VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL REIKALAVIMŲ veTerinarijos tikslams naudojamų NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ LAIKYMO PATALPOMS PATVIRTINIMO

 

2014 m. liepos 23 d. Nr. B1-631

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymo 6 straipsnio 3 dalimi, Veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų skyrimo, laikymo, atsargų dydžio nustatymo bei apskaitos tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. V-753 „Dėl Veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų skyrimo, laikymo, atsargų dydžio nustatymo bei apskaitos tvarkos aprašo patvirtinimo“, 8 punktu ir siekdamas užtikrinti tinkamą veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymą:

1. T v i r t i n u Reikalavimus veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymo patalpoms (pridedama).

2. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms.

 

 

 

Direktoriaus pavaduotoja,

pavaduojanti direktorių                                                                                 Daiva Švelnienė


 

PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus

2014 m. liepos 23 d.

įsakymu Nr. B1-631

 

REIKALAVIMAI veterinarijos tikslams naudojamų Narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymo PATALPOMS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Reikalavimai veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymo patalpoms (toliau – Reikalavimai) nustato reikalavimus patalpoms, kuriose laikomi pagal veterinarinių vaistų paraiškas įsigyti narkotiniai ar psichotropiniai vaistiniai preparatai, naudojami veterinarijos tikslais.

2. Gyvūnų laikytojas ar veterinarijos paslaugų teikėjas pagal veterinarinių vaistų paraiškas įsigytus narkotinius ir psichotropinius vaistinius preparatus ir narkotinius ir psichotropinius veterinarinius vaistus, naudojamus gyvūnų gydymui, turi laikyti Reikalavimų nuostatas atitinkančiose patalpose ir seifuose (arba metalinėse spintose).

3. Reikalavimuose vartojamos sąvokos:

3.1. Narkotinis veterinarinis vaistas – veterinarinis vaistas, kurio sudėtyje yra narkotinių ar psichotropinių medžiagų, įrašytų į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą II sąrašą „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“.

3.2. Psichotropinis veterinarinis vaistas – veterinarinis vaistas, kurio sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, įrašytų į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą III sąrašą „Psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“.

4. Kitos Reikalavimuose vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Specialiųjų reikalavimų patalpoms, kuriose gaminamos, laikomos į II ir III sąrašus įtrauktos narkotinės ir (ar) psichotropinės medžiagos, verčiamasi jų didmenine ir mažmenine prekyba, apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 1998 m. rugpjūčio 25 d. įsakymu Nr. 342/482 „Dėl Specialiųjų reikalavimų patalpoms, kuriose gaminamos, laikomos į II ir III sąrašus įtrauktos narkotinės ir (ar) psichotropinės medžiagos, verčiamasi jų didmenine ir mažmenine prekyba, aprašo patvirtinimo“, Veterinarinių vaistų receptų ir paraiškų rašymo taisyklėse, patvirtintose Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. B1-200 „Dėl Veterinarinių vaistų receptų ir paraiškų rašymo taisyklių patvirtinimo“, ir Veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų skyrimo, laikymo, atsargų dydžio nustatymo bei apskaitos tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. V-753 „Dėl Veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų skyrimo, laikymo, atsargų dydžio nustatymo bei apskaitos tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI NARKOTINIŲ IR (AR) PSICHOTROPINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ LAIKYMO PATALPOMS

 

5. Narkotiniams ir (ar) psichotropiniams vaistiniams preparatams laikyti skirta patalpa turi būti įrengta ir eksploatuojama taip, kad būtų užtikrinta narkotinių ir (ar) psichotropinių vaistinių preparatų kokybė ir sauga. Narkotiniai ir (ar) psichotropiniai vaistiniai preparatai laikomi gamintojo nurodytomis laikymo sąlygomis gamintojo pakuotėse taip, kad būtų matyti ant jų pateikiama informacija.

