Pagėgių savivaldybės taryba

 

sprendimas

DĖL PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS SOCIALINIŲ PASLAUGŲ DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS (ASMENS NAMUOSE) IR SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS (PAGALBOS Į NAMUS) TEIKIMO IR MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. gegužės 19 d. Nr. T-45

Pagėgiai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290; 2010, Nr. 25-1177, Nr. 84-4406 ) 6 straipsnio 12 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo (Žin., 2006, Nr. 17-589) 13 straipsnio 4, 6 punktais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 68-2510) 3 punktu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. 978 „Dėl socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 110-4163), Pagėgių savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Pagėgių savivaldybės gyventojams socialinių paslaugų dienos socialinės globos (asmens namuose) ir socialinės priežiūros (pagalbos į namus) teikimo ir mokėjimo  tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Pagėgių savivaldybės tarybos 2006 m. vasario 14 d sprendimą Nr. T-710 „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos 2001-03-29 sprendimo Nr. 169 „Socialinių paslaugų teikimo namuose principai ir tvarka“;

2.2. Pagėgių savivaldybės tarybos 2006 m. vasario 14 d. sprendimą Nr. T-711 „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos 2002-10-17 sprendimo Nr. 403 „Dėl socialinių paslaugų teikimo namuose principų ir tvarkos pakeitimo ir papildymo“ dalinio pakeitimo”;

2.3. Pagėgių savivaldybės tarybos 2003 m. liepos 2 d. sprendimą Nr. T- 95 „Dėl socialinių paslaugų teikimo namuose dokumentų formų patvirtinimo“.

3. Apie sprendimo priėmimą oficialiai paskelbti laikraštyje „Pamarys“, o visą teisės aktą paskelbti savivaldybės interneto tinklalapyje www.pagegiai.lt .

4. Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                   Virginijus Komskis


PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2011 m. gegužės 19 d.

sprendimu Nr. T-45

 

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS SOCIALINIŲ PASLAUGŲ DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS (ASMENS NAMUOSE) IR SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS (PAGALBOS Į NAMUS) TEIKIMO IR MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pagėgių savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmenų (šeimų), deklaravusių  gyvenamąją vietą Pagėgių savivaldybėje, dienos socialinės globos (asmens namuose) ir socialinės priežiūros (pagalbos į namus), (toliau – socialinės paslaugos), socialinių paslaugų teikimą, mokėjimą, mokėjimo dydžių sumažinimo sąlygas, atleidimo nuo mokėjimo už socialines paslaugas atvejus, paslaugų, lėšų apskaitą bei kontrolę.

2. Vadovaujantis šiuo tvarkos aprašu socialinio darbo organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai ar specialistai, ruošia asmeniui (šeimai) dokumentus dėl socialinių paslaugų skyrimo.

3. Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centras (toliau - Centras) yra dienos socialinės globos (asmens namuose) ir socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugų teikėjai.

3.1. Pagėgių savivaldybės Neįgaliųjų draugija (toliau - NVO), teikia socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugas.

4. Socialinės paslaugos – asmens namuose gaunamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje bei dalyvauti visuomenės gyvenime.

5. Socialinių paslaugų tikslas – sudaryti sąlygas asmeniui (šeimai) ugdyti ir stiprinti gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, taip pat padėti įveikti socialinę atskirtį.

6. Bendrosios socialinės paslaugos teikiamos asmeniui (šeimai), kurio gebėjimai savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime gali būti ugdomi ar kompensuojami atskiromis, be nuolatinės specialistų pagalbos teikiamomis paslaugomis.

7. Pagrindinės šios tvarkos aprašo sąvokos:

7.1. Socialinių paslaugų poreikio nustatymas Socialinių paslaugų poreikis nustatomas, siekiant išsiaiškinti, kokie yra asmens (šeimos) socialiniai poreikiai ir kokios socialinės paslaugos yra reikalingos, kad šie poreikiai būtų patenkinti bei skatintų aktyvią jų savipagalbą bei stiprintų gebėjimus patiems sprendžiant iškylančias problemas.

7.2. Senyvo amžiaus asmuo – sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo, kuris dėl amžiaus iš dalies ar visiškai yra netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.

7.3. Suaugęs asmuo su negalia – darbingo amžiaus asmuo, kuris dėl neįgalumo yra iš dalies ar visiškai netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.

7.4. Asmuo su sunkia negalia:

7.4.1. suaugęs asmuo su sunkia negalia – asmuo, kuriam nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ir kuris pagal Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatytą yra pripažintas nedarbingu;

7.4.2. senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo su sunkia negalia – sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo, kuriam nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis.

7.5. Socialinės rizikos suaugęs asmuo – darbingo amžiaus asmuo, esantis socialiai atskirtas dėl to, kad elgetauja, valkatauja, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis,  psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, yra įsitraukęs ar linkęs įsitraukti į nusikalstamą veiklą, yra patyręs ar kuriam kyla pavojus patirti psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, smurtą šeimoje ir yra iš dalies ar visiškai netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. 

8. Bendrosios ir socialinės priežiūros (pagalbos į namus) socialinės paslaugos senyvo amžiaus asmenims, suaugusiems asmenims su negalia, vaikams su negalia, socialinės rizikos vaikams, socialinės rizikos suaugusiems asmenims ir jų šeimoms finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų. 

8.1. Socialinė priežiūra socialinės rizikos šeimoms finansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų ir iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams.

9. Socialinė globa asmenims su sunkia negalia finansuojama iš Lietuvos Respublikos specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams.

10. Socialines paslaugas, jų turinį pagal socialinių paslaugų rūšis apibrėžia socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas Socialinių paslaugų katalogas (Žin., 2006, Nr. 43-1570).

11. Socialinės paslaugos teikiamos siekiant užkirsti kelią asmens (šeimos) socialinėms problemoms kilti ir socialiniam saugumui užtikrinti.

 

II. SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKA

 

12. Asmuo (rūpintojas, artimieji, kiti įgalioti ar suinteresuoti asmenys), pageidaujantis, kad jam būtų skirtos socialinės paslaugos, raštu kreipiasi į seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą ir pateikia dokumentus:

12.1. užpildytą prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti formą (SP–8 forma), (Žin., 2005, Nr.81-2986; 2006, Nr. 79-3126);

12.2. užpildytą duomenų apie šeimos sudėtį, šeimos narių veiklos pobūdį ir jų socialinę padėtį formą (SP–1, SP–2 formos), (Žin., 2005, Nr.81-2986);

12.3. pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (ne ES valstybių narių piliečiams) ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kopiją;

12.4. gyvenamosios vietos deklaracijos pažymą (jei nėra duomenų registre);

12.5. neįgaliojo (invalidumo) ar senatvės pensininko pažymėjimo, kopiją;

12.6. asmens (šeimos narių) pažymas apie gaunamas pajamas;

12.7. darbingumo lygio pažymą, išduotą Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) kopiją;

12.8. buities tyrimo aktas;

12.9. surinkta informacija apie vaikus ir kitus artimus giminaičius, iš jų gyvenamosios vietos buities tyrimo aktas, pažyma ar kita informacija;

12.10. seniūno išvada dėl pagalbos į namus paslaugų būtinumo;

12.11. specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažyma (forma SPS-1);

12.12. gydytojo pažyma (forma F-027/a) reikalinga, tiems asmenims (šeimoms), kuriems nėra nustatytas nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros lygis

12.13. asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimas, (Žin., 2006, Nr.43-1571), surenka dokumentus ir nustato socialinių paslaugų poreikį socialinio darbo organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai ar specialistai;

12.14. ir kita apie asmenį (šeimą) svarbi informacija (bendruomenės narių, kaimynų ir kt. asmenų, įstaigų).

13. Jei asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, dėl socialinių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas gali kreiptis ir į kitą, ne asmens (šeimos) gyvenamosios vietos, savivaldybę.

14. Kai pats asmuo nepajėgia pateikti dokumentų, nėra artimųjų arba kai informacija apie paslaugų poreikį yra gauta telefonu, dokumentus surenka ir pateikia socialinio darbo organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai ar specialistai pagal asmens gyvenamąją vietą, kuriam reikalingos socialinės paslaugos.

15. Seniūnijų socialinio darbo organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai ar specialistai ne vėliau kaip per  14 kalendorinių dienų nuo asmens prašymo gavimo dienos privalo nustatyti asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, užpildydami asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo dokumentus ir pateikti išvadą apie socialinės priežiūros (pagalbos į namus) reikalingumą.

15.1. Jei socialinio darbo organizatoriams, socialinio darbuotojo padėjėjams ar specialistams, atliekantiems vertinimą, reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymu, jie gali pareikalauti iš asmens papildomų dokumentų (iš sveikatos priežiūros įstaigos, policijos ir kt.) reikalingų poreikiui nustatyti.

16. Specialiųjų poreikių vertinimas atliekamas, kai reikalinga pažyma iš gydytojo, kurioje nurodoma, kad asmeniui (šeimai) reikalinga kito asmens pagalba.

16.1. Asmeniui (šeimai) specialieji poreikiai nenustatomi, kai asmuo (šeima) turi nustatytą nuolatinės priežiūros ar nuolatinės slaugos poreikį.

17. Seniūnijų socialinio darbo organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai ar specialistai pateikia dokumentus (dviem egzemplioriais) Socialinės paramos skyriui dėl asmeniui (šeimai) socialinės priežiūros (pagalbos namuose) paslaugų skyrimo. Byla su 12 punkte nurodytais dokumentais pateikiama iki komisijos posėdžio likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms.

18. Socialinės paramos skyriaus specialistas/seniūnijų socialinio darbo organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai ar specialistai į SPIS programą suvedą asmens duomenis, kuriam planuojama skirti socialines paslaugas.

19. Socialinės paramos skyrius suformuotus seniūnijos dokumentus (bylą) pateikia Pagėgių savivaldybės gyventojams socialinių paslaugų ir socialinės paramos teikimo komisijai (toliau – Komisija). 

20. Komisija, skirdama pagalbos į namus paslaugas, atlieka šias funkcijas:

20.1. Įvertina asmens dokumentus;

20.2. Įvertina seniūnijos teikimą apie asmenį (šeimą) dėl socialinių paslaugų būtinumo;

20.3. Priima rekomendacinį sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo,  pakeitimo ir nutraukimo;

20.4. Priima sprendimą pagalbos į namus paslaugų skyrimo asmeniui (šeimai), (SP-9) forma;

20.5. Priima rekomendacinį sprendimą dėl mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas, kai asmuo (šeima) turi vaikus ir jie nori, kad tėvams būtų teikiamos socialinės paslaugos ir sutinka mokėti visą paslaugos kainą (100 proc.) už suteiktas socialines paslaugas.

21. Komisijos teikimu, administracijos direktoriaus įsakymu socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) skiriamos, pakeičiamos ir nutraukiamos.

22. Mirties ir kitais skubos atvejais socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) nutraukiamos socialines paslaugas teikiančios įstaigos teikimu, administracijos direktoriaus įsakymu, o artimiausiame komisijos posėdyje Socialinės paramos skyrius pateikia informaciją.

22.1. Asmeniui (šeimai) laikinai iki 1 mėn. išvykus (į gydymo įstaigą, pas vaikus, artimus giminaičius) socialinės paslaugos teikimas sustabdomas Socialinių paslaugų centro direktoriaus įsakymu.

22.2 Kai socialines paslaugas teikia NVO, paslaugos nutraukiamos Administracijos direktoriaus įsakymu, NVO teikimu. 

23. Bylos originalas su asmens dokumentais ir sprendimo (SP-9) forma išsiunčiama socialines paslaugas teikiančiai įstaigai ar organizacijai.

24. Sprendimus (SP-9 forma) registruoja Socialinės paramos skyriaus specialistas, originalas įsegamas į asmens bylą, viena kopija išsiunčiama asmeniui, kuriam paskirtos paslaugos, kita kopija įsegama į asmens bylą, kuri lieka Socialinės paramos skyriuje.

25. Socialinės paslaugos teikiamos asmenims, kuriems yra nustatytas socialinių paslaugų (pagalbos į namus) poreikis:

25.1. vienišiems pensininkams, kuriems nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, išskirtiniais atvejais gali būti nustatytas ir mažas socialinių paslaugų poreikis;

23.2. vieniems gyvenantiems asmenims nuo 18 metų, kurie pripažinti nedarbingais arba kuriems nustatytas didelių bei vidutinių specialiųjų poreikių lygis;

23.3. pensininkų šeimoms, kai abiems sutuoktiniams nustatyti dideli specialiųjų poreikių lygiai arba vienam iš sutuoktinių nustatyti dideli, o kitam vidutiniai specialiųjų poreikių lygiai ir yra gydytojo pažyma, kurioje nurodyta, kad sutuoktinis dėl ligos negali prižiūrėti kito sutuoktinio;

23.4. socialinės rizikos suaugusiems asmenims;

23.5. šeimoms, prižiūrinčioms neįgalius vaikus, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;

23.6. neįgaliems, kurie pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais;

23.7. psichinę negalią turintiems asmenims;

23.8. suaugusiems asmenims su sunkia negalia;

23.9. senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo su sunkia negalia;

23.9. ir kitiems asmenims, kuriems reikalingos socialinės paslaugos.

24. Socialinių paslaugų teikimo dažnumas priklauso nuo pasirinktos paslaugos ir asmens (šeimos) poreikio pasirinktai paslaugai.

25. Socialinės priežiūros (pagalbos į namus) teikiamų paslaugų trukmė/dažnumas iki 10 val. per savaitę.

26. Socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugų sudėtis asmeniui (šeimai) skiriama atsižvelgiant į poreikius ir turi susidėti ne mažiau kaip iš 3 paslaugų, bei maksimali paslaugų trukmė ir dažnumas nustatomas vadovaujantis Socialinių paslaugų katalogu.

