atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (atstovams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų). Informacija apie posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais raštu ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas iki posėdžio pradžios pateikiama ir Vyriausybės atstovui apskrityje.

159. Tarybos nariai dėl Tarybos posėdžio darbotvarkės projekto ir Tarybos sprendimų projektų gali merui ir Tarybos sprendimų projektų rengėjams raštu pateikti pastabas. Tarybos narių gautos pastabos apsvarstomos Tarybos posėdyje.

1591.Tarybos posėdyje, sprendimo projektą pristačius, nagrinėjami tik tie siūlymai papildyti ir (ar) pakeisti svarstomą sprendimo projektą, kuriems buvo pritarta Tarybos komitetų posėdžiuose, arba siūlymai pateikti sekretoriatui raštu iki Tarybos posėdžio pradžios likus ne mažiau kaip 24 valandoms.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

160. Sekretoriatas informuoja projekto rengėjus, kada bus svarstomas jų siūlomas klausimas. Projektų rengėjai per Komitetus, komisijas, frakcijas ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių šiuos klausimus gali pasiūlyti įrašyti į darbotvarkę Tarybos posėdyje, svarstant darbotvarkę, jei jie buvo įregistruoti Reglamento nustatyta tvarka.

161. Svarstant Savivaldybės biudžeto projektą, sudaromos sąlygos ir gyventojų svarstymui. Gyventojai turi būti informuojami, kokiu laiku ir kokiose patalpose jie gali susipažinti su parengtu Savivaldybės biudžeto projektu; taip pat biudžeto projektas skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje (www.krs.lt) ir regioninėje spaudoje prieš 5 kalendorines dienas iki Tarybos posėdžio. Informacijoje turi būti nurodyta, kiek laiko ir kokia tvarka gyventojai gali teikti pastabas dėl biudžeto projektų. Už Savivaldybės biudžeto projekto svarstyti visuomenei pateikimą atsakinga Savivaldybės administracija.

1611. Sprendimo projekto rengėjas iki sprendimo projekto patvirtinimo Tarybos posėdžio darbotvarkėje sprendimo projektą gali atsiimti.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

X SKYRIUS 

TARYBOS POSĖDYJE PRIIMTŲ DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS IR SKELBIMAS

 

162. Tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokolus ir Tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jo pavaduotojas ar kitas Tarybos narys. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos ir mero sekretorius, o jeigu jo nėra, – mero paskirtas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas arba Savivaldybės administracijos direktoriaus (kai yra gautas mero pritarimas) paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis Savivaldybės administracijoje pagal darbo sutartį.

163. Tarybos posėdžio protokole nurodoma Tarybos pavadinimas, posėdžio vieta ir laikas, posėdžio eilės numeris, visų Tarybos narių, iš jų dalyvavusių ir nedalyvavusių posėdyje, skaičius ir vardai bei pavardės, kviestųjų asmenų ir svečių vardai, pavardės, posėdžio pirmininko vardas ir pavardė, posėdžio darbotvarkė, kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardas, pavardė ir pareigos, diskusijose dalyvavusių asmenų vardai, pavardės ir pareigos, taip pat asmenų, pranešėjams ir papildomiems pranešėjams, pateikusių klausimų ar paklausimų (raštu ar žodžiu), vardai ir pavardės, trumpas šių kalbų ar paklausimų išdėstymas, priimti sprendimai ir balsavimo rezultatai.

Pažymint posėdžio protokole Tarybos narių nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) faktą, turi būti nurodoma, kas, dėl kokios priežasties ir nuo kurio klausimo nusišalino, kada išėjo ir kada sugrįžo į posėdžių salę, balsavimo rezultatai dėl Tarybos nario nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo).

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-125, 2016-03-30, paskelbta TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06601

 

164. Prie posėdžio protokolo pridedama: Tarybos priimti sprendimai, su sprendimu susiję dokumentai, posėdyje dalyvavusių asmenų sąrašas, posėdyje nedalyvavusių Tarybos narių sąrašas, Tarybos narių raštu perduoti siūlymai ir pastabos pridedami prie pirminės medžiagos.

165. Už priimtų dokumentų įforminimą ir protokolo sutvarkymą atsakingas Tarybos ir mero sekretorius. Tarybos posėdžio protokolas kartu su priedais sutvarkomas ir pasirašomas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po įvykusio posėdžio.

166. Posėdžio metu daromas jo garso įrašas. Už protokolo ir garso įrašo saugumą atsako Administracijos direktoriaus paskirtas Savivaldybės administracijos tarnautojas.

167. Tarybos sprendimas posėdžio pirmininko turi būti pasirašytas ir kartu su priedais sutvarkytas ne vėliau kaip per penkias darbo dienas po jo priėmimo.

168. Tarybos sprendimai (norminiai teisės aktai) įsigalioja kitą dieną po jų oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė įsigaliojimo data. Individualūs sprendimai įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė įsigaliojimo data.

169. Taryba privalo sudaryti sąlygas, kad Savivaldybės gyventojai galėtų susipažinti su galiojančiais Tarybos sprendimais, išskyrus tuos, kuriuose yra valstybinės, tarnybinės ar komercinės paslapties informacijos. Taryba paveda Administracijai nustatyti vietą, kur Savivaldybės gyventojai galėtų, esant galimybėms, susipažinti su galiojančiais Tarybos sprendimais, ir laiką, kuriuo jie galėtų tai padaryti.

170. Tarybos nariai ir Savivaldybės gyventojai su posėdžių protokolais ir jų priedais gali susipažinti Administracijos nurodytose vietose nustatytu laiku.

171. Tarybos nariai gali pareikšti pretenzijas dėl protokolo artimiausiame Tarybos posėdyje. Jei yra ginčytinų klausimų, po praėjusio posėdžio pirmininko paaiškinimo Taryba priima atitinkamą sprendimą.

172. Tarybos posėdžio protokolo išrašas Tarybos nariui daromas jo prašymu, kitais atvejais – tik leidus merui.

173. Tarybos sprendimus atitinkamoms valstybės institucijoms, nevyriausybinėms organizacijoms, įmonėms, įstaigoms bei pareigūnams Savivaldybės administracija perduoda ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po sprendimų pasirašymo.

174. Oficialius mero pasirašytus pranešimus apie Tarybos posėdžius rengia ir skelbia sekretoriatas.

175. Už Tarybos ir Kolegijos, Komitetų, ir kai kurių  komisijų, dokumentų valdymą atsakingas sekretoriatas.

 

XI SKYRIUS

TARYBOS SPRENDIMŲ ĮGYVENDINIMAS IR KONTROLĖ

 

176. Tarybos sprendimų įgyvendinimo kontrolę organizuoja meras.

177. Mero pasirašytų Tarybos sprendimų kopijos, patvirtintos sekretoriato, perduodamos Administracijos direktoriui, kuris paskiria pagal kuruojamą sritį už vykdymą atsakingą Administracijos padalinio vadovą ir nustato įvykdymo datą.

178. Visi sprendimai nustatyta tvarka registruojami Savivaldybės administracijoje dokumentų registre.

179. Administracijos direktoriaus paskirtas Savivaldybės administracijos padalinio vadovas yra tiesiogiai atsakingas už pavedimo įgyvendinimą.

180. Savivaldybės administracijos padalinio vadovas už įvykdymą atsiskaito Administracijos direktoriui.

181. Apie Tarybos sprendimų įvykdymą Administracijos direktorius atsiskaito merui.

182. Tarybos sprendimas laikomas įvykdytu, kai yra išspręsti visi jame pateikti klausimai ir atsakyta Tarybai, jei pagal sprendimo pobūdį tai reikalinga atlikti.

 

XII SKYRIUS 

SAVIVALDYBĖS TARYBOS KOLEGIJA

 

183. Taryba savo įgaliojimų laikui iš Tarybos narių sudaro Savivaldybės tarybos kolegiją (toliau – Kolegija) iš 9 narių. Tarybai priėmus sprendimą dėl Kolegijos sudarymo, ji turi būti sudaryta per 2 mėnesius nuo pirmojo naujai išrinktos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos. Kolegija yra Tarybos patariamasis organas.

184. Kolegija nagrinėja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme jos kompetencijai priskirtus klausimus.

185. Kolegijos nariai pagal pareigas yra meras ir mero pavaduotojai. Kitų (neetatinių) Kolegijos narių kandidatūras Tarybai tvirtinti teikia meras. Kolegijos nariais negali būti Kontrolės komiteto pirmininkas, jo pavaduotojas, Antikorupcinės komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas.

