Suvestinė redakcija nuo 2021-01-01 iki 2021-02-15

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2007-12-14, i. k. 2007-00881

 

rajono nespalvotas

ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS

REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2007 m. gruodžio 14 d. Nr. K-228

Alytus

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55- 1049; 2000, Nr. 91-2832) 11 straipsnio 2 dalimi, 17 straipsnio 1 punktu, Alytaus rajono

savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2004-02-17 sprendimą Nr. K-l „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“.

2.2. Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2005-02-11 sprendimą Nr. K-32 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2004-02-17 sprendimu Nr. K-l patvirtinto Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo“.

2.3. Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2005-02-28 sprendimą Nr. K-79 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2004-02-17 sprendimu Nr. K-l patvirtinto Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo“.

2.4. Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2005-09-29 sprendimą Nr. K-283 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2004-02-17 sprendimu Nr. K-l patvirtinto Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo“.

2.5. Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2006-03-30 sprendimą Nr. K-83 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo“.

2.6. Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2006-08-24 sprendimą Nr. K-l80 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo“.

2.7. Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007-05-30 sprendimą Nr. K-26 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo“.

2.8. Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007-06-26 sprendimą Nr. K-59 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo“.

3. Pavesti Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui Aurimui Truncei patvirtinti šio sprendimo įgyvendinimui reikalingus teisės aktus.

4. Pavesti kanceliarijos vyresn. specialistei Silvijai Janulevičienei su šiuo sprendimu pasirašytinai supažindinti savivaldybės tarnautojus, savivaldybės įmonių, įstaigų, bendrovių vadovus, savivaldybės tarybos narius.

5. Nustatyti, kad šio sprendimo 1 ir 2 punktai įsigalioja kitą dieną po šio sprendimo paskelbimo Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Algirdas Vrubliauskas

 

PATVIRTINTA        

Alytaus rajono savivaldybės tarybos

2007-12-14 sprendimu Nr. K-228

 

(Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2016-03-10 sprendimo Nr. K-44

redakcija)

 

 

ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS

VEIKLOS  REGLAMENTAS

 

I skirsnis. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Alytaus rajono savivaldybės taryba (toliau – Taryba)  yra Alytaus rajono savivaldybės atstovaujamoji institucija, turinti vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas Alytaus rajone, kuriai vadovauja Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka vienmandatėje rinkimų apygardoje tiesiogiai išrinktas Tarybos narys – Alytaus rajono savivaldybės meras. Taryba susideda iš įstatymų nustatyta tvarka demokratiškai išrinktų Alytaus rajono savivaldybės bendruomenės  atstovų – Tarybos narių.

2. Tarybos  veiklos  tvarką ir  formas  bei  kitas Lietuvos Respublikos norminiuose  aktuose  nurodytas  privalomas  savivaldybių tarybų veiklos reglamentų nuostatas įtvirtina šis Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas (toliau – Reglamentas).

3. Tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti Tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti Tarybos nariai.

4. Tarybos narys naudojasi teisėmis ir vykdo pareigas, numatytas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme (toliau – Vietos savivaldos įstatymas) ir šiame Reglamente.

 

II skirsnis. TARYBOS ĮGALIOJIMAI

 

5. Taryba  vykdo įgaliojimus pagal Vietos savivaldos įstatymo bei kitų Lietuvos Respublikos norminių aktų jai priskirtą kompetenciją.

5-1. Savivaldybės taryba savo sprendimu deleguoja Savivaldybės tarybos narius į Alytaus regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas.

Dėl savivaldybės mero delegavimo į Alytaus regiono plėtros tarybos kolegiją tarybos sprendimo projektas nerengiamas, o sprendimo projektą dėl kito Savivaldybės tarybos nario delegavimo į Alytaus regiono plėtros tarybos kolegiją rengia Alytaus rajono savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyrius. Paprastai į Alytaus regiono plėtros tarybos kolegiją deleguojamas savivaldybės mero pavaduotojas ar kitas  Savivaldybės tarybos narys, kurio kandidatūrą pasiūlo meras ar tarybos nariai, ir jei už atitinkamą sprendimo projektą balsuoja tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma.   Savivaldybės tarybos narys – kandidatas į Alytaus regiono plėtros tarybos kolegiją, turi būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ją apibrėžia Lietuvos Respublikos regioninės plėtros įstatymas.

Dėl Savivaldybės tarybos narių delegavimo į  įstatymų nustatytas komisijas sprendimų projektus rengia savivaldybės administracijos padaliniai pagal jų kompetenciją, atsižvelgiant į tai, kokios veiklos srities klausimus komisija, į kurią deleguojamas tarybos narys, nagrinės. Rengiant sprendimo projektą dėl Tarybos narių delegavimo į įstatymų nustatytas komisijas, vadovaujamasi įstatymuose nustatytais reikalavimais atitinkamų komisijų nariams. Tarybos narių, deleguojamų į įstatymų nustatytas komisijas, kandidatūros derinamos su savivaldybės meru, teikiant jam derinti atitinkamą sprendimo projektą.

Tarybos sprendimų projektuose dėl tarybos narių delegavimo į Alytaus regiono plėtros tarybos kolegiją ar į įstatymų nustatytas komisijas nustatomi ir konkretūs įgaliojimai deleguojamiems Savivaldybės tarybos nariams priimant sprendimus  ar nurodoma balsuoti savo nuožiūra.

Papildyta punktu:

Nr. K-207, 2020-11-12, paskelbta TAR 2020-11-16, i. k. 2020-24038

 

6. Tarybai nusprendus, jos įgaliojimų laikui sudaroma Tarybos kolegija (toliau – Kolegija), kuri nagrinėja klausimus, priskirtus jos kompetencijai pagal Lietuvos Respublikos norminius aktus. Šiame Reglamente įtvirtintos nuostatos, susijusios su Kolegijos darbo tvarkos, kompetencijos, posėdžių organizavimo tvarkos ir kitų su Kolegijos veikla susijusių klausimų reglamentavimu, taikomos, jei Taryba nusprendžia sudaryti Kolegiją.

7. Taryba, atsižvelgdama į klausimų sprendimo operatyvumą ir efektyvumą, paveda savivaldybės administracijos direktoriui šiuos paprastosios Tarybos kompetencijos įgaliojimus:

7.1. savivaldybės biudžetinių įstaigų finansinių ataskaitų rinkinių tvirtinimą;

7.2. savivaldybės viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) kolegialių organų sudarymą, kai tai numatyta viešosios įstaigos įstatuose;

7.3. savivaldybės viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) finansinių ataskaitų rinkinių tvirtinimą, išskyrus teisės aktuose ar viešųjų įstaigų įstatuose nustatytus atvejus;

7.4. savivaldybės viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vidaus kontrolės tvarkos nustatymą;

7.5. sprendimų dėl valstybės socialinių ir ekonominių programų tikslinių lėšų, kitų valstybės fondų lėšų ir materialiojo turto paskirstymo savivaldybės biudžetinėms įstaigoms priėmimą;

7.6. savivaldybės ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimą, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus;

7.7. juridinio asmens dalyvio kompetencijai pagal įstatymus priskirtų teisių įgyvendinimą ir pareigų vykdymą.

8. Savivaldybės administracijos direktorius, kasmet teikdamas Tarybai savo veiklos ataskaitą, privalo atsiskaityti, kaip buvo vykdomi jam pavesti paprastosios savivaldybės tarybos kompetencijos klausimai.  Jeigu savivaldybės administracijos direktorius negali (dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto) įvykdyti Reglamento 7 punkte nustatytų ir Tarybos jam perduotų įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Taryba.

 

III skirsnis. TARYBOS VEIKLOS FORMOS

 

9. Taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai Tarybos posėdžiuose. Tarybos posėdžiams klausimus rengia Tarybos komitetai (toliau – komitetai) bei komisijos savo posėdžiuose, Tarybos narių frakcijos ir grupės pasitarimuose, Tarybos nariai, savivaldybės kontrolierius, savivaldybės meras ir savivaldybės administracijos direktorius. Taryba svarstomais klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja jų įgyvendinimą.

10. Tarybos narys turi teisę Vietos savivaldos įstatyme nustatyta tvarka ir pagal šiame Reglamente išdėstytas procedūras siūlyti Tarybai svarstyti  klausimus,  rengti Tarybos    sprendimų projektus, iš savivaldybės administracijos ar kitų  savivaldybės įstaigų,  savivaldybės  kontroliuojamų įmonių gauti visą   Tarybos nario  veiklai reikalingą su Taryboje  nagrinėjamais ar   rengiamais  nagrinėti  klausimais  susijusią    informaciją, dalyvauti  diskusijose  svarstomais klausimais, raštu ir   žodžiu pateikti  pastabas dėl Tarybos sprendimų   projektų, dėl  Tarybos  darbo tvarkos ir  kt.,   Tarybos  posėdžio  metu klausti pranešėjus, kalbėti  dėl   vedimo tvarkos,  kreiptis  su paklausimais į savivaldybės   institucijų, savivaldybės  administracijos, kitų savivaldybės įstaigų,  įmonių ir  organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus. Tarybos nario teisės įgyvendinamos  šia tvarka:

10.1. Tarybos narys teisę siūlyti Tarybai svarstyti klausimus įgyvendina, kreipdamasis į savivaldybės merą ir raštu pateikdamas jam savo siūlymus ir argumentus dėl Tarybos sprendimo projekto rengimo. Meras, įvertinęs ir nustatęs, kad Tarybos nario siūlomas klausimas priskirtinas Tarybos kompetencijai, perduoda jį nagrinėti savivaldybės administracijai, kuri  atsakinga už Tarybos sprendimo projekto parengimą teisės aktų nustatyta tvarka. Tarybos sprendimo projekto rengimo, derinimo, svarstymo, priėmimo procedūros vykdomos bendra šiame Reglamente nustatyta tvarka.

10.2. Tarybos narys turi teisę rengti Tarybos sprendimų projektus. Tokiu atveju Tarybos narys yra Tarybos sprendimo projekto rengėjas ir jis privalo  sprendimo projektą, aiškinamąjį raštą  pateikti pasirašytinai derinti savivaldybės merui, savivaldybės mero pavaduotojui, savivaldybės administracijos direktoriui, Tarybos komitetams, skyrių, su kurių veikla susijęs parengtas sprendimo projektas, atsakingiems specialistams, kalbos tvarkytojui, teisininkui, kuriam pagal kompetenciją priskirtas teisės aktų projektų teisinis įvertinimas (pateikiant ir  kitus su sprendimo projekto parengimu susijusius dokumentus). Jei sprendimo projektas susijęs su lėšų skyrimu, sprendimo projektą papildomai pasirašytinai derina Finansų ir investicijų skyriaus vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo. Dokumentai su šioje dalyje nurodytų asmenų vizomis saugomi savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriuje (vėliau – savivaldybės archyve) kartu su atitinkamo Tarybos posėdžio paruošiamąja medžiaga. Tarybos narys, kuris yra Tarybos sprendimo projekto rengėjas, ir sprendimo projektą derinantys  skyrių, su kurių veikla susijęs parengtas sprendimo projektas, atsakingi specialistai, kalbos tvarkytojas, teisininkas, kuriam pagal kompetenciją priskirtas teisės aktų projektų teisinis įvertinimas, Finansų ir investicijų skyriaus vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo,  pasirašo  ant kiekvieno  Tarybos sprendimo projekto ir aiškinamojo rašto lapo, išskyrus tą sprendimo dalį, kuri visiškai nesusijusi su derinančiojo kompetencija. Savivaldybės meras, mero pavaduotojas, savivaldybės administracijos direktorius, komitetų posėdžiams pirmininkavę asmenys derina sprendimų projektus pasirašydami savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytos formos Tarybos sprendimo projekto derinimo lape. Sprendimą derinantys subjektai turi teisę teikti pastabas dėl sprendimo projekto, apie tai įrašydami kitoje derinamo sprendimo projekto lapo pusėje. Tarybos sprendimo projekto rengėjas apie visas derinimo metu gautas pastabas privalo informuoti savivaldybės merą ir administracijos direktorių. Savivaldybės meras Tarybos posėdžio metu informuoja, kokios pastabos dėl sprendimo projekto buvo gautos ir ar į jas buvo atsižvelgta. Sprendimo projektą derinantys asmenys  atsako už tinkamą sprendimo suderinimą pagal savo kompetenciją. Sprendimo projekto rengėjas atsako už tai, kad Tarybai teikiamas sprendimo projektas būtų suderintas šiame punkte nustatyta tvarka ir pataisytas bei papildytas atsižvelgiant į šiame punkte nurodytų derinimo subjektų pastabas ir pataisymus. Tarybos sprendimų projektų, kuriuos parengė Tarybos nariai, svarstymo ir priėmimo procedūros vykdomos bendra šiame Reglamente nustatyta tvarka.

10.3. Tarybos nario teisės gauti iš savivaldybės administracijos ar kitų  savivaldybės įstaigų,  savivaldybės  kontroliuojamų įmonių visą Tarybos nario  veiklai reikalingą su Taryboje  nagrinėjamais ar   rengiamais  nagrinėti  klausimais  susijusią informaciją bei kreiptis su paklausimais į  savivaldybės   institucijų, savivaldybės  administracijos, kitų savivaldybės įstaigų,  įmonių ir  organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios   veikia savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus, įgyvendinamos šio Reglamento 14.1, 136 punktuose  ir XVIII skirsnyje nustatyta tvarka.

10.4. Tarybos nario teisė dalyvauti diskusijoje svarstomais klausimais (klausti pranešėjus, pasisakyti (dėl Tarybos darbo tvarkos, dėl vedimo tvarkos, žodžiu ir raštu pateikti pastabas dėl Tarybos sprendimų projektų ir pan.)) Tarybos posėdyje  įgyvendinama šio Reglamento 44-47 punktuose nustatyta tvarka. Komitetų, komisijų, darbo grupių posėdžiuose  kiekvienas Tarybos narys, kuris yra atitinkamo komiteto, komisijos ar darbo grupės narys turi teisę klausti pranešėją  ne daugiau kaip tris kartus. Kolegijos posėdžiuose  kiekvienas Tarybos narys, kuris yra Kolegijos narys turi teisę klausti pranešėją  ne daugiau kaip du kartus. Klausimo trukmė komitetų, komisijų, darbo grupių, Kolegijos  posėdžiuose  negali viršyti 1 minutės, o atsakymo trukmė – 3 minučių. Tarybos narys komitetų, komisijų, darbo grupių, kurių nariu jis yra, arba Kolegijos, kurios nariu jis yra, posėdžiuose gali pasisakyti svarstomu klausimu (pasisakyti dėl komiteto, komisijos, darbo grupės, Kolegijos darbo tvarkos, dėl vedimo tvarkos, žodžiu ir raštu pateikti pastabas dėl Tarybos sprendimų projektų ir pan.) ne daugiau kaip po 2 kartus, ne ilgiau nei po 2 minutes. 

11. Taryba ne rečiau kaip vieną kartą per metus (iki gegužės 1 d.) šio Reglamento nustatyta tvarka turi pateikti savivaldybės bendruomenei viešą savo veiklos ataskaitą. Ataskaitą Tarybos vardu pateikia meras. Ataskaita pateikiama vietos spaudoje arba atskirame leidinyje, arba savivaldybės interneto svetainėje www.arsa.lt.

12. Tarybos veikla tarp Tarybos posėdžių tęsiama komitetuose ir komisijose bei Tarybos nariams bendraujant su rinkėjais.

 

IV skirsnis. TARYBOS POSĖDŽIAI

 

13. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja išrinktų Tarybos narių dauguma (yra kvorumas). Tarybos posėdžiai šaukiami Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka ir terminais.

14. Apie Tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais meras, o kai jo nėra (mero ligos, atostogų, komandiruotės ar kitokio pateisinamo nebuvimo darbe atvejais) - mero pavaduotojas arba įgaliojimus iš 1/3 išrinktų Tarybos narių gavęs Tarybos narys praneša:

14.1. visiems Tarybos  nariams Reglamento 15 punkte nurodytu terminu pateikiant Tarybos nario Alytaus rajono savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriui nurodytu elektroninio pašto adresu pranešimą apie Tarybos posėdžio datą, laiką ir vietą (toliau -  Pranešimas), Tarybos posėdžio darbotvarkę ir visus parengtus ir į mero sudarytą darbotvarkę įtrauktus bei šio Reglamento nustatyta tvarka viešai paskelbtus  Tarybos sprendimų projektus, jų aiškinamuosius raštus, lydimuosius dokumentus. Jei lydimųjų dokumentų dėl jų didelės apimties pateikti nėra galimybės, apie tai nurodoma Pranešime, pateikiant informaciją, kur ir kada su šiais dokumentais Tarybos nariai galėtų susipažinti. Tarybos narys, elektroniniu paštu gavęs Pranešimą ir šiame punkte paminėtus dokumentus, privalo elektroniniu paštu informuoti Dokumentų ir personalo valdymo skyrių,  kad gavo Pranešimą ir dokumentus.  Jei Tarybos narys nenurodė savo elektroninio pašto adreso šiame punkte nustatyta tvarka, Alytaus rajono savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyrius Tarybos nariui išsiunčia Pranešimą paštu, nurodant savivaldybės interneto svetainės, kurioje paskelbti visi parengti svarstyti Tarybos posėdyje ir įregistruoti klausimai su sprendimų projektais, adresą ir savivaldybės interneto svetainės rubriką, kur talpinama Tarybos posėdžio darbotvarkė ir sprendimų projektai.

14.2. gyventojams bent vienoje iš vietinės žiniasklaidos priemonių, Pranešime nurodant savivaldybės tinklalapio adresą, kuriame paskelbti visi parengti svarstyti Tarybos posėdyje ir įregistruoti klausimai su sprendimų projektais ir jų lydimaisiais dokumentais (papildomai skelbiama  Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje www.arsa.lt skelbimų rubrikoje);

14.3. seniūnaičiui, kai svarstomi  klausimai  yra  susiję su jo atstovaujama gyvenamosios vietovės  bendruomene, pateikiant informaciją apie Tarybos posėdžio, kuriame numatoma svarstyti klausimus, susijusius su jo atstovaujama gyvenamosios vietovės  bendruomene, laiką bei nurodant šių klausimų pavadinimus bei  savivaldybės interneto svetainės,  kurioje pateikti sprendimų projektai su lydimaisiais dokumentais dėl šiame papunktyje nurodytų klausimų, adresą;

14.4.  seniūnui  ir  vietos gyventojų  apklausos   iniciatyvinės   grupės   atstovui -

(atstovams), kai  svarstomi  vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos   gyventojų   apklausai   pateikto   (pateiktų)   klausimo (klausimų), parengiant ir pateikiant seniūnui  ir  vietos gyventojų  apklausos   iniciatyvinės   grupės   atstovui   (atstovams) rašytinę informaciją apie Tarybos posėdžio, kuriame numatoma svarstyti šiame papunktyje nurodyto pobūdžio klausimus, laiką, nurodant šių klausimų pavadinimus bei  savivaldybės interneto svetainės, kurioje pateikti sprendimų projektai su lydimaisiais dokumentais dėl šiame papunktyje nurodytų klausimų, adresą.

15. Šio Reglamento 14 punkte nurodyta informacija pranešama  ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas iki Tarybos posėdžio pradžios. Šiame ir 14, 16 punktuose nustatyta tvarka ir terminai netaikomi tuomet, kai išimtis numato norminiai teisės aktai.

16. Už Reglamento 14 punkte nurodytos informacijos parengimą ir pateikimą (paskelbimą) atsako:

16.1. Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus atsakingas tarnautojas – dėl Reglamento 14.1 punkte nurodyto Pranešimo parengimo, šio Pranešimo ir Tarybos sprendimų projektų ir jų lydimųjų dokumentų pateikimo Tarybos nariams Reglamente ir kituose Lietuvos Respublikos norminiuose teisės aktuose nustatyta tvarka ir terminais;

16.2. Komunikacijos skyriaus atsakingas tarnautojas – dėl Reglamento 14.2 punkte nurodytos informacijos pateikimo (paskelbimo) gyventojams Reglamente ir kituose Lietuvos Respublikos norminiuose teisės aktuose nustatyta tvarka ir terminais;

16.3. Tarybos sprendimo projekto rengėjas – dėl Reglamento 14.3 ir 14.4 punktuose

nurodytos rašytinės informacijos parengimo ir pateikimo Reglamente ir kituose Lietuvos Respublikos norminiuose teisės aktuose nustatyta tvarka ir terminais seniūnaičiui - kai svarstomi  klausimai  yra  susiję su jo atstovaujama gyvenamosios vietovės  bendruomene, seniūnui  ir  vietos gyventojų  apklausos   iniciatyvinės   grupės   atstovui - (atstovams), kai  svarstomi  vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos   gyventojų   apklausai   pateikto   (pateiktų)   klausimo (klausimų).

17. Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais merui pateikia komitetai, komisijos, Tarybos nariai, Tarybos narių frakcijos ir grupės, savivaldybės kontrolierius,  savivaldybės administracijos direktorius.

18. Tarybos sprendimų, kurie yra norminiai teisės aktai, projektai skelbiami ne tik Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje, bet ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės  aktų informacinėje sistemoje Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo (toliau – Teisėkūros pagrindų įstatymas) nustatyta tvarka. Rengiant Tarybos sprendimų, kurie priskirtini norminiams teisės aktams, projektus, sprendimų projektų rengėjai privalo kartu su sprendimo projektu parengti ir Dokumentų valdymo sistemoje (toliau – DVS) pateikti teisės aktų projektų lydimuosius dokumentus: teisės akto projekto aiškinamąjį raštą pagal Reglamento 26 punkto nustatytus reikalavimus,  atlikto teisės akto projektui parengti reikalingo tyrimo ir kitų tyrimų (jei buvo atliekami), kuriais remtasi rengiant teisės akto projektą, išvadas, kitus teisės aktuose nustatytus kartu su teisės akto projektu privalomus parengti ir pateikti teisės aktą priimančiam subjektui dokumentus. Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas (-i) atsakingas (-i) už Tarybos sprendimų projektų ir Tarybos sprendimų skelbimą teisės aktų nustatyta tvarka tarnautojas (-ai) privalo teisės aktų nustatyta tvarka pateikti skelbti Tarybos sprendimų projektų rengėjų pateiktus norminių teisės aktų projektus, jų lydimuosius ir kitus su tuo susijusius dokumentus.

19. Tarybos posėdžio darbotvarkę sudaro meras. Ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki Tarybos posėdžio svarstytinus klausimus kartu su Reglamento nustatyta tvarka įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkę. Jei meras svarstytinų klausimų į posėdžio darbotvarkę neįtraukia, dėl jų įtraukimo į darbotvarkę sprendžia Taryba. Savivaldybės mero į Tarybos posėdžio darbotvarkę neįtraukti Reglamento nustatyta tvarka įregistruoti, paskelbti ir apsvarstyti Tarybos komitetuose Tarybos sprendimų projektai į Tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukiami, jei pasiūlymą dėl jų įtraukimo į darbotvarkę pateikia ne mažiau kaip 1/3 Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių ir už tai balsuoja Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma.  Tarybos posėdžio darbotvarkė ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Tarybos posėdžio paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje.

20. Tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti papildyta ar pakeista Tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių siūlymu, jei dėl šių siūlymų sprendimų projektai Reglamento nustatyta tvarka įregistruoti ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu. Ekstremalių įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras turi teisę pateikti Tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka.

21. Tinkamai parengtus ir šio Reglamento nustatyta tvarka DVS su savivaldybės meru, savivaldybės mero pavaduotoju, savivaldybės administracijos direktoriumi ir kitais Reglamente nurodytais tarnautojais suderintus Tarybos sprendimų projektus su aiškinamaisiais raštais ir kita papildoma medžiaga   sprendimo projekto rengėjas pateikia DVS likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki svarstymo atitinkamame komitete dienos, DVS dokumento kortelėje nurodant, kokiuose komitetuose sprendimo projektas turėtų būti svarstomas. Savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus specialistas, patikrinęs, ar Tarybos sprendimo projektas yra DVS suderintas nustatyta tvarka, ar pridėta reikalinga medžiaga, DVS pateikia tinkamai parengtą ir suderintą sprendimo projektą savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus vedėjui, kuris organizuoja projekto įregistravimą atitinkamame DVS Tarybos sprendimų projektų registre (toliau – DVS sprendimų projektų registras). DVS dokumento kortelėje turi būti nurodomas sprendimo projekto registracijos numeris, registracijos data, sprendimo projekto pavadinimas, sprendimo projekto rengėjo pareigos, vardas, pavardė, padalinio, rengusio sprendimo projektą, vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo. Savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus vedėjas nedelsiant po Tarybos sprendimo projekto įregistravimo DVS dokumento kortelėje rašo nuorodą „skelbti“ ir pasirašo nekvalifikuotu elektroniniu parašu (žyma DVS, kuri atsiranda užduoties juostoje paspaudus mygtuką „Atlikta“,  patvirtinanti, kad asmuo susipažino su dokumentu ir jį suderino)  ir organizuoja DVS Tarybos sprendimo projekto (elektronine forma) bei aiškinamojo rašto ir su tuo susijusių dokumentų pateikimą skelbti teisės aktų nustatyta tvarka. Komitetuose svarstomi Reglamento nustatyta tvarka parengti, suderinti, įregistruoti ir paskelbti Tarybos sprendimų projektai. Dokumentų ir personalo valdymo skyrius ne vėliau kaip likus 4 darbo dienoms iki numatomo Tarybos posėdžio dienos (išskyrus atvejus, kai parengti sprendimų projektai, kuriais Tarybos posėdžio metu numatoma pakeisti ar papildyti Tarybos posėdžio darbotvarkę) pateikia pagal šį Reglamentą parengtus, suderintus ir apsvarstytus komitetuose sprendimų projektus ir Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą merui. Sprendimų projektai, kuriais Tarybos posėdžio metu numatoma pakeisti ar papildyti Tarybos posėdžio darbotvarkę turi būti DVS suderinti su savivaldybės meru, savivaldybės mero pavaduotoju, savivaldybės administracijos direktoriumi ir kitais Reglamento 23 punkte nurodytais tarnautojais, įregistruoti šiame punkte nustatyta tvarka, ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po sprendimo projekto registracijos paskelbti šiame Reglamente nurodytais būdais ir apsvarstyti atitinkamuose komitetuose pagal kompetenciją (ar jungtiniame komitetų posėdyje) iki Tarybos posėdžio, kuriame ketinama siūlyti pakeisti ar papildyti posėdžio darbotvarkę, pradžios ir DVS pateikti savivaldybės merui prieš teikiant Tarybai siūlymą pakeisti ar papildyti Tarybos  posėdžio darbotvarkę atitinkamu (-ais) sprendimo projektu (-ais). Tarybos sprendimų projektai, kurie buvo parengti ar pateikti pažeidžiant Reglamente nustatytą tvarką ar buvo nustatyta tvarka nesuderinti, ar netinkamai suderinti, ar neįregistruoti DVS sprendimų projektų registre, ar nebuvo paskelbti šiame punkte nustatyta tvarka, ar buvo pateikti praleidus šiame punkte nustatytus terminus, DVS grąžinami sprendimo projekto rengėjui.

22. Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas (-i) atsakingas (-i) už Tarybos sprendimų projektų ir Tarybos sprendimų skelbimą teisės aktų nustatyta tvarka tarnautojas (-ai) artimiausią darbo dieną po sprendimo projekto registracijos pateikia norminio pobūdžio teisės akto-sprendimo projektą ir Reglamento 14.1 punkte nurodytus dokumentus skelbti Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės  aktų informacinėje sistemoje Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka. Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas (-i) atsakingas (-i) už Tarybos sprendimų projektų ir Tarybos sprendimų skelbimą teisės aktų nustatyta tvarka tarnautojas (-ai) artimiausią darbo dieną po sprendimo projekto registracijos perduoda norminio pobūdžio teisės aktų–sprendimų projektus su Reglamento 14.1 punkte nurodytais dokumentais ir individualaus pobūdžio teisės aktų–sprendimų projektus Komunikacijos skyriui, kuris turi paskelbti šiuos dokumentus savivaldybės interneto svetainėje http//www.arsa.lt/ („Teisinė informacija“, „Teisės aktų projektai“) ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po jų registracijos.

23. Kiekvienas Tarybai teikiamas sprendimo projektas, išskyrus sprendimus, susijusius su Tarybos renkamų ar skiriamų į pareigas asmenų atostogų klausimais, DVS derinamas su atitinkamu (-ais) komitetu (-ais) pagal šiame Reglamente nurodytą kompetenciją. Jei klausimai konkrečiai nepriskirti atitinkamo komiteto kompetencijai, juos nagrinėja tie komitetai, kurie pagal klausimų turinį yra panašiausi į atitinkamo komiteto svarstomus klausimus. Prieš teikiant Tarybos sprendimų projektus komitetams ir Tarybai, būtina juos DVS suderinti Reglamento nustatyta tvarka su savivaldybės meru, savivaldybės mero pavaduotuoju, savivaldybės administracijos direktoriumi, atitinkamų savivaldybės administracijos padalinių vadovais ar juos pavaduojančiais specialistais, jei sprendimų projektai susiję su šių padalinių ar jų kuruojamų įmonių bei įstaigų veikla, teisininku pagal kompetenciją, kalbos tvarkytoju. Jei sprendimo projektas susijęs su lėšų skyrimu, sprendimo projektą DVS vizuoja Finansų ir investicijų skyriaus vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo. Sprendimų projektų rengėjai ir padalinių, rengusių sprendimo projektą vedėjai ar juos pavaduojantys asmenys  pagal savo kuruojamą veiklos sritį atsako už tai, kad būtų laiku ir kokybiškai parengti, nustatyta tvarka DVS suderinti ir pateikti teisės aktuose numatyti ir su jais susiję Tarybos sprendimų projektai su lydimaisiais dokumentais. Kiti asmenys, DVS vizuojantys sprendimo projektą, atsako už tinkamą sprendimo projekto suderinimą DVS pagal savo kompetenciją. Sprendimo projekto rengėjas atsako už tai, kad sprendimo projektas būtų papildytas ar pataisytas, jei dėl to savivaldybės specialistai, atsakingi už sprendimų projektų derinimą, yra DVS pateikę pastabų. Apie derinimo subjektų DVS pateiktas pastabas sprendimo projekto  rengėjas  privalo informuoti merą.

24. Taryba turi teisę atidėti klausimo svarstymą, jei jis nebuvo svarstytas atitinkamo komiteto, kuriam pagal šiame Reglamente apibrėžtą kompetenciją priskirtas tam tikrų klausimų svarstymas, posėdyje.

25. Meras teikia Tarybai savo sudarytą posėdžio darbotvarkę, kurioje turi būti numatyti pranešėjai bei klausimų svarstymo trukmė.

26. Prie sprendimų  projektų  pridedamuose aiškinamuosiuose raštuose išdėstoma  problemos esmė, pagrindžiama, kodėl priimamas siūlomas sprendimas, prireikus pateikiami skaičiavimai, išlaidų sąmatos bei finansavimo šaltiniai. Taip pat nurodoma, kurio komiteto, komisijos, Tarybos nario ar kito asmens iniciatyva parengtas sprendimo projektas, kas yra sprendimo projekto rengėjas. Rengiant norminio pobūdžio teisės aktų–sprendimų projektus, kuriais numatoma reglamentuoti iki tol nereglamentuotus santykius, taip pat kuriais iš esmės keičiamas teisinis reguliavimas, sprendimo projekto rengėjas privalo atlikti numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimą pagal Alytaus rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Alytaus rajono savivaldybės institucijų ir mero priimamų teisės aktų projektų numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatų pateikimo tvarkos aprašą.  Jei teisinio  reguliavimo  poveikio vertinimo rezultatai   pateikiami aiškinamajame rašte, jie turi atitikti Alytaus rajono savivaldybės institucijų ir mero priimamų teisės aktų projektų numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatų pateikimo tvarkos aprašo nustatytus reikalavimus. Aiškinamąjį raštą pasirašo sprendimo projekto rengėjas (rengėjai). Aiškinamasis raštas derinamas su kalbos tvarkytoju ir teisininku, o jei jame išdėstytos nuostatos, susijusios su atitinkamo savivaldybės administracijos padalinio veikla – ir su šio padalinio specialistu pagal kompetenciją.

27. DVS rengiant kiekvieną sprendimo projektą, užpildoma DVS dokumento

kortelė, kurioje turi būti nurodytas Tarybos sprendimo projekto pavadinimas, jo rengėjas, sprendimo projektą rengusio padalinio vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo, pranešėjai, klausimo svarstymo Tarybos posėdyje trukmė, sprendimo gavėjai ir jiems pateikiamų dokumentų egzempliorių skaičius, iki kada priimti sprendimai turi būti pateikti adresatams, kai teisės aktai turi būti skelbiami viešai – teisininko pagal kompetenciją nuoroda apie viešo skelbimo būtinumą, teisininko pagal kompetenciją teikimas svarstyti projektą komitetuose, Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus išvada dėl sprendimo projekto skelbimo. Tarybos sprendimo projekto DVS dokumento kortelėje privalo nekvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašyti sprendimo projekto rengėjas, padalinio, rengusio sprendimo projektą, vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo. Kuomet dėl techninių kliūčių Tarybos sprendimų projektai negali būti derinami  DVS, sprendimo projekto rengėjas ir sprendimo projektą derinantys subjektai (išskyrus merą, mero pavaduotoją, administracijos direktorių) pasirašo ant kiekvieno sprendimo projekto ir aiškinamojo rašto lapo (išskyrus tą sprendimo projekto dalį, kuri nesusijusi su derinančiojo sprendimo projektą kompetencija), o savivaldybės meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius derina sprendimų projektus pasirašydami savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytos formos Tarybos sprendimo projekto derinimo lape.

Sprendimų projektų derinimas komitetuose DVS patvirtinamas komiteto posėdyje pirmininkavusio asmens nekvalifikuotu elektroniniu parašu. Jei  dėl techninių kliūčių Tarybos sprendimų projektai negali būti derinami DVS, tuomet komiteto posėdyje pirmininkavęs asmuo pasirašo savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytos formos Tarybos sprendimo projekto derinimo lape. Jei komiteto  posėdyje pateikiama pastabų, jos įrašomos komiteto posėdžio protokole, arba atskirame lape, arba DVS kortelėje.

Sprendimo projektą DVS derinantys subjektai turi teisę DVS pateikti pastabas ir pasiūlymus (kuomet dėl techninių kliūčių Tarybos sprendimų projektai negali būti derinami DVS, tuomet sprendimo projektą derinantys subjektai turi teisę pateikti pastabas ir pasiūlymus atskirame lape, kuris pridedamas prie sprendimo projekto rengimo dokumentų arba administracijos direktoriaus nustatytos formos Tarybos sprendimo projekto derinimo lape).

28. Įregistruoti Tarybos sprendimų projektai skelbiami šio Reglamento nustatyta tvarka. Asmenys, susipažinę su Tarybos sprendimų projektais, Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje, o Teisėkūros pagrindų  įstatymo nustatyta tvarka - dėl norminio teisės akto-sprendimo projekto – ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės  aktų informacinėje sistemoje, turi teisę pateikti savo nuomonę ir pasiūlymus dėl sprendimų projektų. Gautus pasiūlymus, kurie pateikti ne Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje, administracijos direktoriaus paskirtas (-i) atsakingas (-i) už Tarybos sprendimų projektų ir Tarybos sprendimų skelbimą teisės aktų nustatyta tvarka tarnautojas (-ai) turi perkelti ir pateikti skelbti Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje. Tarybos sprendimų projektai turi būti privalomai skelbiami vietinėje spaudoje ar pateikiami visuomenei svarstyti kitais būdais, jei tokią pareigą įtvirtina Lietuvos Respublikos norminiai aktai ar Tarybos sprendimai.

29. Skelbiant Tarybos sprendimo projektą, nurodomas padalinio, rengusio sprendimo projektą, vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo, jo kontaktiniai duomenys.

30. Dėl pateiktų sprendimų projektų gautą informaciją apibendrina atitinkamo sprendimo projekto rengėjas, ar kitas savivaldybės mero ar savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo, ar darbo grupė. Apie asmenų gautus pasiūlymus, pastabas dėl teikiamo sprendimo projekto informuojama komitetų ar Tarybos posėdžių metu, nurodant, ar į šias pastabas ir pasiūlymus atsižvelgta, ir trumpai išdėstant argumentus.

31. Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma, išskyrus Lietuvos Respublikos norminiuose aktuose nustatytus atvejus. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia mero balsas. Jeigu meras posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

Tarybos  narys  Tarybos  posėdyje   prieš pradedant   svarstyti  klausimą,  kuris  jam  sukelia    interesų konfliktą,  privalo  informuoti Tarybą  apie   esamą interesų  konfliktą,  pareikšti  apie  nusišalinimą  ir,    jeigu Taryba nusišalinimą priima, jokia forma  nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Tarybos nario nusišalinimui taikomos procedūros, įtvirtintos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2016-02-24  rezoliucija Nr. KS-18 „Dėl savivaldybės mero ir savivaldybės tarybos narių nusišalinimo”. Taryba gali  motyvuotu sprendimu,   vadovaudamasi   Vyriausiosios  tarnybinės     etikos komisijos  patvirtintais  kriterijais,  pareikšto    nusišalinimo nepriimti  ir įpareigoti Tarybos narį dalyvauti toliau  svarstant šį   klausimą.  Duomenys  apie  sprendimą  nepriimti    pareikšto nusišalinimo  kartu su svarstyto klausimo balsavimo   rezultatais skelbiami savivaldybės interneto svetainėje ir per penkias  darbo dienas  nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka.

32. Tarybos priimti norminiai teisės aktai, kuriuos skelbti  Teisės  aktų   registre privaloma  pagal teisės aktus, oficialiai skelbiami Teisės aktų registre  Teisėkūros  pagrindų  įstatymo nustatyta tvarka  ir Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje. Šiame punkte   nurodytų norminių  teisės  aktų  įsigaliojimo tvarką  nustato   Teisėkūros pagrindų įstatymas. Tarybos priimti teisės taikymo aktai  (individualūs teisės  aktai)  įsigalioja jų pasirašymo dieną,  jeigu   pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

33. Tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokolus ir Tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jo pavaduotojas ar kitas Tarybos narys. Posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos sekretorius, o jeigu jo nėra – mero paskirtas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas arba savivaldybės administracijos direktoriaus (kai yra gautas mero pritarimas) paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis savivaldybės administracijoje pagal darbo sutartį.

Savivaldybės merui ar kitam asmeniui, kuriam pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus pavedama pasirašyti Tarybos priimtus dokumentus, teikiamus pasirašyti priimtus Tarybos sprendimus, kurie Tarybos posėdžio metu buvo pakeisti ar papildyti, vizuoja sprendimo projekto rengėjas, skyrių, su kurių veikla susijęs priimtasis sprendimas, atsakingi specialistai, kalbos tvarkytojas, teisininkas, kuriam pagal kompetenciją priskirtas teisės aktų projektų teisinis įvertinimas. Jei sprendimas susijęs su lėšų skyrimu, teikiamą pasirašyti sprendimą papildomai vizuoja Finansų ir investicijų skyriaus vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo. Dokumentai su šioje dalyje nurodytų asmenų vizomis saugomi savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriuje (vėliau – savivaldybės archyve) kartu su atitinkamo Tarybos posėdžio paruošiamąja medžiaga. Sprendimą vizuojantys asmenys atsako už tinkamą sprendimo suderinimą pagal savo kompetenciją. Sprendimo projekto rengėjas atsako už tai, kad teikiamas pasirašyti savivaldybės merui priimtas sprendimas būtų suderintas šiame punkte nustatyta tvarka ir pataisytas bei papildytas atsižvelgiant į šiame punkte nurodytų derinimo subjektų pastabas ir pataisymus. Ant kiekvieno sprendimo lapo pasirašo sprendimo projekto rengėjas ir Tarybos sprendimo projektą rengusio padalinio vedėjas (jį pavaduojantis asmuo) bei specialistai, vizavę sprendimo projektą, išskyrus tą sprendimo dalį, kuri visiškai nesusijusi su derinančiojo kompetencija.

34. Tarybos posėdžiai yra atviri. Tarybos posėdžiai gali būti transliuojami tiesiogiai savivaldybės interneto svetainėje. Tarybos posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje kalbėti kviestiems asmenims. Jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jie, iki posėdžio pradžios užsiregistravę pas posėdį protokoluojantį tarnautoją, gali pasisakyti svarstomu klausimu ar/ir po sprendimo projekto pristatymo ir Tarybos narių klausimų pateikimo, užduoti pranešėjui ne daugiau kaip vieną klausimą dėl pateikto Tarybos sprendimo projekto, jei tam balsuodama pritaria posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma. Jei pasisakymas ar užduodamas klausimas nesusijęs su pateikiamu Tarybos sprendimo projektu, Tarybos posėdžio pirmininkas turi teisę nutraukti  pasisakantįjį (klausiantįjį). Kai Tarybos  posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, Taryba gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje.

34-1. Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino  Tarybos posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, Tarybos posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis (toliau – nuotolinis būdas). Nuotoliniu būdu vyksiančiame Tarybos posėdyje svarstytini sprendimų projektai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir šiame reglamente įtvirtintų reikalavimų ir užtikrinant juose nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu priimant Tarybos sprendimus, turi būti užtikrintas savivaldybės tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas. Atsižvelgiant į tai, kad yra privalomas vizualinis Tarybos nario identifikavimas, viso Tarybos posėdžio, vykstančio  nuotoliniu būdu, metu Tarybos nario vaizdo kamera turi būti įjungta, taip, kad būtų matomas Tarybos nario atvaizdas ir girdimas jo balsas. Esant poreikiui Tarybos nariui palikti nuotolinio darbo vietą, jis šiame punkte nurodytomis nuotolinėmis elektroninių ryšių priemonėmis privalo balsu apie tai pranešti posėdžio pirmininkui, o norėdamas vėl prisijungti – taip pat apie tai pranešti šiame punkte nurodytu būdu. Apie tai fiksuojama Tarybos posėdžio protokole. Vykstant Tarybos posėdyje pranešėjų ir kitų posėdžio metu pasisakančių asmenų pranešimams, vaizdo kamera turi būti įjungta taip, kad būtų matomas pasisakančiojo atvaizdas ir girdimas jo balsas. Nuotoliniu būdu vykstančiame Tarybos posėdyje sprendimai, dėl kurių šis Lietuvos Respublikos  vietos savivaldos įstatymas nustato slaptą balsavimą, nepriimami.

Papildyta punktu:

Nr. K-242, 2020-12-28, paskelbta TAR 2020-12-31, i. k. 2020-29385

 

35. Tarybos  posėdžiuose  svarstomi  tik  tie  klausimai,  dėl  kurių  šio  Reglamento nustatyta tvarka yra pateikti sprendimų projektai.

 

V skirsnis. TARYBOS POSĖDŽIO DARBO TVARKA

 

36. Tarybos posėdis vyksta lietuvių kalba.

37. Prieš kiekvieną Tarybos posėdį Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus atsakingas tarnautojas registruoja Tarybos narius ir į posėdį kviestus asmenis. Posėdyje dalyvaujantys asmenys, pageidaujantys pasisakyti svarstomais klausimais, registruojami Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus atsakingo tarnautojo.

38.  Posėdžius  aptarnauja  savivaldybės  Dokumentų  ir  personalo  valdymo  skyrius,

kuris privalo:

38.1. pasirūpinti tinkamu techniniu posėdžių  parengimu  ir  pagalba  Tarybos  nariams  posėdžių metu;

38.2. atsakyti už tai, kad posėdžiams reikalinga medžiaga būtų laiku pateikta  Tarybos  nariams  ir  pranešėjams;

38.3. registruoti posėdžiuose dalyvaujančius Tarybos narius, priimti pareiškimus iš

Tarybos narių, nedalyvausiančių posėdyje, ir pranešti apie tai posėdžio pirmininkui;

38.4.  registruoti posėdžio svečius, rūpintis, kad jie laikytųsi nustatytos tvarkos;

38.5. priimti  iš  Tarybos  narių  raštiškus  pageidavimus  pasisakyti  ir  perduoti  juos 

posėdžio pirmininkui; iki Tarybos posėdžio pradžios registruoti kitų Tarybos posėdyje  dalyvaujančių  asmenų prašymus pasisakyti Tarybos posėdyje;

38.6. priimti  ir  registruoti  Tarybos  narių   paklausimus  bei perduoti juos merui;

38.7. protokoluoti posėdžius ir, esant reikalui, rūpintis vertimu;

38.8. informuoti administracijos padalinius  apie posėdžiuose  svarstomus  klausimus,  kurie  yra susiję su šių padalinių veikla;

38.9. DVS registruoti teikiamus Tarybos sprendimų projektus, skelbti Tarybos

sprendimų projektus ir Tarybos sprendimus Lietuvos Respublikos norminių aktų ir šio Reglamento nustatyta tvarka, rūpintis, kad būtų DVS pateikta Komunikacijos skyriui paskelbti Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje Reglamente nurodyti dokumentai, organizuoti asmenų informavimą apie posėdžių laiką ir juose svarstytinus klausimus bei kitos Reglamento ir teisės aktų nustatytos informacijos, susijusios su Tarybos, kolegijos, komitetų ir komisijų posėdžių organizavimu, teikimą.

38.10. vykdyti kitus mero ar posėdžio  pirmininko  pavedimus,  susijusius  su  posėdžių  rengimu.

39. Kvorumas nustatomas Tarybos posėdžio pradžioje. Posėdžio pirmininko ar Tarybos nario siūlymu prieš balsavimą papildomai nustatomas kvorumas. Posėdyje negali būti svarstomi klausimai, jei juos svarstant nėra kvorumo.

40. Tarybos  posėdžiams  pirmininkauja  meras,  o kai  jo  nėra (mero ligos, atostogų, komandiruotės ar kitokio pateisinamo nebuvimo darbe  atvejais) -  mero  pavaduotojas, o kai šio nėra,- laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys.   Jeigu  meras ar jo pavaduotojas arba laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys  posėdyje nedalyvauja, posėdžiui pirmininkauja ir visus posėdyje priimtus dokumentus pasirašo Tarybos paskirtas Tarybos narys.

41.  Posėdžio pirmininkas:

41.1. skelbia Tarybos posėdžio pradžią ir pabaigą;

41.2. tikrina, ar Tarybos posėdyje yra kvorumas;

41.3. prižiūri, kad Tarybos posėdyje būtų laikomasi šio Reglamento reikalavimų;

41.4. šio Reglamento nustatyta tvarka suteikia žodį šiame Reglamente nurodytiems (tarp jų – kviestiems asmenims) ir kitiems nustatytu laiku ir tvarka užsiregistravusiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims;

41.5.  kontroliuoja pasisakymų trukmę, ir jeigu ji viršijama, įspėja kalbėtoją, o jam

nepaklausius nutraukia pasisakymą;

41.6. jeigu klausimas svarbus ir Taryba neprieštarauja, gali pratęsti pasisakymo laiką;

41.7. gali įspėti kalbėtoją, jeigu jis nukrypsta nuo svarstomo klausimo esmės;

41.8. formuluoja klausimus balsavimui,  nustato balsavimo tvarką ir skelbia balsavimo

rezultatus, balsuojant turi būti laikomasi šiame Reglamente įtvirtintų nuostatų;

41.9. pareiškia Tarybos nariams pastabas, jeigu jie nesilaiko šio Reglamento arba kelia

triukšmą salėje, įžeidinėja Tarybą, Tarybos narius, kitus asmenis ar kitaip trukdo Tarybos darbui;

41.10. pasiūlo Tarybai pašalinti iš posėdžių salės kviestuosius arba kitus asmenis, jeigu jie trukdo posėdžiui.

42. Sprendimo  projekto  pataisas Tarybos  nariai  pateikia  posėdžio  pirmininkui. Tarybos nariui suteikiamas žodis pataisai pagrįsti. Už kiekvienos pataisos teikimą svarstyti balsuojama atskirai.

43. Galutiniam sprendimo projektui  parengti  gali  būti  sudaroma  redakcinė komisija. Į jos sudėtį įtraukiamas padalinio, rengusio sprendimo projektą, vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo arba pranešėjas. Redakcinė komisija išsirenka pirmininką. Jis praneša Tarybai komisijos darbo rezultatus ir pristato sprendimo projektą.

44. Klausimo pristatymui Tarybos posėdyje skiriama tiek laiko, kiek nurodyta Tarybos pasėdžio darbotvarkėje. Po klausimo pristatymo pranešėjas atsako į Tarybos  narių  klausimus. Tarybos  narys  gali pateikti pranešėjui ne daugiau kaip vieną klausimą, kurio nebuvo galimybės pateikti komiteto posėdžio metu t. y., jei klausimas nebuvo svarstytas komitete, kurio nariu yra Tarybos narys, ar paaiškėjo naujos aplinkybės po svarstymo komitete, ar komiteto narys nedalyvavo komiteto, kuriame buvo svarstomas klausimas, posėdyje dėl pateisinamos priežasties, kuri numatyta Reglamento 101 punkte ir pagrįstos pateisinančiais dokumentais, pateiktais Dokumentų ir personalo valdymo skyriui ir Etikos komisijai ne vėliau kaip likus 2 dienoms iki Tarybos posėdžio, kuriame svarstomas klausimas, pradžios,  arba komiteto metu pranešėjas neatsakė į Tarybos nario klausimą.  Klausimui pateikti skiriama iki 1 minutės, atsakymui – iki 2 minučių.

45. Pranešėjui  atsakius  į  klausimus,  Tarybos  narys  turi  teisę  pasisakyti  svarstomu  klausimu. Tarybos nario pasisakymui skiriama iki 3 minučių. Svarstomu klausimu Tarybos narys gali pasisakyti vieną kartą.  Tik posėdžio pirmininkas gali nutraukti kalbėtoją. Pasisakymui frakcijos vardu skiriama iki 4 minučių.

46. Tarybos nariui replikuoti, pasisakyti dėl balsavimo motyvų, siūlyti atmesti sprendimo projektą ar atidėti svarstymą skiriama iki 1 minutės. Tarybos narys tuo pačiu klausimu turi teisę replikuoti tik  vieną kartą.

47. Diskusijos nutraukiamos, kai pasibaigia klausimui svarstyti skirtas  laikas  arba  to  pageidauja Tarybos nariai ir nusprendžia Taryba. Tarybos nariai, pageidavę pasisakyti, bet negavę žodžio dėl laiko stokos,  pasiūlymus svarstomais klausimais gali pateikti raštu. Jie pridedami prie posėdžio protokolo.

48. Pasibaigus diskusijoms, įvertinęs Tarybos  narių  pasisakymus ir pasiūlymus, pranešėjas  turi teisę baigiamajam žodžiui – iki 3  minučių.

49. Posėdžio pirmininkas  po diskusijų ir  pasisakymų  dėl  balsavimo  motyvų  skelbia 

balsavimo pradžią ir praneša balsavimo rezultatus. Balsuojant replikos ar pastabos neleidžiamos.

50. Tarybos narys, kuris pagal Reglamento 31 punktą nusišalina ir nedalyvauja balsavime,

apie tai privalo viešai pareikšti prieš klausimo svarstymą ir nedalyvauti svarstant klausimą ir balsuojant. Tarybos nario, esant šiame punkte nurodytam pagrindui nenusišalinusio nuo balsavimo ar esant kitiems Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso nustatytiems pažeidimams, elgesys, atsižvelgiant į mero ar kito įstatymų nustatyto subjekto pateiktą pranešimą, skundą, kreipimąsi, perduodamas svarstyti  Tarybos Etikos komisijai.

51. Dėl  Tarybos  posėdžiuose svarstomų  klausimų  balsuojama  atvirai,  išskyrus  atvejus, kai skiriamas   mero  pavaduotojas,  savivaldybės administracijos direktorius,  savivaldybės   administracijos direktoriaus pavaduotojas, sprendžiamas nepasitikėjimo meru, mero pavaduotoju, savivaldybės  administracijos   direktoriumi, savivaldybės     administracijos    direktoriaus    pavaduotoju klausimas.

Esant ne mažiau kaip 5 Tarybos narių siūlymui ir daugumos Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių pritarimui, kuris išreiškiamas balsuojant, Tarybos posėdžio pirmininkas skelbia, kad bus balsuojama slaptai ir tais atvejais, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės   komiteto   pirmininko  pavaduotojas,  Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo  Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko  pavaduotoju,  Etikos  komisijos  pirmininku,  Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas. Slapto balsavimo procedūros vykdomos Reglamento 53 punkte nustatyta tvarka, o skiriant mero pavaduotoją – ir Reglamento IX skirsnyje nustatyta tvarka.

Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje balsus skaičiuoja laikinoji Balsų skaičiavimo komisija, kuri sudaroma ne mažiau kaip iš 3 Tarybos narių.  Balsams skaičiuoti (išskyrus kai balsavimas vykdomas naudojantis elektronine balsavimo sistema) kituose Tarybos posėdžiuose Tarybos įgaliojimų laikotarpiui iš ne mažiau kaip 3 Tarybos narių sudaroma nuolatinė Balsų skaičiavimo komisija.

Balsavimo rezultatus, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, atsižvelgdamas į elektroninio balsavimo rezultatus ar į Balsų skaičiavimo komisijos pirmininko pateiktą informaciją (kai balsuojama rankos pakėlimu), praneša posėdžio pirmininkas. Kai balsuojama slaptai – balsavimo rezultatus paskelbia Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas.

Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatai turi būti saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami savivaldybės interneto svetainėje.

52. Paprastai atvirai balsuojama naudojantis elektronine balsavimo sistema. Rankos

pakėlimu atvirai balsuojama kai elektroninė balsavimo sistema neveikia arba pasiūlius ne mažiau kaip trims Tarybos posėdyje dalyvaujantiems Tarybos nariams ir Tarybai dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma nusprendus balsuoti pakeliant ranką. Balsuojant elektronine balsavimo sistema, balsavusių Tarybos narių pavardės parodomos ekrane.

53. Balsuojant slaptai, skelbiama balsavimo pradžia ir pabaiga. Balsuojama Tarybos patvirtintais balsavimo biuleteniais, kuriuos Balsų skaičiavimo komisija antspauduoja ir išduoda Tarybos nariams. Tarybos nariai pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo lape. Balsavimo vietoje turi būti slapto balsavimo kabina ir balsadėžė.

Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio biuleteniai, taip pat tie, kuriuose pažymėtų pavardžių skaičius viršija renkamų pareigūnų skaičių arba pažymėtas daugiau kaip vienas pasirinkimui duotas teiginys ar nepažymėtas nė vienas kandidatas ar teiginys. Papildomai įrašytos pavardės ar teiginiai neskaičiuojami.

Viename biuletenyje pagal abėcėlę rašomos tik į vienerias pareigas pretenduojančių kandidatų pavardės. Biuletenis turi turėti antraštę, kurioje aiškiai nurodyta, dėl ko balsuojama.

54. Balsavimui  gali  būti  pateiktas  vienas   arba   keli  alternatyvūs  teiginiai.   Pirmuoju  atveju balsuojama „už“, „prieš“, „susilaikoma“. Antruoju atveju balsuojama už vieną teiginį, kitus išbraukiant. Alternatyvūs teiginiai pateikiami balsuoti pagal pateikimo svarstyti eilę. Jei pagal balsavimo eilę pirmesnė alternatyva surenka daugiau kaip pusę dalyvaujančių Tarybos posėdyje balsų, antroji ir paskesnės alternatyvos balsavimui nebeteikiamos. Jei balsavimui buvo pasiūlyti du ir daugiau alternatyvūs teiginiai ir nė vienas nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, balsavimas kartojamas už vieną daugiausiai balsų gavusį teiginį.

55. Esant reikalui, posėdžio pirmininkas gali keisti balsavimo tvarką, jei sutinka pasiūlymo autorius ar autoriai.

 

VI skirsnis. KOLEGIJOS SUDARYMAS IR JOS ĮGALIOJIMAI

 

56. Taryba savo įgaliojimų laikui mero teikimu Tarybos sprendimu iš Tarybos narių

gali sudaryti Kolegiją. Tarybos sprendime dėl Kolegijos sudarymo nurodomi Kolegijos nariai ir pirmininkas.

57. Kolegiją  sudaro 8 nariai.

58. Kolegija - Tarybos patariamasis organas.

59.  Kolegija paprastai nagrinėja šiuos klausimus:

59.1.   analizuoja  savivaldybės teritorijoje esančių   valstybės institucijų  padalinių  veiklą,  teikia  siūlymus    Tarybai  dėl  šių  padalinių  veiklos  gerinimo  ir  jų    vadovų išklausymo;

59.2. svarsto  ir  teikia siūlymus dėl savivaldybės strateginio planavimo dokumentų

rengimo;

59.3.  numato  Tarybos narių  mokymo   prioritetus (kiekvienais metais);

59.4.   svarsto  klausimus  dėl  Tarybos  ir  mero sekretoriato    sudarymo    arba   mero  

politinio   (asmeninio) pasitikėjimo    (jeigu   sekretoriatas   nesudaromas)   valstybės  tarnautojų pareigybių steigimo ir jų skaičiaus nustatymo.

60. Kolegijos nariai tvirtinami Taryboje atviru balsavimu.

 

VII skirsnis. KOLEGIJOS POSĖDŽIŲ ORGANIZAVIMAS

 

61. Kolegija sprendimus  priima  posėdžiuose. Posėdis  yra  teisėtas,  jeigu  jame 

dalyvauja  ne mažiau kaip 5 Kolegijos nariai.

62. Kolegijos posėdžio darbotvarkę sudaro Kolegijos pirmininkas.

63. Kolegijos posėdžio darbotvarkė gali  būti papildyta ar  pakeista  Kolegijos 

sprendimu, pasiūlius posėdyje dalyvaujančiam Kolegijos nariui.

64. Kolegijos posėdžiui pirmininkauja Kolegijos pirmininkas, o kai jo nėra – Kolegijos išrinktas pirmininkauti tame posėdyje Kolegijos narys.

65. Kolegijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir administracijos direktoriaus (merui pritarus) paskirtas už protokolus atsakingas tarnautojas.

66. Kolegijos sprendimai priimami balsuojant už juos ne mažiau  kaip  4  Kolegijos  nariams. Kai Kolegijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Kolegijos sprendimus pasirašo posėdžio pirmininkas.

67. Apie Kolegijos posėdžio sušaukimą bei parengtus svarstyti klausimus Kolegijos pirmininkas  praneša iš anksto visiems Kolegijos nariams bei Vyriausybės atstovui Alytaus apskrityje, gyventojams (Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje www.arsa.lt  skelbimų rubrikoje).

68. Kolegijos posėdžiai yra atviri. Juose turi teisę pasisakyti Tarybos nariai,

Vyriausybės atstovas Alytaus apskrityje, savivaldybės meras, savivaldybės kontrolierius, savivaldybės administracijos direktorius, Kolegijai nusprendus - kviesti asmenys.

69. Kai Kolegijos (jei ji sudaroma) posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar

komercine paslaptimi susijęs klausimas, Kolegija gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje.

 

VIII skirsnis. KOLEGIJOS POSĖDŽIUI TEIKIAMŲ SVARSTYTI  KLAUSIMŲ RENGIMAS

 

70. Klausimus svarstyti Kolegijai teikia Tarybos nariai, komitetai, komisijos,

savivaldybės kontrolierius ir savivaldybės administracijos direktorius.

71. Kolegijos posėdžio darbotvarkę tvirtina ir papildomus klausimus  į darbotvarkę 

įtraukia  ar  darbotvarkę keičia Kolegija posėdžio metu.

72. Likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki Kolegijos posėdžio, teikiami posėdžiui svarstyti Reglamento nustatyta tvarka parengti ir suderinti Kolegijos sprendimų projektai, registruojami savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus DVS (esant techninių kliūčių DVS registruojant Kolegijos sprendimų projektus, Kolegijos sprendimų projektai laikinai registruojami Kolegijos sprendimų projektų įregistravimo žurnale, o vėliau perkeliami eilės tvarka į DVS Kolegijos sprendimų projektų registrą) ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jų įregistravimo DVS skelbiami savivaldybės interneto svetainėje adresu http//www.arsa.lt/ („Teisinė informacija“, „Teisės aktų projektai“). Jei iki Kolegijos posėdžio ar posėdžio metu gaunami asmenų pasiūlymai ar pastabos dėl sprendimo projekto, apie tai pranešėjas informuoja Kolegijos narius Kolegijos posėdžio metu, nurodydamas, ar į šias pastabas ir pasiūlymus atsižvelgta, ir trumpai išdėstydamas argumentus.

73. Kolegijos sprendimų projektai Reglamento nustatyta tvarka turi būti DVS suderinti su meru, mero pavaduotuoju, savivaldybės administracijos direktoriumi, atitinkamų savivaldybės administracijos padalinių vadovais ar juos pavaduojančiais specialistais, jei sprendimų projektai susiję su šių padalinių veikla, teisininku pagal kompetenciją, kalbos tvarkytoju, Finansų ir investicijų skyriumi, jei sprendimo projektas susijęs su lėšų skyrimu. Visi teikiami Kolegijos sprendimų projektai turi būti DVS dokumento kortelėje pasirašyti nekvalifikuotu elektroniniu parašu sprendimo projekto rengėjo. Sprendimo projekto rengėjas atsako už tai, kad būtų laiku ir kokybiškai parengti, nustatyta tvarka DVS suderinti ir pateikti teisės aktuose numatyti ir su jais susiję Kolegijos sprendimų projektai. Kiti asmenys, DVS vizuojantys sprendimo projektą, atsako už tinkamą sprendimo suderinimą DVS pagal savo kompetenciją. Sprendimo projekto rengėjas atsako už tai, kad sprendimo projektas būtų papildytas ar pataisytas, jei dėl to savivaldybės specialistai, atsakingi už sprendimų projektų derinimą, yra DVS pateikę pastabų. Apie derinimo subjektų pateiktas pastabas sprendimo projekto rengėjas  (ar pranešėjas Kolegijos posėdyje) privalo informuoti merą, Kolegijos pirmininką, Kolegijos narius Kolegijos posėdžių metu. Sprendimo projekto derinimo faktas DVS patvirtinamas mero, mero pavaduotojo, savivaldybės administracijos direktoriaus ir kitų šiame punkte nurodytų asmenų nekvalifikuotais elektroniniais parašais (išskyrus atvejus kuomet dėl techninių kliūčių Kolegijos sprendimų projektai negali būti derinami DVS, tuomet meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius derina sprendimų projektus pasirašydami savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytos formos Kolegijos sprendimo projekto derinimo lape, o sprendimo projekto rengėjai bei derinantys sprendimo projektą asmenys pasirašo sprendimo projekte. Jei sprendimo projektą sudaro daugiau nei vienas lapas, sprendimo projekto rengėjai bei asmenys, privalantys derinti sprendimo projektą (išskyrus merą, mero pavaduotoją, administracijos direktorių) turi pasirašyti ant kiekvieno sprendimo projekto lapo, išskyrus tą sprendimo projekto dalį, kuri visiškai nesusijusi su derinančiojo sprendimo projektą kompetencija). Sprendimo projektą derinantys subjektai turi teisę DVS pateikti pastabas ir pasiūlymus (kuomet dėl techninių kliūčių Kolegijos sprendimų projektai negali būti derinami DVS, tuomet sprendimo projektą derinantys subjektai turi teisę pateikti pastabas ir pasiūlymus atskirame lape, kuris pridedamas prie sprendimo projekto rengimo dokumentų arba Kolegijos sprendimo projekto derinimo lape).

DVS rengiant kiekvieną sprendimo projektą, užpildoma DVS dokumento kortelė, kurioje turi būti nurodytas Kolegijos sprendimo projekto pavadinimas, sprendimo projekto rengėjas, padalinio, rengusio Kolegijos sprendimo projektą, vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo, pranešėjai ir papildomi pranešėjai, klausimo svarstymo Kolegijos posėdyje trukmė, esant būtinybei sprendimą skelbti viešai – teisininko pagal kompetenciją atitinkama išvada, sprendimo gavėjai, jiems pateikiamų dokumentų egzempliorių skaičius ir pateikimo terminai. Kuomet dėl techninių kliūčių Kolegijos sprendimų projektai negali būti derinami DVS, užpildomas savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytos formos savivaldybės Kolegijos sprendimo projekto derinimo lapas, kuriame turi būti šiame punkte nurodyta informacija. Kolegijos sprendimo projekto derinimo lapą privalo pasirašyti sprendimo projekto rengėjas. Sprendimo projekto rengėjas paruošia ir prie sprendimo projekto prideda savo vizuotą  ir su savivaldybės kalbos tvarkytoju, teisininku, o jei aiškinamajame rašte išdėstytos nuostatos susijusios su atitinkamo savivaldybės administracijos padalinio veikla – ir su šio padalinio specialistu pagal kompetenciją suderintą Kolegijos sprendimo projekto aiškinamąjį  raštą, kuriame turi būti pateikta problemos esmė, pagrindžiama, kodėl priimamas siūlomas sprendimas, prireikus pateikiami skaičiavimai, išlaidų sąmatos bei finansavimo šaltiniai. Taip pat nurodoma, kieno iniciatyva parengtas sprendimo projektas, kas yra sprendimo projekto rengėjas. Aiškinamąjį raštą pasirašo sprendimo projekto rengėjas (rengėjai).

Teikiant pasirašyti Kolegijos sprendimus, sprendimai, kurie Kolegijos posėdžio metu buvo pakeisti ar papildyti, vizuojami sprendimo projekto rengėjo, skyrių, su kurių veikla susijęs priimtas sprendimas, atsakingų specialistų, kalbos tvarkytojo, teisininko, kuriam pagal kompetenciją priskirtas teisės aktų projektų teisinis įvertinimas. Jei sprendimas susijęs su lėšų skyrimu, teikiamą pasirašyti sprendimą papildomai vizuoja Finansų ir investicijų skyriaus vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo. Rengėjas ir sprendimą vizuojantys specialistai pasirašo  ant kiekvieno   Kolegijos posėdžio metu pataisyto Kolegijos sprendimo lapo, išskyrus tą sprendimo dalį, kuri visiškai nesusijusi su derinančiojo kompetencija.

Dokumentai su šiame punkte nurodytų asmenų vizomis saugomi savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriuje kartu su atitinkamo Kolegijos posėdžio paruošiamąja medžiaga. Sprendimą vizuojantys asmenys atsako už tinkamą sprendimo suderinimą pagal savo kompetenciją. Sprendimo projekto rengėjas atsako už tai, kad teikiamas pasirašyti Kolegijos priimtas sprendimas būtų suderintas šiame punkte nustatyta tvarka ir pataisytas bei papildytas atsižvelgiant į šiame punkte nurodytų derinimo subjektų pastabas ir pataisymus, nekeičiant priimto sprendimo turinio.

74. Parengti sprendimų projektai ir darbotvarkė  iš anksto atiduodami  Kolegijos nariams, Vyriausybės atstovui, DVS siunčiami savivaldybės kontrolieriui, savivaldybės administracijos direktoriui, teisininkui pagal kompetenciją ir paskelbiami Alytaus rajono savivaldybės tinklalapyje (www.arsa.lt).

Šio punkto pirmoje pastraipoje nustatyta tvarka netaikoma tais atvejais, kai posėdžio metu į darbotvarkę įtraukiami papildomi klausimai ar darbotvarkė yra keičiama. Šiuo atveju rašytinę ar posėdžio metu žodinę išvadą pateikia teisininkas pagal kompetenciją, ir, jei klausimas susijęs su atitinkamo administracijos padalinio kompetencija – šio padalinio specialistai.

 

IX skirsnis. MERO PAVADUOTOJO SKYRIMAS IR SIŪLYMAS ATLEISTI JĮ IŠ PAREIGŲ

 

Pakeistas skirsnio pavadinimas:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

75. Taryba savo įgaliojimų laikui iš  Tarybos  narių mero siūlymu  slaptu balsavimu skiria 

savivaldybės  mero pavaduotoją (toliau – mero pavaduotojas). Mero pavaduotoju gali būti tik Lietuvos Respublikos piliečiai.

76. Savivaldybės mero pavaduotojo  kandidatūrą Tarybai teikia meras savo potvarkiu. Jei yra suformuoti savivaldybės Tarybos komitetai, meras mero pavaduotojo kandidatūrą teikia derinti (svarstyti) visuose Tarybos komitetų, išskyrus Kontrolės komitetą, posėdžiuose. Jei Tarybos komitetai nėra suformuoti, savivaldybės mero pavaduotojo  kandidatūra svarstoma (derinama) ir dėl jos balsuojama tik Tarybos posėdyje reglamento 76–90 punktuose nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

77.  Tarybos posėdyje meras perskaito savo siūlomo kandidato į mero pavaduotojus vardą ir pavardę, trumpai pristato jo darbinę ir visuomeninę veiklą (jei joje kandidatas dalyvauja)  ir kviečia kandidatą į savivaldybės mero pavaduotojo pareigas  trumpai prisistatyti. Kandidatas į mero pavaduotojus pareiškia, ar sutinka būti kandidatu į mero pavaduotojus ir prisistato, atsako į Tarybos narių klausimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

78. Kandidato į mero pavaduotojus prisistatymui  skiriama iki 10 minučių, klausimams – iki

5 minučių.

79. Mero pavaduotojo skyrimo  slapto balsavimo biuletenio pavyzdį tvirtina Taryba. Į rinkimų biuletenį įrašoma mero siūlomo kandidato į mero pavaduotojus vardas ir pavardė.

80. Patvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai perduodami Balsų skaičiavimo komisijai.

81. Taryba nustato slapto balsavimo pradžią ir trukmę.

82. Balsų  skaičiavimo  komisija  antspauduoja  balsavimo  biuletenius  ir  išduoda  juos  Tarybos nariams.

83. Tarybos narys, gavęs balsavimo biuletenį, pasirašo rinkimų biuletenių išdavimo sąraše.

84. Balsuojantysis rinkimų biuletenyje pažymi, ar balsuoja „už“, „prieš“ ar „susilaiko“ dėl

kandidato į mero pavaduotojus, kurio vardas ir pavardė įrašyta į slapto balsavimo biuletenį.

85. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio biuleteniai, taip pat biuleteniai, išvardinti šio Reglamento 53 punkte.

86. Kandidatas laikomas paskirtu, jeigu už jo kandidatūrą balsavo visų Tarybos narių dauguma.

87. Jeigu   pasiūlytas kandidatas  nesurinko  reikiamo  balsų skaičiaus,   kitame Tarybos posėdyje turi būti organizuojamas pakartotinas balsavimas dėl mero pavaduotojo skyrimo.

88. Prieš kiekvieną balsavimą kandidatas gali atsisakyti balotiruotis.

89. Slapto balsavimo rezultatus paskelbia Tarybos sudarytos Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas, perskaitydamas protokolą. Taryba patvirtina slapto balsavimo rezultatus.

90. Kitame posėdyje pasiūlytų kandidatų svarstymas ir skyrimas vyksta šio Reglamento 75-

89 punktuose  nustatyta tvarka.

90-1. Meras savo potvarkiu siūlo Tarybai atleisti mero pavaduotoją iš pareigų savo iniciatyva, nepasibaigus jo įgaliojimų terminui, jei  gauna informaciją apie netinkamą savivaldybės mero pavaduotojo pareigų ėjimą ar dėl kitų priežasčių, kai meras praranda pasitikėjimą mero pavaduotoju. Meras, teikdamas Tarybai sprendimo projektą dėl mero pavaduotojo atleidimo iš pareigų prieš terminą, turi raštu pateikti aplinkybes, dėl kurių siūloma atleisti mero pavaduotoją iš pareigų,  arba prie sprendimo projekto pridėti turimą informaciją apie netinkamą mero pavaduotojo pareigų ėjimą.  Tarybos sprendimo projektas dėl atleidimo iš savivaldybės mero pavaduotojo  pareigų svarstomas visų Tarybos komitetų (išskyrus Kontrolės komitetą), jeigu jie yra suformuoti,  posėdžiuose. Jeigu Tarybos komitetai nėra suformuoti, Tarybos sprendimo projektas dėl atleidimo iš savivaldybės mero pavaduotojo  pareigų svarstomas tik Tarybos posėdyje šiame punkte nustatyta tvarka. Tarybos posėdyje meras, o tarybos komitetų posėdyje – meras arba valstybės tarnautojas, atsakingas už personalo klausimų rengimą, pristato Tarybos sprendimo projektą, informuoja apie priežastis ir aplinkybes, dėl kurių sprendimo projektas teikiamas. Tarybos komitetų ir  Tarybos posėdžiuose po mero ar valstybės tarnautojo, atsakingo už personalo klausimų rengimą, pasisakymo, suteikiama galimybė pasisakyti (iki 10 min.) savivaldybės mero pavaduotojui, dėl kurio atleidimo iš pareigų  teikiamas Tarybos sprendimo projektas. Tarybos narių klausimams skiriama iki 5 minučių. Po mero pavaduotojo  pasisakymo ir atsakymo į Tarybos narių klausimus, slaptai balsuojama dėl mero pavaduotojo atleidimo iš pareigų. Atleidimo iš mero pavaduotojo pareigų slapto balsavimo biuletenio pavyzdį tvirtina Taryba. Slapto balsavimo biuletenyje nurodoma, dėl ko balsuojama (t. y. atleisti  iš mero pavaduotojo pareigų) ir pateikiami galimi balsavimo variantai – „už“, „prieš“, „susilaikė“. Patvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai perduodami Balsų skaičiavimo komisijai. Taryba nustato slapto balsavimo dėl atleidimo iš mero pavaduotojo pareigų   pradžią ir trukmę. Balsų skaičiavimo komisija antspauduoja balsavimo biuletenius ir išduoda juos Tarybos nariams. Tarybos narys, gavęs balsavimo biuletenį, pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo sąraše. Balsuojantysis balsavimo biuletenyje pažymi, ar balsuoja „už“, „prieš“ ar „susilaiko“ dėl atleidimo iš mero pavaduotojo pareigų. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai, taip pat balsavimo biuleteniai, išvardinti reglamento 53 punkte. Mero pavaduotojas  laikomas atleistu iš pareigų, jei  už jo atleidimą balsavo visų Tarybos  narių dauguma. Slapto balsavimo rezultatus paskelbia Tarybos sudarytos Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas, perskaitydamas komisijos protokolą. Taryba patvirtina slapto balsavimo rezultatus.

Papildyta punktu:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

X skirsnis. MERO, MERO PAVADUOTOJO ĮGALIOJIMAI, DARBO UŽMOKESTIS, MERO FONDAS

 

91. Meras yra atskaitingas Tarybai ir bendruomenei už savo ir savivaldybės veiklą, vykdo Vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės aktuose jam priskirtas funkcijas, be atskiro įgaliojimo (išskyrus LR norminiuose aktuose ar Tarybos sprendimuose nustatytais atvejais, kai sprendimus atitinkamais klausimais priimti turi teisę tik Taryba ar Kolegija ar reikalingas jų pritarimas) atstovauja pats arba įgalioja kitus asmenis atstovauti savivaldybei teisme, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis.

92. Mero sprendimai įforminami potvarkiais. Mero norminių teisės aktų įsigaliojimo tvarką nustato Teisėkūros pagrindų įstatymas, o mero priimti teisės taikymo aktai (individualūs teisės aktai)  įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

93. Mero pavaduotojas atlieka mero nustatytas funkcijas ir pavedimus. Meras mero pavaduotojo funkcijas nustato mero pavaduotojo kadencijos laikotarpiui ir gali jas keisti. Mero pavaduotojas be atskiro Tarybos sprendimo dėl mero pavadavimo (o kai mero pavaduotojo nėra – Tarybos sprendimu paskirtas laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys), atlieka visas mero pareigas, kai meras negali eiti pareigų (mero ligos, atostogų, komandiruotės ar kitokio pateisinamo nebuvimo darbe  atvejais), išskyrus  LR norminiuose aktuose nustatytus  atvejus. Ypatingomis aplinkybėmis, kai nei savivaldybės meras, nei savivaldybės mero pavaduotojas negali eiti savo pareigų dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių, Tarybos posėdį šiame Reglamente numatyta bendra Tarybos posėdžiams šaukti nustatyta tvarka  (laikantis Reglamente nustatytos bendros sprendimų projektų rengimo, derinimo, įregistravimo, skelbimo, pateikimo tvarkos) sušaukia  1/3 išrinktų Tarybos narių,  apie tai pateikdami informaciją šiame Reglamente nustatyta tvarka ir terminais. Apie tai, kad atsirado šiame punkte nurodytos ypatingos aplinkybės, Tarybos narius informuoja ir Tarybos narių parašų rinkimą dėl Tarybos posėdžio sušaukimo inicijuoja savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyrius. Tarybos posėdyje Tarybos nariai posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma paskiria Tarybos narį, kuriam laikinai, t. y. šiame punkte nurodytų ypatingų aplinkybių, kai nei  savivaldybės meras, nei savivaldybės mero pavaduotojas negali eiti savo pareigų, egzistavimo laikotarpiu pavedama vykdyti mero pareigas.

94. Mero ir mero pavaduotojo darbo užmokestį, vadovaudamasi teisės aktuose

įtvirtintais reikalavimais, nustato Taryba.  Mero, mero pavaduotojo darbas, viršijantis teisės aktuose  nustatytą darbo trukmę, nelaikomas viršvalandiniu. Meras savo darbo laiką tvarko savo nuožiūra, neviršydamas teisės aktuose nustatyto maksimalaus darbo laiko. Mero pavaduotojas savo darbo laiką tvarko, suderindamas su savivaldybės meru. Mero, mero pavaduotojo darbo laiko apskaita ir apmokėjimas vykdomas teisės aktų nustatyta tvarka pagal faktiškai dirbtą laiką, apie kurį jie informuoja savivaldybės administracijos darbuotoją, atsakingą už darbo laiko apskaitos žiniaraščio pildymą.

95. Atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms finansuoti sudaromas mero fondas.

96.  Mero fondo lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarka nustatoma Reglamente.

97. Mero fondo dydis nustatomas nedidinant bendrų savivaldybės reprezentacijai skirtų lėšų – kas mėnesį atitinkantis vieno Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskutiniojo paskelbto Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio sumą. Per mėnesį nepanaudojus visų skirtų lėšų, jas galima naudoti vėlesniais mėnesiais. Mero fondo lėšomis disponuoja meras. Mero fondo lėšos naudojamos šioms atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms padengti: išlaidoms, skirtoms dovanoms, suvenyrams ir gėlėms, lankantis Lietuvoje ir užsienyje su vizitu; išlaidoms, skirtoms dovanoms, suvenyrams ir gėlėms per priėmimus Lietuvoje ir užsienyje; išlaidoms, susijusioms su apsilankymu vaikų ikimokyklinėse įstaigose, vaikų, senelių ir neįgaliųjų globos įstaigose, mokymo įstaigose, sveikatos apsaugos įstaigose, labdaros ir kultūros renginiuose; dovanėlių vaikams Kalėdų, Naujųjų metų ir kitų švenčių proga pirkimo išlaidoms padengti; svečių priėmimo ir atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms (kai nenaudojamos savivaldybės administracijai skiriamos reprezentacinės išlaidos). Mero fondo lėšos numatomos, rengiant ir tvirtinant savivaldybės biudžetą, ir naudojamos pagal asignavimų valdytojo patvirtintą sąmatą. Kas mėnesį iki mėnesio 5 dienos Buhalterinės apskaitos skyrius perveda į banko sąskaitą vieno Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskutiniojo paskelbto Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio sumą. Meras už mero fondo lėšų panaudojimą atsiskaito savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui už pusmetį iki kito pusmečio pirmo mėnesio 5 dienos. Meras Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia išlaidas patvirtinančius dokumentus.

 

XI skirsnis. TARYBOS NARIO STATUSAS,  ATSISKAITYMAS RINKĖJAMS, TARYBOS NARIŲ VEIKLOS APMOKĖJIMAS IR IŠMOKOS

 

98. Tarybos narys yra Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka savivaldybės nuolatinių gyventojų išrinktas savivaldybės bendruomenės atstovas.

99. Tarybos narys privalo vykdyti Vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės aktuose įtvirtintas pareigas.

100. Tarybos nariai privalo ne rečiau kaip vieną kartą per metus už savo veiklą atsiskaityti rinkėjams susitikimų su gyventojais seniūnijose metu ar pateikdami savo veiklos ataskaitas vietinėje žiniasklaidoje ar savivaldybės interneto svetainėje. Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius privalo iš anksto informuoti Tarybos narius ir gyventojus apie organizuojamus susitikimus su gyventojais.

