KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL MAŽMENINĖS PREKYBOS ALKOHOLINIAIS GĖRIMAIS KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE LICENCIJAVIMO
2012 m. kovo 29 d. Nr. T-16-14
Kalvarija
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 str. 2 d. 37 p. ir 18 str. 1 p., Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo (Žin., 1995, Nr. 44-1073; 2004, Nr. 47-1548; 2007, Nr. 77-3041; 2010, Nr. 145-7432) 16 str. 5 dalimi ir Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 20 d. nutarimu Nr. 618 (Žin., 2004, Nr. 84-3050; 2008, Nr. 150-6090; 2009, Nr. 28-1097; 2011, Nr. 39-1869), Kalvarijos savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais Kalvarijos savivaldybės teritorijoje licencijavimo tvarką (pridedama).
3. Nustatyti šias poilsio ir turizmo sezono teritorijas:
4. Pripažinti netekusiais galios:
4.1. Kalvarijos savivaldybės tarybos 2008 m. sausio 10 d. sprendimo Nr. T-17-4 „Dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais Kalvarijos savivaldybės teritorijoje licencijavimo“ 1-3 punktus.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Kalvarijos savivaldybės tarybos
2012 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T-16-14
MAŽMENINĖS PREKYBOS ALKOHOLINIAIS GĖRIMAIS KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE LICENCIJAVIMO TVARKA
I. LICENCIJUOJAMA VEIKLA
1. Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse Kalvarijos savivaldybės teritorijoje licencijavimo tvarka (toliau - Tvarka) reglamentuoja mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijavimą.
2. Pagrindinės šioje Tvarkoje vartojamos sąvokos:
Alkoholiniai gėrimai – gėrimai, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 1,2 procento (alaus didesnė kaip 0,5 procento).
Automobilis-parduotuvė – speciali transporto priemonė, atitinkanti Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“, patvirtintos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 (Žin., 2005, Nr. 110-4023) nustatytus reikalavimus mobiliosios prekybos transporto priemonėms.
Firminė alkoholinių gėrimų parduotuvė – alkoholinius gėrimus gaminančios įmonės padalinys, kurio ne mažiau kaip 80 procentų mažmeninės prekių apyvartos sudaro įmonės pagaminta produkcija ir kuris atlieka įmonės įvaizdžio formavimo funkcijas.
Masiniai renginiai – šventės, festivaliai ir kiti renginiai, kuriuos organizuoja valstybės ar savivaldybių institucijos, taip pat kiti juridiniai ar fiziniai asmenys, suderinę renginio laiką ir kitą jo organizavimo tvarką su atitinkamomis savivaldybės institucijomis (kai toks suderinimas būtinas pagal Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymą).
Minibarai – viešbučio kambariuose įrengti nedidelės talpos barai-šaldytuvai, kuriuose laikomos alkoholinių gėrimų (ramaus ir aromatizuoto vyno, supilstyto į ne didesnę kaip 250 mililitrų, kitų alkoholinių gėrimų (išskyrus putojantį vyną, natūralios fermentacijos sidrą, alų ir alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais), supilstytų į ne didesnę kaip 150 mililitrų talpos suvenyrinę tarą), putojančio vyno, natūralios fermentacijos sidro, alaus ir alaus mišinių su nealkoholiniais gėrimais atsargos, skirtos vartoti kambario gyventojams.
Natūralios fermentacijos alkoholiniai gėrimai – gėrimai, kuriuose visas etilo alkoholis yra gautas alkoholio rauginimo būdu, toliau nedistiliuojant ir nepridedant alkoholio produktų, turinčių distiliuoto ar rektifikuoto etilo alkoholio.
Nestacionarios viešojo maitinimo įmonės – viešojo maitinimo įmonės, įrengtos laikantis viešojo maitinimo įmonėms taikomų higienos normų ir taisyklių laikinuose statiniuose (kuriuose vykdoma viešojo maitinimo veikla), neregistruojamuose nekilnojamojo turto registre.
Specializuota alkoholinių gėrimų prekybos įmonė (prekybos įmonės specializuotas alkoholinių gėrimų prekybos skyrius) – prekybos įmonė (prekybos įmonės skyrius), kurios (kurio) prekių asortimentą sudaro tik alkoholiniai gėrimai arba alkoholiniai gėrimai ir lydimojo asortimento prekės (nealkoholiniai gėrimai, sultys, butelių atidarymo ir uždarymo įrankiai, pakuotės buteliams, taurės, stiklinės, tabako gaminiai, degtukai ir žiebtuvėliai).
Stacionarios prekybos įmonės ir stacionarios viešojo maitinimo įmonės – prekybos ir viešojo maitinimo įmonės, kurių pastatams (kuriuose vykdoma prekybos ar viešojo maitinimo veikla), kaip nekilnojamajam turtui, Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai nustato teisinę registraciją.
Kitos vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatyme ir Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholiniais produktais licencijavimo taisyklėse naudojamas sąvokas.
