Nutarimas netenka galios 1994-10-29:
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1028, 1994-10-25, Žin., 1994, Nr. 84-1599 (1994-10-28), i. k. 0941100NUTA00001028
Dėl Lietuvos Respublikos pasienio ruožo režimo laikinųjų taisyklių bei Lietuvos Respublikos pasienio policijos kontrolės punktų ir pasienio muitinės įstaigų veiklos taisyklių patvirtinimo
Suvestinė redakcija nuo 1993-07-15 iki 1994-10-28
Nutarimas paskelbtas: Žin. 1993, Nr. 15-391, i. k. 0931100NUTA00000293
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS PASIENIO KONTROLĖS PUNKTŲ IR MUITINIŲ POSTŲ VEIKLOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
1993 m. balandžio 29 d. Nr. 293
Vilnius
Patvirtinti Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos pasienio kontrolės punktų ir muitinių postų veiklos taisykles (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1993 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 293
Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos pasienio kontrolės punktų ir muitinių postų veiklos taisyklės
1. Lietuvos Respublikos valstybės sienos (toliau vadinama – valstybės siena) apsaugos pasienio kontrolės punktai ir muitinių postai (toliau vadinama – pasienio kontrolės punktai ir muitinių postai) savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir tarptautinėmis sutartimis.
2. Pasienio kontrolės punktai ir muitinių postai steigiami Lietuvos Respublikos valstybės sienos (toliau vadinama – valstybės siena) perėjimo vietose.
3. Valstybės sienos perėjimo punkto teritorijoje yra muitinės kontrolės zona (automobilių keliuose ši zona ribojama įleidžiamąja ir išleidžiamąja užtvaromis). Muitinės kontrolės zonoje savo teisėtą veiklą vykdo pasienio kontrolės punktas ir muitinės postas, taip pat Valstybinė pasienio augalų karantino inspekcija, Valstybinė veterinarijos tarnyba, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamentas, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento ir Respublikinis higienos centras.
Kitos organizacijos, susijusios su asmenų perėjimu ir krovinių bei bagažo pervežimu per valstybės sieną, savo veiklą muitinės kontrolės zonoje derina su Krašto apsaugos ministerijos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (toliau vadinama – Valstybės sienos apsaugos tarnyba) ir muitinių postais.
Fiziniai ir juridiniai asmenys (ūkio subjektai), įvažiavę į muitinės kontrolės zoną muitinės kontrolei atlikti, negali išvažiuoti iš jos be pasienio kontrolės punkto ir muitinės posto leidimo.
Punkto pakeitimai:
Nr. 506, 1993-07-07, Žin., 1993, Nr. 28-651 (1993-07-14), i. k. 0931100NUTA00000506
4. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, atlikdami pasienio kontrolę valstybės sienos perėjimo punktuose:
4.3. tikrina, ar važiuojančių per valstybės sieną transporto priemonių variklio, kėbulo ir važiuoklės numeriai atitinka nurodytuosius dokumentuose;
4.4. apžiūri transporto priemones ir vežamus krovinius, kad užkirstų kelią valstybės sienos pažeidimams;
4.5. sulaiko nustatytąja tvarka nelegaliai vykstančius per valstybės sieną asmenis, o ten, kur nėra muitinių postų, – neteisėtai gabenamus krovinius;
5. Muitinės pareigūnai, atlikdami muitinės kontrolę:
6. Pasienio kontrolės punktai ir muitinių postai dirba visą parą, jeigu ko kita nenumatyta tarpžinybiniuose ir tarptautiniuose susitarimuose. Jų darbo režimas derinamas su kitų valstybių atitinkamų tarnybų darbo režimu.
7. Pasienio režimą valstybės sienos perėjimo punkte užtikrina pasienio kontrolės punkto skiriama sargyba, už šį režimą atsako nurodytojo punkto viršininkas. Muitinės kontrolę užtikrina muitinės viršininkas.
8. Valstybės sienos apsaugos tarnyba, muitinė, Valstybinė pasienio augalų karantino inspekcija, Valstybinė veterinarijos tarnyba, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamentas, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento ir Respublikinis higienos centras, vykdydami savo funkcijas, bendradarbiauja ir netrukdo teisėtai vieni kitų veiklai.
Punkto pakeitimai:
Nr. 506, 1993-07-07, Žin., 1993, Nr. 28-651 (1993-07-14), i. k. 0931100NUTA00000506
9. Atskirų pasienio kontrolės punktų (pasienio užkardų) ir muitinių viršininkai, remdamiesi įstatymais bei kitais normatyviniais aktais, taip pat šiomis taisyklėmis, nustato valstybės sienos perėjimo punkto teritorijos ribas bei pasienio kontrolės punktų ir muitinių postų bendrą darbo tvarką, kurią tvirtina Valstybės sienos apsaugos tarnybos štabas ir Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos (toliau vadinama – Muitinės departamentas).
10. Atvykstant į Lietuvos Respubliką ir išvykstant iš jos, pasienio ir muitinės kontrolė vykdoma šia tvarka:
10.2. atliekama (tuo pačiu metu) transporto priemonių pasienio apžiūra, muitinės, veterinarijos, augalų karantino ir medicinos karantino kontrolė. Prireikus muitinės pareigūnai privalo iškviesti Valstybinės pasienio augalų karantino inspekcijos, Valstybinės veterinarijos tarnybos, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamentas, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento ir Respublikinio higienos centro pareigūnus;
Punkto pakeitimai:
Nr. 506, 1993-07-07, Žin., 1993, Nr. 28-651 (1993-07-14), i. k. 0931100NUTA00000506
10.3. patikrinami išvažiavimo dokumentai.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai asmenis, transporto priemones, krovinius ir bagažą išleidžia iš valstybės sienos perėjimo punkto teritorijos, tik atlikus visą reikiamą kontrolę.