101. Tarybos nariai privalo dalyvauti Tarybos, komitetų ar komisijų, Kolegijos, kurių nariais jie yra, posėdžiuose (toliau – posėdis). Jeigu Tarybos narys negali dalyvauti posėdyje, apie tai iš anksto, t. y. likus ne mažiau kaip trims valandoms iki atitinkamo posėdžio, informuoja savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus tarnautoją, atsakingą už Tarybos narių lankomumo posėdžiuose žymėjimą. Jei Tarybos narys negali dalyvauti posėdyje, jis šiame punkte minėtam tarnautojui turi nurodyti ir pateisinamą priežastį, dėl kurios nedalyvauja posėdyje. Be to, Tarybos narys ne vėliau kaip iki kito mėnesio 2 dienos privalo raštu pateikti savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriui praėjusio mėnesio nedalyvavimo posėdžiuose priežastis ir jas patvirtinančius dokumentus, o jei Tarybos narys, dėl pateisinamos priežasties nedalyvavęs komiteto posėdyje svarstant atitinkamą sprendimo projektą,  ketina pasinaudoti reglamento 44 punkte įtvirtinta teise užduoti klausimus pranešėjams, nedalyvavimo komiteto posėdyje priežastis pagrindžiantys dokumentai Dokumentų ir personalo valdymo skyriui turi būti pateikti likus ne mažiau kaip 2 dienoms iki Tarybos posėdžio, kuriame svarstomas atitinkamas sprendimo projektas, pradžios. Dokumentų ir personalo valdymo skyrius informaciją apie komitetų posėdžiuose nedalyvavusius Tarybos narius, jų nedalyvavimo komitetų posėdžiuose priežastis ir jas patvirtinančius dokumentus pateikia merui ir Etikos komisijai ne vėliau kaip likus 1 dienai  iki Tarybos posėdžio pradžios. Etikos komisija dėl komitetų posėdžiuose nedalyvavusių Tarybos narių ir jų nedalyvavimo komitetų posėdžiuose priežasčių savo išvadas merui pateikia iki Tarybos posėdžio pradžios. Apie kiekviename praėjusio mėnesio vykusiame posėdyje (išskyrus atvejus, kai dėl nedalyvavimo komitetų posėdžiuose priežasčių informaciją ir dokumentus Tarybos narys jau yra pateikęs anksčiau šiame punkte nustatyta tvarka) galbūt be pateisinamos priežasties nedalyvavusius Tarybos narius, jų nedalyvavimo posėdžiuose priežastis ir kitą turimą informaciją bei dokumentus Dokumentų ir personalo valdymo skyrius ne vėliau kaip iki kito mėnesio 5 dienos pateikia merui ir Tarybos Etikos komisijai, kuri išnagrinėja gautą informaciją, ir, konstatuoja, kurie  Tarybos nariai posėdyje nedalyvavo be pateisinamos priežasties. Etikos komisija ne vėliau kaip iki kiekvieno mėnesio 10 dienos pateikia savivaldybės  administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriui asmenų, nedalyvavusių posėdžiuose be pateisinamos priežasties, sąrašus, nurodydama vykusių posėdžių datas. Dokumentų ir personalo valdymo skyrius ne vėliau kaip iki kiekvieno mėnesio 15 d. pateikia informaciją apie posėdžiuose nedalyvavusius Tarybos narius ir jų nedalyvavimo priežastis (pagal iš Tarybos Etikos komisijos gautus duomenis) savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui ir savivaldybės merui. Pateisinamomis posėdžių nelankymo priežastimis laikomos: laikinasis nedarbingumas, komandiruotė, atostogos (tokios jų rūšys, kurios apibrėžtos Lietuvos Respublikos norminiuose aktuose), stažuotė, kvalifikacijos kėlimas darbovietėje ar mokymo centruose, artimųjų giminaičių mirties atvejai, išvykimas į teismą ir teisėsaugos ar kontrolės funkcijas atliekančias institucijas, išvykimas į sveikatos priežiūros įstaigą bei kitos svarbios priežastys, kurias, įvertinusi pateiktus duomenis ir dokumentus, pateisinamomis pripažįsta Tarybos Etikos komisija. Laikoma, kad Tarybos nariai praleido posėdžius be pateisinamos priežasties, jei prie tokios išvados pagrįstai prieina Tarybos Etikos komisija.

102. Tarybos nariai turi teisę jungtis į frakcijas. Tarybos narių frakcija - ne mažesnė   kaip trijų  Tarybos narių grupė  – viename iš  Tarybos posėdžių viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio  pirmininkui, deklaravusi, kad veiklą Taryboje tęsia susivienijusi į frakciją.

103. Frakcijas Taryba įregistruoja pažymėdama tai Tarybos posėdžio protokole pagal bendrą visų frakciją sudarančių Tarybos narių pareiškimą. Meras Tarybos posėdyje paskelbia apie frakcijos įregistravimą. Kiekvienas Tarybos narys gali priklausyti tik vienai frakcijai. Tarybos nariai gali nesijungti į frakcijas. Frakcijos turi teisę turėti teisės aktuose joms suteikiamų teisių.

104. Tarybos nariams, išskyrus merą ir mero pavaduotoją, už darbą atliekant Tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama). Šis atlyginimas (užmokestis) apskaičiuojamas pagal skelbiamą Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką, kurio trukmė įtvirtinama šiame Reglamente nustatyta tvarka.  Tarybos, Kolegijos, komitetų, komisijų, darbo grupių posėdžiuose praleistas laikas fiksuojamas posėdžių protokoluose, o laikas, praleistas vykdant kitas Tarybos nario pareigas, atsižvelgiant į susitikimų ir susirinkimų protokolus, seniūnų pažymas, kur fiksuojama jų trukmė, kitus rašytinius pateisinamuosius dokumentus, įrodančius, kad Tarybos narys atitinkamu metu vykdė Tarybos nario pareigas.  Posėdžių protokolai ir kiti šiame punkte nurodyti dokumentai pateikiami Dokumentų ir personalo valdymo skyriui iki kiekvieno mėnesio 1 dienos. Pagal gautus dokumentus Dokumentų ir personalo valdymo skyrius sudaro Tarybos nario darbo laiko apskaitos žiniaraštį, kurį pasirašo meras. Atlyginimas už kiekvieną praėjusį mėnesį dirbtą darbą, susijusį su Tarybos  nario pareigų vykdymu, išmokamas ne vėliau kaip kiekvieno kito mėnesio 20 dieną.

Tarybos narys turi teisę atsisakyti atlyginimo, pateikdamas prašymą Buhalterinės apskaitos skyriui dėl Tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais). Tokį prašymą pateikusiam Tarybos nariui šiame Reglamento punkte nurodytas atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos nuo kito mėnesio po prašymo pateikimo. Prašyme Tarybos narys gali nurodyti laikotarpį, kuriuo Tarybos nario pareigas atliks neatlygintinai. Nenurodžius laikotarpio, laikoma, kad Tarybos narys pareigas atliks neatlygintinai visą kadencijos laikotarpį. Pasikeitus aplinkybėms, Tarybos narys gali teikti prašymą Buhalterinės apskaitos skyriui, nurodydamas, nuo kurio laikotarpio Tarybos narys atsisakys teisės pareigas atlikti neatlygintinai.

105. Tarybos nariams su jų, kaip Tarybos narių, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto,  telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, apmokėti kas mėnesį šio Reglamento 108 punkte nustatyta tvarka atsiskaitytinai skiriama 0,4 skelbiamo mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išmoka (toliau - išmoka), kuri turi būti pagrįsta šiame punkte nurodytas išlaidas patvirtinančiais dokumentais.  Skiriant 105 punkte nurodytas išmokas bei aprūpinant Tarybos narius technine pagalba ir priemonėmis, negali būti viršijama savivaldybės biudžete numatyta šiam tikslui suma.

106.  Tarybos nariams, nedalyvavusiems Tarybos, Kolegijos (kai ji sudaroma), komisijų ir komitetų posėdžiuose, už kiekvieną praleistą posėdį 0,25 minimalaus gyvenimo lygio dydžiu mažinama kitą mėnesį mokėtina 105 punkte numatyta išmoka.

107. Jei  Tarybos Etikos komisija pagrįstai nustato, kad Tarybos narys nevykdė Tarybos nario veiklos laikotarpiu, už kurį mokama išmoka, ji iki kiekvieno mėnesio 10 dienos apie tai informuoja savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyrių. Tarybos nariui, dėl kurio Tarybos Etikos komisija yra pateikusi išvadą, jog jis nevykdė Tarybos nario veiklos, už laikotarpį, kuriuo jis nevykdė Tarybos nario veiklos, 105 punkte nustatyta išmoka nepriklauso ir Buhalterinės apskaitos skyrius šios išmokos nemoka. Duomenis apie Tarybos narius, nevykdžiusius Tarybos nario veiklos (pagal iš Tarybos Etikos komisijos gautą informaciją) Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia Dokumentų ir personalo valdymo skyrius ne vėliau kaip iki kiekvieno mėnesio 15 dienos.

108. Nustatomos tokios išmokos mokėjimo ir atsiskaitymo sąlygos:

108.1. Su prekių ir paslaugų tiekėjais atsiskaito Tarybos narys. Tarybos narys atsiskaito savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius.

108.2. Tarybos narys Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia išlaidas patvirtinančius dokumentus, taip pat patirtų išlaidų apyskaitą (pagal šio Reglamento priedą), kurioje taip pat privalo nurodyti, kokias paslaugas ir prekes per atsiskaitymo laikotarpį suteikė ar tiesiogiai apmokėjo savivaldybės administracija.

108.3. Jeigu Tarybos narys tam tikrą mėnesį patyrė daugiau  Reglamento 105 punkte numatytų išlaidų negu nustatytas maksimalus kas mėnesį mokamos išmokos dydis, Tarybos narys gali anksčiau nustatyta tvarka teikti apmokėti patirtas išlaidas dalimis vėlesniais mėnesiais.

108.4. Jeigu Tarybos narys dėl Reglamento 105 punkte patirtų išlaidų be pateisinamų priežasčių neatsiskaitė (nevisiškai atsiskaitė) Reglamento 108 punkte nustatytais terminais ir tvarka, arba nustatoma, kad pateikta klaidinga informacija, išmoka kitą mėnesį, praėjus Reglamento 108.1 punkte nustatytam laikotarpiui, kada turėjo būti atsiskaityta Reglamento nustatyta tvarka, ir (ar) vėlesniais mėnesiais neskiriama arba mažinama ta dalimi, dėl kurios Tarybos narys nepateikė išlaidas pagrindžiančių dokumentų ar pateikė  klaidingą informaciją. Ar dokumentų pateikimo terminas praleistas dėl pateisinamų priežasčių bei aplinkybes, susijusias su galbūt  klaidingai pateikta, su Reglamento 105 punkte numatytomis išlaidomis, susijusia informacija (dokumentais), nagrinėja ir vertina Tarybos Etikos komisija.

108.5. Tarybos narys atsakingas už tikslios ir teisingos informacijos, susijusios su 105 punkte numatytos išmokos mokėjimu, pateikimą.

108.6. Buhalterinės apskaitos skyrius apskaičiuoja Tarybos nariui priklausančios 105 punkte numatytos išmokos dydį, ir iki kiekvieno mėnesio 20 dienos perveda Tarybos nariams į jų nurodytas sąskaitas banke. Buhalterinės apskaitos skyrius patikrina ir įvertina kiekvieno Tarybos nario pateiktų dokumentų pagrįstumą ir atitikimą Reglamento nustatytiems reikalavimams  (išskyrus dokumentus, dėl kurių tikrumo kyla abejonių ir kuriuos pagal Reglamentą vertina Tarybos Etikos komisija bei aplinkybes, susijusias su dokumentų pateikimo praleisto termino pateisinamų priežasčių pagrįstumu) bei tai, ar savivaldybės administracija suteikė tokios rūšies, apimties ir vertės paslaugas ir prekes Tarybos nariui, kokias jis nurodė išlaidų apyskaitoje, ar už jas apmokėjo.

109. Jei įstatymai numato, kad į atitinkamas regionines tarybas ar komisijas turi būti deleguoti Tarybos nariai, Taryba šiuo klausimu priima sprendimą, atsižvelgdama į įstatymuose nustatytas atitinkamų savivaldybių Tarybų narių kvotas bei kitus nustatytus reikalavimus. Į atitinkamas regionines tarybas ar komisijas deleguoti Tarybos nariai savo veikloje vadovaujasi atitinkamų regioninių tarybų ar komisijų veiklą reglamentuojančiais nuostatais, reglamentais bei kitais teisės aktais. Jei pagal norminių teisės aktų nuostatas Taryba, deleguodama Tarybos narius privalo pasisakyti dėl savo pozicijos regioninių tarybų ar komisijų svarstomais klausimais, ši pozicija suformuojama Tarybos sprendime ir suteikiami įgaliojimai deleguotiems Tarybos nariams dėl balsavimo regioninių tarybų ar komisijų svarstomais klausimais.

110. Jeigu pagal mero potvarkį Tarybos narys atstovauja savivaldybei už  savivaldybės ribų, savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka komandiruotės išlaidas.

111. Tarybos, komitetų, komisijų, darbo grupių posėdžių, savivaldybėje ar seniūnijose vykstančių Tarybos narių pasitarimų ir susirinkimų metu (šiuos renginius turi patvirtinti dokumentai) Tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje.

 

XII skirsnis. MERO, MERO PAVADUOTOJO, ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS, SAVIVALDYBĖS KONTROLIERIAUS KOMANDIRUOTĖS IR ATOSTOGOS. SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS PAVADAVIMAS

 

112. Meras į komandiruotes išleidžiamas Tarybos sprendimu. Tarp Tarybos posėdžių meras turi teisę vykti į komandiruotes be Tarybos sprendimo, jeigu yra pateikti pateisinamieji dokumentai. 

113. Merui atostogos suteikiamos mero pavaduotojo sprendimu, o mero pavaduotojui – mero sprendimu. Meras ir mero pavaduotojas turi teisę į 28 kalendorinių dienų trukmės kasmetines minimaliąsias atostogas. Vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis, merui ir mero pavaduotojui gali būti suteikiamos šios tikslinės atostogos: nėštumo ir gimdymo, tėvystės, mokymosi, valstybinėms ar visuomeninėms pareigoms atlikti, nemokamos. Nemokamos atostogos dėl dalyvavimo Seimo, Respublikos Prezidento rinkimuose, rinkimuose į Europos Parlamentą ar savivaldybių tarybų rinkimuose suteikiamos įstatymų nustatyta tvarka. Sprendimas dėl atostogų suteikimo priimamas gavus raštišką mero ar mero pavaduotojo prašymą, o dėl tikslinių atostogų suteikimo – prašymą ir tikslinių atostogų suteikimo reikalingumą pagrindžiančius dokumentus. Atostogų metu meras ir mero pavaduotojas neatlieka mero ar mero pavaduotojo pareigų, tačiau gali atlikti Tarybos nario pareigas. Savivaldybės kontrolieriui atostogos suteikiamos mero potvarkiu.

114. Mero pavaduotojas, savivaldybės kontrolierius siunčiami į komandiruotę mero potvarkiais Lietuvos Respublikos norminių aktų nustatyta tvarka. Savivaldybės kontrolieriui atostogos suteikiamos mero potvarkiu.

115. Savivaldybės administracijos direktoriui atostogos suteikiamos ir jis siunčiamas į tarnybinę komandiruotę mero potvarkiu.

116. Nesant savivaldybės administracijos direktoriaus (dėl laikinojo nedarbingumo, tarnybinės komandiruotės, atostogų ar kitais pateisinamo nebuvimo darbe atvejais), jį pavaduoja administracijos direktoriaus pavaduotojas, o jei administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybė nesteigiama arba nesant administracijos direktoriaus pavaduotojo (dėl laikinojo nedarbingumo, tarnybinės komandiruotės, atostogų ar kitais pateisinamo nebuvimo darbe atvejais), administracijos direktoriaus pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas vykdo savivaldybės Tarybos ar, tarp Tarybos posėdžių – mero, paskirtas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas

 

XIII skirsnis. SAVIVALDYBĖS TARYBOS IR MERO ANTSPAUDAI

 

117.    Tarybos ir mero antspaudų naudojimas.

117.1. Tarybos antspaudas naudojamas:

117.1.1. teikiant oficialų Tarybos komiteto ar komisijos dokumentą;

117.1.2. dokumentuose,   kuriuose   dėti   Tarybos  antspaudą   numatyta   pagal   Lietuvos

Respublikos norminius aktus ar Tarybos sprendimus;

117.1.3. įgaliojimų dokumentuose, suteikiančiuose teisę savivaldybės tarnautojams ar kitiems piliečiams atstovauti Tarybai teismuose, derybose, santykiuose su juridiniais ar fiziniais asmenimis, sudarant sutartis (kurioms reikalingas Tarybos pritarimas ar tvirtinimas) su savivaldybės bei kitų savivaldybių įstaigomis, organizacijomis, įmonėmis, piliečiais;

117.1.4. Tarybos tvirtinamuose dokumentuose;

117.1.5. Kolegijos tvirtinamuose dokumentuose.

117.2. Mero antspaudas naudojamas:

117.2.1. dokumentuose, kuriuose dėti mero antspaudą numatyta pagal Lietuvos Respublikos

norminius aktus, savivaldybės institucijų sprendimus;

117.2.2. savivaldybės vardu sudaromuose dokumentuose;

117.2.3. įgaliojimų dokumentuose, suteikiančiuose teisę atstovauti savivaldybei teismuose (jei įgalioja meras), santykiuose su kitais fiziniais ar juridiniais asmenimis, sudarant sutartis (susitarimus), kurioms nereikia išankstinio Tarybos pritarimo;

117.2.4. mero tvirtinamuose dokumentuose;

117.2.5.  mero pasirašytuose tarnybiniuose pažymėjimuose.

118. Už savivaldybės antspaudų naudojimą atsakingas savivaldybės administracijos direktorius.

119. Antspaudus deda ir saugo atsakingas administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus tarnautojas.

120. Antspaudai gaminami ir prireikus sunaikinami savivaldybės administracijos direktoriaus nurodymu, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos norminių aktų reikalavimus. Tarybos, mero antspaudai yra su savivaldybės herbu.

121. Kad Tarybos ar Kolegijos sprendimų, protokolų, Tarybos komisijų, komitetų, darbo

grupių dokumentų bei mero potvarkių nuorašai (išrašai) atitinka originalus, tvirtinama Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus antspaudu.

 

XIV skirsnis. TARYBOS KOMITETŲ SUDARYMAS, JŲ VEIKLOS TVARKA

 

122. Tarybos komitetai sudaromi Tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir

išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Tarybos, mero sprendimai.

123. Komitetai sudaromi iš Tarybos narių Tarybos sprendimu. Minimalus komiteto narių

skaičius – 3, maksimalus – 5 (jei norą būti komiteto sudėtyje pareiškia  daugiau nei 5 Tarybos nariai, už kiekvieną jų balsuojama atskirai, komiteto nariais tampa daugiausiai balsų surinkę 5 Tarybos nariai). Savivaldybėje privaloma sudaryti Kontrolės komitetą. Į Kontrolės komitetą įeina vienodas visų Tarybos narių frakcijų ir Tarybos narių grupės, jeigu ją sudaro ne mažiau kaip 3 Tarybos nariai, deleguotų atstovų skaičius. Sudarant kitus komitetus, laikomasi proporcingo daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų ir jų narių skaičių bei įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komiteto, nustato Taryba. Kontrolės komiteto įgaliojimus Taryba nustato atsižvelgdama į Vietos savivaldos įstatymo reikalavimus. Vardinį komitetų narių sąrašą tvirtina Taryba.

124.  Komitetų, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininkus ir jų pavaduotojus iš komitetų narių mero siūlymu, kuris išreiškiamas mero potvarkyje, skiria komitetai. Kontrolės komiteto pirmininką  Tarybos opozicijos rašytiniu siūlymu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją mero siūlymu iš komiteto narių skiria Taryba šiame punkte  nustatyta tvarka.

Ne vėliau kaip likus dvidešimčiai dienų iki Tarybos posėdžio, kuriame numatoma svarstyti klausimą dėl Kontrolės komiteto pirmininko skyrimo, savivaldybės meras raštu, siunčiamu Tarybos opozicijos vadovui paštu, elektroniniu paštu ar faksu,  kreipiasi į Tarybos opozicijos vadovą, kad būtų pateiktas rašytinis siūlymas, pasirašytas daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių, dėl Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūros. Tarybos opozicijos vadovas ne vėliau kaip likus 15 dienų iki Tarybos posėdžio, Alytaus rajono savivaldybei paštu, elektroniniu paštu ar faksu rašytiniu siūlymu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių,  pateikia Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūrą. Meras Tarybos posėdyje kviečia kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininkus prisistatyti (iki 5 minučių). Po to skiriama iki 5 minučių Tarybos narių klausimams ir atsakymams į klausimus. Po kandidato į  Kontrolės komiteto pirmininkus prisistatymo ir atsakymų į Tarybos narių klausimus, teikiama balsuoti už kandidato skyrimą į Kontrolės komiteto pirmininkus. Balsuojama atvirai, išskyrus reglamento 51 punkte nustatytą atvejį, kai Tarybos nariai gali pasiūlyti, pritariant Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių daugumai, balsuoti slaptai. Jei balsuojama slaptai, balsavimas vykdomas atsižvelgiant į reglamento 53–54 punktų nuostatas.

Jeigu Tarybos opozicija nepasiūlo Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūros šiame punkte nustatyta tvarka, arba jeigu nėra Tarybos opozicijos, Kontrolės komiteto pirmininką skiria Taryba iš komiteto narių mero siūlymu. Tokiu atveju meras pristato Tarybos nariams siūlomą kandidatą į  Kontrolės komiteto pirmininkus. Mero pasiūlyto kandidato į Kontrolės komiteto pirmininkus prisistatymas, atsakymai į Tarybos narių klausimus išklausomi, teikiama balsuoti už pasiūlytą kandidatūrą į Kontrolės komiteto pirmininkus ir balsavimas vykdomas ta pačia tvarka, kuri išdėstyta šiame punkte, kai kandidatūrą į Kontrolės komiteto pirmininkus teikia Tarybos opozicija.

Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo kandidatūrą meras siūlo savo potvarkiu, kuris yra pridedamas prie Tarybai teikiamo sprendimo projekto dėl Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo skyrimo. Mero pasiūlyto kandidato į Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojus prisistatymas, atsakymai į Tarybos narių klausimus išklausomi, teikiama balsuoti už pasiūlytą kandidatūrą į Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojus ir balsavimas vykdomas ta pačia tvarka, kuri išdėstyta šiame punkte, kai kandidatūrą į Kontrolės komiteto pirmininkus teikia meras.

Kontrolės komiteto pirmininkas ir Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas laikomi paskirtais, jeigu už tai balsavo dalyvavusių Tarybos posėdyje Tarybos narių dauguma.

Meras, gavęs informaciją apie tai, kad Kontrolės komiteto pirmininkas ar Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą arba neatitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų, savo potvarkiu teikia Tarybai siūlymą atleisti  Kontrolės komiteto pirmininką ar Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją iš pareigų ir teikia Tarybai sprendimo projektą. Tarybos posėdyje meras paaiškina, dėl kokių priežasčių siūloma atleisti  Kontrolės komiteto pirmininką ar Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją iš pareigų.  Skiriama iki 5 minučių pasisakyti Kontrolės komiteto pirmininkui ar  Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojui, iki 5 minučių  Tarybos narių klausimams ir atsakymams į klausimus. Po  Kontrolės komiteto pirmininko ar  Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo pasisakymo ir atsakymų į Tarybos narių klausimus, teikiama balsuoti už Kontrolės komiteto pirmininko ar  Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo atleidimą iš pareigų.  Balsuojama atvirai, išskyrus reglamento 51 punkte nustatytą, atvejį, kai tarybos nariai gali pasiūlyti, pritariant Tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių daugumai, balsuoti slaptai. Jei balsuojama slaptai, balsavimas vykdomas atsižvelgiant į reglamento 53–54 punktų nuostatas.

Punkto pakeitimai:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

Nr. K-8, 2020-02-06, paskelbta TAR 2020-02-14, i. k. 2020-03371

 

125. Komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus. Savivaldybės

institucijos su jų veikla susijusius komitetų sprendimus privalo apsvarstyti ir pranešti komitetams apie priimtus sprendimus. Savivaldybės administracija, jos padaliniai, savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos bei savivaldybės kontroliuojamos įmonės su jų veikla susijusius komitetų sprendimus turi apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus pranešti komitetams raštu per 10 dienų nuo sprendimų gavimo. Negalint nustatytu laiku atsakyti, turi raštu pasiūlyti kitą terminą, bet ne ilgesnį kaip 1 mėnesio nuo sprendimo gavimo. Jei svarstant klausimą, kurio derinimas su atitinkamu komitetu yra privalomas, šis komitetas sprendimo projektui nepritarė ar jo svarstymą atidėjo, padalinio, rengusio sprendimo projektą, vedėjas ar jį pavaduojantis asmuo iki Tarybos ar Kolegijos posėdžio, kuriame numatoma teikti šį klausimą, privalo iš naujo jį išnagrinėti ir atsižvelgti į komiteto išvadas, arba pateikti komitetui motyvus, dėl ko nebuvo atsižvelgta į komiteto išvadas. Klausimas pakartotiniam komiteto svarstymui neteikiamas tik tuo atveju, jei būtina skubiai priimti Tarybos sprendimo projektą, o atitinkamas komitetas iki Tarybos ar Kolegijos posėdžio pakartotinai nesirenka.

126. Administracijos direktoriaus paskirtas (-i) atsakingas (-i) už Tarybos sprendimų projektų ir Tarybos sprendimų skelbimą teisės aktų nustatyta tvarka tarnautojas (-ai) ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios, prieš tai suderinus su meru, paskelbia komitetų posėdžių darbotvarkes Alytaus rajono savivaldybės interneto tinklalapyje, nurodydamas komitetų posėdžių datą, vietą, laiką, pranešėjus Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje, adresu http//www.arsa.lt/. Šio reglamento nustatyta tvarka įregistruoti Tarybos sprendimų projektai dėl komitetuose svarstytinų klausimų turi būti paskelbti viešai šio reglamento ir Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka. Jei komiteto posėdžio, apie kurį buvo paskelbta šiame punkte nustatyta tvarka, data, laikas, vieta keičiami ar keičiamas svarstytinų sprendimų projektų sąrašas, apie tai informuojama savivaldybės interneto svetainėje anksčiau nurodytais adresais.

Komitetų posėdžiai yra atviri, išskyrus norminių aktų nustatytus atvejus.

Komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti visuomenės atstovai – seniūnaičiai, Išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai,  ekspertai, valstybės tarnautojai ir kiti suinteresuoti asmenys, kuriuos iki posėdžio pradžios registruoja komiteto posėdį protokoluojantis asmuo. Komiteto pirmininkas leidžia pasisakyti (iki 2 min.) seniūnaičiams,  Išplėstinės sueigos deleguotiems atstovams, jei svarstomas klausimas yra susijęs su atstovaujamos (-ų) gyvenamosios (-ųjų) vietovės (-ių), jos dalies, ar kelių atstovaujamų seniūnaitijų gyventojų bendraisiais interesais, ekspertams, valstybės tarnautojams  (pagal poreikį) – jei  svarstomas klausimas yra susijęs su jų veiklos sritimis.

Jeigu komiteto posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais suinteresuotais

asmenimis, jie,  iki posėdžio pradžios užsiregistravę pas posėdį protokoluojantį tarnautoją, gali pasisakyti svarstomu klausimu, jei tam balsuodama pritaria komiteto posėdyje dalyvaujančių komiteto narių dauguma, bei po klausimo pristatymo ir Tarybos narių klausimų, gali užduoti ne daugiau kaip du klausimus pranešėjui dėl pateikto Tarybos sprendimo projekto. Jei pasisakymas ar užduodamas klausimas nesusijęs su pateikiamu Tarybos sprendimo projektu, komiteto posėdžio pirmininkas turi teisę nutraukti  pasisakantįjį (klausiantįjį).

Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs  klausimas, komitetas posėdyje dalyvaujančių komiteto narių balsų dauguma  gali nuspręsti jį  nagrinėti uždarame posėdyje. 

