rajono nespalvotas

 

ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ETIKOS KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS VEIKLOS NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

2006 m. gruodžio 27 d. Nr. K-269

Alytus

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832) 17 straipsnio 6 punktu ir Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymu (Žin., 2006, Nr. 102-3938), Alytaus rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1Sudaryti Alytaus rajono savivaldybės Etikos komisiją (toliau – Etikos komisija):

Komisijos pirmininkė – Elena Butrimienė, tarybos narė.

Nariai:

Evaldas Damauskas, tarybos narys,

Albinas Gražulis, tarybos narys,

Zita Jakubynienė, tarybos narė,

Bolius Jusas, tarybos narys,

Algimantas Žemaitis, tarybos narys,

Laima Žvirblienė, tarybos narė.

2Seniūnijų taryboms delegavus į Etikos komisiją bendruomenių atstovus, artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje įtraukti juos į komisijos sudėtį.

3Patvirtinti Alytaus rajono savivaldybės Etikos komisijos veiklos nuostatus (pridedama).

4Pavesti Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui paskirti komisiją aptarnaujantį asmenį.

5Pavesti sprendimo 2 punkto vykdymo kontrolę savivaldybės seniūnijų seniūnams.

 

 

Savivaldybės merė                                                                              Monika Ražanauskienė

 


 

PATVIRTINTA

Alytaus rajono savivaldybės

tarybos 2006 m. gruodžio 27 d.

sprendimu Nr. K-269

 

ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ETIKOS KOMISIJOS VEIKLOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Alytaus rajono savivaldybės etikos komisiją (toliau – Komisija) sudaro ir keičia savivaldybės taryba iš jos narių ir gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovų.

2Komisija nagrinėja klausimus, susijusius su savivaldybės tarybos narių, mero, mero pavaduotojo (toliau – politikai) elgesio viešajame gyvenime principų ir reikalavimų laikymusi, užtikrina politikų elgesio kontrolę ir atsakomybę už Valstybės politikų elgesio kodekso (toliau – Kodeksas) nuostatų pažeidimus.

3Komisija sudaroma iš dvylikos narių: 5 gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai ir 7 savivaldybės tarybos nariai. Savivaldybės administracijos direktorius paskiria Komisiją aptarnaujantį asmenį, kuris yra savivaldybės administracijos darbuotojas arba tarnautojas. Komisijos aptarnaujantis asmuo nėra Komisijos narys.

4Gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai į Komisiją deleguojami taip: 1 atstovą deleguoja Punios ir Butrimonių seniūnijų tarybos, 1 atstovą deleguoja Nemunaičio ir Raitininkų seniūnijų tarybos, 1 atstovą deleguoja Daugų, Alovės ir Pivašiūnų seniūnijų tarybos, 1 atstovą deleguoja Alytaus ir Krokialaukio seniūnijų tarybos, 1 atstovą deleguoja Simno ir Miroslavo seniūnijų tarybos.

5Komisijos pirmininku skiriamas tarybos narys, o pavaduotoju – gyvenamųjų vietovių bendruomenės atstovas.

6Komisija sudaroma savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui.

 

II. KOMISIJOS VEIKLOS TEISINIAI PAGRINDAI

 

7Komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Valstybės politikų elgesio kodeksu, šiais nuostatais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais politikų elgesį, rūpinasi, kad šių teisės aktų būtų tiksliai laikomasi; remiasi Lietuvos žmonių visuotinai priimtomis moralės, etikos ir prigimtinės teisės nuostatomis.

 

III. KOMISIJOS VEIKLOS SRITIS

 

8.    Komisija:

8.1. remdamasi etinėmis nuostatomis padeda politikams ugdyti demokratiškumą, politinę kultūrą, derinti įvairius požiūrius ir įsitikinimus, siekti santarvės, humaniškų tarpusavio santykių;

8.2. prižiūri, kaip laikomasi Valstybės politikų elgesio kodekso ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių valstybės politikų elgesį, nagrinėja valstybės politikų elgesio pažeidimus.

 

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9Politiko elgesio tyrimas gali būti pradėtas, kai yra bent vienas iš Kodekse įvardintų elgesio tyrimo Komisijoje pradėjimo pagrindų, laikantis Kodekse numatytų terminų.

10Atsiradus pagrindui politiko elgesį tirti Komisijoje, Komisiją aptarnaujantis asmuo privalo nedelsiant pranešti Komisijos nariams apie šaukiamą posėdį, kurio datą nustato Komisijos pirmininkas, o jam nesant dėl svarbių priežasčių (komandiruotės, ligos ar atostogų metu) – pirmininko pavaduotojas. Komisijos posėdis teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami pritarus daugiau kaip pusei posėdyje dalyvavusių narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimo priėmimą lemia pirmininko balsas.

11Komisijos posėdžiui pirmininkauja Komisijos pirmininkas arba jam negalint dalyvauti Komisijos posėdyje – pirmininko pavaduotojas. Jeigu Komisijos darbe negali dalyvauti nei Komisijos pirmininkas, nei pavaduotojas, daugumos Komisijos posėdyje dalyvaujančių narių sutarimu posėdžiui gali pirmininkauti vienas iš Komisijos narių. Komisijos sprendimus pasirašo Komisijos posėdžiui pirmininkavęs asmuo. Komisijos posėdžio protokolą rašo Komisiją aptarnaujantis asmuo, o pasirašo visi Komisijos darbe dalyvavę nariai.

12Posėdžio darbotvarkę sudaro Komisijos pirmininkas, o jam nesant dėl nuostatų 10 punkte nurodytų priežasčių – Komisijos pirmininko pavaduotojas. Ji tvirtinama posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių daugumos sprendimu.

13Atlikdama tyrimą Komisija turi visas teises ir pareigas, numatytas Kodekse, o baigusi tyrimą gali priimti sprendimus, numatytus Kodekse.

14Komisijos aptarnaujančiam asmeniui dėl svarbių priežasčių negalint dalyvauti komisijos darbe jo funkcijas atlieka jį pavaduojantis asmuo.

____________________