MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL SUTIKIMŲ (LEIDIMŲ) VYKDYTI ŽEMĖS DARBUS MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS VIEŠOJO NAUDOJIMO TERITORIJOJE - KELIUOSE (GATVĖSE), JŲ APSAUGOS ZONOSE IR IŠARDYTŲ DANGŲ ATSTATYMUS IŠDAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2013 m. balandžio 29 d. Nr. 1-209
Marijampolė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290; 2009, Nr. 77-3165; 2010, Nr. 25-1177, Nr. 51-2480, Nr. 86-4525; 2011, Nr. 52-2504; 2012, Nr. 136-6958) 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Lietuvos Respublikos statybos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Kelių priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 25-771), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimu Nr. 343 „Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ (Žin., 1992, Nr.22-652), Statybos techniniu reglamentu STR 1.07.02:2005 „Žemės darbai“, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2005 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. D1-629 (Žin., 2005, Nr. 151-5569), Marijampolės savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Sutikimų (leidimų) vykdyti žemės darbus Marijampolės savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje - keliuose (gatvėse), jų apsaugos zonose ir išardytų dangų atstatymus išdavimo taisykles (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Marijampolės miesto tarybos 1999 m. spalio 14 d. sprendimą Nr. 540 „Dėl Žemės darbų vykdymo ir dangų apsaugos Marijampolės mieste taisyklių tvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Marijampolės savivaldybės tarybos
2013 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. 1-209
SUTIKIMŲ (LEIDIMŲ) VYKDYTI ŽEMĖS DARBUS MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS VIEŠOJO NAUDOJIMO TERITORIJOJE - KELIUOSE (GATVĖSE), JŲ APSAUGOS ZONOSE IR IŠARDYTŲ DANGŲ ATSTATYMUS IŠDAVIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šios taisyklės reglamentuoja sutikimų (leidimų) vykdyti žemės darbus Marijampolės savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje- keliuose (gatvėse), jų apsaugos zonose ir išardytų dangų atstatymą išdavimo tvarką.
2. Sutikimai (leidimai) privalomi fiziniams ir juridiniams asmenims, vykdantiems žemės darbus Marijampolės savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje (gatvėse, vietinės reikšmės keliuose, aikštėse, žaliuosiuose plotuose), atitveriantiems ją ar jos dalį arba apribojantiems eismą joje.
ii. ŽEMĖS DARBŲ VYKDYMO TVARKA
5. Statytojas (užsakovas) turi teisę pasirinkti statybos organizavimo būdą – rangos, ūkio ar mišrų (dalį darbų atliekant rangos, dalį – ūkio būdu), statinio statybos valdymo ar kitus būdus, kurie neprieštarautų įstatymams ir kitiems teisės aktams.
6. Žemės darbus gali atlikti:
7. Statytojo (užsakovo), rangovo, subrangovo ir statinio statybos valdytojo pareigas, atsakomybę bei teises nustato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, Lietuvos Respublikos statybos įstatymas ir kiti teisės aktai.
8. Statinio statybos rangovas ar statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) privalo Lietuvos Respublikos statybos ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka paskirti (pasamdyti) statinio statybos vadovą.
