LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL FINANSŲ MINISTRO 2022 M. LIEPOS 25 D. ĮSAKYMO NR. 1K-268 „DĖL TVARIŲ VIEŠŲJŲ FINANSŲ PLĖTROS PROGRAMOS PAŽANGOS PRIEMONĖS „DIDINTI (GERINTI) MOKESTINIŲ PRIEVOLIŲ VYKDYMĄ“ PAKEITIMO
2024 m. gruodžio 10 d. Nr. 1K-396
Vilnius
P a k e i č i u Tvarių viešųjų finansų plėtros programos pažangos priemonės Nr. 04-001-08-05-02 „Didinti (gerinti) mokestinių prievolių vykdymą“ aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. liepos 25 d. įsakymu Nr. 1K-268 „Dėl Tvarių viešųjų finansų plėtros programos pažangos priemonės „Didinti (gerinti) mokestinių prievolių vykdymą“, 9 priedą:
1. Pakeičiu skyrių „2. Reikalavimai projektams“:
1.1. pakeičiu 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.2. papildau 2.11.5 papunkčiu:
„2.11.5. Projekto vykdytojui inicijuojant projekto sutarties keitimą dėl projekto partnerio įtraukimo į projekto veiklą, administruojančiajai institucijai turi būti pateikta pasirašyta partnerystės sutartis, partnerio deklaracija, parengta pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 1 priedo 1 priede pateiktą formą, ir informacija apie projekto biudžeto paskirstymą pagal partnerius – pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 1 priedo 2 priedą.“
2. Pakeičiu skyrių „3. Horizontaliųjų principų (toliau – HP) reikalavimai“ ir jį išdėstau taip:
„3. Horizontaliųjų principų (toliau – HP) reikalavimai
Projekto įgyvendinimo metu nepažeidžiami HP. HP – darnaus vystymosi, įskaitant reikšmingos žalos nedarymo principą, lygių galimybių ir nediskriminavimo (dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, religijos, negalios ar kt.), įskaitant prieinamumo visiems reikalavimo užtikrinimą (paslaugų, infrastruktūros, fizinės ar e. aplinkos sprendimai, informacijos, transporto prieinamumo ir pan.); inovatyvumo (kūrybingumo) (vykdomi inovatyvūs viešieji pirkimai, taikomos naujos technologijos, kuriami ar diegiami inovatyvūs sprendimai ir pan.). Neturi būti numatyta tokių projekto veiksmų, kurie turėtų neigiamą poveikį įgyvendinant HP.
Įvertintas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ 6 komponento „Veiksmingas viešasis sektorius ir prielaidos atsitiesti po pandemijos“ planuojamos reformos „Verslui prieinamos priemonės nemokumo rizikai valdyti“ numatomas poveikis aplinkos veiksniams, nurodytiems 2020 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2020/852 dėl sistemos tvariam investavimui palengvinti sukūrimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2019/2088, 17 straipsnyje, ir nustatyta, kad planuojama reforma neturi jokio numatomo poveikio visiems 6 aplinkos tikslams arba numatomas jos poveikis yra nereikšmingas, t. y. nedaro tiesioginio ir pirminio netiesioginio poveikio visą gyvavimo ciklą, atsižvelgiant į šios reformos pobūdį, ir todėl laikoma, kad ji atitinka reikšmingos žalos nedarymo principą.