Teisės ir vidaus administravimo  skyrius, atsižvelgdamas į komiteto pirmininko pavedimą, kviečiamus į komitetų posėdžius asmenis informuoja raštu (elektroniniu paštu, faksu) ar telefonu likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki posėdžio. Esant reikalui, komiteto posėdis gali būti rengiamas Tarybos posėdžio dieną. Šiuo atveju kviečiami į posėdį asmenys informuojami žodžiu posėdžio dieną.”

Punkto pakeitimai:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

126-1. Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komiteto posėdis negali vykti komiteto nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, komiteto posėdis gali vykti nuotoliniu būdu. Nuotoliniu būdu vyksiančio komiteto posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir šiame reglamente  reikalavimų ir užtikrinant juose nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu priimant komiteto sprendimus, turi būti užtikrintas Tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas. Atsižvelgiant į tai, kad yra privalomas vizualinis Tarybos nario identifikavimas, viso komiteto posėdžio, vykstančio  nuotoliniu būdu, metu Tarybos nario vaizdo kamera turi būti įjungta, taip, kad būtų matomas Tarybos nario atvaizdas ir girdimas jo balsas. Esant poreikiui Tarybos nariui palikti nuotolinio darbo vietą, jis šiame punkte nurodytomis nuotolinėmis elektroninių ryšių priemonėmis, privalo balsu apie tai pranešti posėdžio pirmininkui, o norėdamas vėl prisijungti – taip pat apie tai pranešti šiame punkte nurodytu būdu. Apie tai fiksuojama komiteto posėdžio protokole. Vykstant komiteto posėdyje pranešėjų ir kitų posėdžio metu pasisakančių asmenų pranešimams, vaizdo kamera turi būti įjungta, taip, kad būtų matomas pasisakančiojo atvaizdas ir girdimas jo balsas

Papildyta punktu:

Nr. K-242, 2020-12-28, paskelbta TAR 2020-12-31, i. k. 2020-29385

 

127. Tarybos narys privalo nusišalinti, nedalyvauti balsavime dėl komiteto posėdyje svarstomo klausimo, kai sprendžiami su juo ar jo šeimos nariais ir artimaisiais giminaičiais susiję turtiniai ar finansiniai klausimai arba kai jo dalyvavimas balsuojant galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Apie tai Tarybos narys privalo viešai pareikšti prieš klausimo svarstymą ir nedalyvauti svarstant klausimą ir balsuojant. Tarybos nario, esant šiame punkte nurodytam pagrindui, nenusišalinusio nuo klausimo svarstymo ir balsavimo, elgesys, atsižvelgiant į savivaldybės mero ar kito įstatymų nustatyto subjekto pateiktą pranešimą, skundą, kreipimąsi, perduodamas svarstyti  Tarybos Etikos komisijai.

128. Komitetų (išskyrus Kontrolės komitetą) bendroji kompetencija:

128.1. dirba pagal komiteto patvirtintą veiklos planą;

128.2. inicijuoja Tarybos, Kolegijos sprendimų projektų rengimą;

128.3. rengia Tarybos ar Kolegijos sprendimų projektus;

128.4. pagal savo įgaliojimus svarsto ir derina Tarybai, Kolegijai pateikiamų sprendimų

projektus, dėl jų teikia pasiūlymus bei išvadas;

128.5. svarsto savivaldybės biudžeto projektą;

128.6.  nagrinėja fizinių bei juridinių asmenų pasiūlymus, prašymus, skundus savo veiklos

srityse ir prireikus su atitinkamais rekomendaciniais sprendimais juos perduoda pagal kompetenciją savivaldybės administracijos direktoriui, merui, Tarybai.

129.  Komitetų pagrindinė veiklos forma – posėdžiai. Komitetai gali rengti išvažiuojamuosius  posėdžius.

130. Komitetų posėdžiai paprastai vyksta tokia tvarka:

Kontrolės komiteto -  kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį 13.00 val.;

Ekonomikos ir biudžeto komiteto – kiekvieno mėnesio trečią antradienį 11.00 val.;

Kaimo plėtros ir investicijų komiteto – kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį 11.00 val.;

Komunalinio ūkio plėtros ir aplinkos apsaugos komiteto – kiekvieno mėnesio trečią antradienį 13.00 val.;

Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto – kiekvieno mėnesio trečią antradienį, 15.00 val.;

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto – kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį, 15.00 val.

Jeigu šiame punkte nustatytos posėdžių dienos sutampa su valstybės švenčių dienomis, atitinkamo komiteto nariai renkasi artimiausią po švenčių penktadienį (darbo dieną) anksčiau nustatytą atitinkamo komiteto posėdžio valandą. Jeigu nustatytu laiku į komiteto posėdį nesusirenka reikiamas komiteto narių skaičius (nėra kvorumo), komiteto nariai renkasi kitą darbo dieną po tos dienos, kurią turėjo įvykti posėdis.

Prireikus, komitetų posėdžiai gali būti organizuojami ir kitomis dienomis, nei numatyta šio punkto pirmoje pastraipoje, taip pat komitetų posėdžiai prireikus gali būti organizuojami dažniau, nei numatyta, o nesant poreikio – rečiau, nei numatyta šio punkto pirmoje pastraipoje. Šioje dalyje numatytais atvejais Dokumentų ir personalo valdymo skyrius su komiteto pirmininku suderina posėdžio datą ir laiką, praneša apie tai kitiems Tarybos komiteto nariams ir paskelbia šiame Reglamente nustatyta tvarka.

Dokumentų ir personalo valdymo skyrius parengia komiteto posėdžio darbotvarkės projektą iš klausimų, kurie buvo pateikti šio Reglamento nustatyta tvarka ir terminais, ir, iš anksto su darbotvarkės projektu pasirašytinai supažindinęs merą, pateikia komiteto posėdžio darbotvarkės projektą tvirtinti komiteto pirmininkui.  Komiteto pirmininko patvirtinta komiteto posėdžio darbotvarkė pateikiama komiteto nariams. Dalyvaujančių posėdyje komiteto narių  balsų dauguma  gali būti atidėtas atitinkamų klausimų svarstymas, jei jie nėra tinkamai išanalizuoti ar dėl kitų svarbių priežasčių. Papildomų sprendimų projektų komiteto posėdyje svarstyti negalima, jei jie nebuvo Reglamento nustatyta tvarka įregistruoti ir paskelbti.

Jei likus 3 darbo dienoms iki numatyto komiteto posėdžio datos Dokumentų ir personalo

valdymo skyrius negauna tinkamai parengtų   ir  suderintų    sprendimų  projektų  arba  jei  šie  projektai  pateikti  registruoti  ir  skelbti, pažeidžiant   Reglamente   nustatytus terminus, ar gaunami mažiau kaip penkių Tarybos   sprendimų projektai,   išskyrus   atvejus,   kai   vėliau   iki   Tarybos  posėdžio komiteto posėdžio suorganizuoti neįmanoma,  ar  dėl  kitų  svarbių  priežasčių,  komiteto  posėdis  neorganizuojamas. Likus ne mažiau kaip  4 valandoms  iki numatomo posėdžio laiko komiteto nariai informuojami apie tai, kad anksčiau skelbtas Tarybos komiteto posėdis atšaukiamas. Dokumentų ir personalo valdymo skyrius apie Tarybos komiteto posėdžio atšaukimą skelbia savivaldybės interneto svetainėje.
            Komiteto posėdžiui pirmininkauja komiteto pirmininkas. Jam nesant ar svarstant klausimus, kurie gali sukelti pirmininko viešųjų ir privačių interesų konfliktą, posėdžiui pirmininkauja pirmininko pavaduotojas, o šiam nesant ar jei tai gali sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą – komiteto paskirtas pirmininkauti posėdžiui komiteto narys.

131. Posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja daugiau kaip pusė komiteto narių.

132. Komitetų posėdžiai protokoluojami. Posėdį protokoluoja  komiteto narių balsų

dauguma paskirtas protokoluojantis asmuo (sekretorius). Komitetų posėdžių metu daromas garso įrašas. Komitetų posėdžių garso įrašai saugomi informacinėse laikmenose.

133. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Komiteto narys turi

teisę pareikšti atskirą nuomonę, kurią privaloma užprotokoluoti.

134.  Posėdžio protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas, jam nesant - pirmininko

pavaduotojas arba posėdžiui pirmininkavęs komiteto narys ir posėdį protokolavęs asmuo. Posėdžio protokolas nedelsiant (t. y. ne vėliau kaip per tris darbo dienas po įvykusio posėdžio) pateikiamas savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriui. Už protokolo surašymą ir pateikimą Dokumentų ir personalo valdymo skyriui nustatytu laiku atsako komiteto pirmininkas (ar komiteto posėdžiui pirmininkavęs asmuo). Protokole turi būti nurodyta: posėdžio pavadinimas, posėdžio vieta, posėdžio eilės numeris,  posėdžio pradžios ir pabaigos laikas, posėdyje dalyvavusių komiteto narių vardai ir pavardės,  svečiai ir kviesti asmenys, posėdžio pirmininko ir protokoluojančio asmens vardai ir pavardės, posėdžio darbotvarkės pranešėjai, diskusijose dalyvavę asmenys, trumpas kalbų ir paklausimų išdėstymas, žodžiu pateiktos atsakingų specialistų išvados, nuomonės, paaiškinimai,  priimti sprendimai ir balsavimo rezultatai, duomenys apie komiteto narių nusišalinimą nuo atitinkamo klausimo svarstymo bei sprendimo šiuo klausimu priėmimą, nurodant kas, dėl kokios priežasties ir nuo kokio klausimo nusišalino, nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) svarstymo rezultatus, kada išėjo iš posėdžių salės ir kada sugrįžo į posėdžių salę.

135. Keli komitetai savo iniciatyva, susitarus jų pirmininkams, tą patį klausimą gali nagrinėti jungtiniame posėdyje. Tokiam posėdžiui bendru sutarimu pirmininkauja vieno iš komitetų pirmininkas, sekretoriauja bendrai komitetų narių paskirtas asmuo.

136.    Komitetas turi teisę:

136.1.  gauti  iš savivaldybės administracijos ar kitų savivaldybės įstaigų ir organizacijų su

Taryboje nagrinėjamais klausimais susijusią informaciją. Apie tai šių įstaigų ir organizacijų vadovams turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio, o šie vadovai arba jų įgalioti asmenys privalo atvykti į posėdį ir pateikti informaciją svarstomais klausimais;

136.2. esant reikalui, kviesti  į  posėdžius  kitus Tarybos  narius,  kitus fizinius asmenis ir juridinių asmenų atstovus,  taip pat specialistus bei kitus asmenis.

137. Komiteto pirmininkas:

137.1. šaukia komiteto posėdžius, tvirtina komiteto posėdžių darbotvarkes;

137.2. organizuoja reikalingų dokumentų posėdžio darbotvarkės klausimais ir kitos medžiagos parengimą;

137.3. pirmininkauja posėdžiams, pasirašo protokolus;

137.4. duoda komiteto nariams pavedimus, pateikia jiems reikalingą medžiagą ir dokumentus;

137.5. kviečia dalyvauti posėdžiuose reikalingus asmenis;

137.6. informuoja komiteto narius apie komiteto sprendimų ir rekomendacijų vykdymą;

137.7. už komiteto veiklą atsiskaito Tarybai.

 

XV skirsnis. TARYBOS KOMITETŲ ĮGALIOJIMAI

 

138. Kontrolės komitetas:

138.1. siūlo Tarybai atleisti  savivaldybės  kontrolierių,  kai  yra   įstatymuose nurodyti atleidimo iš valstybės tarnybos pagrindai;

138.2. teikia Tarybai  išvadas  dėl   savivaldybės  kontrolieriaus  (savivaldybės  Kontrolės ir audito tarnybos) veiklos rezultatų;

138.3. svarsto savivaldybės kontrolieriaus (savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos) kitų metų veiklos plano projektą ir teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo. Kontrolės komitetas, siekdamas kuo visapusiškiau išanalizuoti veiklos plano projektą, gali atsižvelgti ir į kitų Tarybos narių, mero, administracijos direktoriaus pateiktas rekomendacijas šiuo klausimu, kurias šie subjektai pateikia ne vėliau kaip iki einamųjų metų spalio 20 dienos. Iki einamųjų metų lapkričio 5 d. Kontrolės komitetas grąžina šį plano projektą su savo papildymais ar pakeitimais, jei jų yra, savivaldybės kontrolieriui tvirtinti;

138.4. įvertina savivaldybės kontrolieriaus (savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos) ateinančių metų veiklos planui vykdyti reikalingus asignavimus ir išvadą dėl jų teikia Tarybai;

138.5. svarsto savivaldybės kontrolieriaus parengtą ataskaitą dėl savivaldybės kontrolieriaus (savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos) veiklos plano įvykdymo, jos pagrindu rengia ir teikia Tarybai išvadas dėl savivaldybės turto ir lėšų naudojimo teisėtumo, tikslingumo ir efektyvumo bei savivaldybės kontrolieriaus (savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos) veiklos;

138.6. siūlo  Tarybai  atlikti  nepriklausomą  savivaldybės  turto  ir  lėšų  naudojimo  bei

savivaldybės veiklos auditą, teikia savo išvadas dėl audito rezultatų;

138.7. periodiškai  (kartą  per  ketvirtį)  svarsto,  kaip  vykdomas  savivaldybės  kontrolieriaus (savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos) veiklos planas, savivaldybės kontrolieriaus ar savo iniciatyva išklauso institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų dėl savivaldybės kontrolieriaus (savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos) atlikto finansinio ir veiklos audito metu nustatytų trūkumų ar teisės aktų pažeidimų pašalinimo, prireikus kreipiasi į savivaldybės administracijos direktorių arba Tarybą dėl savivaldybės kontrolieriaus (savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos) reikalavimų vykdymo;

138.8. dirba pagal Tarybos patvirtintą veiklos programą ir iki kiekvienų metų kovo 1 d. pateikia Tarybai savo veiklos ataskaitą. Veiklos ataskaitą Tarybai komiteto vardu teikia komiteto pirmininkas. Veiklos ataskaitoje turi būti informacija apie ataskaitiniais metais įvykusius Kontrolės komiteto posėdžius, juose svarstytus klausimus, komiteto priimtus rekomendacinius sprendimus bei kaip į juos buvo atsižvelgta. Veiklos ataskaita, prieš ją teikiant Tarybos posėdžiui apsvarstoma komitetuose pagal kompetenciją, atsižvelgiant į tai, kokių veiklos sričių klausimai aptariami veiklos ataskaitoje.

Punkto pakeitimai:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

139.    Ekonomikos ir biudžeto komitetas:

139.1. svarsto pateikiamą Tarybai tvirtinti savivaldybės biudžeto projektą ir teikia apibendrintas išvadas, svarsto klausimus, susijusius su savivaldybės biudžeto tikslinimu;

139.2. rengia išvadas dėl savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio tvirtinimo Biudžeto

sandaros įstatymo ir Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo nustatyta tvarka;

139.3. svarsto klausimus dėl papildomų ir planą viršijančių savivaldybės biudžeto pajamų ir

kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo, teikia pasiūlymus šiais klausimais;

139.4. svarsto ir rengia pasiūlymus dėl sprendimų dėl mero fondo sudarymo, mero fondo

dydžio ir naudojimo priėmimo;

139.5. svarsto klausimus, susijusius su kainų ir tarifų už savivaldybės kontroliuojamų įmonių, savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) teikiamas atlygintinas paslaugas ir keleivių vežimą vietiniais maršrutais nustatymu, centralizuotai tiekiamos šilumos, šalto ir karšto vandens kainų nustatymu (tvirtinimu) įstatymų nustatyta tvarka, vietinių rinkliavų ir mokesčių tarifų nustatymu įstatymų nustatyta tvarka, sprendimų teikti mokesčių, rinkliavų ir kitas įstatymų nustatytas lengvatas savivaldybės biudžeto sąskaita priėmimu, subsidijų ir kompensacijų  skyrimu naujas darbo vietas steigiančioms visų rūšių įmonėms tvarkos nustatymu atitinkamai keičiant savivaldybės biudžetą tais atvejais, kai lėšų tam nebuvo numatyta;

139.6. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl kompensacijų tam tikroms vartotojų

grupėms mokėjimo priėmimu, papildomos socialinės paramos, socialinių pašalpų ir kompensacijų skyrimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymu, priedo fiziniam asmeniui (globėjui) už vaiko globą dydžio ir mokėjimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymu;

139.7. svarsto klausimus, susijusius su savivaldybės biudžetinės įstaigos vardu gautos paramos skirstymo taisyklių nustatymu;

139.8. svarsto klausimus, susijusius su savivaldybės administracijos struktūros, nuostatų ir darbo užmokesčio fondo tvirtinimu, didžiausio leistino valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičiaus savivaldybės administracijoje nustatymu (savivaldybės administracijos direktoriaus siūlymu mero teikimu);

139.9. svarsto klausimus, susijusius su savivaldybės strateginių plėtros ir veiklos planų, savivaldybės atskirų ūkio šakų (sektorių)  plėtros programų tvirtinimu ir sprendimų dėl jų įgyvendinimo ataskaitų priėmimu;

139.10. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl tam tikros veiklos nepriklausomo audito atlikimo savivaldybės įstaigose ar savivaldybės kontroliuojamose įmonėse priėmimu;

139.11. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl disponavimo savivaldybei nuosavybės teise priklausančiu turtu priėmimu, šio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos taisyklių nustatymu, išskyrus atvejus, kai tvarka yra nustatyta įstatymuose ar jų pagrindu priimtuose kituose teisės aktuose;

139.12. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl savivaldybei priskirtos valstybinės žemės ir kito valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo patikėjimo teise;

139.13. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl paskolų ėmimo ir garantijų teikimo už ilgalaikes paskolas priėmimu teisės aktų nustatyta tvarka;

139.14. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl koncesijų suteikimo tikslingumo priėmimu;

139.15. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl socialinio būsto fondo sudarymo (statybos, pirkimo ir t. t.) tvarkos, būsto suteikimo tvarkos ir su sprendimų dėl savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio dydžio priėmimu;

139.16. svarsto klausimus dėl strateginio planavimo savivaldybėje tvarkos aprašo tvirtinimo;

139.17.  svarsto klausimus, susijusius su investicinių projektų rengimu;

139.18. teikia  pasiūlymus  dėl  lėšų  pritraukimo  iš  valstybės  bei  tarptautinių  fondų  Alytaus rajono savivaldybės investiciniams projektams ir programoms įgyvendinti;

139.19. svarsto kitus klausimus, susijusius su 139 punkte nustatytomis veiklos sritimis.

140. Kaimo plėtros ir investicijų komitetas:

140.1. svarsto klausimus dėl sąlygų verslo plėtrai sudarymo;

140.2. teikia pasiūlymus turizmo ir gyventojų poilsio organizavimo klausimais;

140.3. svarsto klausimus, susijusius su dalyvavimu formuojant ir įgyvendinant regionų

plėtros  programas;

140.4. svarsto sprendimų projektus žemės ūkio klausimais;

140.5. nagrinėja sprendimų projektus, susijusius su savivaldybės įmonių ir įstaigų, kurios skatina kaimo plėtrą, steigimu;

140.6. svarsto klausimus, susijusius su teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimu įstatymų nustatyta tvarka, kai pagal kompetenciją tokių dokumentų tvirtinimas priskirtas Tarybai;

140.7. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl seniūnijų steigimo, panaikinimo ir jų skaičiaus nustatymo, dėl pavadinimų seniūnijoms suteikimo ir jų keitimo, dėl teritorijų priskyrimo seniūnijoms, dėl seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo,  įvertinus gyventojų nuomonę, priėmimu;

140.8. svarsto klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymu (sugrupavimu) į seniūnaitijas tvirtinimu savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu;

140.9. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų priėmimu dėl siūlymų keisti savivaldybės teritorijos ribas, suteikti ar keisti savivaldybės pavadinimą, sudaryti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų pavadinimus, teritorijų ribas teikimo Vyriausybei; taip pat suteikti ir keisti gatvių, aikščių,  pastatų,   statinių   ir   kitų   savivaldybei  nuosavybės  teise priklausančių  objektų pavadinimus pagal Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytus kriterijus;

140.10. svarsto klausimus, susijusius su vietos  gyventojų apklausos tvarkos aprašo tvirtinimu;

140.11. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl siūlymų nustatyta tvarka tvirtinti savivaldybės gyvenamųjų vietovių herbus teikimu, kitų savivaldybės simbolių ir jų naudojimo tvarkos tvirtinimu, savivaldybės (jos centro ar kitos gyvenamosios vietovės) garbės piliečio vardo suteikimu;

140.12. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų teikti mokesčių, rinkliavų ir kitas   įstatymų nustatytas  lengvatas savivaldybės biudžeto sąskaita   priėmimu, subsidijų  ir   kompensacijų  skyrimo  naujas   darbo     vietas  steigiančioms  visų rūšių įmonėms tvarkos nustatymu  atitinkamai keičiant savivaldybės biudžetą tais atvejais, kai lėšų tam nebuvo numatyta;

140.13. svarsto kitus klausimus, susijusius su 140 punkte nustatytomis veiklos sritimis.

141. Komunalinio ūkio plėtros ir aplinkos apsaugos komitetas:

141.1.  analizuoja savivaldybės saugomų teritorijų steigimo, vietinės reikšmės gamtos ir

kultūros paveldo objektų skelbimo klausimus;

141.2. svarsto klausimus, susijusius su teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimu įstatymų nustatyta tvarka, kai pagal kompetenciją tokių dokumentų tvirtinimas priskirtas Tarybai;

141.3. svarsto klausimus, susijusius su  sprendimų dėl socialinės ir gamybinės infrastruktūros objektų projektavimo ir statybos, dėl pavedimo savivaldybės administracijai ir kitiems subjektams atlikti šių darbų užsakovo funkcijas priėmimu;

141.4. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų priėmimu dėl siūlymų keisti savivaldybės teritorijos ribas, suteikti ar keisti savivaldybės pavadinimą, sudaryti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų pavadinimus, teritorijų ribas teikimo Vyriausybei, taip pat gatvių, aikščių, pastatų, statinių ir kitų savivaldybei nuosavybės teise priklausančių objektų pavadinimų suteikimu ir keitimu pagal Vyriausybės nustatytus kriterijus;

141.5.  svarsto klausimus, susijusius su šilumos, geriamojo vandens tiekimo bei nuotekų

surinkimo ir valymu organizavimu;

141.6. teikia pasiūlymus Tarybai aplinkos kokybės gerinimo klausimais;

141.7. nagrinėja ir teikia pasiūlymus atliekų tvarkymo, švaros, želdinių, atvirų vandens telkinių priežiūros ir kitais panašiais klausimais;

141.8. svarsto kitus klausimus, susijusius su 141 punkte nustatytomis veikos sritimis.

142. Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas svarsto ir nagrinėja šiuos klausimus:

142.1. dėl socialinių paslaugų ir sveikatos priežiūros  įstaigų, šeimynų steigimo,

reorganizavimo, pertvarkymo, likvidavimo;

142.2. dėl  savivaldybės triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių,  triukšmo

savivaldybės teritorijoje rodiklių, aglomeracijų strateginių triukšmo žemėlapių, gyvenamųjų vietovių teritorijų, kuriose būtina įgyvendinti triukšmo prevencijos ir mažinimo priemones (triukšmo prevencijos zonų), ir triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklių tvirtinimo, tyliųjų zonų nustatymo, savivaldybės administracijos direktoriaus, kitų pavaldžių viešojo administravimo subjektų kompetencijos triukšmo valdymo srityje nustatymo ir priežiūros;

142.3. svarsto klausimus, susijusius su sprendimų dėl kompensacijų tam tikroms vartotojų

grupėms mokėjimo priėmimu, papildomos socialinės paramos, socialinių pašalpų ir kompensacijų skyrimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymu, priedo fiziniam asmeniui (globėjui) už vaiko globą dydžio ir mokėjimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymu;

142.4. svarsto klausimus, susijusius su savivaldybės biudžetinės įstaigos vardu gautos paramos skirstymo taisyklių nustatymu;

142.5. svarsto klausimus, susijusius su sąlygų neįgaliųjų gyventojų socialiniam integravimui į bendruomenę sudarymu;

142.6. svarsto klausimus, susijusius su  savivaldybės sveikatos, socialinių, vaikų teisių

apsaugos projektų rengimu ir įgyvendinimu;

142.7. svarsto klausimus, susijusius su   pirmine asmens ir  visuomenės  sveikatos  priežiūra  ir  kitus klausimus sveikatos ir socialinės apsaugos srityje;

142.8. svarsto klausimus dėl migracijos procesų, gyventojų užimtumo, kvalifikacijos kėlimo, perkvalifikavimo bei viešųjų darbų;

142.9. svarsto kitus klausimus, susijusius su 142 punkte nustatytomis veiklos sritimis.

143. Švietimo, kultūros ir sporto komitetas svarsto tokius klausimus:

143.1. dėl švietimo, kultūros ir sporto  įstaigų steigimo, reorganizavimo, pertvarkymo, likvidavimo tikslingumo;  

143.2. dėl švietimo, kultūros ir sporto projektų;

143.3. dėl vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų bendrojo lavinimo, profesinio mokymo ir

profesinio orientavimo organizavimo;

143.4. dėl maitinimo paslaugų organizavimo švietimo įstaigose;

143.5. dėl suaugusiųjų neformaliojo švietimo, neformaliojo ugdymo švietimo programų organizavimo ir įgyvendinimo;

143.6. dėl kūno kultūros ir sporto plėtros;

143.7. dėl gyventojų bendrosios kultūros  ugdymo  ir  etnokultūros  puoselėjimo  bei  su 

tuo susijusių kitų klausimų;

143.8. dėl jaunimo laisvalaikio organizavimo;

143.9. dėl kultūros, švietimo ir sporto įstaigų veiklos;

143.10.  svarsto kitus klausimus, susijusius su 143 punkte nustatytomis veiklos sritimis.

 

XVI skirsnis. TARYBOS KOMISIJOS, MERO SUDAROMOS DARBO GRUPĖS

 

144. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos komisiją, Antikorupcijos komisiją, Peticijų komisiją, Teisėsaugos ir teisėtvarkos komisiją.

145. LR norminių aktų nustatytais atvejais ar Tarybos sprendimu gali būti sudaromos ir kitos nuolatinės (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinosios (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijos.

145-1. Taryba sudaro Administracinę komisiją. Administracinė komisija susideda iš komisijos pirmininko, komisijos pirmininko pavaduotojo, atsakingojo sekretoriaus ir narių. Administracinės komisijos nariais gali būti tarybos nariai, valstybės tarnautojai, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti savivaldybės bendruomenės nariai. Komisijos atsakingojo sekretoriaus pareigas atlieka savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas valstybės tarnautojas, šios funkcijos įrašomos į jo pareigybės aprašymą. Dėl Administracinės komisijos sudarymo balsuojama atvirai. Administracinės komisijos pirmininką taryba skiria iš tarybos narių. Sprendžiant klausimą  dėl Administracinės komisijos pirmininko skyrimo ir nepasitikėjimo juo balsuojama atvirai, išskyrus atvejį, kai ne mažiau kaip 5 tarybos nariai siūlo ir dauguma tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsuodami pritaria, kad būtų balsuojama slaptai. Slapto balsavimo procedūros vykdomos Reglamento 53 punkte nustatyta tvarka. Administracinė komisija nagrinėja Administracinių teisės pažeidimų kodekso jos kompetencijai priskirtas administracinių teisės pažeidimų bylas.

