LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2005 M. BALANDŽIO 8 D. ĮSAKYMO NR. 1V-97 „DĖL NUSIKALTIMŲ IR KITŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ PREVENCIJOS PROJEKTŲ IR BENDRUOMENIŲ INICIATYVŲ GEROSIOS PRAKTIKOS KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. spalio 19 d. Nr. 1V-766

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u  Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurso nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 1V-97 „Dėl Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurso nuostatų patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 34.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

34.2projektas ar iniciatyva yra baigtas (-a) vykdyti anksčiau kaip per praėjusius trejus kalendorinius metus, ėjusius prieš kalendorinius metus, kuriais skelbiamas konkursas, arba dar nepradėtas (-a) vykdyti;“.

1.2. Pakeičiu 47 punktą ir jį išdėstau taip:

47. Be šios premijos, vidaus reikalų ministras, įvertinęs komisijos pasiūlymus, kitiems konkurso dalyviams gali skirti paskatinamąsias premijas, kurios pervedamos į jų nurodytas banko sąskaitas:

47.1. projekto rengėjui – ne didesnę, nei skiriama konkursą laimėjusio projekto rengėjui;

47.2. iniciatyvos rengėjui – ne didesnę, nei skiriama konkursą laimėjusios iniciatyvos rengėjui.“

1.3. Pakeičiu 1 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.4. Pakeičiu 2 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.5. Pakeičiu 3 priedo 2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

„2.1.

Esamos situacijos (problemos) analizė

Nuo 0 iki 3 balų.

Vertintina 3 balais, kai yra pateikta konkreti ir su projekto sprendžiama problema susijusi esamos situacijos (problemos) analizė (problema suformuluota tiksliai ir konkrečiai (t. y. taip, kad ją galima būtų patikrinti), nurodytas problemos mastas (kokias gyventojų grupes, institucijas, teritorinius vienetus apima problema), apibūdintas problemos pastovumas (pateikti duomenys, parodantys, kaip ilgai trunka šis reiškinys (egzistuoja problema), kurio prevencijai skiriamas projektas).

Vertintina 2 balais, kai projekto sprendžiama problema suformuluota tiksliai ir konkrečiai, tačiau aprašytas arba tik problemos mastas, arba tik problemos pastovumas.

Vertintina 1 balu, kai projektu sprendžiama problema suformuluota neteisingai, tačiau aprašytas arba problemos mastas, arba problemos pastovumas.

Vertintina 0 balų, kai esamos situacijos (problemos) analizė nėra pateikta.“

 

1.6. Pakeičiu 3 priedo 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

„2.2.

Konkrečių tikslų ir uždavinių suformulavimas

Nuo 0 iki 3 balų.

Vertintina 3 balais, kai suformuluotas aiškus į konkrečius rezultatus orientuotas tikslas ir uždaviniai. Tikslas ir uždaviniai atitinka tikslinės projekto grupės specifiką ir poreikius. Nurodyti konkretūs siekiamų projekto rezultatų kiekybiniai ir kokybiniai rodikliai.

Vertintina 2 balais, kai suformuluoti tikslas ir uždaviniai orientuoti į konkrečius rezultatus, atitinka tikslinės grupės specifiką ir poreikius, tačiau nurodyti siekiami projekto rezultatų rodikliai nėra konkretūs, išreikšti kiekybiškai ir kokybiškai.

Vertintina 1 balu, kai suformuluoti tikslas ir uždaviniai nėra konkretūs, nėra pateikiami konkretūs siekiami projekto rezultatų rodikliai.

Vertintina 0 balų, kai tikslas ir uždaviniai nėra suformuluoti arba suformuluoti neaiškiai, neatitinka tikslinės grupės specifikos ir poreikių, nėra pateikiami siekiami projekto rezultatų rodikliai.

 

1.7. Pakeičiu 3 priedo 2.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

„2.5.

Ryšys su teorija ir empiriniais tyrimais (pateiktas teorinis pasirinkto prevencijos būdo pagrindimas)

Nuo 0 iki 4 balų.

Vertintina 4 balais, kai pasirinktų prevencijos būdo ir priemonių tinkamumas tikslinei grupei yra pagrįstas tiek teoriškai, tiek empiriniais tyrimais.

Vertintina 2 balais, kai pasirinktų prevencijos būdo ir priemonių tinkamumas tikslinei grupei yra pagrįstas arba teoriškai, arba empiriniais tyrimais.

Vertintina 0 balų, kai pasirinktų prevencijos būdo ir priemonių tinkamumas tikslinei grupei nėra pagrįstas nei teoriškai, nei empiriniais tyrimais.“

 

2Šis įsakymas įsigalioja 2019 m. sausio 1 d.