186. Kolegija už kiekvienų metų veiklą pateikia ataskaitą Tarybai ne vėliau kaip iki kitų metų gegužės 1 dienos. Tarybai pareikalavus, Kolegija pateikia ataskaitą ir kitais atvejais.

187. Kolegija sprendimus priima posėdžiuose. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų jos narių. Posėdžio darbotvarkę sudaro pirmininkas. Ji gali būti papildyta ar pakeista Kolegijos sprendimu, pasiūlius posėdyje dalyvaujančiam Kolegijos nariui.

188. Kolegijos posėdžiams pirmininkauja Kolegijos pirmininkas, kai jo nėra – pirmininko pavaduotojas. Kolegijos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių sekretorius skiriamas mero potvarkiu. Protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius. Kolegijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Kai Kolegijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Kolegijos sprendimus pasirašo posėdžio pirmininkas.

189. Kolegijos pirmininkas renkamas Kolegijos posėdyje atviru balsavimu, paprasta visų Kolegijos narių balsų dauguma. Pirmininko kandidatūrą siūlo Kolegijos nariai. Kolegijos pirmininko pavaduotojus pirmininko siūlymu tvirtina Kolegija visų narių balsų dauguma.

190. Kolegijos posėdžiai paprastai šaukiami ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Posėdžio laikas, vieta, periodiškumas nustatomi Kolegijos patvirtintoje darbo tvarkoje. Jeigu dėl svarbių priežasčių Kolegijos posėdis nešaukiamas, pirmininkas informuoja Kolegijos narius ne vėliau kaip prieš dieną iki turėjusio įvykti posėdžio pradžios. Kolegijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, privalo apie tai pranešti pirmininkui.

191. Kolegijos posėdžiai yra atviri. Juose, leidus pirmininkui, turi teisę kalbėti Tarybos nariai, posėdį aptarnaujantieji, mero, posėdžio pirmininko kviesti asmenys.

192. Posėdžio darbotvarkę tvirtina ir papildomus klausimus į darbotvarkę įtraukia Kolegija posėdžio pradžioje.

193. Kolegijai teikiami svarstyti sprendimų projektai registruojami pas mero patarėją, kuruojantį Kolegijos darbą arba sekretoriate, ne vėliau kaip prieš dvi darbo dienas iki posėdžio.

194. Sprendimų projektus pagal suteiktus įgaliojimus ir Kolegijos nutarimus rengia Administracijos padaliniai pagal jų kompetenciją ir derina su Administracijos direktoriumi, Teisės skyriumi, Savivaldybės kalbos tvarkytoju.

195. Kolegijos pirmininko nuožiūra arba rengėjo iniciatyva sprendimo projektas gali būti derinamas su atitinkamu Tarybos komitetu.

196. Parengti sprendimų projektai ir darbotvarkė prieš vieną darbo dieną atiduodami Kolegijos nariams, Vyriausybės atstovui apskrityje, Savivaldybės kontrolieriui, Tarybos ir mero sekretoriui, Administracijos direktoriui, Administracijos Teisės skyriui. Žiniasklaidos atstovams pageidaujant, jiems taip pat gali būti pateikti sprendimų projektai.

197. Meras, mero pavaduotojas arba 1/3 Tarybos narių gali pareikšti nepasitikėjimą Kolegijos nariu. Nepasitikėjimas Kolegijos nariu išreiškiamas pareiškimu, kurį pasirašo meras (mero pavaduotojas) arba visi nepasitikėjimą pareiškę Tarybos nariai. 1/3 Tarybos narių pareiškimas įteikiamas merui arba viešai perskaitomas Tarybos posėdyje ir įteikiamas Tarybos posėdžio pirmininkui. Meras, gavęs pareiškimą dėl nepasitikėjimo Kolegijos nariu iš 1/3 Tarybos narių, šį klausimą privalo įrašyti į pirmo Tarybos posėdžio, įvyksiančio gavus pareiškimą, darbotvarkę. Kada pareiškimas dėl nepasitikėjimo Kolegijos nariu viešai perskaitomas Tarybos posėdyje, Taryba gali nuspręsti jį svarstyti tame pačiame ar kitame Tarybos posėdyje.

198. Kolegijos narys netenka įgaliojimų, jeigu dėl pareikšto nepasitikėjimo balsavimu pritaria dauguma visų Tarybos narių. Jeigu sprendimas dėl nepasitikėjimo Kolegijos nariu nepriimamas, klausimas dėl nepasitikėjimo tuo pačiu Kolegijos nariu pakartotinai gali būti svarstomas ne anksčiau kaip po pusės metų.

 

XIII SKYRIUS 

TARYBOS KOMITETAI

 

199. Tarybos komitetai sudaromi Savivaldybės tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Tarybos, mero sprendimai.

200. Komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 Tarybos narių Savivaldybės tarybos sprendimu. Savivaldybėje privaloma sudaryti Kontrolės komitetą. Į Kontrolės komitetą įeina vienodas visų Savivaldybės tarybos narių frakcijų ir Savivaldybės tarybos narių grupės, jeigu ją sudaro ne mažiau kaip 3 Savivaldybės tarybos nariai, deleguotų atstovų skaičius. Sudarant kitus komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų ir jų narių skaičių, komitetų įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komitetą, nustato Savivaldybės taryba. Kontrolės komiteto įgaliojimus Savivaldybės taryba nustato atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą.

201. Komitetų, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininkus ir jų pavaduotojus mero siūlymu skiria Komitetai. Tą pačią kandidatūrą meras gali siūlyti du kartus.

202. Kontrolės komiteto pirmininką Tarybos mažumos (opozicijos) raštišku siūlymu, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją mero siūlymu, dalyvaujančių posėdyje balsų dauguma, skiria Taryba. Jei Taryboje yra kelios frakcijos, sudarančios mažumą (opoziciją), raštiškas pasiūlymas turi būti pateiktas frakcijų bendru sutarimu. Jeigu Tarybos mažuma (opozicija) nepasiūlo Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūros arba jeigu nėra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), Kontrolės komiteto pirmininką ir pirmininko pavaduotoją skiria Taryba mero siūlymu.

203. Kontrolės komitetas:

203.1. teikia Tarybai išvadas dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos rezultatų;

203.2. siūlo Tarybai atleisti Savivaldybės kontrolierių, kai yra įstatymuose nurodyti atleidimo iš valstybės tarnybos pagrindai;

203.3. svarsto Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą, kurį iki einamųjų metų spalio 10 dienos Savivaldybės kontrolierius pateikia Kontrolės komitetui. Komitetas per 7 dienas teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo. Savivaldybės kontrolierius įvertina Komiteto pateiktus pasiūlymus ir per 7 dienas nuo pasiūlymų gavimo pateikia Komitetui patikslintą plano projektą. Komitetas per 7 dienas priima sprendimą dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projekto ir iki einamųjų metų lapkričio 5 dienos grąžina tvirtinti Savivaldybės kontrolieriui;

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

203.4. įvertina Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos ateinančių metų veiklos planui vykdyti reikalingus asignavimus ir išvadą dėl jų teikia Tarybai;

203.5. svarsto Savivaldybės kontrolieriaus parengtą ataskaitą dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos plano įvykdymo, jos pagrindu rengia ir teikia Tarybai išvadas dėl Savivaldybės turto ir lėšų naudojimo teisėtumo, tikslingumo ir efektyvumo bei Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos;

203.6. siūlo Tarybai atlikti nepriklausomą Savivaldybės turto ir lėšų naudojimo bei Savivaldybės veiklos auditą, teikia savo išvadas dėl audito rezultatų;

203.7. periodiškai (kartą per ketvirtį) svarsto, kaip vykdomas Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos planas, Savivaldybės kontrolieriaus ar savo iniciatyva išklauso institucijų, įstaigų ir įmonių vadovus dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atlikto finansinio ir veiklos audito metu nustatytų trūkumų ar teisės aktų pažeidimų pašalinimo, prireikus kreipiasi į Administracijos direktorių arba Tarybą dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos reikalavimų įvykdymo;

203.8. dirba pagal Tarybos patvirtintą veiklos programą ir kiekvienų metų pradžioje iki vasario 1 d. už savo veiklą atsiskaito Tarybai.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-284, 2017-06-29, paskelbta TAR 2017-07-04, i. k. 2017-11366

 

203.9. nagrinėja iš asmenų gaunamus pranešimus ir pareiškimus apie Savivaldybės administracijos, įmonių, įstaigų ir jų vadovų veiklą (toliau – pranešimai) ir teikia dėl jų siūlymus Savivaldybės administracijai ir Savivaldybės tarybai. Pranešimai jų gavimo dieną registruojami sekretoriate ir apie tai informuojamas Savivaldybės meras. Pranešimai išnagrinėjami artimiausiame posėdyje

Papildyta papunkčiu:

Nr. TS-284, 2017-06-29, paskelbta TAR 2017-07-04, i. k. 2017-11366

 

204. Kontrolės komitetas veiklą organizuoja vadovaudamasis Tarybos patvirtintais veiklos nuostatais. Kontrolės komitetas sprendimus priima Komiteto posėdyje, kuriame dalyvauja daugiau kaip pusė visų Komiteto narių. Sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsavo posėdyje dalyvavusių Komiteto narių dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komiteto pirmininko ar kito pirmininkaujančio Komiteto posėdžiui Tarybos nario balsas. Kontrolės komiteto rekomendacinius siūlymus ir teikimus pagal jo kompetenciją Taryba privalo svarstyti Tarybos posėdyje.

205. Komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus. Savivaldybės administracija, jos padaliniai, biudžetinės ir viešosios įstaigos ir savivaldybės kontroliuojamos įmonės su jų veikla susijusius Komitetų sprendimus turi apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus pranešti Komitetams.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

206. Kiekvienas Komitetas:

206.1. savo iniciatyva arba Tarybos pavedimu pagal Komiteto nuostatuose nurodytas veiklos sritis rengia Tarybos sprendimų projektus;

206.2. svarsto parengtus Tarybos sprendimų projektus, teikia pasiūlymus ir išvadas dėl jų;

206.3. svarsto Savivaldybės biudžeto projektą ir biudžeto įvykdymo ataskaitas;

206.4. pagal Komiteto kompetenciją kontroliuoja, kaip laikomasi įstatymų, kaip įgyvendinami Tarybos ir mero potvarkiai;

206.5. nagrinėja gyventojų, nevyriausybinių organizacijų ir kitų juridinių asmenų pasiūlymus bei skundus savo veiklos srityse ir, jei reikia, su atitinkamomis rekomendacijomis perduoda juos Administracijos direktoriui, merui arba pateikia svarstyti Tarybai.

207. Pagrindinė Komiteto veiklos forma yra Komiteto posėdžiai. Kiekvienas Tarybos narys privalo būti vieno Komiteto (išskyrus Kontrolės komitetą) nariu.

208. Komiteto pirmininkas:

208.1. šaukia Komiteto posėdžius, sudaro ir tvirtina jų darbotvarkę, organizuoja jiems reikalingų dokumentų bei kitos medžiagos parengimą;

208.2. skiria Komiteto nariams pavedimus, pateikia jiems medžiagą ir dokumentus, susijusius su Komiteto veikla;

208.3. kviečia dalyvauti Komiteto posėdžiuose reikalingus asmenis;

208.4. pirmininkauja Komiteto posėdžiuose;

208.5. informuoja Komiteto narius apie Komiteto sprendimų ir rekomendacijų vykdymą.

209. Jei Komiteto pirmininkas negali eiti pareigų, jas eina Komiteto pirmininko pavaduotojas.

210. Komiteto posėdį taip pat gali sušaukti du Komiteto nariai apie tai raštu, kuriame išdėstomi posėdžio sušaukimo motyvai ir posėdžio darbotvarkės klausimai, informavę Komiteto pirmininką ir Komiteto narius.

211. Komiteto posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Komiteto posėdis būtinai šaukiamas prieš paskelbtą Tarybos posėdį. Šiame Komiteto posėdyje svarstomi Tarybos posėdžio darbotvarkės klausimai ir priimamos pastabos bei pasiūlymai dėl parengtų Tarybos sprendimų projektų.

212. Komitetų posėdžių darbotvarkės ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki Komiteto posėdžio pradžios paskelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

213. Komiteto posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų Komitetų narių.

214. Komitetas pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus, kurie priimami Komiteto posėdyje dalyvaujančių Komiteto narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komiteto pirmininko balsas.

215. Komiteto rekomendacinius sprendimus, pasiūlymus, išvadas ir posėdžių protokolus pasirašo Komiteto pirmininkas, o jo nesant – Komiteto pirmininko pavaduotojas ar kitas Komiteto narys, pirmininkavęs posėdžiui, ir posėdžio sekretorius.

216. Komitetas turi teisę siūlyti Tarybai papildyti arba pakeisti Tarybos posėdžio darbotvarkę, jeigu Reglamento nustatyta tvarka yra parengti sprendimo projektai. Sprendimą dėl Komiteto pasiūlymo priima Taryba.

217. Komiteto posėdžiai yra protokoluojami. Taryba gali nuspręsti, kad Komitetų posėdžių sekretorius gali būti vienas iš Komiteto narių arba sekretoriato paskirtas darbuotojas. Išimties tvarka Administracijos direktorius gali paskirti protokoluoti kitą atsakingą administracijos tarnautoją.

218. Komitetų posėdžių metu daromas garso įrašas. Komitetų posėdžių garso įrašai saugomi informacinėse laikmenose.

219. Komitetas (taip pat ir Kontrolės) privalo turėti Tarybos patvirtintus nuostatus. Komiteto parengtus nuostatus Komiteto pirmininkas teikia tvirtinti Tarybai. Komiteto nuostatai turi būti patvirtinti ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Komiteto sudarymo.

220. Sekretoriatas, suderinęs su atitinkamų komitetų pirmininkais, gali sušauti bendrą kelių komitetų posėdį. Bendram posėdžiui vadovauja vieno iš Komitetų pirmininkas, bendru sutarimu. Sprendimai priimami dalyvaujančių posėdyje Komitetų narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimas laikomas nepriimtu. Posėdžio rekomendacinį sprendimą ir protokolą pasirašo visų Komitetų, sušaukusių bendrą posėdį pirmininkai ir posėdžio sekretorius.

221. Komitetų pirmininkai arba Komitetų atstovai Tarybos posėdžiuose gali daryti pranešimus Komiteto svarstytais klausimais ir gali daryti papildomus pranešimus visais svarstomais klausimais. Komiteto teikiamiems Tarybai svarstyti klausimams pristatyti arba Komiteto siūlymams bei išvadoms pateikti dėl kitų svarstomų klausimų Komitetas skiria pranešėjus.

222. Komitetai, bendrame posėdyje svarstę klausimus ir kartu rengę Tarybos sprendimų projektus, gali daryti bendrą pranešimą arba atskirai pateikti savo pastabas ir pasiūlymus.

223. Komitetai turi teisę teikti Tarybai siūlymus, kad Tarybos sprendimų projektai ir kiti Savivaldybės gyventojams ir juridiniams asmenims svarbūs klausimai būtų pateikti svarstyti visuomenei.

224. Komitetų rekomendaciniai sprendimai teikiami Savivaldybės administracijai, Savivaldybės įstaigoms ir kontroliuojamoms įmonėms. Taip pat Komitetų rekomendaciniai sprendimai, merui pritarus, gali būti teikiami Savivaldybės teritorijoje esančioms valstybės įstaigoms ir visų nuosavybės formų įmonėms, kiek tai neprieštarauja įstatymams.

225. Savivaldybės administracija, jos padaliniai, Savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos ir Savivaldybės kontroliuojamos įmonės su jų veikla susijusius Komitetų sprendimus per dvi savaites turi apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus pranešti Komitetams.

226. Komitetas savo svarstomais klausimais turi teisę kviesti į posėdžius Administracijos direktorių arba jo įgaliotą atstovą, Savivaldybės įstaigų bei Savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovus ir reikalauti iš jų pateikti paaiškinimus svarstomais klausimais.

227. Išimties atvejais, jeigu svarstomi klausimai yra susiję su kitų Savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų ir įmonių tiesiogine veikla, Komitetas gali kviesti į posėdžius atitinkamų įmonių ir įstaigų vadovus ar jų atstovus ir prašyti iš jų paaiškinimų. Komitetas apie klausimų svarstymą ir kvietimą į posėdį turi pranešti kviečiamiems asmenims ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas.

228. Komitetai savo svarstomais klausimais turi teisę reikalauti iš Administracijos direktoriaus, Savivaldybės įstaigų ir kontroliuojamų įmonių vadovų duomenų ar kitos tik su savo svarstomu klausimu susijusios ir jam nagrinėti reikalingos medžiagos, jei ji nėra paskelbta viešai, o Administracijos direktorius ir įstaigų bei įmonių vadovai privalo reikalaujamus duomenis pateikti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, o jei reikalinga surinkti papildomą informaciją – per 10 darbo dienų.

