LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2006 M. BALANDŽIO 12 D. ĮSAKYMO NR. A1-104/D1-186 „DĖL SAUGAUS DARBO ORGANIZAVIMO IR DARBO VIETŲ ĮRENGIMO REIKALAVIMŲ NAUDINGŲJŲ IŠKASENŲ GAVYBOS ĮMONĖSE PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. balandžio 7 d. Nr. A1-182/D1-332

Vilnius

 

 

1. Pakeičiame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. balandžio 12 d. įsakymą Nr. A1-104/D1-186 „Dėl Saugaus darbo organizavimo ir darbo vietų įrengimo reikalavimų naudingųjų iškasenų gavybos įmonėse patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiame preambulę ir ją išdėstome taip:

„Siekdami gerinti darbuotojų saugą ir sveikatą, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo 15 straipsnio 2 dalimi ir įgyvendindami 1992 m. lapkričio 3 d. Tarybos direktyvą 92/91/EEB dėl darbuotojų saugos ir sveikatos apsaugos gerinimo būtiniausių reikalavimų, taikomų naudingųjų iškasenų gavybos mechaniniais gręžiniais įmonėse (vienuoliktoji atskira direktyva, kaip numatyta Direktyvos 89/391/EEB 16 straipsnio 1 dalyje) (OL 2004 m. specialusis leidimas, 5 skyrius, 2 tomas, p. 118), ir 1992 m. gruodžio 3 d. Tarybos direktyvą 92/104/EEB dėl būtiniausių darbuotojų saugos ir sveikatos apsaugos gerinimo reikalavimų, taikomų naudingųjų iškasenų antžeminės ir požeminės gavybos įmonėse (dvyliktoji atskira direktyva, kaip numatyta Direktyvos 89/391/EEB 16 straipsnio 1 dalyje) (OL 2004 m. specialusis leidimas, 5 skyrius, 2 tomas, p. 134):“.

1.2. Pakeičiame nurodytu įsakymu patvirtintus Saugaus darbo organizavimo ir darbo vietų įrengimo reikalavimus naudingųjų iškasenų gavybos mechaniniais gręžiniais įmonėse:

1.2.1. Pakeičiame 5 punktą ir jį išdėstome taip:

„5. Kitos šių reikalavimų sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos darbo kodekso, Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo bei kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.“

1.2.2. Pakeičiame 7 punktą ir jį išdėstome taip:

„7. Įmonės vadovas, laikydamasis Profesinės rizikos vertinimo bendrųjų nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. A1-457/V-961 „Dėl Profesinės rizikos vertinimo bendrųjų nuostatų patvirtinimo“, nustatytos tvarkos, vadovaudamasis šiais reikalavimais ir kitais darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktais, privalo organizuoti profesinės rizikos vertinimą, kad būtų ištirti, įvertinti esami ir galimi rizikos saugai ir sveikatai veiksniai, parengti Įmonės saugos ir sveikatos dokumentą ir, prireikus, Profesinės rizikos šalinimo ar mažinimo priemonių planą.“

1.2.3. Pakeičiame 8 punktą ir jį išdėstome taip:

„8. Įmonės saugos ir sveikatos dokumente turi būti nurodyti duomenys, charakterizuojantys profesinę riziką, tokie kaip įmonės naudojamų įrenginių atitiktis darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimams, vertinant riziką nustatyti ir įvertinti įmonėje esantys darbuotojų sveikatai kenksmingi ir / ar pavojingi veiksniai (nurodytos darbo vietos, kuriose yra arba galima rizika būti traumuotam ir / ar paveiktam darbo aplinkos veiksnių) ir kiti duomenys.“

1.2.4. Pakeičiame 9 punktą ir jį išdėstome taip:

„9. Profesinės rizikos šalinimo ar mažinimo priemonių plane turi būti nurodytos prevencinės priemonės įmonėje nustatytiems rizikos veiksniams šalinti ir / ar mažinti iki teisės aktuose nustatytų leidžiamų dydžių.“

