VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS VADAS
ĮSAKYMAS
DĖL ASMENŲ, VYKSTANČIŲ Į DARBĄ, MOKYMO ĮSTAIGĄ IR GRĮŽTANČIŲ IŠ JŲ, KURIE Į PASIENIO KONTROLĖS PUNKTUS, ESANČIUS PRIE AUTOMOBILIŲ KELIŲ, ĮLEIDŽIAMI IR TIKRINAMI BE EILĖS, SĄRAŠO SUDARYMO TVARKOS APRAŠO IR DOKUMENTŲ, PATVIRTINANČIŲ, KAD ASMUO DIRBA GRETIMOJE UŽSIENIO VALSTYBĖJE, SĄRAŠO PATVIRTINIMO
2017 m. gruodžio 19 d. Nr. 4-563
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 4 straipsnio 11 dalies 7 punktu:
1. T v i r t i n u pridedamus:
1.1. Asmenų, vykstančių į darbą, mokymo įstaigą ir grįžtančių iš jų, kurie į pasienio kontrolės punktus, esančius prie automobilių kelių, įleidžiami ir tikrinami be eilės, sąrašo sudarymo tvarkos aprašą;
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2017 m. birželio 16 d. įsakymą Nr. 4-307 „Dėl Dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo dirba gretimoje užsienio valstybėje, sąrašo patvirtinimo“.
3. N u s t a t a u, kad šis įsakymas:
3.1. skelbtinas Teisės aktų registre ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje;
Patvirtinta
Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos
Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado
2017 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 4-563
ASMENŲ, VYKSTANČIŲ Į DARBĄ, MOKYMO ĮSTAIGĄ IR GRĮŽTANČIŲ IŠ JŲ, KURIE Į PASIENIO KONTROLĖS PUNKTUS, ESANČIUS PRIE AUTOMOBILIŲ KELIŲ, ĮLEIDŽIAMI IR TIKRINAMI BE EILĖS, SĄRAŠO SUDARYMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Asmenų, vykstančių į darbą, mokymo įstaigą ir grįžtančių iš jų, kurie į pasienio kontrolės punktus, esančius prie automobilių kelių, įleidžiami ir tikrinami be eilės, sąrašo sudarymo tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja Asmenų, pageidaujančių būti įrašytiems į asmenų, vykstančių į darbą, mokymo įstaigą ir grįžtančių iš jų, kurie į pasienio kontrolės punktus, esančius prie automobilių kelių, įleidžiami ir tikrinami be eilės, sąrašą (toliau – sąrašas), prašymų pateikimą ir nagrinėjimą, sprendimų dėl asmenų atsisakymo įrašyti į sąrašą ar išbraukimo iš sąrašo apskundimą.
2. Tvarkos apraše vartojama elektroninių siuntų pristatymo sistemos veikimo sąvoka apibrėžta Nacionalinės elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinės sistemos nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. rugpjūčio 26 d. nutarimo Nr. 914 „Dėl Nacionalinės elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“.
3. Asmenų, kuriems leista vykti per valstybės sieną be eilės, duomenys tvarkomi Licencijų informacinėje sistemoje (toliau – LIS) Licencijų informacinės sistemos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2014 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. 1R-148 „Dėl Licencijų informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka.
II SKYRIUS
Prašymų pateikimAS
4. Fizinių ir juridinių asmenų prašymai (toliau – prašymas) dėl įrašymo į sąrašą gali būti pateikiami raštu atvykus į Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT) Kanceliariją arba VSAT pasienio rinktines (toliau – VSAT rinktinės), paštu arba elektroninėmis priemonėmis per elektroninių siuntų pristatymo sistemą. Prašymą dėl nepilnamečių asmenų įrašymo į sąrašą teikia jų tėvai, globėjai ar kiti teisėti atstovai, pateikę teisėtą atstovavimą patvirtinančius dokumentus. Prašymą dėl juridinio asmens darbuotojų įrašymo į sąrašą teikia juridinio asmens vadovas ar jo įgaliotas asmuo, pateikęs teisėtą atstovavimą patvirtinančius dokumentus (toliau – juridinio asmens įgaliotas asmuo).