9. Statinio statybos vadovo teises ir pareigas nustato Lietuvos Respublikos statybos įstatymas ir kiti teisės aktai. Kai statybvietei (žemės darbų vykdymo vietai) yra nustatytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, statinio statybos vadovas taip pat privalo:
9.1. pradėti vykdyti žemės darbus tik po to, kai gavo statybos leidimą arba įgaliotų Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų raštiškus pritarimus projektui (kai jie yra reikalingi), statinio projektą arba su žemės darbų vykdymo vietoje esančių požeminių statinių, susisiekimo komunikacijų savininkais (naudotojais, valdytojais) suderintą žemės darbų vykdymo aprašą ir schemą (kai nereikalingas statinio projektas), statybos darbų žurnalą (kai jis privalomas) ir statinio nužymėjimo vietoje aktą su statinių nužymėjimo nuotraukomis (schemomis, planais);
9.2. iškviesti žemės darbų vykdymo vietoje esančių požeminių statinių, susisiekimo komunikacijų savininkus (naudotojus, valdytojus) ar jų atstovus ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki darbų pradžios ir pranešti jiems tikslų žemės darbų pradžios laiką ir vietą, taip pat, jei žemės darbus reikia vykdyti kelių (gatvių) bei kelio statinių apsaugos zonoje, informuoti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrių;
9.3. žemės darbų vykdymo vietoje pažymėti esamų požeminių inžinerinių statinių vietas, kultūros paveldo objektų teritorijų bei jų apsaugos zonų, saugomų teritorijų bei jų apsaugos zonų ribas ir imtis priemonių apsaugoti statinius, derlingą dirvožemį, reljefą bei želdinius nuo galimos žalos;
9.4. nepradėti žemės darbų miestų aikštėse, gatvėse, privažiavimuose bei keliuose, kol nustatyta tvarka neįrengtos ir nesuderintos su kelių policija apylankos bei techninės eismo reguliavimo priemonės;
9.5. žemės darbus geležinkelio kelių ir jų įrenginių apsaugos zonoje vykdyti tik dalyvaujant geležinkelių tarnybos atstovui;
9.6. jei statinio (geležinkelio kelio ir jo įrenginių, kelio (gatvės), inžinerinių tinklų ir kt.) apsaugos zonoje yra archeologinio paveldo ar kitų kultūros paveldo objektų, žemės darbus vykdyti vadovaujantis Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Marijampolės teritorinio padalinio nustatytomis sąlygomis;
9.7. prieš žemės darbų vykdymo pradžią veikiančių inžinerinių tinklų bei kitų inžinerinių statinių apsaugos zonose suderinti su jų savininkais (naudotojais, valdytojais) saugos priemones ir įvykdyti elektros, šilumos tinklų, naftotiekio, dujotiekio, kitų inžinerinių tinklų savininkų (naudotojų), valstybei priklausančių melioracijos statinių valdytojo atstovo nurodymus (šie nurodymai įrašomi į statybos darbų žurnalą);
10. Kai statybos aikštelėje požeminių inžinerinių statinių vietos tiksliai nežinomos, šių statinių savininkai (naudotojai, valdytojai) ar jų atstovai privalo būti žemės darbų vykdymo vietoje, kol bus nustatyta tiksli šių statinių vieta.
11. Jei kasant gruntą aptinkami brėžiniuose ar plane (geodezinėje nuotraukoje) nenurodyti inžineriniai statiniai, archeologinis paveldas ar kultūros paveldo objekto vertingosios savybės, darbai laikinai sustabdomi. Statinio statybos rangovas ar statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) išsiaiškina, kam priklauso inžineriniai statiniai, pareikalauja iš naudotojų juos užfiksuoti brėžiniuose, suderina tolesnės žemės darbų vykdymo priežiūros tvarką ir leidžia tęsti darbus. Jei atliekant žemės darbus aptinkamas archeologinis paveldas ar kultūros paveldo objekto vertingųjų savybių, statinio statybos rangovas ar statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) apie tai privalo pranešti Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos Marijampolės teritorinį padalinį. Šiuo atveju žemės darbai gali būti tęsiami Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo nustatyta tvarka.
12. Už inžinerinių tinklų, kitų inžinerinių statinių ar archeologinio paveldo sugadinimą, saugomų augalų rūšių ir bendrijų radviečių ar augaviečių sunaikinimą ar sugadinimą vykdant žemės darbus atsako statinio statybos rangovas ar statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) teisės aktų nustatyta tvarka, jeigu įstatymai ir kiti teisės aktai nenumato kitaip.
13. Kelio ženklai ir jų išdėstymas turi atitikti standartų reikalavimus ir schemas, nustatyta tvarka suderintas su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriumi.
Kelio ženklus pagal suderintą su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriumi schemą sukomplektuoja ir pastato žemės darbus vykdantis statinio statybos rangovas, subrangovas ar statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas).
14. Jei dėl žemės darbų būtina keisti visuomeninio transporto maršrutus, papildomas išlaidas dėl jų pakeitimo transporto įmonėms sumoka statytojas (užsakovas). Kai kelio savininkas (naudotojas) laikinai apriboja, nutraukia eismą ar uždaro kelią dėl žemės darbų, vykdomų kelio statybos (tiesimo), rekonstravimo, remonto, griovimo ar priežiūros darbų metu, atsiradę nuostoliai eismo dalyviams neatlyginami.
15. Prireikus išardyti atramines sienutes, laiptus, mažosios architektūros ar kitus statinius, statinio statybos vadovas iškviečia savininkus (naudotojus, valdytojus) ar jų atstovus. Ardymo darbai vykdomi šiems savininkams (naudotojams, valdytojams) ar atstovams kontroliuojant pagal jų nurodymus.