27. Asmeniui (šeimai) dienos socialinė globa (asmens namuose) teikiama nuo 3 iki 8 val. per parą ir 5 kartų per savaitę.

28. Socialinių paslaugų teikimą organizuoja Centro direktorius ir NVO pirmininkas.

29. Sudaroma trišalė sutartis dėl socialinių paslaugų teikimo, kurią pasirašo Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius, paslaugas teikianti įstaiga (Socialinių paslaugų centro direktorius ar NVO pirmininkas) ir asmuo, kuriam bus teikiamos socialinės paslaugos (1 priedas).

30. Sutarties papildymai yra laikomi neatsiejama sutarties dalimi ir įsigalioja nuo pasirašymo dienos.

31. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu periodiškai peržiūri socialines paslaugas teikiančios įstaigos, organizacijos (Centro, NVO) socialiniai darbuotojai. Pasikeitus situacijai, esant būtinumui dėl socialinių paslaugų pakeitimo informuoja Socialinės paramos skyrių ir pateikia dviem egzemplioriais dokumentus dėl socialinių paslaugų pakeitimo.

32. Socialines paslaugas teikiančios įstaigos (Centras ar NVO) raštu kreipiasi į Socialinės paramos skyrių dėl duomenų apie asmens, kuris prašo pagalbos į namus, gaunamas išmokas per Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos skyrių bei deklaruotą gyvenamąją vietą dėl mokėjimo už teikiamas paslaugas perskaičiavimo.

33. Esant sprendimui skirti socialines paslaugas, tačiau tuo metu įstaiga negali teikti paslaugos, asmuo pagal sprendimo gavimo datą įrašomas į eilę paslaugoms gauti. Eilė sudaroma Socialinės paramos skyriuje.

34. Socialinės paramos skyriaus specialistas duomenis apie asmeniui skirtą paslaugą surašo į asmens (šeimos) registracijos kortelę, kurios pildymą pradeda seniūnijos socialinio darbo organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai ar specialistai. Asmens registracijos kortelė papildoma, kai pasikeičia teikiamų paslaugų duomenys (2 priedas).

35. Originali asmens byla su visais papildytais dokumentais kol teikiamos socialinės paslaugos, saugomos socialines paslaugas teikiančioje įstaigoje ar organizacijoje (Centre ar NVO).

36. Socialinės paramos skyriuje lieka  paslaugos gavėjo byla su dokumentų kopijomis, kuri papildoma gaunamais dokumentais. 

 

III. MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ (PAGALBOS Į NAMUS) PASLAUGAS

 

37. Mokėjimo už socialinės priežiūros (pagalbos į namus) socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas ir asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį.

38. Už papildomai asmens (šeimos) pageidavimu teikiamas socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugas, mokama paslaugas gaunančio asmens (jam atstovaujančio) ir socialinių paslaugų įstaigos tarpusavio susitarimu.

39. Asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydis negali būti didesnis už asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų kainą.

40. Krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą ar kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, socialinė priežiūra 7 kalendorines dienas teikiama nemokamai.

41. Mokėjimo už socialinę priežiūrą (pagalbos į namus) dydis asmeniui (šeimai) neturi viršyti 20 procentų asmens (šeimos) pajamų.

42. Asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunantiems socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dvigubą dydį, socialinė priežiūra teikiama nemokamai.

43. Asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam socialinę pašalpą, ar asmeniui (šeimai) sutikus mokėti visą socialinių paslaugų kainą, finansinės galimybės nevertinamos.

44. Asmens, kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, bet mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis rekomenduojamas ne daugiau kaip iki 5 procentų asmens pajamų.

45. Šeimos, kurios pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, bet mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis nustatomas ne daugiau kaip iki 5 procentų šeimos pajamų.

46. Už socialinės priežiūros (pagalbos namuose) paslaugas mokama, kai asmens (šeimos) pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) per mėnesį:

nuo 2 iki 3 VRP – mokama 25 proc. socialinės paslaugos kainos, bet ne daugiau kaip 5 proc. asmens (šeimos) pajamų;

nuo 3 iki 4 VRP – mokama 25 proc. socialinės paslaugos kainos;

nuo 4 iki 5 VRP – mokama 40 proc. socialinės paslaugos kainos;

virš 5 VRP – mokama 60 proc. socialinės paslaugos kainos.

47. Atskaičius nustatyta asmens (šeimos) mokėjimo už socialinę priežiūrą dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį.

48. Jeigu asmuo (šeima) neturi finansinių galimybių mokėti už teikiamas socialinės priežiūros paslaugas, už jas moka (iš dalies moka) asmens artimieji, giminaičiai, kurie įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka privalo rūpintis juo ir jį išlaikyti.

49. Įvykus nelaimei (gaisrui, vagystei, laidotuvėms ir pan.) ir pateikus papildomas išlaidas ar patirtus nuostolius liudijančius dokumentus, pagalbos į namus paslaugų gavėjas iki trijų mėnesių laikotarpio per metus gali būti atleidžiamas nuo mokesčio už pagalbos į namus paslaugas.

49.1.  Asmuo (šeima) atleidžiamas nuo mokėjimo už socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugas, Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, išnagrinėjus asmens (šeimos) prašymą Pagėgių savivaldybės gyventojams socialinių paslaugų ir socialinės paramos teikimo komisijoje. Asmuo turi pateikti informaciją apie savo ir artimųjų pajamas ir materialinę padėtį (vaikų pajamos, pažymos iš darbo biržos ir kt.)

 

 

IV. MOKĖJIMAS UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBOS (ASMENS NAMUOSE) PASLAUGAS

 

50. Mokėjimo už dienos socialinę globą (asmens namuose) dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas.

51. Asmuo gaunantis dienos socialinę globą (asmens namuose) moka per mėnesį:

nuo 2-4 VRP mokama 20 proc. socialinės paslaugos kainos;

nuo 4 VRP mokama 35 proc. socialinės paslaugos kainos.

52. Vieno gyvenančio asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą (asmens namuose) dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.

53. Asmens, gyvenančio šeimoje, kurio pajamos vienam šeimos nariui neviršija valstybės remiamų pajamų trigubo dydžio, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą (asmens namuose) dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.

54. Asmens, gyvenančio šeimoje, kurio pajamos vienam šeimos nariui viršija valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą  dienos socialinę globą (asmens namuose) dydis neturi viršyti 50 procentų asmens pajamų.

55. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą dieną teikiamą dienos socialinę globą (asmens namuose) dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos trukmei.

56. Dienos socialinės globos (asmens namuose) paslaugų gavėjas ar jo įstatyminis atstovas apmoka už praėjusį mėnesį suteiktas socialines paslaugas pagal sutartyje numatytas sąlygas.

57. Dienos socialinės globos (asmens namuose) pirmiausia apmokama asmens pajamomis, kita išlaidų dalis padengiama iš valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybės biudžetams.

57.1. Socialinės globos teikimo asmeniui su sunkia negalia lėšos naudojamos skirtumui tarp socialinės globos kainos ir asmens mokėjimo už socialines paslaugas finansuoti.

58.  Asmuo (šeima) atleidžiamas nuo mokėjimo už dienos socialinės globos (asmens namuose) paslaugas, Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, asmens (šeimos) prašymą išnagrinėjus Pagėgių savivaldybės gyventojams socialinių paslaugų ir socialinės paramos teikimo komisijoje. Asmuo turi pateikti informaciją apie savo ir artimųjų pajamas ir materialinę padėtį (vaikų pajamos, pažymos iš darbo biržos ir kt.)

 

V. SOCIALINIŲ PASLAUGŲ APSKAITA IR KONTROLĖ

 

59. Socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų, teikiančių socialines paslaugas, darbo kokybę bei darbo krūvį kontroliuoja ir atsako paslaugas teikianti įstaiga ar organizacija.

60. Socialinės paslaugos apskaitomos pagal nustatytas ir patvirtintas formas (3,4,5,6,7 priedai).

61. Centro socialinis darbuotojas teikiantis socialines paslaugas yra pavaldus ir atskaitingas Centro direktoriui, NVO darbuotojas pavaldus NVO pirmininkui. 

62. Centro ar NVO socialinis darbuotojas, atsakingas už paslaugų organizavimą, paruošia ataskaitą ir pateikia Centro direktoriui arba NVO pirmininkui.

63. Kas ketvirtį Centras ir NVO iki sekančio mėnesio 10 d. Socialinės paramos skyriui pateikia informacija (6 ir 7 priedus).

64. Jei socialinės paslaugos teikiamos netinkamai, paslaugų gavėjas Centro ir NVO darbą gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui.

65. Lėšos, gautos už socialines paslaugas, apskaitomos ir naudojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymu (Žin., 2001, Nr. 99-3515), Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymu (Žin., 1995, Nr. 104-2322; 2010, Nr. 15-699), Biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos organizavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 1K-170 (Žin., 2005, Nr. 67-2431) ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais buhalterinės apskaitos tvarką.

66. Socialinių paslaugų gavėjas jo artimieji arba socialinis darbuotojas už suteiktas socialines paslaugas pagal sutartyje apskaičiuotą sumą, sumoka į Socialinių paslaugų centro atsiskaitomąją sąskaitą, NVO Pagėgių savivaldybės administracijos kasoje.

67. Kai socialinių paslaugų gavėjas arba jo artimieji nepajėgia susimokėti patys, sumoka paslaugas teikiantis darbuotojas, kas mėnesį iki kito mėnesio 20 d. paimdamas iš paslaugų gavėjo sutartyje nustatytą pinigų sumą ir išduoda pinigų paėmimo kvitą.

68. Už teisingą dokumentų apskaitą atsako Centro direktorius ir NVO pirmininkas.

69. Savivaldybės administracija kontroliuoja jos teritorijoje teikiamų bendrųjų socialinių paslaugų ir socialinės priežiūros paslaugų kokybę.

 

VI. ASMENS (ŠEIMOS NARIŲ) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS

 

70. Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas negali turėti įtakos asmens (šeimos) galimybėms gauti socialines paslaugas, kurių poreikis asmeniui (šeimai) nustatytas.

71. Pageidaujantis gauti tas socialines paslaugas, už kurias mokėjimo dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas, asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) turi pateikti informaciją apie asmens (šeimos) pajamas.

72. Informaciją apie asmens (šeimos) pajamas, asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) pateikia kartu su SP-8 forma „Prašymas-paraiška socialinėms paslaugoms gauti“, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183 (Žin., 2005, Nr. 81-2986; 2006, Nr. 79-3126, Nr. 111- 4236).

73. Asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas vertina Socialinės paramos skyriaus specialistas.

74. Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės vertinamos tuo pačiu metu, kuriuo nustatomas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis.

75. Išskirtiniais atvejais, kai socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) skiriamos siekiant išvengti grėsmės asmens (šeimos) fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, finansinės galimybės vertinamos po to, kai nustatomas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis ir jam skiriamos socialinės paslaugos.

76. Asmens (šeimos narių), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančio (-ių) socialinę pašalpą, finansinės galimybės nevertinamos.

77. Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės nevertinamos, kai asmuo (šeima) sutinka mokėti visą socialinių paslaugų kainą.

78. Savivaldybės administracija ir socialinių paslaugų įstaigos užtikrina asmens (šeimos narių) pateiktų duomenų konfidencialumą teisės aktų nustatyta tvarka.

79. Seniūnijų socialinio darbo organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai ar specialistai nustatantys asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, konsultuoja asmenis (šeimos narius) finansinių galimybių vertinimo, mokėjimo už socialines paslaugas šaltinių parinkimo klausimais.

80. Socialines paslaugas gaunantis asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) privalo pranešti socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovui apie asmens (šeimos) pajamų pokyčius per šių paslaugų gavimo laiką.

81. Socialinių paslaugų įstaigos vadovas, gavęs informaciją apie asmens (šeimos) pajamų pokyčius per šių paslaugų gavimo laiką, informuoja Socialinės paramos skyrių, kuris iš naujo įvertina finansines galimybes ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo.

82. Socialinės paramos skyrius turi teisę asmens (šeimos), gaunančio (-ios) socialines paslaugas, finansines galimybes iš naujo vertinti savo ar socialines paslaugas asmeniui (šeimai) teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, NVO iniciatyva.

 

VII. ASMENS (ŠEIMOS) PAJAMOS IR JŲ APSKAIČIAVIMAS

 

83. Nustatant asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, įskaitomos šios asmens gaunamos pajamos:

84.1. su darbo ar tarnybos santykiais susijusios pajamos, įskaitant išeitines išmokas ir kompensacijas;

84.2. individualios įmonės savininko ar tikrosios ūkinės bendrijos ir komanditinės ūkinės bendrijos tikrojo nario pajamos, gautos iš šios įmonės ar bendrijos apmokestinto pelno;

84.3. individualios veiklos pajamos;

84.4. autorinis atlyginimas;

84.5. išmokos žemės ūkio veiklai ar pajamos iš žemės ūkio veiklos, išskyrus pajamas iš žemės ūkio naudmenų, kurių bendras plotas neviršija 1 hektaro;

84.6. pensijos, pensijų išmokos ir vietoj pensijų mokamos kompensacijos, rentos (valstybinė socialinio draudimo pensija, valstybinė pensija, kompensacija už ypatingas darbo sąlygas, valstybinė signataro renta, valstybinė signataro našlių ir našlaičių renta, artistų renta (kompensacinė išmoka teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybiniams darbuotojams), profesoriaus emerito mėnesinė išmoka, kitos išmokos, mokamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ar Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų; pensijų išmokos, gaunamos pagal Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatymą ir Lietuvos Respublikos papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymą; užsienio valstybių pensijos;

84.7. valstybinės šalpos išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymą;

84.8. ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, statutiniams valstybės tarnautojams mokamos išmokos ligos, motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) atveju;

84.9. nedarbo socialinio draudimo išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymą;

84.10. palūkanos;

84.11. dividendai;

84.12. vaiko išlaikymo periodinės išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą;

84.13. vaiko išlaikymo lėšos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatymą;

84.14. turto nuomos pajamos;

84.15. netekto darbingumo periodinės kompensacijos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą arba Lietuvos Respublikos žalos atlyginimo dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar susirgimo profesine liga laikinąjį įstatymą;

84.16. žalos atlyginimo periodinės išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą;

84.17. stipendija, išskyrus socialinę stipendiją;

84.18. transporto išlaidų kompensacija (tais atvejais, kai teikiamos transporto organizavimo paslaugos ar institucinė socialinė globa);

84.19. išmoka vaikui, mokama pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą.

