Visagino savivaldybės taryba

 

sprendimas

Dėl VISAGINO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2013 M. GRUODŽIO 19 D. SPRENDIMO NR. TS-175 „dĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS VISAGINO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. rugsėjo 25 d. Nr. TS-124

Visaginas

 

 

Visagino savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo 7 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Nacionalinio euro įvedimo plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. birželio 26 d. nutarimu Nr. 604 „Dėl Nacionalinio euro įvedimo plano bei Lietuvos visuomenės informavimo apie euro įvedimą ir komunikacijos strategijos patvirtinimo“, 21 ir 25 punktais, atsižvelgdama į Rekomendaciją savivaldybių administracijoms dėl piniginės socialinės paramos ir šalpos išmokų gavėjų informavimo apie išmokų dydžius, keičiant litus į eurus, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. birželio 16 d. įsakymu Nr. A1-324 „Dėl Rekomendacijos savivaldybių administracijoms dėl piniginės socialinės paramos ir šalpos išmokų gavėjų informavimo apie išmokų dydžius, keičiant litus į eurus, patvirtinimo“, nusprendžia:

1. Pakeisti ir papildyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems Visagino savivaldybės gyventojams teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Visagino savivaldybės tarybos 2013 m. gruodžio 19 d. sprendimu Nr. TS-175:

1.1. Pakeisti 30.3 punktą ir jį išdėstyti taip:

„30.3. piniginė socialinė parama teikiama pagal Aprašo 43.1–43.5 ir 74.1–74.8 punktus;“.

1.2. Papildyti 39.3 punktu ir jį išdėstyti taip:

„39.3. vieniems gyvenantiems asmenims ar asmenims, vieniems auginantiems vaiką (vaikus), ir slaugantiems ar prižiūrintiems vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) įstatymų nustatyta tvarka nustatyta globa ar rūpyba šeimoje, savo artimąjį (artimuosius) giminaitį (giminaičius), jeigu jiems yra mokamos slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos, arba įstatymų nustatyta tvarka paskirtas pripažinto (pripažintų) neveiksniu (neveiksniais) vaiko (vaikų), kuriam (kuriems) įstatymų nustatyta tvarka nustatyta globa ar rūpyba šeimoje, ar savo artimojo (artimųjų) giminaičio (giminaičių) globėju ar vaiko (vaikų), kuriam (kuriems) įstatymų nustatyta tvarka nustatyta globa ar rūpyba šeimoje, ar savo artimojo (artimųjų) giminaičio (giminaičių), kuriam (kuriems) nustatyta rūpyba, rūpintoju.“

1.3. Papildyti 41.5–41.7 punktais ir juos išdėstyti taip:

„41.5. jeigu buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo metu nustatyta, kad pilnamečiai ar veiksniais pripažinti nepilnamečiai vyras ir moteris neįregistravę santuokos tvarko bendrą ūkį, paskirtos socialinės pašalpos mokėjimas nutraukiamas nuo Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akto surašymo mėnesio pirmos dienos. Šiems asmenims socialinė pašalpa gali būti paskirta įvertinus bendrai gyvenančių asmenų teisę į socialinę pašalpą;

41.6. jeigu socialinės pašalpos teikimo laikotarpiu auginantys vaikus (įvaikius) iki 18 metų nesusituokę asmenys (įskaitant santuoką nutraukusius asmenis) ar teismo sprendimu gyvenantys skyrium sutuoktiniai arba bendrai gyvenantys asmenys, auginantys vaikus (įvaikius) iš ankstesnio bendro gyvenimo, kreipėsi į teismą dėl tėvystės nustatymo, vaiko (įvaikio) ar vaikų (įvaikių) išlaikymo priteisimo, socialinės pašalpos mokėjimas tik vaikui nutraukiamas nuo kreipimosi į teismą mėnesio pirmos dienos. Nuo kreipimosi į teismą mėnesio pirmos dienos tėvystės nustatymo, vaiko (įvaikio) ar vaikų (įvaikių) išlaikymo priteisimo bylos nagrinėjimo teisme ir prašymo dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo nagrinėjimo laikotarpiu socialinė pašalpa mokama visiems bendrai gyvenantiems asmenims;

41.7. jeigu socialinės pašalpos teikimo laikotarpiu bendrai gyvenančių asmenų vaikui (vaikams) įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta globa ar rūpyba institucijoje, šeimoje ar šeimynoje, socialinės pašalpos mokėjimas vaikui (vaikams) nutraukiamas nuo globos ar rūpybos nustatymo mėnesio pirmos dienos. Kitiems bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui socialinė pašalpa gali būti paskirta įvertinus bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens teisę į socialinę pašalpą.“

