rajono nespalvotas

 

ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRO

2022 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS PATVIRTINIMO

 

2023 m. balandžio 6 d. Nr. K-26

Alytus

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533  4, 12, 16, 20, 27, 29, 57 straipsnių ir trečiojo-1 skirsnio pavadinimo pakeitimo ir įstatymo papildymo 10-5 straipsniu įstatymo 10 straipsnio 2 dalimi, įgyvendindama Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2007 m. gruodžio 14 d. sprendimu Nr. K-228 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ (su pakeitimais), 214 punktą,Alytaus rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

 

Patvirtinti Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro 2022 metų veiklos ataskaitą (pridedama).

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                 Algirdas Vrubliauskas


 

PATVIRTINTA

Alytaus rajono savivaldybės tarybos

2023 m. balandžio 6 d. Nr. K-26

 

 

 

ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRO

2022 M. VEIKLOS ATASKAITA

 

 

BENDROJI DALIS

 

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras (toliau – centras) – savivaldybės įstaiga, užtikrinanti rajono gyventojų poilsio organizavimą ir kultūrinę veiklą.

Centras kultūros paslaugas teikia Alytaus rajono gyventojams.

Centro misija – tenkinti rajono bendruomenės visų amžiaus žmonių grupių kultūros poreikius, išlaikyti ir tęsti krašto tradicijas, puoselėti etnokultūrą, organizuoti mėgėjiško ir profesionalaus meno įvairaus žanro renginius, sudaryti sąlygas mėgėjų meno vystymuisi ir jų veiklų tęstinumui, naujų kultūros formų plėtrai ir sklaidai, laisvai visuomenės kultūros raiškai ir dalyvavimui kultūrinėje veikloje, padėti plėtoti ir ugdyti kūrybišką, demokratinę, laisvą ir atvirą bendruomenę bei teikti kitas kultūros paslaugas.

 

VEIKLOS TIKSLAI

 

Pagrindiniai veiklos tikslai – ugdyti gyventojų bendrąją kultūrą, rūpintis entnokultūros puoselėjimu, krašto etninės kultūros paveldo išsaugojimu, sklaida, kraštotyrinės medžiagos kaupimu ir populiarinimu. Liaudies apeigų ir papročių gaivinimu ir jų praktiniu įprasminimu, tautosakos ir tarminių turtų panaudojimu, šeimos tradicijų puoselėjimu. Steigti įvairios tematikos klubus, būrelius, mėgėjų meno kolektyvus. Sudaryti sąlygas vaikų ir jaunimo estetiniams ir meniniams poreikiams tenkinti, organizuoti laisvalaikį, poilsį ir pramoginius renginius.

 

PAGRINDINĖS VEIKLOS KRYPTYS IR UŽDAVINIAI

 

·   Sudaryti sąlygas bendruomenių nariams dalyvauti mėgėjų meno kūrybinėje veikloje, meninėje kūryboje, įvairių kultūrinių žanrų veikloje išreiškiant save ir tapti aktyviu kultūros vartotoju.

·   Sudaryti sąlygas įvairių bendruomenių vaikams, moksleiviams ir jaunimui aktyviai dalyvauti mėgėjų meno kūrybiniame procese, ugdyti bei tenkinti jų estetinius ir meninius poreikius, užtikrinančius prasmingą ir teigiamą jų laisvalaikio užimtumą.

·   Kurti ilgalaikes kultūrinės veiklos programas bei projektus, nustatant  prioritetus keleriems metams bei atsakingai prognozuojant vietos kultūros politikos perspektyvas. Kurti ir įprasminti šiuolaikines modernias meno veiklos formas. Siekti bet kokio galimo papildomo finansavimo Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro ir jo skyrių, Amatų centro kultūrinei veiklai plėsti.

·   Tęsti prestižinių renginių ciklą, įtvirtinančių bendruomenių tradicijas, sulaukiančių pripažinimo ir įvertinimo visuomenėje ir visais įmanomais būdais siekti, kad šios kultūrinės veiklos įgautų tarptautinį užmojį ir pripažinimą.