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                             Eimutis Misiūnas

 

 

Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurso nuostatų

1 priedas

 

 

 

PROJEKTO, TEIKIAMO NUSIKALTIMŲ IR KITŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ PREVENCIJOS PROJEKTŲ IR BENDRUOMENIŲ INICIATYVŲ GEROSIOS PRAKTIKOS KONKURSUI, PARAIŠKOS APRAŠAS

 

 

1. Projekto pavadinimas

 

 

2. Informacija apie tai, kokiai paskelbtai konkurso temai skirtas projektas

 

 

3. Informacija apie projekto rengėją 

(pavadinimas, teisinė forma, juridinio asmens kodas, adresas, telefonai, el. pašto adresas, rengėjo vadovas / įgaliotas asmuo, kontaktinis asmuo / projekto vadovas, banko sąskaita)

 

 

4. Projekto įgyvendinimo laikotarpis

(projekto pradžios data (metai-mėnuo-diena), (numatoma) projekto pabaigos data (metai-mėnuo-diena)

 

 

5. Informacija apie tai, kaip projektu prisidedama prie nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos ir (arba) nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų skaičiaus ar nusikaltimų baimės mažinimo (iki 150 žodžių)

 

 

6. Informacija apie tai, kaip projektu prisidedama prie gyventojų informuotumo apie nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją didinimo (iki 150 žodžių)

 

 

7. Esamos situacijos (problemos) analizė (iki 200 žodžių)

(– nurodoma konkreti sprendžiama problema, problema formuluojama tiksliai ir konkrečiai (t. y. taip, kad ją galima būtų patikrinti);

– nurodomas problemos mastas (kokias gyventojų grupes, institucijas, teritorinius vienetus apima problema);

– apibūdinamas problemos pastovumas (pateikiami duomenys, parodantys, kaip ilgai trunka šis reiškinys (egzistuoja problema), kurio prevencijai skiriamas projektas)

 

 

8. Projekto tikslai ir uždaviniai (iki 300 žodžių)

(turi būti aiškiai apibrėžti ir orientuoti į konkrečius rezultatus, sprendžiantys projekto keliamą problemą, atitinkantys tikslinės projekto grupės specifiką ir poreikius)

 

 

9. Teorinis pasirinkto prevencijos metodo ir priemonių pagrindimas (iki 150 žodžių)

(aprašomas pasirinktų (bendrosios, individualiosios ir t. t.) prevencijos metodo ir priemonių tinkamumas tikslinei projekto grupei – kokia teorija ir (ar) empiriniais tyrimais grindžiamas projekte pasirinktas prevencijos metodas ir priemonės)

 

 

10. Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos mechanizmo (-ų), naudojamų projekte, aprašymas (iki 150 žodžių)

(nurodoma, kokius nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos mechanizmus naudojote projekte, t. y., kaip naudojamos prevencinės priemonės užkerta kelią nusikaltimams (pavyzdžiui, mažina galimybes įsitraukti į nusikalstamą veiklą (pavyzdžiui, socialiai remiant rizikos grupės asmenis); padeda užkardyti nusikalstamas veikas dar prieš jas įvykdant (pavyzdžiui, papildomai patruliuojant rizikos teritorijose); padeda apsaugoti galimus taikinius sumažinant galimybes ir taip apsunkinant sąlygas nusikalstamai veikai vykdyti (pavyzdžiui, įrengiant papildomus užraktus ar vaizdo stebėjimo kameras) ir t. t.)

 

 

11. Projekto veiklos (priemonės) (iki 150 žodžių)

(nurodoma, kokios veiklos buvo (yra) vykdomos 8 punkte nurodytiems projekto tikslams pasiekti)

 

 

12. Projekto vykdytojai

 

 

13. Projekto dalyviai (tikslinė grupė)

(nurodoma projekto tikslinė grupė (organizacija, valstybės tarnautojai, piliečiai, bendruomenė ar kt.) ir paaiškinamas toks pasirinkimas)

 

 

14. Projekto vykdymo vieta

(nurodoma institucija (-os) ir (ar) teritorija, kurioje vykdomos projekto veiklos)

 

 

15. Projekto partneriai, rėmėjai, jų įsitraukimas įgyvendinant projektą (iki 200 žodžių)

(nurodomi projekto partneriai ir (ar) rėmėjai, koks jų vaidmuo ir veikla vykdant projektą)

 

 

16. Projekto įgyvendinimo proceso vertinimas (iki 300 žodžių)

(pateikiama informacija apie tai, ar buvo daromas (yra planuojamas) proceso vertinimas. Jei taip, kokie proceso rodikliai buvo nustatyti, kas atliko (atliks) vertinimą (viduje ar iš šalies) ir kokie buvo pagrindiniai rezultatai.

Pastaba. Proceso vertinimas suteikia informacijos apie projekto įgyvendinimą. Proceso rodiklių pavyzdžiai galėtų būti tokie: informacija apie programos dalyvių skaičių; informacija apie tai, kaip projektas patenkino dalyvių lūkesčius ir kt.)

