ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2016 M. VASARIO 1 D. ĮSAKYMO NR. D1-71 „DĖL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2014–2020 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „RIZIKOS VALDYMAS“ VEIKLOS SRITIES „PASĖLIŲ, GYVŪNŲ IR AUGALŲ DRAUDIMO ĮMOKOS“, SUSIJUSIOS SU ŪKINIŲ GYVŪNŲ DRAUDIMO ĮMOKŲ KOMPENSAVIMU, PROCEDŪROS APRAŠO TVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2016 m. birželio 16 d. Nr. D1-520
Alytus
k e i č i u Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos srities „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“, susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu, procedūros aprašą, patvirtintą Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016-02-01 įsakymu Nr. D1-71 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos srities „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“, susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu, procedūros aprašo tvirtinimo“ (toliau – aprašas) taip:
1. P a k e i č i u aprašo 6 punktą ir jį išdėstau taip:
„6. Veiklos dokumentų, reikalingų paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos srities „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“, susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu, procedūros apraše ir jo prieduose vartojamos sąvokos ir sutrumpinimai:
6.1. sutrumpinimai:
Agentūra – Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.
DPRŽ – dokumentų priėmimo registro žurnalas (saugomas 10 metų, pagal patvirtintą dokumentacijos planą).
ES – Europos Sąjunga.
EŽŪFKP – Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai.
KPP – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programa.
KŽL – kontrolinis žymų lapas.
Ministerija – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.
Savivaldybė – Alytaus rajono savivaldybės administracija.
ŽŪIKVC – valstybės įmonė Žemės ūkio ministerijos ir kaimo verslo centras.
6.2. sąvokos:
Aktyvus žemės ūkio veiklos subjektas – fizinis arba juridinis asmuo, kuris vykdo žemės ūkio veiklą ir (arba) aktyviai ūkininkauja, vadovaudamasis žemės ūkio ministro įsakymu nustatytais žemės ūkio veiklos vykdymo kriterijais, ir nevykdo tiesioginėmis išmokomis neremiamos veiklos, išskyrus numatytas išlygas.
Atsakingas specialistas – Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo paskirtas specialistas.
Byla – tai dokumentų visuma, susijusi su Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos srities „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“, susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu.
Elektroninė pažyma – pažymos paramai gauti elektroninė forma.
Kvietimas – Agentūros kvietimas teikti paraiškas gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos srities „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“, susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu. Paraiškos pagal KPP priemonę forma skelbiama Žemės ūkio ministerijos ir Agentūros interneto svetainėse (www.zum.lt, www.nma.lt).
KPP taisyklės – projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-924.
Paraiška – LR Žemės ūkio ministerijos nustatytos formos dokumentas, kurį turi užpildyti ir pateikti savivaldybei pareiškėjas, siekiantis gauti paramą.
Pareiškėjas – asmuo, nustatyta tvarka pateikęs užpildytą paraišką paramai gauti.
Paramos gavėjas – pareiškėjas, kuris atitiko tinkamumo paramai gauti kriterijus ir kuriam buvo skirta parama.
Pasiūlymas – tiekėjo raštu pateiktų dokumentų ir elektroninėmis priemonėmis pateiktų duomenų visuma ar žodžiu pateiktas siūlymas tiekti prekes, teikti paslaugas ar atlikti darbus pagal projekto vykdytojo nustatytas pirkimo sąlygas.
Pirkimas – projekto vykdytojo, vykdančio pirkimus pagal projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisykles, reglamentuojamas prekių, paslaugų ar darbų pirkimas, kurio tikslas – sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį.
Pirkimo dokumentai – perkančiosios organizacijos ir projekto vykdytojo skelbiami ar pateikiami tiekėjams dokumentai, apibūdinantys perkamą objektą ir pirkimo sąlygas: skelbimas, kvietimas, techninė specifikacija, aprašomieji dokumentai, pirkimo sutarties projektas, kiti dokumentai ir dokumentų paaiškinimai (patikslinimai).
Priemonė – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos srities „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“, susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu.
Pažyma paramai gauti – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos formos pažyma, parengta elektronine forma, kurioje pagal atitinkamą valstybės paramos priemonę atsakingos įstaigos įrašo duomenis apie pareiškėjus / paramos gavėjus ir jiems priklausiančią išmoką, bei prie jos teikiami, jei būtina, papildomi dokumentai.
Procedūros aprašas – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos srities „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“, susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu, procedūros aprašas.
Paklausimas – paklausimas dėl papildomų dokumentų (informacijos) pateikimo.
Taisyklės – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos srities „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“, susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu, įgyvendinimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3D-971.
