Sprendimas netenka galios 2018-10-23:
Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. V17-258, 2018-10-19, paskelbta TAR 2018-10-22, i. k. 2018-16463
Dėl Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo Kaišiadorių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo
Suvestinė redakcija nuo 2016-10-29 iki 2018-10-22
Sprendimas paskelbtas: TAR 2015-02-02, i. k. 2015-01476
KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS GYVENTOJAMS TEIKIMO KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2015 m. sausio 29 d. Nr. V17-16
Kaišiadorys
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 43 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu ir 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo Kaišiadorių rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos 2013 m. gruodžio 27 d. sprendimą Nr. V17-449 „Dėl Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo Kaišiadorių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ su pakeitimais.
PATVIRTINTA
Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos
2015 m. sausio 29 d. sprendimu Nr.V17-16
PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS GYVENTOJAMS TEIKIMO KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo Kaišiadorių rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja piniginės socialinės paramos skyrimo ir mokėjimo tvarką.
2. Pagrindinės apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme (toliau - Įstatymas) apibrėžtas sąvokas.
3. Piniginės socialinės paramos rūšys:
4. Šis aprašas taikomas asmenims, nurodytiems Įstatymo 1 straipsnyje ir deklaravusiems gyvenamąją vietą ar nuomojantiems būstą arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Kaišiadorių rajono savivaldybėje.
II SKYRIUS
SENIŪNIJŲ SOCIALINĖS PARAMOS KOMISIJOS
6. Kiekvienoje seniūnijoje veikia Seniūnijų socialinės paramos komisijos (toliau - seniūnijų komisijos), kurias sudaro ir jų veiklos nuostatus tvirtina seniūnai. Pavyzdinius seniūnijų komisijų veiklos nuostatus tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.
7. Seniūnijų komisijos sudaromos ne mažiau kaip iš 5 narių. Į jų sudėtį įtraukiami bendruomeninių organizacijų ir (ar) religinių bendruomenių, ir (ar) religinių bendrijų, ir (ar) kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai ir (ar) gyvenamosios vietovės bendruomenės nariai, ir (ar) seniūnaičiai, ir (ar) kiti suinteresuoti asmenys. Seniūnijų komisijų pirmininkais skiriami seniūnai.
8. Seniūnijų komisijų posėdžiai šaukiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip du kartus per mėnesį iki kiekvieno mėnesio 15 d. ir iki 22 d. Jeigu iki mėnesio 15 d. seniūnijoje nėra pateiktų prašymų-paraiškų piniginei socialinei paramai gauti arba jų pateikta 3 ir mažiau, seniūnijų komisijos gali rinktis ir vieną kartą per mėnesį, bet ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio 22 d.
9. Seniūnijų komisijos tikrina ir nagrinėja bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, turimą turtą, užimtumą, neteisingai pateiktus duomenis, paramos tikslingumą ir/ar taiklumą bei kitus su pinigine socialine parama susijusius klausimus, kviečia asmenis į posėdžius ir teikia motyvuotus sprendimus ir pasiūlymus, reikalingą informaciją Socialinės paramos skyriui ar Savivaldybės administracijoje veikiančiai, sprendžiančiai piniginės socialinės paramos teikimo klausimus komisijai (toliau - Komisija) dėl piniginės socialinės paramos skyrimo, neskyrimo, teikimo būdų ir pan. bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui, prireikus dalyvauja Komisijos posėdžiuose.
III SKYRIUS
KREIPIMASIS DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS
10. Vienas gyvenantis asmuo ar bendrai gyvenantys asmenys dėl piniginės socialinės paramos iki einamojo mėnesio 20 dienos imtinai kreipiasi:
10.1. Kaišiadorių miesto seniūnijos gyventojai - į Kaišiadorių miesto seniūniją arba į Kaišiadorių rajono savivaldybės (toliau - Savivaldybė) administracijos Socialinės paramos skyrių (toliau – Socialinės paramos skyrius);
IV SKYRIUS
DOKUMENTAI, DUOMENYS IR VEIKSMAI, BŪTINI PINIGINEI SOCIALINEI PARAMAI SKIRTI
12. Socialinei paramai skirti būtini dokumentai ir duomenys:
12.3. prašymas – paraiška skirti papildomą socialinės pašalpos dalį mirus vienam iš tėvų
(priedas), kreipiantis dėl papildomos socialinės pašalpos dalies mirus vienam iš tėvų, nurodant turimą turtą ir Įstatymo 14 straipsnyje nurodyto turto vertę ir kitus būtinus duomenis apie save ir bendrai gyvenančius asmenis, veiklos pobūdį, gaunamas pajamas ir kt.;
12.4. mokėjimo dokumentai, patvirtinantys kieto kuro įsigijimo išlaidas kreipiantis dėl kieto kuro kompensacijos, išskyrus patyrusius socialinę riziką bendrai gyvenančius ar vienus gyvenančius asmenis, kuriems kompensacijos išmokamos šio aprašo 53 punkte nustatytu būdu;
12.6. duomenys apie mėnesio, einančio prieš prašymo-paraiškos pateikimo mėnesį, paskutinę dieną turimą turtą, nurodytą Įstatymo 14 straipsnyje, ir tai patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai Savivaldybės administracija duomenis gauna iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų. Šie duomenys, jeigu nėra pasikeitimų, pateikiami kas 12 mėnesių. Šiam terminui pasibaigus, socialinės paramos teikimo laikotarpiu iki paramos teikimo laikotarpio pabaigos naujų duomenų apie turimą turtą pateikti nereikia. Duomenys apie turtą naujai pateikiami, jeigu piniginės socialinės paramos gavimo laikotarpiu įvyksta pasikeitimų apie turimą turtą. Turto, nurodyto Įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 1–5 punktuose, vertę nustato Socialinės paramos skyriaus specialistai ir/ar specialistai seniūnijose;
12.7. buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas, kai asmuo kreipiasi pirmą kartą. Kai asmuo kreipiasi ne pirmą kartą – buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas surašomas tik tokiu atveju, jei nuo paskutinio akto surašymo yra praėję daugiau nei 12 mėnesių..
