Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

 

Nutarimas

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS KONKURENCIJOS TARYBOS 2018 M. VASARIO 1 D. NUTARIMO nR. 1s-10 (2018) „DĖL lietuvos respublikos konkurencijos tarybos darbo reglamento patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2024 m. gruodžio 18 d. 1S-129 (2024)

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 18 straipsnio 2 dalies 3 punktu, 19 straipsnio 10 dalimi ir Lietuvos Respublikos internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų priežiūros įstatymo 3 straipsnio 2 dalies 5 punktu, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos 2018 m. vasario 1 d. nutarimu Nr. 1S-10 (2018) „Dėl Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos darbo reglamento patvirtinimo“:

1.1.    Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4. Reglamente vartojamos sąvokos, jei nenurodyta kitaip, atitinka Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatyme, Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos informacinės visuomenės paslaugų įstatyme vartojamas sąvokas.“

1.2.    Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5. Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo ir (ar) mažmeninės prekybos įmonių padarytų Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymo pažeidimų tyrimo ir procedūros dalyvių išklausymo procedūra reglamentuota šio Reglamento IV skyriuje, o kita Reglamente numatyta tvarka taikoma tiek, kiek atitinkamų klausimų nereglamentuoja Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas.“

1.3.    Papildyti šio Reglamento I skyrių 51 punktu:

51. 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2019/1150 dėl verslo klientams teikiamų internetinių tarpininkavimo paslaugų sąžiningumo ir skaidrumo didinimo (toliau – Reglamentas (ES) 2019/1150) pažeidimų tyrimo ir bylos nagrinėjimo procedūra reglamentuota šio Reglamento IV skyriuje, o kita Reglamente numatyta tvarka taikoma tiek, kiek atitinkamų klausimų nereglamentuoja Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų priežiūros įstatymas.“

1.4.    Pakeisti 8.22 papunktį ir jį išdėstyti taip:

8.22.  suteikti pagalbą Europos Komisijai ar Europos Sąjungos valstybių narių konkurencijos institucijoms 2002 m. gruodžio 16 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1/2003 dėl konkurencijos taisyklių, nustatytų Sutarties 81 ir 82 straipsniuose, įgyvendinimo (su visais pakeitimais), 2022 m. rugsėjo 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2022/1925 dėl atvirų konkurencijai ir sąžiningų skaitmeninio sektoriaus rinkų, kuriuo iš dalies keičiamos direktyvos (ES) 2019/1937 ir (ES) 2020/1828 (Skaitmeninių rinkų akto), 2022 m. gruodžio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2022/2560 dėl vidaus rinką iškraipančių užsienio subsidijų 14 straipsnio 5–7 dalyse numatytais atvejais;“

1.5.    Papildyti šio Reglamento II skyrių 8.221 papunkčiu:

8.221. suteikia pagalbą Europos Sąjungos valstybių narių priežiūros institucijoms, atliekant tarpvalstybinio pobūdžio Reglamento (ES) 2019/1150 pažeidimų tyrimus.“

1.6.    Pakeisti 141 punktą ir jį išdėstyti taip:

141. Konkurencijos tarybos vyriausiasis pažeidimų tyrimo patarėjas pagal kompetenciją organizuoja ir prižiūri Konkurencijos tarybos administracijos veiklą, susijusią su Konkurencijos įstatymo ir kitų įstatymų, kurių priežiūrą vykdo Konkurencijos taryba, pažeidimų tyrimo procedūromis, teikia pasiūlymus dėl pažeidimų tyrimo procedūrų strategijos ir krypčių. Konkurencijos tarybos vyriausiasis pažeidimų tyrimo patarėjas pagal kompetenciją rengia dokumentus, pasirašo raštus, atlieka kitus veiksmus, susijusius su Konkurencijos taryboje vykdomų pažeidimų tyrimo procedūrų tinkamu atlikimu. Konkurencijos tarybos vyriausiasis pažeidimų tyrimo patarėjas pagal kompetenciją prisideda prie strateginio plano rengimo. Konkurencijos tarybos vyriausiojo pažeidimų tyrimo patarėjo kompetencijai priskirtus klausimus turi teisę spręsti ir Konkurencijos tarybos pirmininkas.“