Papildyta punktu:

Nr. K-114, 2016-04-26, paskelbta TAR 2016-04-29, i. k. 2016-10681

 

146.  Taryba Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkus mero teikimu skiria iš šių

komisijų narių. Jeigu yra paskelbta Tarybos  opozicija, Etikos komisijos ir  Antikorupcijos komisijos  pirmininkų  kandidatūras  iš šių komisijų narių meras  teikia   Tarybos opozicijos rašytiniu siūlymu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų savivaldybės tarybos opozicijos narių, reglamento šiame punkte nustatyta tvarka.

Ne vėliau kaip likus dvidešimčiai dienų iki Tarybos posėdžio, kuriame numatoma svarstyti klausimą dėl Etikos komisijos ir/ar Antikorupcijos komisijos pirmininko/-ų   skyrimo, savivaldybės meras raštu, siunčiamu Tarybos opozicijos vadovui paštu, elektroniniu paštu ar faksu,  kreipiasi į Tarybos opozicijos vadovą, kad būtų pateiktas rašytinis siūlymas, pasirašytas daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių, dėl Etikos komisijos  ir/ar Antikorupcijos komisijos pirmininko/-ų kandidatūros/-ų. Tarybos opozicijos vadovas ne vėliau kaip likus 15 dienų iki Tarybos posėdžio, Alytaus rajono savivaldybei paštu, elektroniniu paštu ar faksu rašytiniu siūlymu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių,  pateikia Etikos komisijos  ir/ar Antikorupcijos komisijos pirmininko/-ų kandidatūrą/-as. Tarybos posėdyje meras kviečia kandidatus į  Etikos komisijos  ir/ar Antikorupcijos komisijos pirmininkus prisistatyti (iki 5 minučių). Po to skiriama iki 5 minučių Tarybos narių klausimams ir atsakymams į klausimus. Po kandidatų prisistatymo ir atsakymų į Tarybos narių klausimus, teikiama balsuoti už kandidatų skyrimą į komisijų pirmininkus. Balsuojama atvirai, išskyrus reglamento 51 punkte nustatytą atvejį, kai Tarybos nariai gali pasiūlyti, pritariant Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių daugumai, balsuoti slaptai. Jei balsuojama slaptai, balsavimas vykdomas atsižvelgiant į reglamento 53–54 punktų nuostatas

Jeigu Tarybos opozicija nepasiūlo Etikos komisijos  ir/ar Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūrų šiame punkte nustatyta tvarka, arba jeigu nėra Tarybos opozicijos, šių komisijų  pirmininkus skiria Taryba iš komisijų narių mero siūlymu. Tokiu atveju meras pristato Tarybos nariams siūlomus kandidatus į komisijų pirmininkus. Mero pasiūlytų kandidatų į komisijų pirmininkus prisistatymas, atsakymai į Tarybos narių klausimus išklausomi, teikiama balsuoti už pasiūlytas kandidatūras į komisijų pirmininkus ir balsavimas vykdomas ta pačia tvarka, kuri išdėstyta šiame punkte, kai kandidatūras į komisijų  pirmininkus teikia Tarybos opozicija.

Meras, gavęs informaciją apie tai, kad Etikos komisijos ar Antikorupcijos komisijos  pirmininkas pripažįstamas šiurkščiai pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą ar neatitinkančiu Vietos savivaldos įstatyme nustatytų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų, savo potvarkiu teikia Tarybai siūlymą atleisti  Etikos komisijos ar Antikorupcijos komisijos  pirmininką  iš pareigų ir teikia Tarybai sprendimo projektą. Tarybos posėdyje meras paaiškina, dėl kokių priežasčių siūloma atleisti  Etikos komisijos ar Antikorupcijos komisijos  pirmininką  iš pareigų.  Skiriama iki 5 minučių pasisakyti Etikos komisijos ar Antikorupcijos komisijos  pirmininkui, iki 5 minučių  Tarybos narių klausimams ir atsakymams į klausimus. Po  Etikos komisijos ar Antikorupcijos komisijos  pirmininko pasisakymo ir atsakymų į Tarybos narių klausimus, teikiama balsuoti už Etikos komisijos ar Antikorupcijos komisijos  pirmininko  atleidimą iš pareigų.  Balsuojama atvirai, išskyrus reglamento 51 punkte nustatytą atvejį, kai Tarybos nariai gali pasiūlyti, pritariant Tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių daugumai, balsuoti slaptai. Jei balsuojama slaptai, balsavimas vykdomas atsižvelgiant į reglamento 53–54 punktų nuostatas.

Punkto pakeitimai:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

Nr. K-8, 2020-02-06, paskelbta TAR 2020-02-14, i. k. 2020-03371

 

147. Komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka savivaldybės administracijos direktoriaus paskirti valstybės tarnautojai, šios funkcijos įrašomos į jų pareigybių aprašymus.

148. Etikos komisija:

148.1. prižiūri, kaip Tarybos nariai laikosi Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, šio Reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų;

148.2. analizuoja Tarybos narių nedalyvavimo Tarybos, Kolegijos, komitetų ir komisijų posėdžiuose ir Vietos savivaldos įstatymo nustatytų pareigų nevykdymo priežastis;

148.3.  tiria ir priima sprendimus dėl Tarybos  narių veiklos  atitikties Vietos savivaldos  įstatymo, Valstybės  politikų   elgesio kodekso,  Viešųjų  ir  privačių interesų  derinimo   valstybinėje tarnyboje    įstatymo,   šio  Reglamento,   kitų   teisės       aktų, reglamentuojančių  Tarybos narių veiklą ir   elgesį, nuostatoms;

148.4. nagrinėja savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl Tarybos narių veiklos skaidrumo;

148.5. teikia Vyriausiajai rinkimų komisijai siūlymą dėl Tarybos nario įgaliojimų nutraukimo, jeigu šis Tarybos narys yra praleidęs iš eilės tris Tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties;

148.6. Tarybos  narių,  mero, savo  iniciatyva  teikia   Tarybos nariams rekomendacijas dėl Viešųjų ir privačių interesų  derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų įgyvendinimo.

149. Antikorupcijos komisija:

149.1.  Tarybos ar  mero iniciatyva dalyvauja atliekant savivaldybės institucijų  parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą. Meras, įvertindamas parengto teisės akto projekto svarbą ir numatydamas, kad dėl parengto teisės akto projekto teisinio reguliavimo trūkumo yra rizika pasireikšti korupcijai, savo potvarkiu inicijuoja, kad atliekant atitinkamo teisės akto projekto vertinimą dalyvautų  Antikorupcijos komisija, kuri  turėtų išanalizuoti teisės akto projekto turinį,   dalyvauti vertinant teisės akto projektą pagal  antikorupcinio vertinimo pažymoje (pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintą formą) nurodytus antikorupcinio vertinimo kriterijus bei prognozuojant, kaip teisės akto projekto nuostatos gali sudaryti sąlygas atsirasti ar plisti korupcijai. Savo išvadas dėl vertinto teisės akto projekto Antikorupcijos komisija teikia merui, siūlydama priemones, kurių reikia imtis tobulinant teisės akto projekto rengimą,  kad būtų pašalinta ar sumažinta galimybė atsirasti ar plisti korupcijai.

Taryba, svarstydama pateiktą Tarybos sprendimo projektą, įvertindama jo svarbą ir numatydama, kad dėl parengto sprendimo projekto teisinio reguliavimo trūkumo yra rizika pasireikšti korupcijai, gali inicijuoti, kad pateikto Tarybos sprendimo projekto svarstymas būtų atidėtas ir kad  būtų atliktas jo vertinimas dalyvaujant Antikorupcijos komisijai, kuri  turėtų išanalizuoti teisės akto projekto turinį,  dalyvauti vertinant Tarybos sprendimo projektą pagal  antikorupcinio vertinimo pažymoje (pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintą formą) nurodytus antikorupcinio vertinimo kriterijus bei prognozuojant, kaip Tarybos sprendimo projekto nuostatos gali sudaryti sąlygas atsirasti ar plisti korupcijai. Iniciatyvą atlikti Tarybos sprendimo projekto vertinimą dalyvaujant Antikorupcijos komisijai gali pateikti ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių, dalyvaujančių Tarybos posėdyje, o sprendimą šiuo klausimu priima Taryba dalyvaujančių Tarybos posėdyje Tarybos narių balsų dauguma. Priėmus sprendimą dėl Tarybos sprendimo  projekto vertinimo dalyvaujant Antikorupcijos komisijai, vertinamo sprendimo projekto svarstymas atidedamas, o antikorupcinis Tarybos sprendimo projekto vertinimas dalyvaujant Antikorupcijos komisijai  ir išvadų Tarybai pateikimas turi būti atliktas iki kito Tarybos posėdžio. Atlikus Tarybos sprendimo projekto antikorupcinį vertinimą dalyvaujant Antikorupcijos komisijai,  artimiausiame Tarybos posėdyje Antikorupcijos komisijos pirmininkas pateikia Tarybai išvadas dėl vertinto teisės akto projekto bei pasiūlymus dėl priemonių (jei jos reikalingos), kurių reikia imtis tobulinant teisės akto projekto rengimą,  kad būtų pašalinta ar sumažinta galimybė atsirasti ar plisti korupcijai.

Šiame punkte nustatyta tvarka taikoma vertinant norminių teisės aktų projektus, kurie susiję su Korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje įtvirtintų visuomeninių santykių reguliavimu.

149.2. dalyvauja rengiant kovos su korupcija programas ir  teikia išvadas Tarybai dėl šių programų ir jų įgyvendinimo;

149.3.   nagrinėja  savivaldybės  bendruomenės  narių,   valstybės institucijų,  gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar  bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl kovos su  korupcija priemonių vykdymo;

149.4.  informuoja visuomenę apie savo veiklą, vykdomas korupcijos prevencijos  priemones  savivaldybėje,  taip pat apie  kovos   su korupcija rezultatus;

149.5. atlieka kitas kituose teisės aktuose nustatytas funkcijas, susijusias  su  savivaldybėje  įgyvendinama  valstybės   politika korupcijos prevencijos srityje.

150. Etikos komisija, veikdama pagal šio Reglamento 148.2 ir 148.6 punktus, rengia posėdžius ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

151. Komisijos sudaromos ne mažiau kaip iš 3 narių. Etikos komisija sudaroma atsižvelgiant į Alytaus rajono savivaldybės etikos komisijos veiklos nuostatų nustatytus reikalavimus. Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje seniūnaičiai arba seniūnaičiai ir visuomenės atstovai turi  sudaryti ne mažiau kaip 1/3 komisijos narių. Kitos  komisijos  gali  būti  sudaromos  iš  Tarybos  narių, valstybės  tarnautojų,  ekspertų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovų – seniūnaičių, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguotų atstovų, visuomenės atstovų (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgaliotų atstovų), bendruomeninių organizacijų  atstovų, kitų savivaldybės gyventojų.  Meras savo potvarkiu pretendentais į komisijų narius deleguoja Tarybos narius ir mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus;

Pretendentus į komisijos narius, atsižvelgdami į savivaldybės mero prašymą, gali deleguoti:

savivaldybės administracijos direktorius savo įsakymu – savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus;

išplėstinė seniūnaičių sueiga savo sprendimu, įformintu išplėstinės seniūnaičių sueigos protokole, – seniūnaičius ir seniūnaitijų gyventojus bei kitus savo atstovus;

Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas, vadovai savo raštu – savo atstovus (visuomenės atstovus);

bendruomeninių organizacijų vadovai savo raštu – bendruomeninių organizacijų atstovus.

Tarybos sprendimo projekto rengėjas, prieš rengdamas Tarybos sprendimo projektą dėl komisijų sudarymo, atsižvelgdamas į teisės aktuose nustatytus reikalavimus dėl atitinkamų komisijų sudėties ir į komisijai priskirtą kompetenciją, parengia mero rašto projektą dėl kreipimosi   į atitinkamus, aukščiau minėtus asmenis, dėl atstovų delegavimo į komisijas.

Komisijų nuostatus tvirtina Taryba.

Punkto pakeitimai:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

152. Į komisijos posėdį kviestinų asmenų sąrašą Dokumentų ir personalo valdymo skyriui

pateikia atitinkamos komisijos pirmininkas, o Dokumentų ir personalo valdymo skyrius šiuos asmenis informuoja raštu (ar telefonu, jei LR norminiai aktai nenumato, kad kviesti raštu yra privaloma) ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio. Atskirais atvejais, jei svarstomi klausimai, reikšmingi didesnei rajono bendruomenės daliai, apie komisijos posėdžius komisijos pirmininkas skelbia viešai (spaudoje, seniūnijų skelbimų lentose ir pan.).

153. Komisijų sudėtį  tvirtina Taryba. Kiekvienos komisijos narių skaičių nustato ir komisijų pirmininkus mero teikimu paskiria Taryba savo sprendimu. Komisijos pirmininkas paskiriamas, jeigu už jį balsavo posėdyje dalyvavusių Tarybos narių dauguma.

154.   Kandidatūros į komisijos narius svarstomos ir balsuojama už jas visas iš karto,

išskyrus teisės aktuose nustatytus atvejus ir atvejus, kai dėl balsavimo atskirai už kiekvieną komisijos nario kandidatūrą pasisako dauguma Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių.

155. Tarybos sudarytos  komisijos yra atsakingos ir atskaitingos Tarybai.

156.  Tarybos  sudaromų  komisijų  veiklos  nuostatus tvirtina Taryba.

157. Meras savo kompetencijos klausimais gali sudaryti darbo grupes iš Tarybos narių šių

sutikimu, savivaldybės administracijos direktoriaus deleguotų savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kitų savivaldybės teritorijoje veikiančių asmenų ir visuomenės atstovų.

158. Komisijų ir darbo grupių posėdžiai teisėti, jei juose dalyvauja  daugiau  kaip  pusė  komisijos (darbo grupės) narių,  išskyrus LR norminiuose aktuose nustatytus atvejus. Sprendimai priimami dalyvaujančių posėdyje balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos (darbo grupės) pirmininko balsas. Atskirais atvejais posėdžių teisėtumas ir reikiamo sprendimo priėmimui reikalinga balsų dauguma nustatoma Tarybos ar mero tvirtinamuose komisijų (darbo grupių) veiklos nuostatuose ar LR norminiuose aktuose. Komisijų ir darbo grupių posėdžiai protokoluojami. Komisijų ir darbo grupių protokolų turiniui taikomos šio reglamento 134 punkte išdėstytos nuostatos, išskyrus atvejus jei norminiai teisės aktai nustato kitokius reikalavimus atitinkamų komisijų ar darbo grupių protokolų turiniui.

158-1. Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komisijos posėdis negali vykti komisijos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, posėdis gali vykti nuotoliniu būdu. Nuotoliniu būdu vyksiančio komisijos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir šiame reglamente nustatytų reikalavimų ir užtikrinant juose nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu priimant komisijos sprendimus, turi būti užtikrintas Tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas. Atsižvelgiant į tai, kad yra privalomas vizualinis Tarybos nario identifikavimas, viso komisijos posėdžio, vykstančio  nuotoliniu būdu, metu Tarybos nario vaizdo kamera turi būti įjungta, taip, kad būtų matomas Tarybos nario atvaizdas ir girdimas jo balsas. Esant poreikiui Tarybos nariui palikti nuotolinio darbo vietą, jis šiame punkte nurodytomis nuotolinėmis elektroninių ryšių priemonėmis, privalo balsu apie tai pranešti posėdžio pirmininkui, o norėdamas vėl prisijungti – taip pat apie tai pranešti šiame punkte nurodytu būdu. Apie tai fiksuojama komisijos posėdžio protokole. Vykstant komisijos posėdyje pranešėjų ir kitų posėdžio metu pasisakančių asmenų pranešimams, vaizdo kamera turi būti įjungta, taip, kad būtų matomas pasisakančiojo atvaizdas ir girdimas jo balsas.

Papildyta punktu:

Nr. K-242, 2020-12-28, paskelbta TAR 2020-12-31, i. k. 2020-29385

 

XVII skirsnis. TARYBOS IR KOLEGIJOS POSĖDŽIUOSE PRIIMTŲ

DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS IR SKELBIMAS

 

159.  Tarybos ir Kolegijos posėdžiai yra protokoluojami. Tarybos sprendimus ir posėdžių

protokolus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jo pavaduotojas ar kitas Tarybos narys. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos sekretorius, o jeigu jo nėra – mero paskirtas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas arba savivaldybės administracijos direktoriaus (kai yra gautas mero pritarimas) paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis savivaldybės administracijoje pagal darbo sutartį. Kolegijos (jei ji sudaroma) sprendimus pasirašo Kolegijos posėdžio pirmininkas, o protokolus ir savivaldybės administracijos direktoriaus (kai yra gautas mero pritarimas) paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis savivaldybės administracijoje pagal darbo sutartį. Tarybos ir Kolegijos sprendimai pasirašomi ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po posėdžio, protokolas – per 14 kalendorinių dienų. Tarybos ir Kolegijos sprendimų originalai antspauduojami Tarybos antspaudu.

160. Tarybos ir Kolegijos (jei ji sudaroma) posėdžio protokole nurodoma:

160.1. posėdžio pavadinimas;

160.2. posėdžio vieta ir laikas;

160.3. posėdžio eilės numeris;

160.4. posėdyje dalyvavusių Tarybos (Kolegijos) narių skaičius;

160.5. svečių ir kviestų asmenų skaičius;

160.6. posėdžio pirmininko vardas ir pavardė;

160.7. posėdžio darbotvarkė;

160.8. kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardas, pavardė ir pareigos;

160.9. diskusijose dalyvavusių asmenų vardai, pavardės ir pareigos;

160.10. asmenų, pateikusių klausimus ar paklausimus (raštu ar žodžiu) pranešėjams ir

pasisakantiems, vardai ir pavardės;

160.11. trumpas kalbų ir paklausimų išdėstymas;

160.12. žodžiu pateiktos atsakingų specialistų išvados, nuomonės, paaiškinimai;

160.13. priimtų sprendimų sąrašas ir balsavimo rezultatai;

160.14.  duomenys apie Tarybos narių nusišalinimą nuo atitinkamo klausimo svarstymo bei sprendimo šiuo klausimu priėmimą, nurodant kas, dėl kokios priežasties ir nuo kokio klausimo nusišalino, nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) svarstymo rezultatus, kada išėjo iš posėdžių salės ir kada sugrįžo į posėdžių salę.     

161.  Prie posėdžio protokolo pridedama:

161.1. Tarybos ar Kolegijos priimtų sprendimų sąrašas;

161.2. posėdyje nedalyvavusių Tarybos ar Kolegijos narių sąrašas;

161.3. posėdyje dalyvavusių svečių ir kviestų asmenų sąrašas;

161.4. pranešimai ir papildomi pranešimai;

161.5.  posėdžio pirmininkui raštu perduoti siūlymai ir pastabos tų Tarybos narių, kurie  buvo užsirašę kalbėti, bet negavo žodžio dėl to, kad diskusijos buvo nutrauktos;

161.6. posėdžio garso įrašas.

162.   Už priimtų dokumentų įforminimą ir protokolo sutvarkymą atsako savivaldybės

administracija.

163. Tarybos ir Kolegijos posėdžiai rašomi į garso įrangą. Įrašai saugomi teisės aktuose

nurodytą terminą.

164. Posėdžio protokolo išrašas daromas merui ar jo pavaduotojui leidus.

165.  Administracijos direktoriaus paskirtas (-i) atsakingas( -i) už Tarybos sprendimų projektų ir Tarybos sprendimų skelbimą teisės aktų nustatyta tvarka tarnautojas (-ai) Tarybos priimtus ir įstatymų nustatyta tvarka pasirašytus Tarybos sprendimus, kurie yra norminiai teisės aktai, pateikia skelbti valstybės Teisės aktų registre. Šiame punkte nurodyti Tarybos sprendimai  turi būti ne vėliau kaip kitą darbo dieną po pasirašymo įregistruojami ir paskelbiami valstybės Teisės aktų registre. Tarybos priimti sprendimai, kurie yra norminiai teisės aktai, taip pat skelbiami Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje  www.arsa.lt „Teisinė informacija“ „Tarybos sprendimai“.

166. Administracijos direktoriaus paskirtas(-i) atsakingas(-i) už Tarybos sprendimų projektų ir Tarybos sprendimų skelbimą teisės aktų nustatyta tvarka tarnautojas (-ai) elektroninėmis priemonėmis perduoda pasirašytus Tarybos sprendimus atsakingam Komunikacijos skyriaus specialistui, kad jis paskelbtų sprendimus Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje. Skelbiant Tarybos sprendimus viešai, turi būti laikomasi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme nustatytų reikalavimų.

167. Sprendimus suinteresuotiems asmenims Dokumentų ir personalo valdymo skyrius perduoda ne vėliau kaip per 7 dienas po posėdžio, jei DVS Tarybos sprendimo projekto kortelėje (kai dėl techninių kliūčių Tarybos sprendimų projektai derinami ne DVS - savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytos formos Tarybos sprendimo projekto derinimo lape) nenumatyta ankstesnė data.

168. Gyventojai su jiems aktualiais sprendimais supažindinami savivaldybės Dokumentų ir

personalo valdymo skyriuje. Svarbesni sprendimai iškabinami seniūnijų skelbimų lentose.

 

XVIII skirsnis. TARYBOS  NARIŲ   PAKLAUSIMAI  

 

169. Tarybos narys savivaldybės kompetencijai priskirtais klausimais, turi teisę kreiptis su paklausimais į savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos, kitų savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus (toliau – administravimo subjektą).

170.  Tarybos nario paklausimai yra raštiški.

171. Paklausimai pateikiami konkrečiam administravimo subjektui, paklausimo kopiją

pateikiant savivaldybės merui.

172. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) turi nurodyti konkretų administravimo subjektą į

kurį jis kreipiasi ir išdėstyti problemas, dėl kurių jis kreipiasi.

173. Jei paklausimas pateikiamas tarybos posėdžio metu, į jį atsakoma arba tame pačiame tarybos posėdyje žodžiu (jei atsakyti į paklausimą nereikalinga dokumentų  ir informacijos paieška ir analizė) arba kitame  tarybos posėdyje, bet ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo paklausimo pateikimo, atsakoma žodžiu. Paklausimo nagrinėjimo klausimas įtraukiamas į tarybos posėdžio darbotvarkę. Nagrinėjant paklausimą turi dalyvauti jo teikėjas (teikėjai) arba bent vienas iš pateikėjų. Kai paklausimo teikėjas (ar bent vienas iš teikėjų) posėdyje nedalyvauja, paklausimo nagrinėjimas atidedamas. Paklausimo teikėjas (teikėjai) negali pirmininkauti Savivaldybės tarybos posėdžiui, kai nagrinėjamas jo paklausimas.

Svarstant paklausimą tarybos posėdyje, pirmiausia pasisako paklausimo autorius (autoriai), kurio (-ių) pasisakymui (-ams) skiriama ne daugiau kaip 5 minutės, administravimo subjekto, kuriam adresuotas paklausimas, atstovui atsakyti į paklausimą skiriama ne daugiau kaip 10 minučių, tarybos nariai gali pateikti ne daugiau kaip po 1 klausimą administravimo subjekto, kuriam adresuotas paklausimas, atstovui. Tarybos narių klausimams ir atsakymams į jų klausimus skiriama ne daugiau kaip 10 minučių. Apsvarsčiusi administravimo subjekto, kuriam adresuotas paklausimas, atsakymą, Savivaldybės taryba gali priimti dėl jo sprendimą (sprendimo projektą pateikia paklausimo rengėjas (autorius)). Tarybos sprendimo projektas rengiamas, teikiamas ir svarstomas bendra šiame reglamente nustatyta tvarka. Jei nėra poreikio priimti tarybos sprendimą šiuo klausimu – paklausimo svarstymas fiksuojamas  tik tarybos posėdžio protokole. Meras reguliariai, kartą per metus,  informuoja Savivaldybės tarybą, kaip vykdomi sprendimai dėl tarybos narių paklausimų.

Punkto pakeitimai:

Nr. K-207, 2020-11-12, paskelbta TAR 2020-11-16, i. k. 2020-24038

 

174. Jei atsakymas į paklausimą pateikiamas raštu, administravimo subjektai, kuriems adresuotas paklausimas, atsakymo kopiją pateikia savivaldybės merui.

175. Tarybos narys iš savivaldybės administracijos ar kitų savivaldybės įstaigų, savivaldybės kontroliuojamų įmonių turi teisę gauti visą Tarybos nario veiklai reikalingą su Taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais susijusią informaciją.

176. Tarybos narys dėl pageidaujamos Reglamento 175 punkte nurodytos informacijos pateikimo savivaldybės administracijai ar kitoms savivaldybės įstaigoms, savivaldybės kontroliuojamoms  įmonėms pateikia prašymą raštu, prašymo kopiją pateikiant savivaldybės merui. 

176.1.  Tarybos narys pateikia prašymą;

176.1.1. nurodydamas su kokiais Taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais yra susijusi prašoma informacija ir kokiu elektroniniu paštu pageidauja gauti atsakymą;

176.1.2. konkrečiai išdėstydamas prašomos informacijos turinį.

176.2. Informacija tarybos nariui pateikiama elektroninėmis ryšio priemonėmis per 20 darbo dienų.

176.3. Jeigu prašoma informacija yra konfidenciali, slapta ar susijusi su asmens duomenimis, tokia informacija teikiama Lietuvos Respublikos norminių teisės aktų nustatyta tvarka. Jeigu prašomų dokumentų  apimtis yra labai didelė, susipažinti su prašomais dokumentais Tarybos nariams bus sudaryta galimybė atvykus į savivaldybės administraciją arba kitą savivaldybės įstaigą, savivaldybės kontroliuojamą  įmonę iš anksto suderintu laiku.

176.4. Jeigu prašoma informacija jau buvo viešai paskelbta arba Tarybos narys pakartotinai prašo tos pačios informacijos, savivaldybės administracija ar kita savivaldybės įstaiga, savivaldybės kontroliuojama įmonė per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos nurodo Tarybos nariui, kur paskelbta informacija arba kada buvo išsiųsta informacija.

 

XIX skirsnis. VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSA

 

177. Gyventojai savo nuomonę viešųjų savivaldybės reikalų tvarkymo klausimais, kuriuos savivaldybė sprendžia atlikdama savarankiškąsias funkcijas, gali pareikšti dalyvaudami vietos gyventojų apklausoje (toliau – apklausa)

178. Apklausa vykdoma Vietos savivaldos įstatymo, šio Reglamento ir Alytaus rajono

savivaldybės vietos gyventojų apklausos organizavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

179. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, Tarybai, merui  ir seniūnui.

180. Gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

181. Taryba apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip ¼ Tarybos narių grupės reikalavimu. Tarybos nariai, pageidaujantys inicijuoti apklausos paskelbimą, raštu kreipiasi į savivaldybės merą. Reikalavime turi būti nurodyta: apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, siūlomas apklausos būdas, apklausos teritorija. Reikalavimą pasirašo visi grupės nariai. Prie reikalavimo pridedamas mero potvarkio dėl apklausos paskelbimo projektas su aiškinamąja medžiaga, kur išdėstomi apklausos paskelbimo motyvai, tikslingumas, nurodomas lėšų poreikis. Savivaldybės meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo Tarybos narių grupės reikalavimo gavimo. Dėl apklausos būdo nusprendžiama atsižvelgiant į vietos sąlygas ir aplinkybes. Sprendimą dėl apklausos būdo priima Taryba arba jos pavedimu administracijos direktorius.

182.  Seniūnas seniūnaičių sueigos pritarimu seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje gali inicijuoti apklausą dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų. Tokiu atveju seniūnas privalo raštu kreiptis į savivaldybės merą. Kreipimesi turi būti nurodyta:  apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, siūlomas apklausos būdas, apklausos teritorija. Kreipimąsi pasirašo seniūnas. Prie kreipimosi pridedama seniūnaičių sueigos protokolo kopija, mero potvarkio dėl apklausos paskelbimo projektas  su aiškinamąja medžiaga, kur išdėstomi apklausos paskelbimo motyvai, tikslingumas, nurodomas lėšų poreikis. Savivaldybės meras, įvertinęs  pateiktą seniūno iniciatyvą paskelbti apklausą ir šiame punkte nurodytą informaciją,  ne vėliau kaip per vieną mėnesį gali paskelbti apklausą. Dėl apklausos būdo nusprendžiama atsižvelgiant į vietos sąlygas ir aplinkybes. Sprendimą dėl apklausos būdo priima Taryba arba jos pavedimu administracijos direktorius.

183.  Paskelbti apklausos rezultatai (gyventojų nuomonė dėl apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų) turi būti svarstomi artimiausiame Tarybos posėdyje. Tarybos sprendimo projektą ir aiškinamąjį raštą šiame punkte nurodytu klausimu savivaldybės administracijos direktorius paveda parengti savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui ar darbuotojui. Tarybos sprendimo projektas rengiamas, derinamas, svarstomas ir teikiamas Tarybos komitetams ir Tarybai bendra šiame Reglamente nustatyta Tarybos sprendimų projektams rengti, derinti, svarstyti nustatyta tvarka, įvertinant Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme įtvirtintus privalomuosius reikalavimus sprendimams dėl apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų).

184. Šio Reglamento 177-183 punktai netaikomi, kai organizuojamas konsultavimasis su vietos gyventojais dėl klausimų, nurodytų Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatyme. Konsultuojantis su vietos gyventojais dėl klausimų, nurodytų Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatyme, taikomos šiame įstatyme, jo lydimuosiuose teisės aktuose bei Reglamento 185-192 punktuose įtvirtintos nuostatos.

 

XX skirsnis. SIŪLYMŲ NUSTATYTI IR PANAIKINTI GYVENAMĄSIAS VIETOVES, NUSTATYTI IR KEISTI JŲ TERITORIJŲ RIBAS, SUTEIKTI IR KEISTI PAVADINIMUS GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS TEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA BEI VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSOS DĖL GYVENAMŲJŲ VIETOVIŲ NUSTATYMO,  PANAIKINIMO, PAVADINIMŲ GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS SUTEIKIMO,  KEITIMO, JŲ TERITORIJŲ RIBŲ NUSTATYMO, KEITIMO ORGANIZAVIMO TVARKA

 

185. Iniciatyvos teisę šio Reglamento 185-192 punktuose nustatyta tvarka teikti pasiūlymą (-us) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau vadinama pasiūlymas (-ai)) turi tų gyvenamųjų vietovių gyventojai ir jose veikiantys juridiniai asmenys. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir savivaldybės institucijos:

185.1. Gyventojų iniciatyvos teisę teikti šiame  punkte nurodytą (-us) pasiūlymą (-us) turi ne mažiau kaip 5 (penki) procentai atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiamas pasiūlymas (-ai), gyventojų, turinčių teisę rinkti Tarybą. Gyventojai argumentuotą (-us) pasiūlymą (-us) teikia Alytaus rajono savivaldybės administracijai, pagrįsdami pasiūlymo (-ų) aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymui (-ams), parašų (kurių tikrumas patvirtintas seniūno ar notaro). Gyventojai, pritariantys pasiūlymui (-ams), pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, parašą. Seniūnas kiekviename parašų rinkimo lape turi patvirtinti, kad pasirašę gyventojai gyvena toje gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiamas pasiūlymas (-ai), ir kad jie turi teisę rinkti Tarybą.

185.2. Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiamas (-i) pasiūlymas (-ai), kartu su pasiūlymu (-ais) turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui teikdamas analogiško pobūdžio siūlymus ir kreipimusis, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymas (-ai) turi būti argumentuotas (-ti), pagrįstas jo (jų) aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymu (-ais) pateikia savo įregistravimo pažymėjimo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiamas pasiūlymas (-ai), teritorijoje. Taip pat pateikiamas dokumentas dėl juridinio asmens vadovo skyrimo, o jei pasiūlymą (-us) pasirašo įgaliotas asmuo – ir įgaliojimas pasirašyti pasiūlymą (-us).

185.3.  Savivaldybės administracijos direktorius iniciatyvos teisę teikti pasiūlymą (-us) įgyvendina tokia tvarka:

185.3.1. pagrįstai manydamas, kad yra tikslinga teikti pasiūlymą (-us), savo įsakymu sudaro darbo grupę iš savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų kompetentingų nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, asmenų, kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo darbo grupės sudarymo pateikia savivaldybės administracijos direktoriui rašytinį įvertinimą, ar pasiūlymas (-ai) atitiktų teisės aktų reikalavimus ir kokios būtų galimybės įgyvendinti šį pasiūlymą (-us);

185.3.2. gavęs 185.3.1 punkte nurodytos darbo grupės rašytinį įvertinimą, kad pasiūlymas (-ai) atitiktų teisės aktų reikalavimus ir kad yra galimybės įgyvendinti šį pasiūlymą (-us), savivaldybės administracijos direktorius organizuoja Tarybos sprendimo projekto ir aiškinamojo rašto dėl pritarimo pasiūlymui (-ams) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms parengimą ir pateikimą komitetams ir Tarybai. Tarybos sprendimo projektas ir aiškinamasis raštas turi būti parengti ne vėliau kaip per 10 dienų nuo 185.3.1 punkte nurodytos darbo grupės rašytinio įvertinimo gavimo. Jei yra pagrįstų duomenų, kad nustatytu laiku parengti Tarybos sprendimo projekto ir aiškinamojo rašto neįmanoma, savivaldybės administracijos direktorius šį terminą savo įsakymu gali pratęsti ne ilgiau kaip 20 dienų.

185.4. Taryba pasiūlymo (-ų) iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip ¼ savivaldybės tarybos narių grupės reikalavimu, pateikus Tarybai argumentuotą pasiūlymą (-us), kuriame (-iuose) išdėstoma problemos esmė, pagrindžiama, kodėl pasiūlymas (-ai) yra aktualus (-ūs) ir reikalingas (-i).

186. Reglamento 185.1, 185.2 ir 185.4 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymą (-us) preliminariai nagrinėja savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė iš savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų kompetentingų nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, asmenų, vadovaudamasi 185.3.1 punkte nustatytais reikalavimais. Jei nustatomi trūkumai, savivaldybės administracijos direktorius raštu paprašo pasiūlymą (-us) pateikusių subjektų per 5 kalendorines dienas pataisyti trūkumus. Jei trūkumai nustatytu laiku nepašalinami, pasiūlymas (-ai) paliekamas (-i) nenagrinėtas (-i). Tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo 185.1, 185.2 ir 185.4 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymui (-ams) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms ir jo aiškinamasis raštas rengiami 185.3.2. punkte nustatytais terminais ir tvarka. Jei buvo nustatyta šiame punkte nurodytų trūkumų ir jie laiku ir tinkamai pašalinti, savivaldybės administracijos direktorius organizuoja Tarybos sprendimo projekto dėl pritarimo pasiūlymui (-ams) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms ir aiškinamojo rašto parengimą bei pateikimą komitetams ir Tarybai ne vėliau kaip per 10 dienų nuo  185.3.1 punkte nurodytos darbo grupės rašytinio įvertinimo, kad pasiūlymas (-ai) atitiktų teisės aktų reikalavimus ir kad yra galimybės įgyvendinti šį (šiuos) pasiūlymą (-us) gavimo. Jei yra pagrįstų duomenų, kad nustatytu laiku parengti Tarybos sprendimo projektą ir aiškinamąjį raštą neįmanoma, savivaldybės administracijos direktorius šį terminą savo įsakymu gali pratęsti ne ilgiau kaip 20 dienų.

187. Tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo pasiūlymui (-ams) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms derinamas, teikiamas, skelbiamas, registruojamas, svarstomas ir priimamas pagal bendrą Tarybos sprendimų derinimo, teikimo, skelbimo, registravimo, svarstymo ir priėmimo tvarką.

188. Įsigaliojus Tarybos sprendimui dėl pritarimo pasiūlymui (-ams) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms, savivaldybės administracija parengia Tarybos sprendimo projektą dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo, kuriame turi būti nurodyta: klausimo, dėl kurio skelbiama vietos gyventojų apklausa, tekstas, teritorija, kurioje bus vykdoma vietos gyventojų apklausa, apklausos vykdymo vieta, data ir laikas, apklausos būdas; laikotarpis, per kurį vietos gyventojai galės susipažinti su dokumentais, susijusiais su vietos gyventojų apklausai teikiamu klausimu; laikotarpis, per kurį gyventojai galės pareikšti savo nuomonę apie teikiamus pasiūlymus; laikotarpis, per kurį galės būti vykdoma apklausos agitacija; pavedimai savivaldybės administracijai, susiję su apklausos organizavimu. Tarybos sprendimo projektas dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo rengiamas, teikiamas, skelbiamas, registruojamas, svarstomas ir priimamas pagal bendrą Tarybos sprendimų derinimo, teikimo, skelbimo, registravimo, svarstymo ir priėmimo tvarką. Savivaldybės administracija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo  Tarybos sprendimo dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo, įsigaliojimo paskelbia šį sprendimą per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones ir savivaldybės interneto svetainėje bei seniūnijos, kuriai priklauso atitinkama gyvenamoji vietovė, skelbimų lentoje, gyvenamosios vietovės, kurioje bus vykdoma vietos gyventojų apklausa, skelbimų lentoje, nurodydama gyventojų apklausos vietą, laiką ir laikotarpį (nuo 1 iki 2 mėnesių), per kurį vietos gyventojai gali susipažinti su dokumentais, susijusiais su vietos gyventojų apklausai teikiamu klausimu (t. y. ortofotografiniame žemėlapyje su georeferencinio pagrindo informacija ir nekilnojamojo turto kadastro žemėlapyje (M1:10000) pažymėtomis esamomis ribomis ir siūlomais pakeitimais bei kitais dokumentais, paaiškinančiais siūlomus ribų pakeitimus) bei pareikšti savo nuomonę apie teikiamus pasiūlymus. Skelbime nurodytu laikotarpiu gali būti vykdoma apklausos agitacija.

189. Organizuojant apklausą dėl gyvenamųjų vietovių nustatymo ir panaikinimo, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimo ir keitimo, jų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, gyventojai nuomonę pareiškia savivaldybės administracijos pateiktuose LR Vyriausybės 1996-06-03 nutarimu Nr. 651 „Dėl administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo” ir jo pakeitimais patvirtintų Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių  prieduose nustatytos formos apklausos lapuose.

190. Vietos gyventojų apklausą vykdo savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta apklausos komisija, kurios sudėtyje turi būti seniūnijos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra gyvenamoji vietovė, dėl kurios organizuojama vietos gyventojų apklausa, seniūnas.

191. Apklausa laikoma įvykusia ir Taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareiškė ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje. Apklausos rezultatus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po apklausos pabaigos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytos apklausos komisijos pirmininkas pateikia savivaldybės administracijos direktoriui ir paskelbia per vietines visuomenės informavimo priemones, savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijos, kurios teritorijoje įvyko apklausa, skelbimų lentoje.

192. Paskelbti apklausos rezultatai (gyventojų nuomonė) dėl apklausai pateikto klausimo turi būti svarstomi artimiausiame Tarybos posėdyje. Tarybos sprendimo projektas šiame punkte nurodytu klausimu rengiamas, derinamas, svarstomas ir teikiamas komitetams ir Tarybai bendra šiame Reglamente nustatyta Tarybos sprendimų projektams rengti, derinti, svarstyti nustatyta tvarka. Tarybos sprendimo projektą rengia savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas valstybės tarnautojas ar darbuotojas. Tarybos sprendimo projekte dėl apklausai pateikto klausimo turi būti nurodyti apklausos rezultatai (gyventojų nuomonė dėl apklausai pateikto klausimo), apklausos rezultatų įvertinimas ir, atsižvelgiant į apklausos rezultatų įvertinimą, siūlymas Lietuvos Respublikos Vyriausybei nustatyti ar panaikinti gyvenamąją vietovę, nustatyti ar pakeisti gyvenamųjų vietovių teritorijų ribas pagal parengtus planus arba nepritarimas šiam siūlymui ir Tarybos sprendimo priėmimo motyvai. Tarybos sprendimas dėl apklausai pateikto klausimo turi būti paskelbtas vietinėse  visuomenės informavimo priemonėse, savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių aptarnaujamoje teritorijoje įvyko apklausa, skelbimų lentose.

 

XXI skirsnis. PAGRINDINĖS BENDRAVIMO SU GYVENTOJAIS FORMOS IR

BŪDAI

 

193. Pagrindinė Tarybos narių atstovavimo Alytaus rajono gyventojams forma – aktualių vietos gyventojų bendruomenei ir atskirai jos nariams sprendimų priėmimas kolegialios institucijos – Tarybos posėdžiuose. Jei sudaroma Kolegija, įstatymų nustatytiems klausimams svarstyti organizuojami Kolegijos posėdžiai. Tarybos ir Kolegijos sprendimų projektai skelbiami Alytaus rajono savivaldybės svetainėje šio Reglamento nustatyta tvarka ir terminais, o Tarybos sprendimų-norminių teisės aktų projektai skelbiami ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės aktų informacinėje sistemoje Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka. Klausimų, kurie svarbūs didžiajai rajono visuomenės ar tam tikros bendruomenės daliai (kad reikia skelbti atitinkamų sprendimų projektus nurodo Taryba ar meras savo priimamuose dokumentuose), sprendimų projektai pateikiami vietinės žiniasklaidos priemonėse, seniūnijose, organizuojant gyventojų susirinkimus, sueigas, apklausas. Jei Lietuvos Respublikos norminiuose aktuose nustatyta, kad, svarstant atitinkamus klausimus, reikia organizuoti gyventojų susirinkimus, sueigas ar vykdyti apklausas, savivaldybės administracijos direktorius privalo organizuoti šiuos renginius. Apie susirinkimų su gyventojais, sueigų laiką ir vietą, apklausų vykdymo laiką ir vietą savivaldybės administracijos direktorius skelbia ne vėliau kaip prieš tris dienas iki atitinkamo renginio pradžios savivaldybės interneto svetainėje, atitinkamos seniūnijos administracinio pastato skelbimų lentoje, vietinėje spaudoje.

Gyventojai turi teisę iki atitinkamo komiteto, Tarybos ar Kolegijos posėdžio pradžios pateikti savo pasiūlymus, komentarus ir pastabas dėl sprendimų projektų Alytaus rajono savivaldybės interneto svetainėje bei Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės  aktų informacinėje sistemoje. Gyventojai turi teisę dalyvauti viešuose Tarybos ir Kolegijos posėdžiuose ir, esant Reglamente nustatytoms sąlygoms, pasisakyti svarstomais klausimais

194. Asmenys, nurodyti Lietuvos Respublikos peticijų įstatyme (toliau – Peticijų įstatymas), turi teisę raštiškai arba elektroniniu būdu kreiptis į Alytaus rajono savivaldybę, pateikdami kreipimusis Peticijų įstatymo nustatytais klausimais. Kreipimaisi pateikiami savivaldybės institucijai  atsižvelgiant į tai, kieno kompetencijai priklauso juose iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas. Visus kreipimusis registruoja Alytaus rajono savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyrius DVS peticijų registravimo registre. Apie kreipimosi įregistravimą pareiškėjai informuojami Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatyta tvarka ir terminais. Kreipimaisi ne vėliau kaip per 3 darbo dienas perduodami Peticijų komisijai. Peticijų komisija, spręsdama klausimą, ar kreipimąsi pripažinti peticija, vadovaujasi Peticijų įstatymo nustatytais reikalavimais. Peticijų komisija, priėmusi sprendimą nagrinėti peticiją, paskiria peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką ir apie tai praneša  pareiškėjui ar jo atstovui ir paskelbia viešai (vietos spaudoje ar savivaldybės interneto svetainėje), išskyrus Lietuvos Respublikos norminių aktų nustatytus atvejus.  Skelbime nurodoma komisijos posėdžio organizavimo data, laikas, vieta, svarstytini klausimai, pranešėjų svarstytinais klausimais pavardės, vardai ir kontaktiniai duomenys. Peticijų nagrinėjimas vyksta skelbime nurodytoje vietoje ir nurodytu laiku. Peticijų komisija, išnagrinėjusi peticiją, teikia Tarybai sprendimo projektą dėl išvadų apie peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimą.  Tarybos sprendimo projektas dėl Peticijos komisijos išvadų ir atitinkamas teisės aktas rengiamas, svarstomas, derinamas, registruojamas, skelbiamas ir teikiamas pagal Reglamente nustatytą Tarybos sprendimų projektų rengimo, derinimo, svarstymo, registravimo, skelbimo ir pateikimo tvarką, atsižvelgiant į Peticijų įstatymo ir kitų norminių aktų nustatytus reikalavimus.

195. Gyventojų keliamos problemos ir poreikiai apsvarstomi seniūnijose organizuojamuose susitikimuose su Tarybos nariais, seniūnais, savivaldybės vadovais ir atitinkamų sričių savivaldybės administracijos tarnautojais.

196. Savivaldybės biudžeto projektas likus ne mažiau kaip 3 savaitėms iki jo tvirtinimo

pateikiamas seniūnijose susipažinti gyventojams, kurie per savaitę nuo pateikimo gali pateikti merui savo pasiūlymus šiuo klausimu.

197. Savivaldybė   sudaro   sąlygas   gyventojams  dalyvauti   svarstant   sprendimų 

projektus Kolegijos ir Tarybos posėdžiuose, kurie, išskyrus LR norminių aktų nustatytus atvejus, yra vieši. Apie posėdžių vietą ir laiką informuojama LR norminių aktų ir šio Reglamento nustatyta tvarka.

198. Taryba apie atliktą darbą bei rinkiminių  įsipareigojimų  vykdymą ne rečiau  kaip 

vieną  kartą per metus, iki kitų metų gegužės 1 d., privalo atsiskaityti savivaldybės gyventojams.

199.  Komitetų, komisijų bei atskirų Tarybos sudarytų darbo grupių parengtas metinis Tarybos ataskaitos projektas kiekvienais metais kovo–balandžio mėnesiais turi būti svarstomas Tarybos posėdyje. Metinę ataskaitą Taryba patvirtina sprendimu. Ataskaitoje apibūdinama metų Tarybos, jos suformuotų komitetų ir komisijų, Kolegijos ir mero metų veikla. Tarybos patvirtintą ataskaitą gyventojams meras turi pateikti Reglamento 198 punkte nustatytu terminu vietinėje spaudoje (tose priemonėse, su kuriomis pasirašytos atitinkamos paslaugų pirkimo sutartys) ar šių leidinių atskiruose prieduose, ar išleidus atskirą leidinį, kuris seniūnijose platinamas savivaldybės gyventojams, ar savivaldybės interneto svetainėje www.arsa.lt („Savivaldybė“, „Taryba“). Papildomai meras ataskaitą gali skelbti visose seniūnijose susitikimų su gyventojais metu, skelbimų lentose. Gyventojams, norintiems susipažinti su Tarybos ataskaita, savivaldybės administracija tam turi sudaryti sąlygas. Kiekvienoje savivaldybės seniūnijoje ir savivaldybės administracijos Dokumentų ir personalo valdymo skyriuje turi būti ataskaitos tekstas, su kuriuo savivaldybės gyventojai gali susipažinti kiekvieną darbo dieną savivaldybės darbo valandomis.

200. Savivaldybės  gyventojai  turi  teisę susipažinti  su  savivaldybės  institucijų 

sprendimais, išskyrus atvejus, kai informacija pagal LR norminius aktus yra neskelbtina.

201. Asmenų priėmimą Tarybos bei Kolegijos, mero  kompetencijos  klausimais  organizuoja meras. Jis nustato ir tvirtina priėmimo tvarką bei grafiką ir skelbia apie tai savivaldybės interneto svetainėje www.arsa.lt .

202. Tarybai, merui (mero pavaduotojui), administracijos direktoriui adresuoti pareiškimai turi  būti išnagrinėti teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

203. Iš gyvenamųjų vietovių ar jų dalių yra sudaromos seniūnaitijos, kurių sudarymo projektą tvirtina Taryba savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu. Seniūnaitijų gyventojai Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka renka gyvenamosios bendruomenės atstovus – seniūnaičius. Seniūnaičiai atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose ir vykdo kitas Vietos savivaldos įstatyme seniūnaičiams priskirtas funkcijas.

204. Seniūnaičiai seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių 

bendruomenėms rūpimus klausimus svarsto ir sprendimus priima seniūnaičių sueigoje.

205. Seniūnaičių sueigos nuostatus tvirtina Taryba. Sueigoje seniūnaičiai aptaria ir priima sprendimus dėl seniūnijos metinio veiklos plano projekto ir šio plano įgyvendinimo ataskaitos  ir svarsto kitus jiems svarbius klausimus. Sueigoje seniūnaičiai sprendžia dėl projektų, kuriuos teikia seniūnaitijų teritorijose esančios bendruomeninės organizacijos, įgyvendinimo tikslingumo. Seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai.

205-1.  Seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos priimti rekomendaciniai sprendimai turi būti įvertinti atitinkamos savivaldybės institucijos:

205-1.1. jeigu seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos priimtų rekomendacinių sprendimų vertinimas yra Tarybos kompetencija, meras sudaro darbo grupę, kuri pateikia merui savo išvadas dėl seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo ir parengia motyvuotą Tarybos sprendimo projektą dėl seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo vertinimo arba vertinimo rezultatus išdėsto Tarybos sprendimo projekto, kuris pagal teisės aktus turėjo būti apsvarstytas išplėstinėje seniūnaičių sueigoje,  aiškinamajame rašte.  Meras teikia svarstyti šiame papunktyje nurodytą Tarybos sprendimo projektą bendra tvarka artimiausiam Tarybos posėdžiui.   Tarybos sprendime turi būti nurodyti jo priėmimo motyvai, ir numatomi veiksmai, jeigu tokių veiksmų bus imtasi“;

205-1.2.  jeigu Seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos priimtų rekomendacinių sprendimų vertinimas yra savivaldybės administracijos direktoriaus kompetencija, administracijos direktorius  sudaro darbo grupę, kuri pateikia administracijos direktoriui  savo išvadas dėl seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo ir parengia motyvuotą administracijos direktoriaus įsakymą dėl seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo vertinimo.  Administracijos direktoriaus įsakyme  turi būti nurodyti jo priėmimo motyvai, ir numatomi veiksmai, jeigu tokių veiksmų bus imtasi;

205-1.3. Taryba ar administracijos direktorius atitinkamai priima sprendimą ar įsakymą reglamento 205-1.1–205-1.2 papunkčiuose nurodytais klausimais  ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo Seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo. Tarybos sprendimas ar savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas reglamento 205-1.1–205-1.2 punktuose nurodytais klausimais  turi būti paskelbtas savivaldybės interneto svetainėje ir tų seniūnijų skelbimų lentose.

Papildyta punktu:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

205-2. Apie Tarybos sprendimo projekto dėl papildomų ir planą viršijančių savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo, Tarybos sprendimo projekto rengėjas raštu (elektroniniu paštu) informuoja seniūnus, nurodydamas reikalingumą svarstyti klausimą išplėstinėse seniūnaičių sueigose. Seniūnai privalo nedelsiant (ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo tarybos sprendimo projekto rengėjo pateiktos rašytinės informacijos apie reikalingumą svarstyti klausimą išplėstinėse seniūnaičių sueigose) teisės aktų nustatyta tvarka paskelbti apie išplėstinių seniūnaičių sueigų sušaukimą, įtraukiant į darbotvarkes klausimą dėl papildomų ir planą viršijančių savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo. Per vieną darbo dieną nuo išplėstinių seniūnaičių sueigų posėdžių seniūnai privalo pateikti posėdžių protokolus su rekomendaciniais sprendimais. Gavęs išplėstinių seniūnaičių sueigų posėdžių protokolus, Tarybos sprendimo projekto rengėjas nedelsdamas parengia dokumentų projektus dėl  išplėstinėse seniūnaičių sueigose priimtų sprendimų reglamento 205-1 papunktyje nustatyta tvarka.

Papildyta punktu:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

206. Tarybos nariai jiems skirtus rinkėjų pareiškimus nagrinėja patys arba siunčia juos atitinkamai institucijai pagal kompetenciją. Apie nagrinėjimo rezultatus pareiškėją informuoja pats Tarybos narys.

207.  Tarybos ar Tarybos nario vardu gauti pareiškimai gali būti nagrinėjami komitetuose.

208. Už gyventojų priėmimo organizavimą, jų prašymų, pasiūlymų, skundų (toliau –

pareiškimų) nagrinėjimą Tarybos, Kolegijos (kai ji sudaroma), mero kompetencijos klausimais atsako meras.

209. Raštvedybą, susijusią su gyventojų pareiškimais, tvarko  savivaldybės administracijos

Dokumentų ir personalo valdymo skyrius. Jis kontroliuoja, kaip atsakingi vykdytojai nagrinėja gyventojų pareiškimus ir savo išvadas pateikia merui.

210. Pareiškimų, kuriems būtina taikyti administracines procedūras, nagrinėjimas

vykdomas vadovaujantis Viešojo administravimo įstatymu, o pareiškimų, pripažįstamų peticijomis – Peticijų įstatymo nuostatomis.

 

XXII skirsnis. ATSAKOMYBĖ UŽ SAVIVALDYBĖS DOKUMENTŲ

RENGIMĄ IR ĮGYVENDINIMĄ

 

211. Savivaldybės administracijos  padalinių tarnautojai, rengę sprendimų projektus, kiti dokumentų rengėjai, savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės įmonių, įstaigų vadovai yra asmeniškai atsakingi už jų parengtų ir pateiktų savivaldybės merui, Tarybai, Kolegijai svarstyti sprendimų (potvarkių) projektų, dokumentų ir raštų projektų ar atitinkamų pasiūlymų pagrįstumą, pateiktų duomenų ir medžiagos teisėtumą ir tikrumą.

212.  Teikiami merui, Tarybai ar Kolegijai svarstyti sprendimų, potvarkių, raštų, kitų

dokumentų  projektai turi atitikti Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus, Tarybos bei Kolegijos sprendimus, mero potvarkius (išskyrus tas normas, kurias siūloma pakeisti ar pripažinti netekusiomis galios).