II. LICENCIJŲ RŪŠYS
4. Išduodamos šios licencijos:
4.2. verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų;
4.3. verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento;
4.4. verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu;
4.5. verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu;
4.6. vienkartines – verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 13 procentų, masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse;
4.7. vienkartines – verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse;
4.8. vienkartines – verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais parodose ir mugėse, rengiamose stacionariuose pastatuose;
4.9. vienkartinės – verstis mažmenine prekyba natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų, masiniuose renginiuose ir mugėse;
III. LICENCIJAS IŠDUODANTI INSTITUCIJA IR JOS ĮGALIOJIMAI
5. Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduoda, papildo, patikslina, apie galimą licencijų galiojimo sustabdymą ar licencijų galiojimo panaikinimą įspėja, licencijų galiojimą sustabdo, licencijų galiojimo sustabdymą ar licencijų galiojimą panaikina, licencijų dublikatus išduoda Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius (toliau – Administracijos direktorius) savo įsakymu, laikydamasis Savivaldybės tarybos nustatytos tvarkos. Administracijos direktoriaus įsakymų projektus pagal savo kompetenciją rengia Ekonominės plėtros ir investicijų skyrius. Licencijas pasirašo Administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo.
6. Ekonominės plėtros ir investicijų skyrius išsiaiškina, ar įmonė, pateikusi paraišką gauti licenciją, neturi mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui arba savivaldybių biudžetams ir fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus atvejus, kai mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), nėra skolinga Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui, ar negauta Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (toliau vadinama – Departamentas), Valstybinės mokesčių inspekcijos, muitinės, teritorinės ir specializuotos policijos įstaigos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kitų valstybinės priežiūros ir teisėsaugos institucijų pranešimų dėl įmonės veiklos, taip pat ar įmonei išduotas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas.
7. Ekonominės plėtros ir investicijų skyrius patikrina įmonės, pateikusios paraišką gauti licenciją, registravimo faktą patvirtinančius ir kitus jos registravimo duomenis Juridinių asmenų registro tvarkytojo interneto svetainėje.
8. Licencijos įmonėms turi būti išduotos per 30 dienų nuo dokumentų, reikalingų licencijai išduoti, gavimo dienos. Jeigu buvo pateikti ne visi dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo visų dokumentų pateikimo dienos (į šį terminą neįskaičiuojamas laikotarpis, per kurį įmonė pateikia papildomus ar patikslintus dokumentus). Įmonių prašymai ir pateikti dokumentai, reikalingi licencijai gauti, registruojami Ekonominės plėtros ir investicijų skyriuje.
9. Ekonominės plėtros ir investicijų skyrius registruoja išduotas, papildytas ir patikslintas licencijas, įspėjimus apie galimą licencijų galiojimo sustabdymą ar licencijų galiojimo panaikinimą, licencijų galiojimo sustabdymą ar licencijų galiojimo panaikinimą, licencijų galiojimo sustabdymo panaikinimą, taip pat išduotus licencijų dublikatus registre, kuris gali būti pildomas kompiuterinėse laikmenose, laiko šių licencijų kopijas.
10. Ekonominės plėtros ir investicijų skyrius išdavus licenciją, sustabdžius jos galiojimą, panaikinus jos galiojimo sustabdymą, panaikinus licencijos galiojimą, papildžius (kai keičiamas prekybos vietos adresas) ar patikslinus (kai keičiami licencijos turėtojo rekvizitai) licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, skelbia apie tai Kalvarijos savivaldybės interneto svetainėje. Skelbimuose nurodoma licencijos turėtojo rekvizitai, veiklos, kuria verstis išduota, papildyta, patikslinta licencija, rūšis, licencijos numeris, jos išdavimo data, mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais vieta (adresas), licencijos galiojimo sustabdymo, jos galiojimo sustabdymo panaikinimo, jos galiojimo panaikinimo data.
11. Išdavus licenciją, sustabdžius jos galiojimą, panaikinus jos galiojimo sustabdymą, panaikinus licencijos galiojimą, Ekonominės plėtros ir investicijų skyrius per 3 darbo dienas apie tai praneša Juridinių asmenų registrui jo nuostatų nustatyta tvarka, Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Finansų ministerijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui.
IV. LICENCIJŲ IŠDAVIMAS
12. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholio gėrimais gali būti išduodamos įstatymų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje įregistruotoms įmonėms ir užsienio juridinių asmenų, pagal užsienio valstybės įstatymus turinčių teisę verstis ūkine komercine veikla, filialams (toliau vadinama – įmonė).
13. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais gali būti išduodamos stacionarioms specializuotoms alkoholinių gėrimų prekybos įmonėms, stacionarioms prekybos įmonėms, turinčioms specializuotus alkoholinių gėrimų prekybos skyrius, stacionarioms viešojo maitinimo įmonėms, įmonėms, norinčioms prekiauti stacionarių degalinių ir kaimo gyvenamosiose vietovėse esančių stacionarių prekybos įmonių nespecializuotuose skyriuose, tarptautinio susisiekimo traukiniuose, siaurojo geležinkelio traukiniuose ir laivuose, kuriuose yra atskirai įrengtos viešojo maitinimo vietos,
14. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėms, įrengtoms gyvenamuosiuose namuose, išduodamos tik tuo atveju, jeigu pagrindinis įėjimas, skirtas pirkėjams, nesutampa su įėjimu į namo laiptinę ir yra gautas gyvenamojo namo patalpų savininkų ir neprivatizuotų butų nuomininkų daugumos sutikimas (sutikimą pasirašantys asmenys gali jame nurodyti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką).
15. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais neišduodamos prekybos įmonėms, kurios nėra visiškai izoliuotos nuo gyvenamųjų ar kitų patalpų, nesusijusių su prekių pardavimo organizavimu ar jų sandėliavimu.
16. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais neišduodamos prekybos, viešojo maitinimo įmonėms ir kioskams, įrengtiems sandėliuose, iš kurių vykdoma didmeninė prekyba alkoholiniais gėrimais.
17. Jeigu įmonė verčiasi mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais tame pačiame pastate ar skirtinguose pastatuose įrengtuose keliuose savo padaliniuose (specializuotose parduotuvėse, specializuotuose skyriuose, restoranuose, kavinėse, bufetuose, įskaitant uždaruosius, baruose, atskirose prekybos salėse ir panašiai), kurie aptarnauja pirkėjus ar išduoda alkoholinius gėrimus padavėjams, jai išduodamos licencijos verstis šia veikla kiekviename padalinyje. Jeigu vienoje prekybos įmonės ar viešojo maitinimo įmonės aptarnavimo salėje įrengti keli tą pačią veiklą (mažmeninės prekybos ar viešojo maitinimo) vykdantys padaliniai, kuriuose parduodami alkoholiniai gėrimai, išduodama viena licencija. Jeigu vienoje prekybos ar viešojo maitinimo įmonės aptarnavimo salėje įrengti keli padaliniai, kuriuose vykdoma mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo veikla, licencijos išduodamos kiekvienos rūšies veiklai. Įrengtoms teatruose, filharmonijose įmonėms, kuriose lankytojai aptarnaujami tik pramoginių renginių metu, išduodama viena licencija, ir joje padaliniai (barai, bufetai ir panašiai) nenurodomi.
18. Jeigu įmonė verčiasi mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais viešbučių kavinėse, restoranuose, baruose (bufetuose), licencijos jai išduodamos verstis šia veikla kiekvienoje kavinėje, restorane, bare (bufete). Jeigu iš viešbučio kavinės, restorano, baro (bufeto) alkoholiniai gėrimai tiekiami į kambariuose įrengtus minibarus, jie įrašomi į licenciją tos kavinės, restorano, baro (bufeto), iš kurio jiems tiekiami alkoholiniai gėrimai. Jeigu įmonė verčiasi mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais tik viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, jai išduodamos licencijos verstis šia veikla kiekviename viešbutyje ir jose įrašomi kambariai, kuriuose įrengti minibarai
19. Jeigu įmonė verčiasi mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, automobiliuose-parduotuvėse, aptarnaujančiose kaimo gyventojus, licencijos išduodamos kiekvienai jos automobiliui-parduotuvei, o aptarnaujamų kaimų pavadinimai įrašomi į licenciją.
20. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais neišduodamos prekybos ir viešojo maitinimo įmonėms, esančioms laisvės atėmimo, karinių ir sukarintos tarnybos, policijos ir kitų statutinių, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose ir jų teritorijose. Be to, licencijos neišduodamos įmonėms, esančioms arčiau kaip 20 metrų atstumu nuo išvardytų įstaigų ir maldos namų. Atstumas skaičiuojamas nuo prekybos ar viešojo maitinimo pastato iki išvardytų įstaigų pastatų.
21. Įmonė, norinti įsigyti licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, raštu ar elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai arba per kontaktinį centrą Ekonominės plėtros ir investicijų skyriui pateikia:
21.1. motyvuotą paraišką. Joje nurodomi šie duomenys: įmonės pavadinimas, teisinė forma, kodas, buveinė (toliau vadinama – įmonės rekvizitai), telefono numeris, įmonės steigėjų, vadovų (administracijos vadovų) vardai, pavardės ir asmens kodai, kokiu būdu (tiesiogiai licencijas išduodančioje institucijoje ar registruotu laišku) įmonė norėtų gauti licencijos originalą, komercinės ūkinės veiklos, kuria verstis prašoma licencijos, rūšis, prekybos alkoholiniais gėrimais laikas, vieta, alkoholinių gėrimų pardavimo būdas, įmonės veiklos rūšis (prekyba ar viešasis maitinimas), sandėlių, kuriuose bus laikomi ir iš kurių bus paskirstomi alkoholiniai gėrimai, adresai;
21.2. valstybės įmonės Registrų centro pažymos kopiją (išrašo iš Nekilnojamojo turto registro) apie pastato (patalpos), kuriame vykdoma prekybos ar viešojo maitinimo veikla, teisinę registraciją;
21.3. laikinojo prekybos paviljono (kiosko) pripažinimą, kad laikinasis statinys pastatytas pagal suderintą projektą (jeigu veikla vykdoma nestacionariame pastate);
21.4. sutarties, kurios pagrindu naudojamasi patalpomis prekiauti alkoholiniais gėrimais, kopiją, jei prekybos vieta yra ne įmonei nuosavybės teise priklausančiose patalpose;
21.5. daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijos susirinkimo (valdybos) arba, jeigu ši bendrija neįsteigta ar bendrija valdo daugiau kaip vieną daugiabutį gyvenamąjį namą, gyvenamojo namo patalpų savininkų ir neprivatizuotų butų nuomininkų daugumos sutikimą (kuriame jį pasirašę asmenys gali nurodyti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką), jeigu alkoholiniais gėrimais bus prekiaujama gyvenamajame name.
