LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL jaunimo Socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ 2014 metų konkurso nuostatų patvirtinimo 

 

2014 m. gegužės 16 d. Nr. A1-267

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimo Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ 1.6.4 papunkčiu ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 892 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 8.4.9 papunkčiu, siekdama užtikrinti Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos įgyvendinimo 2014–2016 metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. gruodžio 4 d. įsakymu Nr. A1-661 „Dėl Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos įgyvendinimo 2014–2016 metų veiksmų plano patvirtinimo“, 3.5.1 papunkčio įgyvendinimą ir atsižvelgdama į  Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. A1-100 „Dėl Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“:

1T v i r t i n u Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ 2014 metų konkurso nuostatus (pridedama).

2P a v e d u  Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos:

2.1skelbti ir organizuoti projektų atranką konkurso būdu;

2.2. tvirtinti konkurso rezultatus ir perduoti atrinktus projektus administruoti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

3. P a v e d u  įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                 Algimanta Pabedinskienė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro

2014 m. gegužės 16 d. įsakymu

Nr. A1-267

 

JAUNIMO SOCIALINĖS ATSAKOMYBĖS UGDYMO PROJEKTŲ „NUGALĖTI BLOGĮ GERUMU“ 2014 METŲ KONKURSO NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ 2014 metų konkurso (toliau – konkursas) nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja reikalavimus projektų turiniui, teikėjams, vykdytojams ir dalyviams, paraiškų teikimo konkursui, projektų vertinimo, lėšų skyrimo, vykdymo bei kontrolės tvarką.

2. Konkursas organizuojamas įgyvendinant Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 1715 „Dėl Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos patvirtinimo“, 17.5 papunktį.

3. Informacija apie konkursą skelbiama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ministerija) ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – departamentas) interneto svetainėse www.socmin.lt ir www.jrd.lt.

4. Konkurso tikslas – skatinti jaunimo socialinę atsakomybę, remiant projektus, skirtus atsakingumui ir tėvystės įgūdžiams formuoti ir pozityvių auklėjimo metodų sklaidai šeimoje.

5. Didžiausia vienam projektui galima skirti suma – 20 000,00 (dvidešimt tūkstančių) litų.

6. Nuostatuose vartojamos sąvokos:

6.1. Jaunas žmogus – asmuo nuo 14 iki 29 metų.

6.2. Jaunimo organizacija – įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka įregistruota asociacija, kurioje ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės ir (ar) į kurią įeina ne mažiau kaip 2/3 asociacijų, kurių kiekvienos ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės.

6.3. Kaimo vietovė – kaimas, miestelis ar miestas, kurio gyventojų skaičius neviršija 6 tūkstančių, išskyrus savivaldybės centrą.

6.4. Su jaunimu dirbanti organizacija – viešasis juridinis asmuo, kurio vienas iš tikslų – į jaunimą orientuota ir jaunimo poreikius tenkinanti veikla.

6.5. Paraiška – konkurso dalyvio pagal Nuostatų 1 priede patvirtintą formą užpildytas, pasirašytas, antspauduotas, jei antspaudą privalo turėti, dokumentas, kuris kartu su visais jo priedais ir papildomais dokumentais yra pateikiamas departamentui, siekiant gauti lėšų projektui įgyvendinti.

6.6. Pozityvi tėvystė – toks auklėjimo modelis, kai tėvai ne baudžia už netinkamą elgesį, o skatina tinkamą vaiko elgesį, ugdo jį kaip socialiai atsakingą asmenybę.

6.7. Projektas tikslinės jaunų žmonių grupės, jaunimo ar su jaunimu dirbančios organizacijos veikla, kuri turi nustatytus pasirengimo ir įgyvendinimo terminus, tikslus, finansavimo šaltinius, vykdytojus ir dalyvius.

6.8. Projekto dalyviai (toliau – dalyviai) – asmenys, kuriems yra skirtas projektas ir kurie jame dalyvauja (pvz., renginių dalyviai, paslaugų gavėjai ir pan.).