85. Aprašo 73 punkte nurodytos pajamos imamos po to, kai apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu ir išskaitomos valstybinio socialinio draudimo įmokos.

86. Pajamas, numatytas Aprašo 84.1–84.5, 84.9–84.12 ir 84.14–84.17 punktuose, nurodo pats asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) prašyme -paraiškoje skirti socialines paslaugas (SP-8 forma „Prašymas-paraiška socialinėms paslaugoms gauti“).

87. Kilus įtarimui, kad asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) pateikė neteisingus duomenis, asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti vertinantis socialinis darbuotojas gali pareikalauti papildomų dokumentų, patvirtinančių pateiktų duomenų teisingumą.

88. Duomenys apie Aprašo 84.6 ir 84.8 punktuose nurodytas pajamas gaunami iš atitinkamas išmokas mokančių institucijų ar įstaigų pagal asmens duomenų teikimo sutartis. Jeigu tokių sutarčių savivaldybės administracija nesudariusi, duomenys gaunami (surenkami) iš asmens (šeimos narių) pateiktų pažymų.

89. Skaičiuojant šeimos pajamas, imamos visų šeimos narių vidutinės 3 paskutinių iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo mėnesių pajamos, nurodytos Aprašo 84.1–84.6 punktuose.

90. Skaičiuojant vienam šeimos nariui tenkančias pajamas, kai socialinės paslaugos teikiamos šeimoje gyvenančiam asmeniui, vidutinės šio asmens 3 paskutinių iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo mėnesių pajamos ir visų šeimos narių 3 mėnesių pajamos dalijamos iš visų šeimos narių skaičiaus.

91. Jeigu asmens (šeimos) pajamos tą mėnesį, nuo kurio pradėtos gauti socialinės paslaugos, palyginti su praėjusiais 3 mėnesiais, pasikeitė, asmens (šeimos) pajamos per mėnesį apskaičiuojamos pagal to mėnesio pajamas.

92. Apskaičiuotas darbo užmokestis, užmokestis už prastovas ne dėl darbuotojo kaltės ir užmokestis už kasmetines atostogas, pensijos, pensijų išmokos ir vietoj pensijų mokamos kompensacijos, rentos, valstybinės šalpos išmokos, ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, nedarbo socialinio draudimo išmokos, stipendijos, kitos kas mėnesį gaunamos pajamos įskaitomos į pajamas tų mėnesių, už kuriuos jos paskirtos.

93. Vaiko išlaikymo periodinės išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, įskaitomos į pajamas tų mėnesių, per kuriuos jos išmokėtos.

94. Pajamos iš žemės ūkio veiklos ir išmokos žemės ūkio veiklai nustatomos tik tada, kai yra šios veiklos apskaitos dokumentai.

 

VIII. SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO NUTRAUKIMAS

 

95. Socialinių paslaugų teikimas nutraukiamas šiais atvejais:

95.1. socialinių paslaugų gavėjui ar jo artimajam pateikus raštišką prašymą;

95.2. socialinių paslaugų gavėjui pažeidus sutarties sąlygas;

95.3. socialinių paslaugų gavėjui mirus;

95.4. kai asmuo nebeatitinka šiuo sprendimu patvirtinto socialinių paslaugų teikimo tvarkos aprašo reikalavimų arba būtina keisti.

96. Kai reikalinga socialines paslaugas nutraukti, Centras ar NVO raštu kreipiasi į Socialinės paramos skyrių, nurodydamas nutraukimo priežastis.

97. Sprendimas dėl socialinių paslaugų teikimo nutraukimo priimamas per 3 darbo dienas.


PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2011 m. gegužės 19 d.

sprendimu Nr. T-45

1 priedas

 

MOKĖJIMO UŽ SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS (PAGALBOS Į NAMUS) SOCIALINES PASLAUGAS SUTARTIS Nr.

 

201 m. ____________  ___ d.

Pagėgiai

 

Pagėgių savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybė), atstovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus (-ės) (vardas, pavardė), veikiančio (-ios) pagal Pagėgių savivaldybės tarybos 2009 m. lapkričio 19 d. Nr. T-726 sprendimą „Dėl Pagėgių savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centras (toliau – Centras), atstovaujamas direktorės (-iaus) (vardas, pavardė) ar Pagėgių savivaldybės Neįgaliųjų draugija (toliau- NVO), atstovaujama pirmininkės (vardas, pavardė) ir asmuo (vardas ir pavardė), (toliau–Asmuo), a.k. _____________________, gyvenančio (- čios) _________________________________________, sudarė šią sutartį (toliau – Sutartis).

 

I. SUTARTIES OBJEKTAS

 

1. Socialinės priežiūros (pagalbos į namus) socialinių paslaugų teikimas ir mokėjimas už socialinės priežiūros (pagalbos į namus) gaunamas paslaugas.

 

II. ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

2. Savivaldybės administracija įsipareigoja:

2.1. skirti socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugas pagal pateiktus dokumentus ir nustatytą socialinių paslaugų poreikį;

2.2. atsižvelgus į paslaugų gavėjo prašymą, susidariusią situaciją,  teikti Pagėgių savivaldybės gyventojams socialinių paslaugų ir socialinės paramos teikimo komisijai siūlymus dėl atleidimo ar jo sumažinimo nuo mokesčio už teikiamas paslaugas;

2.3. nutraukti socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugų teikimą, jei Asmuo nevykdo sutarties reikalavimų, nustatyta tvarka nemoka už suteiktas socialines paslaugas, pateikia neteisingą informaciją, išvyksta neinformavęs ir apie kitas pasikeitusias aplinkybes;

Socialines paslaugas teikianti įstaiga, organizacija įsipareigoja:

2.4. socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugos pradedamos teikti, šalims pasirašius sutartį;

2.5. informuoti Asmenį apie nustatytą paslaugų teikimo ir mokėjimo tvarką;

2.6. laikytis konfidencialumo apie Asmens pateiktą informaciją ir duomenis, reikalingus paslaugoms teikti, vadovautis bendradarbiavimo bei tarpusavio supratimo ir pagalbos principu;

2.7. gavęs informaciją apie paslaugų gavėjo (šeimos) pajamų pokyčius per socialinių paslaugų gavimo laiką, finansines galimybes iš naujo įvertinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo informacijos gavimo.

3. Asmuo įsipareigoja ir turi teisę:

3.1. mokėti už gaunamas socialinės priežiūros (pagalbos namuose) paslaugas;

3.2. teikti informaciją apie savo (šeimos narių) pajamų, turto pasikeitimus, įvykusius per socialinių paslaugų gavimo laikotarpį;

3.3. gauti kokybiškas socialinės priežiūros (pagalbos į namus) socialines paslaugas;

3.4. gauti  informaciją apie  socialinių  paslaugų skyrimą ir teikimą, mokėjimo už jas tvarką ir pasikeitimus;

3.5. informuoti Administraciją apie socialinių paslaugų įstaigos veikloje pastebėtus trūkumus bei nustatytos tvarkos pažeidimus;

3.6. dėl pateiktos informacijos apie pajamas turi teisę reikalauti konfidencialumo.

3.7. savo noru atsisakyti socialinių paslaugų teikimo;

3.8. prašyti sumažinti ar atleisti nuo mokesčio už socialines paslaugas;

3.9. pasirenka ne mažiau kaip tris socialines paslaugas (pagal Socialinių paslaugų katalogą).

IIIMOKĖJIMAS UŽ PASLAUGAS

 

4. Jeigu Asmuo (šeima) teikiamomis socialinėmis paslaugomis naudojasi ne visą mėnesį, mokama už faktiškai suteiktas paslaugas:

4.1. Už pagalbos namuose paslaugas mokama, kai asmens (šeimos) pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) per mėnesį:

nuo 2 iki 3 VRP – mokama 25 proc. socialinės paslaugos kainos, bet ne daugiau kaip 5 proc. asmens (šeimos) pajamų_____________________;

nuo 3 iki 4 VRP – mokama 25 proc. socialinės paslaugos kainos________________;

nuo 4 iki 5 VRP – mokama 40 proc. socialinės paslaugos kainos________________;

virš 5 VRP – mokama 60 proc. socialinės paslaugos kainos____________________.

4.2. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už socialinę priežiūrą dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį.

5. Pasikeitus asmens (šeimos) pajamoms, socialines paslaugas teikianti įstaiga, organizacija apskaičiuoja ir informuoja apie naują mokėjimo dydį už socialines paslaugas.

6. Mokestis už suteiktas socialines paslaugas, kai paslaugų teikėjas yra Centras mokamas į Socialinių paslaugų centro atsiskaitomąją sąskaitą, o paslaugų teikėjui esant NVO mokestis už suteiktas paslaugas sumokamas Pagėgių savivaldybės administracijos kasoje.

 

IV. SUTARTIES GALIOJIMO LAIKAS, PAKEITIMAS (PAPILDYMAS) IR NUTRAUKIMAS

 

7. Sutartis gali būti nutraukta:

7.1. asmens iniciatyva raštišku prašymu, kurį turi teisę pateikti Administracijai ir socialines paslaugas teikiančiai įstaigai, organizacijai (Centrui, NVO);

7.2. socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugas teikiančios įstaigos teikimu;

7.3. kai paslaugų gavėjas, jo šeima, globėjas sąmoningai pateikė neteisingą informaciją socialinių paslaugų poreikiui nustatyti;

7.4. asmeniui nemokant už teikiamas paslaugas;

7.5. šalims pasirašius susitarimą dėl sutarties nutraukimo;

7.6. kitais atvejais, informuojant kitą šalį prieš 5 dienas iki sutarties nutraukimo.

 

V. KITOS SĄLYGOS

 

8. Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos ir galioja iki jos nutraukimo.

9. Bet kokius iš sutarties kylančius ginčus šalys sprendžia bendru sutarimu. Jeigu jos nesusitaria, ginčas sprendžiamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

10. Prieš pasirašydamos sutartį, šalys atidžiai perskaito sutarties tekstą ir savo parašais patvirtina, kad sutarties tekstas visais atžvilgiais atitinka jų valią. Pasirašydamos šalys patvirtina sutarties sąlygas ir įsipareigoja jas griežtai vykdyti.

11. Pasirašius sutartį, visi šalių bei jų atstovų žodiniai susitarimai netenka galios.

12. Sutartis gali būti keičiama ar papildoma šalių raštišku susitarimu.

13. Sutarties pakeitimai ir papildymai galioja pasirašius šios sutarties pakeitimus ar papildymus ir jie yra neatsiejama sutarties dalis.

14. Sutartis sudaryta trim egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią, po vieną egzempliorių kiekvienai šaliai, o sutarties kopijas pateikia Socialinės paramos skyriui ir seniūnijų seniūnams. 

 

 

Įstaigos pavadinimas_______________                          Įstaigos pavadinimas _________________

Įstaigos adresas___________________                           Įstaigos adresas ______________________

Įstaigos kodas ____________________                          Įstaigos kodas _______________________

Atsiskaitomoji sąsk. Nr. ____________                           Atsiskaitomoji sąsk. Nr. _______________

Bankas__________________________                           Bankas ____________________________

Banko kodas _____________________                          Banko kodas ________________________

Įstaigos vadovo: parašas, vardas                                       Įstaigos vadovo: parašas, vardas, pavardė

pavardė

A.V.                                            A.V.

 

Asmens gaunančio socialines paslaugas:

Vardas, pavardė _______________________

asmens kodas _________________________

parašas  ______________________________  


PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2011 m. gegužės 19 d.

sprendimu Nr. T-45

2 priedas

 

MOKĖJIMO UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ (ASMENS NAMUOSE) SUTARTIS Nr.

 

201_ m. ____________  ___ d.

Pagėgiai

 

Pagėgių savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybė), atstovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus (-ės) (vardas, pavardė), veikiančio (-ios) pagal Pagėgių savivaldybės tarybos 2009 m. lapkričio 19 d. Nr. T-726 sprendimą „Dėl Pagėgių savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centras (toliau – Centras), atstovaujamas direktorės (-iaus) (vardas, pavardė) ir asmuo (vardas ir pavardė), (toliau–Asmuo), a.k. _____________________, gyvenančio (- čios) _________________________________________, sudarė šią sutartį (toliau – Sutartis).