Numatomi vėl panaudoti, atstatant statinius, statybos produktai saugomi ir naudojami pagal sutarties (jeigu ji buvo sudaryta) sąlygas.
16. Atkasti požeminiai inžineriniai statiniai užpilami gruntu, dalyvaujant jų savininkams (naudotojams) ar jų atstovams. Kai gruntu užpilamos iškasos kelių važiuojamojoje dalyje, turi dalyvauti ir kelio savininkas (naudotojas) ar jo atstovas. Apie užpylimo darbų pradžią inžinerinių statinių savininkams turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš parą. Užpilamas gruntas sutankinamas.
17. Vykdant žemės darbus, draudžiama užversti gruntu ar statybos produktais bei jų atliekomis želdinius, požeminių inžinerinių tinklų šulinių (kamerų) dangčius, gaisrinius hidrantus, geodezijos ženklus, kitus įrenginius bei priešgaisrinius kelius, o statybos produktų atliekomis – ir kultūros paveldo objektų teritorijas ir jų apsaugos zonas. Derlingasis dirvožemio sluoksnis turi būti saugomas nustatyta tvarka.
18. Statinio statybos rangovai privalo vykdyti geodezinę darbų kontrolę ir užtikrinti, kad statinio išdėstymas plane ir vertikalus profilis atitiktų statinio projekto reikalavimus;
19. Draudžiama užpilti nutiestus inžinerinius tinklus bei pastatytus kitus inžinerinius statinius neturint inžinerinių tinklų planų (geodezinių nuotraukų) ir nepasirašius paslėptų statybos darbų aktų.
20. Inžinerinių tinklų planai (geodezinės nuotraukos) užsakomi ir atliekami STR 1.08.02:2002, GKTR 2.01.01:1999 ir Geodezinių, topografinių ir kartografinių darbų licencijavimo taisyklių nustatyta tvarka.
21. Papildomai užpylus arba nukasus gruntą nuo esamų inžinerinių tinklų, inžinerinių tinklų planai (geodezinės nuotraukos) turi būti pakoreguoti, o duomenis statinio statybos vadovas turi pateikti šių tinklų savininkui (naudotojui).
22. Melioracijos statinių (drenažo tinklo) planas (geodezinė nuotrauka) yra neprivalomas, o linijų projektinės padėties ir aukščių pakeitimai pažymimi darbo projekto planuose bei išilginiuose profiliuose ir privalo turėti žymą „TAIP PASTATYTA“ su melioracijos statinių statybos techninio prižiūrėtojo ir melioracijos statinių statybos vadovo parašais.
III. Žemės DARBŲ VYKDYMAS KELIUOSE (GATVėSE), JŲ APSAUGOS ZONOSE
23. Žemės darbus kelio (gatvės) juostoje ar kelio (gatvės) apsaugos zonoje (išskyrus žemės ūkio, melioracijos, miškų tvarkymo darbus, dirbamus nepažeidžiant kelio (gatvės) sankasos bei kitų kelio (gatvės) įrenginių) galima pradėti tik:
23.1. statytojui (užsakovui) gavus žemės savininkų (naudotojų, valdytojų) ir kelio (gatvės) savininko (valdytojo) raštiškus sutikimus (leidimus) – vykdant žemės darbus kelio (gatvės) apsaugos zonoje;
24. Raštiškuose sutikimuose (leidimuose) gali būti nustatytos šios sąlygos (reikalavimai):
24.1. iki žemės darbų pradžios užtikrinti normalias eismo sąlygas apylanka (kai darbai vykdomi eismo vietose);
24.2. žemės darbų terminas ir įpareigojimas pranešti apie žemės darbų pradžią prieš 2 dienas iki jų pradžios sutikimą (leidimą) davusiam Marijampolės savivaldybės administracijos įgaliotam asmeniui;
24.3. atstatyti kelio (gatvės) dangą pagal projekto ir normatyvinių statybos techninių dokumentų reikalavimus iki nurodytos datos;
25. Jeigu statinio statybos rangovas nesilaiko žemės savininko (naudotojo, valdytojo) ar kelio (gatvės) savininko (valdytojo) raštiškame sutikime (leidime) nurodytų sąlygų, nevykdo saugaus eismo reikalavimų ar neturi šio sutikimo (leidimo), Marijampolės savivaldybės administracijos įgaliotas asmuo savo iniciatyva arba kelio (gatvės) savininko (valdytojo), policijos arba kitų asmenų prašymu turi pranešti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos, Marijampolės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriui. Už pažeidimus atsakingi asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka.