6.9. Projekto partneris (toliau – partneris) – juridinis asmuo, su kuriuo paraiškos teikėjas (toliau – teikėjas) kartu vykdo projektą (gali turėti bendradarbiavimo sutartį). Projekto partneriai nėra asmenys, prisidedantys prie projekto įgyvendinimo finansine ir (ar) ūkine veikla (pvz., rėmėjai).

6.10. Projekto vykdytojai (toliau – vykdytojai) – asmenys, tiesiogiai ir nuolat prisidedantys prie projekto įgyvendinimo, konkrečiai atsakingi už projekto ir (ar) tam tikrų jo dalių įgyvendinimą. Vykdytojai nėra asmenys, laikinai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo savo žiniomis, įgūdžiais ir veikla (pvz., lektoriai, meno kolektyvai).

6.11. Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI PROJEKTŲ TURINIUI

 

7. Konkurso būdu finansuotinos veiklos:

7.1 ugdančios jaunų žmonių socialinę atsakomybę;

7.2. formuojančios teigiamą jaunų žmonių požiūrį į atsakingą dalyvavimą visuomenėje;

7.3. sudarančios sąlygas dalytis gerąja patirtimi jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo srityje su kitomis organizacijomis;

7.4. formuojančios teigiamą jaunimo požiūrį į šeimą, motinystę, tėvystę, vaikystę ir gyvybę;

7.5. skatinančios auklėti vaikus socialiai atsakingomis asmenybėmis.

8. Prioritetas teikiamas projektams, kurių:

8.1. dalyviai yra jaunų žmonių šeimos, auginančios vaikus;

8.2. dalyviai yra nepilnamečiai tėvai, tėvai iš socialinės rizikos grupės šeimų ir (arba) vienišos mamos (tėvai);

8.3. dalyviai yra nedirbantys, nesimokantys ir organizacijų veikloje nedalyvaujantys jauni žmonės;

8.4. dalyviai yra vaikų globos namų auklėtiniai;

8.5. dalyviai yra kaimo vietovėse gyvenantys jauni žmonės;

8.6. dalyviai turės galimybę gauti tęstines paslaugas (t. y. numatomas nuolatinis darbas su vaikais ir jaunimu) pasibaigus projekto įgyvendinimo veikloms.

9. Konkursui teikiamo projekto turinys turi atitikti šias sąlygas:

9.1. į projektą įtraukti ne mažiau kaip 2 veiklas pagal Nuostatų 7 punktą;

9.2. į projekto veiklas įtraukti ne mažiau kaip 70 unikalių dalyvių;

9.3. projekto metu individualiai dirbti su ne mažiau kaip 15 asmenų;

9.4. įgyvendinant projektą turi būti suorganizuoti ne mažiau kaip 2 renginiai;

9.5. veiklos turi būti orientuotos į tikslinę grupę, kuriai būtų pritaikomos parengtos ir pasiteisinusios metodikos, metodinės priemonės, kita medžiaga;

9.6. įgyvendinus projekto veiklas, turi būti atliktas poveikio tikslinei grupei įvertinimas, kuris turi būti teikiamas kartu su metine veiklų ataskaita Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD).

10. Vykdant konkursui teikiamus projektus, teorinio mokymo seminarų, sporto varžybų, kultūros ir meno, politinių ir religinių renginių bei renginių, skirtų akademinėms ir profesinėms žinioms ar patirčiai įgyti, organizavimas gali būti tik priemonė projektų tikslams pasiekti, tačiau ne pagrindinis projekto tikslas, uždavinys ir rezultatas.