1.2.5. Pakeičiame 10 punktą ir jį išdėstome taip:

„10. Įmonės saugos ir sveikatos dokumentas turi būti pradedamas pildyti prieš pradedant naudingųjų iškasenų gavybos mechaniniais gręžiniais darbus bei peržiūrėtas ir papildytas (patikslintas), jei darbovietėje įvyksta esminių pokyčių, ji modernizuojama ar pertvarkoma. Jei būtina, papildomas (patikslinamas) ir Profesinės rizikos šalinimo ar mažinimo priemonių planas.“

1.2.6. Pakeičiame nurodytų reikalavimų 1 priedą:

1.2.6.1. Pakeičiame 2 punktą ir jį išdėstome taip:

„2. Kiekvienoje darbovietėje įmonės vadovas paskiria darbdavio įgaliotą asmenį darbuotojų saugai ir sveikatai, atsakingą už prevencinių priemonių įgyvendinimo koordinavimą įmonėje, ir Įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų pavyzdinių nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 2 d. įsakymu Nr. A1-266/V-575Dėl Įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų pavyzdinių nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka įmonėje steigia darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybą. Įmonės vadovas gali neskirti darbdavio įgalioto asmens darbuotojų saugai ir sveikatai ir gali nesteigti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos, jeigu jis pats vykdo įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas ir, kaip nustatyta Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendruosiuose nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. A1-287/V-611 „Dėl Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendrųjų nuostatų patvirtinimo“, yra apmokytas bei atestuotas ir įmonės darbuotojų skaičius neviršija 9.“

1.2.6.2. Pakeičiame 6 punktą ir jį išdėstome taip:

„6. Įmonėje privalo būti parengtos rašytinės darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos, kaip užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą bei kaip saugiai naudotis įrenginiais. Instrukcijose turi būti pateikta informacija, kaip naudotis gelbėjimo įrenginiais, bei apie veiksmus, kurių reikės imtis įvykus avarijai darbovietėje ar šalia jos. Rengiant rašytines instrukcijas vadovaujamasi Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijų rengimo ir darbuotojų, darbdavių susitarimu pasiųstų laikinam darbui į įmonę iš kitos įmonės, instruktavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2012 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu Nr. V-240 Dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijų rengimo ir darbuotojų, darbdavių susitarimu pasiųstų laikinam darbui į įmonę iš kitos įmonės, instruktavimo tvarkos aprašo patvirtinimo.“

1.2.7. Pakeičiame nurodytų reikalavimų 2 priedą:

1.2.7.1. Pakeičiame 1.1 papunktį ir jį išdėstome taip:

 

„1.1. projektuojant, statant, įrengiant, pradedant naudoti, naudojant ir prižiūrint darbovietes, būtina imtis prevencinių priemonių, neleidžiančių kilti ir išplisti gaisrui Įmonės saugos ir sveikatos dokumente nurodytose vietose, kuriose galimas užsidegimas. Kilus gaisrui, reikia būti pasirengus greitai ir veiksmingai jį užgesinti;“.

1.2.7.2. Pakeičiame 10 punktą ir jį išdėstome taip:

„10. Darbovietėse, kuriose nuolat yra darbuotojų, įmonės vadovas reguliariai rengia saugos pratybas. Tokių pratybų tikslas yra išmokyti darbuotojus, kuriems buvo pavestos specifinės užduotys, kaip naudotis avarinėmis priemonėmis, jas valdyti įvykus avarijai, ir patikrinti jų žinias bei įgūdžius pagal Įmonės saugos ir sveikatos dokumente nurodytus kriterijus.“

1.2.7.3. Pakeičiame 13 punktą ir jį išdėstome taip:

„13. Pirmosios pagalbos patalpos ir priemonės turi atitikti šiuos reikalavimus:

13.1. pirmosios pagalbos priemonės turi būti parenkamos atsižvelgiant į atliekamų darbų pobūdį ir darbuotojų skaičių. Būtina įrengti vieną ar kelias pirmosios pagalbos patalpas. Pirmosios pagalbos patalpose matomose vietose turi būti pakabintos pirmosios pagalbos teikimo instrukcijos įvykus nelaimingiems atsitikimams;

13.2. pirmosios pagalbos patalpose turi būti reikalingų pirmosios pagalbos įrenginių ir priemonių, į patalpas turi būti lengvai patenkama su neštuvais. Šios patalpos turi būti pažymėtos ir šių patalpų vieta darbovietėje turi būti nurodyta rodyklėmis, kaip tai nurodyta Saugos ir sveikatos ženklų naudojimo darbovietėse nuostatuose;

13.3. reikiamų pirmosios pagalbos priemonių turi būti visose vietose, kuriose jų gali prireikti atsižvelgiant į darbo sąlygas ir darbo pobūdį. Šios priemonės ir jų laikymo vietos turi būti atitinkamai pažymėtos ir lengvai pasiekiamos;

13.4. atsižvelgdamas į įmonės veiklos ypatumus ir darbuotojų skaičių, įmonės vadovas ar jo pavedimu darbdavio įgaliotas asmuo darbuotojų saugai ir sveikatai paskiria reikiamą darbuotojų skaičių ir organizuoja periodišką jų apmokymą, kaip naudotis pirmosios pagalbos priemonėmis.“

1.2.8. Pakeičiame nurodytų reikalavimų 3 priedą:

1.2.8.1. Pakeičiame 4.2 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstome taip:

„4.2. visose darbovietėse, įvertinant Įmonės saugos ir sveikatos dokumente nurodytus rizikos veiksnius, būtina įrengti gaisro aptikimo ir apsaugos nuo gaisro sistemas, turėti parengtus gaisro gesinimo įrenginius ir signalizaciją. Gaisro aptikimo, apsaugos nuo gaisro, gaisro gesinimo įrenginių ir gaisro signalizacijos sistemos, atsižvelgiant į darbovietėje atliekamų darbų pobūdį, naudojamas medžiagas, išgaunamas ar išsiskiriančias medžiagas, gali susidėti iš:“.

1.2.8.2. Pakeičiame 17 punktą ir jį išdėstome taip:

„17. Darbovietėse, kurios įrengtos jūroje ir kuriose paprastai būna darbuotojų, reguliariai turi būti rengiamos saugos pratybos, kurių metu visi darbuotojai, kuriems buvo pavestos specifinės užduotys, susijusios su avarinių priemonių naudojimu, valdymu ar eksploatavimu, būtų išmokyti jas atlikti, atsižvelgiant į Įmonės saugos ir sveikatos dokumente nustatytus kriterijus. Darbuotojai, jei reikia, turi būti mokomi teisingai naudotis šiomis priemonėmis, jas valdyti ir eksploatuoti. Visos per saugos pratybas naudotos avarinės priemonės patikrinamos, išvalomos ir, prireikus, pakartotinai įkraunamos ar pakeičiamos naujomis, o visi naudoti nešiojami prietaisai grąžinami į įprastą laikymo vietą, patikrinama, ar išsigelbėjimo valtys tinkamos naudoti.“

1.2.8.3. Pakeičiame VI skyriaus pavadinimą ir jį išdėstome taip:

„VI. PIRMOSIOS PAGALBOS IR MEDICINOS PAGALBOS PATALPOS BEI PRIEMONĖS“.

1.2.8.4. Pakeičiame 20 punktą ir jį išdėstome taip:

„20. Pirmosios pagalbos ir medicinos pagalbos patalpos bei priemonės turi atitikti šiuos reikalavimus:

20.1. atsižvelgiant į darbuotojų skaičių ir veiklos pobūdį, turi būti įrengtos viena ar kelios pirmosios pagalbos patalpos;

20.2. medicinos pagalbai suteikti atsižvelgiant į aplinkybes, kur reikia gydytojo nurodymu, įrengiamos medicinos pagalbos patalpos, aprūpintos reikiama įranga, prietaisais ir vaistais, bei užtikrinama, kad dirbtų pakankamai specialistų. Pirmosios pagalbos ir medicinos pagalbos patalpos turi būti pažymėtos pagal Saugos ir sveikatos ženklų naudojimo darbovietėse nuostatų reikalavimus;

20.3. reikiamų pirmosios pagalbos priemonių turi būti visose vietose, kuriose jų gali prireikti, atsižvelgiant į darbo sąlygas. Pirmosios pagalbos priemonės turi būti lengvai pasiekiamos ir pažymėtos pagal Saugos ir sveikatos ženklų naudojimo darbovietėse nuostatų reikalavimus.“

1.2.8.5. Pakeičiame 21.1 papunktį ir jį išdėstome taip:

„21.1. remiantis profesinės rizikos vertinimo rezultatais, darbuotojų apgyvendinimo patalpose turi būti užtikrinta apsauga nuo sprogimo padarinių, dūmų ir dujų įsiskverbimo bei nuo gaisro kilimo ir išplitimo;“.

1.3. Pakeičiame nurodytu įsakymu patvirtintus Saugaus darbo organizavimo ir darbo vietų įrengimo reikalavimus naudingųjų iškasenų gavybos atvirais ir požeminiais kasiniais įmonėse:

1.3.1. Pakeičiame 5 punktą ir jį išdėstome taip:

„5. Kitos šių reikalavimų sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos darbo kodekso, Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo bei kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.“

1.3.2. Pakeičiame 6.1 papunktį ir jį išdėstome taip:

„6.1. darbovietės būtų suprojektuotos, pastatytos, pradėtos naudoti, naudojamos ir prižiūrimos taip, kad darbuotojas galėtų atlikti jam pavestus darbus, nepakenkdamas savo bei kitų darbuotojų saugai ir sveikatai. Naudingųjų iškasenų gavybos, sąvartų įrengimo, kasybos atliekų įrenginių formavimo ir priežiūros darbai gali būti vykdomi tik pagal patvirtintą žemės gelmių naudojimo planą, nurodytą Lietuvos Respublikos žemės gelmių įstatymo 14 straipsnyje;“.

1.3.3. Pakeičiame 7 punktą ir jį išdėstome taip:

„7. Įmonės vadovas, laikydamasis Profesinės rizikos vertinimo bendrųjų nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. A1-457/V-961 „Dėl Profesinės rizikos vertinimo bendrųjų nuostatų patvirtinimo“, nustatytos tvarkos, vadovaudamasis šiais reikalavimais ir kitais darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktais, privalo organizuoti profesinės rizikos vertinimą, kad būtų ištirti, įvertinti esami ir galimi rizikos saugai ir sveikatai veiksniai, parengti Įmonės saugos ir sveikatos dokumentą bei, prireikus, Profesinės rizikos šalinimo ar mažinimo priemonių planą.“

1.3.4. Pakeičiame 8 punktą ir jį išdėstome taip:

„8. Įmonės saugos ir sveikatos dokumente turi būti nurodyti duomenys, charakterizuojantys profesinę riziką, tokie kaip įmonės naudojamų įrenginių atitiktis darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimams, atliekant rizikos vertinimą nustatyti ir įvertinti įmonėje esantys darbuotojų sveikatai kenksmingi ir / ar pavojingi veiksniai (nurodytos darbo vietos, kuriose yra arba galima rizika būti traumuotam ir / ar paveiktam darbo aplinkos veiksnių) ir kiti duomenys.“

1.3.5. Pakeičiame 9 punktą ir jį išdėstome taip:

„9. Profesinės rizikos šalinimo ar mažinimo priemonių plane turi būti nurodytos prevencinės priemonės įmonėje nustatytiems rizikos veiksniams šalinti ir / ar mažinti iki teisės aktuose nustatytų leidžiamų dydžių.“

1.3.6. Pakeičiame 10 punktą ir jį išdėstome taip:

„10. Įmonės saugos ir sveikatos dokumentas turi būti pradedamas pildyti prieš pradedant naudingųjų iškasenų gavybos atvirais ir požeminiais kasiniais darbus bei peržiūrėtas ir papildytas (patikslintas), jei darbovietėje įvyksta esminių pokyčių, ji modernizuojama ir pertvarkoma.

Jei būtina, papildomas (patikslinamas) ir Profesinės rizikos šalinimo ar mažinimo priemonių planas.“

1.3.7. Pakeičiame nurodytų reikalavimų 1 priedą:

1.3.7.1. Pakeičiame 2 punktą ir jį išdėstome taip:

„2. Kiekvienoje darbovietėje įmonės vadovas paskiria darbdavio įgaliotą asmenį darbuotojų saugai ir sveikatai, atsakingą už prevencinių priemonių įgyvendinimo koordinavimą įmonėje, ir Įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų pavyzdinių nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 2 d. įsakymu Nr. A1-266/V-575 „Dėl Įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų pavyzdinių nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka įmonėje steigia darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybą. Įmonės vadovas gali neskirti darbdavio įgalioto asmens darbuotojų saugai ir sveikatai ir gali nesteigti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos, jeigu jis pats vykdo įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas ir, kaip nustatyta Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendruosiuose nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. A1-287/V-611 „Dėl Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendrųjų nuostatų patvirtinimo“, yra apmokytas bei atestuotas ir įmonės darbuotojų skaičius neviršija 9.“

1.3.7.2. Pakeičiame 6 punktą ir jį išdėstome taip:

„6. Įmonėje privalo būti parengtos rašytinės darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos, kaip užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą bei kaip saugiai naudotis įrenginiais. Instrukcijose turi būti pateikta informacija, kaip naudotis gelbėjimo įrenginiais, bei apie veiksmus, kurių reikės imtis įvykus avarijai darbovietėje ar šalia jos. Rengiant rašytines instrukcijas vadovaujamasi Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijų rengimo ir darbuotojų, darbdavių susitarimu pasiųstų laikinam darbui į įmonę iš kitos įmonės, instruktavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2012 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu Nr. V-240 „Dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijų rengimo ir darbuotojų, darbdavių susitarimu pasiųstų laikinam darbui į įmonę iš kitos įmonės, instruktavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.“

1.3.7.3. Pakeičiame 18.1 papunktį ir jį išdėstome taip:

„18.1. projektuojant, statant, įrengiant, pradedant naudoti, naudojant ir prižiūrint darbovietes, būtina imtis prevencinių priemonių, neleidžiančių kilti ir išplisti gaisrui Įmonės saugos ir sveikatos dokumente nurodytose vietose, kuriose galimas užsidegimas. Kilus gaisrui, reikia būti pasirengus greitai ir veiksmingai jį užgesinti;“.

1.3.7.4. Pakeičiame 26 punktą ir jį išdėstome taip:

„26. Darbovietėse, kuriose paprastai yra darbuotojų, įmonės vadovas reguliariai rengia saugos pratybas. Tokių pratybų tikslas yra išmokyti darbuotojus, kuriems buvo pavestos specifinės užduotys, kaip naudotis avarinėmis priemonėmis, jas valdyti įvykus avarijai, ir patikrinti jų žinias bei įgūdžius. Prireikus darbuotojai turi būti mokomi teisingai naudotis šiomis priemonėmis, jas valdyti.“

1.3.7.5. Pakeičiame IX skyriaus pavadinimą ir jį išdėstome taip:

„IX. PIRMOSIOS PAGALBOS PATALPOS IR PRIEMONĖS“.