Žemės ūkio veikla – veikla, apimanti žemės ūkio produktų gamybą, savos gamybos žemės ūkio produktų perdirbimą ir iš jų pagamintų maisto ar ne maisto produktų realizavimą, taip pat paslaugų žemės ūkiui teikimą ir (arba) geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės palaikymą.
Žemės ūkio ministerijos informacinė sistema (toliau – ŽŪMIS) – prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos reguliavimo srities priskirtų institucijų ir įstaigų teikiamų paslaugų informacinė sistema.
Žemės ūkio skyrius – Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius. “
2. P a k e i č i u aprašo 11.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„11.1. Paraiškų ir su jomis susijusių dokumentų vertinimo I ir II etapuose proceso žingsnių aprašymas:
Eil. Nr. |
Proceso žingsnis |
Proceso žingsnio pavadinimas |
Proceso žingsnio aprašymas |
Atsakingas asmuo / pareigybė |
Dokumentai |
Nuorodos |
1. |
1. |
Užregistruo-tos paraiš- kos vertini-mas (I etapas)
|
Šis procesas prasideda, kai užregistruojama gauta Paraiška. Žemės ūkio skyriaus darbuotojas atlieka gautos / užregistruotos paraiškos vertinimą per 10 darbo dienų nuo paraiškos gavimo / užregistravimo, pildydamas Paraiškos vertinimo klausimyną (Procedūrų aprašo 5 priedas). PASTABA. Į 10 darbo dienų paramos paraiškų vertinimo terminą neįskaičiuojami paklausimų pareiškėjui / pagalbos gavėjui ar kitoms institucijoms dėl papildomos informacijos pateikimo ir atsakymų gavimo terminai. Jei atsakingas specialistas tikrindamas duomenis nustato neatitikimų, klaidų ir pan. ir reikia gauti papildomų duomenų, toliau atliekami veiksmai, numatyti Procedūrų aprašo VII skyriuje „Paklausimo teikimas.“ Žemės ūkio skyriaus darbuotojas nagrinėdamas pareiškėjo pateiktą paraišką ir susijusius dokumentus pildo Paraiškos vertinimo klausimyną (Procedūrų aprašo 5 priedas) ir pagal Taisyklėse nurodytą sąlygą apskaičiuoja, ar pagal draudimo sutartį numatoma padengti apdraustos gyvūnų rūšies nuostolių suma (draudimo suma) viršija 30 proc. pareiškėjo vidutinės metinės praėjusių trejų metų laikotarpio draudžiamos ūkinių gyvūnų rūšies vertės. Apskaičiavimą dėl pareiškėjui mokėtinos paramos sumos vykdo naudodamas ŽŪIKVC skaičiuoklę. Užpildytas Paraiškos vertinimo klausimynas ir skaičiavimo rezultatai atspausdinami, pasirašomi administravimo veiksmus atlikusio Žemės ūkio skyriaus darbuotojo bei jo vadovo, taip pat pažymimi KŽL ir įsegami į bylą. Atlikus vertinimą Žemės ūkio skyriaus atsakingas darbuotojas duomenis apie kompensuotiną paramos sumą suveda į ŽŪMIS (Taisyklių 4 priedas). Atvejais, kai pareiškėjas paramos paraiškoje nurodė, kad vykdo tiesioginėmis išmokomis neremiamą veiklą bei yra perkančioji organizacija ir ūkinių gyvūnų draudimo paslaugos pirkimą atliko vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, Žemės ūkio skyrius nedelsdamas kreipiasi raštu į Agentūrą prašydamas pareiškėjų pateiktą informaciją patikrinti ir informuoti apie įvertinimo rezultatus. Gavus iš Agentūros įvertinimo rezultatus, pažymima KŽL ir įsegama į bylą. Įvertinus pateiktą Paraišką ir su ja susijusius dokumentus, pareiškėjui siunčia-mas sprendimas dėl pagalbos skyrimo / neskyrimo vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nuostatomis. Pranešimuose apie priimtą sprendimą neskirti paramos privaloma nurodyti sprendimo priėmimo pagrindus ir sprendimo apskundimo tvarką |
Atsakingas specialistas |
Paraiškos vertinimo klausimynas |
Vertinimo klausimynų pildymo instrukcija |
2. |
2. |
Draudimo sutarties ir mokėjimo dokumentų vertinimas (II etapas) |