6. Narkotinius vaistinius preparatus planuojantis laikyti veterinarijos paslaugų teikėjas ar gyvūnų laikytojas turi turėti patalpą, kurioje bus laikomi narkotiniai vaistiniai preparatai. Patalpa turi atitikti šiuos reikalavimus:

6.1. patalpa turi būti neprieinama pašaliniams asmenims;

6.2. patalpoje, iš vidinės pusės, ant langų (jei yra), dūmtraukių ar ventiliacijos kanalų angų (jei anga didesnė nei 180 x 180 mm) turi būti apsauginės grotos arba žaliuzės;

6.3. patalpos durys turi atitikti III saugumo klasės durims keliamus reikalavimus;

6.4. patalpoje turi būti įrengta ne mažiau kaip 2 ruožų apsauginė įsilaužimo signalizacija, įjungta į vietinio arba centralizuoto stebėjimo pultą.

7. Narkotinių vaistinių preparatų laikymo patalpoje narkotiniai vaistiniai preparatai turi būti laikomi užrakinamame seife (metalinėje spintoje). Seifas (metalinė spinta) turi būti ne mažiau kaip 4 vietose pritvirtintas prie grindų ar sienos (jeigu signalizacija neįjungta į centralizuoto stebėjimo pultą). Ant seifo (metalinės spintos) durelių vidinės pusės turi būti priklijuotas ar kitu būdu pritvirtintas seife (metalinėje spintoje) laikomų narkotinių vaistinių preparatų sąrašas.

8. Jeigu veterinarijos paslaugų teikėjas ar gyvūnų laikytojas be narkotinių vaistinių preparatų laiko ir psichotropinius vaistinius preparatus, jie turi būti laikomi narkotinių vaistinių preparatų laikymo patalpoje esančiame seife (metalinėje spintoje). Seifas (metalinė spinta), kuriame (kurioje) laikomi narkotiniai ir psichotropiniai vaistiniai preparatai, visą laiką turi būti užrakintas (užrakinta). Seifo (metalinės spintos) raktą turi saugoti veterinarijos paslaugų teikėjo ar gyvūno laikytojo paskirtas veterinarijos gydytojas.

9. Tuo atveju, kai veterinarijos paslaugų teikėjas ar gyvūnų laikytojas laiko tik psichotropinius vaistinius preparatus, psichotropiniai vaistiniai preparatai turi būti laikomi pašaliniams asmenims neprieinamoje patalpoje esančioje metalinėje užrakintoje spintoje ar seife. Patalpa, kurioje laikomi psichotropiniai vaistiniai preparatai, turi atitikti šiuos reikalavimus:

9.1. patalpos durys turi atitikti III saugumo klasės durims keliamus reikalavimus;

9.2. iš vidinės patalpų pusės ant langų (jei jų yra) turi būti įrengtos apsauginės grotos arba žaliuzės;

9.3. turi būti įrengta ne mažiau kaip 2 ruožų apsauginė įsilaužimo signalizacija, įjungta į vietinio arba centralizuoto stebėjimo pultą.

10. Reikalavimų 6.2, 6.3, 9.1 ir 9.2 papunkčiuose nurodyti reikalavimai netaikomi patalpoms, kuriose laikomi narkotiniai vaistiniai preparatai ir (arba) psichotropiniai vaistiniai preparatai, jeigu:

10.1. Reikalavimų 6.4 ir 9.3 papunkčiuose nurodyta signalizacija yra įjungta į centralizuoto stebėjimo pultą;

10.2. yra įrengta ne mažesnio kaip 300 kg svorio metalinė spinta (arba seifas ) su vidine plokšteline spyna, kurios sienelių storis ne mažesnis kaip 3 mm. Metalinės spintos (arba seifo) durų mechanizmas turi būti rakinamas ne mažiau kaip 3 kryptimis.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11. Veterinarijos paslaugų teikėjai ir gyvūnų laikytojai atsako už tinkamą narkotinių ir (ar) psichotropinių vaistinių preparatų laikymo patalpų įrengimą, narkotinių ir (ar) psichotropinių vaistinių preparatų ar veterinarinių vaistų, įsigytų pagal veterinarinių vaistų paraiškas, laikymą ir turi turėti dokumentus, kuriais patvirtinama narkotinių ir (ar) psichotropinių vaistinių preparatų laikymo patalpų atitiktis Reikalavimų 6.2, 6.3, 9.1 ir 9.2 papunkčiams arba atitinkamai Reikalavimų 10.1 ir 10.2 papunkčiams.

12. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontroliuoja, kaip gyvūnų laikytojai ir veterinarijos paslaugų teikėjai laikosi šių Reikalavimų.

13. Asmenys, pažeidę Reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

______________________