·   Organizuoti profesionalaus ir mėgėjiško meno parodas, instrumentinės ir vokalinės muzikos koncertus, populiarinti mėgėjiškų kolektyvų pasirodymus bei užtikrinti šių kultūrinių mainų tęstinumą.

·   Sudaryti sąlygas bendruomenių nariams naudotis intelektualiuoju bei kultūriniu palikimu, užfiksuotu vaizdo, garso ir rašytiniuose dokumentuose, atvirauti visuomenei, teikti išsamią informaciją    apie    kultūros įstaigų veiklą  Alytaus  rajono savivaldybės interneto svetainėje adresu www.arsa.lt,  Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro interneto svetainėje adresu www.arskc.lt., socialinio tinklo „Facebook“ Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro ir Amatai ir edukacijos Alytuje paskyrose.

2022 metais Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras savo veikla tikslingai siekė puoselėti rajone etninę kultūrą, sudaryti sąlygas etninės kultūros sklaidai, senųjų tradicijų, papročių populiarinimui, etninės kultūros tęstinumui.

Įgyvendindamas metinius tikslus Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras tenkino ir ugdė bendruomenės narių meninius poreikius, organizavo Kultūros centro ir jo skyrių veiklą, rūpinosi darbuotojų kvalifikacijos kėlimu, puoselėjo bendrąją ir etninę kultūrą, padėjo bendruomenių nariams susipažinti su profesionalaus meno vertybėmis, literatūra, muzika, puoselėjo ir skatino tautodailės ir tautinio paveldo tradicijas, mėgėjų meno veiklą, fiksavo Alytaus rajono kultūrinio gyvenimo įvykius, saugojo krašto kultūrinį savitumą, rūpinosi rajono kultūros pristatymu Lietuvoje, rengė pramoginius, edukacinius ir kitus renginius, populiarinančius etninę kultūrą, mėgėjų ir profesionalųjį meną, organizavo valstybinių švenčių, atmintinų datų, kalendorinių švenčių minėjimus, profesionalaus meno renginius, sistemingai rengė renginių planus ir juos įgyvendino.

 

ETNOKULTŪRINĖ VEIKLA

 

Etninė kultūra yra bendros Alytaus rajono kultūrinės programos dalis. Etninės kultūros veikla yra krašto iš kartos į kartą perduodama ir nuolat atnaujinama kultūros vertybių visuma, padedanti išlaikyti tapatumą. Tai mūsų palikimas, savitumas, kurį taip lengva prarasti ir taip sunku išsaugoti. Teisinį veiklos pagrindą sudaro etninį paveldą globojantys Lietuvos Respublikos teisiniai aktai.

2022 metais suorganizuoti etninę kultūrą populiarinantys reikšmingiausi renginiai: Joninių šventės Simne, Nemunaityje, šviežios duonelės šventė „Oninės“ Punioje, respublikinė armonikierių šventė „Skambėk širdy, nenustok“ Alovėje, etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ ir kiti.

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras ir skyriai vykdo įvairias edukacines mokamąsias (parodomąsias) programas. 2022 metais buvo  suorganizuotos 95 edukacijos Pivašiūnų amatų centre, 96 – Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje, 3 – Alovės skyriuje, 3 – Butrimonių skyriuje, 7 – Daugų skyriuje, 4 – Krokialaukio skyriuje, 5 – Punios skyriuje, 3 – Luksnėnų skyriuje, iš jų populiariausios: smilkalų, keramikos, pynimo iš vytelių, žvakių liejimo, mezgimo, žaislų gamybos, kulinarinio paveldo (dzūkiškos bandos, grikinės babkos, šakočio, kūčiukų, mielinių bandelių kepimas), Alytaus rajono kaimo bendruomenių prisistatymai, organizuojamos liaudies dainos ir dzūkiškos šnektos popietės, tautinio paveldo produktų sertifikavimo mokymai ir kt.