Šis procesas prasideda, kai Žemės ūkio skyriaus atsakingas specialistas DPRŽ užregistruoja pareiškėjo pateiktas visas draudimo sutartyje nurodytas draudimo įmokas sumokėtas draudimo įmonei bei draudimo sutarčiai pasibaigus ar ją nutraukus visų draudimo sutarties pakeitimų dokumentus. Žemės ūkio skyriaus atsakingas specialistas atlieka užregistruotų dokumentų vertinimą per 10 darbo dienų nuo dokumentų užregistravimo DPRŽ, pildydamas Mokėjimo dokumentų ir draudimo sutarties vertinimo klausimyną, kurį patvirtina atsakingas Žemės ūkio skyriaus specialistas bei jo vadovas (Procedūrų aprašo 6 priedas). PASTABA. Į 10 darbo dienų paramos paraiškų vertinimo terminą neįskaičiuojami paklausimų pareiškėjui / pagalbos gavėjui ar kitoms institucijoms dėl papildomos informacijos pateikimo ir atsakymų gavimo terminai. Jei atsakingas specialistas tikrindamas duomenis nustato neatitikimų, klaidų ir pan. ir reikia gauti papildomų duomenų, toliau atliekami veiksmai, numatyti Procedūrų aprašo VII skyriuje „Paklausimo teikimas“. Žemės ūkio skyriaus darbuotojas pildydamas Mokėjimo dokumentų ir draudimo sutarties vertinimo klausimyną turi atkreipti dėmesį, ar paramos paraiška pateikta prieš patiriant draudimo įmokų sumokėjimo draudimo įmonei išlaidas savivaldybės, kurioje įregistruota žemės ūkio valda, bei įsitikinti, ar kiekvienas paramos paraiškos ir susijusių dokumentų lapas patvirtintas pareiškėjo parašu. Atlikus draudimo sutarties ir draudimo įmokos (-ų) sumokėjimą patvirtinančių dokumentų tikrinimą, į ŽŪMIS suvedami duomenys apie kompensuotiną paramos sumą (Taisyklių 5 priedas). Įvertinus pateiktus draudimo sutarties ir mokėjimo dokumentus, jeigu reikia, pareiškėjui siunčiamas sprendimas dėl pagalbos neskyrimo pritaikant sankcijas pagal numatomas sankcijų rūšis, nurodytas Įgyvendinimo taisyklėse. Jei vertinant draudimo sutarties ir mokėjimo dokumentus nebuvo rasta neatitikimų, tai paramos suma, apie kurią paramos gavėjas buvo informuotas ankščiau dėl paramos skyrimo, nesikeičia, paramos gavėjas pakartotinai neinformuo-jamas. Savivaldybės Žemės ūkio skyrius, gavęs iš Agentūros raštu ir (ar) el. paštu apie patikros vietoje metu ir duomenų administracinės patikros metu nustatytus neatitikimus, taikytinas sankcijas ir (ar) kitas vertinimo metu rastas klaidas, priima sprendimą paramos sumą sumažinti ar padidinti, apie tai informuoja Agentūrą, pataisydamas ŽŪMIS esančius duomenis ir registruotu laišku atitinkamą paramos gavėją apie patikslintą mokėtinos paramos sumos dydį ar priimtą sprendimą paramos neskirti, nurodydamas sprendimo priėmimo pagrindus ir sprendimo apskundimo tvarką.“ |
Atsakingas specialistas |
Mokėjimo dokumentų ir draudimo sutarties vertinimo klausimynas |
Vertinimo klausimynų pildymo instrukcija |
3 |
3 |
Pareiškėjų tikrinimas dėl aktyvaus žemės ūkio veiklos subjekto atitikimo (I etapas) |
Šis procesas pradedamas savivaldybėje užregistravus gautą paraišką ir su ja susijusius dokumentus. Savivaldybės darbuotojas atlikdamas užregistruotos paraiškos vertinimą pildo paraiškos vertinimo klausimyną (Procedūros aprašo 5 priedas) ir pagal Taisyklėse nurodytą sąlygą įsitikina, ar pareiškėjo pagrindinė veikla ar įmonės tikslas yra žemės ūkio veiklos vykdymas. Fizinių asmenų atitiktis nurodytam reikalavimui nustatomas savivaldybei patikrinus, ar fizinis asmuo yra įregistravęs ūkininko ūkį teisės aktų nustatyta tvarka (atitiktis tikrinama prisijungus prie Ūkininkų ūkio registro). Juridinių asmenų atitiktis nurodytam reikalavimui nustatoma, pareiškėjui pateikus pažymą apie žemės ūkio veiklos subjekto vykdomų veiklų sąnaudas. Pažymos pildymas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 3D-541 „Dėl žemės ūkio veiklos subjekto vykdomų veiklų sąnaudų įvertinimo metodikos patvirtinimo“. Tais atvejais, kai savivaldybės