Projekto atitikties reikšmingos žalos nedarymo horizontaliajam principui vertinimo reikalavimų aprašas pateikiamas Aprašo 1 priede.“
3. Pakeičiu skyrių „8. Kiti reikalavimai“ ir jį išdėstau taip:
„8. Kiti reikalavimai
Kai projekto lėšomis numatoma finansuoti elektros ir elektroninės įrangos įsigijimo išlaidas, projekto vykdytojui inicijuojant projekto sutarties keitimą arba ne vėliau kaip teikiant projekto veiklos ataskaitą, į kurią įtraukiamos elektros ir elektroninės įrangos įsigijimo išlaidos, pildoma projekto vykdytojo (partnerio) patvirtinta projekto pareiškėjo (partnerio) įsipareigojimo dėl elektros ir elektroninės įrangos, baigusios gyvavimo ciklą, perdavimo sutvarkyti deklaracija (Aprašo 2 priedas).“
5. Pakeičiu 1 priedo 4 punktą ir jį išdėstau taip:
„4. Perėjimas prie žiedinės ekonomikos, įskaitant atliekų prevenciją ir perdirbimą |
Vertinama, kad planuojama vykdyti veikla neturi jokio numatomo poveikio šiam aplinkos tikslui arba numatomas jos poveikis yra nereikšmingas, t. y. nedaro tiesioginio ir pirminio netiesioginio poveikio visą gyvavimo ciklą, todėl laikoma, kad ji atitinka perėjimo prie žiedinės ekonomikos, įskaitant atliekų prevenciją ir perdirbimą, tikslą. Vykdant veiklą nenumatoma kurti jokios infrastruktūros, kuri galėtų turėti poveikį perėjimui prie žiedinės ekonomikos, įskaitant atliekų prevenciją ir perdirbimą. Naudojama įranga (serveriai, kompiuteriai, duomenų perdavimo tinklų ir duomenų saugojimo įranga) atitiks 2009 m. spalio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 2009/125/EB, nustatančioje ekologinio projektavimo reikalavimų su energija susijusiems gaminiams nustatymo sistemą, su visais pakeitimais nustatytus su energija susijusiems gaminiams, kuriuos naudojant daroma didelė tiesioginė ar netiesioginė įtaka energijos ir kitų svarbių išteklių suvartojimui, taikomus gaminio ženklinimo energijos vartojimo efektyvumo etikete reikalavimus. Taip pat bus laikomasi 2012 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2012/19/ES dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų su visais pakeitimais nuostatų. Įranga, baigusi savo gyvavimo ciklą, bus sutvarkoma vadovaujantis Direktyvos 2012/19/ES nuostatomis. |
Netaikoma, nes vykdant veiklą nebus kuriama infrastruktūra, kuri turėtų poveikį žiedinei ekonomikai, įskaitant atliekų prevenciją ir perdirbimą. Projekto partneriui vykdant veiklą turi būti pateikiama užpildyta nustatytos formos pareiškėjo (partnerio) įsipareigojimo dėl elektros ir elektroninės įrangos, baigusios gyvavimo ciklą, perdavimo sutvarkyti deklaracija (Tvarių viešųjų finansų plėtros programos pažangos priemonės Nr. 04-001-08-05-02 „Didinti (gerinti) mokestinių prievolių vykdymą“ projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 9 2 priedas).“ |
Tvarių viešųjų finansų plėtros programos pažangos priemonės
Nr. 04-001-08-05-02 „Didinti (gerinti) mokestinių
prievolių vykdymą“ projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 9
2 priedas
(Pareiškėjo (partnerio) įsipareigojimo dėl elektros ir elektroninės įrangos, baigusios gyvavimo ciklą, perdavimo sutvarkyti deklaracijos forma)
______________________________________
(sudarytojo pavadinimas)
PAREIŠKĖJO (PARTNERIO) įsipareigojimo dėl ELEKTROS IR ELEKTRONINĖS ĮRANGOS, BAIGUSIOS GYVAVIMO CIKLĄ, PERDAVIMO SUTVARKYTI
deklaracija
20___m.________________d.
___________________
(sudarymo vieta)
Aš, __________________________________________, mano atstovaujamos organizacijos
(organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens vardas, pavardė)
________________________________________________________________ vardu įsipareigoju
(organizacijos pavadinimas)
užtikrinti, kad projektui įgyvendinti įsigyta elektros ir elektroninė įranga, baigusi gyvavimo ciklą, ir (arba) projekto įgyvendinimo metu susidariusios elektros ir elektroninės įrangos atliekos būtų perduotos sutvarkyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo nuostatomis.
_____________________________________________ (deklaraciją pasirašančio asmens pareigų pavadinimas) |
________________ (parašas) |
_____________________________ (vardas ir pavardė) |