LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos nuostatų patvirtinimo
2017 m. gegužės 4 d. Nr. ĮV-629
Vilnius
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2012 m. rugpjūčio 29 d. įsakymą Nr. ĮV-571 „Dėl teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nuostatų patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos kultūros ministrės
2017 m. gegužės 4 d. įsakymu Nr. ĮV-629
PROFESIONALIOJO SCENOS MENO ĮSTAIGŲ TARYBOS NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos (toliau – Taryba) uždavinius ir funkcijas, sudarymą, darbo organizavimą, teises ir pareigas bei atskirų funkcijų įgyvendinimą.
2. Taryba, veikianti prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (toliau – Kultūros ministerija), yra kolegiali ekspertų grupė, turinti patariamojo balso teisę ir atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas sprendžiant Lietuvos profesionaliojo scenos meno įstaigų politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus.
II SKYRIUS
TARYBOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS
4. Tarybos uždavinys yra teikti ministerijai pasiūlymus dėl Lietuvos profesionaliojo scenos meno įstaigų politikos formavimo ir įgyvendinimo.
5. Vykdydama šį uždavinį, Taryba atlieka tokias funkcijas:
5.1. teikia išvadas ir pasiūlymus dėl teisės aktų, reglamentuojančių profesionalųjį scenos meną, projektų;
5.2. teikia išvadas ir pasiūlymus dėl nacionalinių, valstybinių teatrų ir koncertinių įstaigų metinės kūrybinės veiklos programų, biudžeto šioms programoms įgyvendinti ir planuojamų pasiekti rezultatų;
5.3. teikia išvadas ir pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikoje įsteigto juridinio asmens, tokio juridinio asmens ar kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsteigto juridinio asmens ar kitos organizacijos padalinio Lietuvos Respublikoje pripažinimo profesionaliojo scenos meno įstaiga ir dėl šio pripažinimo panaikinimo;
5.4. teikia išvadas ir pasiūlymus dėl salių, kuriose profesionaliojo scenos meno įstaigų viešai atliekami profesionaliojo scenos meno kūriniai, nuomos išlaidų kompensavimo;
5.5. teikia išvadas ir pasiūlymus dėl valstybės biudžeto lėšų skyrimo profesionaliojo scenos meno įstaigos, kuri nėra nacionalinis, valstybinis ir savivaldybės teatras ir koncertinė įstaiga, veiklai vykdyti;
III SKYRIUS
TARYBOS SUDARYMAS
6. Taryba sudaroma iš Lietuvos meno kūrėjų organizacijų asociacijai priklausančių profesionaliojo scenos meno srityje veikiančių asociacijų, viešųjų įstaigų ir Lietuvos meno kūrėjų organizacijų asociacijai nepriklausančių profesionaliojo scenos meno srityje veikiančių asociacijų atstovų.
7. Lietuvos meno kūrėjų organizacijų asociacijai priklausančios profesionaliojo scenos meno srityje veikiančios asociacijos siūlo 5 kandidatus, iš kurių kultūros ministras atrenka 3 Tarybos narius.
8. Viešosios įstaigos, veikiančios profesionaliojo scenos meno srityje, siūlo 10 kandidatų, iš kurių kultūros ministras atrenka 6 Tarybos narius.
9. Lietuvos meno kūrėjų organizacijų asociacijai nepriklausančios profesionaliojo scenos meno srityje veikiančios asociacijos siūlo 7 kandidatus, iš kurių kultūros ministras atrenka 4 Tarybos narius.
10. Nuostatų 6 punkte nurodytų organizacijų ir viešųjų įstaigų į Tarybą siūlomi kandidatai privalo būti nepriekaištingos reputacijos.
11. Nuostatų 6 punkte nurodytų organizacijų ir viešųjų įstaigų į Tarybą siūlomi kandidatai turi būti kompetentingi profesionaliojo scenos meno srities specialistai, pasiekę reikšmingų veiklos rezultatų kultūros ir meno kūrėjai, profesionaliojo scenos meno vertintojai.
12. Taryba sudaroma laikantis profesionaliojo scenos meno rūšių, žanrų, profesionaliojo scenos meno srityje veikiančių viešųjų įstaigų kūrybinės veiklos specifiką atspindinčio balanso ir teritorijų atstovavimo įvairovės principo.
14. Nuostatų 6 punkte nurodytos organizacijos ir viešosios įstaigos (toliau – organizacijų ir įstaigų grupės) kandidatų į Tarybos narius atranką vykdo per ministerijos nustatytą terminą, kuris skelbiamas ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt. Organizacijų ir įstaigų grupėms pageidaujant bei suderinus su Kultūros ministerija, kandidatų į Tarybos narius atranką jos gali vykdyti Kultūros ministerijos patalpose.