1.7.    Pakeisti šio reglamento 15 punktą ir jį išdėstyti taip:

15. Skyriaus vedėjas pagal skyrių kompetenciją ir grupės vadovas pagal grupių kompetenciją, apibrėžtą Konkurencijos tarybos administracijos struktūrinių vienetų veiklos ir atsakomybės sritis reglamentuojančiuose teisės aktuose, vadovauja atitinkamai Konkurencijos tarybos skyriaus ar grupės darbui ir atsako, kad skyrius ar grupė atliktų jiems pavestas funkcijas. Skyriaus vedėjas, grupės vadovas, skyriaus ar grupės vyriausiasis patarėjas, skyriaus ar grupės vyresnysis patarėjas priima sprendimus:“

1.8.    Pakeisti 15.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

15.3.  informuoti ūkio subjektus ir kitus asmenis, ar tam tikri veiksmai, sprendimai ar teisės aktai patenka į įstatymų, kurių laikymosi priežiūrą vykdo Konkurencijos taryba, taikymo sritį, ar pateikti informaciją, susijusią su Konkurencijos tarybos veikla, ir, prireikus, persiųsti ūkio subjekto ar kito asmens kreipimąsi kompetentingam viešojo administravimo subjektui, ir apie tai pranešti ūkio subjektui ar asmeniui; pranešti ūkio subjektui ar asmeniui, jeigu nėra kito viešojo administravimo subjekto, kuriam galėtų būti perduotas nagrinėti pagal kompetenciją kreipimasis, paaiškinant jo kreipimosi nenagrinėjimo priežastis;“

1.9.    Papildyti šio Reglamento II skyrių 15.101 papunkčiu:

15.101. Įgyvendinant Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų priežiūros įstatymą:

15.101.1. atsisakyti pradėti galimo pažeidimo tyrimą;

15.101.2. pradėti galimo pažeidimo tyrimą;

15.101.3. nutraukti galimo pažeidimo tyrimą;

15.101.4. pratęsti galimo pažeidimo tyrimo terminą;

15.101.5. patvirtinti galimo pažeidimo tyrimo išvadas;

15.101.6. sustabdyti ir atnaujinti atliekamo galimo pažeidimo tyrimus;

15.101.7. įgalioti administracijos darbuotoją arba jų grupę atlikti tyrimą ar atskirus tyrimo veiksmus;

1.10.  Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Kai nėra skyriaus vedėjo, grupės vadovo, grupės ar skyriaus vyriausiojo patarėjo, grupės ar skyriaus vyresniojo patarėjo, ar jie dėl kitų priežasčių negali vykdyti Reglamento 15 punkte nustatytų funkcijų, jas vykdo kitas Konkurencijos tarybos pirmininko paskirtas administracijos darbuotojas.“

1.11.  Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Administracijos darbuotojai vykdo pareigybės aprašyme, Konkurencijos tarybos administracijos struktūrinių vienetų veiklos ir atsakomybės sritis reglamentuojančiuose teisės aktuose numatytas funkcijas, taip pat Tarybos, Konkurencijos tarybos pirmininko, nario, administracijos direktoriaus, vyriausiojo pažeidimų tyrimo patarėjo, skyriaus vedėjo, grupės vadovo, skyriaus ar grupės vyriausiojo patarėjo, skyriaus ar grupės vyresniojo patarėjo pavedimus.“

1.12.  Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:

27. Jei pareiškėjas pateiktame atsakyme nepašalina nurodytų trūkumų, pareiškimą nagrinėjusios grupės vadovas, grupės vyriausiasis patarėjas, ar grupės vyresnysis patarėjas informuoja pareiškėją, kad pareiškimas, neatitinkantis nustatytų reikalavimų, nesudaro pagrindo Konkurencijos tarybai svarstyti klausimo dėl tyrimo pradėjimo pareiškimo pagrindu ir toliau nebus nagrinėjamas.“

1.13.  Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Nutarime nurodomas administracijos darbuotojas arba jų grupė (tyrimo grupė), kurie įgaliojami atlikti tyrimą ar atskirus tyrimo veiksmus (toliau – įgalioti pareigūnai). Kai tyrimui atlikti yra sudaroma tyrimo grupė, nurodomas jos vadovas. Tyrimą atliekančios grupės vadovas, vyriausiasis patarėjas ir vyresnysis patarėjas turi įgaliotų pareigūnų teises.“

1.14Pakeisti 51 punktą ir jį išdėstyti taip:

51.  Įgalioti pareigūnai, norėdami gauti žodinius paaiškinimus iš asmenų, susijusių su tiriamų subjektų veikla, gali tai atlikti patikrinimo metu ar žinomu asmens darbovietės ar gyvenamosios vietos adresu išsiuntę rašytinį reikalavimą atvykti duoti žodinius paaiškinimus Konkurencijos tarybos patalpose. Asmuo duoti žodinius paaiškinimus turi teisę ir savo iniciatyva. Asmuo duoti žodinius paaiškinimus turi teisę dalyvaujant advokatui ir (ar) advokato padėjėjui. Gaunant žodinius paaiškinimus dalyvauja ne mažiau kaip du įgalioti pareigūnai.

1.15Pakeisti 58 punktą ir jį išdėstyti taip:

58.  Įgalioti pareigūnai turi teisę rengti susitikimus su įtariamais subjektais, pareiškėjais ir kitais asmenimis. Paprastai susitikimuose su įtariamais subjektais, pareiškėjais ir kitais asmenimis dalyvauja mažiausiai du administracijos darbuotojai. Jeigu susitikimas, įskaitant ir pokalbį telefonu, vyksta įtariamų subjektų, pareiškėjų ar kitų asmenų iniciatyva, įgalioti pareigūnai gali prašyti iš anksto pateikti susitikimo metu siūlomus aptarti klausimus. Įgalioti pareigūnai priima sprendimą dėl susitikimo tikslingumo ir apimties.“

1.16.  Pakeisti 591 punktą ir jį išdėstyti taip:

591. Konkurencijos tarybos Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo ir (ar) Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymo pažeidimo tyrimą atlikti įgalioti pareigūnai, įgyvendindami jiems Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo 9 straipsnio 1 dalyje suteiktas teises, mutatis mutandis vadovaujasi šiame Reglamento skirsnyje nustatyta tyrimo atlikimo tvarka ir veiksmais. Ūkio subjektai bendradarbiauja su įgaliotais pareigūnais ir sudaro sąlygas įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo 9 straipsnio 1 dalyje suteiktas teises.“

1.17.  Pakeisti 67 punktą ir jį išdėstyti taip:

67. Su procedūros eiga nuo tyrimo baigimo iki Konkurencijos tarybos nutarimo dėl įstatymo pažeidimo paskelbimo susijusius sprendimus, išskyrus tuos, kurie priskirti išimtinai Tarybos kompetencijai, priima tyrimą atlikusios grupės vadovas ar vyriausiasis patarėjas, ar vyresnysis patarėjas, ar jų pavedimu tyrimą atlikęs administracijos darbuotojas.“

1.18.  Pakeisti 69.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

69.2. dokumentais, kuriuose yra kito ūkio subjekto komercinių paslapčių, išskyrus, jeigu gautas ūkio subjekto, su kurio komercines paslaptis sudarančia informacija norima susipažinti, sutikimas arba, kaip numatyta Konkurencijos įstatymo 21 straipsnio 2 dalyje, jeigu komercinių paslapčių atskleidimas reikalingas siekiant įrodyti pažeidimus, už kuriuos numatyta galimybė skirti baudas pagal Konkurencijos įstatymo 36 straipsnį;“

