LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL PATALPŲ KŪDIKIAMS ŽINDYTI IR PERVYSTYTI ĮRENGIMO REIKALAVIMų PATVIRTINIMO
2014 m. birželio 2 d. Nr. V-640
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 6 straipsnio 3 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 280 „Dėl Lietuvos Respublikos statybos įstatymo įgyvendinimo“ 3.7 punktu:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. birželio 2 d.
įsakymu Nr. V-640
PATALPŲ KŪDIKIAMS ŽINDYTI IR PERVYSTYTI ĮRENGIMO REIKALAVIMAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Patalpų kūdikiams žindyti ir pervystyti įrengimo reikalavimai (toliau − reikalavimai) nustato patalpų, skirtų kūdikiams žindyti ir pervystyti (toliau – patalpa), įrengimo viešojo naudojimo pastatuose reikalavimus.
2. Reikalavimai privalomi juridiniams ir fiziniams asmenims, projektuojantiems, statantiems, rekonstruojantiems ar kapitališkai remontuojantiems Statybos techninio reglamento STR 2.02.02:2004 „Visuomeninės paskirties statiniai“, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. D1-91 „Dėl Statybos techninio reglamento STR 2.02.02:2004 „Visuomeninės paskirties statiniai“ patvirtinimo“, 4 priede nurodytus viešojo naudojimo pastatus, kuriuose būtina įrengti patalpas, bei kontroliuojančioms institucijoms.
3. Reikalavimų nuostatos kultūros paveldo statiniuose (patalpose) taikomos tiek, kiek jos neprieštarauja paveldosaugos reikalavimams, nustatytiems vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu ir kitais nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais.
II SKYRIUS
PATALPų ĮRENGIMO REIKALAVIMAI
5. Patalpos durys turi būti su durų fiksavimo mechanizmu ir ne mažesnio kaip 100 cm pločio, kad būtų galima lengvai įvažiuoti su kūdikio vežimėliu.
7. Patalpos sienų ir grindų paviršiai turi būti lygūs, lengvai valomi, atsparūs drėgmei, dezinfekcinėms priemonėms.
8. Į patalpą turi būti tiekiamas šaltas ir karštas vanduo, atitinkantis Lietuvos higienos normos HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. liepos 23 d. įsakymu Nr. V-455 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ patvirtinimo“, nustatytus reikalavimus.
12. Jeigu patalpoje yra langas (-ų), turi būti įrengtos apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių priemonės (užuolaidos, žaliuzės ir pan.).
13. Patalpoje turi būti pervystymo stalas, 2 kėdės su atlošais ir ranktūriais, praustuvė (pakankamo dydžio, kad būtų galima apiprausti kūdikį), skysto muilo ir jo dozatorius, dezinfekcinės priemonės rankoms bei pervystymo stalo paviršiui dezinfekuoti ir jos dozatorius, popierinių rankšluosčių ar servetėlių, atliekų surinkimo talpa su pedalu ir dangčiu, kabykla viršutiniams drabužiams.
14. Patalpoje esantys baldai ir įrenginiai turi būti saugūs, tvarkingi, pagaminti iš lengvai valomų, drėgmei ir dezinfekcinėms priemonėms atsparių medžiagų.
15. Patalpos dezinfekcijai turi būti naudojamos valymo ir dezinfekcijos priemonės, atitinkančios 2012 m. gegužės 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentu dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir jų naudojimo (OL 2012 L 167 p. 1) nustatytus reikalavimus. Valymo ir dezinfekcijos priemonės turi būti naudojamos pagal gamintojo nurodytą paskirtį ir naudojimo instrukcijas.
16. Patalpoje esanti atliekų surinkimo talpa turi būti ištuštinama jai prisipildžius, bet ne rečiau kaip kartą per dieną, jai užsiteršus – plaunama vandeniu ir dezinfekuojama.