15. Organizacijų ir įstaigų grupės kandidatus į Tarybą atrenka susirinkusios į posėdį (toliau – Kandidatų atrankos posėdis), kurio metu paprasta balsų dauguma išrenkamas Kandidatų atrankos posėdžio pirmininkas ir sekretorius.
16. Kandidatų atrankos posėdyje organizacijų ir įstaigų grupės kandidatus į Tarybą atrenka bendru sutarimu, o nesutarus – balsuojant. Tuo atveju, jeigu dėl kelių kandidatų balsai pasiskirsto po lygiai, sprendžia Kandidatų atrankos posėdžio pirmininko balsas. Kandidatų į Tarybos narius atrankos rezultatai fiksuojami organizacijų ir įstaigų grupių Kandidatų atrankos posėdžio protokole, kurį pasirašo Kandidatų atrankos posėdžio pirmininkas ir sekretorius.
17. Organizacijų ir įstaigų grupės į Tarybą atrinktus kandidatus Kultūros ministerijai pateikia raštu, prie rašto pridedamas Kandidatų atrankos posėdžio protokolas (toliau – dokumentai). Šie dokumentai Kultūros ministerijai gali būti siunčiami paštu, elektroniniu paštu arba atnešami į Kultūros ministeriją.
18. Jeigu organizacijų ir įstaigų grupių į Tarybą atrinkti kandidatai neatitinka Nuostatų 10 ir 11 punktuose jiems keliamų reikalavimų, Kultūros ministerija organizacijų ir įstaigų grupių Kandidatų atrankos posėdžio pirmininką apie tai informuoja raštu (paštu, elektroniniu paštu) ir suderina laiką, per kurį organizacijų ir įstaigų grupės organizuoja Nuostatų 15 ir 16 punktuose nustatytą kandidatų į Tarybos narius atranką ir Kultūros ministerijai pateikia Nuostatų 17 punkte nurodytus dokumentus.
19. Tarybos personalinę sudėtį 2 metų laikotarpiui tvirtina kultūros ministras. Tas pats asmuo Tarybos nariu gali būti skiriamas ne daugiau nei du kartus iš eilės.
20. Tarybos narys atšaukiamas, jeigu:
20.3. neatlieka savo pareigų (nedalyvauja 1/3 per metus rengtų posėdžių, rašytinių apklausų ir apklausų elektroniniu paštu be pateisinamos priežasties);
20.5. Tarybos nariai raštiškai kreipiasi į kultūros ministrą pateikdami motyvus dėl Tarybos nario atleidimo, o kultūros ministras įvertina ir pritaria;
IV SKYRIUS
TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS
22. Taryba pirmojo posėdžio metu iš savo narių paprasta balsų dauguma renka kadencijos laikotarpiui pirmininką ir jo pavaduotoją.
21. Tarybos pirmininkas (jeigu jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojas):
21.2. veikia Tarybos vardu, atstovauja jai visose Lietuvos Respublikos valstybinėse valdžios ir valdymo institucijose, kitose įstaigose ir organizacijose;
22. Taryba renkasi ne rečiau kaip 4 kartus per metus. Neeilinis Tarybos posėdis gali būti sušauktas Tarybos pirmininko iniciatyva, pusės Tarybos narių reikalavimu arba kultūros ministro iniciatyva.
23. Tarybos veiklos forma yra posėdžiai. Apie Tarybos posėdžio laiką ir vietą turi būti pranešama ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio. Su Tarybos pirmininku (jeigu jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotoju) suderintus kvietimus dalyvauti Tarybos posėdyje raštu ir (ar) elektroniniu paštu išsiunčia Tarybos sekretorius. Kartu su kvietimu dalyvauti Tarybos posėdyje Tarybos nariams, o prireikus ir kviestiniams asmenims turi būti pateikiama Tarybos posėdžio darbotvarkė ir į darbotvarkę įrašytiems klausimams svarstyti būtina medžiaga.
24. Prieš pradedant Tarybos darbą, visi nariai Tarybos sekretoriui pateikia nešališkumo deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą pagal Nuostatų 1 ir 2 prieduose patvirtintas Tarybos nario nešališkumo deklaracijos pavyzdinę formą ir Tarybos nario konfidencialumo pasižadėjimo pavyzdinę formą.
25. Tuo atveju, jeigu Tarybos narys nenusišalina, kilus viešųjų ir privačių interesų konfliktui, jo balsavimo rezultatai tuo klausimu laikomi negaliojančiais.
26. Tarybos posėdis teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Tarybos narių. Negalintis dalyvauti posėdyje Tarybos narys iki posėdžio pradžios Tarybos sekretoriui gali pateikti nuomonę posėdžio darbotvarkėje numatytais klausimais raštu ar elektroniniu paštu.