213.  Valstybės tarnautojai, kiti savivaldybės dokumentų projektų pateikėjai ir rengėjai

asmeniškai atsako už tinkamą savo pareigų atlikimą Lietuvos Respublikos norminių aktų nustatyta tvarka.

 

XXIII skirsnis. TARYBAI TEIKIAMOS ATASKAITOS IR IŠVADOS

 

214. Taryba kasmet iki balandžio 25 d. išklauso savivaldybės mero, savivaldybės administracijos direktoriaus (ataskaita pateikiama ir merui), biudžetinių ir viešųjų įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovų praėjusių metų ataskaitas ir priima dėl jų sprendimus. Šiame punkte nurodyti subjektai privalo savo darbą organizuoti taip, kad užtikrintų praėjusių metų ataskaitų parengimą ir pateikimą Tarybai (prieš tai - komitetams pagal kompetenciją) šiame punkte nustatytais terminais. Ataskaitose turi būti detaliai apibūdinta visa atitinkamos institucijos, įmonės ar įstaigos metų veiklos santrauka pagal atskiras veiklos sritis, pateikiama statistika, įvykdyti darbai ir laukiami rezultatai. Savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų, kuriems yra pavestas valstybinių (perduotų savivaldybėms) funkcijų vykdymas, ataskaitose turi būti pateikta ir informacija apie valstybinių (perduotų savivaldybėms) funkcijų vykdymą.

Savivaldybės administracijos direktorius kasmet ne vėliau kaip iki gegužės 1 d. apie savo veiklą informuoja savivaldybės gyventojus, pateikdamas savo veiklos praėjusiųjų metų ataskaitą. Ataskaita pateikiama savivaldybės interneto svetainėje www.arsa.lt („Savivaldybė“, „Administracija“, „Administracijos direktorius“)  arba vietos spaudoje, arba atskirame  leidinyje.

215. Taryba teikia valstybės institucijoms pasiūlymus dėl savivaldybės teritorijoje esančių jų padalinių veiklos, prireikus, t. y. valstybės institucijų padalinių vadovams (ar jų įgaliotiems asmenims) pareiškus pageidavimą ar pasiūlius Tarybos nariams ar merui ir Tarybai nusprendus, išklauso šių padalinių vadovų ataskaitas.

216. Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba kiekvienais metais iki liepos 15 d. rengia ir  teikia Tarybai išvadą  dėl pateikto tvirtinti savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo (toliau – Išvada). Ši Išvada kartu su lydraščiu registruojama Dokumentų ir personalo valdymo skyriuje ir teikiama Tarybai kartu su Savivaldybės administracijos parengtu ir Tarybai tvirtinti pateiktu Tarybos sprendimo projektu dėl Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio tvirtinimo. Išvadą  svarsto Kontrolės komitetas. Svarstant Tarybos sprendimo projektą dėl Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio tvirtinimo komitetuose pagal kompetenciją, komitetų nariai supažindinami ir su  Išvada. Komitetai, jei turi pastabų dėl Išvados, pažymi jas komitetų posėdžių protokoluose. Tarybos posėdyje svarstant Tarybos sprendimo projektą dėl Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio tvirtinimo privalo dalyvauti savivaldybės kontrolierius ar kitas jo įgaliotas savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos tarnautojas. Tarybos nariai dėl Išvados turi teisę pateikti sprendimo projekto pranešėjui ir savivaldybės  kontrolieriui (kitam įgaliotam posėdyje dalyvauti Kontrolės ir audito tarnybos tarnautojui)  klausimus. Tarybos narių klausimai gali būti pateikiami bendra Tarybos narių klausimams pateikti nustatyta tvarka.

217. Taryba kasmet iki gegužės 1 d. apsvarsto kontrolieriaus pateiktą savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaitą, kurioje nurodomi per praėjusius metus atlikti patikrinimai, nustatyti pažeidimai ir trūkumai, priimtos priemonės trūkumams šalinti. Ataskaita arba jos santrauka turi būti paskelbta vietinėje spaudoje, savivaldybės interneto svetainėje, o jei įmanoma,  kitose visuomenės informavimo priemonėse.

218. Taryba išklauso ataskaitas, išvadas ir kituose dokumentuose pateiktą informaciją bei priima atitinkamus sprendimus ir kitais Lietuvos Respublikos norminiuose aktuose nustatytais atvejais ar nusprendus Tarybai.

 

XXIV skirsnis. MERO IR SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS

REIKALŲ PERDAVIMAS IR PRIĖMIMAS

 

219. Pasibaigus mero įgaliojimams ar Tarybai priėmus sprendimą dėl  mero  atleidimo

pareigų, buvęs meras Tarybos sprendime nurodytu laiku turi perduoti reikalus naujam merui ar kitam Tarybos įgaliotam asmeniui, dalyvaujant Tarybos paskirtiems atstovams.

220. Perduodant mero reikalus, turi būti surašomas perdavimo ir priėmimo aktas. Reikalų

perdavimo ir priėmimo akte turi būti pateikti duomenys, tiesiogiai susiję su Tarybos sprendimų vykdymu. Taip pat perduodami savivaldybės antspaudai, herbai, vėliavos, kitos savivaldybės vadovo turimos ir saugomos materialinės vertybės.

221. Reikalų perdavimo ir priėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos perimantis

asmuo, taip pat Tarybos paskirti atstovai. Jei reikalus perduodantis ar juos priimantis asmuo nesutinka su kai kuriais akto skyriais (punktais), jis nurodo tai raštu, pasirašydamas aktą.

222. Reikalų perdavimo ir priėmimo aktas surašomas 2 egzemplioriais,  kurių  vienas  lieka

savivaldybėje, o kitas perduodamas reikalus priimančiam asmeniui. Buvęs meras turi teisę gauti akto kopiją.

223. Analogiškai įforminamas reikalų perdavimas ir priėmimas  Lietuvos Respublikos 

Seimui  priėmus  sprendimą  dėl tiesioginio valdymo įvedimo.

224. Pasibaigus  savivaldybės  administracijos  direktoriaus  įgaliojimams  ar  Tarybai 

priėmus sprendimą dėl jo atleidimo iš pareigų, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Tarybos sprendime nurodytu laiku turi perduoti reikalus Tarybos įgaliotam asmeniui, dalyvaujant Tarybos paskirtiems atstovams. Perduodant reikalus turi būti surašomas perdavimo ir priėmimo aktas. Reikalų perdavimo ir priėmimo akte turi būti pateikti duomenys apie grynųjų pinigų likutį sąskaitose ir kasoje, duomenys apie debitorinį ir kreditorinį įsiskolinimą, dokumentacijos planas ir kiti duomenys, susiję su savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų vykdymu, taip pat pridedami savivaldybės administracijos antspaudai, savivaldybės įregistravimo pažymėjimas, kitos materialinės vertybės, esančios savivaldybės administracijos direktoriaus žinioje. Reikalų perdavimo ir priėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos perimantis asmuo, taip pat Tarybos paskirti atstovai. Jei reikalus perduodantis arba juos priimantis asmuo nesutinka su kai kuriais akto skyriais (punktais), jis nurodo raštu, pasirašydamas aktą. Reikalų perdavimo ir priėmimo aktas surašomas 2 egzemplioriais, kurių vienas lieka savivaldybės administracijoje, o kitas perduodamas reikalus perimančiam asmeniui. Buvęs savivaldybės administracijos direktorius turi teisę gauti akto kopiją.

 

XXV skirsnis. TARYBOS IR MERO KONTROLĖS FUNKCIJŲ ĮGYVENDINIMAS

 

225. Tarybai yra atskaitinga vykdomoji institucija – savivaldybės administracijos

direktorius, kuris Tarybai atsiskaito šio Reglamento nustatyta tvarka ir terminais. Taryba ir meras  kontroliuoja ir prižiūri savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus, Vyriausybės ir Tarybos sprendimus (iš jų – kaip savivaldybės administracija ir kiti savivaldybei atskaitingi subjektai įgyvendina jiems pavestas valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas). Įgyvendinant šiame punkte nurodytą nuostatą, Taryba ir meras turi teisę bet kada pareikalauti šiame punkte nurodytų subjektų pateikti informaciją, susijusią su jų veikla (tame tarpe – kaip savivaldybės administracija ir kiti savivaldybei atskaitingi subjektai įgyvendina jiems pavestas valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas), paprašyti ataskaitų, išvadų, paaiškinimų. Tokiu atveju reikalaujama informacija Tarybai ar merui turi būti pateikta šio Reglamento, kitų teisės aktų ar Tarybos nustatytais terminais. Savivaldybės administracijos direktoriaus ir įstaigų, įmonių vadovų teikiamose veiklos ataskaitose be kitų privalomų rekvizitų, turi būti išdėstyta informacija apie pavestų valstybinių (perduotų savivaldybėms) funkcijų įgyvendinimą.                 

226. Savivaldybės vykdomosios institucijos sprendimai turi būti grindžiami įstatymais, Vyriausybės nutarimais, kitais Lietuvos Respublikos norminiais teisės aktais ar Tarybos sprendimais.

227. Gavęs rašytinę ar žodinę informaciją ar pagal žiniasklaidos priemonėse  pateiktą 

informaciją apie galimus finansinius ir veiklos pažeidimus savivaldybės administracijoje, savivaldybės administravimo subjektuose ar savivaldybės kontroliuojamose įmonėse, meras gali siūlyti Tarybai pavesti savivaldybės kontrolieriui (savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai) atlikti veiklos plane nenumatytą savivaldybės administracijos, savivaldybės administravimo subjektų bei savivaldybės kontroliuojamų įmonių finansinį ir veiklos auditą, priimti savivaldybės kontrolieriaus (savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos) pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto finansinio ir veiklos audito rezultatų, prireikus organizuoti šių ataskaitų ir išvadų svarstymą komitetų ir Tarybos posėdžiuose.

228. Dokumentų ir personalo valdymo skyrius tvarko mero pavedimų  apskaitą, 

apibendrina jų  vykdymą,  teikia  informaciją merui ir savivaldybės administracijos direktoriui.

 

XXVI skirsnis. SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS IR SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS PAVADUOTOJO KANDIDATŪRŲ PRISTATYMO, DERINIMO IR TEIKIMO SAVIVALDYBĖS  TARYBAI, SIŪLYMO JUOS ATLEISTI IŠ PAREIGŲ,  SIŪLYMO SKIRTI NUOBAUDAS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUI TVARKA

 

229. Savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūrą Tarybai teikia meras savo potvarkiu, gavęs ir įvertinęs Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme nustatytą Specialiųjų tyrimų tarnybos  pateiktą informaciją apie kandidatą į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Teikiamas kandidatas į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas turi atitikti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigybės aprašyme nustatytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

230. Savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūra teikiama svarstyti visuose Tarybos komitetų (jei savivaldybės tarybos komitetai yra suformuoti) posėdžiuose.

231. Tarybos posėdyje savivaldybės meras perskaito savo siūlomo kandidato į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas vardą ir pavardę, trumpai pristato kandidato darbinę ir visuomeninę veiklą (jei joje kandidatas dalyvauja) ir kviečia kandidatą į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas  trumpai prisistatyti.

232. Kandidatas į  savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pareiškia, ar sutinka būti skiriamas į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ir prisistato, atsako į Tarybos narių klausimus. Prieš kiekvieną balsavimą kandidatas gali atsisakyti būti kandidatu į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

233. Kandidato į  savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas prisistatymui  skiriama iki 10 minučių, klausimams – iki 5 minučių.

234. Administracijos direktoriaus skyrimo slapto balsavimo biuletenio pavyzdį tvirtina Taryba. Į balsavimo biuletenį įrašoma mero siūlomo kandidato į administracijos direktorius vardas ir pavardė.

235. Patvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai perduodami Balsų skaičiavimo komisijai.

236. Taryba nustato slapto balsavimo dėl administracijos direktoriaus skyrimo pradžią ir trukmę.

237. Balsų skaičiavimo komisija antspauduoja balsavimo biuletenius ir išduoda juos Tarybos nariams.

238. Tarybos narys, gavęs balsavimo biuletenį, pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo sąraše.

239. Balsuojantysis balsavimo biuletenyje pažymi, ar balsuoja „už“, „prieš“ ar „susilaiko“ dėl kandidato, nurodyto balsavimo biuletenyje, skyrimo į administracijos direktoriaus pareigas.

240. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai, taip pat balsavimo biuleteniai, išvardinti reglamento 53 punkte.

241. Kandidatas laikomas paskirtu į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, jeigu už jo kandidatūrą balsavo dalyvaujančių Tarybos posėdyje tarybos narių dauguma.

242. Jeigu pasiūlytas kandidatas nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, kitame Tarybos posėdyje turi būti organizuojamas pakartotinis balsavimas dėl administracijos direktoriaus skyrimo.

243. Slapto balsavimo rezultatus paskelbia Tarybos sudarytos Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas, perskaitydamas komisijos protokolą. Taryba patvirtina slapto balsavimo rezultatus.

244. Vykdant pakartotinį balsavimą dėl administracijos direktoriaus skyrimo, taikomos reglamento 229-243 punktų nuostatos.

245. Jeigu administracijos direktorius atleidžiamas iš pareigų prieš terminą, per du mėnesius nuo jo įgaliojimų nutrūkimo ar atleidimo iš pareigų dienos Taryba turi paskirti administracijos direktorių.

246. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūrą Tarybai teikia meras savo potvarkiu savivaldybės administracijos direktoriaus rašytiniu siūlymu. Savivaldybės administracijos direktorius savo įsakymu siūlo kandidatą į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, gavęs ir įvertinęs Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme nustatytą Specialiųjų tyrimų tarnybos  pateiktą informaciją apie kandidatą į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Teikiamas kandidatas į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas turi atitikti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybės aprašyme nustatytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

247. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūra teikiama svarstyti visuose Tarybos komitetų (jei savivaldybės tarybos komitetai yra suformuoti) posėdžiuose.

248. Tarybos posėdyje savivaldybės meras perskaito savo teikiamo kandidato į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas vardą ir pavardę, trumpai pristato kandidato darbinę ir visuomeninę veiklą (jei joje kandidatas dalyvauja) ir kviečia kandidatą į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas  trumpai prisistatyti.

249. Kandidatas į  savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas pareiškia, ar sutinka būti skiriamas į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas ir prisistato, atsako į Tarybos narių klausimus. Prieš kiekvieną balsavimą kandidatas gali atsisakyti būti kandidatu į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

250. Kandidato į  savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas prisistatymui  skiriama iki 10 minučių, klausimams – iki 5 minučių.

251. Administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo slapto balsavimo biuletenio pavyzdį tvirtina Taryba. Į balsavimo biuletenį įrašoma mero teikiamo kandidato į administracijos direktorius pavaduotojo pareigas vardas ir pavardė.

252. Patvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai perduodami Balsų skaičiavimo komisijai.

253. Taryba nustato slapto balsavimo dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo pradžią ir trukmę.

254. Balsų skaičiavimo komisija antspauduoja balsavimo biuletenius ir išduoda juos Tarybos nariams.

255. Tarybos narys, gavęs balsavimo biuletenį, pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo sąraše.

256. Balsuojantysis balsavimo biuletenyje pažymi, ar balsuoja „už“, „prieš“ ar „susilaiko“ dėl kandidato, nurodyto balsavimo biuletenyje, skyrimo į administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

257. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai, taip pat balsavimo biuleteniai, išvardinti reglamento 53 punkte.

258. Kandidatas laikomas paskirtu į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, jeigu už jo kandidatūrą balsavo dalyvaujančių Tarybos posėdyje tarybos narių dauguma.

259. Jeigu pasiūlytas kandidatas nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, kitame Tarybos posėdyje turi būti organizuojamas pakartotinis balsavimas dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo.

260. Slapto balsavimo rezultatus paskelbia Tarybos sudarytos Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas, perskaitydamas komisijos protokolą. Taryba patvirtina slapto balsavimo rezultatus.

261. Vykdant pakartotinį balsavimą dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo, taikomos reglamento 246–260 punktų nuostatos.

262. Savivaldybės administracijos direktorius ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas  atleidžiami iš pareigų Vietos savivaldos įstatymo ir Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka ir pagrindais. Atsiradus atleidimo iš savivaldybės administracijos direktoriaus ar savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų pagrindui, savivaldybės meras savo potvarkiu teikia siūlymą Tarybai dėl atleidimo iš savivaldybės administracijos direktoriaus ar savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų. Tarybos sprendimo projekte dėl atleidimo iš savivaldybės administracijos direktoriaus ar savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų turi būti išdėstyti atleidimo iš savivaldybės administracijos direktoriaus (savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo) pagrindai, atleidimo data, atsiskaitymas su atleidžiamu savivaldybės administracijos direktoriumi (administracijos direktoriaus pavaduotoju)  ir kitos su atleidimu susijusios aplinkybės. Tarybos sprendimo projektas dėl atleidimo iš savivaldybės administracijos direktoriaus ar savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų teikiamas svarstyti artimiausiam Tarybos posėdžiui po to, kai atsirado atleidimo iš savivaldybės administracijos direktoriaus ar savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų pagrindas, prieš tai apsvarsčius sprendimo projektą Tarybos komitetų (jei jie suformuoti) posėdžiuose.

263. Atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą ar tarnybinės nuobaudos skyrimo procedūra savivaldybės administracijos direktoriui (administracijos direktoriaus pavaduotojui) pradedama mero potvarkiu jo iniciatyva arba remiantis jo gauta rašytine informacija apie savivaldybės administracijos direktoriaus (administracijos direktoriaus pavaduotojo) tarnybinius nusižengimus ar apie Tarybos pateiktus nepasitikėjimo savivaldybės administracijos direktoriumi motyvus.

264. Meras, teikdamas Tarybai sprendimo projektą dėl administracijos direktoriaus (administracijos direktoriaus pavaduotojo) atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą, turi raštu pateikti aplinkybes, dėl kurių reiškiamas nepasitikėjimas savivaldybės administracijos direktoriumi (administracijos direktoriaus pavaduotoju) arba pridėti jo gautą rašytinę informaciją, kurioje nurodomos aplinkybės, dėl kurių reiškiamas nepasitikėjimas savivaldybės administracijos direktoriumi (administracijos direktoriaus pavaduotoju). Tarybos sprendimo projektas dėl atleidimo iš savivaldybės administracijos direktoriaus (administracijos direktoriaus pavaduotojo) pareigų svarstomas visų Savivaldybės tarybos komitetų, jei jie suformuoti, išskyrus Kontrolės komitetą, posėdžiuose. Tarybos posėdyje meras, o tarybos komitetų posėdyje – meras arba valstybės tarnautojas, atsakingas už personalo klausimų rengimą, pristato Tarybos sprendimo projektą, informuoja apie priežastis ir aplinkybes, dėl kurių sprendimo projektas teikiamas. Tarybos komitetų ir  Tarybos posėdžiuose po mero ar valstybės tarnautojo, atsakingo už personalo klausimų rengimą, pasisakymo, suteikiama galimybė pasisakyti (iki 10 min.) savivaldybės administracijos direktoriui (administracijos direktoriaus pavaduotojui), dėl kurio atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą teikiamas Tarybos sprendimo projektas. Tarybos narių klausimams skiriama iki 5 minučių.

265. Po savivaldybės administracijos direktoriaus (administracijos direktoriaus pavaduotojo), dėl kurio atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą teikiamas Tarybos sprendimo projektas, pasisakymo ir atsakymo į Tarybos narių klausimus, slaptai balsuojama dėl administracijos direktoriaus (administracijos direktoriaus pavaduotojo) atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą.

266. Administracijos direktoriaus (administracijos direktoriaus pavaduotojo) atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą slapto balsavimo biuletenio pavyzdį tvirtina Taryba. Slapto balsavimo biuletenyje nurodoma, dėl ko balsuojama (t. y. atleisti  administracijos direktorių (administracijos direktoriaus pavaduotoją) ir pateikiami galimi balsavimo variantai – „už“, „prieš“, „susilaikė“.

267.  Patvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai perduodami Balsų skaičiavimo komisijai.

268. Taryba nustato slapto balsavimo dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo administracijos direktoriaus pavaduotojo) atleidimo  pradžią ir trukmę.

269. Balsų skaičiavimo komisija antspauduoja balsavimo biuletenius ir išduoda juos Tarybos nariams.

270. Tarybos narys, gavęs balsavimo biuletenį, pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo sąraše.

271. Balsuojantysis balsavimo biuletenyje pažymi, ar balsuoja „už“, „prieš“ ar „susilaiko“ dėl kandidato, nurodyto balsavimo biuletenyje, atleidimo iš savivaldybės administracijos direktoriaus (savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo) pareigų praradus pasitikėjimą.

272. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio balsavimo biuleteniai, taip pat balsavimo biuleteniai, išvardinti reglamento 53 punkte.

273. Savivaldybės administracijos direktorius (administracijos direktoriaus pavaduotojas)  laikomas atleistu iš savivaldybės administracijos direktoriaus (administracijos direktoriaus pavaduotojo)  pareigų jam praradus pasitikėjimą, jeigu už jo atleidimą balsavo dalyvaujančių Tarybos posėdyje tarybos narių dauguma.

274. Slapto balsavimo rezultatus paskelbia Tarybos sudarytos Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas, perskaitydamas komisijos protokolą. Taryba patvirtina slapto balsavimo rezultatus.

275. Vykdant pakartotinį balsavimą dėl atleidimo iš administracijos direktoriaus (administracijos direktoriaus pavaduotojo) pareigų praradus  pasitikėjimą, taikomos reglamento 263–274 punktų nuostatos.

276. Tarnybinio nusižengimo tyrimas administracijos direktoriui  pradedamas savivaldybės mero iniciatyva arba jam gavus oficialią informaciją apie administracijos direktoriaus) tarnybinį nusižengimą. Gavus oficialią informaciją, tarnybinio nusižengimo tyrimas pradedamas per 5- darbo dienas nuo šios informacijos gavimo. Meras sudaro ne mažiau kaip 3- asmenų komisiją šiam nusižengimui tirti ir vieną iš komisijos narių skiria komisijos pirmininku. Komisija tarnybinio nusižengimo tyrimą atlieka ir savo motyvuotą išvadą merui pateikia vadovaudamasi Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002-06-25 nutarimu Nr. 977 „Dėl Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams taisyklių“ (toliau – taisyklės),  nuostatomis.  Meras, vadovaudamasis taisyklėmis ir nepažeisdamas jose nustatytų terminų teikia artimiausiam po tyrimo išvadų gavimo Tarybos posėdžiui Tarybos sprendimo projektą, kuriame siūloma:

276.1. pripažinti, kad administracijos direktorius  padarė tarnybinį nusižengimą, ir skirti jam tarnybinę nuobaudą, jeigu pateiktoje išvadoje nurodyta, kad jis padarė tarnybinį nusižengimą;

276.2. pripažinti, kad administracijos direktorius  tarnybinio nusižengimo nepadarė, jeigu pateiktoje išvadoje nurodyta, kad valstybės tarnautojas nepadarė tarnybinio nusižengimo;

276.3. pripažinti, kad administracijos direktorius padarė tarnybinį nusižengimą, tačiau tarnybinės nuobaudos neskirti, jeigu pateiktoje išvadoje nurodyta, kad administracijos direktoriui (administracijos direktoriaus pavaduotojui), padariusiam tarnybinį nusižengimą, tarnybinė nuobauda negali būti paskirta, nes pasibaigė Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 30 straipsnio 1 dalyje nustatytas tarnybinės nuobaudos skyrimo terminas.

277. Tarybos posėdžio metu, prieš teikiant balsuoti dėl 276 punkte nurodyto sprendimo projekto, iki 10 minučių leidžiama pasisakyti savivaldybės administracijos direktoriui, dėl kurio teikiamas reglamento 276 punkte nurodytas sprendimo projektas. Tarybos narių klausimams skiriama iki 5 minučių.

278. Reglamento 276 punkte nurodytas sprendimas priimamas dalyvaujančių Tarybos posėdyje tarybos narių balsų dauguma.

Papildyta skirsniu:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

XXVII skirsnis. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

Skirsnio numeracijos pakeitimas:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

279. Savivaldybės administracijos direktorius, kiek tai tiesiogiai nepriskirta Tarybai,

Kolegijai ar merui, atsako už tai, kad būtų vykdomos šiame Reglamente nustatytos procedūros.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

280.  Su šiuo Reglamentu savivaldybės tarnautojai supažindinami naudojant DVS sistemą,

o  Savivaldybės tarybos nariai ir savivaldybės įmonių, įstaigų, akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių vadovai supažindinami pasirašytinai.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

 

 

________________________

Priedo pakeitimai:

Nr. K-83, 2008-03-31, paskelbta TAR 2008-03-31, i. k. 2008-00284

 

 

Alytaus rajono savivaldybės

tarybos veiklos reglamento

priedas

 

Apyskaita patikrinta

________________________

(parašas)

 

Buhalterinės apskaitos skyriaus

vedėjas

__________________________

(vardas, pavardė)

 

____________________________________________________

(Tarybos nario vardas ir pavardė)

 

____________________________________________________________

(laikotarpis – metai, mėnesis)

 

IŠLAIDŲ, SUSIJUSIŲ SU TARYBOS NARIO (-ĖS) VEIKLA, KURIAS APMOKĖJO TARYBOS NARYS APYSKAITA

 

Eil. Nr.

Dokumento išrašymo data

Dokumento (PVM sąskaitos faktūros, sąskaitos faktūros, kvito) serija ir Nr., kasos aparato kvito (čekio) Nr.

Prekių, paslaugų pavadinimas

Suma, patvirtinta apmokėjimo dokumentu, Lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

Išlaidos, kurias tiesiogiai apmokėjo ar suteikė savivaldybės administracija:

 

_____________________________________________________________

(išlaidų pavadinimas, suteikimo data, suma, patvirtinantis dokumentas)

 

Tarybos narys _________________

                                  (parašas)

 

Apyskaitą gavau _____________________________ ___________________

                           (pareigos, parašas, vardas ir pavardė)         (gavimo data)

_________

 

Papildyta priedu:

Nr. K-44, 2016-03-10, paskelbta TAR 2016-03-15, i. k. 2016-04884

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Alytaus rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. K-83, 2008-03-31, paskelbta TAR 2008-03-31, i. k. 2008-00284

Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo

 

2.

Alytaus rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. K-44, 2016-03-10, paskelbta TAR 2016-03-15, i. k. 2016-04884

Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007-12-14 sprendimo Nr. K-228 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Alytaus rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. K-114, 2016-04-26, paskelbta TAR 2016-04-29, i. k. 2016-10681

Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007-12-14 sprendimo Nr. K-228 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Alytaus rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. K-247, 2017-12-22, paskelbta TAR 2017-12-27, i. k. 2017-21306

Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007 m. gruodžio 14 d. sprendimo Nr. K-228 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

5.

Alytaus rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. K-8, 2020-02-06, paskelbta TAR 2020-02-14, i. k. 2020-03371

Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007 m. gruodžio 14 d. sprendimo Nr. K-228 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

6.

Alytaus rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. K-207, 2020-11-12, paskelbta TAR 2020-11-16, i. k. 2020-24038

Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007 m. gruodžio 14 d. sprendimo Nr. K-228 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

7.

Alytaus rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. K-242, 2020-12-28, paskelbta TAR 2020-12-31, i. k. 2020-29385

Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007 m. gruodžio 14 d. sprendimo Nr. K-228 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo