Suvestinė redakcija nuo 2019-06-05 iki 2020-11-27

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2016-03-31, i. k. 2016-06598

 

Kaunor-m

 

KAUNO  RAJONO  SAVIVALDYBĖS  TARYBA

 

3 POSĖDIS

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS NUSTATYMO

 

2016 m. kovo 24 d.  Nr. TS-108

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 37 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36, 37 punktais, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo 11 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 12, 13 straipsniais ir Mažmeninės prekybos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 20014 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 738 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimo Nr. 697 „Dėl Mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“, Kauno rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti:

1.1 Kauno rajono prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose taisykles (pridedama).

1.2 Vietinės rinkliavos prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose nuostatus (pridedama).

1.3 Leidimo prekiauti ir teikti paslaugas Kauno rajone formą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Kauno rajono savivaldybės tarybos 2009 m. balandžio 2 d. sprendimą Nr. TS-114 „Dėl Kauno rajono savivaldybės prekybos viešosiose vietose tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Valerijus Makūnas


 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2016 m. kovo 24 d. sprendimu Nr. TS-108

 

 

PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLĖS

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kauno rajono savivaldybės prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato bendruosius mažmeninės prekybos ar paslaugų teikimo reikalavimus Kauno rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijos viešosiose vietose.

2. Taisyklės yra privalomos Kauno rajono savivaldybės teritorijos viešosiose vietose prekiaujantiems ar paslaugas teikiantiems juridiniams ir fiziniams asmenims.

3. Viešąsias prekybos vietas sprendimu nustato Kauno rajono savivaldybės taryba.

4. Leidimus prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose išduoda seniūnai vadovaujantis šiomis Taisyklėmis. Leidimai teikti paslaugas pramoginiais įrenginiais išduodami vadovaujantis Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

5. Pagrindinės šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:

5.1. Viešoji vieta – Kauno rajono savivaldybės teritorijoje esanti Savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (išskyrus išnuomotą ar perduotą naudotis teritoriją), kurioje teikiamos paslaugos, taip pat vykdoma prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų, lauko kavinių.

5.2. Prekyba – ūkinė-komercinė veikla, susijusi su prekių gamyba, pirkimu, pardavimu ir vartojimu viešosiose vietose.

5.3. Prekybos vieta – žemės plotas patvirtintas seniūno pagal prekybos vietų išdėstymo schemą, skirtas prekybai ir paslaugų teikimui.

5.4. Paslaugos – ūkinė-komercinė veikla, susijusi su paslaugų (aptarnavimo, nuomos ir kt.) teikimu viešosiose vietose.

5.5. Pardavėjas – asmuo (juridinis ar fizinis asmuo, teisės aktų nustatyta tvarka turintis teisę prekiauti ar teikti paslaugas), kuris verčiasi prekyba ar teikia paslaugas viešosiose vietose.

5.6. Paslaugų teikėjas – asmuo, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistravęs veiklą ar turintis teisę vykdyti veiklą be verslo liudijimo ir teikiantis paslaugas viešosiose vietose.

5.7. Vartotojas – asmuo, kuris išreiškia norą pirkti, perka ir vartoja prekę, naudoja paslaugas savo asmeniniams, šeimos ar namų ūkio poreikiams tenkinti.

5.8. Laikinieji prekybos įrenginiai – sukomplektuota ir lauke pastatyta įranga (prekystaliai, vežimėliai, stalai, gėlinės, kėdės, skėčiai ir kt.), skirta prekybai.

5.9. Laikinas statinys – statinys, skirtas naudoti ne ilgiau kaip 3 metus, pagamintas gamykloje ar pastatytas iš surenkamųjų konstrukcijų, kurį galima išardyti ar perkelti į kitą vietą ir kuris neturi pamatų, bet remiasi į žemės paviršių: kioskas, gatvių prekybos, pramogų ar parodos paviljonas, parodos eksponatas, palapinės danga ar pneumatinis apvalkalas, vagonėlis, konteineris, įvairios paskirties aikštelė su dirbtine danga, statybininkų, tyrėjų ar kitos terminuotos veiklos reikmėms skirtas statinys. Laikinas statinys ir teisės į jį nekilnojamojo turto registre neregistruojami.