11. Projekto veiklos gali būti vykdomos tik Lietuvos Respublikoje.

12. Konkursui negali būti teikiami projektai, kurių veiklos:

12.1. tikslingai skirtos atostogoms ir turizmui;

12.2. siekia pelno;

12.3. kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai;

12.4. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams jausmams ar simboliams;

12.5. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais populiarina smurtą, prievartą, neapykantą ir psichotropines medžiagas;

12.6. bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI TEIKĖJAMS, VYKDYTOJAMS IR DALYVIAMS

 

13. Konkursui paraišką gali teikti teikėjas, atitinkantis visas toliau išvardytas sąlygas:

13.1. yra juridinis asmuo – asociacija, viešoji įstaiga (konkurse gali dalyvauti tik tos viešosios įstaigos, kurių steigėja nėra valstybė ar savivaldybė), labdaros ir paramos fondas, religinė bendruomenė ar bendrija;

13.2. teikėjo  planuojama vykdyti veikla turi atitikti teikėjo įstatuose aprašytas veiklos rūšis ir tikslines grupes.

14. Konkursui teikiamų projektų vykdytojams keliama sąlyga – bent vienas (1) programos vykdytojas privalo turėti kompetencijų, būtinų dirbant su jaunimu: socialinio darbuotojo, socialinio pedagogo, pedagogo arba edukologo, psichologo kvalifikaciją, būti sertifikuotas arba dalyvaujantis departamento jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemoje.

15. Konkursui teikiamų programų dalyviams keliama sąlyga – ne mažiau kaip 2/3 programos dalyvių turi būti jauni žmonės.

 

IV SKYRIUS

PARAIŠKŲ TEIKIMAS KONKURSUI

 

16. Vienas teikėjas gali pateikti tik vieną paraišką.

17. Konkursui negali būti teikiama paraiška skirti lėšų projektui, kuriam jau yra arba buvo skirta lėšų kituose ministerijos ir (ar) departamento skelbtuose 2014 m. projektų ir (arba) programų finansavimo konkursuose.

18. Jei teikėjas neįvykdė visų įsipareigojimų pagal su departamentu ir (arba) SPPD, ir (arba) viešąja įstaiga Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra sudarytas sutartis, jo paraiška nevertinama.

19. Konkursui teikiamas projektas turi būti aprašomas užpildant Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ lėšų skyrimo 2014 metais konkurso paraiškos formą (Nuostatų 1 priedas).

20. Teikėjas kartu su paraiška privalo pateikti šiuos dokumentus ir jų elektronines versijas:

20.1 vieną (1) išspausdintą ir projekto teikėjo antspaudu, jei antspaudą privalo turėti, patvirtintą projekto paraiškos (Nuostatų 1 priedas) ir veiklų plano (Nuostatų 2 priedas) egzempliorių, pasirašytą projekto teikėjo vadovo arba jo įgalioto asmens, projekto vadovo ir vadovo paskirto asmens, atsakingo už finansinę veiklą;

20.2. užpildytą teikėjo deklaraciją (Nuostatų 3 priedas), pasirašytą teikėjo vadovo arba jo įgalioto asmens ir patvirtintą teikėjo antspaudu, jei antspaudą privalo turėti;

20.3. patvirtintą teikėjo įstatų (nuostatų) kopiją (pateikti reikia, jeigu teikėjas pirmą kartą departamentui teikia paraišką arba jei šis dokumentas pasikeitė);

20.4. patvirtintą bendradarbiavimo sutarties (jei yra) kopiją;

20.5. patvirtintas dokumentų, įrodančių papildomą projekto finansavimą, nurodant finansavimo sumą ir lėšų paskirtį projekte (jei yra papildomas finansavimas), kopijas;

20.6. projekto vadovo ir ne mažiau kaip 3 vykdytojų gyvenimo aprašymus (patvirtintus jų parašu ir nurodant vaidmenį projekte), kur būtų pateikta informacija apie kvalifikaciją, aktualią papildomo mokymo(si), kvalifikacijos tobulinimo(si) ar profesinę ir darbo su jaunimu patirtį.

