Valstybinės geležinkelio inspekcijos

Prie Susisiekimo ministerijos

VIRŠININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MOKYMO ĮSTAIGŲ, PAGEIDAUJANČIŲ ĮGYTI TEISĘ MOKYTI ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMU, PRAŠYMŲ PATEIKIMO IR ATITIKTIES VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. kovo 28   d. Nr. V-56

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2002 m. lapkričio 25 d. įsakymo Nr. 3-547 „Dėl Mokymo įstaigos atitikties vertinimo ir teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimo, tikslinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 5 ir 7 punktais,

t v i r t i n u Mokymo įstaigų, pageidaujančių įgyti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, prašymų pateikimo ir atitikties vertinimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

Viršininkas                                                                                                                  Robertas Šerėnas  

 

 

 

PATVIRTINTA

Valstybinės geležinkelio inspekcijos

prie Susisiekimo ministerijos viršininko

2014 m. kovo 28 d. įsakymu Nr. V-56

 

 

MOKYMO ĮSTAIGŲ, PAGEIDAUJANČIŲ ĮGYTI TEISĘ MOKYTI ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMU, PRAŠYMŲ PATEIKIMO IR ATITIKTIES VERTINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokymo įstaigų, pageidaujančių įgyti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, prašymų pateikimo ir atitikties vertinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato prašymų suteikti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, pateikimo, mokymo įstaigų atitikties vertinimo tvarką.

2. Šiame Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatyme, Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas geležinkelių keliais ir kituose teisės aktuose.

 

II. PRAŠYMŲ PRIĖMIMAS

 

3. Mokymo įstaiga (toliau – pareiškėjas), pageidaujanti įgyti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, raštu arba per VGI IS Valstybinei geležinkelio inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos (toliau – VGI) pateikia nustatytos formos prašymą, suteikti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu (toliau – prašymas) (1 priedas).

4. Kartu su prašymu pareiškėjas privalo pateikti Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2002 m. lapkričio 25 d. įsakymo Nr. 3-547 „Dėl Mokymo įstaigos atitikties vertinimo ir teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimo, tikslinimo, sustabdymo, atnaujinimo, panaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ aprašo 5 punkte nurodytus dokumentus.

5. Mokymo įstaiga, pageidaujanti patikslinti jai suteiktą teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, raštu arba per VGI IS Valstybinei geležinkelio inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos pateikia nustatytos formos prašymą ir dokumentus, patvirtinančius pasikeitusius duomenis.

 

III. KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

6. Pareiškėjo atitikties vertinimą atlieka VGI viršininko įsakymu sudaryta ne mažesnė kaip trijų asmenų komisija (toliau – Komisija), kuri pagal pareiškėjo prašymu pateiktus dokumentus vertina, ar pareiškėjas atitinka Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo 15 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus (toliau – reikalavimai), ir teikia VGI išvadą suteikti arba atsisakyti suteikti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu. 

7. Pareiškėjo atitikties vertinimas atliekamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo dokumento priėmimo VGI datos.

8. Pareiškėjo atitikties vertinimas atliekamas per VGI IS.

9. Kai vertinimas atliekamas ne per VGI IS, Komisijos darbas organizuojamas posėdžių forma. Komisijos posėdžiui pirmininkauja Komisijos pirmininkas.

10. Komisijos darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu, teisėtumo principu, asmenine Komisijos narių atsakomybe už jų kompetencijai priskirtų klausimų sprendimą bei sprendimų priėmimo nešališkumu.

11. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

11.1. susipažinti su visa pateikta informacija, dokumentais bei medžiaga, susijusia su svarstomu klausimu;

11.2. gauti iš VGI valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, bei pareiškėjų visą informaciją, dokumentus, paaiškinimus svarstomu klausimu.

12. Komisija privalo:

12.1. laiku vykdyti šiame Apraše nurodytas funkcijas;

12.2. vykdydama savo funkcijas, užtikrinti, kad būtų laikomasi teisės aktų reikalavimų;

12.3. tretiesiems asmenims neatskleisti jokios iš pareiškėjo gautos informacijos be jo raštiško sutikimo;

13. Komisija turi ir kitų teisės aktuose ir šiame Apraše nustatytų teisių ir pareigų.

14. Kai vertinimas atliekamas ne per VGI IS, į Komisijos posėdžius gali būti kviečiami ekspertai ir specialistai. Priimant sprendimus, ekspertai ir specialistai balsavimo procedūroje nedalyvauja.

15. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Komisijos narių. Jeigu posėdyje negali dalyvauti daugiau kaip pusė Komisijos narių, Komisijos pirmininkas posėdį atideda vėlesniam laikui apie tai informuodamas Komisijos narius ir pareiškėją.

16. Komisija sprendimus priima paprasta balsų dauguma atviru balsavimu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas. Tokiu atveju Komisijos pirmininkas balsuodamas neturi teisės susilaikyti.

17. Komisijos posėdžiai protokoluojami raštu ir (arba) elektroninėmis priemonėmis. Protokole turi būti nurodyta data, protokolo registravimo numeris, Komisijos posėdžio dalyviai, svarstyti klausimai, Komisijos posėdžio metu pasisakę bei klausimus pateikę asmenys, balsavimo rezultatai ir priimti sprendimai. Jei Komisijos posėdžio metu daromas garso įrašas, protokole nurodyta data, protokolo registravimo numeris, Komisijos posėdžio dalyviai, svarstyti klausimai, surašoma tai, kas nutarta. Komisijos posėdžio protokolas turi būti pasirašytas per 3 darbo dienas po Komisijos posėdžio pabaigos. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir Komisijos sekretorius.