Punkto pakeitimai:
Nr. V17-295, 2016-10-27, paskelbta TAR 2016-10-28, i. k. 2016-25859
13. Seniūnijų, Socialinės paramos skyriaus atsakingi specialistai turi teisę nereikalauti iš piniginę socialinę paramą gaunančių bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens iš naujo pateikti tų dokumentų, kurie iki pakartotinio kreipimosi nėra pasikeitę, jeigu asmuo tai patvirtina savo parašu.
14. Siekiant įvertinti piniginės socialinės paramos teikimo tikslingumą ir/ar veiksmingumą, seniūnijų komisijos privalo tikrinti ir vertinti bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens buities ir gyvenimo sąlygas, užimtumą bei turimą turtą pakartotinai arba dažniau nei kartą per metus bei surašyti Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, prašyti pateikti papildomas pažymas, banko išrašus ir pan., kurie yra informaciją patvirtinantys dokumentai, kai:
14.1. vieno gyvenančio asmens arba bendrai gyvenančių asmenų deklaruota gyvenamoji vieta nesutampa su faktine gyvenamąja vieta;
14.2. kai kyla įtarimų, kad vieno gyvenančio asmens arba bendrai gyvenančių asmenų patiriamos išlaidos (automobilio išlaikymas, būsto nuoma, mokestis už studijas ir pan.) viršija pajamas arba yra neadekvačios gaunamoms pajamoms;
14.3. gavus informacijos ar kilus įtarimų, kad bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo deklaruoja gyvenamąją vietą būste arba jį išsinuomoja, bet jame faktiškai negyvena, arba kartu su vienu gyvenančiu asmeniu arba bendrai gyvenančiais asmenimis būste nuolat faktiškai gyvena asmuo (asmenys), kuris (kurie) nėra deklaravęs (deklaravę) gyvenamosios vietos tame būste arba jo nesinuomoja;
15. Šio aprašo 14 punkte nustatytais pagrindais nustatyta informacija, turinti įtakos piniginės socialinės paramos teikimui, gali būti perduodama svarstyti Komisijai.
16. Skiriant piniginę socialinę paramą, Komisija, Socialinės paramos skyriaus, seniūnijų specialistai, seniūnijų komisijos turi teisę papildomai apklausti asmenis, kurie kreipiasi dėl piniginės socialinės paramos ar gauna šią paramą, tikrinti jų pateiktus dokumentus ir reikalauti papildomų duomenų (pažymų, banko išrašų ir pan.), įrodančių bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens teisę į piniginę socialinę paramą.
17. Seniūnijų, Socialinės paramos skyriaus specialistai gautą prašymą-paraišką piniginei socialinei paramai gauti užregistruoja prašymo-paraiškos pateikimo dieną ir jeigu nepateikti visi reikiami dokumentai, informacija apie trūkstamus dokumentus įrašo į informacinį lapelį ir prašymą-paraišką pateikusiam asmeniui jį įteikia pasirašytinai. Piniginei socialinei paramai gauti trūkstami dokumentai pateikiami ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo-paraiškos pateikimo dienos, išskyrus atvejus, kai pajamos piniginei socialinei paramai gauti apskaičiuojamos pagal mėnesio, nuo kurio skiriama parama, pajamas - tuomet trūkstami dokumentai pateikiami ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo prašymo-paraiškos pateikimo dienos. Visų prašyme – paraiškoje pateiktų duomenų teisingumą pareiškėjas patvirtina savo parašu.
18. Seniūnijų specialistai pateikia prašymus-paraiškas Socialinės paramos skyriui dėl piniginės socialinės paramos iki einamojo mėnesio 24 d.
Punkto pakeitimai:
Nr. V17-295, 2016-10-27, paskelbta TAR 2016-10-28, i. k. 2016-25859
19. Jeigu asmuo nustatytu laiku nepateikia trūkstamų dokumentų, seniūnija ne vėliau kaip kitą dieną nuo termino pateikti dokumentus pabaigos pateikia Socialinės paramos skyriui asmenų prašymus-paraiškas su pateiktais dokumentais.