21. Visi dokumentai turi būti išspausdinti ir sudėti eilės tvarka, kaip nurodyta Nuostatų 20.1–20.6 papunkčiuose, lapai turi būti sunumeruoti (pridedami dokumentai numeruojami ranka), susiūti taip, kad nepažeidžiant susiuvimo nebūtų galima į paraišką įdėti naujų lapų, išplėšyti lapų arba jų pakeisti (paraiška turi būti susiūta siūlu, kurio galai antroje paraiškos pusėje užklijuojami lipduku), ir paskutinio lapo antroje pusėje patvirtinti teikėjo ar jo įgalioto asmens parašu, nurodytas įgalioto asmens vardas, pavardė, pareigos bei paraišką sudarančių lapų skaičius. Visi teikiami dokumentai turi būti sudėti į vieną voką, ant kurio užrašytas teikėjo ir konkurso pavadinimas. Vokas turi būti antspauduotas teikėjo antspaudu, jei antspaudą privalo turėti.

22. Nuostatų 20.1–20.6. papunkčiuose nurodyti dokumentai (t. y. visiškai parengta paraiška), sudėti eilės tvarka ir patvirtinti, kaip nurodyta Nuostatų 21 punkte, turi būti kokybiškai nuskenuoti ir įrašyti PDF formatu (viename dokumente) į elektroninę laikmeną (CD ar USB), taip pat Nuostatų 20.1 papunktyje nurodyti dokumentai (projekto paraiška (Nuostatų 1 priedas) ir veiklų planas (Nuostatų 2 priedas)) turi būti įrašyti DOC formatu į elektroninę laikmeną (CD ar USB) ir pateikiami kartu su paraiška.

23. Nuostatų 20 punkte nurodytų dokumentų kopijos privalo būti patvirtintos laikantis Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.

24. Paraiška turi būti pateikta adresu: Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sodų g. 15, LT-01313 Vilnius, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre arba gauta registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiška išsiųsta ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre.

25. Paraiška, atnešta po Nuostatų 24 punkte nurodyto termino, nebus priimta. Vokas, gautas registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiška išsiųsta po 24 punkte nurodyto termino, nebus registruojamas ir bus grąžintas teikėjui.

26. Paraiškų teikimo klausimais konsultuoja departamento Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vyr. specialistas Petras Uksas (tel. (8 5) 2 461 355, el. paštas petras.uksas@jrd.lt).

 

V SKYRIUS

PROJEKTŲ VERTINIMAS

 

27. Departamentas, patikrinęs paraišką ir kartu pateiktus dokumentus pagal Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ 2014 metų konkursui pateiktų projektų formaliųjų kriterijų vertinimo formą (Nuostatų 4 priedas), gali pareikalauti, kad teikėjas pateiktų papildomus dokumentus, patvirtinančius arba patikslinančius paraiškoje pateiktą informaciją.

28. Projektus vertina departamento direktoriaus įsakymu sudaryta konkurso projektų vertinimo komisija (toliau – komisija):

28.1. komisiją sudaro ne mažiau kaip 7 komisijos nariai;

28.2. komisijos darbą organizuoja ir jai vadovauja komisijos pirmininkas, jo nesant – pirmininko įgaliotas kitas komisijos narys;

28.3. komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai komisijos narių;

28.4. komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Kai komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi komisijos pirmininko, o jo nesant – komisijos pirmininko įgalioto kito komisijos nario balsas;

28.5. komisijos sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos posėdyje dalyvavę komisijos nariai. Komisijos narys turi teisę pareikšti savo atskirą nuomonę, kuri pridedama prie sprendimo protokolo;

28.6. komisijos posėdžius protokoluoja komisijos sekretorius;

28.7. pradėdami darbą, komisijos nariai privalo pasirašyti:

28.7.1. konfidencialumo pasižadėjimą dėl konkurso informacijos konfidencialumo užtikrinimo, šios informacijos viešo neskelbimo ir neplatinimo;

28.7.2. nešališkumo deklaraciją dėl objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto vengimo;

28.8. komisijos nariai už konfidencialumo pasižadėjime ir nešališkumo deklaracijoje nustatytų elgesio normų pažeidimus traukiami tarnybinėn arba drausminėn atsakomybėn.

29. Komisijos nariai vertinimus pateikia užpildydami Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ 2014 metų konkursui pateikto projekto turinio ir lėšų planavimo įvertinimo formą (Nuostatų 5 priedas).