 

I. SUTARTIES OBJEKTAS

 

1. Mokėjimas už dienos socialinės globos paslaugas (asmens namuose).

 

II. ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

2. Savivaldybės administracija įsipareigoja:

2.1. skirti dienos socialinę globą (asmens namuose) paslaugas paslaugų gavėjui pagal nustatytą socialinių paslaugų poreikį;

2.2. nutraukti dienos socialinės globos (asmens namuose) paslaugų teikimą, jei Asmuo nevykdo sutarties reikalavimų, nustatyta tvarka nemoka už suteiktas socialines paslaugas, pateikia neteisingą informaciją, išvyksta neinformavęs ir apie kitas pasikeitusias aplinkybes;

Socialines paslaugas teikianti įstaiga, organizacija įsipareigoja:

2.3. dienos socialinės globos (asmens namuose) paslaugos pradedamos teikti, šalims pasirašius sutartį;

2.4. informuoti Asmenį apie nustatytą paslaugų teikimo ir mokėjimo tvarką;

2.5. laikytis konfidencialumo apie Asmens pateiktą informaciją ir duomenis, reikalingus paslaugoms teikti, vadovautis bendradarbiavimo bei tarpusavio supratimo ir pagalbos principu;

2.6. gavęs informaciją apie paslaugų gavėjo (šeimos) pajamų pokyčius per socialinių paslaugų gavimo laiką, finansines galimybes iš naujo įvertinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo informacijos gavimo.

3. Asmuo įsipareigoja ir turi teisę:

3.1. mokėti už gaunamas  dienos socialinės globos (asmens namuose) paslaugas;

3.2. teikti informaciją apie savo (šeimos narių) pajamų, turto pasikeitimus, įvykusius per socialinių paslaugų gavimo laikotarpį;

3.3. gauti kokybiškas dienos socialinės globos (asmens namuose) paslaugas;

3.4. gauti  informaciją apie  socialinių  paslaugų skyrimą ir teikimą, mokėjimo už jas tvarką ir pasikeitimus;

3.5. informuoti Administraciją apie socialinių paslaugų įstaigos veikloje pastebėtus trūkumus bei nustatytos tvarkos pažeidimus;

3.6. dėl pateiktos informacijos apie pajamas turi teisę reikalauti konfidencialumo.

3.7. savo noru atsisakyti socialinių paslaugų teikimo;

3.8. prašyti sumažinti ar atleisti nuo mokesčio už socialines paslaugas;

3.9. pasirenka ne mažiau kaip tris socialines paslaugas (pagal Socialinių paslaugų katalogą).

 

III. MOKĖJIMAS UŽ PASLAUGAS

 

4. Asmuo gaunantis dienos socialinę globą (asmens namuose) moka per mėnesį:

nuo 2-4 VRP mokama 20 proc. socialinės paslaugos kainos;

nuo 4 VRP mokama 35 proc. socialinės paslaugos kainos.

 

IV. SUTARTIES GALIOJIMO LAIKAS, PAKEITIMAS (PAPILDYMAS) IR NUTRAUKIMAS

 

5. Sutartis gali būti nutraukta:

7.1. asmens iniciatyva raštišku prašymu, kurį turi teisę pateikti Administracijai ir socialines paslaugas teikiančiai įstaigai;

7.2. socialinę globą (asmens namuose) teikiančios įstaigos teikimu;

7.3. kai paslaugų gavėjas, jo šeima, globėjas sąmoningai pateikė neteisingą informaciją socialinių paslaugų poreikiui nustatyti;

7.4. asmeniui nemokant už teikiamas paslaugas;

7.5. šalims pasirašius susitarimą dėl sutarties nutraukimo;

7.6. kitais atvejais, informuojant kitą šalį prieš 5 dienas iki sutarties nutraukimo.

 

V. KITOS SĄLYGOS

 

8. Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos ir galioja iki jos nutraukimo.

9. Bet kokius iš sutarties kylančius ginčus šalys sprendžia bendru sutarimu. Jeigu jos nesusitaria, ginčas sprendžiamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

10. Prieš pasirašydamos sutartį, šalys atidžiai perskaito sutarties tekstą ir savo parašais patvirtina, kad sutarties tekstas visais atžvilgiais atitinka jų valią. Pasirašydamos šalys patvirtina sutarties sąlygas ir įsipareigoja jas griežtai vykdyti.

11. Pasirašius sutartį, visi šalių bei jų atstovų žodiniai susitarimai netenka galios.

12. Sutartis gali būti keičiama ar papildoma šalių raštišku susitarimu.

13. Sutarties pakeitimai ir papildymai galioja pasirašius šios sutarties pakeitimus ar papildymus ir jie yra neatsiejama sutarties dalis.

14. Sutartis sudaryta trim egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią, po vieną egzempliorių kiekvienai šaliai, o sutarties kopijas pateikia Socialinės paramos skyriui ir seniūnijų seniūnams.  

 

 

Įstaigos pavadinimas_______________                        Įstaigos pavadinimas _________________

Įstaigos adresas___________________                        Įstaigos adresas ______________________

Įstaigos kodas ____________________                        Įstaigos kodas _______________________

Atsiskaitomoji sąsk. Nr. ____________                        Atsiskaitomoji sąsk. Nr. _______________

Bankas__________________________                        Bankas ____________________________

Banko kodas _____________________                        Banko kodas ________________________

Įstaigos vadovo: parašas, vardas                                    Įstaigos vadovo: parašas, vardas, pavardė

pavardė

A.V.                                             A.V.

Asmens gaunančio socialines paslaugas:

Vardas, pavardė _______________________

asmens kodas _________________________

parašas  ______________________________ 


PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2011 m. gegužės 19 d.

sprendimu Nr. T-45

3 priedas

 

Asmens (šeimos) socialinių paslaugų

poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos

 

 

 

 

ASMENS (ŠEIMOS) REGISTRACIJOS KORTELĖ

 

I. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ASMENĮ

 

 

VARDAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAVARDĖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ASMENS KODAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Lytis:        £ Vyras        £ Moteris

 

4. Gyvenamoji vieta:

Deklaruota ______________________________________________________________________

Faktinė _________________________________________________________________________

Telefonas ______________________

Duomenys apie gyvenamosios vietos pakeitimą _________________________________________

________________________________________________________________________________

 

6. Pateiktas asmens dokumentas:      £ Lietuvos Respublikos piliečio pasas 

£ Asmens tapatybės kortelė £ Leidimas nuolat gyventi Lietuvoje

£ Laikinasis piliečio pažymėjimas       £ Kitas dokumentas (nurodykite)

 

7. Pilietybė

£ Lietuvos Respublikos

£ ES ……………………………………………….....................................................................

£ Kitos šalies (nurodykite) …………………………....................................................................

8. Bendravimo kalba:

£  Lietuvių

£  Kita (nurodykite bendravimo kalbą)……………………………………………..……...

 

9. Asmens socialinė grupė:      

 

£ Suaugęs asmuo su negalia

£ Pensininkas

£ Vienišas asmuo

£ Vaikas, likęs be tėvų globos, jo šeima

£ Vaikas su negalia, jo šeima

£ Socialinės rizikos vaikas ir jo šeima

£ Socialinės rizikos asmuo

£ Socialinės rizikos šeima

£ Bedarbis

£ Kitas asmuo (nurodykite

...............................................................................................................................................................

10. Asmens motyvacija spręsti savo problemas……......................................…………...................

………………………………………………………………………..................................………….

11. Asmens prašymo data ......................................... Nr....................

 

12. Šeimos nariai ir jų socialinė padėtis:

 

Eil.

Nr.

Asmens šeimos narių vardai ir pavardės

Gimimo data

Giminystės ryšys

Šeimos nario socialinė padėtis (pensininkas, neįgalusis, dirbantis ir kt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Ar kiti kartu gyvenantys šeimos nariai gauna socialines paslaugas?

£ Taip

£ Ne

 

14. Kurie kartu gyvenantys šeimos nariai gauna arba yra gavę per pastarųjų 12 mėn. laikotarpį socialines  paslaugas?

Eil.

Nr.

Šeimos nario vardas, pavardė

Paslaugų pavadinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Gyvenimo sąlygos  ............................................………………………………………….............

..............................................................………………………………………………………………..

................................................………………………………………………………………................

…………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………

 

 

II. KREIPIMASIS DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ

 

16. Priežastys, dėl kurių asmuo (šeima) kreipėsi socialinių paslaugų:

 

£  Negalia, liga    £  Senatvė    £  Nedarbas    £  Benamystė           £  Skurdas                          £  Smurtas

£  Kitos priežastys (nurodykite)......................................................................................................

17. Dėl kokių socialinių paslaugų asmuo kreipėsi (išvardinti):

...............................................................................................................................................................

 

18. Kitos pastabos ...............................................................................................................................

...............................................................................................................................................................

...............................................................................................................................................................

19. Socialinių paslaugų poreikio                     

apie socialinių nustatymas, išvados                

Nustatytas poreikis socialinei paslaugai

(nurodyti):

.....................................................................

.....................................................................

Nustatymo data ...........................................

Nustačiusio socialinio darbuotojo

vardas, pavardė, parašas

.........................................................................

Nustatytas poreikis socialinei paslaugai

(nurodyti):

.....................................................................

.....................................................................

.....................................................................

Nustatymo data ...........................................

Nustačiusio socialinio darbuotojo

vardas, pavardė, parašas

....................................................................

__________________________________

Nustatytas poreikis socialinei paslaugai

(nurodyti):

.....................................................................

.....................................................................

.....................................................................

Nustatymo data ...........................................

Nustačiusio socialinio darbuotojo

vardas, pavardė, parašas

....................................................................

Nustatytas poreikis socialinei paslaugai

(nurodyti):

.....................................................................

.....................................................................

.....................................................................

Nustatymo data ...........................................

Nustačiusio socialinio darbuotojo

vardas, pavardė, parašas

....................................................................

__________________________________

Nustatytas poreikis socialinei paslaugai

(nurodyti):

.....................................................................

.....................................................................

.....................................................................

Nustatymo data ...........................................

Nustačiusio socialinio darbuotojo

vardas, pavardė, parašas

20. Informacija apie socialinių part_58740f85daaa4857865bbcf59084a4a2

paslaugų skyrimą

Paskirta socialinė paslauga:......................

.....................................................................

.....................................................................

Paslaugos skyrimo terminas

Nuo ............................. iki...........................

Paslaugą teikia (nurodyti instituciją)

.....................................................................

.....................................................................

__________________________________

Paskirta socialinė paslauga:......................

.....................................................................

.....................................................................

Paslaugos skyrimo terminas

Nuo ............................. iki...........................

Paslaugą teikia (nurodyti instituciją)

.....................................................................

.....................................................................

__________________________________

Paskirta socialinė paslauga:......................

.....................................................................

.....................................................................

Paslaugos skyrimo terminas

Nuo ............................. iki...........................

Paslaugą teikia (nurodyti instituciją)

.....................................................................

.....................................................................

__________________________________

Paskirta socialinė paslauga:......................

.....................................................................

.....................................................................

Paslaugos skyrimo terminas

Nuo ............................. iki...........................

Paslaugą teikia (nurodyti instituciją)

.....................................................................

.....................................................................

__________________________________

Paskirta socialinė paslauga:......................

.....................................................................

......................................................................

Paslaugos skyrimo terminas

Nuo ............................. iki...........................

Paslaugą teikia (nurodyti instituciją)

.....................................................................

.....................................................................


PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2011 m. gegužės 19 d.

sprendimu Nr. T-45

4 priedas

 

ASMENS LANKYMO AKTAS

 

 

201... m. ___________mėn.___ d.

Pil.________________________________

Gyv.______________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________                                     ___________________________

(parašas)                                                                            (vardas, pavardė)


PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2011 m. gegužės 19 d.

sprendimu Nr. T-45

5 priedas

Socialines paslaugų teikimo kvitas Nr. ……..

 

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Paslaugos kaina Lt

Kiek kartų buvo suteikta paslauga

Paslaugos apmokėjimas

Lt           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paslaugų teikimo laikotarpis _____ m. __________ mėn. ___ d. iki _____m. ______ mėn. __d.

 

Paslaugų gavėjas _______________________________________________________________

( vardas, pavardė )

 

Už paslaugą moka _____________________________________________________________

( vardas, pavardė )

 

suma ___________ Lt. ______ ct.

____________________________________________________________________________

(suma žodžiais)

 

______________________________________________

(vardas, pavardė, parašas)

 

 

__________________________

Socialinės globos įstaiga (organizacija)                                                                              PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ ADMINISTRACIJA                                                                  2011 m. gegužės 19 d.

SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUS                                                                                       sprendimu Nr. T-45

6 priedas

 

 

GYVENTOJŲ STATISTIKA (gaunantiems socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugas

201... m. ............... mėn. ... d.

(teikiama kas ketvirtį iki 10 d. kito mėn.)

 

Bendras

gaunančių asmenų (šeimų) paslaugas

skaičius

Per mėnesį atvyko

Per mėnesį išvyko, mirė

0

 

Darbingo amžiaus asmenų (šeimų) gaunančių socialinės priežiūros (pagalbos į namus) socialinis statusas

 

Turintys

nuolatinę slaugą

 

Turintys

nuolatinę priežiūrą

 

 

Neįgalūs

Senatvės pensininkai tik su medikų pažyma

 

 

Darbingo amžiaus asmenys turintys priežiūrą

 

Darbingo amžiaus asmenys

turintys

slaugą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įstaigos (organizacijos) vadovas _________________________________________

(parašas) (vardas, pavardė)

____________________________________

(parašas) (vardas, pavardė)

                                                           ___________________________________


Socialinės globos įstaiga (organizacija)                                                                                         PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ ADMINISTRACIJA                                                                                     2011 m. gegužės 19 d.

SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUS                                                                                        sprendimu Nr. T-45

7 priedas

 

 

DUOMENYS APIE SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMUOSE TEIKĖJUS IR GAVĖJUS

201... m. ............... mėn. ... d.

 

Eil.

Nr.