26. Už žemės savininkų (naudotojų, valdytojų) ir kelio (gatvės) savininko (valdytojo) raštiškame sutikime (leidime) nurodytose sąlygose numatytus darbus (kelio atkūrimą, aplinkos sutvarkymą, žemės rekultivavimą ir t. t.) sumoka statytojas (užsakovas).
27. Nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 15 d. draudžiama vykdyti kelių (gatvių) perkasimo ir kitus žemės darbus esamų kelių (gatvių) juostose, taip pat ardyti asfalto dangą 5 metus po jos įrengimo arba atnaujinimo, išskyrus jų rekonstravimo ar remonto darbus likviduojant avarijas.
28. Užpylus kelio (gatvės) perkasą, statinio statybos rangovas atstato išardytą kelio (gatvės) pagrindą bei dangą ir sutvarko aplinką arba užpiltą perkasą statinio statybos vadovas aktu perduoda statinio statybos rangovui ar subrangovui, o statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) – statinio statybos rangovui, su kuriuo sudaryta dangos atstatymo sutartis. Šalims pasirašius šį aktą, už kelio ženklų apsaugą atsako pastarasis statinio statybos rangovas ar subrangovas.
29. Statinio statybos rangovas atstato išardytus šulinius bei jų dangčius pagal jų įrengimo reikalavimus ir atliktus darbus perduoda savininkui (naudotojui).
30. Išardyta danga atstatoma vadovaujantis šiomis taisyklėmis:
30.1. šaligatvių danga atstatoma išardytame plote, o tais atvejais, kai nuo išardytos šaligatvio dalies iki jo krašto lieka ne daugiau kaip 0,5 m pločio juosta, danga atstatoma iki pat šaligatvio krašto, o jo pagrindas atstatomas tik išardytame plote;
30.2. važiuojamoji kelio (gatvės) dalis atstatoma išardytame dangos plote; išardyta tašytų arba netašytų akmenų danga atstatoma (jei statinio projekte numatyta palikti buvusią dangą) per dvigubą iškasos plotį; jei išardyta danga nuo kelio (gatvės) krašto yra arčiau kaip per 1 metrą, danga atstatoma iki pat šio krašto;
IV. žemės darbai likviduojant avarijas
32. Įvykus požeminių tinklų avarijai, žemės darbai jų padariniams šalinti gali būti atliekami be statybos leidimo arba Savivaldybės administracijos raštiškų pritarimų, tačiau apie tai pranešus žemės darbų vykdymo vietoje esančių inžinerinių tinklų, kelių (gatvių) savininkams (naudotojams). Jei darbai vykdomi keliuose (gatvėse), būtina informuoti Marijampolės vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrių. Apie avariją, įvykusią kultūros paveldo objektų teritorijose arba jų apsaugos zonose, informuojamas ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Marijampolės teritorinis padalinys.
Dirbant gaisro atžvilgiu pavojinguose objektuose ir likviduojant vandentiekio tinklų avarijas, apie tai būtina pranešti Marijampolės apskrities priešgaisrinio gelbėjimo valdybą.
33. Likviduojant avariją privalo dalyvauti avariniams darbams vadovaujantis asmuo, turintis darbus atliekančios įmonės raštišką įgaliojimą.
34. Pažeistųjų požeminių inžinerinių tinklų ar kitų inžinerinių statinių savininkai (naudotojai, valdytojai), gavę pranešimą apie avariją, privalo skubiai pasiųsti į avarijos vietą savo atstovą ir, jei avarija arba jos likvidavimo darbai gali neigiamai paveikti aplinką, informuoti Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamentą. Suinteresuotų savininkų (naudotojų, valdytojų) atstovai, atvykę į vietą, patikslina inžinerinių tinklų ar kitų inžinerinių statinių padėtį ir vietovės plano ištraukoje arba schemoje nurodo žemės darbų vykdymo būdą.