1.4. Įrašyti 42 punkte vietoje skaičiaus „84.2.8“ skaičių „84.2.6“, vietoje skaičiaus „84.3.2“ skaičių „84.4.2“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„42. Socialinė pašalpa šio Aprašo 83.3 ir 83.4 punktuose bei šio Aprašo 84.2.1–84.2.6 ir 84.4.2 punktuose nustatytais atvejais skiriama iš naujo nuo kito mėnesio, kai pasikeitė aplinkybės, o nutraukiama nuo informacijos iš atitinkamų institucijų gavimo mėnesio pirmos dienos.“

1.5. Pakeisti 53 punktą ir jį išdėstyti taip:

„53. Paskirta, bet laiku neatsiimta socialinė pašalpa išmokama, jeigu dėl jos buvo kreiptasi ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo paskutinio mėnesio, už kurį socialinė pašalpa buvo paskirta. Jeigu socialinė pašalpa, pervedama į gavėjo nurodytą sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiame banke ar banko skyriuje, 2 mėnesius iš eilės neįskaitoma į gavėjo nurodytą sąskaitą, socialinės pašalpos mokėjimas sustabdomas. Socialinės pašalpos gavėjas apie priimtą sprendimą yra informuojamas asmens prašyme-paraiškoje nurodytu informavimo būdu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos nurodant teisingos informacijos pateikimo terminą. Socialinės pašalpos gavėjui nustatytu laiku nepateikus teisingos informacijos, socialinės pašalpos mokėjimas nutraukiamas, neišmokėta socialinė pašalpa negrąžinama.“

1.6. Papildyti 62.3 punktu ir jį išdėstyti taip:

„62.3. vieniems gyvenantiems asmenims ar asmenims, vieniems auginantiems vaiką (vaikus), ir slaugantiems ar prižiūrintiems vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) įstatymų nustatyta tvarka nustatyta globa ar rūpyba šeimoje, savo artimąjį (artimuosius) giminaitį (giminaičius), jeigu jiems yra mokamos slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos, arba įstatymų nustatyta tvarka paskirtas pripažinto (pripažintų) neveiksniu (neveiksniais) vaiko (vaikų), kuriam (kuriems) įstatymų nustatyta tvarka nustatyta globa ar rūpyba šeimoje, ar savo artimojo (artimųjų) giminaičio (giminaičių) globėju ar vaiko (vaikų), kuriam (kuriems) įstatymų nustatyta tvarka nustatyta globa ar rūpyba šeimoje, ar savo artimojo (artimųjų) giminaičio (giminaičių), kuriam (kuriems) nustatyta rūpyba, rūpintoju.“

1.7. Įrašyti 63 punkte vietoje skaičiaus „62.2“ skaičių „62.3“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„63. Kompensacijos 62.1–62.3 punktuose išvardintiems asmenims skiriamos:“

1.8. Papildyti 65.6 ir 65.7 punktais ir juos išdėstyti taip:

„65.6. jeigu buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo metu nustatyta, kad pilnamečiai ar veiksniais pripažinti nepilnamečiai vyras ir moteris neįregistravę santuokos tvarko bendrą ūkį, paskirtų kompensacijų mokėjimas nutraukiamas nuo Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akto surašymo mėnesio pirmos dienos. Šiems asmenims kompensacijos gali būti paskirtos atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų teisę į kompensacijas;

65.7. jeigu kompensacijų teikimo laikotarpiu auginantys vaikus (įvaikius) iki 18 metų nesusituokę asmenys (įskaitant santuoką nutraukusius asmenis) ar teismo sprendimu gyvenantys skyrium sutuoktiniai arba bendrai gyvenantys asmenys, auginantys vaikus (įvaikius) iš ankstesnio bendro gyvenimo, kreipėsi į teismą dėl tėvystės nustatymo, vaiko (įvaikio) ar vaikų (įvaikių) išlaikymo priteisimo, kompensacijos skiriamos nuo kreipimosi į teismą mėnesio pirmos dienos ir mokamos tėvystės nustatymo, vaiko (įvaikio) ar vaikų (įvaikių) išlaikymo priteisimo bylos nagrinėjimo teisme ir prašymo dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo nagrinėjimo laikotarpiu.“

1.9. Įrašyti 66 punkte vietoje skaičiaus „84.2.8“ skaičių „84.2.6“, vietoje skaičiaus „84.3.2“ skaičių „84.4.2“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„66. Kompensacijos šio Aprašo 83.3 ir 83.4 punktuose bei šio Aprašo 84.2.1–84.2.6 ir 84.4.2 punktuose nustatytais atvejais skiriamos iš naujo nuo kito mėnesio, kai pasikeitė aplinkybės, o nutraukiamos nuo informacijos iš atitinkamų institucijų gavimo mėnesio pirmos dienos.“