Šis sutikimas nepateikiamas tuo atveju, jeigu prieš tai šiame gyvenamajame name veikusi įmonė turėjo licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ir licencijos galiojimo metu nebuvo gauta pagrįstų gyvenamojo namo gyventojų skundų, nesikeičia nei įmonės darbo laikas, nei alkoholinių gėrimų pardavimo būdas. Ši nuostata netaikoma, jeigu iki paraiškos gauti naują licenciją pateikimo alkoholiniais gėrimais nebuvo prekiaujama ilgiau kaip vienerius metus.
Pagrįstais laikomi tokie skundai, kuriuos ištyrus paskirtos administracinės nuobaudos už viešosios tvarkos pažeidimus;
21.7. sandėlių, kuriuose bus laikomi ir iš kurių bus paskirstomi alkoholiniai gėrimai, teisinės registracijos dokumentų kopijas ir sandėlių nuomos (jei patalpos nuomojamos) sutarčių kopijas, kai prekybos vietos adresas nesutampa su sandėlio adresu;
21.8. transporto priemonės, kurioje įrengta parduotuvė, registracijos liudijimo kopiją (pateikiama tais atvejais, kai licencija verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, išduodama įmonei, kuri nurodytais gėrimais prekiaus automobilyje – parduotuvėje);
21.9. mokėjimo pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatytojo dydžio valstybės rinkliava (pateikiama priėmus sprendimą išduoti licenciją).
Pateikiamų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos įmonės antspaudu (jeigu ji antspaudą privalo turėti) ir įmonės vadovo ar jo įgalioto asmens parašu ir tikrumo žyma.
22. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduodamos neterminuotam laikui. Licencijos verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, ar alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu įmonėms išduodamos šių sezonų laikotarpiams. Vienkartinės licencijos išduodamos ne ilgesniam kaip renginio trukmės laikui.
V. LICENCIJŲ PATIKSLINIMAS IR PAPILDYMAS, DUBLIKATŲ IŠDAVIMAS
23. Licencija gali būti patikslinta, kai įmonė keičia licencijoje nurodytą buveinę, teisinę formą ar pavadinimą, taip pat kai keičiamas įmonės kodas (suteikiamas naujas kodas), – jeigu nesikeičia kiti įmonę identifikuojantys duomenys, taip pat keičiasi įmonės turimos licencijos rekvizitai, tiesiogiai nepriklausantys nuo įmonės.
24. Licencijos turėtojas privalo informuoti licenciją išdavusią instituciją apie pasikeitusį įmonės pavadinimą, teisinę formą, buveinę, pakeistą įmonės kodą (suteiktą naują kodą) ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šių duomenų, taip pat steigimo dokumentų pakeitimo įregistravimo, pateikdamas:
24.1. raštu arba elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai ar per kontaktinį centrą pateikia motyvuotą paraišką ir dokumentus, patvirtinančius pasikeitusius
24.3. mokėjimo pavedimo su banko žymomis arba kvito, patvirtinančio, kad sumokėta nustatytojo dydžio valstybės rinkliava, kopiją, patvirtintą įmonės antspaudu (jeigu ji antspaudą privalo turėti) ir vadovo parašu (pateikiama priėmus sprendimą patikslinti licenciją);
24.4. licencijas išduodanti institucija sprendimą dėl licencijos patikslinimo turi priimti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo dokumentų, kurių reikia licencijai patikslinti, pateikimo Jeigu buvo pateikti ne visi dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo visų dokumentų pateikimo dienos (į šį terminą neįskaičiuojamas laikotarpis, per kurį įmonė pateikia papildomus ar patikslintus dokumentus);
24.5. licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais patikslinama ir tuo atveju, kai savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 9 dalimi, apriboja įmonės prekybos alkoholiniais gėrimais laiką. Šiuo atveju įmonė per 5 darbo dienas privalo kreiptis į licenciją išdavusią instituciją dėl licencijos patikslinimo;
25. Licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais gali būti papildoma, jeigu įmonė pakeitė prekybos vietos adresą, prekybos alkoholiniais gėrimais laiką ar sandėlio, kuriame laikomi ir iš kurio paskirstomi alkoholiniai gėrimai, adresą, pakeičia viešbučių kambarių, kuriuose įrengti minibarai, numerius, įrengia viešbučio kambariuose minibarus.