35. Likvidavus avariją, dangos ir želdinių atstatymą užtikrina pažeisto inžinerinio statinio savininkas (naudotojas, valdytojas), o jei avarija įvyko dėl grunto kasimo statinio statybos reikmėms – šių darbų statinio statybos rangovas. Iki dangos atstatymo jis privalo prižiūrėti laikinosios dangos būklę arba pagal sutartį pavesti tai atlikti kitam rangovui. Avarijos padaryta žala atlyginama teisės aktų nustatyta tvarka.
V. inžinerinių tinklų ir kitų inžinerinių statinių, DANGŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGA
VI. SUTIKIMŲ (LEIDIMŲ) IŠDAVIMO TVARKA
37. Sutikimus (leidimus) statinio statybos rangovams arba ūkio būdu statančiam statytojui vykdyti žemės darbus kelio (gatvės) apsaugos zonoje arba vykdant žemės darbus kelio (gatvės) juostoje (1 priedas) išduoda Marijampolės savivaldybės administracijos įgaliotas asmuo pagal pateiktą paraišką (2 priedas).
38. Sutikimas (leidimas) išduodamas per 5 darbo dienas nuo paraiškos pateikimo arba priimamas motyvuotas sprendimas, sutikimo (leidimo) neišduoti.
39. Paraiškoje nurodoma: pareiškėjo pavadinimas (vardas, pavardė), adresas, telefono numeris, tiksli darbų vykdymo vieta, numatomų darbų paskirtis ir pobūdis, pradžia ir pabaiga, atsakingo darbų vadovo vardas, pavardė, atestato numeris.
40. Kartu su paraiška pateikiama:
40.2. nustatyta tvarka suderintas ir patvirtintas objekto statybos (remonto, rekonstrukcijos) projektas su pažymėtomis dangos perkasimo vietomis;
41. Sutikimas (leidimas) pagal atskirą prašymą gali būti pratęstas, pateikus argumentuotą prašymą ir sumokėjus nustatytą vietinę rinkliavą.
42. Sutikimas (leidimas) statinio statybos rangovui arba ūkio būdu statančiam statytojui neišduodamas, jeigu:
43. Įvykus požeminių tinklų avarijai, žemės darbai jų padariniams šalinti gali būti atliekami be statybos leidimo arba Savivaldybės administracijos įgalioto valstybės tarnautojo raštiškų pritarimų, tačiau apie tai pranešus žemės darbų vykdymo vietoje esančių inžinerinių tinklų, kelių (gatvių) savininkams (naudotojams). Jei darbai vykdomi keliuose (gatvėse), būtina informuoti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrių. Apie avariją, įvykusią kultūros paveldo objektų teritorijose arba jų apsaugos zonose, informuojamas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Marijampolės teritorinis padalinys.
VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
46. Pateiktos paraiškos ir sutikimų (leidimų) kopijos registruojamos ir saugomos Marijampolės savivaldybės administracijoje teisės aktų nustatyta tvarka.
47. Asmenys, nesilaikantys taisyklėse nustatytų reikalavimų arba neturintys sutikimo (leidimo) vykdyti žemės darbus kelio (gatvės) juostoje ar kelio (gatvės) apsaugos zonoje, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
48. Ginčai dėl sutikimų (leidimų) išdavimo tarp statinio statybos rangovo ir Marijampolės savivaldybės administracijos sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
Sutikimų (leidimų) vykdyti žemės darbus
Marijampolės viešojo naudojimo teritorijoje
išdavimo tvarkos taisyklių
1 priedas
MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
ŪKIO DEPARTAMENTO KOMUNALINIO ŪKIO SKYRIUS
SUTIKIMAS (LEIDIMAS) VYKDYTI ŽEMĖS DARBUS MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS VIEŠOJO NAUDOJIMO TERITORIJOJE – KELIUOSE (GATVĖSE), JŲ APSAUGOS ZONOSE IR IŠARDYTŲ DANGŲ ATSTATYMUS
20 m. d. Nr. ________
Marijampolė
Leidžiama rangovui (statytojui) ____________________________________________
(įmonės pavadinimas, fizinio asmens vardas,pavardė, adresas, tel.Nr.)
vykdyti statinio ________________________________________________________
(pavadinimas, adresas)
žemės darbus ______________________________________________________________
(kokius, kuriam tikslui)
kurių apytikris kiekis ______________ m3 ardomos dangos kiekis _______________ m2
pažeidžiami žali plotai _______________ m2
Darbų vadovas _____________________________________________________________
(vardas, pavardė, kvalifikacijos atestato Nr., tel.Nr., parašas)
leidžiama naudoti šiuos mechanizmus ___________________________________________
Žemės darbus pradėti 20__m.__________d. Užbaigti 20__m.___________d.