Paslaugų gavėjo vardas,

pavardė

Asmens

kodas

Gyvenamoji

vieta

Kokias paslaugas gauna

Mokama suma už suteiktas paslaugas

Suteikta nuolaida

Paslaugos teikėjas

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įstaigos (organizacijos) vadovas _________________________________________

(parašas) (vardas, pavardė)

__________________________________

(parašas) (vardas, pavardė)


 

Socialinės globos įstaiga (organizacija)                                                                                         PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ ADMINISTRACIJA                                                                                     2011 m. gegužės 19 d.

 SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUS                                                                                    sprendimu Nr. T-45

                                                 8 priedas

 

__________________________________________________

 

(paslaugas teikiančio vardas, pavardė)

 

 

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO NAMUOSE DARBO GRAFIKAS

 

20.... m. ________________mėn.

 

Eil. Nr.

Vardas, pavardė

adresas, tel.

Pirmadienis

Antradienis

Trečiadienis

Ketvirtadienis

Penktadienis

Val. parašas

Atliktos paslaugos

Val.

parašas

Atliktos paslaugos

Val. parašas

Atliktos paslaugos

Val. parašas

Atliktos paslaugos

Val. parašas

Atliktos paslaugos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SP-8 forma patvirtinta Lietuvos Respublikos

 

socialinės apsaugos ir darbo ministro

 

2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183

 

(socialinės apsaugos ir darbo ministro

 

2006 m. liepos 5 d. įsakymo Nr. A1-187 redakcija

 

 

Dokumento gavimo registracijos

žyma

 

ASMUO, KURIAM REIKIA SOCIALINIŲ PASLAUGŲ

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

Deklaravimo data

 

Telefono Nr.

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas

 

Telefono Nr.

 

 

_____________________________________

(savivaldybės (seniūnijos) pavadinimas)

 

PRAŠYMAS-paraiška SOCIALINĖMS PASLAUGOMS GAUTI

 

201... m. ______________ mėn. ______ d.

 

 

Prašau suteikti šias socialines paslaugas (tai, kas reikalinga, žymėti Q ):

 

Socialinės priežiūros

c  Pagalbos į namus1

c  Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo: institucijoje, namuose (pabraukti) 1

c  Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose1

c  Laikino apnakvindinimo2

 

1 Pildyti prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti (toliau – prašymo-paraiškos) 1  ir 3  priedus.

2 Taikant supaprastintą registraciją, gali būti nurodoma tik asmens  vardas ir pavardė.

 

 

Socialinės globos

c  Dienos socialinės globos (pabraukti) 3: institucijoje, namuose

c  Trumpalaikės socialinės globos (pabraukti) 4: institucijoje, namuose _____________________

(nurodyti trukmę)

c  Ilgalaikės socialinės globos (institucijoje) 5

 

3 Pildyti  prašymo-paraiškos 1 ir 3 priedus.

4 Pildyti   prašymo-paraiškos 1 ir  3 priedus.  

5 Pildyti   prašymo-paraiškos 1, 2  ir 3 priedus. 

Bendrąsias6

_____________________________________________________________________________________ (nurodyti kokias)

_____________________________________________________________________________________

6 Jei asmuo (šeima) nesutinka su savivaldybės nustatytu mokėjimo už bendrąsias paslaugas dydžiu ir pageidauja paslaugas gauti nemokamai, pildyti prašymo-paraiškos 1 ir 3 priedus.

 

PRIDEDAMA (pridedamus dokumentus žymėti Q ):

Dokumento apie deklaruotą gyvenamąją vietą kopija, ____ lapų.

Dokumentų, patvirtinančių turto įsigijimą (pabraukti): pirkimo, pirkimo–pardavimo, dovanojimo sutartys, paveldėjimo dokumentų kopijos, _______ lapų.

Kiti __________________________________________________________ ____ lapų).

 

Pastaba. Duomenys  apie šeimos sudėtį, šeimos narių veiklos pobūdį ir jų socialinę padėtį turi būti pateikiami  užpildant  SP-1 ir SP-2 formas.

 

Poreikio vertinimo metu gali būti reikalaujama pridėti (tai, kas reikalinga, žymėti Q ):

 

1 priedas. Informacija apie asmens  (šeimos)  pajamas

2 priedas. Informacija apie turtą

3 priedas. Deklaracija

 

Prašymą-paraišką pateikė (pabraukti)

 

Pageidaujantis gauti socialines paslaugas

asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių)                     ––––––––––––– ––––––––––––––––––––––––

ar jo globėjas (rūpintojas)                                                     (parašas)                  (vardas, pavardė                   

 

 

Kiti 7  suinteresuoti asmenys, bendruomenės nariai ir kt.

___________________________

(įrašyti)

 

 

 

_______________________________________________________________________________

 

7 Prašome nurodyti priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių ar jo globėjas, rūpintojas) nesikreipė pats.

 

______________________________________________________________________________

 

Bylos Nr._____________

 

 

o   Pateikti visi reikalingi dokumentai.

o   Nepateikti dokumentai:

 

 

Dokumento pavadinimas

Pateikimo

data

Dokumentus priėmusio darbuotojo vardas, pavardė ir parašas

 

 

 

 

Prašymą-paraišką priėmė ir Informacinį lapelį įteikė

 

_________________________

(pareigų pavadinimas)

 

___________________ ___________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

 


Prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti

1 priedas

(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2010 m. liepos 22 d.

įsakymo Nr.A1-367 redakcija)

 

____________________________________________________________________________

(asmens, kuriam reikia socialinių paslaugų, vardas ir pavardė)

 

INFORMACIJA APIE ASMENS (ŠEIMOS) PAJAMOS

 

 

Asmens (šeimos narių) per paskutinius 3 mėn. iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų gautos pajamos arba vieno mėnesio, nuo kurio pradėtos gauti paslaugos (kai jos pasikeitė, palyginti su praėjusiais 3 mėnesiais iki kreipimosi pajamomis), pajamos:

______________________________________________________________________________

(nurodyti mėnesius)

Eil.

Nr.

Pajamų rūšių pavadinimas

 

 

Pajamos, Lt -1

Asmens

Šeimos narių

1 mėn.

2 mėn.

3 mėn.

1 mėn.

2 mėn.

3 mėn.

1.

Su darbo ar tarnybos santykiais susijusios pajamos

 

 

 

 

 

 

2.

Individualios įmonės savininko pajamos, gautos iš šios įmonės apmokestinto pelno

 

 

 

 

 

 

3.

Individualios veiklos pajamos, įskaitant pajamas, gautas verčiantis veikla pagal verslo liudijimą

 

 

 

 

 

 

4.

Pajamos iš žemės ūkio veiklos-2

 

 

 

 

 

 

5.

Išmokos žemės ūkio veiklai

 

 

 

 

 

 

6.

Pensijos, pensijų išmokos bei vietoj pensijų mokamos kompensacijos, rentos -3

 

 

 

 

 

 

7.

Valstybinės šalpos išmokos (išskyrus slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslines kompensacijas, kai teikiamos bendrosios paslaugos, socialinė priežiūra), mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą -3

 

 

 

x

x

x

8.

Motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpa -3

 

 

 

x

x

x

9.

Nedarbo socialinio draudimo išmokos, mokamos pagal Nedarbo socialinio draudimo įstatymą

 

 

 

x

x

x

10.

Palūkanos

 

 

 

x

x

x

11.

Dividendai

 

 

 

x

x

x

12.

Vaiko išlaikymo periodinės išmokos, mokamos pagal Civilinį kodeksą

 

 

 

x

x

x

13.

Turto nuomos pajamos

 

 

 

x

x

x

14.

Netekto darbingumo periodinės kompensacijos, mokamos pagal Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymo ar Žalos atlyginimo dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar susirgimo profesine liga laikinąjį įstatymą

 

 

 

x

x

x

15.

Žalos atlyginimo periodinės išmokos, mokamos pagal Civilinį kodeksą

 

 

 

x

x

x

1 Pateikiamas pajamų dydis, atskaičius gyventojų pajamų mokestį ir valstybinio socialinio draudimo įmokas.

2  Pajamos nurodomos tik esant šios veiklos apskaitos dokumentams.

3  Šių duomenų pareiškėjui pateikti nereikia, naudojami gauti iš išmokas mokančių institucijų ar įstaigų pagal asmens duomenų teikimo sutartis ir savivaldybės turimi duomenys.

 

 

____________________             (parašas)

___________________________

(vardas ir pavardė)

 


Prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti

2 priedas

____________________________________________________________________________

(asmens, kuriam reikia socialinių paslaugų, vardas ir pavardė)

 

INFORMACIJA APIE TURTĄ

 

Informacija apie asmens nuosavybės teise turimą ar per praėjusius 12 mėnesių iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo turėtą turtą. Per šį laikotarpį turtas, turėtas ir pakeistas į kitą turtą, apskaitomas tik vieną kartą.

Pastaba. Asmenys, kurie pagal Gyventojų turto deklaravimo įstatymą privalo deklaruoti savo turtą ir pajamas, pateikia savo turto deklaracijos kopiją ir šio priedo pildyti nereikia.

 

A. Statiniai

 

Statinio paskirtis

Statinio pavadinimas

Adresas

Statybos

metai

Plotas/ tūris

įregistruotas

neįregistruotas

Gyvenamosios paskirties

 

pastatai (įskaitant nebaigtus statyti ir rekonstruojamus)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Negyvenamosios paskirties pastatai (įskaitant nebaigtus statyti ir rekonstruojamus)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba. Tais atvejais, kai asmuo gyvena su šeima  ir šios šeimos (artimųjų  giminaičių) gyvenamoji patalpa, kurioje jie ne mažiau kaip 1 metai yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, yra asmens nuosavybės teise turimas turtas, šios patalpos yra nežymimos ir į asmens turtą neįskaitomos, o nurodomi kartu gyvenantys asmenys.

 

B. Kartu gyvenantys asmenys

Eil. Nr.

Vardas ir pavardė

Giminystės ryšys

Gimimo metai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C. Transporto priemonės ir žemės ūkio technika

Automobilio (motociklo, mopedo ir kt.) arba žemės ūkio technikos pavadinimas)

Markė ir modelis arba markė

Variklio galingumas,

AJ arba kw

Darbinis tūris,

tūkst. cm3

Paga –minimo metai

Vidutinė

rinkos vertė,

Lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

x

x

x

x

 

 

Pastaba: Nesant galimybės nurodyti pateiktus transporto priemonės ir žemės ūkio technikos parametrus,  nurodoma tik jų vidutinė rinkos vertė ir pridedami šio turto įsigijimą patvirtinantys dokumentai (pirkimo, pirkimo–pardavimo, dovanojimo sutartys,  paveldėjimo dokumentų kopijos ir kita).

 

D. Žemė (įskaitant užimtą miško ir vandens telkinių)

Pavadinimas

Adresas

Plotas (arais)

Namų valdos žemės sklypas (išskyrus sklypus, užstatytus statiniais, nurodytais 4 lentelėje)

 

 

 

Ne žemės ūkio  ir ne miškų paskirties žemės sklypai

 

 

Sodininkų bendrijų narių sodų sklypas (išskyrus sklypus, užstatytus statiniais, nurodytais 4 lentelėje)

 

 

 

Žemės ūkio paskirties žemės sklypai, įskaitant įsiterpusius miškus ir vandens telkinius (išskyrus sodininkų bendrijų narių sodų sklypus)

 

 

Miškų ūkio paskirties žemės sklypai ir miškai žemės ūkio paskirties žemės sklypuose

 

 

 

E. Finansinis turtas

Turto rūšis

Turto vertė, Lt

1. Vertybiniai popieriai (akcijos, obligacijos, vekseliai, kiti vertybiniai popieriai), jeigu jų bendra vertė viršija 2000 Lt

 

2. Piniginės lėšos, jeigu jų kiekvienos (2.1, 2.2, 2.3, 2.4 eilutės) suma viršija 2000 Lt:

 

2.1. Turimos bankuose ir kitose kredito įstaigose

 

2.2. Turimos ne bankuose ir ne kitose kredito įstaigose

 

2.3. Gautos (negrąžintos) paskolos

 

2.4. Kitiems asmenims paskolintos (negrąžintos) piniginės lėšos

 

 

 

____________________

(parašas)

___________________________

(vardas ir pavardė)

 

 


Prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti

3 priedas

 

DEKLARACIJA

 

 

Aš, ______________________________________________________________________ ,

(vardas ir pavardė)

 

1) ŽINAU IR SUTINKU:

   kad socialinių paslaugų teikimo tikslais apie mane ir mano šeimos narius bus renkama informacija iš kitų institucijų bei duomenys apie man (mano šeimai) skirtas socialines paslaugas gali būti teikiami kitoms institucijoms, užtikrinant duomenų konfidencialumą teisės aktų nustatyta tvarka;

   teikti socialines paslaugas organizuojančiai institucijai ar šias paslaugas teikiančiai įstaigai informaciją, reikalingą socialinėms paslaugoms gauti ar jų tęstinumui užtikrinti;

   kad savivaldybė gali pareikalauti papildomų dokumentų, patvirtinančių  mano pateiktų duomenų teisingumą;

   kad dėl sąmoningo neteisingos informacijos pateikimo socialinių paslaugų teikimas man (mano šeimai) gali būti nutrauktas arba sustabdytas.

 

2) TVIRTINU, kad pateikta informacija teisinga.

3) ĮSIPAREIGOJU,  kad pranešiu savivaldybei (arba paslaugas teikiančiai įstaigai) apie savo (savo šeimos) pajamų, savo turto pokyčius per socialinių paslaugų gavimo laikotarpį.