1.19.  Pakeisti 73 punktą ir jį išdėstyti taip:

73. Jeigu tai gali padėti išsiaiškinti svarbias aplinkybes Konkurencijos tarybai priimant sprendimą dėl įtariamo pažeidimo, tyrimą atlikusios grupės vadovas ar vyriausiasis patarėjas, ar vyresnysis patarėjas, ar tyrimą atlikęs administracijos darbuotojas iki Konkurencijos tarybos procedūros dalyvių išklausymo posėdžio turi teisę pažeidimu įtariamiems subjektams pateikti procedūros dalyvių rašytinių paaiškinimų dėl tyrimo išvadų nekonfidencialias versijas.“

1.20.  Pakeisti 74 punktą ir jį išdėstyti taip:

74. Jeigu, gavus procedūros dalyvių rašytinius paaiškinimus dėl tyrimo išvadų, paaiškėja naujų aplinkybių, kurios gali būti reikšmingos Konkurencijos tarybai priimant sprendimą dėl įtariamo pažeidimo, tyrimą atlikusios grupės vadovas ar vyriausiasis patarėjas, ar vyresnysis patarėjas, ar tyrimą atlikęs administracijos darbuotojas turi teisę nurodyti tas aplinkybes raštu ir paprašyti procedūros dalyvių per nustatytą terminą pateikti papildomus paaiškinimus dėl jų.“

1.21.  Papildyti šio Reglamento IV skyriaus septintąjį skirsnį 1111 punktu:

1111. Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo 8 straipsnio 1 dalį ir Reglamento 20–24 punktų (išskyrus 20.5 papunktį) reikalavimus atitinkantį pareiškimą išnagrinėję administracijos darbuotojai teikia siūlymą Konkurencijos tarybai priimti nutarimą pradėti arba atsisakyti pradėti Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo ir (ar) Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymo pažeidimo tyrimą.“

1.22.  Pakeisti 113 punktą ir jį išdėstyti taip:

113. Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai, įvertinę galimo Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo tyrimo metu nustatytas aplinkybes, Konkurencijos tarybai pateikia tyrimo išvadas ir siūlymą dėl bylos nagrinėjimo tvarkos (žodinis ar rašytinis procesas), atsižvelgiant į Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo 9straipsnio 2 dalį arba siūlymą dėl tyrimo nutraukimo, atsižvelgiant į Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo 9straipsnio 3 dalį.“

1.23.  Pakeisti 119 punktą ir jį išdėstyti taip:

119. Bylos nagrinėjimo procedūros posėdžio tvarkai mutatis mutandis taikomi Reglamento 156–162 punktai.“

1.24.  Pakeisti 120 punktą ir jį išdėstyti taip:

120. Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo 10 straipsnio 6 dalyje nurodytų Konkurencijos tarybos nutarimų paskelbimo laikas nustatomas Konkurencijos tarybos bylos nagrinėjimo posėdyje, apie tai informuojant procedūros dalyvius. Motyvuotu sprendimu Konkurencijos taryba gali vieną kartą atidėti nutarimo paskelbimo laiką ne ilgesniam terminui nei pirminis nustatytas nutarimo paskelbimo terminas ir informuoti procedūros dalyvius apie paskelbimo laiko pasikeitimą.“

1.25.  Papildyti šio Reglamento IV skyrių aštuntu skirsniu:

AŠTUNTAS SKIRSNIS

 

REGLAMENTO (ES) 2019/1150 PAŽEIDIMŲ TYRIMAS IR BYLOS NAGRINĖJIMO PROCEDŪRA

 

122. Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų priežiūros įstatymo 3 straipsnio 2 dalies 1 punkte nurodytų pažeidimų tyrimus atlieka vadovaudamiesi šio įstatymo III skyriuje nustatyta tvarka ir terminais.

123. Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų priežiūros įstatymo 9 straipsnio 1 ir 2 dalies bei Reglamento 20–24 punktų (išskyrus 20.5 papunktį) reikalavimus atitinkantį pareiškimą išnagrinėję administracijos darbuotojai teikia siūlymą pareiškimą nagrinėjančios grupės vadovui ar grupės vyriausiajam patarėjui, ar grupės vyresniajam patarėjui, priimti sprendimą pradėti arba atsisakyti pradėti Reglamento (ES) 2019/1150 galimo pažeidimo tyrimą.