(data) (data)
Reikalaujama:
1. Vykdant žemės darbus, vadovautis statinio statybos projekto, darbų technologijos projekto, žemės darbų vykdymo aprašo, suderintos žemės darbų schemos ir šių darbų saugos reikalavimais.
2. Iki žemės darbų pradžios užtikrinti normalias eismo sąlygas apylanka (kai darbai vykdomi eismo vietose). Darbo zonoje pastatyti aptvarus ir ženklus pagal kelių eismo taisyklių reikalavimus.
3. Prieš pradedant darbus eismo pakeitimus suderinti su Marijampolės vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriumi.
4. Atstatyti kelio (gatvės, privažiavimo, aikštės) dangą, žalius plotus pagal projekto ir normatyvinių statybos dokumentų reikalavimus iki _____________ (jei leis oro sąlygos) ir pranešti
apie tai šį sutikimą (leidimą) Marijampolės savivaldybės administracijos įgaliotam asmeniui.
5. Leidimą turėti darbo vietoje ir pateikti kontroliuojantiems asmenims.
Ypatingos sąlygos:
1. Pabaigus darbus, sutvarkius aplinką, aplinkos sutvarkymo darbus priduoti ir sutikimą (leidimą) grąžinti Marijampolės savivaldybės administracijos įgaliotam asmeniui.
2. Sutikimas (leidimas) galioja sumokėjus ________Lt.
Sutikimą (leidimą) išdavė:
___________________________________________________________
(pareigos, vardas, pavardė, parašas)
Sutikimą (leidimą) gavo ir su žemės darbų vykdymo reikalavimais susipažino:
________________________________________________________________
(darbų vadovo, v., pavardė, parašas)
Sutikimų (leidimų) vykdyti žemės darbus
Marijampolės viešojo naudojimo teritorijoje
išdavimo tvarkos taisyklių
2 priedas
________________________________________________________________________________
(juridinio asmens pavadinimas, fizinio asmens vardas, pavardė)
________________________________________________________________________________
(juridinio asmens kodas)
________________________________________________________________________________
(juridinio (fizinio) asmens adresas)
________________________________________________________________________________
(telefono Nr., elektroninio pašto adresas)
Marijampolės savivaldybės administracijos
Ūkio departamento
Komunalinio ūkio skyriui
PARAIŠKA
DĖL SUTIKIMŲ (LEIDIMŲ) IŠDAVIMO
20 ____ m. ___________ d.
(data)
Marijampolė
Prašau išduoti sutikimą (leidimą) vykdyti žemės darbus kelio (gatvės) juostoje arba apsaugos zonoje Marijampolės savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje. Pateikiu šiuos duomenis ir dokumentus:
statinys ___________________________________________________________________
(pavadinimas, adresas)
darbų vadovas (-ė) __________________________________________________________
(v. pavardė, kvalifikacijos atestato Nr., tel. Nr.)
žemės darbų tikslas ir pobūdis _________________________________________________
(kuriam tikslui kasama arba atvežama žemė)
numatomi naudoti mechanizmai ________________________________________________________________________________
(pavadinimas, tipas)
numatomas iškasti (užpildyti) žemės kiekis _____________ kub.m
žemės perteklių numatoma išvežti __________________________
(nurodyti vietą)
žemės darbų pradžia 20 ____ m. _______________________ d.
žemės darbų pabaiga 20 ____m. _______________________ d.
PRIDEDAMA:
1. Apylankų ir kelio ženklų išdėstymo schema (kasant žemę autotransporto eismo vietose __________lapas (-ai).
2. Nustatyta tvarka suderintas ir patvirtintas objekto statybos (remonto, rekonstrukcijos) projektas su pažymėtomis dangos perkasimo vietomis ____________ lapas (-ai).
3. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Marijampolės teritorinio padalinio suderinimas, jeigu darbai vykdomi jo veiklos zonoje ___________________ lapas (-ai).
4. Sutartis arba garantija dėl dangos atkūrimo (pagal Statybos techninį reglamentą STR 1.07.02:2005 „Žemės darbai” 33 punkto reikalavimus) _____________________ lapas (-ai).
_________________________ _______________ _________________________
(Pareigos) (Parašas) (Vardas, pavardė)