V SKYRIUS
PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIMAS IR APSKAIČIAVIMAS
21. Skiriant piniginę socialinę paramą, įskaitomos visų bendrai gyvenančių arba vieno gyvenančio asmens gaunamos pajamos. Pajamos piniginei socialinei paramai gauti apskaičiuojamos vadovaujantis Įstatymo penktame skirsnyje nustatyta tvarka.
23. Socialinės pašalpos dydį apskaičiuoja Socialinės paramos skyrius, vadovaudamasis Įstatymu, šiuo aprašu ir naudodamasis socialinės paramos informacine sistema „Parama“ (toliau – „Parama“).
24. Kompensacijų dydį apskaičiuoja tiekėjai bei kiti fiziniai ar juridiniai asmenys (jeigu dėl to yra sudarytos sutartys su tiekėjais) vadovaudamiesi bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui Įstatymo 11 straipsnyje nustatytais kompensuojamais dydžiais, taikydama Įstatymo 12 straipsnyje nustatytus normatyvus, ir užtikrina teisingą kompensacijų apskaičiavimą gyventojams bei Savivaldybės administracijai teikiamose paraiškose apskaičiuotų sumų teisingumą.
25. Kompensacijas bendrai gyvenantiems asmenims arba vieniems gyvenantiems asmenims, kurie būstą šildo ir karštą vandenį ruošia naudodami kietąjį kurą, kurio faktinės sąnaudos kiekvieną mėnesį nenustatomos, apskaičiuoja Socialinės paramos skyrius, naudodamasis kompiuterine programa „Parama“ bei pagal Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintas vidutines kuro kainas kiekvienam šildymo sezonui.
26. Pagal asmens kartu su prašymu-paraiška pateiktus kieto kuro įsigijimo išlaidas patvirtinančius mokėjimo dokumentus (kasos čekį, kvitą, sąskaitą faktūrą ir kita) skiriama nustatyto dydžio kompensacija, tačiau ne didesnė suma kaip nurodyta šiuose dokumentuose, išskyrus patyrusius socialinę riziką bendrai gyvenančius asmenis ar vieną gyvenantį asmenį, kuriems skiriama nustatyto dydžio kompensacija šio aprašo 53 punkte nurodytu būdu.
27. Sukakusiems senatvės pensijos amžių ir neįgaliems asmenims, kuriems nustatytas netekto darbingumo lygis nuo 60 iki 100 proc., piniginė socialinė parama gali būti skiriama ilgesniam kaip 3 mėnesių laikotarpiui, bet ne ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui, o kompensacijos - šildymo sezonui, jeigu nesikeičia bendrai gyvenančių asmenų sudėtis arba vieno gyvenančio asmens šeiminė padėtis, jų (jo) pajamų šaltinis ir turtas.
28. Įstatymo 23 straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais piniginė socialinė parama skiriama iš naujo nuo kito mėnesio, kai pasikeitė aplinkybės, o nutraukiama nuo informacijos iš atitinkamų institucijų gavimo mėnesio pirmos dienos.
29. Piniginė socialinė parama pagal Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 1 ir 8 punktus gali būti skiriama/ neskiriama atsižvelgiant į Socialinės paramos skyriaus darbuotojų, socialinių darbuotojų, pedagogų, seniūnų, seniūnijų specialistų, seniūnijų komisijų, Komisijos, seniūnaičių, bendruomeninių organizacijų ar (ir) religinių bendruomenių ir (ar) bendrijų, nevyriausybinių organizacijų atstovų, gyvenamosios vietos bendruomenės narių ir kitų suinteresuotų asmenų pateiktus pasiūlymus ir/ ar rekomendacijas.
30. Sprendimas dėl piniginės socialinės paramos skyrimo priimamas Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo Socialinės paramos skyriuje dienos, nurodant Įstatymo 8 straipsnio 1 dalies sąlygą (sąlygas), kuriai (kurioms) esant paskirta piniginė socialinė parama.
31. Jeigu asmuo nustatytu laiku trūkstamų dokumentų nepateikia, per 5 darbo dienas Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioto asmens priimamas sprendimas neteikti (neskirti) piniginės socialinės paramos ir asmeniui grąžinami jo pateikti dokumentai.
32. Prašymą - paraišką pateikęs asmuo apie priimtą sprendimą dėl piniginės socialinės paramos skyrimo ar neskyrimo yra informuojamas asmens prašyme-paraiškoje nurodytu informavimo būdu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos. Jeigu piniginė socialinė parama neskiriama, nurodoma neskyrimo priežastis ir šio sprendimo apskundimo tvarka. Pateikti dokumentai grąžinami prašymą-paraišką pateikusiam asmeniui, o jo byloje paliekamos šių dokumentų kopijos.
33. Dėl elektroniniu būdu pateikto prašymo-paraiškos, tą pačią dieną priimtas sprendimas pateikiamas elektroninių paslaugų sistemos paslaugos teikimo eigos stebėsenos modulyje.
34. Socialinės paramos skyrius, nustatęs bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens teisę į kompensaciją, kompensacijoms apskaičiuoti pažymas pateikia tiekėjams programiniu būdu (kompiuterinėse laikmenose) iš programos „Parama“ (jeigu yra techninės galimybės) arba rašytines.
35. Tiekėjai tinkamai apskaičiuoja kompensacijas tik tiems bendrai gyvenantiems asmenims arba vieniems gyvenantiems asmenims, kuriems suteikta teisė į kompensacijas, ir kompensacijos dalimi sumažina paslaugos kainą gyventojams.
36. Tiekėjai raštu informuoja Socialinės paramos skyrių apie nepasiturinčius gyventojus, kuriems suteikta teisė į kompensacijas, tačiau turi įsiskolinimą už būsto šildymą, geriamąjį ar karštą vandenį ir nėra sudarę sutarties dėl įsiskolinimo padengimo, arba teismas nėra priteisęs padengti įsiskolinimą, arba nevykdo sutartyje numatytų sąlygų.
37. Tiekėjai sutartyse nustatytais terminais Savivaldybės administracijos Buhalterijos skyriui pateikia paraiškas kompensacijoms apmokėti už praėjusį skaičiavimo mėnesį, atskirai nurodydami kitais (išimties) atvejais skirtų kompensacijų sumas.
38. Sutartyse nustatytais terminais Socialinės paramos skyriui kompensacijų skaičiavimo duomenis tiekėjai pateikia programiniu būdu (kompiuterinėse laikmenose) esant techninėms galimybėms arba rašytines suvestines (sąrašus).
39. Socialinės paramos skyrius atlieka programinį duomenų importavimą į programą „Parama“, formuoja klaidų testavimo protokolus, kai duomenys gaunami programiniu būdu (kompiuterinėse laikmenose) iš tiekėjų, patikrina neprograminio kompensacijų skaičiavimo atvejus (ar kompensacijos apskaičiuotos tiems asmenims, kuriems buvo suteikta teisė, ar skaičiavimai atlikti pagal tas pajamas ir tam laikotarpiui, kurios buvo pateiktos pažymose) ir, atsižvelgdamas į patikrinimo rezultatus, suveda duomenis į „Paramą“, kai duomenys perduodami ne programiniu būdu (ne kompiuterinėse laikmenose). Esant neatitikimams pagal tiekėjams, įmonėms (skaičiuojančioms kompensacijas) pateiktas pažymas, tiekėjai, įmonės kitą mėnesį privalo ištaisyti neatitikimus.
40. Savivaldybės administracijos Buhalterijos skyrius apskaičiuotų kompensacijų sumas perveda pagal pateiktas paraiškas į tiekėjų nurodytas sąskaitas sutartyse nustatytais terminais.
41. Kai būstas šildomas elektra, dujomis, išlaidos kompensuojamos tik tais atvejais, kai toks būsto šildymas (šildymo įranga) įrengta (sumontuota) pagal projektą, suderinus su elektros energijos ar dujų tiekėjais.
42. Priklausomai nuo gyvenamosios vietos taip, kaip nustatyta šio aprašo 10 punkte, gyventojai už užpraėjusį mėnesį iki einamojo mėnesio 5 dienos dėl elektros ar dujų pateikia duomenis apie atsiskaitymą (patirtas išlaidas) už suvartotą elektros energiją ar dujas (sumokėtas sumas, suvartotą elektros energijos ar dujų kiekį, nustatytus elektros ar dujų tarifus). Socialinės paramos skyrius apskaičiuoja kompensacijų dydžius, nustato jų skyrimo terminus, parengia mokėjimo žiniaraščius ir perduoda informaciją Savivaldybės administracijos Buhalterijos skyriui iki einamojo mėnesio 12 d.
VI SKYRIUS
SOCIALINĖS PAŠALPOS DIDINIMAS, MAŽINIMAS
44. Neteko galios nuo 2016-10-29
Punkto naikinimas:
Nr. V17-295, 2016-10-27, paskelbta TAR 2016-10-28, i. k. 2016-25859
45. Neteko galios nuo 2016-10-29
Punkto naikinimas:
Nr. V17-295, 2016-10-27, paskelbta TAR 2016-10-28, i. k. 2016-25859
46. Neteko galios nuo 2016-10-29
Punkto naikinimas:
Nr. V17-295, 2016-10-27, paskelbta TAR 2016-10-28, i. k. 2016-25859
47. Neteko galios nuo 2016-10-29
Punkto naikinimas:
Nr. V17-295, 2016-10-27, paskelbta TAR 2016-10-28, i. k. 2016-25859
VII SKYRIUS
PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS TEIKIMAS
48. Socialinė pašalpa teikiama:
49. Nepinigine forma socialinė pašalpa gali būti teikiama šiais būdais:
49.2. apmokant mokykloms, dienos centrams ir kitiems juridiniams asmenims, teisės aktų nustatyta tvarka teikiantiems maitinimo paslaugas;
49.3. aprūpinant socialinėmis kortelėmis, skirtomis pirkti parduodamas prekes, išskyrus alkoholio, tabako ir loterijos bilietus;
49.6. išmokant pinigus socialiniam darbuotojui, organizuojančiam vaikų aprūpinimą maisto produktais, drabužiais, avalyne, vaistais, higienos reikmenimis ar teikiančiam šeimai socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo socialines paslaugas;
49.7. pervedant lėšas šilumą, elektros energiją, vandenį, dujas, komunalines paslaugas teikiančioms įmonėms, bet ne daugiau kaip 20 procentų mokamos socialinės pašalpos;
49.8. pervedant lėšas socialinių paslaugų teikėjui socialinėms paslaugoms teikti pagal socialinių paslaugų teikėjų pateiktus paskaičiavimus;
50. Patyrusiems socialinę riziką bendrai gyvenantiems asmenims ar vieniems gyvenantiems asmenims piniginė socialinė parama teikiama derinant nepinigine forma ir pinigais.