 

4) ESU INFORMUOTAS(-A) IR ŽINAU, KAD: (tai, kas reikalinga, pažymėti taip Q ):

 

c   mano (mano šeimos narių) finansinės galimybės neturi įtakos mano (mano šeimos) galimybėms gauti  tas socialines paslaugas, kurias planuoja ir savo teritorijos gyventojams organizuoja savivaldybė ir kurių teikimą finansuoja savivaldybė iš savo biudžeto ar valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams;

 

c   jeigu  mano turto vertinimas bus  atliekamas vėliau, negu pradėta teikti socialinė globa, mokėjimo už socialinę globą dydis bus skaičiuojamas ir už praėjusio laikotarpio suteiktas socialines paslaugas;

 

ilgalaikės socialinės globos man teikimo metu pasikeitus mano turtui, savivaldybės darbuotojai iš naujo įvertins mano finansines galimybės ne vėliau kaip per vienerius metus nuo minėtos informacijos gavimo;

 

c  pasikeitus mano (mano šeimos) pajamoms, mano finansinės galimybės iš naujo bus įvertintos ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo;

 

c  jeigu nesutinku su savivaldybės sprendimu dėl socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir jų skyrimo bei  asmens finansinių galimybių mokėti už šias paslaugas vertinimo galiu apskųsti socialinių darbuotojų išvadas savivaldybės administracijos direktoriui arba Socialinių paslaugų priežiūros departamentui.

 

5) Pateikiu:

 

  asmens, prašančio socialinių paslaugų, dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, laikiną piliečio pažymėjimą (pabraukti);

  socialinį statusą/ veiklos pobūdį patvirtinantį  dokumentą: pensininko, invalidumo, bedarbio, mokinio, studento pažymėjimą  ir kt.  (pabraukti).

 

____________________

(parašas)

___________________________

(vardas ir pavardė)

 

Informacinis lapelis įteikiamas užregistravus prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti

 

 

 

INFORMACINIS LAPELIS

 

____________________________________________

(asmens, kuriam įteikiamas lapelis, vardas, pavardė)

 

Bylos Nr._________

Prašymas-paraiška socialinėms paslaugoms gauti gauta _______________ Nr. __________________

(gavimo data)

 

   Pateikti visi reikalingi dokumentai

   Nepateikti dokumentai:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Prašymą ir dokumentus priėmė

__________________________

______________

________________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)


SP-1 forma patvirtinta Lietuvos Respublikos   

socialinės apsaugos ir darbo ministro

2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183

(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2009 m. gruodžio 30 d. įsakymo Nr. A1-705 redakcija)

 

___________________________________________________________________________

savivaldybės (seniūnijos) pavadinimas

 

ŠEIMOS DUOMENYS SOCIALINEI PARAMAI GAUTI

 

Eil.Nr.

1

Suaugęs šeimos narys

arba

vaikas, kuriam nustatyta

globa (rūpyba)

Šeimos nario statusas

Vyras ar žmona

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruota gyvenamoji vieta

 

Faktinė gyvenamoji vieta

 

Telefono Nr.

 

 

 

Eil.Nr.

2

Suaugęs šeimos narys

Šeimos nario statusas

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruota gyvenamoji vieta

 

Faktinė gyvenamoji vieta

 

 

 

PRIDEDAMA. Duomenys apie vaikus, ______ lapų.

 

 

 

Duomenis pateikęs asmuo               ________________________      ___________________________________________________    (parašas)                                                     (vardas ir pavardė)

Kito iš sugyventinių          ________________________                    ___________________________________________________

(parašas                                      (vardas ir pavardė)

 

____________________

(data)


Šeimos duomenys socialinei paramai gauti SP-1 formos priedas

DUOMENYS APIE VAIKUS

Eil. Nr.

____

 

c Vaikas                                 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas

 

 

Eil. Nr.

____

 

c Vaikas                                 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas

 

 

Eil. Nr.

____

 

c Vaikas                                 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas

 

 

Eil. Nr.

____

 

c Vaikas                                 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas

 

 

Eil. Nr.

 

c Vaikas                                

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas

 

SP-2 forma patvirtinta Lietuvos Respublikos

socialinės apsaugos ir darbo ministro

 

2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183

 

(socialinės apsaugos ir darbo ministro

 

2007 m. rugsėjo 21 d. įsakymo Nr. A1-252 redakcija)

 

_____________________________________________________

 

(asmens, pildančio anketą, vardas ir pavardė)

 

 

DUOMENYS APIE ASMENS IR JO ŠEIMOS NARIŲ VEIKLOS POBŪDĮ IR SOCIALINĘ PADĖTĮ 

_________________

(data)

Asmens eilės Nr. iš anketos SP-1 arba asmens vardas ir pavardė

Veiklos pobūdis (nurodomas Nr. iš žemiau pateiktos lentelės)

Socialinė grupė (nurodomas Nr. iš žemiau pateiktos lentelės)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veiklos pobūdis

Dirbantis

01

Auginantis vaikus namuose

02

Moksleivis (studentas)

03

Slaugantis kitą asmenį

04

Nedirbantis, iš jų :

 

-darbingas, įsiregistravęs darbo biržoje

05

-darbingas ir neįsiregistravęs darbo biržoje

06

-valstybės išlaikomas asmuo (privalomojoje karo tarnyboje, įkalinimo vietoje)

07

-kitos priežastys

08

Socialinė grupė

Asmuo su negalia:

Vaikas, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo lygis

11

Vaikas, kuriam nustatytas vidutinis neįgalumo lygis

12

Vaikas, kuriam nustatytas lengvas neįgalumo lygis

13

Darbingo amžiaus asmuo, pripažintas nedarbingu (0–25 proc.)

14

Darbingo amžiaus asmuo, pripažintas iš dalies darbingu (30–40 proc.)

15

Darbingo amžiaus asmuo, pripažintas iš dalies darbingu (45–55 proc.)

16

Senatvės pensinio amžiaus asmuo, kuriam nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis

17

Senatvės pensinio amžiaus asmuo, kuriam nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis

18

Senatvės pensinio amžiaus asmuo, kuriam nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis

19

Senatvės pensinio amžiaus asmuo, kuriam nenustatytas specialiųjų poreikių lygis

20

Vaikas (asmuo iki 18 m. amžiaus):

Gyvenantis socialinės rizikos šeimoje

21

Netekęs vieno ar abiejų tėvų

22

Globojamas (rūpinamas):

 

- įsteigta laikinoji globa (rūpyba)

23

- nustatyta nuolatinė globa (rūpyba)

24

Užsienio valstybėje be tėvų ar kitų teisėtų įstatyminių atstovų paliktas vaikas

25

Socialinės rizikos vaikas:

 

- turintis emocinių, elgesio sutrikimų, nelankantis mokyklos ar turintis elgesio problemų mokykloje

26

- elgetaujantis, valkataujantis

27

- patyręs psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą

28

- piktnaudžiaujantis alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis

29

- priklausomas nuo azartinių lošimų

30

- įsitraukęs (linkęs įsitraukti) į nusikalstamą veiklą

31

turintis kitų socialinių problemų

32

Socialinės rizikos asmuo:

- elgetaujantis, valkataujantis

33

- patyręs psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą

34

- piktnaudžiaujantis alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis

35

- priklausomas nuo azartinių lošimų

36

- įsitraukęs (linkęs įsitraukti) į nusikalstamą veiklą (nuteistieji, grįžę iš įkalinimo įstaigų )

37

- turintis kitų socialinių problemų

38

 

 

(parašas)                                                                               (vardas ir pavardė)


Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio

nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo

1 priedas

Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2007 m. kovo 13 d. įsakymo

Nr. A1-67 (nuo 2007 m. kovo 18 d.) (Žin.,

2007 Nr. 32-1162) redakcija

 

(Asmens (šeimos) socialinių paslaugų vertinimo forma)

___________________________________________________________

(įstaigos, nustatančios socialinių paslaugų poreikį, pavadinimas)

 

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO VERTINIMAS

 

________________________ Nr. __________

 

(data)

 

I.    BENDRIEJI DUOMENYS APIE ASMENĮ (ŠEIMĄ)

 

1. Asmuo, kuriam reikia socialinių paslaugų (šeimai atstovaujantis vienas iš suaugusių šeimos narių)

 

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gyvenamosios vietos adresas

 

 

Telefono Nr.

 

 

 

Pateiktas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas:

 

£  Lietuvos Respublikos piliečio pasas

£  Lietuvos Respublikos pasas

£  Asmens tapatybės kortelė

£  Leidimas laikinai gyventi Lietuvoje (ne ES valstybių narių piliečiams)

£  Gimimo liudijimas

 

2. Kiti duomenys apie šeimos sudėtį, šeimos narių veiklos pobūdį ir jų socialinę padėtį pateikiami užpildant SP-1, SP-2, SP-8 formas.

 

II. SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIS

 

3. Asmens (šeimos) per paskutinius 12 mėnesių gautos ar gaunamos socialinės paslaugos (nurodyti gautų paslaugų pavadinimą, jų teikimo pradžią, trukmę)

____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

4. Asmens (šeimos) socialinis savarankiškumas (įgūdžiai, gebėjimai, bendravimas)1   (pažymėti reikiamą langelį x)

 

Eil. Nr.

Ar asmuo (šeima):

Taip

Iš dalies

Ne

4.1.

geba tvarkytis buityje

 

 

 

4.2.

pozityviai bendrauja šeimoje, su kaimynais, bendruomenėje

 

 

 

4.3.

geba atlikti asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime reikalingas funkcijas

 

 

 

4.4.

tinkamai rūpinasi nepilnamečiais šeimos nariais

 

 

 

4.5.

turi problemų dėl gyvenamojo būsto

 

 

 

4.6.

turi problemų dėl smurto ar prievartos šeimoje

 

 

 

4.7.

turi kitų socialinių problemų

 

 

 

 

5. Ar šeimos nariai rūpinasi vienas kitu?

 

£  Taip £  Ne

 

6. Asmens (šeimos) motyvacija spręsti savo problemas

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

7. Kokios socialinės pagalbos prašo asmuo ar kartu gyvenanti šeima (vienas iš suaugusių šeimos narių) arba ją siūlo teikti kiti suinteresuoti asmenys

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

III. IŠVADOS IR REKOMENDACIJOS

 

8. Motyvuotos išvados apie asmens (šeimos) socialinę riziką, galimybes gyventi savarankiškai, palaikyti ryšius su visuomene

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

 

 

9. Informacija apie kitų specialistų (įstaigų, organizacijų) pateiktas išvadas

 

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

10. Rekomenduojama:

 

10.1. Teikti socialines paslaugas asmeniui (šeimai)  (pažymėti reikiamą langelį x)

 

Eil. Nr.

Socialinių paslaugų pavadinimas

Asmeniui

Šeimai2

Rekomenduojamas socialinių paslaugų teikėjas

1.

Bendrąsias

 

 

 

2.

Socialinės priežiūros

 

 

 

2.1.

Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo

 

 

 

2.2.

Laikino apnakvindinimo

 

 

 

2.3.

Pagalbos į namus 

 

 

 

2.4.

Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose

 

 

 

2.5.

Pagalbos pinigais

 

 

 

3.

Kitas socialines paslaugas (įrašykite)

 

 

 

 

£  10.2. Socialinių paslaugų neteikti  (nurodyti priežastis)

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

 

£  10.3. Atlikti socialinės globos poreikio vertinimą  (nurodyti motyvą)

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

 

11. Kita informacija (pastabos, pastebėjimai)

 

______________________________________________________________________________

 

Socialinių paslaugų gavėjui, teikiant asmeniui (šeimai) socialines paslaugas, atstovaujančio asmens ryšys su asmeniu (šeima) _____________________________________________________________________________

 

Vardas ir pavardė ______________________________________________________________

Gyvenamosios vietos adresas, tel. Nr. ______________________________________________

 

Socialinis darbuotojas                      (parašas)                                 (vardas ir pavardė)

 


Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos

2 priedas

(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. liepos 18 d. įsakymo Nr. A1-200 redakcija)

 

______________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

SUAUGUSIO ASMENS SU NEGALIA SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO VERTINIMAS

________________________ Nr. __________

 

(data)

 

I . SOCIALINIO SAVARANKIŠKUMO VERTINIMO KRITERIJAI

 

1. Asmens bendruomeniniai ryšiai

Eil. Nr.

 

Balai

1.1.

Dalyvauja bendruomeninėje (visuomeninėje) veikloje (domisi kultūriniu visuomeniniu gyvenimu)

5

1.2.

Domisi visuomeniniu gyvenimu, nori dalyvauti bendruomenės veikloje. Gali lankytis bendruomeniniame centre ar kitose visuomeninėse įstaigose tik kitų padedamas

0

1.3.

Nesidomi bendruomeniniu (visuomeniniu) gyvenimu. Nenori ir (ar) negali dalyvauti bendruomeninėje veikloje

-5

 

2. Asmens bendravimas, komunikabilumas

Eil. Nr.

 

Balai

2.1.

Darniai sugyvena su sutuoktiniu, vaikais (jei turi) ir kitais artimaisiais giminaičiais. Sutaria ir bendrauja su kaimynais. Pats gali lengvai užmegzti kontaktą ir bendrauti su kitais asmenimis

5

2.2.

Nori bendrauti su aplinkiniais, tačiau sunkiai sekasi užmegzti kontaktą arba nėra galimybių bendrauti dėl negalios. Jaučiasi vienišas

0

2.3.

Uždaras, nebendraujantis asmuo. Dažnai konfliktuoja su šeimos nariais ir kitais artimais giminaičiais, kaimynais ar kitais asmenimis

-5

2.4.

Asmuo bendraujantis, komunikabilus, tačiau negalima numatyti bendravimo pasekmių dėl asmens proto ar psichikos, elgesio ar emocijų sutrikimų

-10

 

3. Laisvalaikio praleidimas

Eil. Nr.

 

Balai

3.1.