30. Komisijos darbas reglamentuojamas komisijos darbo reglamentu, tvirtinamu departamento direktoriaus įsakymu. Sprendimą dėl lėšų skyrimo priima departamento direktorius, remdamasis komisijos siūlymu, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo komisijos pasiūlymo gavimo.

31. Projekto vertinimas susideda iš šių dalių:

31.1. formalių kriterijų.

31.2. projekto turinio;

31.3. lėšų planavimo.

32. Projektui papildomi balai skiriami, jei:

32.1. teikėjas turi ne mažiau kaip 2 kitus papildomus finansavimo šaltinius (būtina pateikti dokumentus, įrodančius projekto papildomą finansavimą);

32.2. teikėjas inicijuos ir įgyvendins bendras veiklas su ne mažiau kaip 2 skirtingomis jaunimo ar (ir) su jaunimu dirbančiomis organizacijomis (būtina pateikti bendradarbiavimo sutarties kopiją).

33. Jei teikėjo pateikta paraiška neatitinka Nuostatuose keliamų reikalavimų, paraiška nevertinama.

34. Departamento direktoriaus įsakymas dėl konkurso rezultatų skelbiamas departamento interneto svetainėje www.jrd.lt.

 

VI SKYRIUS

LĖŠŲ SKYRIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

35. Departamentas, skelbdamas laimėtojus, paskelbia ir laukiančiųjų sąrašą. Pastariesiems lėšos skiriamos, jeigu teikėjas, gavęs lėšų, jų atsisako, nepasirašo projekto įgyvendinimo sutarties (toliau – sutartis) per Nuostatų 42 punkte nurodytą terminą arba lėšų skyrimas nutraukiamas, kai teikėjas nevykdo sutarties nuostatų arba jas vykdo netinkamai.

36. Vykdant konkursui teikiamus projektus, išlaidos gali būti skirtos:

36.1. darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui;

36.2. ryšio paslaugoms (pvz., pašto, fakso, telefono, interneto);

36.3. transportui išlaikyti (pvz., degalai, transporto priemonės nuoma);

36.4. kitoms prekėms (pvz., kanceliarinės, ūkio prekės, maisto produktai);

36.5.veiklos nuomai (pvz., organizacinės technikos, patalpų renginiams nuoma);

36.6. kitoms paslaugoms:

36.6.1. susijusioms su darbo pobūdžiu, autorinėms sutartims, pvz., lektorių, mokymų vadovų darbo užmokesčiui (ne daugiau kaip 50 Lt už 1 val.);

36.6.2. maitinimo paslaugoms (ne daugiau kaip 26 Lt 1 asm. per dieną);

36.6.3. apgyvendinimo paslaugoms (ne daugiau kaip 50 Lt 1 asm. per parą);

36.6.4. viešinimo (pvz., lankstinukai, atributika, straipsniai, televizijos reportažai);

36.6.5. transporto paslaugoms (pvz., kelionės transporto nuoma, kelionės bilietai);

36.6.6. kitoms, Nuostatų 36.6.1–36.6.5 papunkčiuose neišvardytoms, paslaugoms.

37. Išlaidoms, išvardytoms 36.1–36.5 papunkčiuose, apmokėti negali būti skirta daugiau kaip 60 proc. visos prašomos sumos.

38. Negali būti finansuojamos projekto išlaidos, skirtos:

38.1. materialiajam ir nematerialiajam turtui, kuris nenusidėvi per vienerius metus, o jo vieno vieneto vertė yra didesnė kaip 1000 Lt (be PVM), įsigyti;

38.2. patalpų remontui, rekonstrukcijai ir statybai;

38.3. projekto parengiamajam etapui, t. y. išlaidoms, susijusioms su veikla, vykdyta iki pateikiant paraišką ir iki pasirašant sutartį, pvz., paraiškos rašymas, narių sąrašų sudarymas;

38.4. teikėjo įsiskolinimams padengti.