5.10. Kioskas – nesudėtingas smulkiosios prekybos reikmėms skirtas pastatas, kilnojamasis arba nekilnojamasis daiktas, kuriame prekyba vyksta per priekinėje sienoje (vitrinoje) įrengtą langelį.

5.11. Paviljonas – nesudėtingas / neypatingas smulkios prekybos reikmėms ar paslaugoms teikti skirtas pastatas, kilnojamasis arba nekilnojamasis daiktas, turintis atskirą įėjimą lankytojams.

5.12. Lauko kavinė – lauke įrengtas laikinasis nesudėtingų konstrukcijų statinys be pamatų arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos, gėlinės ir kt.), kuri skirta viešojo maitinimo paslaugoms teikti ir aptarnauti.

5.13. Specializuotas automobilis – smulkiai prekybai ar paslaugų teikimui skirta transporto priemonė su tam tikslui sumontuota specialia įranga arba judanti nustatytu maršrutu.

 

 

II. PREKYBOS VIEŠOSIOSE VIETOSE BŪDAI

 

6. Mažmeninės prekybos viešosiose vietose (toliau – prekybos) būdai yra šie:

6.1. prekyba ir paslaugų teikimas iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių;

6.2. prekyba ir paslaugų teikimas iš kioskų ir paviljonuose;

6.3. prekyba ir paslaugų teikimas iš prekybai pritaikytų automobilių ar jų priekabų;

6.4. prekyba lauko kavinėse;

6.5. prekyba parodų, mugių, masinių renginių metu.

 

 

III. LEIDIMŲ PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS IŠDAVIMAS

 

7. Juridinių arba fizinių asmenų prašymai išduoti leidimą pateikiami seniūnui raštu ar elektroninėmis priemonėmis. Prašyme nurodoma ir pateikiama:

7.1. juridinio asmens (fizinio asmens) pavadinimas (vardas pavardė), kodas, buveinės adresas, telefono Nr., dokumento suteikiančio teisę prekiauti Nr. ir data, prekybos ir paslaugų teikimo būdas, prekių (paslaugų) asortimentas, prekybos ir paslaugų teikimo vietos adresas, darbo grafikas, prekybos laikas, rinkliavos dydis, mokėjimo data, leidimo galiojimo laikas.

7.2 įmonės registravimo pažymėjimo, ūkininko, verslo liudijimo pažymėjimo arba individualios veiklos pažymos kopiją. Jeigu fizinis asmuo pageidauja prekiauti tik nuosavybės teise arba nuomos (panaudos) sutarties pagrindu valdomame žemės sklype išauginta žemės ūkio produkcija ir gėlėmis, jis privalo pateikti dokumento, patvirtinančio teisę į turimą žemę, kopiją, jeigu jis yra tos žemės savininkas, arba sutartinius santykius įteisinančio dokumento kopiją, jeigu jis naudojasi ne jam nuosavybės teise priklausančiu žemės sklypu, ir seniūnijos pažymą, kad produkcija užauginta pačio asmens, jei norima prekiauti kitoje seniūnijoje;

7.3. asmens dokumento kopiją (dirbant su ūkininko, verslo liudijimo pažymėjimu arba individualios veiklos vykdymo pažyma);

7.4. atitinkamų institucijų išduoto dokumento kopiją, patvirtinančią veiklos teisėtumą, kai asmenų, norinčių prekiauti ar teikti paslaugas, veiklą reglamentuoja kiti teisės aktai (pvz.: Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario pažymėjimą, tautinio produkto paveldo sertifikatą ir kt.);

7.5. maisto tvarkymo pažymėjimo kopiją (jei tų prekių prekybai arba teikiamoms paslaugoms teisės aktų nustatyta tvarka jie yra privalomi);

7.6. mokėjimo pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatyto dydžio vietinė rinkliava (pateikiama, kai priimamas sprendimas išduoti leidimą).