51. Piniginės socialinės paramos teikimo patyrusiems socialinę riziką bendrai gyvenantiems asmenims ar vieniems gyvenantiems asmenims piniginės socialinės paramos teikimo, organizavimo tvarką ir sąlygas tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.
52. Kompensacijos gali būti teikiamos vadovaujantis Įstatymo 22 straipsnio 2 dalyje nustatytais būdais.
Punkto pakeitimai:
Nr. V17-295, 2016-10-27, paskelbta TAR 2016-10-28, i. k. 2016-25859
53. Bendrai gyvenantiems asmenims ar vieniems gyvenantiems asmenims, patyrusiems socialinę riziką, kompensacija už kietą kurą gali būti išmokama seniūnijų specialistams, socialines paslaugas teikiantiems darbuotojams ar socialines paslaugas šeimai (asmeniui) teikiančioms įstaigoms. Už šiuo būdu gautas lėšas organizuojamas ir užtikrinamas kieto kuro įsigijimas asmenims (šeimoms) atsiskaitant su kietą kurą tiekiančiais fiziniais ar juridiniais asmenimis.
54. Piniginė socialinė parama 6 mėnesius neteikiama, nuo informacijos gavimo Socialinės paramos skyriuje mėnesio pirmos dienos, kai bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens turimų piniginių lėšų dydis viršija Įstatymo 16 straipsnio 5 dalyje nustatytą piniginių lėšų normatyvą ir pareiškėjas ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų nepateikė informacijos apie socialinės pašalpos gavimo laikotarpiu gautas pinigines lėšas, viršijančias Įstatymo 16 straipsnio 5 dalyje nustatytą piniginių lėšų normatyvą.
55. Mirus asmeniui, kurio vardu bendrai gyvenantiems asmenims mokama piniginė socialinė parama, šiems bendrai gyvenantiems asmenims paskirta ir iki kito mėnesio po jo mirties neišmokėta piniginė socialinė parama, jeigu dėl jos buvo kreiptasi ne vėliau kaip per 3 mėnesius po piniginę socialinę paramą gavusio asmens mirties dienos, išmokama mirusįjį laidojusiam vienam iš bendrai gyvenančių asmenų, pateikus laisvos formos prašymą ir mirties liudijimo originalą, o jeigu tokio bendrai gyvenančio asmens nėra, pervedamos į vaiko (įvaikio) ar vaikų (įvaikių) vardu atidarytą sąskaitą banke. Mirus vienam gyvenančiam asmeniui, piniginės socialinės paramos teikimas nutraukiamas nuo jo mirties mėnesio pirmos dienos, o už praėjusį laikotarpį paskirta ir neatsiimta piniginė socialinė parama neišmokama.
56. Kai Prašymas – paraiška piniginei socialinei paramai gauti (toliau – prašymas-paraiška) ir kiti priklausantys dokumentai, pateikti po šio aprašo 10 punkte nurodytų terminų, vieno gyvenančio asmens arba bendrai gyvenančių asmenų duomenys gali būti įtraukiami į kito mėnesio žiniaraščius ir piniginė socialinė parama teisės aktų nustatyta tvarka išmokama už praėjusius mėnesius.
57. Savivaldybės administracijos Buhalterijos skyrius perveda socialines pašalpas ir kompensacijas į asmenų nurodytas sąskaitas arba piniginės socialinės paramos išmokėjimo paslaugas teikiančiam paslaugų teikėjui iki kito mėnesio 20 dienos įskaitytinai.
58. Jeigu asmuo reikalingų dokumentų ir/ar informacijos negali pateikti dėl objektyvių priežasčių (ligos ar iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų pavėluotai gautų duomenų ir kitų, nuo asmens nepriklausančių, priežasčių), socialinė pašalpa, asmeniui pateikus laisvos formos prašymą Socialinės paramos skyriui įvertinus aplinkybes, gali būti išmokėta atskiru pavedimu Socialinės paramos skyriaus sprendimu per 5 darbo dienas nuo prašymo priėmimo dienos.
59. Laiku neatsiimta socialinė pašalpa išmokama, jeigu dėl jos buvo kreiptasi ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo paskutinio mėnesio, už kurį socialinė pašalpa buvo paskirta.