229. Komitetai pagal savo kompetenciją turi teisę teikti paklausimus visoms Savivaldybės teritorijoje esančioms įstaigoms ir pareigūnams.

230. Komitetai savo kompetencijos klausimais turi teisę tikrinti, kaip vykdomi Tarybos sprendimai, kaip atsižvelgiama į rekomendacijas ir pasiūlymus.

231. Komitetų pageidavimu Komitetuose visuomeniniais pagrindais gali nuolat arba pagal reikalą dirbti nevyriausybinių organizacijų paskirti ir visuomenės atstovai, taip pat Komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti mero paskirti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai bei Administracijos direktoriaus paskirti Savivaldybės administracijos tarnautojai. Atskiriems klausimams nagrinėti Komitetas gali pasitelkti ekspertus. Seniūnaičiai, ekspertai ir kiti suinteresuoti asmenys gali dalyvauti Komitetų posėdžiuose su patariamojo balso teise. Komitetų posėdžiuose taip pat gali dalyvauti Tarybos nariai, dalyvavimą suderinę su Komiteto pirmininku. Šiame punkte nurodyti asmenys į Komiteto darbą gali būti įtraukti Komiteto sprendimu, atsižvelgiant į atitinkamos institucijos paskyrimą ar siūlymą.

232. Komiteto narys turi sprendžiamojo balso teisę visais Komitete svarstomais klausimais, taip pat turi teisę siūlyti svarstyti klausimus, dalyvauti juos rengiant, teikti siūlymus dėl Savivaldybės institucijų, įstaigų ir Savivaldybės kontroliuojamų įmonių veiklos patikrinimo.

233. Komiteto narys, kurio pasiūlymams Komitetas nepritarė, gali raštu arba žodžiu juos pateikti svarstyti Tarybai.

234. Komitetų veiklos organizacinį, informacinį aptarnavimą atlieka sekretoriatas, o techninį – Savivaldybės administracija.

2341. Savivaldybės tarybos komitetai, išskyrus Kontrolės komitetą, veiklos ataskaitas ir skaitmeninius jų variantus pateikia sekretoriatui kiekvienais metais iki vasario 10 d. Ataskaitos ne vėliau kaip iki kovo 1 d. skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

XIV SKYRIUS 

TARYBOS KOMISIJOS

 

235. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos ir Antikorupcijos komisijas. Taryba šių komisijų pirmininkus mero teikimu skiria iš Tarybos narių. Jeigu yra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūras meras teikia Tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu. Šis siūlymas turi būti pateiktas raštu iki Tarybos posėdžio pradžios likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms. Jeigu iki nurodyto termino pabaigos Tarybos mažuma (opozicija) nepasiūlo Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkų kandidatūros, Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkus Taryba skiria mero teikimu. Komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka Administracijos direktoriaus paskirti valstybės tarnautojai, šios funkcijos įrašomos į jų pareigybės aprašymą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

236. Neteko galios nuo 2017-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

237. Neteko galios nuo 2017-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

238. Neteko galios nuo 2017-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

2381. Antikorupcijos komisija:

2381.1. Reglamento nustatyta tvarka Tarybos ar mero iniciatyva dalyvauja atliekant Savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą;

2381.2. dalyvauja rengiant kovos su korupcija programas ir teikia išvadas Savivaldybės tarybai dėl šių programų ir jų įgyvendinimo;

2381.3. nagrinėja Savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl kovos su korupcija priemonių vykdymo;

2381.4. informuoja visuomenę apie savo veiklą, vykdomas korupcijos prevencijos priemones Savivaldybėje, taip pat apie kovos su korupcija rezultatus;

2381.5. atlieka kitas kituose teisės aktuose nustatytas funkcijas, susijusias su Savivaldybėje įgyvendinama valstybės politika korupcijos prevencijos srityje.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

239. Etikos komisija:

239.1. prižiūri, kaip Tarybos nariai laikosi Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, Reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų;

239.2. analizuoja Tarybos narių nedalyvavimo Tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose ir Vietos savivaldos įstatymo nustatytų pareigų nevykdymo priežastis;

239.3. tiria ir priima sprendimus dėl Tarybos narių veiklos atitikties Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių savivaldybės tarybos narių veiklą ir elgesį, nuostatoms;

239.4. nagrinėja Savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl Savivaldybės tarybos narių veiklos skaidrumo;

239.5. teikia Vyriausiajai rinkimų komisijai siūlymą dėl Tarybos nario įgaliojimų nutraukimo, jeigu šis Tarybos narys praleidęs iš eilės tris Tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties;

239.6. Tarybos narių, mero, savo iniciatyva teikia Tarybos nariams rekomendacijas dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų įgyvendinimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

2391. Etikos komisija, veikdama pagal šio Reglamento 239.2 ir 239.6 punktus, rengia posėdžius ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

240. Neteko galios nuo 2017-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

241. Jeigu yra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą meras teikia Tarybos mažumos (opozicijos) raštišku siūlymu iš politinių partijų atstovų, nepriklausomai ar jis atstovauja Tarybos mažumą (opoziciją) ar daugumą. Tarybai nepatvirtinus teikiamos kandidatūros, Tarybos mažuma (opozicija) turi teisę siūlyti tą pačią kandidatūrą į Etikos komisijos pirmininkus kitame Tarybos posėdyje. Jeigu nėra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), Etikos komisijos pirmininką Taryba skiria mero siūlymu.

242. Neteko galios nuo 2017-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

243. Taryba sudaro Procedūrų komisiją. Po vieną kandidatą į Komisijos narius gali siūlyti kiekviena partija. Jeigu kandidatų pasiūloma daugiau negu Taryba nusprendė skirti narių į komisiją, balsuojama ir komisijos nariais tampa tie kandidatai, kurie surinko daugiausia balsų.

244. Procedūrų komisijos pirmininko kandidatūrą iš Komisijos narių Tarybai tvirtinti teikia meras. Komisijos pirmininko pavaduotojo kandidatūrą iš Komisijos narių mažumos (opozicijos), jei tokia sudaryta, Tarybai tvirtinti teikia Komisijos pirmininkas. Jeigu Taryba nepatvirtina mero ar Komisijos pirmininko teiktų kandidatų, meras ar Komisijos pirmininkas iš Komisijos narių privalo teikti kitą kandidatą.

245. Procedūrų komisija:

245.1. mero, mero pavaduotojo, Komitetų, komisijų ir Tarybos narių siūlymu arba savo iniciatyva nagrinėja sprendimų priėmimo procedūrinius pažeidimus;

245.2. svarsto Taryboje kilusius konfliktus ir, jeigu reikia, pateikia Tarybai išvadas;

245.3. Tarybos ar Tarybos posėdžio pirmininko prašymu nagrinėja ir teikia Tarybai išvadas dėl procedūrinių ginčų;

245.4. svarsto kiekvieno Tarybos nario kreipimąsi dėl jo teisių, nustatytų šiuo Reglamentu ir Vietos savivaldos įstatymu, pažeidimo ir motyvuotai atsako Tarybos nariui;

245.5. nagrinėja Tarybos nario kompensacijos išlaidų pagrindimą, esant Tarybos sprendimui ir teikia išvadą Tarybai.

246. Įstatymų nustatytais atvejais arba Tarybos sprendimu gali būti sudaromos ir kitos nuolatinės (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinosios (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijos.