124. Administracijos darbuotojai, nustatę esant bent vienam iš Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų priežiūros įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje nurodytų pagrindų, teikia siūlymą Reglamento (ES) 2019/1150 priežiūrą vykdančios grupės vadovui ar grupės vyriausiajam patarėjui, ar grupės vyresniajam patarėjui, priimti sprendimą pradėti Reglamento (ES) 2019/1150 galimo pažeidimo tyrimą savo iniciatyva.

125. Grupės vadovo ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar grupės vyresniojo patarėjo, priimto sprendimo pradėti arba atsisakyti pradėti Reglamento (ES) 2019/1150 galimo pažeidimo tyrimą kopija išsiunčiama atitinkamai proceso šalims arba pareiškėjui per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.

126. Sprendime pradėti Reglamento (ES) 2019/1150 galimo pažeidimo tyrimą nurodomas administracijos darbuotojas arba jų grupė (tyrimo grupė), kurie įgaliojami atlikti tyrimą ar atskirus tyrimo veiksmus (toliau – įgalioti pareigūnai). Kai tyrimui atlikti yra sudaroma tyrimo grupė, nurodomas jos vadovas. Tyrimą atliekančios grupės vadovas ir grupės vyriausiasis patarėjas ar grupės vyresnysis patarėjas turi įgaliotų pareigūnų teises.

127. Konkurencijos tarybos įgaliotiems pareigūnams atliekant tyrimo veiksmus mutatis mutandis taikomi Reglamento 37, 38 ir 51–59 punktai.

128. Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai, įvertinę Reglamento (ES) 2019/1150 galimo pažeidimo tyrimo metu nustatytas aplinkybes, teikia siūlymą tyrimą atliekančios grupės vadovui ar grupės vyriausiajam patarėjui, ar grupės vyresniajam patarėjui, dėl tyrimo nutraukimo arba siūlymą dėl tyrimo baigimo.

129. Tyrimas laikomas baigtu, kai tyrimą atliekančios grupės vadovas ar grupės vyriausiasis patarėjas, ar grupės vyresnysis patarėjas, patvirtina Reglamento 62 punkto reikalavimus atitinkančias galimo pažeidimo tyrimo išvadas, kurios proceso šalims pateikiamos raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo išvadų patvirtinimo dienos.

130. Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai proceso šalims pateikdami galimo pažeidimo tyrimo išvadas nustato ne trumpesnį kaip 10 darbo dienų terminą nuo galimo pažeidimo tyrimo išvadų pateikimo dienos, per kurį proceso šalys gali pateiki paaiškinimus dėl galimo pažeidimo tyrimo išvadose nurodytų aplinkybių, informaciją, reikšmingą skiriant baudą ar kitas poveikio priemones bei nuomonę dėl bylos nagrinėjimo žodinio proceso tvarka.

131. Procedūros dalyvių susipažinimui su tyrimo bylos medžiaga mutatis mutandis taikoma Reglamento 68 ir 69 punktuose numatyta tvarka.

132. Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai, įvertinę proceso šalių pateiktus paaiškinimus dėl galimo pažeidimo tyrimo išvadų, baudos ir kitų poveikio priemonių skyrimo bei bylos nagrinėjimo žodinio proceso tvarka, Konkurencijos tarybai susipažinti pateikia galimo pažeidimo tyrimo išvadas ir siūlymą dėl bylos nagrinėjimo tvarkos (žodinis ar rašytinis procesas).

133. Konkurencijos taryba, susipažinusi su galimo pažeidimo tyrimo išvadomis, paskiria bylos nagrinėjimo posėdžio datą ir laiką, nustato bylos nagrinėjimo tvarką. Per 3 darbo dienas nuo Konkurencijos tarybos posėdžio, kurio metu priimtas sprendimas, protokolo pasirašymo dienos apie sprendimą informuojami procedūros dalyviai.