VIII SKYRIUS
PAGRINDAI, KURIEMS ESANT PINIGINĖ SOCIALINĖ PARAMA SKIRIAMA KITAIS ATVEJAIS
61. Seniūnijos komisijai patikrinus bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens buities, gyvenimo sąlygas, turimą turtą bei užimtumą, surašius Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą ir atsižvelgiant į jame pateiktus pagrįstus seniūnijų komisijų pasiūlymus, kuriuose turi būti nurodomas ir siūlomas taikyti 61 punkte numatytas atvejis skiriant piniginę socialinę paramą, prašymus - paraiškas apsvarsčius Komisijoje, Komisijos nutarimu gali būti skiriama:
61.1. socialinė pašalpa, jeigu bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos yra mažesnės už valstybės remiamas pajamas bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui, tačiau bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo neatitinka Įstatymo 6 straipsnio 1 ar 3 punkte nustatytų reikalavimų;
61.2. kompensacija, jeigu išlaidos už būsto šildymą, už faktinį geriamojo vandens ir (ar) karšto vandens kiekį atitinka Įstatymo 11 straipsnio nustatytus kompensuojamus dydžius, tačiau bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo neatitinka Įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 1 ar 2 punkte nustatytų reikalavimų;
61.3. socialinė pašalpa ir kompensacijos bendrai gyvenantiems asmenims, kurie nėra sudarę teismo patvirtintos sutarties dėl vaiko (įvaikio) materialinio išlaikymo arba dėl išlaikymo ir (ar) tėvystės nustatymo nesikreipė į teismą arba dėl išlaikymo ir (ar) tėvystės nustatymo kreipėsi į teismą, bet tėvystė nebuvo nustatyta ir (ar) išlaikymas nebuvo priteistas arba pareiškimas paliktas nenagrinėtas;
61.4. socialinė pašalpa bendrai gyvenantiems asmenims atskirai, kai santuokos nutraukimo bylos nagrinėjimo metu yra ginčas;
61.5. socialinė pašalpa, jeigu bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens vidutinės pajamos per mėnesį ne daugiau kaip 50 procentų viršija valstybės remiamų pajamų dydį ir bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo atitinka Įstatymo 6 straipsnio 1 ir 3 punktuose nustatytus reikalavimus: vienam gyvenančiam asmeniui ir dviem bendrai gyvenantiems asmenims – 25 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio; trims ir keturiems bendrai gyvenantiems asmenims – 50 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio; penkiems ir daugiau bendrai gyvenantiems asmenims – 70 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio;
61.6. būsto šildymo išlaidų kompensacija vienam gyvenančiam asmeniui arba bendrai gyvenantiems asmenims, jeigu jie deklaruoja gyvenamąją vietą jų nuosavybės teise turimame būste arba nuomojasi būstą, kuris Nekilnojamojo turto registre nėra įregistruotas kaip gyvenamosios patalpos arba atskira gyvenamoji patalpa, kai bendraturčių nuosavybės teisės dalys nėra nustatytos;
61.7. būsto šildymo išlaidų kompensacija, jeigu daugiabučio namo buto savininkas neatitinka Įstatymo 7 straipsnio 5 dalyje nustatytų reikalavimų;
61.8. socialinė pašalpa ir kompensacijos bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui, kai jiems piniginė socialinė parama neskiriama Įstatymo 21 straipsnio 11 dalyje nustatytu atveju;
61.9. socialinė pašalpa, nemažinant socialinės pašalpos dydžio, kaip nustatyta Įstatymo 10 straipsnio 2 dalies 1–5 punktuose, jeigu Lietuvos teritorinė darbo birža ar kitos valstybės valstybinė įdarbinimo tarnyba socialinės pašalpos teikimo laikotarpiu nepasiūlė darbo arba nepasiūlė dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, pateikus pažymą iš Lietuvos teritorinės darbo biržos;
61.10. piniginė socialinė parama kaip vienam gyvenančiam asmeniui pilnamečiui vaikui (įvaikiui) iki 24 metų, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant laikotarpį nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos) ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje (įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį), kai mirė vienas iš jo tėvų (įtėvių);
61.11. būsto šildymo išlaidų kompensacija už didesnį, negu nustatyta Įstatymo 12 straipsnio 1 dalies 1 punkte, naudingojo būsto ploto normatyvą ir (ar) kompensuojama didesnė būsto šildymo išlaidų dalis, negu nustatyta Įstatymo 7 straipsnio 2 dalies 1 punkte ir 11 straipsnio 1 dalies 1 punkte, bet ne didesnė kaip 10 procentų skirtumo tarp bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui dydžio.
Punkto pakeitimai:
Nr. V17-494, 2015-11-26, paskelbta TAR 2015-12-01, i. k. 2015-19076
62 Šio aprašo 61 punkte nustatytais atvejais piniginė socialinė parama skiriama Komisijos nutarimu ne ilgiau kaip 6 mėnesiams per metus:
62.2. iki prašymo-paraiškos pateikimo dienos įsidarbinus ir nepertraukiamai išdirbus ne mažiau kaip 3 mėnesius, prieš kuriuos 6 mėnesius ir ilgiau buvo registruoti Lietuvos teritorinėje darbo biržoje;
62.3. kreipiantis socialinės pašalpos pakartotinai (pasibaigus nustatytam šio aprašo 62.2. papunktyje skirtos pašalpos laikotarpiui), iki prašymo-paraiškos pateikimo dienos turi būti nepertraukiamai išdirbęs ne mažiau kaip 6 mėnesius.
