BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

sprendimas

Dėl BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE ESANČIŲ MOKYKLŲ MOKINIŲ VEŽIMO organizavimo, MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO IR vAŽIAVIMO IŠLAIDŲ kompensavimo TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. gruodžio 23 d. Nr. T-323

Biržai

 

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 4 dalimi, 16 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsniu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 ir 2 dalimis, atsižvelgdama į Biržų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2024 m. rugsėjo 30 d. Vidaus audito ataskaitą K14-4 „Transporto priemonių naudojimo Biržų rajono savivaldybės įstaigose audito ataskaita“, Biržų rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Biržų rajono savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinių vežimo organizavimo, mokyklinių autobusų naudojimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Biržų rajono savivaldybės tarybos 2019 m. lapkričio 21 d. sprendimą Nr. T-250 „Dėl Biržų rajono savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinių vežimo organizavimo ir jų vežimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (su visais pakeitimas ir papildymais).

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2025 m. sausio 1 dienos.

Šis sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre ir Biržų rajono savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                            Kęstutis Knizikevičius

 

 

PATVIRTINTA

Biržų rajono savivaldybės tarybos

2024 m. gruodžio 23 d.

sprendimu Nr. T-323

 

BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE ESANČIŲ MOKYKLŲ MOKINIŲ VEŽIMO organizavimo, MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO IR vAŽIAVIMO IŠLAIDŲ kompensavimo TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Biržų rajono savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinių vežiojimo organizavimo, mokyklinių autobusų naudojimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Mokinių vežiojimo organizavimo metodinėmis rekomendacijomis, Kelių eismo taisyklėmis.

2. Aprašas reglamentuoja Biržų rajono savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų (toliau – Mokykla) mokinių vežiojimo organizavimą, mokyklinių autobusų naudojimą laisvu nuo mokinių vežimo į mokyklą ir iš jos metu ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarką.

3. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Kelių eismo taisyklėse ir kituose teisės aktuose.

 

II SKYRIUS

MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMAS, MOKYKLINIŲ

AUTOBUSŲ NAUDOJIMAS LAISVU NUO MOKINIŲ VEŽIMO Į MOKYKLĄ

IR IŠ JOS METU

 

4. Mokiniai į mokyklą vežami šiais būdais:

4.1. UAB Biržų autobusų parko autobusais – vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais;

4.2. specialiųjų reisų autobusais;

4.3. mokykliniais autobusais;

4.4. VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centro transportu;

4.5. mokinių, tėvų (globėjų, rūpintojų) privačiomis transporto priemonėmis.

5. Į Mokyklas ir iš jos vežami kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo Mokyklos gyvenantys mokiniai (vaikai), besimokantys pagal priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo programas (Biržų Vlado Jakubėno meno mokykloje bei Biržų rajono sporto centre). Priešmokyklinio ugdymo ir 1–8 klasių mokiniai vežami į artimiausią atitinkamą ugdymo programą vykdančią Mokyklą.

6. Biržų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 (gimnazijų 1–4 klasių) klasių mokiniai, naudodamiesi Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatyme numatytomis lengvatomis, gali važiuoti į bendrojo ugdymo mokyklą ir iš jos į namus iki 40 km atstumu Mokyklos darbo dienomis. Gyvenantys Mokyklų bendrabučiuose – ir sekmadieniais arba mokslo savaitės pradžioje ir pabaigoje gali važiuoti UAB Biržų autobusų parko autobusais – vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais bei specialiųjų reisų autobusais (toliau – Vežėjas) mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu.

7. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro (toliau – Centras) mokiniams, transporto lengvatos taikomos, kai jie Centro darbo dienomis važiuoja į Centrą ir grįžta į namus, o gyvenantiems Centro bendrabutyje, kai jie važiuoja į Centrą sekmadienį arba savaitės pradžioje ir pasibaigus savaitei grįžta į namus, gali važiuoti keleiviniu transportu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu.

8. Specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai, kurie nepajėgia patys atvykti į Mokyklą (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymo(si) poreikių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje), privalo būti vežami į Mokyklą.

9. Vežami pagal ikimokyklinio ugdymo programą ugdomi vaikai, kuriems ugdymasis pagal ikimokyklinio ugdymo programą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą tvarką yra privalomas.