Tradiciniai amatai, kulinarija, perduodami iš kartos į kartą, yra svarbi kultūros centro etninės kultūros dalis. Tautinio paveldo produktai – ne masinės gamybos sertifikuoti amatininkų dirbiniai, pagaminti rankomis iš tradicinių žaliavų arba naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant unikalias kokybines gaminių savybes ir sudėtį. Alytaus rajone sertifikuoti 10 amatininkų.

Aktyvi folkloro ansamblių („Susiedai“, „Dėdės ir dėdienės“, „Žolynai“), tautinių šokių kolektyvų („Narpulis“, „Svirtis“, „Gojelis“) ir liaudiškų muzikos kapelų („Punelė“, „Simnyčia“) veikla.

Kultūros įstaigose suorganizuotos 29 Alytaus rajono tautodailininkų ir amatininkų parodos.

Tradicijos ir kultūra tai unikali jungtis jungianti Alytaus rajoną, žmonių kartas, šeimas.

 

CENTRO STRUKTŪRA IR DARBUOTOJAI

 

Centro struktūra: Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro administracija, Alovės, Butrimonių, Daugų, Krokialaukio, Luksnėnų, Miroslavo, Nemunaičio, Punios, Simno skyriai, Pivašiūnų amatų centras. Nustatytas didžiausias leistinas darbuotojų pareigybių skaičius – 33.

Centre, jo skyriuose ir Pivašiūnų amatų centre  2021 m. patvirtinti 33 etatai, dirbo 32 darbuotojai, iš jų: 25,75 etatai – specialistų ir kūrybinių darbuotojų, dirbo 29 darbuotojai, 1,5 etato – aptarnaujantis personalas ir techniniai darbuotojai, dirbo 3 darbuotojai.

Centro darbuotojai

 

Darbuotojai / etatai

Kultūros ir meno darbuotojų išsilavinimas

(pagal turimus diplomus)

 

aukštasis universitetinis

aukštasis neuniversitetinis

aukštesnysis

specialusis vidurinis

vidu-rinis

Kėlė kvalifi-

kaciją einamai-

siais metais

Iš viso

Iš jų

kultū-ros ir meno specia-

lybės

kiti

kultū-ros ir meno specia-

lybės

kiti

kultūros ir meno specialy-

bės

kiti

kultūros ir meno specialy-

bės

kiti

kultūros ir meno

kiti

32

27,25

29

25,75

3

1,5

0

4

6

0

6

9

0

3

4

11

 

2022 m. Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras didelį dėmesį skiria kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimui. Darbuotojų įgūdžiams tobulinti organizuoti kompiuterinio raštingumo mokymai „Zoom“, „Teams“ platformose. Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro ir skyrių darbuotojų dalyvavo nuotoliniuose Lietuvos nacionalinio kultūros centro mokymuose: kvalifikacijos tobulinimo mokymuose kultūros ir meno darbuotojams, pasirengimo 2024 m. Dainų šventės, Folkloro dienos programai seminare, mokymuose „Metinis atsiskaitymas už vidaus kontrolės įgyvendinimą įstaigoje. Informacijos apie vidaus kontrolės įgyvendinimą viešajame juridiniame asmenyje pateikimas. Praktiniai patarimai”. Visi dalyvavę darbuotojai gavo kvalifikaciją patvirtinančius pažymėjimus.

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro, jo skyrių darbuotojai bendradarbiauja ir palaiko ryšius su rajono švietimo įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, kaimų bendruomenėmis, rengia bendrus renginius, šventes. Taip pat suteikia patalpas (sales) renginiams, įrangą bei metodinę ir praktinę pagalbą, parengia scenos apipavidalinimą (scenografiją), informaciją renginių viešinimui, parodų pristatymus, edukacijos programas ir kt. Su skyriais komunikuojama, gilinamasi į problemas. Jei tik yra poreikis, skyrių darbuotojams teikiama metodinė ir dalykinė pagalba – muzikantų, dailininko, garso ir šviesų operatoriaus.  

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras ir 10 jo skyrių 2022 metais surengė 317 renginių: 19 masinių renginių, 29 parodas ir 269 kitus renginius (išvykų, diskotekų, spektaklių, edukacininių užsiėmimų ir kt.).