8. Asmuo, norintis gauti leidimą prekiauti lauko kavinėje papildomai turi pateikti prekybos vietos plano (schemos) kopiją

9. Asmuo, norintis gauti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas kioske (paviljone), papildomai turi pateikti:

9.1. laikino statinio pripažinimo, kad statinys pastatytas pagal suderintą Kauno rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vyriausiojo architekto patvirtintą projektą, kopiją;

9.2. sutartinius santykius įteisinančio dokumento kopiją, jeigu kioske (paviljone) veiklą numato vykdyti ne kiosko (paviljono) savininkas.

10. Asmuo, norintis gauti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas renginių metu, prašymą turi pateikti suderintą su renginio organizatoriumi.

11. Leidimas išduodamas per tris darbo dienas nuo visų dokumentų, reikalingų leidimui gauti, pateikimo dienos.

12. Leidimai prekiauti Motinos, Tėvo, Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis gėlėmis ir žvakėmis prie kapinių  išduodami ne anksčiau kaip du mėnesiai iki prekybos dienos.

13. Leidimas išduodamas vienam asmeniui prekiauti vienoje prekybos ir paslaugų teikimo vietoje.

14. Asmuo, gavęs leidimą, ant išduodamo leidimo kopijos pasirašo, kad gavo leidimą ir yra susipažinęs su Kauno rajono prekybos viešosiose vietose taisyklėmis.

15. Duomenys apie išduotus leidimus saugomi seniūnijos dokumentų valdymo sistemoje.

16. Asmuo, pametęs leidimą, privalo raštu pranešti leidimą išdavusiam seniūnui, kuris išduoda leidimo dublikatą su žyma „Dublikatas“. Už leidimo dublikatą vietinė rinkliava neimama.

 

IV. REIKALAVIMAI PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIETAI

 

17. Prekybos vieta turi būti įrengta pagal seniūno patvirtintą prekybos vietų išdėstymo schemą. Renginio metu prekyvietei tvirtinama atskira schema.

18. Prekybos įranga turi būti nedidelė, mobili, lengvai montuojamų konstrukcijų, atitinkanti lauko prekybos funkcinius reikalavimus.

19. Prekybos ir paslaugų teikimo vietoje naudojama įranga turi būti visiškai sukomplektuota, švari, tvarkinga, nesurūdijusi, nesulankstyta, nudažyta, atitikti teisės aktų nustatytus reikalavimus.

20. Draudžiama prekiauti nuo dėžių, turėklų, atramų, grindinio ir panašiai.

21. Draudžiama prekiauti magistralinių ir krašto kelių pakelėse be leidimo iš specializuotų įstaigų ar įmonių.

22. Prekybos ir paslaugų teikimo vietoje turi būti pateikta juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas, pavardė ir verslo liudijimo arba individualios veiklos vykdymo pažymos numeris.

23. Prekybos ir paslaugų teikimo vieta negali trukdyti eismui, ji turi būti valoma, švari ir tvarkinga. Vykdant prekybą iš kioskų, paviljonų, būtina sudaryti sutartį su atliekas tvarkančia įmone. Prie stiklo taros supirktuvių turi būti konteineriai panaudotai stiklo tarai.

24. Reklama ant laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, lauko kavinių ar prekybai įrengtų specializuotų automobilių įrengiama vadovaujantis nustatytais teisės aktais.

 

V. PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO REGLAMENTAVIMAS

 

25. Kauno rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas ir prekiauti visomis prekėmis iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų,  paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar automobilių priekabų visomis prekėmis, kurių mažmeninė prekyba nėra uždrausta Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais.