26. Įmonė, norėdama papildyti licenciją ir įrašyti sandėlių, kuriuose laikomi ir iš kurių skirstomi alkoholiniai gėrimai, adresus ar pakeisti prekybos vietos adresą, raštu arba elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai ar per kontaktinį centrą turi pateikti Ekonominės plėtros ir investicijų skyriui:
27. Sprendimas dėl licencijų papildymo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo dokumentų, kurių reikia licencijai papildyti, pateikimo. Jeigu buvo pateikti ne visi dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo visų dokumentų pateikimo dienos (į šį terminą neįskaičiuojamas laikotarpis, per kurį įmonė pateikia papildomus ar patikslintus dokumentus).
28. Licencijos papildomos ir patikslinamos įrašant naujus duomenis į galiojančią licenciją. Patikslintus duomenis tvirtina Administracijos direktorius.
29. Įmonė, praradusi ar sugadinusi licenciją ir norinti įsigyti licencijos dublikatą turi raštu ar elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai arba per kontaktinį centrą pateikti prašymą, kuriame nurodo šiuos duomenis: įmonės rekvizitus, telefono numerį, elektroninio pašto adresą jeigu įmonė jį turi), kokiu būdu (tiesiogiai licencijas išduodančioje institucijoje ar registruotu laišku) įmonė norėtų gauti licencijos dublikatą, prarastos ar sugadintos licencijos numerį, rūšį ir išdavimo datą, priežastį, dėl kurios prašoma išduoti licencijos dublikatą, ir kokiu būdu (tiesiogiai licencijas išduodančioje institucijoje ar registruotu laišku) ji norėtų jį gauti.
30. Sprendimas dėl licencijos dublikato išdavimo priimamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo paraiškos gavimo
31. Praradusiai ar sugadinusiai licenciją įmonei, Administracijos direktorius išduoda licencijos dublikatą su žyma „Dublikatas“.
VI. LICENCIJŲ VERSTIS MAŽMENINE PREKYBA ALKOHOLINIAIS GĖRIMAIS KURORTINIO, POILSIO IR TURIZMO SEZONŲ METU IŠDAVIMO TVARKA
33. Licencijos verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, ar alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu įmonėms išduodamos šių sezonų laikotarpiams. Šios licencijos gali būti išduodamos ir nestacionarioms viešojo maitinimo įmonėms.
34. Įmonės, norinčios gauti licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu, raštu ar elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai arba per kontaktinį centrą Ekonominės plėtros ir investicijų skyriui pateikia šiuos dokumentus:
34.1. motyvuotą paraišką. Joje nurodomi šie duomenys: įmonės rekvizitai, telefono numeris, įmonės steigėjų, vadovų (administracijos vadovų) vardai, pavardės ir asmens kodai, komercinės ūkinės veiklos, kuria verstis prašoma licencijos, rūšis, prekybos alkoholiniais gėrimais laikas, vieta, alkoholinių gėrimų pardavimo būdas, sandėlių, kuriuose bus laikomi ir iš kurių bus paskirstomi alkoholiniai gėrimai, adresai;
34.3. laikinos prekybos vietos planą arba pastato teisinę registraciją patvirtinančio dokumento kopiją, jei pastatas yra stacionarus;
34.4. sutarties, kurios pagrindu naudojamasi patalpomis, kuriose bus prekiaujama alkoholiniais gėrimais, kopiją, jei prekybos vieta yra ne įmonei nuosavybės teise priklausančiose patalpose;
34.5. kaimiškųjų seniūnijų seniūno sutikimą, jeigu prekybos vieta kioskas, paviljonas ar nestacionarinė viešojo maitinimo įmonė yra savivaldybės viešojoje vietoje. Jei minėti objektai yra privačioje teritorijoje – žemės sklypo nuosavybės dokumento ir sutarties dėl prekybos vietos (jei licencijai įsigyti prašymą pateikia ne žemės sklypo savininkas) kopijas;
34.6. sandėlių, kuriuose bus laikomi ir iš kurių bus paskirstomi alkoholiniai gėrimai, teisinės registracijos dokumentų kopijas ir sandėlių nuomos (jei patalpos nuomojamos) sutarčių kopijas, kai prekybos vietos adresas nesutampa su sandėlio adresu;
34.7. mokėjimo pavedimo su banko žymomis arba kvito, patvirtinančio, kad sumokėta nustatyto dydžio valstybės rinkliava, kopiją (pateikiama priėmus sprendimą išduoti licenciją);
VII. VIENKARTINIŲ LICENCIJŲ IŠDAVIMO TVARKA
35. Įmonės, norinčios gauti šios tvarkos 4.6 – 4.10 punktuose nurodytas vienkartines licencijas, raštu ar elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai arba per kontaktinį centrą Ekonominės plėtros ir investicijų skyriui pateikia:
35.1. prašymą, kuriame nurodoma įmonės rekvizitai, telefono numeris, elektroninio pašto adresas (jeigu įmonė jį turi), kokiu būdu (tiesiogiai licencijas išduodančioje institucijoje ar registruotu laišku) įmonė norėtų gauti licencijos originalą, komercinės ūkinės veiklos, kuria verstis prašoma licencijos, rūšis, prekybos alkoholiniais gėrimais laikas, vieta (jos adresas ir pavadinimas), alkoholinių gėrimų pardavimo būdas, įmonės veiklos rūšis (prekyba ar viešasis maitinimas), sandėlių, kuriuose bus laikomi ir iš kurių bus skirstomi alkoholiniai gėrimai, adresai, turimos licencijos numeris, jos išdavimo data;
35.2. renginio organizatoriaus sutikimą (išskyrus renginius, parodas ir muges, kuriuos organizuoja Savivaldybės administracija) ir duomenis apie numatomą renginio dalyvių amžių;
35.3. licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais arba licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu kopiją, patvirtintą įmonės antspaudu (jeigu ji antspaudą privalo turėti) ir vadovo parašu;
36. Vienkartinės licencijos išduodamos ne ilgesniam kaip renginio trukmė laikui ir tik įmonėms, turinčioms licenciją verstis mažmenine prekyba atitinkamų grupių alkoholiniais gėrimais, taip pat įmonėms, turinčioms licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu.