darbuotojui prisijungus prie ūkininkų ūkio registro nustatoma, kad pareiškėjas nėra įregistravęs ūkininko ūkio teisės aktų nustatyta tvarka, – savivaldybės darbuotojas elektroniniu paštu nacparama@nma.lt siunčia slaptažodžiu apsaugotą pareiškėjų sąrašą („Excel“ formatu) patikrinti, ar pareiškėjas už praėjusius kalendorinius metus gavo bendrą Europos Sąjungos tiesioginių išmokų sumą, neviršijančią 5 000 Eur. Pareiškėjams patikrinti „Excel“ lentelėje turi būti nurodyti šie duomenys: asmens kodas/įmonės kodas; vardas, pavardė / įmonės pavadinimas; valdos Nr.; savivaldybė (pagal valdos centrą). Agentūrai patikrinus pareiškėjų sąrašus, savivaldybė raštu ir (arba) el. paštu informuojama apie patikrinimo rezultatus, t. y. pareiškėjo bendra tiesioginių išmokų apskaičiuota suma viršija / neviršija 5 000 Eur, t. y., jeigu patikrinus duomenis nustatoma, kad pareiškėjo bendra tiesioginių išmokų už praėjusius metus apskaičiuota suma neviršija 5 000 Eur, tuomet Agentūra informuoja savivaldybę apie tolimesnį paraiškos vertinimą, bet jeigu patikrinus duomenis nustatoma, kad pareiškėjo bendra tiesioginių išmokų už praėjusius metus apskaičiuota suma viršija 5 000 Eur, tuomet Agentūra informuoja savivaldybę, kad pareiškėjas privalo pateikti vieną iš įrodymų, pagrindžiančių žemės ūkio svarbą vykdomoje tiesioginėmis išmokomis neremiamoje veikloje. Šiuo atveju savivaldybė vykdo pareiškėjams paklausimų siuntimą, kurių veiksmai nurodyti darbo procedūros apraše, pridedant atspausdintą pažymos formą apie žemės ūkio veiklos subjekto pajamų ir (arba) tiesioginių išmokų sumos dalis, būtiną žemės ūkio veiklos subjektų aktyvumui įrodyti per praėjusius kalendorinius metus. Pažymos pildymas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 3D-541 „Dėl žemės ūkio veiklos svarbos įrodymo kriterijų, pagal kuriuos skaičiuojama pajamų ir (arba) tiesioginių išmokų sumos dalis, įvertinimo metodikos patvirtinimo“. Savivaldybės darbuotojas, gavęs iš pareiškėjo iš dalies užpildytą pažymą apie žemės ūkio veiklos subjekto pajamų ir (arba) tiesioginių išmokų sumos dalis, būtiną žemės ūkio veiklos subjektų aktyvumui įrodyti per praėjusius kalendorinius metus, persiunčia Agentūrai įvertinti, ar pareiškėjo metinė tiesioginių išmokų suma už praėjusius kalendorinius metus, kuri turi sudaryti bent 5 proc. visų pajamų, kurių jis gavo už praėjusius finansinius metus iš ne žemės ūkio veiklos, ir / ar vykdoma žemės ūkio veikla yra reikšminga, t. y. pajamos iš žemės ūkio veiklos turi sudaryti ne mažiau kaip 33 proc. visų už praėjusius finansinius metus gautų pajamų. Agentūra informacinio pobūdžio raštą su užpildytomis pažymomis siunčia savivaldybei tolimesniam vertinimui atlikti. |
Atsakingas specialistas |
Paraiškos vertinimo klausimynas |
Vertinimo klausimynų pildymo instrukcija |
4 |
4 |
Popierinės suvestinės (duomenų) siuntimas |
Administravimo procesas pradedamas, kai neveikiant ŽŪMIS savivaldybės darbuo-tojas negali pateikti Agentūrai Taisyklių 4 priede nurodytų duomenų apie preliminarų lėšų poreikį daliai draudimo įmokų kompensuoti bei Taisyklių 5 priede nurodytų duomenų apie lėšų poreikį daliai draudimo įmokų kompensuoti. Savivaldybės darbuotojas, vadovaudamasis Taisyklėmis, parengia minėtas suvestines bei Taisyklėse ir nustatytais terminais pateikia Agentūrai registruotu paštu. |
Atsakingas specialistas |
Rengia suvestines apie preliminarų lėšų poreikį daliai draudimo įmokų kompensuoti |
Teikia ataskaitas registruo-tu laišku |
“
3. P a k e i č i u 14.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„14.1. Pirkimo dokumentų vertinimo proceso žingsnių aprašymas:
Eil. Nr. |
Proceso žingsnio pavadini-mas |
Proceso žingsnio pavadinimas |