18. Komisijos nariai ir Komisijos posėdžiuose dalyvavę asmenys už savo veiksmus ar neveikimą atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

IV. PRAŠYMŲ VERTINIMAS

 

19. VGI atlikdama pareiškėjo atitikties vertinimą, patikrina, ar pateiktame prašyme nurodyti visi duomenys, ar kartu su prašymu pateikti visi šio Aprašo 4 punkte nurodyti dokumentai.

20. VGI nustačiusi, kad prašyme nurodyti ne visi duomenys ir (ar) pateikti ne visi šio Aprašo 4 punkte nurodyti dokumentai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos apie tai raštu arba per VGI IS praneša pareiškėjui, nurodydama nustatytus trūkumus, ir nustato ne ilgesnį kaip 30 kalendorinių dienų terminą trūkstamiems duomenims ir (ar) dokumentams pateikti. Laikas, per kurį pareiškėjas įpareigotas pateikti trūkstamus duomenis ir (ar) dokumentus VGI, į sprendimo dėl teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimo priėmimo terminą neįskaitomas. Nustatytu terminu nepateikus trūkstamų duomenų ir (ar) dokumentų, VGI palieka prašymą nenagrinėtą.

21. Pareiškėjas gali pateikti VGI motyvuotą prašymą pratęsti trūkstamų duomenų ir (ar) dokumentų pateikimo terminą.

22. Atitikties vertinimo rezultatai  surašomi į Mokymo įstaigos atitikties vertinimo protokolą (toliau – atitikties vertinimo protokolas) (2 priedas). Mokymo įstaigos atitikties vertinimą atliekant per VGI IS, atitikties vertinimo protokolas pildomas VGI IS.

23. Atitikties vertinimo protokolas ne vėliau kaip kitą darbo dieną raštu arba per VGI IS pateikiamas pareiškėjui, nurodant nustatytus trūkumus, ir nustatant ne ilgesnį kaip 30 kalendorinių dienų terminą trūkstamiems duomenims ir (ar) dokumentams pateikti. Laikas, per kurį pareiškėjas įpareigotas pateikti trūkstamus duomenis ir (ar) dokumentus VGI, į sprendimo dėl teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimo priėmimo terminą neįskaitomas. Nustatytu terminu nepateikus trūkstamų duomenų ir (ar) dokumentų, VGI palieka prašymą nenagrinėtą.

24. Komisija, atlikusi pareiškėjo atitikties vertinimą,  siūlo VGI viršininkui suteikti arba atsisakyti suteikti pareiškėjui teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, patikslinti arba atsisakyti patikslinti mokymo įstaigai suteiktą teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu.

25. Teisė mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, mokymo įstaigai suteikiama ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo mokymo įstaigos atitikties vertinimo protokolo surašymo datos, jei atitikties vertinimo išvados teigiamos.

26. VGI apie priimtą sprendimą suteikti arba atsisakyti suteikti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu,  patikslinti arba atsisakyti patikslinti pareiškėjui suteiktą teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, raštu arba per VGI IS informuoja pareiškėją.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Už teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimą ir patikslinimą mokama Lietuvos Respublikos Vyriausybės apskaičiuoto dydžio valstybės rinkliava.

28. VGI suteikus ar patikslinus teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, apie tai skelbiama VGI interneto svetainėje www.vgi.lt. Skelbiami šie duomenys:

28.1. mokymo įstaigos teisinė forma, pavadinimas;

28.2. mokymo įstaigos kodas;

28.3. buveinės adresas;

28.4. teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimo, patikslinimo data.

29. VGI sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

30. Pateikti prašymai ir dokumentai saugomi teisės aktų nustatyta tvarka.

__________________

 

 


Mokymo įstaigų, pageidaujančių įgyti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, prašymų pateikimo ir atitikties vertinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

______________________________________________________________________________________

(pareiškėjo teisinė forma, pavadinimas, juridinio asmens kodas, adresas, telefono numeris, el. pašto adresas)

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

VALSTYBINEI GELEŽINKELIO INSPEKCIJAI

PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

 

 

PRAŠYMAS SUTEIKTI/PATIKSLINTI TEISĘ MOKYMO ĮSTAIGAI, MOKYTI ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMU

........ -.........-........

(data)

 

 

Prašau suteikti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu*

 


Prašau patikslinti suteiktą teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu*

 

*Reikiamą langelį pažymėkite X.

 

Pridedami dokumentai:

1. __________________________________________________________________________

2. __________________________________________________________________________

3. __________________________________________________________________________

4. __________________________________________________________________________

5. __________________________________________________________________________

6. __________________________________________________________________________

7. __________________________________________________________________________

8. __________________________________________________________________________

9. __________________________________________________________________________

 

 

 

 

________________ _________________________________

(parašas)                                                            (vardas, pavardė)                                                                 

 

 

 

 


Mokymo įstaigų, pageidaujančių įgyti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, prašymų pateikimo ir atitikties vertinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

Mokymo įstaigos atitikties vertinimo protokolas

 

Eil. Nr.

Reikalavimas

Atitinka/neatitinka

Pastabos

1.

Administracinių ir mokymo patalpų turėjimas;

 

 

2.

Reikiamos įrangos ir techninių mokymo priemonių turėjimas;

 

 

3.

Mokytojas (-ai), turi teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu;

 

 

4.

Įstaigos patvirtinta mokymo programa, kurioje nurodytas kurso pavadinimas, mokymo temos, detali mokymo trukmė (išskiri ant specializuotų temų, jei pagal jas mokoma, mokymo trukmę), įrangos ir techninių mokymo priemonių naudojimas, mokymo metodai, žinių ir praktinių įgūdžių vertinimo metodai ir kriterijai, pagrindinė literatūra, tvarkaraštis;

 

 

5.

Nustatytos mokymo sąlygos.