27. Prireikus svarstyti klausimus skubos tvarka, nesant galimybės surengti Tarybos posėdžio, sprendimai gali būti priimami remiantis Tarybos narių rašytinės apklausos arba apklausos elektroniniu paštu rezultatais.
28. Tarybos sprendimai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė Tarybos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos pirmininko (jeigu jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojo) balsas.
29. Tarybos posėdžiuose turi teisę dalyvauti Kultūros ministerijos padalinių vadovai bei kiti specialistai.
30. Tarybos posėdžių sprendimai įforminami posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius. Prie protokolo pridedama Tarybos nario, negalėjusio dalyvauti posėdyje, pateikta rašytinė nuomonė.
31. Tarybos darbą techniškai aptarnauja Kultūros ministerija. Tarybos posėdžiams rengti, dokumentacijai tvarkyti ir posėdžiams protokoluoti Kultūros ministerija skiria Tarybos sekretorių, kuris nėra Tarybos narys.
V SKYRIUS
TARYBOS IR JOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS
33. Tarybos nariai turi teisę:
33.2. gauti pirminio pateiktų dokumentų vertinimo išvadas iš Kultūros ministerijos padalinių vadovų ir specialistų;
33.3. kviesti į posėdžius Kultūros ministerijos specialistus, profesionaliojo scenos meno įstaigų atstovus ir kitus specialistus, galinčius pateikti reikiamą informaciją dėl iškilusių klausimų;
33.4. kviesti į posėdžius profesionaliojo scenos meno įstaigų vadovus, kai svarstomi profesionaliojo scenos meno įstaigų veiklos klausimai;
34. Tarybos nariai privalo:
34.1. vykdyti Lietuvos Respublikos profesionaliojo scenos meno įstatyme ir šiuose nuostatuose nustatytas Tarybos funkcijas;
34.3. teikti išvadas ir pasiūlymus svarstomais klausimais raštu, elektroniniu paštu, jeigu dėl pateisinamos priežasties negali atvykti į posėdį;
34.4. iki posėdžio informuoti Tarybos sekretorių apie neatvykimą ir šio neatvykimo pateisinamą priežastį;
VI SKYRIUS
ATSKIRŲ FUNKCIJŲ ĮGYVENDINIMAS
36. Tarybai vykdant 5.2 papunktyje numatytą funkciją, Kultūros ministerijos atitinkami skyriai Tarybai pateikia:
36.1. profesionaliojo scenos meno įstaigų – nacionalinių, valstybinių teatrų ir koncertinių įstaigų – metines kūrybinės veiklos programas;
Profesionaliojo scenos meno įstaigų
tarybos nuostatų
1 priedas
(Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos nario nešališkumo deklaracijos pavyzdinė forma)
PROFESIONALIOJO SCENOS MENO ĮSTAIGŲ TARYBOS NARIO NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA
(data)
(vieta)
(vardas, pavardė)
(pasiūliusios organizacijos pavadinimas, adresas)
Būdamas Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos nariu, pasižadu:
1. objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamasis lygiateisiškumo principu, atlikti Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos nario pareigas;
2. nedalyvauti Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos posėdyje, jei paaiškėtų, kad:
– esu juridinio asmens, kurio klausimas ir (ar) dokumentai svarstomi, darbuotojas, kolegialaus valdymo organo narys, steigėjas, dalininkas ar savininkas;
– esu juridinio asmens, kurio klausimas ir (ar) dokumentai svarstomi, kūrybinės grupės narys;
– esu susijęs giminystės ryšiais su juridinio asmens, kurio klausimas ir (ar) dokumentai svarstomi, darbuotojais, kolegialaus valdymo organo nariais, steigėjais, dalininkais ar savininkais;
3. paaiškėjus, kad posėdyje dalyvauja asmuo, susijęs su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, raštu pranešti Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos sekretoriui.
(parašas) (vardas, pavardė)
Profesionaliojo scenos meno įstaigų
tarybos nuostatų
2 priedas
(Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos nario konfidencialumo pasižadėjimo pavyzdinė forma)
PROFESIONALIOJO SCENOS MENO ĮSTAIGŲ TARYBOS NARIO KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS
(data)
(vieta)
(vardas, pavardė)
(pasiūliusios organizacijos pavadinimas, adresas)
Būdamas Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos nariu, pasižadu:
1. saugoti ir tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti konfidencialią informaciją, kuri man taps žinoma, dirbant Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos nariu;
2. man patikėtus dokumentus, kuriuose yra konfidenciali informacija, saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar pasinaudoti.
(parašas) (vardas, pavardė)