LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2007 M. BIRŽELIO 15 D. ĮSAKYMO NR. V-494 „DĖL GEROS VAISTINIŲ PRAKTIKOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. vasario 6 d. Nr. V- 114

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Geros vaistinių praktikos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. V-494 „Dėl Geros vaistinių praktikos nuostatų patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:

52. Gyventojams turi būti pateikta:

52.1. Vaistinės oficinoje vienoje vietoje aiškiai matoma, lengvai įskaitoma informacija:

52.1.1. Receptiniai vaistai parduodami (išduodami) tik pagal gydytojų receptus;

52.1.2. Vaikams iki 16 m. vaistai neparduodami (neišduodami);

52.1.3. Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami;

52.1.4. Gyventojo teisės vaistinėje.

Farmacijos specialistas turi suteikti išsamią informaciją apie Jums reikiamus vaistus.

Įsigyjant kompensuojamąjį vaistą ar kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę, monitoriaus ekrane Jums turi būti pateikta informacija apie Jums reikiamų kompensuojamųjų vaistų ar kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainas ir paciento priemokos dydžius, pirmiausiai informuojant apie vaistą ar medicinos pagalbos priemonę, kurios paciento priemoka yra mažiausia.

Įsigyjant receptinį nekompensuojamąjį vaistą, monitoriaus ekrane Jums turi būti pateikta informacija apie visų analogiškų vaistų kainas, pirmiausia informuojant apie pigiausią iš jų.

Jei vaistinėje nėra pageidaujamo vaisto ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės, tačiau ją turi bent viena didmeninio platinimo įmonė, gyventojui pageidaujant, vaistai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės turi būti užsakomos. Užsakant nekompensuojamąjį vaistą, vaistinė turi teisę prašyti asmens sumokėti avansinę įmoką, kuri negali būti didesnė kaip 30 proc. apytikrės vaisto kainos. Užsakyti vaistai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės mieste pristatomos ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, miestelyje ir kaime – ne vėliau kaip per 4 darbo dienas.

Jei turite nusiskundimų ar siūlymų dėl aptarnavimo, abejojate dėl vaisto kokybės, norite pasitikslinti vaisto kainą, prašome kreiptis į vaistinės farmacinės veiklos vadovą ar jo įgaliotą farmacijos specialistą arba išdėstyti raštu. Jei vaistinės siūlomi sprendimai jūsų netenkina, prašome kreiptis į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (nurodyti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos adresą, darbo laiką, fakso numerį, el. pašto adresą ir telefono numerį).

52.2. Vaistinės kiekvienoje vaistinių preparatų pardavimo (išdavimo) vietoje turi būti pateikta lengvai įskaitoma ši informacija: „Jūs galite rinktis pigesnius generinius vaistus. Monitoriaus ekrano viršuje, pirmoje eilutėje, matote vaistą, kurį galite įsigyti už mažiausią kainą.“

1.2. Pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip:

„53. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais, vaistinėje tinkamomis organizacinėmis ir techninėmis duomenų saugumo priemonėmis turi būti užtikrintas farmacinės paslaugos, teikiamos gyventojui, ir vaistinių preparatų bei medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) konfidencialumas. Konfidencialumo užtikrinimo sąlygos ir tvarka turi būti aprašyti procedūrų aprašymuose, kuriuos tvirtina vaistinės farmacinės veiklos vadovas.“

1.3. Papildau 65.14 papunkčiu ir jį išdėstau taip:

65.14. konfidencialumo užtikrinimo vaistinėje sąlygos ir tvarka.“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2017 m. gegužės 1 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                     Aurelijus Veryga