26. Už leidimų prekiauti ir teikti paslaugas išdavimą imama Kauno rajono savivaldybės tarybos nustatyta vietinė rinkliava.

27. Prekiauti viešosiose vietose leidžiama nuo 6.00 val. iki 24.00 val. Renginių metu prekyba vykdoma pagal renginio organizatoriaus nurodytą laiką.

28. Lauko kavinėse leidžiama groti muziką nuo 10.00 val. iki 22.00 val. Muzikos garso lygis neturi viršyti teisės aktų nustatytų triukšmo normų.

29. Kauno rajono savivaldybės taryba gali nustatyti darbo laiką tam tikrose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, jei tai būtina žmonių saugumui ir rimčiai (tvarkai) užtikrinti, prekių asortimentą, laikotarpį, per kurį galima prekiauti, bei kitas prekybos sąlygas.

30. Parduodamos prekės turi būti saugios, tinkamos kokybės, turi atitikti Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus reikalavimus.

 

VI. PARDAVĖJO PAREIGOS

 

31. Pardavėjas privalo:

31.1. laikytis reikalavimų nustatytų Lietuvos Respublikos teisės aktuose ir šiose taisyklėse;

31.2. turėti prekybos (paslaugos teikimo) vietoje seniūnijos seniūno ar jo įgalioto asmens išduotą leidimą prekiauti ir teikti paslaugas, jei prekiaujama kioske, paviljone, pasirašytą laikinos prekybos vietos nuomos sutartį. Turėti individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, prekių įsigijimą ir prekių kokybę liudijančius dokumentus, maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (jeigu tų prekių prekybai jis yra privalomas) ir, jei prekiaujama maisto prekėmis ar žaislais, asmens medicininę knygelę.

31.3. užtikrinti tvarką ir švarą prekybos metu ir pasibaigus prekybos laikui sutvarkyti teritoriją 10 metrų spinduliu;

31.4. vykdyti kitas Lietuvos Respublikos teisės aktuose nurodytas pareigas.

 

VII. ATSISKAITYMO SU PIRKĖJAIS ORGANIZAVIMAS

 

32. Atsiskaitymai (mokėjimas) atliekami ir prekių pirkimą–pardavimą (pinigų sumokėjimą) patvirtinantys dokumentai pirkėjams išduodami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

33. Pirkėjas (paslaugos gavėjas) gali pareikšti pretenzijas dėl neteisingo atsiskaitymo, jeigu neteisingą atsiskaitymą pastebėjo nepasitraukęs nuo prekystalio (prekybos vietos)

 

VIII. KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ

 

34. Pardavėjų (paslaugų teikėjų) veiklą, jų parduodamų prekių saugą ir kokybę gali tikrinti teisės aktų nustatyta tvarka seniūnijos, kurioje vykdoma veikla seniūnai, įgalioti Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus darbuotojai, policijos pareigūnai ir kitų institucijų darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.

35. Pardavėjas (paslaugos teikėjas), kontrolę atliekančių institucijų ir įstaigų darbuotojų supažindintas su tikrinimo rezultatais, privalo nustatytais terminais pašalinti rastus trūkumus ir apie tai informuoti kontroliuojančias institucijas ir įstaigas.

36. Asmenys, pažeidę šias Taisykles, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

––––––––––––––––––––––––––––––––––


 

Forma patvirtinta

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2016 m. kovo 24 d. sprendimu Nr. TS-108

 

 

 

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

 

–––––––––––––––––––––––––– SENIŪNIJA

 

LEIDIMAS Nr.

 

 

LEIDIMAS PREKIAUTI (TEIKTI PASLAUGAS) KAUNO RAJONE

 

Juridinio (fizinio asmens)

pavadinimas (pavardė, vardas)

 

kodas

buveinė (adresas, tel. Nr.),

dokumento, suteikiančio prekiauti (teikti paslaugas,)

pavadinimas, data ir Nr.