 

 

17. Projekto rezultatų ar poveikio vertinimas (iki 300 žodžių)

(nurodoma informacija apie tai, ar buvo atliktas (yra planuojamas) rezultatų ar poveikio vertinimas. Jei taip, kokie projekto rezultato rodikliai buvo nustatyti, kas atliko (atliks) vertinimą (viduje ar iš šalies), koks duomenų ir vertinimo metodas buvo (bus) naudojamas, kokie buvo pagrindiniai rezultatai.

Pastaba. Rezultatų ar poveikio vertinimas suteikia informacijos apie programos veiksmingumą. Pokyčiai, kuriuos turi padaryti projekto įgyvendinimas, išreiškiami projekto rezultato rodikliais. Jų pasirinkimas priklauso nuo reiškinio, kurio prevencijai skirtas projektas, jie turi būti lengvai stebimi, taip pat būti glaudžiai susiję su reiškiniu, kurio prevencija planuojama)

 

 

18. Projekto išlaidų ir gautos naudos analizė (iki 150 žodžių)

(nurodoma informacija apie tai, ar buvo atlikta projekto išlaidų ir gautos naudos analizė (santykis tarp potencialaus prevencinės priemonės veiksmingumo ir jos įgyvendinimo kaštų). Jei tokia analizė buvo atlikta, nurodoma kaip ir kas ją atliko, pagrindinės analizės išvados)

 

 

19. Projekto naujumas (iki 150 žodžių)

(nurodomi projekte naudoti nauji metodai ar priemonės)

 

 

20. Projekto pritaikomumas (iki 300 žodžių)

(nurodoma, ar projektą (tam tikrus jo elementus) būtų galima pritaikyti, pavyzdžiui, kitoje savivaldybėje, šalyje)

 

 

21. Projekto finansavimas ir išlaidos

(nurodoma:

– kaip ir kieno šis projektas buvo (yra) finansuojamas;

– kokios buvo (yra) projekto su finansais, medžiagomis ir žmogiškaisiais ištekliais susijusios išlaidos)

 

 

22. Projekto viešinimas

(nurodoma, kur galima rasti daugiau informacijos apie projektą. Pateikiamos nuorodos į projekto svetainę ar internete esančius pranešimus, publikacijas apie projektą (įskaitant užsienio kalbomis)

 

 

23. Kita svarbi, su projektu susijusi, informacija (iki 100 žodžių)

(pateikiama kita svarbi informacija)

 

 

 

 

Projekto rengėjo vadovas / įgaliotas asmuo _____________                     ______________________

                                                                              (parašas)                          (vardas ir pavardė)

 

 

 

_______________

 

 

Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurso nuostatų

2 priedas

 

 

 

INICIATYVOS, TEIKIAMOS NUSIKALTIMŲ IR KITŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ PREVENCIJOS PROJEKTŲ IR BENDRUOMENIŲ INICIATYVŲ GEROSIOS PRAKTIKOS KONKURSUI, PARAIŠKOS APRAŠAS

 

 

1. Iniciatyvos rengėjas

(Iniciatyvą įgyvendinančios bendruomenės pavadinimas)

 

 

2. Informacija apie iniciatyvos rengėją

(teisinė forma, juridinio asmens kodas, juridinio asmens buveinės adresas, telefonai, el. pašto adresas, iniciatyvos rengėjo vadovas / įgaliotas asmuo, banko sąskaita)

 

 

3. Iniciatyvos pavadinimas

 

 

4. Iniciatyvos tikslas (-ai) ir uždaviniai

 

 

5. Iniciatyvos aprašymas: pagrindinės veiklos (priemonės), etapai (jei yra), įgyvendinimo laikotarpis (pradžia, pabaiga, įgyvendinama nuolat), iniciatyvos įgyvendinimo vieta ir kita susijusi aktuali informacija)

 

 

6. Informacija apie tai, kaip iniciatyva prisidedama prie nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų skaičiaus mažinimo, viešojo saugumo užtikrinimo ir (arba) bendruomenės sutelktumo ir gyventojų saugumo jausmo didinimo

 

 

7. Informacija apie bendruomenei iniciatyvos teikiamą naudą, teigiamą poveikį visuomenės ir (arba) gyvenamosios vietovės saugumui

 

 

8. Informacija apie tai, ar iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, kitomis bendruomenėmis (jei taip, su kokiais ir kaip jie yra įsitraukę)

 

 

9. Iniciatyvos pritaikomumas

(nurodoma, kaip iniciatyvą būtų galima pakartoti arba vykdyti kitose gyvenamosiose vietovėse)

 

 

10. Iniciatyvos finansavimas ir išlaidos

(nurodoma:

– kaip ir kieno ši iniciatyva buvo (yra) finansuojama;

– kokios buvo (yra) iniciatyvos su finansais, medžiagomis ir žmogiškaisiais ištekliais susijusios išlaidos)

 

 

11. Iniciatyvos naujumas

(nurodomi nauji iniciatyvos metodai ar priemonės)

 

 

12. Kita svarbi, su iniciatyva susijusi, informacija

 

 

 

 

Iniciatyvos rengėjo vadovas / įgaliotas asmuo ___________                    ____________________

                                                                                   (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

 

 

___________