37. Vienkartinė licencija išduodama per 5 darbo dienas nuo dokumentų, kurių reikia licencijai išduoti, gavimo dienos.
VIII. ATSISAKYMAS IŠDUOTI LICENCIJĄ
39. Licencijos neišduodamos, jeigu:
39.1. pateikiami ne visi reikiami dokumentai ir įmonė neįvykdo Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus reikalavimo pateikti trūkstamus dokumentus;
39.2. pateikiami nevisiškai arba neteisingai užpildyti dokumentai ir įmonė neįvykdo Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus reikalavimo ištaisyti šiuos trūkumus;
39.3. pateikiami dokumentai neatitinka jiems keliamų reikalavimų ir įmonė neįvykdo Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus reikalavimo ištaisyti šiuos trūkumus;
39.4. įmonė turi mokestinę nepriemoką Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus atvejus, kai įmonei mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), yra skolinga Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui
39.5. buvo panaikintas licencijos galiojimas pagal šios Tvarkos 68.2 ar 68.4 punktuose nustatytus reikalavimus (licencijos apskritai neišduodamos);
39.6. norinčių įsigyti licencijas įmonių steigėjai arba vadovai yra buvę įmonių, kurioms buvo panaikintas licencijų galiojimas pagal šios Tvarkos 66 punkte ir (ar) 68.4 punkte nustatytus reikalavimus, steigėjai, vadovai ar kiti šios Tvarkos 66 punkte nurodyti darbuotojai (licencijos apskritai neišduodamos
39.7. norinčių įsigyti licencijas įmonių steigėjai ar vadovai yra ar buvo įmonių, kuriose nustatyta atvejų, kai buvo gaminami, parduodami ir (ar) laikomi, gabenami alkoholio produktai, neturint Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos licencijos, steigėjai ar vadovai (licencijos neišduodamos penkerius metus nuo šio pažeidimo nustatymo dienos);
39.8. įmonėms arba jų administracijos vadovams ar kitiems darbuotojams (jeigu jie veikė įmonės vardu ar dėl jos interesų) yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis, įsiteisėjęs teismo nutarimas, sprendimas, įsiteisėjęs muitinės, mokesčių inspekcijos, policijos ar Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimas dėl bausmės ar nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, taip pat falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, gabenimą ar laikymą (licencijos apskritai neišduodamos);
39.9. buvo panaikintas licencijos galiojimas pagal šios Tvarkos 68.1 ar 68.2 punktuose nustatytus reikalavimus (licencijos neišduodamos vienerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos);
39.10. buvo panaikintas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas pagal Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 34 straipsnio 17 dalyje ar šios Tvarkos 68.3, 68.4 ir (ar) 68.6 punktuose nustatytus reikalavimus (licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais toje prekybos vietoje, kurioje nustatytas pažeidimas, jį padariusiai įmonei neišduodama vienerius metus nuo licencijos galiojimo panaikinimo dienos).
39.11. įmonė, prekiaudama alkoholiniais gėrimais masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse, pažeidė Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 4 dalies 3 punkto reikalavimą. Šiuo atveju vienerius metus nuo pažeidimo nustatymo dienos neišduodama vienkartinė licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse, rengiamuose toje savivaldybėje, kurioje nustatytas pažeidimas;
IX. RINKLIAVA UŽ LICENCIJAS
41. Už licencijos išdavimą, papildymą, rekvizitų patikslinimą ir licencijos dublikato išdavimą imama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo (Žin., 2000, Nr. 52-1484) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimo Nr. 1458 „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių ir šios rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 108-3463; 2008, Nr. 36-1285) nustatyta tvarka.
X. LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGOS IR LICENCIJŲ TURĖTOJŲ PAREIGOS
42. Licencijų turėtojai privalo laikytis Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo ir kitų įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, šios Tvarkos, Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių, kitų teisės aktų, reglamentuojančių prekybos alkoholio produktais tvarką, atsiskaitymą, mokesčių mokėjimą, taip pat sanitarijos ir privalomųjų higienos bei kokybės reikalavimų.
43. Licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turėtojų pateikiama informacija apie alkoholinių gėrimų pardavimo sąlygas turi būti teisinga, išsami, tiksli, aiški ir neprieštaraujanti galiojantiems teisės aktams.
44. Licencijų turėtojai negali savo vardu įgalioti kitų asmenų verstis licencijose nurodyta veikla ar pagal sutartį perduoti jiems šios teisės.