5. Prašymas turi atitikti Prašymų ir skundų nagrinėjimo ir asmenų aptarnavimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. lapkričio 15 d. nutarimo Nr. 933 redakcija) (toliau – Prašymų ir skundų nagrinėjimo taisyklės) 13 punkte nustatytus reikalavimus.
6. Fizinio asmens prašyme nurodomi šie duomenys:
6.5. kontaktinė informacija (adresas, kuriuo pageidaujama gauti atsakymą, telefono ryšio numeris, elektroninio pašto adresas);
7. Asmenys, pageidaujantys būti įrašyti į sąrašą, prie prašymo privalo pateikti dokumentų, patvirtinančių, kad jie dirba gretimoje užsienio valstybėje (Lietuvos Respublikoje gyvenantys asmenys – Baltarusijos Respublikoje arba Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, o Baltarusijos Respublikoje arba Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje gyvenantys asmenys – Lietuvos Respublikoje), arba pažymos iš mokymo įstaigos, kurioje nurodomas mokymosi laikotarpis ir vieta, kopijas ir sutikimus tikrinti jų duomenis duomenų bazėse, registruose ir informacinėse sistemose.
Į sąrašą įrašomi tik tie asmenys, kurie gyvena Baltarusijos Respublikoje ar Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje ir dirba Lietuvos Respublikoje, tačiau neturi leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, ir asmenys, kurie dirba Baltarusijos Respublikoje arba Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje (gyvenantys Lietuvos Respublikoje), tačiau neturi leidimų laikinai gyventi Baltarusijos Respublikoje arba Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje.
8. Juridinio asmens prašyme nurodomi šie duomenys:
8.3. kontaktinė informacija (adresas, kuriuo pageidaujama gauti atsakymą, telefono ryšio numeris, elektroninio pašto adresas);
III SKYRIUS
Prašymų nagrinėjimAS IR SPRENDIMŲ DĖL ĮRAŠYMO / ATSISAKYMO ĮRAŠYTI Į SĄRAŠĄ PRIĖMIMAS
10. Prašymus, pateiktus paštu ar raštu atvykus į VSAT Kanceliariją arba elektroninėmis priemonėmis per elektroninių siuntų pristatymo sistemą, nagrinėja VSAT vado įgalioti pareigūnai. Sprendimą dėl asmens įrašymo /atsisakymo įrašyti į sąrašą ar išbraukimo iš sąrašo (toliau ‒ sprendimas) priima VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos viršininkas, jo nesant ‒ jo funkcijas atliekantis VSAT pareigūnas (toliau – VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos viršininkas).
11. Prašymus, pateiktus VSAT rinktinei, nagrinėja VSAT rinktinės vado įgalioti pareigūnai. Sprendimą priima VSAT rinktinės vadas, jo nesant ‒ jo funkcijas atliekantis VSAT rinktinės pareigūnas (toliau – VSAT rinktinės vadas).
14. Asmenys apie priimtą sprendimą informuojami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas jų nurodytu adresu (jei prašymas pateiktas paštu ar raštu atvykus į VSAT Kanceliariją arba VSAT rinktines) ar per elektroninių siuntų pristatymo sistemą (jei prašymas pateiktas elektroninėmis priemonėmis per elektroninių siuntų pristatymo sistemą). Priėmus sprendimą įrašyti į sąrašą, duomenys apie priimtą sprendimą teikiami LIS ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo.
15. Valstybės institucijų pareigūnai ir privatūs juridiniai asmenys, vykdantys įleidimą į pasienio kontrolės punktą, informaciją, ar vykstantis per valstybės sieną asmuo įrašytas į sąrašą, tikrina LIS pagal asmens pateiktą asmens tapatybės kortelę arba pasą.