247. Sudarydama bet kurią komisiją, Taryba pirmiausia nustato komisijos narių skaičių. Tarybos sudaromos komisijos nariais gali būti Tarybos nariai, valstybės tarnautojai, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovai – seniūnaičiai, visuomenės atstovai (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai), kiti savivaldybės gyventojai. Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje seniūnaičiai arba seniūnaičiai ir visuomenės atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 1/3 komisijos narių.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

248. Komisijos pirmininką tvirtinti Tarybai teikia meras. Taryba skiria komisijai užduotį ir nustato komisijos darbo trukmę, jei komisija laikina. Komisija savo veikloje vadovaujasi įstatymais, šiuo Reglamentu, kitais teisės aktais ir Tarybos patvirtintais komisijos nuostatais.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

 

2481. Tarybos komisijos veiklos ataskaitas ir skaitmeninius jų variantus pateikia sekretoriatui kiekvienais metais iki vasario 10 d. Ataskaitos ne vėliau kaip iki kovo 1 d. skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

XV SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

249. Tarybos narys visas valstybės politiko ir Savivaldybės bendruomenės atstovo teises įgyja tik tada, kai prisiekia Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

250. Tarybos nario teises ir pareigas nustato Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas ir šis Reglamentas.

251. Tarybos narys turi teisę prašyti iš Savivaldybės administracijos ar kitų Savivaldybės įstaigų, Savivaldybės kontroliuojamų įmonių Tarybos nario veiklai reikalingos ir su Taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais susijusios informacijos. Tarybos narys savo prašymą pateikti informaciją turi argumentuoti, t. y. nurodyti, su kuriuo Taryboje nagrinėjamu ar rengiamu nagrinėti klausimu susijusios informacijos prašo. Tarybos nariui pateikus raštu prašymą, išvardyti subjektai privalo pateikti informaciją. Informacija, kurią rengiant nereikia kaupti papildomų duomenų, pateikiama per 5 darbo dienas, o informacija, kurią rengiant papildomus duomenis kaupti reikia, – ne vėliau kaip per 10 darbo dienų. Neteikiama įstatymais draudžiama informacija ar kuri yra viešai paskelbta. Apie atsisakymą suteikti informaciją išvardyti subjektai informuoja Tarybos narį raštu ne vėliau kaip kitą darbo dieną ir nurodo informacijos nepateikimo priežastis.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

252. Tarybos narys privalo dalyvauti Tarybos posėdžiuose, būti vieno Komiteto (be Kontrolės komiteto) nariu, dalyvauti Komiteto ir komisijų, kurių narys jis yra, posėdžiuose, nuolat bendrauti su rinkėjais ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus už savo veiklą atsiskaityti Savivaldybės gyventojams.

2521. Jeigu Tarybos narys negali dalyvauti Tarybos ar komiteto posėdyje, apie tai ne vėliau kaip prieš 24 valandas raštu, elektroniniu paštu arba trumpąja žinute (SMS) privalo pranešti sekretoriatui ir atitinkamo komiteto pirmininkui, nurodydamas nedalyvavimo priežastį. Pateisinama priežastimi laikomas laikinasis nedarbingumas, komandiruotė, visų rūšių atostogos, stažuotė, artimųjų giminaičių mirties atvejai, išvykimas į teismą ir teisėsaugos ar kontrolės funkcijas atliekančias institucijas, išvykimas į sveikatos priežiūros įstaigą bei kitos svarbios priežastys, kurias, įvertinusi pateiktus duomenis, dokumentus ar kitą informaciją, pateisinamomis pripažįsta Etikos komisija. Jei Tarybos narys apie nedalyvavimą posėdyje nepraneša, laikoma, kad jis posėdį praleido be pateisinamos priežasties.

Sekretoriatas fiksuoja Tarybos narių pranešimus apie nedalyvavimą Tarybos ir komitetų posėdžiuose. Ši informacija Etikos komisijos pirmininko prašymu pateikiama Etikos komisijai.

Tarybos narys taip pat privalo dalyvauti Tarybos kolegijos, komisijų, fondų tarybų (valdybų), tarybų, darbo grupių, kurių narys jis yra, posėdžiuose. Jeigu Tarybos narys negali dalyvauti posėdyje, jis turi raštu arba elektroniniu paštu pranešti atitinkamo darinio pirmininkui ar atsakingam sekretoriui ir nurodyti nedalyvavimo priežastis.

Papildyta punktu:

Nr. TS-125, 2016-03-30, paskelbta TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06601

 

253. Tarybos, Komitetų, komisijų posėdžių laiku, taip pat kitais šio Reglamento nustatytais atvejais Tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje.

254. Kiekvienas Tarybos narys gali būti pakviestas, jeigu klausimo svarstymas susijęs su Tarybos nario veikla, arba savo noru dalyvauti kitų Komitetų, komisijų ir Kolegijos posėdžiuose. Taip pat kiekvienas Tarybos narys gali būti įpareigotas atlikti Tarybos, mero arba atitinkamo Komiteto pirmininko (tik to Komiteto nariams) pavedimus, susijusius su Tarybos veikla.

255. Posėdžių darbotvarkės turi būti patvirtintos tokios ir posėdžiai turi būti organizuoti taip, kad:

255.1. Tarybos posėdis vieną darbo dieną nesitęstų ilgiau kaip 6 valandas;

255.2. Kolegijos posėdis vieną darbo dieną nesitęstų ilgiau kaip 4 valandas;

255.3. Komitetų ir komisijų posėdžiai vieną darbo dieną nesitęstų ilgiau kaip 3 valandas;

255.4. jei Tarybos posėdžiai tęsiasi ilgiau kaip 4 valandas, Tarybai nutarus, skelbiama 30–45 min. pietų pertrauka.

256. Po posėdžio jo sekretorius padaro posėdyje dalyvavusių Tarybos narių sąrašą, kuriame turi būti nurodyta posėdžio data, Tarybos narių, dalyvavusių posėdyje, vardas ir pavardė bei kiekvieno Tarybos nario dalyvavimo posėdyje laikas. Sąrašą pasirašo meras arba kitas posėdžiui pirmininkavęs Tarybos narys ir posėdžio sekretorius. Tarybos narys gali išeiti iš Tarybos posėdžio ir į jį negrįžti tik įspėjęs posėdžio pirmininką.

257. Tarybos nariai, esant jų sutikimui, gali būti deleguojami į įstatymų nustatytas regionines tarybas, komisijas. Sprendimą dėl tokio delegavimo ir įgaliojimų suteikimo priima Taryba. Už šiame punkte numatytą veiklą Tarybos nariams mokamas užmokestis kaip ir už kitą darbą Savivaldybėje; taip pat jie atleidžiami nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje.

258. Tarybos nariams užmokestis mokamas už darbą Taryboje, Komitetuose, komisijose, Kolegijoje ir kitais šiame Reglamente nustatytais atvejais ir tvarka.

259. Tarybos narys negali dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, kai sprendžiami su juo ar jam artimais asmenimis susiję turtiniai ar finansiniai klausimai arba kai jo dalyvavimas galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Jis turi pareikšti apie nusišalinimą tokia tvarka:

259.1. Tarybos narys, gavęs Tarybos ar komiteto posėdžio darbotvarkę, iš anksto raštu ar elektroniniu paštu informuoja sekretoriatą apie galimą interesų konfliktą, nurodo jį keliančias aplinkybes ir pareiškia apie nusišalinimą. Sekretoriatas ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie gautą Tarybos nario nusišalinimą praneša merui, atitinkamo komiteto pirmininkui ir Etikos komisijos pirmininkui.

259.2. Tarybos narys Tarybos kolegijos, komitetų, komisijų, fondų tarybų (valdybų), tarybų posėdžiuose, darbo grupių pasitarimuose prieš pradedant svarstyti interesų konfliktą keliantį klausimą, informuoja dalyvaujančius asmenis apie esamą interesų konfliktą, nurodo jį keliančias aplinkybes, pareiškia apie nusišalinimą, nedalyvauja svarstant klausimą dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), o jeigu pareikštas nusišalinimas priimamas, išeina iš patalpos ir nedalyvauja svarstant interesų konfliktą keliantį klausimą. Nusišalinimo priėmimas (nepriėmimas) svarstomas balsuojant, o rezultatai pažymimi posėdžio protokole. Tarybos kolegija, komitetas, komisija, fondų taryba (valdyba) ar darbo grupė motyvuotu sprendimu, vadovaudamiesi Vyriausiosios tarnybinės etikos patvirtintais kriterijais, gali pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti Tarybos narį dalyvauti toliau svarstant šį klausimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

Nr. TS-125, 2016-03-30, paskelbta TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06601

 

260. Tarybos narius, einančius Tarybos nario pareigas, aprūpinti patalpomis su telefonu dirbti ir gyventojus priimti turi Savivaldybės administracija. Tarybos narių susitikimams su gyventojais ir gyventojų priėmimui Savivaldybės administracija turi parengti patalpas bei darbo vietas.

261. Tarybos narys gali netekti savo įgaliojimų prieš terminą Tarybos sprendimu Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytais pagrindais ir tvarka.