45. Įmonė, turinti licenciją, gali verstis licencijoje nurodyta veikla ir laikyti licencijoje nurodytus alkoholio produktus tik toje vietoje, kuri įrašyta į licenciją
46. Įmonė, turinti licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, privalo laikytis licencijoje nurodyto prekybos alkoholiniais gėrimais laiko.
47. Tais atvejais, kai savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 9 dalimi, apriboja įmonei prekybos alkoholiniais gėrimais laiką ir jis skiriasi nuo licencijoje nurodyto laiko, įmonė, registruotu laišku gavusi savivaldybės vykdomosios institucijos rašytinį pranešimą apie savivaldybės tarybos nustatytą apribojimą, privalo laikytis šio apribojimo nuo rašytinio pranešimo gavimo dienos, jeigu savivaldybės tarybos sprendime nenurodytas vėlesnis šio sprendimo įsigaliojimo terminas.
48. Licencijos turėtojas licencijuojamos veiklos sąlygų laikymąsi prižiūrinčių institucijų – Departamento, savivaldybės, Valstybinės mokesčių inspekcijos, muitinės, teritorinės ir specializuotos policijos įstaigos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kitų valstybės priežiūros ir teisėsaugos institucijų reikalavimu, įmonės patikrinimo metu turi pateikti joms licencijos originalą (jeigu jis laikomas alkoholio produktų prekybos ar laikymo vietoje) arba jos kopiją, patvirtintą įmonės vadovo ar jo įgalioto asmens parašu ir tikrumo žyma.
49. Įmonės, turinčios licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholio produktais, gali šiai veiklai įsivežti iš kitų Europos ekonominei erdvei priklausančių valstybių ir Turkijos ar nustatytąja tvarka importuoti jų turimose licencijose nurodytus alkoholio produktus.
50. Įmonės, turinčios licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, Lietuvos Respublikoje gali juos pirkti tik iš įmonių, turinčių licencijas juos gaminti arba verstis didmenine prekyba jais, o parduoti – fiziniams asmenims, Ūkio ministerijos nustatyta tvarka juridiniams asmenims, užsienio juridinių asmenų filialams ir atstovybėms, perkantiems alkoholinius gėrimus reprezentacinėms reikmėms, taip pat užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms, konsulinėms įstaigoms ir tarptautinių organizacijų atstovybėms, akredituotoms Užsienio reikalų ministerijoje.
51. Savivaldybės taryba, atsižvelgdama į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų raštu pareikštą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais.
52. Turinti licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais įmonė, kuriai Savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 9 dalimi, apribojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiką, registruotu laišku gavusi Administracijos direktoriaus rašytinį pranešimą apie Savivaldybės tarybos nustatytą apribojimą, per 5 darbo dienas privalo kreiptis į Administracijos direktorių dėl licencijos patikslinimo.
XI. LICENCIJŲ TURĖTOJŲ TEISĖS
54. Įmonės, turinčios licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, turi šias teises:
54.2. teisę reikalauti paaiškinimų licencijų galiojimo sustabdymo, panaikinimo, atsisakymo jas išduoti, papildyti ar patikslinti atvejais;
54.3. teisę įstatymų nustatyta tvarka apskųsti teismui licencijas išduodančios institucijos sprendimus dėl licencijų galiojimo sustabdymo, panaikinimo, atsisakymo jas išduoti, papildyti ar patikslinti;
XII. LICENCIJŲ GALIOJIMO SUSTABDYMAS BEI PANAIKINIMAS
55. Administracijos direktorius raštu (registruotu laišku) įspėja licencijos turėtoją apie galimą licencijos galiojimo sustabdymą, jeigu licencijos turėtojas pažeidė šios Tvarkos 52 ar 53 punkto reikalavimus.
56. Administracijos direktorius, įspėdamas įmonę apie galimą licencijos galiojimo sustabdymą raštu (registruotu laišku), nurodo priežastis, dėl kurių gali būti sustabdytas licencijos galiojimas, ir nustato terminą, per kurį įmonė privalo jas pašalinti, tačiau šis terminas negali būti ilgesnis negu 30 dienų.
57. Licencijos galiojimas sustabdomas, jeigu:
57.1. įmonė, kuri buvo įspėta apie galimą licencijos galiojimo sustabdymą, per nustatytą laiką nepašalina licencijuojamos veiklos pažeidimų, nurodytų šios Tvarkos 55 punkte;
57.2. gautas teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimas apie įmonei išduoto maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimo sustabdymą (sustabdomas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas toje prekybos vietoje, kuriai sustabdytas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimas);
58. Apie sprendimą sustabdyti licencijos galiojimą Administracijos direktorius per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo raštu (registruotu laišku) praneša įmonei ir nurodo licencijos galiojimo sustabdymo motyvus.
60. Sustabdžius licencijos galiojimą pagal šios Tvarkos 57.1. punkto reikalavimus, įmonė turi pašalinti nurodytus pažeidimus, dėl kurių sustabdytas licencijos galiojimas, ne vėliau kaip per mėnesį nuo licencijos galiojimo sustabdymo. Konkretų terminą, atsižvelgdamas į pažeidimų pobūdį, nustato Administracijos direktorius. Sustabdžius licencijos galiojimą pagal šios Tvarkos 57.2 punkto reikalavimus, sustabdymo terminas nustatomas atsižvelgiant į maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimo sustabdymo terminą.