134. Bylos nagrinėjimas paprastai vyksta rašytinio proceso tvarka, išskyrus atvejus, kai Konkurencijos taryba pripažįsta, kad nagrinėjimas žodinio proceso tvarka yra būtinas.

135. Jeigu byla nagrinėjama žodinio proceso tvarka, proceso šalims pranešama apie bylos nagrinėjimo būdą, posėdžio, kuriame bus nagrinėjama byla, vietą, datą ir laiką ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki posėdžio dienos.

136. Bylos nagrinėjimui rašytinio proceso tvarka mutatis mutandis taikomas Reglamento V skyriaus antrasis skirsnis.

137. Bylos nagrinėjimui žodinio proceso tvarka mutatis mutandis taikomas Reglamento V skyriaus trečiasis skirsnis, išskyrus jo 152 ir 163 punktus.

138. Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų priežiūros įstatymo 12 straipsnio 1 dalyje nurodytų Konkurencijos tarybos nutarimų paskelbimo laikas nustatomas Konkurencijos tarybos bylos nagrinėjimo posėdyje, apie tai informuojant procedūros dalyvius. Nutarimo priėmimo terminas negali būti ilgesnis kaip 3 mėnesiai nuo proceso šalių paaiškinimų ir (ar) informacijos, nurodytų Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų priežiūros įstatymo 11 straipsnio 1 dalyje, pateikimo termino suėjimo dienos.

139. Konkurencijos tarybos nutarimas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos paskelbiamas Konkurencijos tarybos interneto svetainėje. Skelbiama tik Konkurencijos tarybos skelbtina nutarimo versija, iš kurios yra pašalinti visi neskelbtini duomenys. Nutarimo kopija ar išrašas išsiunčiamas registruotu laišku proceso šalims. Jie turi teisę nutarimo kopiją ar išrašą pasiimti atvykę į Konkurencijos tarybą.“

1.26.  Pakeisti Reglamento 146 punktą ir jį išdėstyti taip:

146. Posėdžio eigai fiksuoti rašomas posėdžio protokolas. Posėdžio metu gali būti daromas posėdžio garso įrašas. Posėdžio garso įrašas yra sunaikinamas surašius posėdžio protokolą ir suėjus Reglamento 169 punkte numatytam pastabų protokolui pateikimo terminui.“

1.27.  Pakeisti Reglamento 156 punktą ir jį išdėstyti taip:

156. Išskyrus atvejus, kai to reikalauja įstatymai, nutarimui gali būti netaikomi kai kurie Reglamento 173 punkte numatyti reikalavimai.“

1.28.  Pakeisti Reglamento 166 punktą ir jį išdėstyti taip:

166. Jeigu ūkio subjektas prašyme dėl komercinių paslapčių apsaugos nenurodo, kurią konkrečią informaciją Konkurencijos taryba turėtų laikyti ūkio subjekto komercine paslaptimi, įgaliotas pareigūnas ar grupės vadovo, ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar grupės vyresniojo patarėjo pavedimu kitas administracijos darbuotojas gali įpareigoti jį per nustatytą ne trumpesnį negu vienos darbo dienos terminą šią informaciją nurodyti.“

1.29.  Pakeisti Reglamento 167 punktą ir jį išdėstyti taip:

167. Ūkio subjektą, kurio dokumentus ar kitą informaciją, sudarančią ūkio subjektų komercinę paslaptį, turi Konkurencijos taryba, įgaliotas pareigūnas ar grupės vadovo, ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar grupės vyresniojo patarėjo pavedimu kitas administracijos darbuotojas gali įpareigoti per nustatytą ne trumpesnį negu 3 darbo dienų terminą pateikti dokumento ar kitos informacijos išrašą be komercinę paslaptį sudarančios informacijos (toliau – išrašas) ir siekiamos apsaugoti informacijos aprašymą. Išraše komercinė paslaptis turi būti užslaptinta jos vietoje įrašant [KOMERCINĖ PASLAPTIS]. Siekiamos apsaugoti informacijos aprašymas turi būti parengtas taip, kad būtų galima suprasti, kokio pobūdžio informacija yra užslaptinta išraše.“