2611. Tarybos nariai įgaliojimams vykdyti gali turėti ne daugiau kaip
4 visuomeninius padėjėjus, turinčius rinkimų teisę. Visuomeniniai padėjėjai Tarybos nario pavedimu organizuoja Tarybos nario susitikimus su rinkėjais, jei komitetai ar komisijos neprieštarauja, dalyvauja stebėtojų teisėmis komitetų ar komisijų posėdžiuose. Tarybos nariui pateikus Savivaldybės administracijos direktoriui prašymą dėl padėjėjo pažymėjimo išdavimo, Savivaldybės administracija išduoda pažymėjimus. Tarybos narys atsako už savo padėjėjų veiklą. Visuomeniniai padėjėjai negali būti Savivaldybės administracijoje ar kitose Savivaldybės įstaigose ar Savivaldybės kontroliuojamose įmonėse dirbantys asmenys.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-125, 2016-03-30, paskelbta TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06601

 

XVI SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ PAKLAUSIMAI

 

262. Paklausimu laikomas toks Savivaldybės kompetencijai priskirtas klausimas, dėl kurio Tarybos narys ar jų grupė Tarybos posėdžio metu raštu kreipėsi į merą, mero pavaduotoją, Savivaldybės kontrolierių, Administracijos direktorių, Savivaldybės kontroliuojamų įmonių ar kitų įmonių, įstaigų ar organizacijų, esančių Savivaldybės teritorijoje, vadovus. Į šiuos pareigūnus ir vadovus su paklausimu Tarybos narys arba jų grupė gali raštu kreiptis ir ne posėdžio metu. Ne posėdžio metu aukščiau minėtiems subjektams pateiktų raštų – paklausimų kopijos turi būti įteiktos merui. Paklausimu gali būti laikomas ir toks klausimas žodžiu, kurio reikšmingumą balsuodama pripažįsta Taryba.

263. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) turi nurodyti konkretų pareigūną ar vadovą, į kurį jis kreipiasi, išdėstyti problemą, dėl kurios jis kreipiasi, esmę ir kokio atsakymo – žodžiu ar raštu – laukia. Paklausime taip pat turi būti besikreipiančiųjų pavardės ir jų parašai. Raštas, neatitinkantis šiame skyriuje nurodytų reikalavimų nelaikomas paklausimu.

264. Atsakymo į paklausimą terminas paprastai negali viršyti 10 darbo dienų. Jeigu pareigūnas ar vadovas, kuriam pateiktas paklausimas, negali nustatytu laiku atsakyti, jis privalo tai raštu motyvuoti ir pasiūlyti kitą terminą, kuris negali būti ilgesnis kaip 30 dienų nuo paklausimo gavimo dienos.

265. Ar paklausimo svarstymą įtraukti į Tarybos posėdžio darbotvarkę, sprendžia Taryba.

266. Nagrinėjant paklausimą Tarybos posėdyje, turi dalyvauti bent vienas iš paklausimo pateikėjų ir pareigūnas arba vadovas, kuriam buvo adresuotas paklausimas. Jeigu posėdyje nedalyvauja paklausėjas, paklausimo nagrinėjimas atidedamas.

267. Paklausimo pateikėjas negali pirmininkauti Tarybos posėdžiui, kai nagrinėjamas jo paklausimas.

268. Apsvarsčiusi pareigūno ar vadovo, kuriam adresuotas Tarybos nario paklausimas, atsakymą, Taryba priima dėl jo sprendimą. Sprendimo projektą pateikia paklausimo autorius (autoriai).

269. Sprendimų dėl paklausimų vykdymą pagal kompetenciją kontroliuoja meras arba Administracijos direktorius. Jie nuolat turi informuoti Tarybą, kaip vykdomi sprendimai dėl Tarybos narių paklausimų.

 

XVII SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ VEIKLOS APMOKĖJIMAS

 

270. Tarybos nariams, išskyrus merą ir mero pavaduotoją, už darbo laiką atliekant Tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama). Šis atlyginimas apskaičiuojamas pagal skelbiamą VMDU dydį atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką, kurio trukmė patvirtinama Reglamente nustatyta tvarka. Atlyginimo už darbo laiką atliekant Tarybos nario pareigas dydį nustato Taryba. Tarybos narys turi teisę atsisakyti šio atlyginimo, Savivaldybės administracijai pateikdamas prašymą dėl Tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais). Tokį prašymą pateikusiam Tarybos nariui šioje dalyje nurodytas atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos.

271. Tarybos nario dalyvavimas Tarybos, Komitetų ar frakcijų posėdžiuose turi būti pažymėtas ant registracijos lapo ir patvirtintas Tarybos nario parašu. Tarybos nario dalyvavimas komisijose turi būti įrašytas į komisijos darbo protokolus.

272. Jeigu pagal mero potvarkį Tarybos narys atstovauja Savivaldybei už jos ribų, Savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka jam komandiruotės išlaidas.

273. Tarybos nariams darbo užmokestį ir kompensaciją apskaičiuoja ir moka Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius. Darbo užmokestis apskaičiuojamas pagal  Tarybos nario darbo laiko suvestinę. Kompensacija apskaičiuojama pagal Tarybos priimtus sprendimus dėl Kolegijos narių, Komitetų, komisijų pirmininkų skyrimo ir mero patvirtintu kitų komisijų pirmininkų sąrašą.

274. Iki kito mėnesio 10 dienos sekretoriatas pristato Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjui Tarybos narių darbo laiko suvestinę. Informaciją apie Tarybos narių darbo laiką sekretoriatui pateikia Tarybos, Kolegijos, Komitetų, komisijų posėdžių sekretoriai.

275. Tarybos nario dalyvavimas posėdyje turi būti pažymėtas Tarybos narių registracijos lape.

276. Kompensacija Tarybos nariams mokama kartą per mėnesį atsiskaitytinai. Užmokestis Tarybos nariams išmokamas pateikus (išskyrus niekur nedirbančiuosius) pagrindinės darbovietės pažymas, kuriose nurodyta, už kurias dienas ir valandas nebuvo sumokėtas darbo užmokestis. Tarybos nariai pažymas pristato pasibaigus mėnesiui iki kito mėnesio 10 dienos Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui.

277. Tarybos nariai negali gauti apmokėjimo už Taryboje sugaištą laiką, jeigu už tą patį laiką jie gavo atlyginimą pagrindinėje darbovietėje ar turėjo nedarbingumo pažymėjimą.

278. Tarybos nariui su jo veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, internetinio ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka Savivaldybės administracija, kas mėnesį atsiskaitytinai mokama 0,57 VMDU dydžio kompensacija, o komitetų, veiklą vykdančių fondų, komisijų pirmininkams, frakcijų seniūnams, Kolegijos nariams – ir 280 punkte nurodyta kompensacija.

Sudaręs biuro patalpų nuomos sutartį ir teisės aktų nustatyta tvarka užregistravęs, Tarybos narys jos kopiją pateikia Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui. Tarybos narys negali sudaryti biuro patalpų nuomos sutarties su jam artimais asmenimis, nurodytais Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme, ir su juridiniais asmenimis, kurių dalyvis yra Tarybos narys arba jam artimas asmuo, arba kurių vadovai ar valdymo organo nariai yra Tarybos nariui artimi asmenys.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-284, 2017-06-29, paskelbta TAR 2017-07-04, i. k. 2017-11366

 

279. Savivaldybės tarybos, Komitetų posėdžių laiku, taip pat kitais Reglamento nustatytais atvejais Tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje.

280. Komitetų, veiklą vykdančių fondų, komisijų pirmininkams, frakcijų seniūnams ir Kolegijos nariams mokama 0,11 VMDU dydžio kompensacija (kompensacija nemokama merui ir mero pavaduotojui (pavaduotojams) už šias pareigas, išskyrus pareigas einantiems visuomeniniais pagrindais), jei pagrindžiama, kad dėl šių pareigų ėjimo padidėjo išlaidos, susijusios su kanceliarijos, pašto, telefono, transporto išlaidoms.

281. Kompensacijos dalis, nurodyta 280 punkte, mokama už kiekvienas einamas Komiteto, fondo, komisijos pirmininko, Frakcijos seniūno, Kolegijos nario pareigas, bet ne daugiau kaip už trejas.

282. Tarybos nariui, be pateisinamos priežasties praleidus Tarybos, Komitetų, komisijų, fondų ar frakcijų posėdžius, kompensacija už Tarybos nario pareigų vykdymą Tarybos sprendimu gali būti sumažinta. Taryba priima sprendimą sumažinti kompensaciją, atsižvelgdama į Procedūrų komisijos išvadas dėl posėdžių nelankymo priežasčių.