Aktyviai leidžia laisvalaikį namuose ar už jų ribų (lanko artimuosius, draugus, teatrus, maldos namus, užsiima mėgstama veikla namuose)

5

3.2.

Daugiau laiko praleidžia namuose, žiūrėdamas televizorių, klausydamas radijo, skaitydamas knygas, kartais užsiimdamas kita mėgstama veikla

0

3.3.

Leidžia laiką namuose, niekuo nesidomėdamas ir nieko neveikdamas arba negalėdamas aktyviai leisti laisvalaikį

-5

 

 

 

4. Asmens gyvenamasis būstas ir gyvenamoji aplinka

Eil. Nr.

 

Balai

4.1.

Būstas ir (ar) aplinka pritaikyti asmens specialiesiems poreikiams

5

4.2.

Būstas ir (ar) aplinka iš dalies pritaikyti asmens specialiesiems poreikiams

0

4.3.

Būstas ir (ar) aplinka nepritaikyti asmens specialiesiems poreikiams

-5

 

5. Kokiais reikalais pagal galimybes išeina iš namų

Eil. Nr.

 

Gali pats, kai prireikia

Gali tik kitų padedamas

Visiškai negali

5.1.

Dirbti

1

0

-1

5.2.

Apsipirkti parduotuvėje

1

0

-1

5.3.

Apsilankyti dienos, bendruomenės centre

1

0

-1

5.4.

Nueiti pas gydytoją, socialinį darbuotoją

1

0

-1

5.5.

Sumokėti mokesčius

1

0

-1

5.6.

Aplankyti artimus giminaičius, draugus

1

0

-1

 

6.    Asmens dalyvavimas darbo rinkoje

Eil. Nr.

 

Balai

6.1.

Turi darbą, į kurį gali savarankiškai nuvykti ir parvykti

5

6.2.

Gali dirbti bei nuvykti į darbą ir parvykti iš jo tik kitiems padedant

0

6.3.

Negali dirbti

-5

 

7. Asmens šeima (pažymėti kartu gyvenančius asmenis):

sutuoktinis

vaikai

tėvai

vaikaičiai

broliai, seserys

kiti (parašyti)___________________________________

 

8. Kaip dažnai palaiko ryšius

Eil.Nr.

 

Kas dieną

Kas savaitę

Kas mėnesį

Rečiau nei kas mėnesį

Visiškai nepalaiko

8.1.

Su vaikais, tėvais

2

1

0

-1

-2

8.2.

Su kitais artimaisiais

2

1

0

-1

-2

8.3.

Su draugais, kaimynais

2

1

0

-1

-2

 

9. Ar asmuo yra veiksnus (neveiksnumas nustatomas Civilinio kodekso nustatyta tvarka) (reikiamą pažymėti):

taip

ribotai veiksnus

ne

 

10. Jei asmuo neveiksnus ar ribotai veiksnus, nurodyti globėją (rūpintoją)

Vardas

Pavardė

Adresas

Telefonas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Jei asmuo yra veiksnus, nurodyti šeimos narį, kuris rūpinasi asmeniu

Vardas

Pavardė

Adresas

Telefonas

 

 

 

 

 

 

12. Šeimos pagalba asmeniui

Eil. Nr.

 

Prireikus pagalbos arba pagalba nereikalinga

Kartais

Visiškai nepadeda

arba nėra artimųjų

12.1.

Padeda nuvykti į darbą ir grįžti atgal iš darbo

1

0

-1

12.2.

Padeda pirkti maisto produktus, buities prekes

1

0

-1

12.3.

Padeda tvarkytis namuose (sutvarko namus), skalbti ir atlikti kitus buitinius darbus

1

0

-1

12.4.

Padeda ruošti, gaminti maistą

1

0

-1

12.5.

Padeda maudytis

1

0

-1

12.6.

Padeda tvarkyti asmens finansinius reikalus

1

0

-1

12.7.

Padeda tenkinti dvasinius, kultūrinius poreikius

1

0

-1

 

13. Draugų, kaimynų pagalba asmeniui

Eil. Nr.

 

Prireikus pagalbos arba pagalba nereikalinga

Kartais

Visiškai nepadeda

13.1

Padeda nuvykti į darbą ir grįžti atgal iš darbo

1

0

-1

13.2.

Padeda pirkti maisto produktus, buities prekes

1

0

-1

13.3.

Padeda tvarkytis namuose (sutvarko namus), skalbti ir atlikti kitus buitinius darbus

1

0

-1

13.4.

Padeda ruošti, gaminti maistą

1

0

-1

13.5.

Padeda maudytis

1

0

-1

13.6.

Padeda tvarkyti asmens finansinius reikalus

1

0

-1

13.7.

Padeda tenkinti dvasinius, kultūrinius poreikius

1

0

-1

 

14. Pagalbos priėmimas

Eil. Nr.

 

Balai

14.1.

Mielai priima pagalbą iš artimųjų, draugų, kaimynų

5

14.2.

Jaučiasi nepatogiai, jei reikia kreiptis ir priimti pagalbą iš artimųjų (nenoriai priima pagalbą arba nelabai supranta pagalbos esmę)

0

14.3.

Atsisako pagalbos iš artimųjų, draugų, kaimynų bei darbuotojų, teikiančių socialines paslaugas, arba nesuvokia siūlomos pagalbos esmės

-5

 

15. Šeimos galimybės teikti pagalbą

Eil. Nr.

 

Balai

15.1.

Šeima gali rūpintis asmeniu

2

15.2.

Šeima gali rūpintis asmeniu tik ribotą laiką (vakarais ir nakties metu, kelias valandas per dieną, tam tikrom savaitės dienomis arba savaitgaliais ir pan.)

0

15.3.

Šeima negali rūpintis asmeniu (dėl šeimos veiklos, ekonominės padėties, fizinio bei dvasinio pervargimo ir išsekimo) arba artimų giminaičių nėra

-5

 

16. Asmens užimtumo motyvacija ir dalyvavimo galimybės

Eil. Nr.

 

Balai

16.1.

Nori ir gali dalyvauti įvairioje užimtumo (darbinėje) veikloje. Aktyviai dalyvauja įvairiuose organizuojamuose renginiuose, užimtumo veikloje

5

16.2.

Vangiai dalyvauja užimtumo veikloje ir įvairiuose renginiuose arba nori dalyvauti, tačiau asmens galimybės dėl fizinės, protinės ar psichinės negalios yra ribotos

0

16.3.

Visiškai nenori ir nedalyvauja užimtumo veikloje ir renginiuose arba nori dalyvauti, tačiau dėl fizinės, protinės ar psichinės negalios to daryti savarankiškai (be kitų asmenų pagalbos) negali

-5

 

Balų suma _____________________

Socialinis savarankiškumas:

nuo 63 iki 25 balų – savarankiškas;

nuo 25 iki -20 balų – iš dalies savarankiškas;

nuo -20 iki -71-balo – nesavarankiškas.

 

II. FIZINIO SAVARANKIŠKUMO VERTINIMO KRITERIJAI

 

17. Asmeninė priežiūra (savipriežiūra)

Eil. Nr.

 

Balai

17.1.

Gali pats pasirūpinti asmenine higiena (nusiprausti, išsimaudyti, prižiūrėti savo kūno dalis), apsirengti. Savarankiškai susitvarko tualete

5

17.2.

Gali pats nusiprausti, bet išsimaudyti pats negali, sunku atlikti kai kuriuos rengimosi veiksmus. Gali pats nueiti į tualetą, bet po to visiškai susitvarkyti negali

2

17.3.

Gali pasirūpinti tik viršutinės kūno dalies higiena ir atlikti tik kai kuriuos rengimosi veiksmus. Savarankiškai tualete nesusitvarko

0

17.4.

Visiškai negali savarankiškai pasirūpinti asmenine higiena. Negali nei nusirengti, nei apsirengti. Tuštinasi ir šlapinasi, naudodamasis specialiosiomis priemonėmis

-5

 

18. Kūno funkcijų ir kūno struktūros sutrikimai

Eil. Nr.

 

Balai

18.1.

Nėra didelių judėjimo, regos, klausos ar kalbos, psichomotorinės kontrolės funkcijų sutrikimų (gali laisvai judėti savo būste ir už jo ribų, valdyti kūno judesius, mato, girdi, gali bendrauti be techninių pagalbos priemonių arba su jomis).

5

18.2.

Kūno struktūros ir kūno funkcijų sutrikimai kompensuojami techninės pagalbos priemonėmis

2

18.3.

Kūno struktūros ir kūno funkcijų sutrikimai nevisiškai kompensuojami techninės pagalbos priemonėmis (sunkiai juda, valdo kūno judesius, silpnai mato ar girdi net su techninės pagalbos priemonėmis, sutrikęs kalbos suvokimas ir kalba)

0

18.4.

Dideli judėjimo, regos, klausos ar kalbos, psichomotorinės kontrolės funkcijų sutrikimai (sunkiai arba visai negali judėti, dėl psichikos ar proto negalios negali savarankiškai pasinaudoti savo kūno sugebėjimais, beveik arba visiškai nemato, negirdi ar nekalba) nekompensuojami techninės pagalbos priemonėmis

-5

 

19. Maitinimasis (valgymas, gėrimas)

Eil. Nr.

 

Balai

19.1.

Savarankiškai gali pasigaminti maistą ir pavalgyti

5

19.2.

Gali pasigaminti kai kuriuos lengvesnius patiekalus, pasišildyti pagamintą maistą ir pavalgyti

2

19.3.

Negali pasigaminti, bet gali pavalgyti patiektą maistą

0

19.4.

Negali nei valgyti, nei gerti be kitų pagalbos

-5

 

20. Namų ruoša (namų ūkio veikla)

Eil. Nr.

 

Balai

20.1.

Gali atlikti visus namų ruošos darbus (skalbti, valyti būstą, išsilyginti skalbinius ir pan.) arba pasirūpinti, kad tai būtų atlikta

5

20.2.

Gali atlikti lengvus namų ruošos darbus (išsiplauti indus, pasikloti lovą, išsiskalbti smulkius skalbinius ir pan.). Sudėtinga susiplanuoti darbus

2

20.3.

Reikalinga pagalba atliekant visus namų ruošos darbus. Mažai ką gali pasidaryti pats

0

20.4.

Negali ar neturi paskatos atlikti namų ruošos darbų

-5

 

21. Asmens finansiniai sugebėjimai

Eil. Nr.

 

Balai

21.1.

Savarankiškai tvarko visus finansinius reikalus (užpildo reikiamus dokumentus, apmoka sąskaitas, sumoka mokesčius, nueina į banką, paštą)

5

21.2.

Savarankiškai gali tvarkytis su pinigais, tačiau reikalinga pagalba atliekant mokėjimus, užpildant dokumentus, sąskaitas

0

21.3.

Nepajėgia tvarkyti finansinių reikalų, nesuvokia pinigų vertės

-5

 

22. Asmens pažinimo funkcijos, suvokimas, emocijos, elgesys

Eil. Nr.

 

Balai

22.1.

Asmens orientacijos (aplinkoje, laike, pažįstant kitus ir save), pažinimo ir atminties (naujos informacijos įsisavinimas, išlaikymas ir atkūrimas), dėmesio, suvokimo (garsų, vaizdų, objektų ir erdvės atpažinimas), kalbos suvokimo ir raiškos, emocijų (jausmų adekvatumas ir reguliavimas) ir elgesio (reakcija į situacijas) sutrikimai nenustatyti

5

22.2.

 

Yra kai kurių nedidelių toliau išvardytų sutrikimų: ne visada prisimena artimuosius ar gali pateikti informaciją apie save, ne visuomet orientuojasi aplinkoje; sunkiai priima, įsisavina naują informaciją, nesugeba išlaikyti informacijos ir dėmesio; ribotas aplinkos, tikrovės, situacijos ar kalbos suvokimas; sunkiai išreiškia save ir savo norus; neadekvačiai reiškia savo emocijas ir reaguoja į situacijas (nuotaikų kaita, neprognozuojamas elgesys) ir pan.

0

22.3.

Yra kai kurių didelių toliau išvardytų sutrikimų: neatpažįsta artimųjų, nežino pagrindinių duomenų apie save, nesiorientuoja aplinkoje ir laike; nesugeba įsisavinti naujos informacijos, jos išlaikyti ir sutelkti dėmesio; nesuvokia savo poreikių, tikrovės (pasitaiko haliucinacijų); sutrikusi kalbos ir emocinė raiška, nekontroliuoja savo emocijų ir elgesio (nuo agresijos iki visiškos apatijos); neįvertina savo galimybių (neadekvačiai savarankiškas arba visai nepasitikintis savimi) ir pan.

-10

 

23. Asmens veiklos galimybės ir pagalbos poreikis

Eil. Nr.

 

Balai

23.1.

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse (buityje, asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime, darbinėje veikloje, ugdantis) dėl sveikatos būklės yra nežymiai ribotos, pagalba beveik nereikalinga, specialiųjų poreikių apimtis yra nedidelė arba vidutinė (teisės aktų nustatyta tvarka specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar nuolatinės slaugos poreikis nenustatytas)

5

23.2.

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse dėl sveikatos būklės yra vidutiniškai ar žymiai ribotos, pagalba reikalinga, specialiųjų poreikių apimtis yra vidutinė arba didelė ir dėl to teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis

0

23.3.

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse dėl sveikatos būklės yra visiškai ribotos, be kitų pagalbos negali atlikti beveik nieko, specialiųjų poreikių apimtis yra didelė ir dėl to teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis

-10

 

Balų suma ______________

Fizinis savarankiškumas:

nuo 35 iki 15 balų savarankiškas;

nuo 15 iki -15 balų  iš dalies savarankiškas;

nuo -15 iki -45 balų  nesavarankiškas.

