visagino savivaldybės taryba
sprendimas
DĖL LĖŠŲ DARBO UŽMOKESČIUI POREIKIO NAUJOMS PAREIGYBĖMS VISAGINO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINĖSE ĮSTAIGOSE APSKAIČIAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO
2019 m. rugpjūčio 29 d. Nr. TS-184
Visaginas
Visagino savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 10, 18, 21 punktais bei atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos finansų ministro 2019 m. vasario 7 d. įsakymo Nr. 1K-41 „Dėl Lėšų darbo užmokesčiui poreikio naujoms pareigybėms biudžetinėse įstaigose apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“ 2 punktą, nusprendžia:
1. Patvirtinti Lėšų darbo užmokesčiui poreikio naujoms pareigybėms Visagino savivaldybės biudžetinėse įstaigose apskaičiavimo metodiką (pridedama).
PATVIRTINTA
Visagino savivaldybės tarybos
2019 m. rugpjūčio 29 d. sprendimu Nr. TS-184
LĖŠŲ DARBO UŽMOKESČIUI POREIKIO NAUJOMS PAREIGYBĖMS VISAGINO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINĖSE ĮSTAIGOSE APSKAIČIAVIMO
METODIKA
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lėšų darbo užmokesčiui poreikio naujoms pareigybėms Visagino savivaldybės biudžetinėse įstaigose apskaičiavimo metodikoje (toliau – Metodika) reglamentuojama lėšų darbo užmokesčiui poreikio (toliau – lėšų poreikis) apskaičiavimo tvarka:
1.1. steigiamų savivaldybės institucijų ir įstaigų, išlaikomų iš savivaldybės (toliau kartu – įstaigos), pareigybėms (toliau – lėšų poreikis pareigybėms);
II SKYRIUS
LĖŠŲ POREIKIO APSKAIČIAVIMO TVARKA
2. Apskaičiuojant lėšų poreikį pareigybėms svarbūs šie kriterijai:
2.3. pareiginių algų koeficientai, pareigybių lygiai ir grupės, pareiginių algų pastoviųjų dalių koeficientai;
2.4. Lietuvos Respublikos Seimo patvirtintas pareiginės algos bazinis dydis (toliau – bazinis dydis);
3. Lėšų poreikis pareigybėms – dvylikos ar atitinkamai kelių mėnesių visų pareigybių:
4. Darbo užmokesčio pagrindinė dalis vienam mėnesiui apskaičiuojama:
4.1. kai įstatymuose pareigybei nustatytas pareiginės algos arba tarnybinio atlyginimo ar pareiginės algos (pa) pastoviosios dalies konkretus koeficientas, – tą koeficientą (k) padauginus iš įstaigos tų pačių pareigybių skaičiaus (ps) ir bazinio dydžio (BD):
pa = k x ps x BD;
4.2. kai įstaigose patvirtintame darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos apraše nustatyti pareigybių minimalūs ir maksimalūs pareiginės algos arba tarnybinio atlyginimo ar pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai, – tai pareigybei nustatyto minimalaus pareiginės algos koeficiento (kmin) ir maksimalaus pareiginės algos koeficiento (kmaks) sumą padalijus iš 2 ir gautą pareiginių algų koeficientų vidurkį padauginus iš įstaigos tų pačių pareigybių skaičiaus (ps) ir bazinio dydžio (BD):
pa = (kmin + kmaks) / 2 x ps x BD;
4.3. kai įstaigose patvirtintame darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos apraše nenustatyti pareigybių minimalūs ir maksimalūs pareiginės algos koeficijentai, – tai pareigybei įstatymuose nustatyto minimalaus pareiginės algos koeficiento (kmin) ir maksimalaus pareiginės algos koeficiento (kmaks) sumą padalijus iš 2 ir gautą pareiginių algų koeficientų vidurkį padauginus iš įstaigos tų pačių pareigybių skaičiaus (ps) ir bazinio dydžio (BD):
pa = (kmin + kmaks) / 2 x ps x BD;
5. Darbo užmokesčio papildoma dalis vienam mėnesiui apskaičiuojama:
5.1. priedams už stažą mokėti toms pareigybėms, kurioms įstatymuose nustatyta galimybė gauti priedą už stažą, – ne daugiau kaip 15 procentų Metodikos 4 punkte nustatyta tvarka apskaičiuotų lėšų pareiginėms algoms sumos;
5.2. pareiginės algos kintamajai daliai mokėti – ne daugiau kaip 10 procentų Metodikos 4 punkte nustatyta tvarka apskaičiuotos lėšų darbuotojų pareiginės algos pastoviajai daliai mokėti sumos;
6. Lėšų poreikis mokėjimui už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą, budėjimą ir esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų apskaičiuojamas pagal tos pačios srities ar pobūdžio įstaigų turimų praėjusių metų faktinių duomenų apie išmokėto darbo užmokesčio už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą, budėjimą ir esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų dydžio santykį (koeficientą) su išmokėtu visu darbo užmokesčiu. Pagal Metodikos 4–5 punktų nuostatas apskaičiuotų darbo užmokesčio dalių suma padauginama iš gauto koeficiento.