283. Dėl kompensacijos sumažinimo į Procedūrų komisiją, nurodydamas motyvus, gali kreiptis kiekvienas Tarybos narys.

284. Kompensacija mokama pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant Tarybos nustatyto kompensacijos dydžio. Iki kito einamojo mėnesio 10 dienos, Tarybos narys Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia užpildytą deklaraciją, kurioje nurodo, kokias išlaidas patyrė vykdydamas Tarybos nario funkcijas (forma pridedama). Tarybos narys asmeniškai atsako už pateiktų duomenų tikslumą ir pagrįstumą. Tarybos nariui nepateikus deklaracijos už 3 mėnesius, už tuos 3 mėnesiu kompensacija nemokama.

285. Išlaidų skirtumas tarp nustatytos Reglamente ir faktiškai Tarybos nario patirtos, nekompensuojamos.

286. Taryba gali nuspręsti, visų Tarybos narių balsų dauguma, įpareigoti Tarybos narį pateikti Procedūrų komisijai deklaracijoje nurodytų išlaidų pagrindimą. Procedūrų komisija, įvertinusi pateiktus dokumentus, pateikia išvadą Tarybai. Jei nustatoma, kad išlaidos nepagrįstos, atitinkama suma mažinama kito mėnesio kompensacija.

 

XVIII SKYRIUS 

SAVIVALDYBĖS KONTROLĖS IR AUDITO TARNYBA

 

287. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba kiekvienais metais iki liepos 15 dienos teikia Tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo. Ši išvada registruojama sekretoriate ir teikiama Tarybai kartu su Savivaldybės administracijos parengtu Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkiniu iki rugsėjo 1 dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

288. Savivaldybės kontrolierius kasmet iki gegužės 1 dienos teikia Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaitą Tarybai, kuri priima sprendimą. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaita arba jos santrauka skelbiama vietinėje spaudoje, Savivaldybės interneto svetainėje, o jeigu įmanoma, – ir per kitas visuomenės informavimo priemones.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

289. Neteko galios nuo 2016-02-03

Punkto naikinimas:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

XIX SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS ATSISKAITYMAS TARYBAI UŽ SAVIVALDYBĖS NUOSAVYBĖS TEISE PRIKLAUSANČIO TURTO VALDYMĄ, NAUDOJIMĄ IR DISPONAVIMĄ

 

290. Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto apskaitą tvarko Savivaldybės viešojo sektoriaus subjektai (biudžetinės, viešosios įstaigos) pagal Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartus ir kitus apskaitos tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus. Savivaldybės viešojo sektoriaus subjektai, gavę patikėjimo teise valdyti ir kitais būdais įsigiję turtą, jį įtraukia į apskaitą.

291. Savivaldybės viešojo sektoriaus subjektai, remiantis kiekvienų finansinių metų paskutinės dienos duomenimis, iki kitų metų balandžio 30 d. Savivaldybės administracijai pateikia duomenis apie savivaldybės ilgalaikį, trumpalaikį materialųjį, nematerialųjį turtą, finansinį turtą, įsipareigojimus pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą formą.

292. Viešojo sektoriaus subjektų pateikti duomenys apjungiami ir iki kitų metų gegužės 31 d. parengiama Savivaldybės nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaita, kurios formą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius ir kurioje pateikiami duomenys apie savivaldybės ilgalaikį, trumpalaikį materialųjį, nematerialųjį turtą, finansinį turtą, įsipareigojimus.

293. Savivaldybės nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaita pateikiama Savivaldybės tarybai kartu su Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkiniu. 

294. Už Savivaldybės nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaitos parengimą ir pateikimą laiku Savivaldybės tarybai atsakinga Savivaldybės administracija.

 

XX SKYRIUS

MERO, TARYBOS NARIŲ, SAVIVALDYBĖS INSTITUCIJŲ, ĮSTAIGŲ IR ĮMONIŲ VADOVŲ ATSISKAITYMAS UŽ SAVO VEIKLĄ

 

Pakeistas skyriaus pavadinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

295. Meras ne rečiau kaip kartą per metus iki gegužes 1 dienos atsiskaito Tarybai už savo veiklą. Taryba, išklausiusi mero pateiktą ataskaitą, priima sprendimą pritarti arba nepritarti šiai ataskaitai. Per dvi savaites nuo Tarybos sprendimo priėmimo dienos ataskaita skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.

Meras taip pat rengia ir teikia rinkėjams ir Savivaldybės bendruomenei viešą Savivaldybės veiklos ataskaitą, kurioje turi būti aptarta mero, Tarybos, Savivaldybės administracijos metų veikla. Savivaldybės veiklos ataskaita bendruomenei gali būti pateikiama rašytine forma, vaizdo medžiagos pavidalu, daromi pranešimai seniūnijose ir gyventojų susirinkimuose, skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje bei pateikiama kita gyventojams prieinama forma.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

2951. Tarybos nariai pasirašytas veiklos ataskaitas ir skaitmeninius jų variantus pateikia sekretoriatui kiekvienais metais iki vasario 10 d. Nesutrumpintos ataskaitos ne vėliau kaip iki kovo 1 d. skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

Papildyta punktu:

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

 

296. Administracijos direktorius ne rečiau kaip vieną kartą per metus iki gegužės 1 dienos atsiskaito Tarybai už savo ir Savivaldybės administracijos veiklą praėjusiais metais. Prieš pateikdamas metinę ataskaitą Tarybai, Administracijos direktorius su ataskaita supažindina merą. Meras turi teisę grąžinti ataskaitą papildyti ar patikslinti.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

297. Administracijos direktoriaus ataskaitoje apžvelgiama Savivaldybės ekonominė ir socialinė padėtis, seniūnijų veikla, išanalizuota, kaip įgyvendintas Savivaldybės strateginis veiklos planas, kaip įvykdytas Savivaldybės biudžetas, kaip valdomas ir naudojamas Savivaldybės turtas, kaip vykdomi Tarybos sprendimai.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

298. Administracijos direktoriaus metinę ataskaitą, apimančią ir Savivaldybės administracijos veiklą, Taryba patvirtina sprendimu. Ataskaita skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

2981. Administracijos direktorius kasmet iki kovo 1 d. pateikia merui seniūnaičių sueigų, kuriose seniūnai teikia ataskaitas apie metinio seniūnijos veiklos plano įgyvendinimą, tvarkaraštį. Šis tvarkaraštis skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje ir išsiunčiamas Tarybos nariams.

Papildyta punktu:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

299. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

300. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

301. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

302. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

303. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

304. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

305. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

306. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

307. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

308. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

309. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

310. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

311. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

312. Neteko galios nuo 2017-05-30

Punkto naikinimas:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

313. Biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė Savivaldybė), Savivaldybės kontroliuojamų įmonių ir organizacijų vadovai veiklos ataskaitas kasmet teikia Savivaldybės administracijai, kuri rengia atitinkamus Tarybos sprendimų projektus. Vadovų ataskaitas svarsto komitetai pagal kompetenciją ir joms pritaria arba motyvuotu sprendimu nepritaria. Apie ataskaitų svarstymo rezultatus komitetų pirmininkai informuoja Tarybą. Dėl vadovų ataskaitų taryba priima sprendimus iki kiekvienų metų gegužės 1 d.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

 

XXI SKYRIUS

GYVENTOJŲ PRIĖMIMO ORGANIZAVIMAS, JŲ PASIŪLYMŲ, PRAŠYMŲ IR SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

314. Meras, jo pavaduotojai, Savivaldybės kontrolierius ir Tarybos nariai privalo asmeniškai priimti gyventojus.

315. Meras ir jo pavaduotojai gyventojus priima ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę ir ne mažiau kaip po dvi valandas per priėmimui nustatytą dieną, Savivaldybės kontrolierius gyventojus priima ne rečiau kaip du kartus per mėnesį ir ne mažiau kaip po dvi valandas per priėmimui nustatytą dieną. Meras, mero pavaduotojai ir Savivaldybės kontrolierius turi nustatyti konkrečias dienas, valandas ir vietą, kur ir kada priima gyventojus.

316. Už gyventojų priėmimo organizavimą, jų prašymų, skundų ir pasiūlymų (toliau – prašymų) nagrinėjimą atsako meras arba mero pavedimu mero pavaduotojas. Jis yra atsakingas už gyventojų informavimą apie priėmimo tvarką ir priėmimo periodiškumą, t. y. paskelbimą Tarybos nustatytose vietose.