39. Teikėjas, kuriam yra skirtos lėšos, sutartį, kurioje aprašomi teikėjo įsipareigojimai, nustatomas finansavimo dydis, finansavimo teikimo terminai, lėšų naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos, pasirašo su SPPD.

40. Lėšos gali būti naudojamos ne anksčiau kaip nuo sutarties su SPPD pasirašymo dienos ir ne vėliau kaip iki 2014 m. gruodžio 31 d.

41. Jei teikėjui buvo skirtas dalinis finansavimas, t. y. departamento skirta suma yra mažesnė, negu teikėjas prašė paraiškoje:

41.1. teikėjas turi teisę keisti projekto veiklos apimčių įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų;

41.2. prieš pasirašydamas sutartį su SPPD, teikėjas turi elektroniniu paštu per 5 darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo suderinti su departamentu veiklas bei sąmatą;

41.3. el. laiškas, kuriame patvirtinama, kad veiklos ir sąmata yra suderintos, pridedamas prie teikėjo pateiktos paraiškos.

42. Teikėjui, kuriam yra skirtos lėšos, nepasirašius sutarties per 30 kalendorinių dienų nuo finansuojamų organizacijų sąrašo perdavimo SPPD dienos, departamento direktoriaus įsakymas dėl lėšų skyrimo šiam teikėjui pripažįstamas netekusiu galios.

43. Projektams skiriamų lėšų sumos dydis gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į valstybės biudžeto vykdymą.

44. Teikėjas privalo:

44.1. kiekvienam ketvirčiui pasibaigus, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos, teikti SPPD ketvirčio veiklos ir finansinę ataskaitas;

44.2. iki 2015 m. sausio 5 d. pateikti SPPD metinę veiklos ir finansinę ataskaitas pagal SPPD pateiktas formas.

45. Departamentas ir SPPD gali tikrinti, ar įgyvendinant projektus laikomasi sutartyje numatytų įsipareigojimų, ir atlikti skirtų lėšų panaudojimo bei veiklos vykdymo kontrolę.

46. Teikėjas, kuriam skirtos lėšos, privalo dalyvauti visuose departamento organizuojamuose su šiuo konkursu susijusiuose renginiuose.

47. Teikėjas, kurio veikla yra daugiau kaip 50 proc. finansuojama iš valstybės, savivaldybių biudžetų lėšų, Europos Sąjungos lėšų, yra laikomas perkančiąja organizacija. Perkančioji organizacija, atlikdama pirkimus, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu.

48. Jei teikėjas, gavęs finansavimą, projektui įgyvendinti sudaro darbo sutartis, darbo užmokestis mokamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 511 „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“.

49. Teikėjas, kuriam skirtos lėšos projektui įgyvendinti, įsipareigoja jį įgyvendindamas nepažeisti Nuostatų 12 punkto.

 

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

50. Departamentas neprisiima atsakomybės, jei dėl teikėjo paraiškoje nurodytų klaidingų kontaktinių duomenų (adreso, telefono, fakso numerio, el. pašto adreso ir kt.) teikėjo nepasiekia laiškai arba su teikėju negalima susisiekti telefonu.

51. Teikėjui el. paštu departamento siunčiami klausimai, prašymai, susiję su paraiškos teikimu konkursui, laikomi oficialiais.

52. Teikdamas paraišką konkursui, teikėjas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje (išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka), gali būti viešinama su konkursu susijusiose informacinėse žinutėse, medžiagoje.

53. Teikėjas, kuriam skirtos lėšos, įsipareigoja, suderinęs su departamentu, viešinti vykdomą projektą, naudodamas ministerijos ir departamento logotipą visuose su veikla susijusiuose naudojamuose dokumentuose ir leidiniuose, taip pat renginių metu bei nurodydamas finansavimo šaltinį – ministeriją ir departamentą. Visoje teikiamoje informacijoje ir leidiniuose, neatsižvelgiant į jų formą ir pateikimo būdą, turi būti nurodoma, kad už ją atsakingas tik autorius ir kad ministerija bei departamentas neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą.

 

_________________