1.3.7.6. Pakeičiame 27 punktą ir jį išdėstome taip:

„27. Pirmosios pagalbos patalpos ir priemonės turi atitikti šiuos reikalavimus:

27.1. reikiamų pirmosios pagalbos priemonių turi būti visose vietose, kuriose jų gali prireikti, atsižvelgiant į darbo sąlygas ir darbo pobūdį. Šios priemonės ir jų laikymo vietos turi būti atitinkamai pažymėtos ir lengvai pasiekiamos;

27.2. atsižvelgiant į darbovietės dydį, atliekamų darbų pobūdį, darbuotojų skaičių, įmonėje įvykstančių nelaimingų atsitikimų dažnumą, būtina įrengti vieną ar kelias pirmosios pagalbos patalpas. Pirmosios pagalbos patalpose matomose vietose turi būti pakabintos pirmosios pagalbos teikimo instrukcijos, kaip elgtis įvykus nelaimingiems atsitikimams darbe;

27.3. pirmosios pagalbos patalpose turi būti reikalingų pirmosios pagalbos įrenginių ir priemonių, į patalpas turi būti lengvai patenkama su neštuvais. Šios patalpos turi būti pažymėtos ir šių patalpų vieta darbovietėje turi būti nurodyta rodyklėmis, kaip tai nurodyta Saugos ir sveikatos ženklų naudojimo darbovietėse nuostatuose;

27.4. atsižvelgdamas į įmonės veiklos ypatumus ir darbuotojų skaičių, įmonės vadovas ar jo pavedimu darbdavio įgaliotas asmuo darbuotojų saugai ir sveikatai paskiria reikiamą skaičių darbuotojų ir organizuoja periodišką jų apmokymą, kaip naudotis pirmosios pagalbos priemonėmis.“

1.3.8. Pakeičiame nurodytų reikalavimų 2 priedą:

1.3.8.1. Pakeičiame 2 punktą ir jį išdėstome taip:

„2. Įmonės saugos ir sveikatos dokumentas turi būti peržiūrimas ir papildomas (patikslinamas), kaip nurodyta šių reikalavimų 10 punkte. Jis turi būti laikomas darbovietėje, kad bet kuriuo metu būtų galima jį patikrinti.

Darbai turi būti vykdomi atsižvelgiant į Įmonės saugos ir sveikatos dokumente įvertintą ir nustatytą riziką ir numatytas priemones jai išvengti.“

1.3.8.2. Pakeičiame 3 punktą ir jį išdėstome taip:

„3. Darbai turi būti organizuojami atsižvelgiant į Įmonės saugos ir sveikatos dokumente nustatytą griūčių ar žemės nuošliaužų riziką. Siekiant užtikrinti darbuotojų saugą, iškasenų sankrovų ir gavybos paviršių aukštis ir šlaitas turi būti tokių matmenų, kad atitiktų žemės paviršiaus pobūdį, stabilumą bei pasirinktus darbo metodus.“

1.3.9. Pakeičiame nurodytų reikalavimų 3 priedą:

1.3.9.1. Pakeičiame 2 punktą ir jį išdėstome taip:

„2. Įmonės saugos ir sveikatos dokumentas turi būti peržiūrimas ir papildomas (patikslinamas), kaip nurodyta šių reikalavimų 10 punkte. Jis turi būti laikomas darbovietėje, kad bet kuriuo metu būtų galima jį patikrinti.

Darbai turi būti vykdomi atsižvelgiant į Įmonės saugos ir sveikatos dokumente įvertintą ir nustatytą riziką ir numatytas priemones jai išvengti.“

1.3.9.2. Pakeičiame 20 punktą ir jį išdėstome taip:

„20. Šachtose, kuriose išgaunama akmens anglis, būdinga kauptis degiosioms dulkėms, išskyrus atvejus, kai, įvertinus ir nustačius riziką, Įmonės saugos ir sveikatos dokumente nurodyta, kad nė viename eksploatuojamame tarpsluoksnyje (klode) nesikaupia dulkės, galinčios sukelti sprogimą.“

2. Nustatome, kad šis įsakymas įsigalioja 2014 m. gegužės 1 d.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                  Algimanta Pabedinskienė

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                               Valentinas Mazuronis