ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VARDU SUDAROMŲ SUTARČIŲ PASIRAŠYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. lapkričio 24 d. Nr. TS-348

Anykščiai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55- 1049; 2008, Nr. 113-4290; 2011, Nr. 52-2504) 16 straipsnio 2 dalies 25 punktu ir 18 straipsnio 1 dalimi, Anykščių rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1Patvirtinti Anykščių rajono savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašą (pridedama).

2Pripažinti netekusiu galios Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2003 m. vasario 25 d. sprendimą Nr. TS-38 „Dėl Anykščių rajono savivaldybės sutarčių ir susitarimų sudarymo ir pasirašymo tvarkos patvirtinimo“.

 

 

 

Meras                                                                                                                    Sigutis Obelevičius

PATVIRTINTA

Anykščių rajono savivaldybės tarybos

2011 m. lapkričio 24 d.

sprendimu Nr. TS-348

 

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VARDU SUDAROMŲ SUTARČIŲ PASIRAŠYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I.          BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Anykščių rajono savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja sutarčių, sudaromų Anykščių rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos (toliau – administracija) vardu, reikalingų vykdyti Anykščių rajono savivaldybės funkcijas, rengimo, derinimo bei pasirašymo tvarką, taip pat nustato atvejus, kai, prieš sudarant sutartis, yra būtinas išankstinis Anykščių rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) pritarimas.

2Šis Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu (Žin., 2000, Nr. 74-2262), Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais.

3Sutartis – dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.

 

II. SUTARTYS, KURIOMS BŪTINAS IŠANKSTINIS TARYBOS PRITARIMAS

 

4Be išankstinio Tarybos pritarimo negali būti sudaromos sutartys:

4.1. savivaldybės bendradarbiavimo su valstybės institucijomis, kitomis savivaldybėmis, užsienio institucijomis, kitais užsienio juridiniais asmenimis ar tarptautinėmis organizacijomis;

4.2. jungimosi į savivaldybių sąjungas;

4.3. dėl savivaldybei įgyvendinti perduodamų valstybinių funkcijų;

4.4. viešųjų paslaugų teikimo;

4.5. dėl administracinių ir viešųjų paslaugų funkcijų įgyvendinimo perdavimo kitai savivaldybei;

4.6. bendrų viešųjų pirkimų su valstybės institucijomis ir (arba) kitomis savivaldybėmis;

4.7. dėl trumpalaikio ar ilgalaikio vidaus ar užsienio kredito, paskolų ėmimo ir teikimo, investicijų, garantijų suteikimo ir laidavimo;

4.8. jungtinės veiklos su valstybės institucijomis ir (arba) kitomis savivaldybėmis;

4.9. koncesijos;

4.10. partnerystės su privačiais subjektais;

4.11. turinčias svarbią ekonominę, socialinę, kultūrinę, politinę ar kitokią reikšmę. Dėl šių sutarčių teikimo svarstyti Tarybai sprendžia administracijos direktorius ar meras;

4.12. kai tą nustato teisės aktai.

5Taryba savo pritarimą ar nepritarimą sutarčių projektams išreiškia priimdama sprendimą.

 

III.       SUBJEKTAI, ĮGALIOTI PASIRAŠYTI SUTARTIS

 

6Meras pasirašo sutartis, nurodytas šio Aprašo 4.1 - 4.5 punktuose. Meras taip pat pasirašo kitas sutartis, jeigu jį tai padaryti tiesiogiai įgalioja teisės aktai ar Taryba. Sutartis, nurodytas šio Aprašo 4.3 - 4.5 punktuose, gali pasirašyti ir kitas Tarybos įgaliotas asmuo.

7Administracijos direktorius ar kitas Tarybos įgaliotas asmuo pasirašo sutartis nurodytas šio Aprašo 4.6 ir 4.7 punktuose. Administracijos direktorius taip pat pasirašo:

7.1. darbo sutartis su administracijos darbuotojais, dirbančiais pagal darbo sutartis, savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų, įmonių vadovais;

7.2. viešųjų pirkimų sutartis;

7.3. sutartis, kuriomis įgyvendinamos administracijai priskirtos funkcijos;

7.4. kitas sutartis, jeigu jį tai padaryti tiesiogiai įgalioja teisės aktai ar Taryba.