Punkto pakeitimai:
Nr. V17-494, 2015-11-26, paskelbta TAR 2015-12-01, i. k. 2015-19076
IX SKYRIUS
PINIGINĘ SOCIALINĘ PARAMĄ GAUNANČIŲ ASMENŲ TEISĖS IR PAREIGOS
63. Socialinės paramos gavėjai turi teisę gauti visą reikiamą informaciją piniginės socialinės paramos klausimais.
64. Piniginę socialinę paramą gaunantys nepasiturintys gyventojai vykdo Įstatymo 25 straipsnyje nustatytas pareigas.
65. Asmenys, pateikę prašymą-paraišką piniginei socialinei paramai gauti arba ją gaunantys, taip pat privalo:
65.1. sudaryti Savivaldybės administracijos atsakingiems specialistams, seniūnijų komisijų ar Komisijos nariams galimybę tikrinti gyvenimo sąlygas, turimą turtą ir užimtumą;
65.2. pasirašyti Buities tyrimo ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą (nesutikus su Buities tyrimo ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akte pateikta informacija, pasirašyti nurodant nesutikimo priežastis);
X SKYRIUS
NETEISĖTAI GAUTOS PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS IŠIEŠKOJIMAS
66. Neteisėtai gauta piniginė socialinė parama išieškoma Įstatymo aštuntame skirsnyje nustatyta tvarka:
66.1. Nustačius, kad bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo piniginę socialinę paramą gavo neteisėtai, nes kreipimosi dėl piniginės socialinės paramos metu pateikė neteisingus duomenis apie turtą, gaunamas pajamas, bendrai gyvenančius asmenis arba kitus duomenis, reikalingus piniginei socialinei paramai skirti, arba paramos teikimo laikotarpiu per mėnesį nepranešė apie materialinės padėties pasikeitimą ar atsiradusias aplinkybes, turinčias įtakos teisei į piniginę socialinę paramą arba piniginės socialinės paramos dydžiui, bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo neteisėtai gautą pinigų sumą turi grąžinti arba ją sumokėti dalimis.
66.2. Asmenys, neteisėtai gavę Įstatymo nustatytą socialinę paramą, tačiau neturintys galimybės Savivaldybės administracijai grąžinti įsiskolinimo per mėnesį nuo Socialinės paramos skyriaus pareikalavimo dienos, gali grąžinti įsiskolinimą dalimis pagal sudarytą su Socialinės paramos skyriumi sutartį.
66.3. Negrąžinta neteisėtai gauta piniginė socialinė parama yra išskaičiuojama vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioto asmens sprendimu iš piniginę socialinę paramą gaunančiam asmeniui paskirtos piniginės socialinės paramos sumos išskaičiuojant ne daugiau kaip po 20 procentų mokėtinos sumos per mėnesį, jeigu nėra piniginę socialinę paramą gaunančio asmens raštu pateikto sutikimo išskaičiuoti didesnę mokėtinos sumos dalį per mėnesį ar visą mokėtiną sumą.
XI SKYRIUS
PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS FINANSAVIMAS IR NEPANAUDOTŲ SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMAS
67. Piniginę socialinę paramą savivaldybė teikia vykdydama savarankiškąją savivaldybių funkciją, kuri yra finansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų.
68. Piniginė socialinė parama finansuojama vadovaujantis Įstatymo 4 straipsniu. Savivaldybės administracijos Finansų skyrius užtikrina piniginės socialinės paramos finansavimą savivaldybėje teisės aktų nustatyta tvarka.
69. Piniginei socialinei paramai administruoti skiriamų lėšų suma negali būti mažesnė už praėjusių metų faktines išlaidas piniginei socialinei paramai administruoti.
70. Nepanaudotos savivaldybės biudžeto lėšos piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti, atsižvelgiant į poreikį, pirmiausiai naudojamos kitai socialinei paramai finansuoti ir administruoti, socialinėms paslaugoms (jų kokybei gerinti ir plėtrai, atsižvelgiant į strateginius ir/ar socialinių paslaugų planus) ir kitoms Socialinės apsaugos programos priemonėms finansuoti.
71. Nepanaudotų savivaldybės biudžeto lėšų piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti naudojimą organizuoja, administruoja ir kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į savivaldybės strateginio planavimo dokumentus, savivaldybės prioritetus, programų koordinatorių pasiūlymus, lėšų skyrimo reikalingumą programoms, planams įgyvendinti, rezultatams pasiekti. Nepanaudotos savivaldybės biudžeto lėšos gali būti naudojamos ir kitoms savivaldybės reikmėms.
Punkto pakeitimai:
Nr. V17-494, 2015-11-26, paskelbta TAR 2015-12-01, i. k. 2015-19076
72. Piniginei socialinei paramai skirtas lėšas apskaito Savivaldybės administracijos Buhalterijos skyriaus specialistai.
XII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
74. Jeigu socialinė pašalpa ar kompensacijos bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui priklauso pagal dvi ar daugiau Įstatymo ir šio aprašo nuostatų, taikoma ta nuostata, kuri bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui yra palankiausia.