 

Prekybos (paslaugų teikimo) būdas

 

Prekių (paslaugų) asortimentas

 

Prekybos (paslaugų teikimo vietos adresas)

Kiosko (paviljono) Nr.

(rašomas tik tuomet, kai prekybos (paslaugų teikimo būdas) yra prekyba iš kioskų ar paviljonuose)

 

Prekybos (paslaugų teikimo) darbo grafikas

 

Prekybos laikas

 

Sumokėtos vietinės rinkliavos dydis

 

Rinkliavos sumokėjimo dokumento Nr. ir data

 

Leidimo galiojimo laikas

 

––––––––––––––––                                          –––––––––––––––––––––––––––––––

(pareigos)                                          (vardas, pavardė)

 

––––––––––––––––

(išdavimo data)

 

 


 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2016 m. kovo 24 d. sprendimu Nr. TS-108

 

 

VIETINĖS RINKLIAVOS PREKIAUTI VIEŠOSIOSE VIETOSE NUOSTATAI

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vietinė rinkliava už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose Kauno rajono savivaldybės vietose išdavimą (toliau – rinkliava) yra Kauno rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) tarybos sprendimu rinkliavos mokėtojams nustatyta privaloma įmoka, galiojanti Savivaldybės teritorijoje ir įskaitoma į Savivaldybės biudžetą.

2. Rinkliavos mokėtojai yra fiziniai ir juridiniai asmenys, kuriems pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus leista prekiauti ar teikti paslaugas.

3. Rinkliava renkama už leidimo prekiauti Kauno rajono savivaldybės viešosiose vietose nuo laikinųjų prekystalių ar vežimėlių, iš prekybai pritaikytų specializuotų automobilių, lauko kavinėse, kioskuose (paviljonuose) išdavimą.

4. Rinkliavos nuostatus tvirtina, keičia ir papildo Kauno rajono savivaldybės taryba.

 

II. RINKLIAVOS DYDŽIAI

 

5. Rinkliavos dydžius nustato Kauno rajono savivaldybės taryba.

6. Dienos tarifai:

6.1. kai prekiaujama ir teikiamos paslaugos iš (nuo) laikinųjų prekybos
įrengimų – 0,15 Eur už 1 kv. m;

6.2. kai prekiaujama iš prekybai įrengtų specializuotų iš automobilių ir automobilių priekabų – 0,15 Eur už 1 kv. m;

6.3. kai prekiaujama žvakėmis, gėlėmis Motinos, Tėvo, Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis – 1,5 Eur už 1 kv m;

6.4. kai prekiaujama kalėdiniu laikotarpiu eglėmis ir jų šakomis – 1,5 Eur už 1 kv m.

6.5. teikti paslaugas – 0,15 Eur už 1 kv. m;

6.6. kai prekiaujama ir teikiamos paslaugas renginių metu:

6.6.1. ne maisto prekėmis, teikiamos paslaugos (išskyrus laisvalaikio, pramogų paslaugas) – 4 Eur.

6.6.2. maisto produktais, teikiamos viešojo maitinimo paslaugos ir laisvalaikio, pramogų paslaugos – 7 Eur;

7. Mėnesio tarifai:

7.1. lauko kavinėse vienai prekybos vietai – 35 Eur;

7.2. iš kioskų (paviljonuose) vienai prekybos vietai (iki 12 kv. m) – 30 Eur;

7.3. iš kioskų (paviljonuose) vienai prekybos vietai (12–15 kv. m) – 35 Eur;

7.4. iš kioskų (paviljonuose) vienai prekybos vietai (didesniems nei 15 kv. m) – 40 Eur;

7.5. teikti dviračių ir kitų bemotorių transporto priemonių nuomos paslaugas:

7.5.1. kai užimamas plotas iki 15 kv. m – 10 Eur;

7.5.2. kai užimamas plotas didesnis nei 15 kv. m – už kiekvieną papildomą kv. m paslaugų teikimo ploto pridedama po 1,7 Eur.