317. Raštvedybą, susijusią su gyventojų priėmimu ir iš jų gautais prašymais, tvarko Administracijos direktoriaus paskirtas Savivaldybės administracijos tarnautojas.

318. Prašymai turi būti išnagrinėti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jų gavimo dienos. Jeigu prašymo nagrinėjimas susijęs su komisijos sudarymu ar kitomis organizacinėmis priemonėmis, dėl kurių atsakymo pateikimas asmeniui gali užsitęsti ilgiau kaip 20 darbo dienų nuo prašymo gavimo, terminas per 15 darbo dienų nuo prašymo gavimo pratęsiamas dar iki 10 darbo dienų ir apie tai išsiunčiamas pranešimas asmeniui raštu, su nurodytomis prašymo nagrinėjimo pratęsimo priežastimis.

319. Apie prašymo nagrinėjimo rezultatus raštu pranešama jį pateikusiam gyventojui. Jei prašymas atmetamas, būtinai turi būti nurodomi atmetimo motyvai.

320. Tarybos nariai jų vardu gautus rinkėjų prašymus nagrinėja patys arba siunčia juos nagrinėti atitinkamai institucijai, prašydami jos atsakyti pareiškėjui ir kopiją pateikti Tarybos nariui. Apie prašymų nagrinėjimo rezultatus pareiškėją Viešojo administravimo įstatymo nustatytais terminais informuoja pats Tarybos narys arba Tarybos nario paprašyta prašymą nagrinėjusi atitinkama institucija.

321. Tarybos ar Tarybos nario vardu gauti prašymai gali būti nagrinėjami Tarybos komitetuose.

322. Prašymai, kurie jau buvo nagrinėti mero ar Savivaldybės administracijos, tačiau nagrinėjimo rezultatai netenkina pareiškėjų, Komiteto siūlymu gali būti svarstomi Tarybos posėdyje.

 

XXII SKYRIUS

VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSA

 

323. Gyventojai savo nuomonę viešųjų Savivaldybės reikalų tvarkymo klausimais gali pareikšti dalyvaudami vietos gyventojų apklausoje (toliau – apklausa).

324. Apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio.

325. Dalyvavimas apklausoje yra laisvas (savanoriškas) ir grindžiamas visuotine, lygia teise tiesiogiai pareikšti nuomonę.

326. Apklausoje gali dalyvauti Savivaldybės gyventojai, kurie turi teisę rinkti Tarybą.

327. Apklausa gali būti surengta visoje savivaldybės teritorijoje, seniūnijos (kelių seniūnijų) aptarnaujamoje teritorijoje (aptarnaujamose teritorijose) ar jos (jų) dalyse arba gyvenamosios vietovės teritorijoje ar jos dalyje. Apklausos teritorija parenkama atsižvelgiant į tai, kokios teritorijos gyventojams yra aktualūs apklausai teikiami klausimai.

328. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso Savivaldybės gyventojams, Tarybai, merui ir seniūnui.

329. Gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 5 proc. apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę rinkti Tarybą, reikalavimu, Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

330. Savivaldybės tarybos nariai iniciatyvos teisę skelbti apklausą įgyvendina pateikdami merui 1/4 Tarybos narių grupės reikalavimą, kuriame nurodomas apklausai teikiamų klausimų tekstas, siūlomas apklausos būdas, siūloma apklausos teritorija. Meras gavęs 1/4 Tarybos narių grupės reikalavimą, privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šios grupės reikalavimo gavimo.

331. Seniūnas, seniūnaičių sueigos pritarimu, seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje gali inicijuoti apklausą dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų raštišku prašymu. Apklausą inicijuojantis seniūnas pateikia Administracijos direktoriui raštišką prašymą dėl apklausos paskelbimo. Prašyme turi būti nurodyta apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, apklausos teritorija, siūlomas apklausos būdas.

332. Savivaldybės administracijos direktorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienų terminą perduoda merui raštišką seniūno prašymą dėl apklausos paskelbimo ir administracijoje turimą informaciją ir duomenis, susijusius su apklausai teikiamu (teikiamais) klausimu (klausimais).

333. Meras, įvertinęs seniūno prašymą dėl apklausos paskelbimo ir Administracijos direktoriaus pateiktą informaciją ir duomenis, ne vėliau kaip per vieną mėnesį gali paskelbti apklausą.

334. Mero potvarkyje paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, apklausos teritorija, apklausos būdas, apklausos data ir vieta, taip pat apklausos komisijos sudėtis.

335. Mero potvarkis paskelbti apklausą turi būti paskelbtas per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones, savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose vyks apklausa, skelbimų lentose.

336. Apklausai gali būti teikiami klausimai, kuriuos savivaldybė sprendžia atlikdama savarankiškąsias funkcijas.

337. Administracijos direktorius apklausą organizuoja Tarybos nustatyta tvarka.

338. Apklausos rezultatus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po apklausos pabaigos apklausos komisija pateikia Administracijos direktoriui ir paskelbia per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones, Savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose įvyko apklausa, skelbimų lentose.

339. Taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą (pateiktus) klausimą (klausimus), jeigu savo nuomonę pateiktu (pateiktais) klausimu (klausimais) pareiškė ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje, išskyrus atrankinės apklausos atvejus. Taryba vietos gyventojų apklausos tvarkos apraše gali numatyti, kad apklausai pateiktą (pateiktus) klausimą (klausimus) privaloma svarstyti, jeigu savo nuomonę apklausoje pareiškė mažiau, negu šioje dalyje nustatyta, apklausos teritorijos gyventojų.

340. Apklausos rezultatai turi būti svarstomi artimiausiame Tarybos posėdyje. Juos Tarybai pristato apklausos komisijos pirmininkas, taip pat privalomai išklausomas apklausos iniciatorių atstovas. Dėl atsižvelgimo į apklausos rezultatus Taryba sprendžia Tarybos posėdyje balsuojant ir tai užfiksuojama posėdžio protokole. Tarybai nusprendus atsižvelgti į apklausos rezultatus dėl apklausai teikto(ų) klausimo(ų), Taryba:

340.1. įpareigoja merą arba Savivaldybės administracijos direktorių rengti Tarybos sprendimo projektą;

340.2. priima sprendimo projektą dėl apklausai teikto (-ų) klausimo (-ų), jeigu jis pateikiamas tame posėdyje.

341. Tarybos sprendime dėl apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų) turi būti nurodyti apklausos rezultatai (gyventojų nuomonė dėl apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų)) ir Tarybos sprendimo priėmimo motyvai. Tarybos sprendimas dėl apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų) turi būti paskelbtas per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones, Savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose įvyko apklausa, skelbimų lentose.

 

________________________________________


 

Kauno rajono savivaldybės tarybos

veiklos reglamento

priedas

 

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARYS

 

_______________________________________

(Tarybos nario vardas, pavardė)

 

 

 

IŠLAIDŲ, SKIRTŲ PREKĖMS IR PASLAUGOMS, SUSIJUSIOMS SU

TARYBOS NARIO VEIKLA, DEKLARACIJA

 

_____________

(data)

____________________

(sudarymo vieta)

 

Eil.

Nr.

Prekių ar paslaugų pavadinimas

Išlaidų paskirtis

Išlaidų suma,

Eur

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

6.

 

 

 

7.

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

_______________________Tarybos nario parašas

 

Išmoka gali būti naudojama su Tarybos nario veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka Savivaldybės administracija.

 

 

 

 

Priedo pakeitimai:

Nr. TS-284, 2017-06-29, paskelbta TAR 2017-07-04, i. k. 2017-11366

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Kauno rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-46, 2016-01-28, paskelbta TAR 2016-02-02, i. k. 2016-02073

Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 19 d. sprendimo Nr. TS-94 „Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Kauno rajono savivaldybės administracija, Įsakymas

Nr. TS-125, 2016-03-30, paskelbta TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06601

Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 19 d. sprendimo Nr. TS-94 „Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Kauno rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-408, 2016-12-22, paskelbta TAR 2016-12-27, i. k. 2016-29567

Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 19 d. sprendimo Nr. TS-94 „Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Kauno rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-93, 2017-02-23, paskelbta TAR 2017-03-02, i. k. 2017-03480

Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 19 d. sprendimo Nr. TS-94 „Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

5.

Kauno rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-241, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08946

Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 19 d. sprendimo Nr. TS-94 „Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

6.

Kauno rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-284, 2017-06-29, paskelbta TAR 2017-07-04, i. k. 2017-11366

Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 19 d. sprendimo Nr. TS-94 ,,Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo