Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2022 M. SPALIO 19 D. NUTARIMO NR. 1049 „DĖL REIKALAVIMŲ ASMENIMS, SIEKIANTIEMS ĮGYTI BEI ĮGIJUSIEMS TEISĘ PLĖTOTI IR EKSPLOATUOTI ATSINAUJINANČIUS ENERGIJOS IŠTEKLIUS NAUDOJANČIAS ELEKTRINES JŪRINĖJE TERITORIJOJE, IR JŪRINĖS TERITORIJOS TYRIMŲ BEI KITŲ VEIKSMŲ ATLIKIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. sausio 3 d. Nr. 30
Vilnius
1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. spalio 19 d. nutarimą Nr. 1049 „Dėl Reikalavimų asmenims, siekiantiems įgyti bei įgijusiems teisę plėtoti ir eksploatuoti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines jūrinėje teritorijoje, ir jūrinės teritorijos tyrimų bei kitų veiksmų atlikimo išlaidų kompensavimo aprašo patvirtinimo“ ir preambulę išdėstyti taip:
2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Reikalavimų asmenims, siekiantiems įgyti bei įgijusiems teisę plėtoti ir eksploatuoti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines jūrinėje teritorijoje, ir jūrinės teritorijos tyrimų bei kitų veiksmų atlikimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą:
2.1. Pakeisti 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
„1. Reikalavimų asmenims, siekiantiems įgyti bei įgijusiems teisę plėtoti ir eksploatuoti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines jūrinėje teritorijoje, ir jūrinės teritorijos tyrimų bei kitų veiksmų atlikimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato kriterijus ir reikalavimus asmenims, dalyvaujantiems atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių elektrinių plėtros ir eksploatacijos Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje ir (ar) Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje (toliau – jūrinė teritorija) konkurse (konkursuose), kuris (kurie) organizuojamas (organizuojami) Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 ir 221 straipsniuose nustatyta tvarka (toliau – konkursas). Aprašas taip pat įtvirtina kriterijus ir taisykles, pagal kuriuos nustatomi įpareigojimai konkurso laimėtojams, tvarką ir terminus, kuriais vadovaujantis kompensuojamos jūrinės teritorijos tyrimų ir kitų veiksmų atlikimo išlaidos.“
2.2. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
„2. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme, Lietuvos Respublikos energetikos įstatyme, Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatyme, Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme, Lietuvos Respublikos kolektyvinio investavimo subjektų įstatyme, Lietuvos Respublikos informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatyme ir Lietuvos Respublikos alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdytojų įstatyme.“
2.3. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:
„3. Konkurso, organizuoto pagal Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio nuostatas, laimėtojas per 4 metus, o konkurso, organizuoto pagal Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 221 straipsnio nuostatas, laimėtojas per 3 metus nuo leidimo naudoti jūrinės teritorijos dalį (dalis) atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių elektrinių plėtrai ir eksploatacijai (toliau – leidimas plėtrai ir eksploatacijai) išdavimo dienos privalo su viešąja įstaiga Lietuvos energetikos agentūra (toliau – Lietuvos energetikos agentūra) suderinti nepriklausomo akredituoto tikrintojo patvirtintą konkurso laimėtojo planuojamų išskirti iš sunaudoto kuro šiltnamio efektą sukeliančių dujų (toliau – ŠESD) emisijų planą (toliau – ŠESD emisijų planas), kuris apimtų atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių elektrinių ir susijusios infrastruktūros statybos projekto (toliau – projektas) vykdymo laikotarpį, t. y. laikotarpį nuo pirmojo statybą leidžiančio dokumento iki leidimo gaminti elektros energiją konkurso laimėtojui išdavimo dienos. ŠESD emisijų plane turi būti numatyti projekto jūrinėje teritorijoje statybos etapai, nurodomos sunaudojamo kuro rūšys ir kiekviename etape numatomos ŠESD emisijos pagal kuro rūšį ir emisijos faktorius. Į ŠESD emisijų planą įtraukiami projekto vykdymo laikotarpiu atliekamo atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių elektrinių ir susijusios infrastruktūros įrenginių transportavimo iš sandėliavimo vietos į statybos (įrengimo) vietą jūrinėje teritorijoje darbai, jų statybos (įrengimo) ar kiti susiję jūrinėje teritorijoje atliekami darbai (tarp jų papildomi tyrimai, darbuotojų transportavimas ir kt.). Atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių elektrinių ir susijusios infrastruktūros transportavimo iš gamybos į sandėliavimo vietas darbai į ŠESD emisijų planą nėra įtraukiami. Derindama ŠESD emisijų planą arba jau suderinto ŠESD emisijų plano vėlesnius pakeitimus, Lietuvos energetikos agentūra turi teisę kreiptis į kitas institucijas ir įstaigas bei gauti iš jų reikalingą informaciją bei rekomendacijas pagal jų kompetenciją. Lietuvos energetikos agentūra konkurso laimėtojo pateiktą ŠESD emisijų plano projektą arba prašymą dėl ŠESD emisijų plano pakeitimo turi įvertinti per 60 darbo dienų ir, esant poreikiui, paprašyti konkurso laimėtojo pateikti papildomą informaciją. Jeigu konkurso laimėtojas per 60 darbo dienų iš Lietuvos energetikos agentūros negauna informacijos apie ŠESD plano ar siūlomus jo pakeitimų neatitikimus ir nėra prašoma pateikti papildomos informacijos, laikoma, kad konkurso laimėtojo pateiktas ŠESD emisijų planas arba siūlomi jo pakeitimai yra suderinti.“
2.4. Pakeisti 19 punktą ir jį išdėstyti taip:
„19. Konkurso laimėtojas, teikdamas Aprašo 41 punkte numatytas ataskaitas, kartu privalo pateikti nepriklausomo auditoriaus patvirtintas finansines ataskaitas, kuriose pateikiama detali informacija, susijusi su visomis projekto statybos ir eksploatacijos apimtyje atliktomis investicijomis ir eksploatacijos sąnaudomis, taip pat nurodoma, kurios investicijos ir eksploatacijos sąnaudos buvo faktiškai patirtos pasitelkiant MVĮ.“
2.5. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:
„22. Konkurso dalyviai privalo atitikti šiuos finansinio pajėgumo reikalavimus:
22.1. konkurso dalyvio vidutinės metinės pajamos per paskutinius 3 kalendorinius metus (arba finansinius metus, kai finansiniai metai nesutampa su kalendoriniais metais) yra ne mažesnės kaip 250 milijonų eurų. Apskaičiuojant konkurso dalyvio, kuris yra Lietuvos Respublikos ir užsienio fizinis ir (ar) juridinis asmuo ir (ar) kitos organizacijos ar jų padalinys, ar jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikianti asmenų grupė ir kolektyvinio investavimo subjektas ar informuotiesiems investuotojams skirtas kolektyvinio investavimo subjektas, ar alternatyvusis kolektyvinio investavimo subjektas, ar užsienio valstybėje įsteigtas ar kitaip organizuotas subjektas, mutatis mutandis atitinkantis Aprašo 2 punkte nurodytuose teisės aktuose atitinkamiems kolektyvinio investavimo subjektams nustatytus reikalavimus, ar subjektas, kuriam taikomas 2013 m. balandžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 345/2013 dėl Europos rizikos kapitalo fondų su visais pakeitimais arba 2013 m. balandžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 346/2013 dėl Europos socialinio verslumo fondų su visais pakeitimais, arba 2015 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2015/760 dėl Europos ilgalaikių investicijų fondų, arba 2017 m. birželio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2017/1131 dėl pinigų rinkos fondų su visais pakeitimais (toliau – kolektyvinio investavimo subjektas), vidutines metines pajamas yra sumuojamos kolektyvinio investavimo subjekto investuotojų į kolektyvinio investavimo subjektą investuotos (pervestos ar perduotos) ir kolektyvinio investavimo subjekto investuotojams negrąžintos sumos, iš kolektyvinio investavimo subjekto investuotojų nepašauktos (neįvykdytos) įsipareigojimo investuoti į kolektyvinio investavimo subjektą sumos, kai kolektyvinio investavimo subjektas veikia pasirašytų įsipareigojimų pagrindu, ir kitos kolektyvinio investavimo subjekto pajamos. Apskaičiuota suma per paskutinius 3 kalendorinius metus (arba finansinius metus, kai finansiniai metai nesutampa su kalendoriniais metais) turi būti ne mažesnė kaip 250 milijonų eurų. Nepašaukti (neįvykdyti) įsipareigojimai suprantami kaip suma, kurią kolektyvinio investavimo subjekto investuotojas įsipareigoja investuoti į kolektyvinio investavimo subjektą ir kurios iš kolektyvinio investavimo subjekto investuotojo nebuvo pareikalauta pervesti ar perduoti ir kurios investuotojas nėra pervedęs ar perdavęs kolektyvinio investavimo subjektui, kai kolektyvinio investavimo subjektas veikia pasirašytų įsipareigojimų pagrindu;
22.2. konkurso dalyvio nuosavo kapitalo dydis (fizinio asmens atveju – nuosavo turto dydis) sudaro ne mažiau kaip 20 procentų sumos, reikalingos elektrinių įrengimui ir jų prijungimui prie elektros tinklų. Tuo atveju, kai konkurso dalyvis yra kolektyvinio investavimo subjektas, apskaičiuojant kolektyvinio investavimo subjekto nuosavą kapitalą yra sumuojama kolektyvinio investavimo subjekto grynųjų aktyvų vertė ir iš kolektyvinio investavimo subjekto investuotojų nepašaukti (neįvykdyti) įsipareigojimai investuoti į kolektyvinio investavimo subjektą, kai kolektyvinio investavimo subjektas veikia pasirašytų įsipareigojimų pagrindu. Šiame papunktyje nurodyta suma gaunama:
22.2.1. kai konkursas vykdomas vadovaujantis Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 221 straipsnio nuostatomis, – Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (toliau – Taryba), padauginus Tarybos įvertinamų vidutinių santykinių investicijų į elektrinių įrengimą ir jų prijungimą prie elektros tinklų, įskaitant transformatorių pastotės sausumos teritorijoje plėtros sąnaudas, dydį, nustatytą atsižvelgiant į oficialių institucijų ir kitų organizacijų viešai skelbiamus duomenis apie Europos šalių efektyviausių technologijų elektros energijai iš atsinaujinančių energijos išteklių gaminti jūroje faktinius investicinius poreikius elektrinei įsteigti ir prijungti prie sausumos elektros tinklų, iš Tarybos skelbiamoje informacijoje apie planuojamą organizuoti konkursą nurodytos elektrinių mažiausios įrengtosios galios (MW). Ši suma skelbiama Tarybos interneto svetainėje ne vėliau nei paskelbiama informacija apie konkursą;
22.2.2. kai konkursas vykdomas vadovaujantis Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio nuostatomis, – padauginus Tarybos pagal Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio 15 dalies 3 punktą įvertinamų vidutinių santykinių investicijų į elektrinių įrengimą ir jų prijungimą prie elektros tinklų, įskaitant transformatorių pastotės sausumos teritorijoje plėtros sąnaudas, dydį iš Tarybos skelbiamoje informacijoje apie planuojamą organizuoti konkursą nurodytos elektrinių mažiausios įrengtosios galios (MW). Ši suma skelbiama Tarybos interneto svetainėje ne vėliau nei paskelbiama informacija apie konkursą.“
2.6. Pakeisti 26 punktą ir jį išdėstyti taip:
„26. Konkurso dalyvis gali remtis:
26.1. savo tiesioginių ir (ar) netiesioginių dukterinių bendrovių, kuriose konkurso dalyvis tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį visuotiniame akcininkų susirinkime, konsoliduotais finansiniais pajėgumais ir (arba)
26.2. savo tiesioginių ir (ar) netiesioginių akcininkų, kurie tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį konkurso dalyvio visuotiniame akcininkų susirinkime, konsoliduotais finansiniais pajėgumais ir (arba)
26.3. Aprašo 26.2 papunktyje nurodytų tiesioginių ir (ar) netiesioginių konkurso dalyvio akcininkų tiesioginių ir (ar) netiesioginių dukterinių bendrovių, kuriose šie tiesioginiai ir (ar) netiesioginiai konkurso dalyvio akcininkai tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį šių tiesioginių ir (ar) netiesioginių dukterinių bendrovių visuotiniame akcininkų susirinkime, konsoliduotais finansiniais pajėgumais.“
2.7. Papildyti 261 ir 262 punktais:
„261. Kai konkurso dalyvis yra kolektyvinio investavimo subjektas, konkurso dalyvis gali remtis kolektyvinio investavimo subjekto valdytojo valdomų kitų kolektyvinio investavimo subjektų konsoliduotais finansiniais pajėgumais, taip pat ir įmonių, kuriose šie kolektyvinio investavimo subjektai tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį visuotiniame akcininkų susirinkime, konsoliduotais finansiniais pajėgumais.
262. Kai konkurso dalyvis yra kolektyvinio investavimo subjekto kontroliuojamas juridinis asmuo, konkurso dalyvis gali remtis konkurso dalyvį kontroliuojančio kolektyvinio investavimo subjekto ir kitų to paties valdytojo valdomų kolektyvinio investavimo subjektų, taip pat ir įmonių, kuriose šie kolektyvinio investavimo subjektai tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį visuotiniame akcininkų susirinkime, konsoliduotais finansiniais pajėgumais.“
2.9. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:
„31. Konkurso dalyvis gali remtis:
31.1. savo tiesioginių ir (ar) netiesioginių dukterinių bendrovių, kuriose konkurso dalyvis tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį visuotiniame akcininkų susirinkime, patirtimi arba
31.2. savo tiesioginių ir (ar) netiesioginių akcininkų, kurie tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį konkurso dalyvio visuotiniame akcininkų susirinkime, patirtimi arba
31.3. Aprašo 31.2 papunktyje nurodytų tiesioginių ir (ar) netiesioginių konkurso dalyvio akcininkų tiesioginių ir (ar) netiesioginių dukterinių bendrovių, kuriose šie tiesioginiai ir (ar) netiesioginiai konkurso dalyvio akcininkai tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį šių tiesioginių ir (ar) netiesioginių dukterinių bendrovių visuotiniame akcininkų susirinkime, patirtimi.“
2.10. Papildyti 311 ir 312 punktais:
„311. Kai konkurso dalyvis yra kolektyvinio investavimo subjektas, konkurso dalyvis gali remtis kolektyvinio investavimo subjekto valdytojo valdomų kitų kolektyvinio investavimo subjektų patirtimi, taip pat ir įmonių, kuriose šie kolektyvinio investavimo subjektai tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį visuotiniame akcininkų susirinkime, patirtimi.
312. Kai konkurso dalyvis yra kolektyvinio investavimo subjekto kontroliuojamas juridinis asmuo, konkurso dalyvis gali remtis kontroliuojančio kolektyvinio investavimo subjekto ir kitų to paties valdytojo valdomų kolektyvinio investavimo subjektų, taip pat ir įmonių, kuriose šie kolektyvinio investavimo subjektai tiesiogiai ir (ar) netiesiogiai turi kvalifikuotąją akcijų paketo dalį visuotiniame akcininkų susirinkime, patirtimi.“
2.12. Pakeisti 39 punktą ir jį išdėstyti taip:
„39. Energetikos ministerija apskaičiuoja kompensacijos už Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnyje numatytų tyrimų ir kitų veiksmų atlikimo išlaidų dydį, kurį konkurso laimėtojas (laimėtojai) per 20 darbo dienų nuo leidimo plėtrai ir eksploatacijai išdavimo dienos sumoka į Energetikos ministerijos interneto svetainėje paskelbtą valstybės iždo sąskaitą. Konkurso, organizuojamo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio pagrindu, laimėtojas kompensuoja išlaidas, patirtas atliekant Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio 1 dalies 3 ir 4 punktuose nurodytus veiksmus. Konkursų, organizuojamų vadovaujantis Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 ir 221 straipsniais, laimėtojai kompensuoja išlaidų, patirtų atliekant Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio 1 dalies 1 ir 2 punktuose numatytą jūrinės teritorijos specialiojo teritorijų planavimo dokumento parengimą ir jo strateginio pasekmių aplinkai vertinimą, dalį, kuri yra proporcinga konkursui skirtos jūrinės teritorijos ploto dydžiui. Konkursų, organizuojamų vadovaujantis Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 ir 221 straipsniais, laimėtojai taip pat kompensuoja išlaidų, patirtų atliekant Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio 3 dalyje numatytą atsinaujinančius išteklius naudojančių elektrinių prijungimo prie perdavimo tinklų sausumos teritorijoje specialiojo teritorijų planavimo dokumento parengimą ir jo strateginio pasekmių aplinkai vertinimą, dalį, proporcingą konkurso laimėtojo jungiamų atsinaujinančius išteklius naudojančių elektrinių parkų skaičiui. Apskaičiuodama kompensacijos už Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnyje numatytų tyrimų ir kitų veiksmų atlikimo išlaidų dydį, Energetikos ministerija vadovaujasi taisykle, kad konkurso laimėtojas (laimėtojai) kompensuoja tik tas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnyje numatytų tyrimų ir kitų veiksmų atlikimo išlaidas, kurios nebuvo finansuotos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės ar kitomis ne valstybės biudžeto asignavimų lėšomis.“
2.13. Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:
„40. Gautos kompensacijos sumos naudojamos Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio 39 dalyje numatytiems tikslams, susijusiems su atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, energijos efektyvumo didinimu, taip pat moksliniams tyrimams ir inovacijoms atsinaujinančių išteklių energetikos sektoriuje.“
2.14. Pakeisti 41 punktą ir jį išdėstyti taip:
„41. Nuo leidimo plėtrai ir eksploatacijai išdavimo dienos iki leidimo gaminti elektros energiją išdavimo dienos per 60 darbo dienų nuo ketvirčio pabaigos Lietuvos energetikos agentūrai turi būti teikiamos Atsinaujinančių išteklių energetikos 22 straipsnio 29 dalies 5 punkte numatytos praėjusio ketvirčio ataskaitos. Nuo leidimo gaminti elektros energiją išdavimo dienos iki šio leidimo galiojimo pabaigos turi būti teikiamos praėjusių kalendorinių metų ataskaitos per 120 darbo dienų nuo kalendorinių metų pabaigos, išskyrus ataskaitas dėl mažų ir vidutinių įmonių įtraukimo į projekto įgyvendinimą. Ataskaitos dėl mažų ir vidutinių įmonių įtraukimo į projekto įgyvendinimą Lietuvos energetikos agentūrai turi būti teikiamos kas 5 kalendorinius metus nuo pirmų kalendorinių metų, einančių po leidimo gaminti elektros energiją išdavimo dienos, per 60 darbo dienų nuo 5 metų vertinamo laikotarpio pabaigos.“
2.15. Pakeisti 42 punktą ir jį išdėstyti taip:
„42. Lietuvos energetikos agentūra tikrina, ar konkurso laimėtojo Aprašo 34.1 papunktyje nurodytų komponentų tiekėjai ir gamintojai, esantys Aprašo 36 punkte nurodytame tiekimo grandinės lygmenyje, atitinka europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus, taip pat tikrina, ar konkurso laimėtojas, gavęs leidimą plėtrai ir eksploatacijai, tinkamai vykdo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio 11 dalies 2 ir 17 punktuose bei 22 straipsnio 29 dalies 5 punkte nustatytus reikalavimus, ir vadovaudamasi Lietuvos energetikos agentūros parengta ir energetikos ministro patvirtinta tvarka nustačiusi neatitikimų ir apskaičiavusi neįvykdytų reikalavimų vertę, kaip nustatyta Aprašo 43 punkte, praneša Tarybai. Tikrindama, ar konkurso laimėtojas tinkamai vykdo reikalavimus, Lietuvos energetikos agentūra turi teisę kreiptis į kitas institucijas ir įstaigas bei gauti iš jų reikalingą informaciją ir rekomendacijas pagal jų kompetenciją.“
2.16. Pakeisti 44 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
„44. Taryba, įvertinusi iš Lietuvos energetikos agentūros gautą informaciją, priima sprendimą dėl baudos konkurso laimėtojui skyrimo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio 38 dalyje, Energetikos įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose veiklą elektros energetikos sektoriuje, numatyta tvarka. Priimdama sprendimą dėl baudos konkurso laimėtojui skyrimo Taryba:“.
2.17. Pakeisti 47 punktą ir jį išdėstyti taip:
„47. Konkurso laimėtojas apie Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 22 straipsnio 18 dalyje numatyto elektrinių plėtros jūrinėje teritorijoje vystymo mokesčio (toliau – vystymo mokestis) už praėjusius kalendorinius metus sumokėjimą, mokant lygiomis dalimis kasmet iki einamųjų metų gruodžio 31 dienos į Energetikos ministerijos interneto svetainėje skelbiamą sąskaitą, iki einamųjų metų sausio 31 dienos informuoja Tarybą ir pateikia tai pagrindžiančius įrodymus. Konkurso laimėtojas apie Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 221 straipsnio 3 dalies 3 punkte numatyto vystymo mokesčio sumokėjimą į Energetikos ministerijos interneto svetainėje skelbiamą sąskaitą informuoja Tarybą ne vėliau kaip kitą darbo dieną po sumokėjimo ir pateikia tai pagrindžiančius įrodymus.“