Atlikti papildomą patikrinimą nurodytosios tarnybos arba muitinės pareigūnams leidžiama tik gavus operatyvinį pranešimą. Patikrinimą gali atlikti tik pasienio kontrolės punkto pamainos vyresnysis kartu su muitinės posto pamainos viršininku. Nė vienas iš jų neturi teisės atsisakyti atlikti patikrinimo. Jį privaloma atlikti ir pareikalavus aukštesniojo rango pareigūnams. Patikrinimas įforminamas bendru nustatytojo pavyzdžio aktu, kuris pateikiamas atskiro pasienio kontrolės punkto (pasienio užkardos) ir muitinės viršininkams.
11. Automobilių transporto vykimo per valstybės sieną punktuose už transporto ir keleivių praleidimą iki muitinės zonos atsakingas pasienio kontrolės punkto pamainos vyresnysis, o muitinės zonoje – muitinės posto viršininkas. Geležinkelio, oro ir jūrų transporto vykimo per valstybės sieną punktuose už šį darbą atsakingos atitinkamos Susisiekimo ministerijos tarnybos, veikiančios pagal suderintą su Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir muitinės tarnybomis schemą.
12. Atlikus transporto priemonės pasienio ir muitinės kontrolę, papildomai krauti į ją (arba iš jos) krovinius ir prekes, įlaipinti į ją (arba išlaipinti iš jos) – žmones galima tik su muitinės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos leidimu.
13. Statybos ir montavimo darbai valstybės sienos perėjimo punkto teritorijoje atliekami tik suderinus su pasienio kontrolės punktų ir muitinių viršininkais.
14. Transporto priemones, krovinius ir asmenis, kurie gabena šiuos krovinius per valstybės sieną aplenkdami muitinės postus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai sulaiko ir pristato į artimiausią muitinės postą, esantį saugomo ruožo ribose (prireikus į įvykio vietą iškviečiamas muitinės pareigūnas). Sulaikyti kroviniai pasirašytinai perduodami muitinei pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos aktą.
15. Valstybės sienos perėjimo punkte (muitinės kontrolės zonoje) kilus konfliktui su asmenimis, atsisakiusiais vykdyti teisėtus Valstybės sienos apsaugos tarnybos arba muitinės pareigūnų reikalavimus, šios tarnybos padeda viena kitai.
16. Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Muitinės departamento darbuotojai, vykdydami tarnybines pareigas, su tarnybiniais pažymėjimais turi nekliudomai patekti į pasienio kontrolės punkto teritoriją ir muitinės kontrolės zoną. Į jas gali patekti ir kitų muitinių darbuotojai, turintys tarnybinius, komandiruotės pažymėjimus ir Muitinės departamento direktoriaus (jo pavaduotojo) įsakymą dėl komandiruotės. Be to, į pasienio kontrolės punkto teritoriją ir muitinės kontrolės zoną vykdyti savo pareigų nekliudomai gali patekti Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos saugumo tarnybos, Valstybinės pasienio augalų karantino tarnybos, Valstybinės veterinarijos tarnybos, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamentas, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento ir Respublikinio higienos centro darbuotojai, turintys specialius tarnybinius leidimus, išduodamus Valstybės sienos apsaugos tarnybos, suderinus su Muitinės departamentu.
Punkto pakeitimai:
Nr. 506, 1993-07-07, Žin., 1993, Nr. 28-651 (1993-07-14), i. k. 0931100NUTA00000506
17. Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Muitinės departamentas susitaria su Susisiekimo ministerija dėl traukinių sustojimo pasienyje iki 40 minučių, kad būtų galima atlikti pasienio ir muitinės kontrolę.
18. Valstybės sienos apsaugos tarnyba gali nustatyti laikinas arba nuolatines papildomo režimo zonas, o jeigu jų nustatymas susijęs su bendra tarnybų veikla – suderina šį klausimą su Muitinės departamentu.
19. Nesutarimus tarp pasienio kontrolės punktų ir muitinių postų pareigūnų nagrinėja šių tarnybų viršininkai, o jiems nepriėmus bendro sprendimo – muitinės ir atskiro pasienio kontrolės punkto (pasienio užkardos) viršininkai, apie tai raštu informavę Muitinės departamento ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovus.
20. Nesutarimus, kilusius dėl šių taisyklių vykdymo, nagrinėja Muitinės departamento ir Valstybės sienos apsaugos tarnybų vadovai.
21. Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Muitinės departamentas, taip pat jiems pavaldžios tarnybos operatyviai keičiasi reikiama informacija apie pasienio kontrolės punktų ir muitinių postų veiklą.
22. Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Muitinės departamentas operatyviai informuoja Susisiekimo ministeriją apie Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių vežėjų padarytus pažeidimus automobilių transporto srityje.
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 506, 1993-07-07, Žin., 1993, Nr. 28-651 (1993-07-14), i. k. 0931100NUTA00000506
Dėl Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos pasienio kontrolės punktų ir muitinių postų veiklos taisyklių dalinio pakeitimo