LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2000 M. SPALIO 6 D. ĮSAKYMO NR. 529 „DĖL KOMPENSUOJAMŲJŲ MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ SĄRAŠO (C SĄRAŠO) PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2025 m. vasario 4 d. Nr. V-76

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašą (C sąrašą), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. 529 „Dėl Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašo (C sąrašo) patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

„22. Stomos, stomos odos ir tracheostomos priežiūros priemonės

22.1. Hidrokoloidinė pasta skiriama pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 1 pakuotė (iki 60 g) pastos per mėnesį.

22.2. Hidrokoloidinės masės žiedas skiriamas pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 10 žiedų per mėnesį.

22.3. Valomosios putos skiriamos pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 1 pakuotė (iki 250 ml) per 2 mėnesius.

22.4. Medicininių klijų valiklis skiriamas pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 1 pakuotė (iki 50 ml) per mėnesį.

22.5. Valomosios servetėlės skiriamos pacientams esant tracheostomai, dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 100 vienetų servetėlių per 3 mėnesius.

22.6. Kvapus neutralizuojantys lašai skiriami pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 1 pakuotė (iki 30 ml) per 1 mėnesį.

22.7. Kvapus neutralizuojantis purškalas skiriamas pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 1 pakuotė po 200 ml arba iki 4 pakuočių po 50 ml per 3 mėnesius (bendras kiekis ne didesnis kaip 200 ml per 3 mėnesius).

22.8. Apsauginės servetėlės skiriamos pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 100 vienetų servetėlių per 3 mėnesius.

22.9. Apsauginiai milteliai skiriami pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 1 pakuotė (iki 25 g) per 2 mėnesius.

22.10. Apsauginis odos purškalas skiriamas pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai, urostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 1 pakuotė (iki 50 ml) per 1 mėnesį.

22.11. Stomos turinio rišamoji priemonė (granulės) skiriama pacientams esant dirbtinei išangei, kolostomai, enterostomai ar žarnų fistulei ir stomai. Išrašoma ne daugiau kaip 100 vienetų servetėlių per 3 mėnesius.“

 

2. Pakeičiu 38 punktą ir jį išdėstau taip:

„38. Specialiosios medicininės paskirties maisto produktai – enteriniai mišiniai

Skiriama paciento enterinės mitybos terapijai namuose, kai enterinė mitybos terapija yra vienintelis būdas užtikrinti maistinių medžiagų bei energijos poreikius suaugusiesiems ir vaikams, esant TLK-10-AM kodams E40E43, E45, R13, R63.3 ir turintiems gastrostomą (TLK-10-AM kodas Z93.1) arba ileostomą (TLK-10-AM kodas Z93.2), arba nazogastrinį ar nazojejuninį zondą. Enterinės mitybos terapiją namuose pacientui skiria asmens sveikatos priežiūros įstaigos, turinčios mitybos terapijos grupę ir teikiančios tretinio lygio gastroenterologijos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugas naujagimiams, vaikams ir / arba suaugusiesiems, mitybos terapijos grupės gydytojas dietologas, gydytojas gastroenterologas arba gydytojas vaikų gastroenterologas. Mitybos terapijos grupės gydytojui enterinius mišinius paskyrus pirmą kartą, vėliau turi teisę tęsti jų skyrimą pagal sudarytą mitybos planą bet kurios profesinės kvalifikacijos gydytojas. Gydytojo dietologo pakartotinių konsultacijų planas sudaromas atsižvelgiant į paciento būklę.

Enteriniai mišiniai kompensuojami 80 proc. lygmeniu.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė                                                                            Marija Jakubauskienė