10. Jei vežami ikimokyklinio amžiaus ir / ar neįgalūs mokiniai (vaikai), kurie negali savarankiškai vaikščioti, mokykliniame autobuse lydi mokinius lydintis asmuo.

11. Ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus mokinius (vaikus) ir neįgaliuosius mokinius (vaikus), kurie negali savarankiškai vaikščioti, iki mokyklinio autobuso sustojimo vietos palydi ir juos pasitinka tėvai (globėjai, rūpintojai), o iš Mokyklos iki autobuso palydi mokinius lydintis asmuo arba kitas Mokyklos direktoriaus paskirtas Mokyklos darbuotojas.

12. Mokiniai, kurie Savivaldybės mero potvarkiu įpareigojami tęsti mokslus kitoje Mokykloje, lankyti vaikų dienos centrą ar kitą socialinių paslaugų įstaigą, vežiojami Mokyklų autobusais arba keleiviniu transportu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu.

13. Mokiniai, kuriems psichologų ar kitų specialiųjų pedagogų nurodyta keisti švietimo įstaigą, vežiojami Mokyklų autobusais arba Vežėjo transportu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu.

14. Visų Savivaldybės teritorijoje esančių formaliojo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniai, važiuojantys vietinio reguliaraus susisiekimo autobusais, privalo turėti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą mokinio pažymėjimą, kuriame turi būti nurodytas mokinio važiavimo maršrutas. Įlipdamas į transporto priemonę mokinys privalo mokinio pažymėjimą parodyti vairuotojui ar kontrolieriui.

15. Kiekvienų mokslo metų pradžioje, iki rugsėjo 10 d., Mokyklos privalo sutvarkyti mokinio pažymėjimus: išduoti naujus, pratęsti jų galiojimo terminus, patikslinti važiavimo keleiviniu transportu maršrutą, Mokyklos pavadinimą ir kt. Nuo rugsėjo 1 d. iki 10 d. mokiniai vežami pagal laikinus Mokyklos pateiktus sąrašus be mokinio pažymėjimo.

16. Mokinio pažymėjimą mokiniui išduoda Mokykla, kurioje jis mokosi. Kai mokinys nebesimoko Mokykloje, jis privalo grąžinti mokinio pažymėjimą jį išdavusiai Mokyklai.

17. Mokyklos vadovas kiekvienų mokslo metų pradžioje, iki rugsėjo 10 d., suderinęs su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi, sudaro mokyklinių autobusų maršrutus, tvarkaraščius ir vežamų mokinių sąrašus bei juos patvirtina.

18. Mokyklos iki rugsėjo 10 d. privalo pateikti Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui bei Vežėjui mokinių, kurie važiuos Vežėjo autobusais, sąrašus, patvirtintus Mokyklos direktoriaus parašu ir Mokyklos antspaudu. Sąraše (1 priedas) turi būti įrašyta: mokinio vardas, pavardė, klasė, mokinio pažymėjimo numeris, gyvenamoji vieta, važiavimo maršrutas (nuo kokios iki kokios stotelės), mokinio važiavimo dienos (per savaitę). Per mokslo metus pasikeitus mokinio maršrutui ar važiuojančių mokinių sąrašui, Mokyklos vadovas nedelsiant pakeitimus suderina su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi ir pristato Vežėjui. Neformaliojo vaikų švietimo įstaigos, įstaigos, vykdančios neformalųjį vaikų švietimą teikiamus vežamų mokinių sąrašus suderina su Mokykla, kurioje mokinys mokosi.

19. Mokyklos iki kito mėnesio 5 dienos suderina su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi vežtų į Mokyklą ir iš jos mokinių faktinį dienų skaičių per mėnesį pagal sąrašą (2 priedas) ir jį pateikia Vežėjui.

20. Už sąrašuose pateiktų duomenų teisingumą, sąrašų pateikimą laiku Mokyklų vadovai atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

21. Pagal pateiktus mokinių sąrašus ir vežtų mokinių faktinį dienų skaičių per mėnesį Vežėjas kiekvieną mėnesį apskaičiuoja mokinių vežimo išlaidas. Sąskaitą faktūrą už praėjusio mėnesio paslaugas iki kito mėnesio 10 dienos, suderinęs su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi, pristato Buhalterinės apskaitos skyriui.