 

 

KULTŪRINĖS APLINKOS, KULTŪRINIO UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS

 

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro administracija organizuoja pasitarimus skyrių, Pivašiūnų amatų centro kultūros darbuotojams, kuriuose aptaria kultūrinės veiklos organizavimo procesą, galimybes ir perspektyvas. Analizuoja darbo rezultatus, specialiosios lėšų kaupimo programos vykdymą,  aptaria renginių scenarijus bei didelį dėmesį skiria organizuojamam darbui  su mėgėjų meno kolektyvų dalyviais. Kolektyvų repeticijų grafikai sudaromi, kiek įmanoma atsižvelgiant į mėgėjų meno dalyvių pageidaujamą laiką. Repeticijos vyksta vieną, du kartus per savaitę. Su kai kuriais mėgėjų meno kolektyvais vadovai dirba ir individualiai. Repertuarą kolektyvams parenka vadovas, atsižvelgdamas į dalyvių galimybes, amžiaus grupes, vyksiančių renginių turinį ir kita. Prireikus vadovai konsultuojasi ir bendradarbiauja su Lietuvos nacionalinio kultūros centro konsultantais, nes vienas iš pagrindinių kultūrinio ugdymo proceso uždavinių yra  kelti kolektyvų meninį lygį įvairiuose kultūros žanruose, ugdyti kolektyvų dalyvių meninius gebėjimus ir  prigimtinius talentus.

Skatinamas pačių kolektyvų vadovų tobulėjimas – gilinti žinias, gerai organizuoti repeticijų vedimą, išmanyti kolektyvų vadovų darbo metodiką, repertuaro ruošimą ir kt. priemones, būdus, sprendimus, kuriais būtų patenkinti kolektyvų dalyviai ir pasiektas kuo geresnis rezultatas kūrybiniame kultūrinio ugdymo procese.

Kultūros darbuotojai nuolat vykdo visų amžiaus žmonių grupių kolektyvų dalyvių paiešką bei ugdo meno kolektyvų narių tarpusavio bendravimo ir sceninę kultūrą.

Organizuodami renginius ir įgyvendindami projektus, vykdo aktyvų jų viešinimą masinėse informavimo priemonėse, jose pateikia informaciją, kuri sudomintų kultūros vartotoją.

 

 

MĖGĖJŲ MENO KOLEKTYVAI IR JŲ VEIKLA

 

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro skyriuose veiklą sėkmingai tęsia 64 įvairaus žanro mėgėjų meno kolektyvai, būreliai, klubai, kūrybinėje veikloje dalyvauja 537 dalyviai, iš jų 9 vaikų ir jaunimo kolektyvų, dalyvauja 103 dalyviai.

 

 

 

 

 

 

Kolektyvai, būreliai ir dalyviai

Mėgėjų meno

kolektyvai / dalyviai

 

Iš jų vaikų ir jaunimo

kolektyvai / dalyviai

Studijos,

būreliai,

klubai,

kolektyvai / dalyviai

iš jų vaikų ir jaunimo

kolektyvai / dalyviai

iš viso

kolektyvai, studijos, būreliai, klubai / dalyviai

 

58

482

6

85

6

55

3

18

64

537

 

 

Pripažinti, populiarūs ir sulaukę palankaus publikos vertinimo šie mėgėjų meno kolektyvai: Alovės skyriaus folkloro kolektyvas „Susiedai“, Butrimonių skyriaus šokių studija „Gojelis“, folkloro ansambliai „Žolynai“ ir „Dėdės ir dėdienės“, Pivašiūnų amatų centro liaudiškos muzikos kapela „Klėtis“, Krokialaukio skyriaus Santaikos tautinių šokių kolektyvas „Narpulis“, Miroslavo skyriaus tautinių šokių kolektyvas „Svirtis“, Punios skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Punelė“, Simno skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Simnyčia“. Kolektyvai net 91 kartą dalyvavo kultūrinių mainų programose, rajono vardą garsino rajoniniuose, regioniniuose, respublikiniuose renginiuose.