IV SKYRIUS
asmenų išbraukimo iš sąrašo ar atsisakymo įrašyti į sąrašą pagrindai ir prašymų saugojimas
17. Pasibaigus darbo teisiniams santykiams su darbdaviu, vykdančiu veiklą gretimoje užsienio valstybėje, juridinis arba fizinis asmuo privalo per 5 darbo dienas apie tai raštu arba elektroninėmis priemonėmis informuoti VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos viršininką ar VSAT rinktinės vadą, kurie priėmė sprendimą dėl asmens įrašymo į sąrašą.
Nutraukus mokymąsi gretimoje užsienio valstybėje, nepilnamečių asmenų tėvai, globėjai ar kiti teisėti atstovai arba fiziniai ar juridiniai asmenys apie tai privalo per 5 darbo dienas raštu arba elektroninėmis priemonėmis informuoti VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos viršininką ar VSAT rinktinės vadą, kurie priėmė sprendimą dėl asmens įrašymo į sąrašą.
18. Asmenys išbraukiami iš sąrašo arba juos atsisakoma įrašyti į sąrašą:
18.2. jei turi galiojančią administracinę nuobaudą už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 173, 208, 209, 536, 537 straipsniuose numatytus pažeidimus arba neišnykusį ar nepanaikintą teistumą už Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199, 199², 291 ir 292 straipsniuose numatytas nusikalstamas veikas;
19. Paaiškėjus 18.1–18.3 papunkčiuose nustatytoms aplinkybėms, asmenys, įrašyti į sąrašą, iš jo išbraukiami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo aplinkybių paaiškėjimo.
20. VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos viršininko ir VSAT rinktinių vadų priimti sprendimai gali būti skundžiami Administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos
Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado
2017 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 4-563
DOKUMENTŲ, PATVIRTINANČIŲ, KAD ASMUO DIRBA GRETIMOJE UŽSIENIO VALSTYBĖJE, SĄRAŠAS
1. Asmuo, gyvenantis Lietuvos Respublikoje ir dirbantis gretimoje užsienio valstybėje (Baltarusijos Respublikoje arba Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje), prie prašymo pateikia vieną iš šių dokumentų:
1.1. leidimo dirbti gretimoje užsienio valstybėje ir Baltarusijos Respublikos ar Rusijos Federacijos vizos kopijas;
1.2. Baltarusijos Respublikos arba Rusijos Federacijos Kaliningrado srities kompetentingų valstybės institucijų sertifikuotą Juridinių asmenų registro išrašo kopiją ir Baltarusijos Respublikos ar Rusijos Federacijos vizos kopijas;
1.3. kompetentingos valstybės institucijos išduoto vadovo (direktoriaus) pažymėjimo kopiją, socialinio draudimo pažymėjimo arba kompetentingos valstybės institucijos pažymos patvirtinančios, kad asmuo apdraustas socialiniu draudimu ir Baltarusijos Respublikos ar Rusijos Federacijos vizos kopijas;
1.4. diplomatinės atstovybės, konsulinės įstaigos ar tarptautinės organizacijos darbuotojo pažymėjimo arba akreditacijos pažymėjimo ir Baltarusijos Respublikos ar Rusijos Federacijos vizų kopijas;
1.5. Švietimo ir mokslo ministerijos parengtą Lietuvos pedagoginių darbuotojų sąrašą su asmens duomenimis, patvirtintą kompetentingo asmens, ir informaciją, kuriam laikui pedagoginis darbuotojas išvyksta į gretimą užsienio valstybę dirbti. Lietuvos pedagoginiai darbuotojai, vykstantys į gretimas užsienio valstybes dirbti ir besikreipiantys asmeniškai, – prašymą ir išvykimo sutarties kopiją.
2. Asmuo, gyvenantis gretimoje užsienio valstybėje (Baltarusijos Respublikoje arba Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje) ir dirbantis Lietuvos Respublikoje, pateikia prašymą ir sutikimą tikrinti jo duomenis duomenų bazėse, registruose ir informacinėse sistemose.