75. Sprendimas dėl piniginės socialinės paramos skyrimo ar neskyrimo gali būti skundžiamas Savivaldybės administracijos direktoriui ir kitoms institucijoms Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
76. Savivaldybės administracija skiria vienkartines pašalpas Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.
Papildyta punktu:
Nr. V17-494, 2015-11-26, paskelbta TAR 2015-12-01, i. k. 2015-19076
Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo Kaišiadorių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo
priedas
(Prašymo-paraiškos forma)
┌ ┐
Dokumento gavimo registracijos žyma
└ ┘
ASMENS, KURIS KREIPIASI DĖL PAPILDOMOS SOCIALINĖS PAŠALPOS DALIES1 |
||||||||||||||||||||||||||
Vardas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asmens kodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 Jei kreipiasi fizinio asmens atstovas, įrašomi atstovaujamojo duomenys
Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas |
Deklaravimo data2 |
|
Telefono Nr. |
|
El. paštas |
Faktinės gyvenamosios vietos adresas3 |
Įrašymo į apskaitą data2 |
|
Telefono Nr. |
|
El. paštas |
2 Duomenys gaunami iš valstybės registrų
3 Nurodomas tik tuo atveju, jeigu asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos arba jo faktinė gyvenamoji vieta nesutampa su deklaruota gyvenamąja vieta
______________________________________
(savivaldybės (seniūnijos) pavadinimas)
PRAŠYMAS-PARAIŠKA
SKIRTI PAPILDOMĄ SOCIALINĖS PAŠALPOS DALĮ MIRUS VIENAM IŠ TĖVŲ
20____ m. _____________________ d.
£ 1. Prašau skirti papildomą socialinės pašalpos dalį mirus vienam iš tėvų.
2. Prašau mokėti papildomą socialinės pašalpos dalį mirus vienam iš tėvų (reikalingą variantą pažymėkite taip Q):
c Už kiekvieną mėnesį (Pažyma apie priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį bei kitas išmokas (toliau – Pažyma) pateikiama už kiekvieną praėjusį mėnesį).
c Už 3 mėnesius (Pažyma pateikiama už 3 praėjusius mėnesius).
c Už 6 mėnesius (Pažyma pateikiama už 6 praėjusius mėnesius).
c 3. Patvirtinu, kad duomenys, nurodyti Šeimos duomenų socialinei paramai SP-1 formoje bei Duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį SP-2 formoje, nepasikeitė ir jų tikslinti nereikia.
Esant pasikeitimams, turite patikslinti SP-1 ir SP-2 formas.
4. Prašau papildomą socialinės pašalpos dalį mirus vienam iš tėvų mokėti:
c Banke
|
___________________________________________________________________ (banko pavadinimas, jo filialo (skyriaus) pavadinimas, banko kodas) ____________________________ ________________________________ (asmens sąskaitos Nr.) (mokėjimo kortelės pavadinimas ir Nr.) |
|||
|
|
|||
|
|
|||
c Pašto skyriuje |
Nr. ______________________ |
|
||
|
(pašto skyriaus Nr.) |
|||
5. TVIRTINU, kad pateikta informacija teisinga.
6. ŽINAU IR SUTINKU:
6.1. kad piniginės socialinės paramos teikimo tikslais apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis informacija bus renkama iš kitų institucijų;
6.2. kad duomenys gali būti teikiami kitoms institucijoms.
7. PATEIKIU pirmojo suaugusio bendrai gyvenančio asmens (pareiškėjo) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę, naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą (pabraukti).
8. INFORMACIJĄ APIE PRIIMTĄ SPRENDIMĄ DĖL PAPILDOMOS SOCIALINĖS PAŠALPOS DALIES MIRUS VIENAM IŠ TĖVŲ SKYRIMO AR NESKYRIMO PRAŠAU TEIKTI (nurodyti vieną iš būdų):
£ paštu, adresas _______________________________________________________________________;
£ elektroniniu paštu, el. p. adresas _________________________________________________________;
£ telefonu, tel.Nr. ______________________________________________________________________.
9. INFORMACINĮ LAPELĮ GAVAU: c Taip c Ne
10. PRIDEDAMA4 (pridedamus dokumentus pažymėti Q ):
£ 10.1. Mirties liudijimo kopija ___lapas.
£ 10.2. Pažyma apie priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį bei kitas išmokas, ____ lapų.
£ 10.3. Kiti _____________________________________________________________________________
4 Pareiškėjui nereikia pateikti dokumentų, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.
Pareiškėjas __________________ ____________________________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _
Bylos Nr. ____________
Prašymas skirti papildomą socialinės pašalpos dalį mirus vienam iš tėvų Nr. _________ gautas __________________ (gavimo data)
cPateikti visi reikalingi dokumentai.
cNepateikti papildomai socialinės pašalpos daliai mirus vienam iš tėvų gauti reikalingi dokumentai:
Nepateikti dokumentai |
Pateikimo data |
Dokumentus priėmusio darbuotojo vardas, pavardė ir parašas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prašymą-paraišką ir dokumentus priėmė
Pakeitimai:
1.
Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. V17-494, 2015-11-26, paskelbta TAR 2015-12-01, i. k. 2015-19076
Dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimo Nr. V17-16 „Dėl Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo Kaišiadorių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. V17-295, 2016-10-27, paskelbta TAR 2016-10-28, i. k. 2016-25859
Dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimo Nr. V17-16 „Dėl Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo Kaišiadorių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
_________________________
(pareigų pavadinimas) ___________________ _____________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)