22. Už sąskaitų faktūrų pateikimą laiku ir nustatyta tvarka, jų duomenų teisingumą atsako Vežėjas.

23. Informaciją apie mokyklinių autobusų maršrutus, tvarkaraščius, grafikus Mokykla mokiniams, jų tėvams (globėjams, rūpintojams) skelbia Mokyklos informavimo priemonėse, Mokyklos skelbimų lentoje ir / ar interneto svetainėje.

24. Informaciją apie specialių reisų, vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutus ir tvarkaraščius Vežėjas raštu teikia Mokykloms ir skelbia Savivaldybės ir Vežėjo interneto svetainėse.

25. Mokinių vykimo į Mokyklą ir iš jos laikas (Savivaldybės teritorijoje) negali būti ilgesnis kaip 2 val. (maršruto trukmė į vieną pusę negali būti ilgesnė kaip 1 valanda).

26.     Mokykliniai autobusai naudojami:

26.1. savarankiškajai Savivaldybės funkcijai – Mokyklų mokinių, priešmokyklinio amžiaus vaikų, gyvenančių kaimo gyvenamosiose vietovėse, neatlygintinio pavėžėjimo į Mokyklas ir į namus organizavimui įgyvendinti, taip pat ikimokyklinio ugdymo vaikų, kuriems ugdymasis pagal ikimokyklinio ugdymo programą švietimo ir mokslo ministro ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka ir atvejais yra privalomas, gyvenančių kaimo gyvenamosiose vietovėse ir miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos, neatlygintino pavėžėjimo į Mokyklas ir į namus organizavimui įgyvendinti pagal Mokyklos direktoriaus įsakymu patvirtintus maršrutus, tvarkaraščius ir vežamų mokinių sąrašus, kurie gali būti sudaromi iš skirtingų kitų Savivaldybės teritorijoje esančių Mokyklų;

26.2. vežti mokinius, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į Mokyklą (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje ar kelyje);

26.3. laisvu nuo mokinių vežimo į Mokyklą ir iš jos metu:

26.3.1. vežti mokinius į paskirtus centrus laikyti brandos egzaminų, dalyvauti pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime;

26.3.2. vežti mokinius (vaikus) konsultacijoms į Biržų švietimo pagalbos tarnybą;

26.3.3. vežti mokinius (vaikus) dalyvauti rajoniniuose, regioniniuose ir respublikiniuose mokinių saviraiškos renginiuose (konkursai, olimpiados, varžybos ir kt.);

26.3.4. vežti mokinius (vaikus) į pažintinės veiklos renginius, ekskursijas;

26.3.5. vežti mokinius (vaikus) į kitas edukacines erdves;

26.3.6. vežti mokytojus (darbuotojus) į kvalifikacijos kėlimo, edukacinius renginius, vykstančius rajone ir respublikoje;

26.3.7. Mokyklos darbuotojams vykti į mokinio namus švietimo pagalbos teikimo ir mokymo klausimais;

26.3.8. kitoms mokyklos reikmėms ugdymo proceso organizavimui užtikrinti (atsivežti vadovėliams, ugdymo priemonėms ir kt.).

27. Lėšos Mokykloms mokiniams vežti, autobusams išlaikyti (einamajam remontui, atsarginėms dalims, transporto draudimui ir kt.) skiriamos iš Savivaldybės biudžeto.

28. Vežant mokinius mokykliniais autobusais turi būti laikomasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo, Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso, Kelių eismo taisyklių ir šio aprašo reikalavimų.

29. Mokyklinį autobusą valdančios Mokyklos direktorius:

29.1. išsiaiškina mokinių važiavimo poreikius, nustato mokinių instruktavimo tvarką, tvirtina maršrutus, tvarkaraščius, sustojimo vietas, mokykliniais autobusais vežamų mokinių sąrašus, prireikus juos koreguoja;

29.2. tvirtina mokyklinio autobuso vairuotojo pareiginį aprašą, nustato jo instruktavimo tvarką;

29.3. prireikus skiria mokinius lydintį asmenį, nustato jo funkcijas, teises ir pareigas;

29.4. skiria už organizuotą mokinių vežimą atsakingą asmenį, nustato jo funkcijas, teises ir pareigas;

29.5. užtikrina mokinių ir jų tėvų (globėjų ar rūpintojų) informavimą apie mokyklinių autobusų maršrutus, tvarkaraščius, sustojimo vietas, mokinių elgesį važiuojant, sustojus, neatvykus mokykliniam autobusui ir informacijos viešinimą mokyklos informavimo priemonėse;

29.6. užtikrina Mokykloje mokinių, anksti atvežtų ir laukiančių pamokų pradžios bei laukiančių mokyklinio autobuso po pamokų ar kitų renginių, užimtumą, atsako už jų saugumą;

29.7. kontroliuoja mokinių vežimo kokybę, nedelsdamas reaguoja į mokinių vežimo mokykliniais autobusais trūkumus ir juos šalina.