1.30.  Pakeisti Reglamento 170 punktą ir jį išdėstyti taip:

170. Įgalioti pareigūnai ar grupės vadovo, ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar grupės vyresniojo patarėjo pavedimu kiti administracijos darbuotojai apie savo sprendimą ūkio subjekto pateiktų dokumentų ar kitos informacijos, kurią jis prašė laikyti komercine paslaptimi, nepripažinti komercine paslaptimi raštu informuoja ūkio subjektą per protingą laikotarpį iki tokios informacijos atskleidimo.“

1.31.  Pakeisti 1701 punktą ir jį išdėstyti taip:

1701. Įgalioti pareigūnai ar grupės vadovo, ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar grupės vyresniojo patarėjo pavedimu kiti administracijos darbuotojai taip pat turi teisę priimti sprendimą ūkio subjektų komercines ir profesines paslaptis atskleisti pažeidimu įtariamiems subjektams teisės į gynybą tikslais ir jas naudoti, jeigu to reikia pažeidimams, už kuriuos numatyta galimybė skirti baudas pagal Konkurencijos įstatymo 36 straipsnį, įrodyti. Prieš priimdami šį sprendimą įgalioti pareigūnai ar grupės vadovo, ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar vyresniojo patarėjo pavedimu kiti administracijos darbuotojai, ūkio subjektui, kurio komercines ir profesines paslaptis norima atskleisti, pasiūlo per nustatytą ne trumpesnį negu 3 darbo dienų terminą pateikti savo paaiškinimus. Įvertinę ūkio subjekto paaiškinimus, įgalioti pareigūnai ar grupės vadovo, ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar grupės vyresniojo patarėjo pavedimu kiti administracijos darbuotojai priima sprendimą atskleisti komercines ar profesines paslaptis, jeigu ūkio subjektas nepagrindžia, kad komercinių ar profesinių paslapčių atskleidimas nereikalingas pažeidimams įrodyti, arba sprendimą neatskleisti komercinių ar profesinių paslapčių, jeigu ūkio subjektas pagrindžia, kad komercinių ar profesinių paslapčių atskleidimas nereikalingas pažeidimams įrodyti. Jeigu ūkio subjektas nepateikia paaiškinimų, įgalioti pareigūnai ar grupės vadovo, ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar vyresniojo patarėjo pavedimu kiti administracijos darbuotojai priima sprendimą atskleisti komercines ar profesines paslaptis.“

1.32.  Pakeisti Reglamento 171 punktą ir jį išdėstyti taip:

171. Dokumentai ir kita informacija pripažįstami ūkio subjekto komercine paslaptimi, kai yra įsegami į atskirą bylos tomą, kuris nėra teikiamas susipažinti asmenims, neturintiems teisės susipažinti su šia informacija. Įgalioti pareigūnai ar grupės vadovo, ar grupės vyriausiojo patarėjo, ar vyresniojo patarėjo pavedimu kiti administracijos darbuotojai parengia bylos tomų, kuriuose yra ūkio subjektų komercinę paslaptį sudarantys dokumentai, apyrašą.“

1.33.  Pakeisti Reglamento 172 punktą ir jį išdėstyti taip:

172. Ūkio subjektas, kitas fizinis ar juridinis asmuo gali teikti prašymą apsaugoti pagal kitus įstatymus saugomus dokumentus ir informaciją. Tokiu atveju mutatis mutandis taikoma Reglamento 181–186 punktuose nustatyta tvarka.“

1.34.  Buvusius Reglamento 122172 punktus laikyti atitinkamai 140–190 punktais.

 

 

 

Pirmininkė                                                                                                          Jolanta Ivanauskienė