Suvestinė redakcija nuo 2021-09-01
Įsakymas paskelbtas: TAR 2021-06-18, i. k. 2021-13941
LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2015 M. VASARIO 10 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-139 „DĖL POLICIJOS AREŠTINIŲ APSAUGOS IR PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2021 m. birželio 18 d. Nr. 5-V-468
Vilnius
1. P a k e i č i u Policijos areštinių apsaugos ir priežiūros instrukciją, patvirtintą Lietuvos policijos generalinio komisaro 2015 m. vasario 10 d. įsakymu Nr. 5-V-139 „Dėl Policijos areštinių apsaugos ir priežiūros instrukcijos patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Asmenis į policijos areštinę priima policijos areštinės vadovo (jo nesant – policijos areštinės budėtojo) funkcijas atliekantis pareigūnas. Jis patikrina, ar yra pagrindas asmenį uždaryti, apklausia pristatytąjį ir jo atsakymus sutikrina su sulaikymo (nutarimo, nutarties, teismo nuosprendžio) ir kitų dokumentų duomenimis. Policijos pareigūnas, prieš uždarydamas į policijos areštinę asmenį, kurio gyvenamoji vieta yra kitoje Lietuvos Respublikos savivaldybėje nei policijos areštinė, privalo išsiaiškinti, ar šis asmuo paleidimo metu turės galimybę pasirūpinti grįžimu namo, t. y. ar turi lėšų viešojo transporto bilietui įsigyti, ar jo grįžimu galės pasirūpinti artimieji ar kiti asmenys ir kita. Tai pažymima elektroniniame registre.
Į policijos areštinę uždaryti asmenys registruojami elektroniniame registre (registrui neveikiant – į policijos areštinę uždarytų asmenų registracijos žurnale, 1 priedas).“
1.2. Papildau nauju 791 punktu:
„791. Paleidžiant asmenį iš policijos areštinės, kuri yra kitame mieste nei paleidžiamo asmens gyvenamoji vieta Lietuvos Respublikoje, asmenį paleidžiantis policijos pareigūnas, remdamasis asmens uždarymo į policijos areštinę metu surinkta informacija, išsiaiškina, ar paleidžiamas asmuo turi galimybę pasirūpinti grįžimu namo, t. y. ar turi lėšų viešojo transporto bilietui įsigyti, ar jo grįžimu gali pasirūpinti artimieji ar kiti asmenys ir kita.“
1.3. Papildau nauju 792 punktu:
„792. Jeigu paleidžiant asmenį iš policijos areštinės, esančios kitame mieste nei paleidžiamo asmens gyvenamoji vieta Lietuvos Respublikoje, asmuo neturi artimųjų ar kitų asmenų, kurie galėtų pasirūpinti jo grįžimu į gyvenamąją vietą, ir su savimi neturi lėšų, būtinų grįžti, jis pateikia laisvos formos rašytinį prašymą policijos areštinės vadovo (jo nesant – policijos areštinės (policijos komisariato) budėtojo) funkcijas atliekančiam pareigūnui dėl viešojo transporto, vykstančio iki jo gyvenamosios vietos savivaldybės Lietuvos Respublikoje, bilieto nupirkimo. Asmens prašymas įsegamas į asmens bylą.“
1.4. Papildau nauju 793 punktu:
793. Policijos areštinės vadovas (jo nesant – policijos areštinės (policijos komisariato) budėtojas), įvertinęs paleidžiamo asmens prašyme nurodytus argumentus ir surašęs tarnybinį pranešimą dėl paleidžiamo asmens grąžinimo į gyvenamąją vietą aplinkybių, iš viešojo transporto įmonės policijos įstaigos pasirinktu būdu (pagal sudarytą viešojo pirkimo sutartį, pagal metinę pirkimo inicijavimo paraišką, tiesioginio elektroninio atsiskaitymo būdu ar kt.) nuperka viešojo transporto, vykstančio iki paleidžiamo asmens gyvenamosios vietos savivaldybės, bilietą. Atspausdinęs elektroniniu būdu įsigytą viešojo transporto bilietą pasirašytinai (prašyme) įteikia jį paleidžiamam asmeniui. Bilietą nupirkęs pareigūnas jo kopiją pateikia už paslaugų sutarties ar pirkimo inicijavimo paraiškos vykdymą atsakingiems darbuotojams, kurie už ataskaitinį laikotarpį pateiktos viešojo transporto įmonės sąskaitos duomenis sutikrina su bilietų kopijų duomenimis ir nustatyta tvarka suderinę sąskaitą pateikia ją apmokėti.
Punkto pakeitimai:
Nr. 5-V-675, 2021-08-16, paskelbta TAR 2021-08-16, i. k. 2021-17601
1.5. Papildau nauju 794 punktu:
„794. Tais atvejais, kai paleidžiamas asmuo neturi artimųjų ar kitų asmenų, kurie galėtų pasirūpinti jo grįžimu į gyvenamąją vietą, ir su savimi neturi lėšų, būtinų grįžti, ir nėra galimybės jam nupirkti viešojo transporto bilieto (dėl maršruto nebuvimo ar kita), policijos areštinės vadovas (jo nesant – policijos areštinės (policijos komisariato) budėtojas) turi pasirūpinti, kad paleidžiamas asmuo būtų parvežtas į savo gyvenamąją vietą policijos transportu.“
2. N u r o d a u apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų viršininkams iki šio įsakymo įsigaliojimo organizuoti viešojo pirkimo procedūras, siekiant sudaryti keleivių vežimo autobusais teikimo paslaugų (keleivinio transporto bilietų įsigijimo) sutartis su savivaldybės teritorijoje veikiančiomis viešojo transporto įmonėmis.
Pakeitimai:
1.
Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas
Nr. 5-V-675, 2021-08-16, paskelbta TAR 2021-08-16, i. k. 2021-17601
Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2021 m. birželio 18 d. įsakymo Nr. 5-V-468 „Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2015 m. vasario 10 d. įsakymo Nr. 5-V-139 „Dėl Policijos areštinių apsaugos ir priežiūros instrukcijos patvirtinimo“ pakeitimo“ pakeitimo