30. Už organizuotą mokinių vežimą atsakingas asmuo vykdo Mokyklos direktoriaus nustatytas funkcijas, palaiko nuolatinį ryšį tarp vairuotojo, mokinių, tėvų (globėjų ar rūpintojų) ir mokyklos, sprendžia kasdienius klausimus ir aiškinasi nenumatytas situacijas.

31. Vairuotojas veža mokinius vadovaudamasis Kelių eismo taisyklėmis ir šiuo Aprašu. Jis privalo nedelsdamas informuoti Mokyklos direktorių ir (ar) už organizuotą mokinių vežimą atsakingą asmenį apie visas iškilusias mokinių vežimo problemas (maršrutų organizavimo, autobuso techninio aptarnavimo ir remonto, techninės apžiūros, grafiko, mokinių elgesio, jų punktualumo ir t. t.).

32. Mokyklos direktorius, vadovaudamasis šiuo Aprašu, nustato savo mokyklos autobusų, naudojimo, saugojimo, atsakomybės ir apskaitos dokumentų pildymo tvarką.

33. Kelių Mokyklų mokinių (vaikų) vežimą tuo pačiu mokykliniu autobusu sutarties pagrindu organizuoja ta mokykla, kuriai jis priklauso. Mokyklinį autobusą turinčios mokyklos ir mokyklos, kurios mokinius mokyklinis autobusas gali pakeliui pavežti, už organizuotą mokinių vežimą atsakingi asmenys, dalyvaujant vairuotojui, nustato mokyklinio autobuso sustojimo vietas, sudaro maršrutus, tvarkaraščius pagal vežamų mokinių sąrašus, kuriuos tvirtina mokyklinį autobusą turinčios mokyklos direktorius.

34. Pavežant kelių Mokyklų mokinius (vaikus), aptartus Aprašo 26.3.1 – 26.3.5 papunkčiuose, kuro išlaidos kompensuojamos pagal mokyklos tvarką. Kuro išlaidos kompensuojamos proporcingai pagal vykstančių mokinių (vaikų) skaičių.

35. Pavežant mokyklos ar kitos Mokyklos mokinius (vaikus), aptartus Aprašo 26.3.1 – 26.3.5 papunkčiuose, kuro išlaidos kompensuojamos pagal mokyklos tvarką.

36. Pavežant mokinius (vaikus) į neformaliojo švietimo užsiėmimus, kurie dėl specifinių sąlygų vyksta kitame rajone, kuro išlaidos kompensuojamos pagal mokyklos tvarką. Pavežant kelių mokyklų mokinius, kuro išlaidos kompensuojamos proporcingai pagal vykstančių mokinių (vaikų) skaičių.

37. Pavežant mokyklos ar kelių Mokyklų mokytojus, aptartus Aprašo 26.3.6 papunktyje, kuro išlaidos kompensuojamos pagal mokyklos tvarką. Kuro išlaidos kompensuojamos proporcingai pagal vykstančių mokytojų skaičių.

38. Mokykliniai autobusai gali būti nuomojami Savivaldybės juridiniams ir privatiems asmenims, jeigu tuo metu nėra 26.1 – 26.3.8 papunkčiuose numatyto mokyklinių autobusų naudojimo poreikio.

39. Aprašo 38 punkte nurodytiems asmenims (toliau – Nuomininkas) autobuso nuomos išlaidos nustatomos apskaičiuojant autobusų eksploatacijos ir kuro išlaidas vienam kilometrui. Nuomos įkainius nustato Biržų rajono savivaldybės taryba.

40. Nuomininkas pateikia mokyklos direktoriui prašymą, kuriame nurodo asmenis, atsakingus už kelionę, vykstančių asmenų skaičių, išvykimo laiką ir vietą, pageidaujamą kelionės maršrutą ir tikslą. Už keleivių draudimą kelionės metu atsako Nuomininkas.

