LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NACIONALINIŲ, VALSTYBINIŲ IR SAVIVALDYBIŲ TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ GASTROLIŲ ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO  

 

2019 m. balandžio 25 d. Nr. ĮV-301

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos profesionaliojo scenos meno įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 12 punktą:  

1. T v i r t i n u Nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų gastrolių organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2010 m. lapkričio 22 d. įsakymą Nr. ĮV-607 „Dėl Lietuvos nacionalinių teatrų ir nacionalinių koncertinių įstaigų bei valstybės teatrų ir valstybės koncertinių įstaigų gastrolių tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Kultūros ministras                                                                             Mindaugas Kvietkauskas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2019 m. balandžio 25 d.

įsakymu Nr. ĮV-301

 

 

nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių TEATRŲ IR koncertinių įstaigų GASTROLIŲ ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1. Nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų gastrolių organizavimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – Tvarka) reglamentuoja nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų (toliau vadinama – įstaigos) gastroles Lietuvoje bei užsienyje, jų metu gautų pajamų apskaitos ir atsiskaitymo už gastroles bendruosius principus, dokumentų įforminimą, kitas sąlygas.

2. Įstaigos, atsižvelgiant į jų veiklos ir darbo organizavimo specifiką, turi teisę nusistatyti papildomas, šioje Tvarkoje neaptartas, sąlygas, neprieštaraujančias Lietuvos Respublikos įstatymams ir kitiems teisės aktams.

3. Tvarkoje vartojamos sąvokos:

3.1. Renginio dalyvis  – atlikėjas, nesusijęs su įstaiga darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais, įstaigos kvietimu dalyvaujantis įstaigos gastrolėse.

3.2. kitos Tvarkoje vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos profesionaliojo scenos meno įstatyme, kituose Lietuvos Respublikos įstatymuose bei teisės aktuose.

4. Sprendimą dėl gastrolių Lietuvoje ar užsienyje, renginio dalyvių dalyvavimo gastrolėse būtinumo ir pagrįstumo priima įstaigos vadovas, organizuodamas įstaigos kūrybinę veiklą pagal savininko teises ir pareigas įgyvendinančių institucijų patvirtintas metines kūrybinės veiklos programas ir biudžeto išlaidų planus.

 

II SKYRIUS

GASTROLIŲ ORGANIZAVIMO IR ATSISKAITYMO TVARKA

 

5. Įstaigos vadovas paskiria atsakingu (-ais) įstaigos darbuotoją (-us) teisės aktų nustatyta tvarka tvarkyti su gastrolių organizavimu susijusius dokumentus įskaitant  ir finansinius–atsiskaitomuosius dokumentus, kurie teikiami įstaigos buhalterinę apskaitą tvarkančiai tarnybai teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

 

6. Įstaigos vadovas yra atsakingas už teisingą gastrolių išlaidų sąmatų sudarymą, vykdymą ir atsiskaitymą.

7. Šios tvarkos 5 punkte minimas įstaigos darbuotojas (-ai) parengia sutarties tarp į gastroles vykstančios ir gastroles priimančios šalių dėl gastrolių objekto (profesionaliojo scenos meno renginio, kurio metu atliekamas profesionaliojo scenos meno kūrinys (-iai) (toliau – renginys) projektą (toliau – sutartis), kuriame turi būti numatyta:

7.1. gastrolių vieta, pradžios ir pabaigos data ir (ar) laikas, miestas (-ai), šalis (-ys);

7.2. repeticijų, viešai atliktų renginių skaičius;

7.3. kiti sutarties šalių įsipareigojimai:

7.3.1. gastrolių kelionės išlaidos, transporto, vizų ir draudimo išlaidos ir jų padengimo tvarka;

7.3.2. patalpų ar vietos, profesionaliojo scenos meno renginiui viešai atlikti, suteikimo sąlygos;

7.3.3. atsiskaitymo už suteiktas paslaugas tvarka ir terminai, nurodant įstaigos atsiskaitomąją sąskaitą banke ar numatant išlaidų apmokėjimą pagal kasos operacijų apskaitos dokumentus;

7.3.4. bilietų kainos nustatymo, jų platinimo bei tarpusavio atsiskaitymo už gautas pajamas sąlygos;

7.3.5. įsipareigojimai laikytis sutarties nuostatų, įstatymų ir kitų teisės aktų.

8. Jeigu sutartyje numatyta, kad kelionės, apgyvendinimo, maitinimo ir kitas išlaidas apmoka kita sutarties šalis, o ne profesionaliojo scenos meno organizacija, su gastrolėmis susijusios išlaidos iš profesionaliojo scenos meno organizacijos lėšų pakartotinai neapmokamos.

9. Gastrolių organizavimas tvirtinamas įstaigos vadovo įsakymu, kuriame turi būti numatyta:

9.1. gastrolių vieta, pradžios ir pabaigos data ir/ar laikas, miestas (-ai), šalis (-ys);

9.2. profesionaliojo scenos meno kūriniai atliekami renginio metu;

9.3. gastrolių tikslas;

9.4. įstaigos atlikėjų, darbuotojų ir (ar) renginio dalyvių, dalyvaujančių gastrolėse, sąrašas, nurodant pareigas/gastrolėse atliekamą užduotį, vardus ir pavardes;

9.5. kitos sąlygos, atitinkančios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimą Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“.

 

III SKYRIUS

GASTROLIŲ SĄLYGOS RENGINIO DALYVIUI

 

10. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu ir įstaigos vadovo patvirtintomis Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklėmis, su renginio dalyviu sudaroma sutartis dėl profesionaliojo scenos meno kūrinio atlikimo gastrolėse renginio metu, jei tai nėra numatyta ankstesnėje sutartyje dėl profesionaliojo scenos meno kūrinio atlikimo renginio metu ar jo sukūrimo.

11. Jeigu renginio dalyvis gastrolėse dalyvauja neatlygintinai, renginio dalyvis privalo atitikti bent vieną iš šių sąlygų:

11.1. renginio dalyvis gastrolėms gali parengti arba yra parengęs atitinkamą koncerto muzikinę partiją, meno programos kūrinį ar spektaklio vaidmenį;

11.2. renginio dalyvis nėra užimtas kituose tuo pat metu vykstančiuose renginiuose;

11.3. renginio dalyvis atitinka įstaigos profesinius meninius atlikimo reikalavimus;

11.4. renginio dalyvis prisideda prie teigiamo įstaigos įvaizdžio formavimo;

11.5. renginio dalyvis yra įstaigos repertuare vienintelis vaidmens ar muzikinės partijos atlikėjas, spektaklio ar meno programos autorius (choreografas, režisierius), turintis teisę keisti profesionaliojo scenos meno kūrinį pritaikant jį įvairioms scenos meno renginio viešo atlikimo erdvėms;

11.6. renginio dalyvis kviečiamas šalies, kurioje vyksta gastrolės, sąlygomis.

12. Renginio dalyvio kelionės, maitinimo, nakvynės, dokumentų, susijusių su atvykimu (išvykimu), tvarkymo ir kt. išlaidos susijusios su gastrolėmis kompensuojamos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 2 d. nutarimu Nr. 1515 „Dėl neapmokestinamųjų piniginių kompensacijų dydžio nustatymo“.

13. Įstaigos vadovas, su renginio dalyviu sudarydamas sutartį, vadovaujasi Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2010 m. spalio 22 d. įsakymu Nr. ĮV-527 „Dėl autorinių sutarčių ir atlikėjo intelektinių paslaugų sutarčių sudarymo rekomendacijų patvirtinimo“.

_________________