8Administracijos direktorius jo kompetencijai priskirtas sutartis, išskyrus tas, kurias jį pasirašyti įgaliojo Taryba, gali įgalioti pasirašyti administracijos struktūrinių padalinių vadovus ar kitus valstybės tarnautojus, jeigu tai neprieštarauja teisės aktams.

9Sutartis, nurodytas šio Aprašo 4.8 - 4.12 punktuose, atsižvelgiant į tai, ar sutartis sudaroma savivaldybės ar administracijos vardu, pasirašo meras, administracijos direktorius ar kitas Tarybos įgaliotas asmuo.

 

IV.       SUTARČIŲ PROJEKTŲ RENGIMAS IR DERINIMAS

 

10Sutarties derinimą tarp sutarties šalių vykdo ir sutarčių projektus rengia administracijos padalinio, su kurio funkcijomis ir kompetencija tiesiogiai susijęs sutarties objektas, valstybės tarnautojas arba administracijos direktoriaus paskirtas valstybės tarnautojas, taip pat tam tikslui sudarytos darbo grupės ir komisijos (toliau - sutarties rengėjas).

11Sutarties projektą gali pateikti kita sutarties šalis, su kuria numatoma pasirašyti sutartį. Tokiu atveju taip pat taikomi šiame skyriuje nustatyti reikalavimai.

12Sudarant sutartis vadovaujamasi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu ir kitais teisės aktais, kurie reglamentuoja atitinkamų sutarčių sudarymą, taip pat užsienio valstybių ar tarptautinės teisės normomis, jeigu sutartis sudaroma su užsienio institucijomis, kitais užsienio juridiniais asmenimis ar tarptautinėmis organizacijomis ir sutartyje numatoma, kad sutarčiai taikomos tarptautinės teisės ar užsienio valstybės teisės normos.

13Sutartys sudaromos lietuvių kalba. Sutartys su užsienio institucijomis, kitais užsienio juridiniais asmenimis ar tarptautinėmis organizacijomis sudaromos lietuvių kalba ir kita abiem sutarties šalims priimtina kalba.

14Taisymai ir braukymai sutartyse neleidžiami.

15Prieš pasirašant sutartis, sutarties projektai pasirašytinai derinami su:

15.1. sutarties projektą rengusio savivaldybės administracijos struktūrinio padalinio

vedėju;

15.2. Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiuoju arba vyresniuoju specialistu (teisininku);

15.3. Apskaitos skyriaus vedėja, jeigu sutarties projekte numatyti finansiniai įsipareigojimai;

15.4. Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiuoju specialistu (kalbos tvarkytoju), jeigu sudaromos šio Aprašo 4 punkte nurodytos sutartys;

15.5. administracijos direktoriumi, jeigu sutartį pasirašo meras.

16Sutarties projekto derinimas su Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiuoju arba vyresniuoju specialistu (teisininku) ir Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiuoju specialistu (kalbos tvarkytoju) nebūtinas sutartims, paruoštoms pagal teisės aktais patvirtintas pavyzdines sutartis.

17Sutarties projekto derinimas atliekamas šio Aprašo 15 punkte nurodytiems asmenims sutarties projekte pateikiant motyvuotas rašytines pastabas, jeigu su sutarties projektu nesutinkama, arba vizuojant be pastabų. Vizą sudaro vizuojančio asmens parašas, pareigos, vardas (vardo raidė), pavardė ir data.

18Parengtą ir suderintą sutarties projektą privalo pasirašyti ir sutarties rengėjas.

19Šio Aprašo nustatyta tvarka parengtos ir suderintos sutartys teikiamos pasirašyti.

20Pasirašytos sutartys registruojamos sutarčių registre, kuriame privalo pasirašyti sutarties rengėjas. Sutartyje turi būti įrašytas eilės numeris, kuriuo ji užregistruota sutarčių registre.

21Draudžiama vykdyti ar perduoti vykdyti nepasirašytas ir neįregistruotas sutartis.

22Už teisingų duomenų įrašymą sutartyje atsakingas sutarties rengėjas.

 

V.        BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23Sudarytos sutartys saugomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

24Jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktai nustato kitokią tam tikrų sutarčių rūšių sudarymo ir pasirašymo tvarką, taikoma tų teisės aktų nustatyta tvarka.

25Šis Aprašas gali būti keičiamas Tarybos sprendimu.