41. Mokyklos direktorius su Nuomininku sudaro autobuso nuomos sutartį. Autobuso skyrimą įformina įsakymu, kurio kopija įteikiama vairuotojui. Įsakyme nurodomas atsakingas už kelionę asmuo, keleivių skaičius, išvykimo tikslas, laikas, kelionės maršrutas (maršruto pradžia ir pabaiga – nuomotojo mokykla).

42. Kelionės lapai pildomi teisės aktų nustatyta tvarka. Kelionės lape pasirašo asmuo, pasinaudojęs autobusu.

43. Visos lėšos, gautos už autobuso nuomą, apskaitomos pagal Savivaldybės tarybos patvirtintas biudžeto sudarymo ir vykdymo taisykles.

44. Mokėjimas už autobuso nuomos paslaugą vykdomas pavedimu.

 

III SKYRIUS

MOKINIŲ KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

45. Lėšas, skirtas Savivaldybės teritorijoje esančių Mokyklų mokinių vežimo į Mokyklą ir iš jos, administruoja Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius.

46. Biržų rajono savivaldybės formaliojo, profesinio ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniai, Vežėjo reguliaraus susisiekimo autobusais, specialiųjų reisų autobusais vežami pateikus mokinio pažymėjimą su nurodytu maršrutu. Mokyklų autobusais vežami nemokamai.

47. Jei Savivaldybės teritorijoje esančių Mokyklų mokiniai (vaikai) neturi galimybės važiuoti į Mokyklą ir iš jos reguliaraus susisiekimo autobusais, specialiųjų reisų autobusais, Mokyklų autobusais, VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centro transportu, jie į (iš) Mokyklą (-os) gali važiuoti kitu transportu. Tokiu atveju Mokyklos vadovas su mokiniais, tėvais (globėjais, rūpintojais) sudaro sutartis. Mokyklos iki rugsėjo 10 d. privalo pateikti Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui_ mokinių, kuriuos pavėžės individualiu transportu, sąrašus, patvirtintus Mokyklos direktoriaus parašu ar el. parašu ir Mokyklos antspaudu. Sąraše (3 priedas) turi būti įrašyta: mokinio vardas, pavardė, klasė (grupė ar ugdymo programa), gyvenamoji vieta, važiavimo maršrutas, atstumas km (į vieną pusę). Per mokslo metus pasikeitus mokinio maršrutui ar važiuojančių mokinių sąrašui, Mokyklos vadovas nedelsiant pakeitimus suderina su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi. Jiems kelionės išlaidos kompensuojamos pagal Biržų rajono savivaldybės tarybos sprendimu nustatytą vieno kilometro įkainį tik į (iš) Mokyklą (-os), kurios aptarnavimo teritorijoje mokinys gyvena, jei tokia paskirta.

48. Savivaldybės Mokyklų mokiniams, vykstantiems reguliaraus vietinio (priemiestinio) ir tolimojo susisiekimo autobusais į rajonines, šalies ir kt. dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, kuriuos organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijos, egzaminų centrus laikyti brandos egzaminų, mokinių savivaldos nariams važiavimo į Mokinių savivaldos forumus ir jos organizuojamus renginius, kelionės išlaidos kompensuojamos pagal pateiktus bilietus ar kitus apmokėjimą už kelionę liudijančius dokumentus, kuriuos mokiniai pateikia Mokyklai.

49. Savivaldybės teritorijoje esančių Mokyklų vadovai iki kiekvieno mėnesio 10 dienos, suderinę su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi, pristato Buhalterinės apskaitos skyriui mokinių (vaikų), kurie, vadovaujantis Aprašo 47, 48 punktais, turi teisę važiuoti kitu transportu, vežimo išlaidų pagal patvirtintus įkainius, šių mokinių Mokyklos lankomumo žiniaraštį ir sąrašą apie lėšas (4 priedas), panaudotas šių mokinių (vaikų) kelionės išlaidoms kompensuoti.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

50. Aprašas gali būti keičiamas Savivaldybės tarybos sprendimu.

51. Už mokyklinio autobuso saugojimą, eksploatavimo kontrolę bei naudojimą atsakingas Mokyklos direktorius.

52. Mokyklos direktorius, vadovaudamasis šiuo Aprašu, parengia autobusų naudojimo kontrolės, saugojimo, atsakomybės, kelionės lapų pildymo reikalavimus.

53. Aprašo vykdymo kontrolę atlieka Biržų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba ir Biržų rajono savivaldybės administracijos centralizuotas vidaus audito skyrius.

 

 

______________