Visi Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro ir skyrių mėgėjų meno kolektyvai pristato savo programas žiūrovams, atstovauja rajonui įvairiuose renginiuose – koncertuose, išvykose, festivaliuose ir konkursuose.

 

 

 

ĮGYVENDINTI PROJEKTAI IR RENGINIAI

 

Centras surengė 365 įvairios tematikos kultūrinius renginius: 19 masinių renginių, 29 parodas ir 269 kitus renginius (išvykos, diskotekos, spektakliai, edukaciniai užsiėmimai, įv. šventės, koncertai). Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras įgyvendino 19 projektų. Alytaus rajono savivaldybė iš Kultūros projektų finansavimo programos biudžeto skyrė 89,95 tūkst. eurų. Lėšos skirtos rajone organizuojamiems tradiciniams renginiams – valstybinių ir atmintinų datų minėjimams, kalendorinėms šventėms, taip pat meno mėgėjų kolektyvų skatinimui.

Alytaus rajone suorganizuoti ir įgyvendinti Alytaus rajoną reprezentuojantys renginiai: „Simno kermošius“, „Lietuvos Katalikų bažnyčios Kronikai – 50“ Simne, „Sekminės – bendruomeniškumo šventė“ Butrimonyse, Joninės Dauguose, Simne, „Nemunaičiui – 635. Joninių šventė“ Nemunaityje, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos iškilmė Dauguose, Oninių (šviežios duonelės) šventė Punioje, „Takelis veda vėl namo“ Eičiūnuose, „Kaip gyveni, kaimyne“ Krokialaukyje, „Taip dainavo mūsų senoliai“ Luksnėnuose, pramogų vakaras „Žolinė Pivašiūnuose“, „Skambėk širdy, nenustok“ Alovėje, Miroslavo seniūnijos šventė „Širdim tave apkabinsiu“, nominacijų vakaras „Alytaus rajono metų geriausieji – 2022“ Simne, kalėdinių eglučių įžiebimo šventės Alytaus rajono seniūnijose.

Meno mėgėjų kolektyvų skatinimui: šokių studijos „Gojelis“ dalyvavimas tarptautiniame festivalyje-konkurse „ADRIATIC ZADAR OPEN 2022“.

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras įgyvendino projektus: „Atsinaujinančių šaltinių diegimas Alytaus rajono sav. kultūros centro Butrimonių pastate" (finansuojamas klimato kaitos programos lėšomis), „Pivašiūnų amatų centro veiklų prieinamumo ir pasiekiamumo didinimas“ (finansuojamas Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos).

2022 m. teiktas ir finansuotas projektas „18 kW saulės elektrinės įrengimas Alytaus rajono savivaldybės kultūros centre Luksnėnuose".

Aktyvi veikla vyko Lauryno Radziukyno mokykloje – rengtos eskursijos, invidualios ir grupėmis, įvairios edukacijos, koncertiniai vakarai ir kt. veiklos. Įžiebtos Kalėdų eglutės visose Alytaus rajono seniūnijose. Lyginant su 2021 metais išaugo paslaugų lygis, sulaukta gero paslaugų vertinimo. Centras skatina seniūnijų bendruomenių užimtumą. Kultūros ir meno darbuotojai vyksta į bendruomenes ir padeda suburti naujus mėgėjų meno kolektyvus bei organizuoti renginius.

Šiuo metu Alytaus rajono kultūros centras su 10 skyrių seniūnijose teikia informaciją apie amatininkų, rajone veikiančių verslininkų, ūkininkų teikiamas paslaugas bei produktus, bendruomenių vykdomas veiklas, kultūros renginių organizavimą. Be to, teikiamos paslaugos ir verslo sektoriui: įvairios konsultacijos verslo klausimais, produkcijos sertifikavimo, mugių organizavimo ir kt.

 

Kolektyvų koncertinės išvykos, suorganizuoti renginiai, parodos

 

Mėgėjų meno

kolektyvų koncertai, kultūriniai renginiai, spektakliai / dalyviai

 

Edukaciniai renginiai /

dalyviai

Diskotekos, šokių vakarai / lankytojai

Pramoginės muzikos koncertai /

lankytojai

Tautodailės ir kitos parodos / lankytojai

Kiti renginiai / lankytojai

58/20710

216/3414

20/729

6/587

29/3066

36/28093

 

 

 

FINANSAVIMAS, GAUTOS PAJAMOS IR MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS

 

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras yra Alytaus rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga.