61. Administracijos direktorius panaikina licencijos galiojimo sustabdymą, jeigu įmonė per nustatytą sustabdymo terminą pašalino nurodytus pažeidimus ir pateikė prašymą bei dokumentus, įrodančius pažeidimų pašalinimą
62. Licenciją turinti įmonė įspėjama apie galimą licencijos galiojimo panaikinimą, jeigu pasikeitus įmonės vadovui paaiškėja, kad naujajam įmonės vadovui įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis, įsiteisėjęs teismo nutarimas, sprendimas, įsiteisėjęs muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos, policijos, Valstybės maisto ar veterinarijos tarnybos ar Departamento nutarimas dėl bausmės ar nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, taip pat falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, laikymą ar gabenimą.
63. Administracijos direktorius, raštu (registruotu laišku) įspėdamas įmonę apie galimą licencijos galiojimo panaikinimą, nustato terminą, per kurį įmonė privalo pašalinti priežastis, dėl kurių gali būti panaikintas licencijos galiojimas. Pašalinusi šias priežastis, įmonė privalo apie tai raštu informuoti Administracijos direktorių.
64. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas panaikinamas toje prekybos vietoje, kurioje nustatytas pažeidimas parduoti:
64.1. alkoholio produktus, kurie neįrašyti į licencijas juos gaminti, importuoti, parduoti, ir alkoholio produktus neturint juridinę galią turinčių privalomų tų produktų įsigijimo arba gabenimo dokumentų;
65. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas panaikinamas toje prekybos vietoje, kurioje nustatytas pažeidimas Juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams bei atstovybėms laikyti, gabenti Lietuvos Respublikoje:
65.1. alkoholio produktus, kurie neįrašyti į licencijas juos gaminti, importuoti, parduoti, ir alkoholio produktus neturint juridinę galią turinčių privalomų tų produktų įsigijimo arba gabenimo dokumentų;
66. Įmonėms licencijų galiojimas panaikinamas, jeigu joms arba jų vadovams ar kitiems darbuotojams (jeigu jie veikė įmonės vardu ar dėl jos interesų) yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis, įsiteisėjęs teismo nutarimas, sprendimas, įsiteisėjęs muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos, policijos ar Tarnybos nutarimas dėl bausmės ar nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, taip pat falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, gabenimą ar laikymą.
67. Įmonėms, turinčioms licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais (išskyrus įmones, turinčias vienkartines licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse), per trejus metus nuo baudos už alkoholinių gėrimų pardavimą asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, paskyrimo ir pažeidusioms šį reikalavimą toje pačioje prekybos vietoje pakartotinai, panaikinamas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais toje prekybos vietoje, kurioje nustatyti pažeidimai, galiojimas.
68. Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas panaikinamas ir šiais atvejais:
68.2. įmonė, kuriai buvo sustabdytas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas, per nustatytą terminą nepašalina nurodytų licencijuojamos veiklos pažeidimų;
68.4. pasikeitus įmonės vadovui paaiškėja, kad naujam įmonės vadovui yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis, įsiteisėjęs teismo nutarimas, sprendimas, įsiteisėjęs muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos, policijos ar Tarnybos nutarimas dėl bausmės ar nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, taip pat falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, laikymą ar gabenimą ir per licenciją išdavusios institucijos nustatytą terminą įmonė šio vadovo nepakeičia;
68.5. įmonė verčiasi licencijoje nurodyta veikla arba laiko licencijoje nurodytus alkoholio produktus ne toje vietoje, kuri nurodyta licencijoje;
68.6. yra gautas teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimas apie įmonei išduoto maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimo panaikinimą už nustatytus pažeidimus (panaikinamas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas toje prekybos vietoje, kuriai panaikintas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimas);
69. Kai licencijos galiojimas panaikinamas dėl šios Tvarkos 67, 68.2, 68.8, 68.9 punktuose nurodytų priežasčių, licenciją turinti įmonė per 5 darbo dienas privalo inventorizuoti nerealizuotus alkoholio produktus (inventorizuojant juos, privalo dalyvauti teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje sandėliuojami inventorizuotini alkoholio produktai, pareigūnas; apie inventorizavimo pradžią atitinkama teritorinė valstybinė mokesčių inspekcija turi būti informuojama ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas) ir pateikti Administracijos direktoriui nerealizuotų alkoholio produktų inventorizavimo aktą, pasirašytą ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūno. Atsižvelgiant į nerealizuotų alkoholio produktų kiekį, nustatoma licencijos galiojimo panaikinimo data, tačiau šis terminas negali būti ilgesnis kaip 30 dienų.
70. Administracijos direktorius per 3 darbo dienas nuo sprendimo panaikinti licencijos galiojimą priėmimo išsiunčia rašytinį pranešimą įmonei, nurodydamas licencijos galiojimo panaikinimo priežastis.