LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2006 M. GRUODŽIO 13 D. ĮSAKYMO NR. V-1051 „DĖL VAISTINIŲ PREPARATŲ LAIKYMO IR ĮTRAUKIMO Į APSKAITĄ ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. birželio 18 d. Nr. V-1521

Vilnius

 

1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. gruodžio 13 d. įsakymą Nr. V-1051 „Dėl Vaistinių preparatų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Vaistinių preparatų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkos aprašą:

1.1.1. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga turi laikyti tokio dydžio vaistinių preparatų atsargas, kad būtų užtikrintas kokybiškų ir prieinamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimas bei Tvarkos aprašo 71 punkto nuostatų įgyvendinimas.“

1.1.2. Papildau 71 punktu:

71. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, vadovas, atsižvelgdamas į Asmens sveikatos priežiūros įstaigos pasirengimo veiklai ir veiklos ekstremaliomis situacijomis plano rengimo metodines rekomendacijas, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. kovo 6 d. įsakymu Nr. V-157 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos veiklos krizių ir ekstremalių situacijų atvejais tobulinimo“, tvirtina Vaistinių preparatų, reikalingų užtikrinti asmens sveikatos priežiūros įstaigos veiklos tęstinumą ir kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ekstremalių situacijų atvejais, sąrašą (toliau – Sąrašas). Į Sąrašą įrašytų vaistinių preparatų privalomos laikyti atsargos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje turi būti ne mažesnės kaip 30 dienų poreikio.“

1.1.3. Papildau 72 punktu:

72. Vaistinių preparatų atsargos turi būti formuojamos atsižvelgiant į asmens sveikatos priežiūros įstaigos teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų pobūdį, įsigyjamų vaistinių preparatų poreikį, vaistinių preparatų tinkamumo vartoti laiką, tiekimo perspektyvas, kad būtų išvengta nepagrįsto farmacinių atliekų susidarymo.“

1.1.4. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas tiesiogiai atsako, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigoje būtų laikomos tokio dydžio vaistinių preparatų atsargos, kad būtų užtikrintas Tvarkos aprašo 7 punkto nuostatų įgyvendinimas.“

1.1.5. Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:

33. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos skyriuje vaistinių preparatų atsargos turi būti tokio dydžio, kad būtų užtikrintas Tvarkos aprašo 7 punkto nuostatų įgyvendinimas.“

1.1.6. Pakeičiu 35 punktą ir jį išdėstau taip:

35. Asmuo, atsakingas už vaistinių preparatų laikymą skyriuje, atsako už vaistinių preparatų įtraukimą į apskaitą, skyriaus atsargų dydžius, kad būtų užtikrintas Tvarkos aprašo 7 punkto nuostatų įgyvendinimas, vaistinių preparatų tinkamumo vartoti laiko kontrolę, jų atšaukimą iš rinkos, netinkamų vartoti vaistinių preparatų perdavimą laiku iš skyriaus į jų kaupimo vietą sveikatos priežiūros įstaigoje.“

1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Narkotinių vaistinių preparatų ir specialiųjų receptų blankų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose specialiųjų reikalavimų aprašą:

1.2.1. Pakeičiu I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS“.

1.2.2. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Narkotinių vaistinių preparatų ir specialiųjų receptų blankų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose specialiųjų reikalavimų aprašas (toliau – Aprašas) nustato narkotinių vaistinių preparatų įsigijimo asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir išdavimo asmens sveikatos priežiūros įstaigos skyriams tvarką, asmens sveikatos priežiūros įstaigos narkotinių vaistinių preparatų laikymo patalpos įrengimo reikalavimus, narkotinių vaistinių preparatų apskaitos vedimo tvarką bei specialiųjų receptų blankų įsigijimo, saugojimo, išdavimo sveikatos priežiūros specialistams ir apskaitos asmens sveikatos priežiūros įstaigose reikalavimus.“

1.2.3. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga narkotinių vaistinių preparatų atsargas laiko ligoninės vaistinėje, jei jos nėra – specialioje narkotinių vaistinių preparatų laikymo patalpoje, o jei jos neturi – skyriuose, turinčiuose teisę laikyti narkotinius vaistinius preparatus. Jei asmens sveikatos priežiūros įstaiga turi ligoninės vaistinę, narkotinių vaistinių preparatų atsargos turi būti laikomos vaistinėje pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 24 d. įsakymu Nr. 275 „Dėl narkotinių ir psichotropinių vaistų ir vaistinių medžiagų laikymo patalpų ligoninių vaistinėse“ nustatytus reikalavimus.“

1.2.4. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

5.1. Narkotiniai vaistiniai preparatai – vaistiniai preparatai, kurių sudėtyje yra narkotinių ir (ar) psichotropinių medžiagų, įrašytų į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintus I sąrašą „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos, draudžiamos vartoti medicinos tikslais, išskyrus atvejus, kai į I sąrašą įrašytos medžiagos yra registruoto vaistinio preparato sudėtyje“ ir (ar) II sąrašą „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“.

5.2. Specialusis recepto blankas – sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas 2 formos specialus recepto blankas, skirtas narkotiniams vaistiniams preparatams išrašyti.

5.3. Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatyme, Lietuvos Respublikos farmacijos įstatyme vartojamas sąvokas.“

1.2.5. Pakeičiu II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

II SKYRIUS

NARKOTINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ ĮSIGIJIMAS“.

1.2.6. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga narkotinius vaistinius preparatus gali įsigyti iš juridinių asmenų, turinčių Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba) išduotą licenciją gaminti vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra I sąrašo medžiagų, ir II ir III sąrašų narkotines ir psichotropines medžiagas (tik jų gamybos vaistinius preparatus) ar licenciją verstis vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra I sąrašo medžiagų, ir II ir III sąrašų narkotinių ir psichotropinių medžiagų didmenine prekyba, importu ir eksportu (toliau – gamybos ar didmeninio platinimo licencijos turėtojas).“

1.2.7. Pakeičiu III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

III SKYRIUS

NARKOTINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ LAIKYMAS“.

1.2.8. Pakeičiu 16 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

16. Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje leidžiamos laikyti narkotinių vaistinių preparatų, kurie neįrašyti į Vaistinių preparatų, reikalingų užtikrinti asmens sveikatos priežiūros įstaigos veiklos tęstinumą ir kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ekstremalių situacijų atvejais, sąrašą, nurodytą šiuo įsakymu patvirtinto Vaistinių preparatų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkos aprašo 7punkte (toliau – Sąrašas), atsargos:“.

1.2.9. Pakeičiu 16.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

16.3. įstaigos skyriuje, kuriame leidžiama laikyti narkotinius vaistinius preparatus, kai asmens sveikatos priežiūros įstaiga turi ligoninės vaistinę ar įstaigos narkotinių vaistinių preparatų laikymo patalpą, – ne didesnės kaip 5 dienų poreikio, išskyrus 16.4 papunktyje nurodytus skyrius;“.

1.2.10. Pakeičiu 16.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

16.4. įstaigos priėmimo ir greitosios medicinos pagalbos skyriuose, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose bei greitosios medicinos pagalbos stotyse – ne didesnės kaip 15 dienų poreikio;“.

1.2.11. Papildau 16.5 papunkčiu:

16.5. įstaigos skyriuje, kuriame leidžiama laikyti narkotinius vaistinius preparatus, kai asmens sveikatos priežiūros įstaiga neturi ligoninės vaistinės ir įstaigos narkotinių vaistinių preparatų laikymo patalpos, – ne didesnės kaip 15 dienų poreikio.“

1.2.12. Papildau 161 punktu:

161. Jeigu narkotinis vaistinis preparatas yra įrašytas į Sąrašą, jo privalomos laikyti asmens sveikatos priežiūros įstaigoje atsargos turi būti ne mažesnės kaip 30 dienų poreikio.

1.2.13. Pakeičiu IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

IV SKYRIUS

NARKOTINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ APSKAITA“.

1.2.14. Pakeičiu V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

V SKYRIUS

SPECIALIŲJŲ RECEPTŲ BLANKŲ ĮSIGIJIMAS, SAUGOJIMAS IR APSKAITA“.

1.2.15. Pakeičiu VI skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS“.

2. N u s t a t a u, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos vaistinių preparatų atsargas pagal šio įsakymo 1.1.2, 1.2.8 ir 1.2.12 papunkčiuose nustatytus reikalavimus turi turėti kaip galima greičiau, bet ne vėliau kaip nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                      Aurelijus Veryga