1.10. Pakeisti 84.2.5 ir 84.2.6 punktus ir juos išdėstyti taip:

„84.2.5. vienas gyvenantis asmuo arba bendrai gyvenantys asmenys, vykdantys individualią veiklą ir (ar) nekilnojamųjų daiktų pardavimo ir (ar) nuomos veiklą, kuriems ilgiau kaip 6 mėnesius buvo teikiama piniginė socialinė parama, prašyme-paraiškoje nurodo, kad šiuo laikotarpiu iš vykdomos veiklos gavo mažesnes kaip minimalioji mėnesinė alga vidutines pajamas per mėnesį, išskyrus kai yra pateikti dokumentai ar pažymos, pateisinančios veiklos nevykdymą (pvz., medicininė pažyma iš gydymo įstaigos apie asmens gydimąsi ar nustatytą ligą arba išduotas nedarbingumo pažymėjimas, gydymo įstaigos pažyma apie nėštumą, pažyma apie vaiko slaugymą namuose, veiklos apribojimas teismo ar kitų institucijų sprendimais); kai vienas gyvenantis asmuo arba bendrai gyvenantys asmenys vykdo individualią veiklą ir (ar) nekilnojamųjų daiktų pardavimo ir (ar) nuomos veiklą ir atitinka Įstatymo 8 straipsnio 1 dalies 1 punkte ar 2 punkte nurodytas sąlygas; kai apskaičiuotos iš vykdomos veiklos pajamos sudaro ne mažiau kaip du trečdalius minimalios mėnesinės algos – 6 mėnesius neteikia piniginės socialinės paramos ar 6 mėnesiams nutraukia jos teikimą darbingo amžiaus darbingam (darbingiems) vienam gyvenančiam asmeniui arba bendrai gyvenantiems asmenims. Šiuo atveju socialinė pašalpa skiriama vaikams, įskaitant pilnamečius vaikus (įvaikius), kai jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ir laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos;

84.2.6. bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens turimų piniginių lėšų dydis daugiau kaip 10 proc. viršija Įstatymo 16 straipsnio 5 dalyje nustatytą piniginių lėšų normatyvą, išskyrus atvejus, kai bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo pirmą kartą kreipiasi dėl piniginės socialinės paramos ir neturi kilnojamojo turto, nekilnojamojo turto, vertybinių popierių ir pajų, o turimų piniginių lėšų dydis yra ne didesnis nei 2 piniginių lėšų normatyvo dydžiai – 6 mėnesius neteikia piniginės socialinės paramos.“

1.11. Pakeisti 84.3 punktą ir jį išdėstyti taip:

„84.3. Administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Socialinių reikalų komisijos siūlymą, turi teisę, kai:“

1.12. Pakeisti 84.2.7, 84.2.8 punktus, laikyti juos 84.3.1, 84.3.2 punktais ir išdėstyti taip:

„84.3.1. bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo per 6 mėnesius iki kreipimosi dėl piniginės socialinės paramos perleido nuosavybėn kitam asmeniui Įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 1–8 punktuose nurodytą turtą ir kreipdamiesi (kreipdamasis) dėl piniginės socialinės paramos prašyme-paraiškoje nenurodė gautų piniginių lėšų ar už jas įsigyto naujo turto, išskyrus atvejus, kai pateikiami dokumentai, įrodantys, kad piniginės lėšos panaudotos būtinoms išlaidoms (skolos apmokėjimo, kredito grąžinimo, gydymo ir pan.) padengti – 6 mėnesius neteikti piniginės socialinės paramos;

84.3.2. bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo piniginės socialinės paramos teikimo laikotarpiu nuosavybės teise įgijo privalomą registruoti turtą, kurio vertė didesnė kaip piniginių lėšų normatyvas, nustatytas Įstatymo 16 straipsnio 5 dalyje (išskyrus atvejus, kai privalomas registruoti turtas įgytas paveldėjimo būdu ar dovanojimo sutartimi ar turto perleidimo su išlaikymo iki gyvos galvos sutartimi arba rentos sutartimi), arba nuosavybės teise turimą privalomą registruoti turtą perleido nuosavybėn kitam asmeniui už lėšų sumą, mažesnę kaip pusė šio turto vertės, apskaičiuotos vadovaujantis Įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi, išskyrus atvejus kai pateikiami dokumentai, kad kilnojamojo turto (transporto priemonių ir žemės ūkio technikos) eksploatacija nutraukta –12 mėnesių neteikti piniginės socialinės paramos ar 12 mėnesių nutraukti jos mokėjimą.“

1.13. Laikyti buvusius 84.3, 84.3.1–84.3.3 punktus atitinkamai 84.4, 84.4.1–84.4.3 punktais.

1.14. Pakeisti 114.1 punktą ir jį išdėstyti taip:

„114.1. gavus piniginę socialinę paramą iki 250 Lt (72,41 Eur) dydžio per mėnesį – 30 val.;“.

1.15. Pakeisti 114.2 punktą ir jį išdėstyti taip:

„114.2. gavus piniginę socialinę paramą 250 Lt (72,41 Eur) dydžio ir daugiau per mėnesį – 40 val.“.

2. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2014 m. spalio 1 d.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotoja,

Atliekanti savivaldybės mero pareigas                                                                     Elena Čekienė