Papildyta papunkčiu:

Nr. TS-184, 2019-05-30, paskelbta TAR 2019-06-04, i. k. 2019-08984

 

8. Prekių išdėstymo vieta šalia kioskų ir paviljonų apmokestinama atskirai ir už ją mokama kaip už prekybos vietą.

 

III. RINKLIAVOS MOKĖJIMO TVARKA

 

9. Rinkliava mokama tik nacionaline valiuta.

10. Rinkliavą apskaičiuoja Savivaldybės seniūnai.

11. Rinkliava turi būti sumokėta už pageidaujamą prekiauti ar teikti paslaugas laikotarpį, kuris negali būti ilgesnis, kaip iki kalendorinių metų pabaigos.

12. Nustatytojo dydžio rinkliava sumokama į Kauno rajono savivaldybės administracijos surenkamąją sąskaitą. Rinkliavos lėšos įskaitomos į Savivaldybės biudžetą.

 

 

IV. RINKLIAVOS GRĄŽINIMAS

 

13. Sumokėta rinkliava arba jos dalis grąžinama, jei:

13.1. sumokėta daugiau negu tarybos nustatytas rinkliavos dydis;

13.2. dėl priimtų įstatymų ar kitų teisės aktų pasikeitimo rinkliavos mokėtojas nebegali pasinaudoti išduoto leidimo prekiauti ar teikti paslaugas suteiktomis teisėmis;

13.3. leidimas neišduodamas.

14. Sumokėta rinkliava arba jos dalis grąžinama remiantis Savivaldybės atitinkamos seniūnijos seniūno pažyma, kurioje nurodytos rinkliavos grąžinimo priežastys.

 

 

V. LENGVATOS VIETINIŲ RINKLIAVŲ MOKĖTOJAMS

 

15. Nuo vietinės rinkliavos atleidžiami gyventojai gyvenantys ir deklaravę gyvenamąją vietą Kauno rajone bei prekiaujantys ir vykdantys veiklą patys:

15.1. asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis;

15.2. asmenys, kurie vieni augina bent vieną vaiką iki 18 metų;

15.3. sutuoktiniai, auginantys tris ir daugiau vaikų iki 18 metų arba neįgalų vaiką;

15.4. studentai, kurie studijuoja dieninėse studijose.

16. Nuo vietinės rinkliavos 50 proc. atleidžiami gyventojai, gyvenantys ir deklaravę gyvenamąją vietą Kauno rajone bei prekiaujantys ir vykdantys veiklą patys:

16.1. asmenims, kuriems nustatytas 30–55 proc. darbingumo lygis;

16.2. pensinio amžiaus asmenims.

17. Savivaldybės organizuojamuose renginiuose prekiautojai ir paslaugų teikėjai atleidžiami nuo vietinės rinkliavos.

 

VI. BAIGIAMOS NUOSTATOS

 

18. Seniūnai mėnesines ataskaitas apie išduotų leidimų skaičių ir surinktas lėšas pateikia Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui, mėnesiui pasibaigus, per 5 darbo dienas.

19. Panaikinus leidimą prekiauti ar teikti paslaugas už prekybos Kauno rajono viešosiose vietose taisyklių pažeidimus arba pagal kontroliuojančių institucijų raštiškus pranešimus, sumokėta rinkliava negrąžinama.

20. Asmenys pažeidę šiuos nuostatus, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

––––––––––––––––––––––––––

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Kauno rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-184, 2019-05-30, paskelbta TAR 2019-06-04, i. k. 2019-08984

Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 24 d. sprendimo Nr. TS-108 „Dėl Kauno rajono savivaldybės prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose tvarkos nustatymo“ pakeitimo