Kultūros centro lėšas sudaro:

rajono savivaldybės biudžeto lėšos;

pajamos, gautos už teikiamas paslaugas;

fizinių ir juridinių asmenų parama;

lėšos, gautos iš įvairių fondų pagal programas;

kitos teisėtai įgytos lėšos.

Didžiausią Alytaus rajono savivaldybės kultūros lėšų dalį sudaro savivaldybės biudžeto pagal asignavimų valdytojo patvirtintas sąmatas skirtos lėšos.

 

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro pajamų šaltiniai 2022 m. (eurais)

Pajamų šaltinis

Pajamų, gautų iš šaltinio, dydis, Eur

Iš viso

 

Darbo užmokesčiui

Veiklai

Infrastruktūrai išlaikyti

Ilgalaikiam turtui įsigyti

Alytaus rajono savivaldybės skirtos lėšos

686862,71

360974,02

86142,85

136481,74

103264,37

Pajamos už teikiamas paslaugas

15067,87

 

 

 

 

Lėšos projektams įgyvendinti (Alytaus rajono savivaldybės)

89950,00

 

 

 

 

Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos

102571,00

 

 

 

 

Klimato kaitos programos lėšos

50783,42

 

 

 

 

Iš viso:

945235,00

360974,02

86142,85

136481,74

103264,37

 

 

Alytaus rajono savivaldybės administracija Kultūros centrui išlaikyti skiria lėšas, būtinas centro funkcijoms vykdyti, bendrosioms įstaigos reikmėms. Gautos lėšos buvo panaudotos pagal paskirtį.

Visos prekės, paslaugos ir darbai buvo perkami vadovaujantis supaprastintomis Viešųjų pirkimų taisyklėmis ir Mažos vertės pirkimų tvarkos aprašu. Materialiniai ir finansiniai ištekliai naudoti tikslingai, atsižvelgiant į kultūrinės veiklos įgyvendinimo poreikius.

2022 m. pajamas už teikiamas paslaugas gautas lėšas centras panaudojo darbo užmokesčiui, bendrosioms įstaigos reikmėms.

 

V. LAUKIAMI REZULTATAI

 

 

Centras skatins seniūnijų gyventojų užimtumą, propaguos jaunimo dalyvavimą kultūrinėje veikloje. Didelis dėmesys skiriamas organizuojamų renginių kokybei. Vyks tęstinis tradicinių, rajoninių, regioninių, respublikinių renginių organizavimas, bus ieškoma naujų renginių organizavimo formų, užtikrinančių kultūros vartotojų poreikius. Centro darbuotojai aktyviai dalyvaus projektinėje veikloje, kuri padės kokybiškiau organizuoti kultūrinius renginius ir stiprinti materialinę bazę. Sukauptos specialiosios programos lėšos iš organizuojamų diskotekų ir poilsio vakarų jaunimui skatins įstaigų veiklą ir gerins materialinę bazę. Materialinės bazės stiprinimas sudarys palankesnes sąlygas bendruomenės nariams pagal pomėgius dalyvauti mėgėjų meno kūrybiniame procese, ugdys bei tenkins estetinius ir meninius poreikius, kurie užtikrins prasmingą laisvalaikio užimtumą. Bus aktyviai vykdoma rėmėjų paieška kultūrinei veiklai organizuoti ir renginiams įgyvendinti. Numatomas tęstinis kultūros darbuotojų ir specialistų tobulinimasis ir  gilinimasis į kultūrinės veiklos įgūdžius, kuris užtikrins teigiamą santykį tarp kultūros darbuotojo ir kultūros vartotojo.

 

 

Alytaus rajono savivaldybės

kultūros centro direktorė                                                                                          Eglė Sereičikienė

 

part_2dc39871a2e24e11bb772d88b5868a6c_end