Proceso žingsnio aprašymas |
Atsakingas asmuo / pareigybė |
Dokumentai |
Nuorodos |
1. |
1. |
Gaunami pirkimo dokumentai |
Administravimo procesas inicijuojamas, kai pareiškėjas Žemės ūkio skyriui pateikia Paraišką su ūkinių gyvūnų draudimo paslaugos pirkimo dokumentais. |
Atsakingas specialistas |
Draudimo paslaugos pirkimo dokumentai |
Pirkimo dokumentų vertinimo metodika (8 priedas) |
2. |
2. |
Paskiriamas atsakingas darbuotojas |
Atsižvelgiant į darbuotojų darbo krūvį bei nustatytus terminus, paskiriamas Žemės ūkio skyriaus specialistas pirkimo dokumentų vertinimui atlikti. |
Žemės ūkio skyriaus vedėjas |
|
|
3. |
3. |
Įvertinami pirkimo dokumentai |
Per nustatytus terminus įvertinami pirkimo dokumentai ir užpildomi atitinkami klausimynai, kurie toliau perduodami skyriaus vedėjo peržiūrai. Jei projekto vykdytojas, vykdydamas pirkimus, pažeidė pirkimų vykdymo tvarką, vertintojas vadovaujasi Sankcijų paramos gavėjams, pažeidusiems pirkimų vykdymo tvarką, taikymo metodika, patvirtinta Agentūros direktoriaus 2013 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. BR-83. |
Atsakingas specialistas |
|
Pirkimo dokumentų vertinimo metodika (8 priedas)
|
4. |
4. |
Peržiūrimas užpildytas klausimynas |
Peržiūrint užpildytą pirkimo tikrinimo klausimyną (Procedūrų aprašo 9, 10, 11 priedai) ir pirkimo dokumentus, įsitikinama, ar tinkamai užpildytas pirkimo tikrinimo klausimynas. Jeigu pirkimų tikrinimo klausimynas užpildytas tinkamai, toliau atliekamas 5 žingsnis. Jeigu klausimynas užpildytas netinkamai, grąžinamas atsakingam Žemės ūkio skyriaus specialistui, toliau atliekant 3 žingsnį. |
Žemės ūkio skyriaus vedėjas |
|
Pirkimo dokumentų vertinimo metodika (8 priedas) |
5. |
5. |
Patvirtinami pirkimo dokumentai
|
Pirkimo dokumentai patvirtinami pasirašant atitinkamą klausimyną. |
Žemės ūkio skyriaus vedėjas |
|
Pirkimo dokumentų vertinimo metodika (8 priedas) |
6. |
6. |
Pirkimo dokumentai įsegami į paraiškos bylos |
Įvertinti pirkimo dokumentai segami į paraiškos bylą, ir apie atliktą žingsnį pažymima KŽL.
|
Atsakingas specialistas |
|
|
7. |
7. |
Pirkimo dokumentai su lydraščiu siunčiami į Agentūrą vertinimui |
Gautų pirkimo dokumentų administravimo procesas inicijuojamas, kai pareiškėjas savivaldybės atsakingam skyriui pateikia paraišką su ūkinių gyvūnų draudimo paslaugos pirkimo dokumentais. Savivaldybės darbuotojas turi atkreipti dėmesį, ar ūkinių gyvūnų draudimo paslaugos pirkimas buvo atliekamas laikantis pirkimo procedūrų, numatytų taisyklėse, t. y. ūkinių gyvūnų draudimo paslaugų pirkimas turi būti atliekamas vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis arba Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-924 „Dėl Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Paslaugų pirkimo taisyklės). Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą atliktą draudimo paslaugos pirkimą vertina Agentūra. Kai draudimo paslaugos pirkimą atliko didelės vertės perkančioji organizacija, savivaldybė perduoda vertinimą Agentūros Viešųjų pirkimų skyriui, o tada, kai draudimo paslaugos pirkimą atliko mažos vertės perkančioji organizacija, – Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento Alytaus teritoriniam administravimo skyriui. Pagal Paslaugų pirkimo taisykles atliktą draudimo paslaugos pirkimą vertina savivaldybės. |
Atsakingas specialistas |
|
|
8. |
8. |
Įvertinti pirkimo dokumentai grąžinami Savivaldybei |
Agentūra atlikusi vertinimą parengia išvadą ir išsiunčia Žemės ūkio skyriui, kuris gavęs išvadą priima sprendimą dėl paramos skyrimo / neskyrimo vadovau-jantis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nuostatomis. |
Atsakingas specialistas |
|
|
“