III. IŠVADOS

24. Asmens nesavarankiškumo lygiai:

24.1. Dalinis nesavarankiškumas, kai asmeniui nustatyta:

24.1.1. fizinis savarankiškumas (nuo 35 iki 15 balų) ir socialinis nesavarankiškumas (nuo -20 iki -71 balo);

24.1.2. fizinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -45 balų) ir socialinis savarankiškumas (nuo 63 iki 25 balų);

24.1.3. fizinis dalinis savarankiškumas (nuo 15 iki -15 balų) ir socialinis dalinis savarankiškumas (nuo 25 iki -20 balų);

24.1.4. fizinis dalinis savarankiškumas (nuo 15 iki -15 balų) ir socialinis nesavarankiškumas (nuo -20 iki -71 balo);

24.1.5. fizinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -45 balų) ir socialinis dalinis savarankiškumas (nuo 25 iki -20 balų).

24.2. Visiškas nesavarankiškumas, kai asmeniui nustatytas fizinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -45 balų) ir socialinis nesavarankiškumas (nuo -20 iki -71 balo).

25. Asmuo su sunkia negalia – tai asmuo, kuris teisės aktų nustatyta tvarka yra pripažintas nedarbingu, kurio socialinis savarankiškumas įvertintas nuo -20 iki -71 balo, fizinis savarankiškumas įvertintas nuo -15 iki -45 balų ir kuris pagal šio priedo 23 punkto kriterijus įvertintas -10 balų.

26. Rekomenduojamos socialinės paslaugos, atsižvelgiant į socialinį ir fizinį savarankiškumą (reikiamą punktą pažymėti):

Socialinis savarankiškumas

Fizinis savarankiškumas

Savarankiškas

(nuo 35 iki 15 balų)

Iš dalies savarankiškas

(nuo 15 iki -15 balų)

Nesavarankiškas

(nuo -15 iki -45 balų)

Savarankiškas

(nuo 63 iki 25 balų)

 

 

Gali būti teikiamos bendrosios socialinės paslaugos.

 

1. Bendrosios socialinės paslaugos (laisvalaikio užimtumas bendruomeninėse įstaigose).

2. Socialinė priežiūra asmens namuose

 

 

1. Socialinė priežiūra asmens namuose.

2. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose.

3. Dienos socialinė globa asmens namuose.

4. Dienos socialinė globa institucijoje.

5. Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose.

6. Trumpalaikė socialinė globa institucijoje

Iš dalies savarankiškas

(nuo 25 iki -20 balų)

 

1. Bendrosios socialinės paslaugos (laisvalaikio užimtumas bendruomeninėse įstaigose).

2. Socialinė priežiūra asmens namuose

 

1. Bendrosios socialinės paslaugos (laisvalaikio užimtumas bendruomeninėse įstaigose).

2. Socialinė priežiūra asmens namuose.

3. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose.

4. Dienos socialinė globa asmens namuose.

5. Dienos socialinė globa institucijoje

1. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose.

2. Dienos socialinė globa asmens namuose.

3. Dienos socialinė globa institucijoje.

4. Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose.

5. Trumpalaikė socialinė globa institucijoje.

6. Ilgalaikė socialinė globa institucijoje

Nesavarankiškas

(nuo -20 iki -71 balo)

 

1. Bendrosios socialinės paslaugos (laisvalaikio užimtumas bendruomeninėse įstaigose).

2. Socialinė priežiūra asmens namuose.

3. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose

1. Socialinė priežiūra asmens namuose.

2. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose.

3. Dienos socialinė globa asmens namuose.

4. Dienos socialinė globa institucijoje.

5. Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose.

6. Trumpalaikė socialinė globa institucijoje.

7. Ilgalaikė socialinė globa institucijoje

1. Dienos socialinė globa asmens namuose.

2. Dienos socialinė globa institucijoje.

3. Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose.

4. Trumpalaikė socialinė globa institucijoje.

5. Ilgalaikė socialinė globa institucijoje

Pastaba. Jei asmuo gyvena su šeima ir įvertinus asmens savarankiškumą, siūloma jam teikti socialinę priežiūrą ar dienos socialinę globą, pagal galimybes reikia teikti bendrąsias socialines paslaugas kartu gyvenančiai ir asmenį namuose prižiūrinčiai šeimai.

27. Socialinio darbuotojo išvada

Siūloma asmeniui teikti socialinę paslaugą

Alternatyvios paslaugos (nurodoma alternatyva, kuri geriausiai atitiktų asmens poreikius)

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28. Pridedamos specialistų išvados ir (ar) dokumentai (pvz., Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sveikatos priežiūros ir kt.):

1. _____________________________________________________________

2. _____________________________________________________________

3. _____________________________________________________________

29. Siūloma teikti bendrąsias socialines paslaugas asmens šeimai (reikiamą pažymėti):

£  informavimo

£  konsultavimo

£  tarpininkavimo

£  kitų bendrųjų socialinių paslaugų (nurodykite) ________________________

30. Socialinių paslaugų gavėjui, teikiant socialines paslaugas, atstovaus:

Vardas _______________________________

Pavardė _______________________________

Kontaktiniai duomenys kontaktams __________________________________________

Paslaugos gavėjo kontaktiniai duomenys (adresas, tel. Nr.) _______________________

______________________________________________________________________

 

Socialinis darbuotojas               _____________                 ______________________

(parašas)                                (vardas ir pavardė)

 


Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio

asmens su negalia socialinės globos

poreikio nustatymo metodikos

1 priedas

(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos

ir darbo ministro 2007 m. liepos 18 d.

įsakymo Nr. A1-200 redakcija)

 

________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

SENYVO AMŽIAUS ASMENS SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO VERTINIMAS

________________________ Nr. __________

 

(data)

 

I. SOCIALINIO SAVARANKIŠKUMO VERTINIMO KRITERIJAI

 

1. Asmens bendruomeniniai ryšiai

Eil. Nr.

 

Balai

1.1.

Dalyvauja bendruomeninėje (visuomeninėje) veikloje (lanko maldos namus, biblioteką ir kt.), domisi visuomeniniu gyvenimu

5

1.2.

Domisi visuomeniniu gyvenimu, nori dalyvauti bendruomenės veikloje. Gali lankytis įvairiose visuomeninėse įstaigose už namų ribų  tik kitiems padedant

0

1.3.

Nesidomi bendruomeniniu (visuomeniniu) gyvenimu. Nenori ir (ar) negali dalyvauti bendruomeninėje veikloje

-5

 

2. Asmens bendravimas, komunikabilumas

Eil. Nr.

 

Balai

2.1.

Darniai sugyvena su sutuoktiniu, vaikais (jei turi) ir kitais artimaisiais giminaičiais. Sutaria ir bendrauja su kaimynais. Pats gali lengvai užmegzti kontaktą ir bendrauti su kitais asmenimis

5

2.2.

Nori bendrauti su aplinkiniais, tačiau sunkiai sekasi užmegzti kontaktą arba nėra galimybių bendrauti dėl negalios. Jaučiasi vienišas

0

2.3.

Uždaras, nebendraujantis asmuo. Dažnai konfliktuoja su šeimos nariais ir kitais artimais giminaičiais, kaimynais ar kitais asmenimis

-5

2.4.

Asmuo bendraujantis, komunikabilus, tačiau negalima numatyti bendravimo pasekmių dėl asmens proto ar psichikos, elgesio ar emocijų sutrikimų

-10

 

3. Laisvalaikio praleidimas

Eil. Nr.

 

Balai

3.1.

Aktyviai leidžia laisvalaikį namuose ar už jų ribų (lanko artimuosius, draugus, teatrus, maldos namus, užsiima mėgstama veikla namuose)

5

3.2.

Daugiau laiko praleidžia namuose, žiūrėdamas televizorių, klausydamas radijo, skaitydamas knygas, kartais užsiimdamas kita mėgstama veikla

0

3.3.

Leidžia laiką namuose, niekuo nesidomėdamas ir nieko neveikdamas arba negalėdamas aktyviai leisti laisvalaikio

-5

 

 

4. Gyvenamojo būsto ir aplinkos pritaikymas asmens poreikiams

Eil. Nr.

 

Balai

4.1.

Būstas ir (ar) aplinka pritaikyti asmens specialiesiems poreikiams

5

4.2.

Būstas ir (ar) aplinka iš dalies pritaikyti asmens specialiesiems poreikiams

0

4.3.

Būstas ir (ar) aplinka visai nepritaikyti asmens specialiesiems poreikiams

-5

 

5. Kokiais reikalais gali išeiti iš namų

Eil. Nr.

 

Gali pats, kai prireikia

Gali tik kitų padedamas

Visiškai negali

5.1.

Apsipirkti

1

0

-1

5.2.

Apsilankyti dienos, bendruomenės centre

1

0

-1

5.3.

Nueiti pas gydytoją, socialinį darbuotoją

1

0

-1

5.4.

Sumokėti mokesčius

1

0

-1

5.5.

Aplankyti artimuosius, giminaičius, draugus

1

0

-1

 

6. Asmens šeima (pažymėti kartu gyvenančius asmenis):

vaikai

sutuoktinis

tėvai

vaikaičiai

broliai, seserys

kiti (parašyti)___________________________________

 

7. Kaip dažnai palaiko ryšius

Eil. Nr.

 

Kas dieną

Kas savaitę

Kas mėnesį

Rečiau nei kas mėnesį

Visiškai nepalaiko

7.1.

Su vaikais

2

1

0

-1

-2

7.2.

Su anūkais

2

1

0

-1

-2

7.3.

Su kitais artimais giminaičiais

2

1

0

-1

-2

7.4.

Su draugais, kaimynais ir kt.

2

1

0

-1

-2

 

8. Ar asmuo yra veiksnus (neveiksnumas nustatomas Civilinio kodekso nustatyta tvarka) (reikiamą pažymėti):

taip

ribotai veiksnus

ne

 

9. Jei asmuo neveiksnus ar ribotai veiksnus, nurodyti globėją (rūpintoją)

Vardas

Pavardė

Adresas

Telefonas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Jei asmuo yra veiksnus, nurodyti šeimos narį, kuris rūpinasi senyvo amžiaus asmeniu

Vardas

Pavardė

Adresas

Telefonas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Šeimos pagalba asmeniui

Eil. Nr.

 

Prireikus pagalbos arba asmeniui pagalba nereikalinga

Kartais

Visiškai nepadeda

arba nėra artimųjų

11.1.

Padeda pirkti maisto produktus, buities prekes

1

0

-1

11.2.

Padeda tvarkytis namuose (sutvarko namus), skalbti ir atlikti kitus buitinius darbus

1

0

-1

11.3.

Padeda ruošti, gaminti maistą

1

0

-1

11.4.

Padeda maudytis

1

0

-1

11.5.

Padeda tvarkyti finansinius reikalus

1

0

-1

11.6.

Padeda tenkinti dvasinius, kultūrinius poreikius

1

0

-1

 

12. Kitų asmenų (kaimynų, draugų ir kt.) pagalba

Eil. Nr.

 

Prireikus pagalbos arba pagalba nereikalinga

Kartais

Visiškai nepadeda

12.1.

Padeda pirkti maisto produktus, buities prekes

1

0

-1

12.2.

Padeda tvarkytis namuose (sutvarko namus), skalbti ir atlikti kitus buitinius darbus

1

0

-1

12.3.

Padeda ruošti, gaminti maistą

1

0

-1

12.4.

Padeda maudytis

1

0

-1

12.5.

Padeda tvarkyti finansinius reikalus

1

0

-1

12.6.

Padeda tenkinti dvasinius, kultūrinius poreikius

1

0

-1

 

13. Pagalbos priėmimas

Eil. Nr.

 

Balai

13.1.

Mielai priima pagalbą iš artimųjų, draugų, kaimynų

5

13.2.

Jaučiasi nepatogiai, jei reikia kreiptis ir priimti pagalbą iš artimųjų (nenoriai priima pagalbą arba nelabai supranta pagalbos esmę). Priima pagalbą tik iš profesionalių darbuotojų, teikiančių socialines paslaugas

0

13.3.

Atsisako pagalbos iš artimųjų, draugų, kaimynų bei darbuotojų, teikiančių socialines paslaugas, arba visiškai nesuvokia siūlomos pagalbos esmės

-5

 

14. Šeimos galimybės teikti pagalbą

Eil.Nr.

 

Balai

14.1

Šeima gali rūpintis asmeniu

2

14.2.

Šeima gali rūpintis asmeniu tik ribotą laiką (vakarais ir nakties metu, kelias valandas per dieną, tam tikromis savaitės dienomis arba savaitgaliais ir pan.)

0

14.3.

Šeima negali rūpintis asmeniu (dėl šeimos veiklos, ekonominės padėties, fizinio bei dvasinio pervargimo ir išsekimo) arba artimų giminaičių nėra

-5

 

Balų suma _____________________

Socialinis savarankiškumas:

nuo 52 iki 25 balų –  savarankiškas;

nuo 25 iki -15  balų – iš dalies savarankiškas;

nuo -15 iki -60 balų – nesavarankiškas.

 

IV. FIZINIO SAVARANKIŠKUMO VERTINIMO KRITERIJAI

 

15. Asmeninė priežiūra (savipriežiūra)

Eil. Nr.

 

Balai

15.1.

Gali pats pasirūpinti asmenine higiena (nusiprausti, išsimaudyti, prižiūrėti savo kūno dalis), apsirengti. Savarankiškai susitvarko tualete

5

15.2.

Gali pats nusiprausti, bet negali išsimaudyti, sunku atlikti kai kuriuos rengimosi veiksmus. Gali pats nueiti į tualetą, bet po to visiškai susitvarkyti negali

2

15.3.

Gali pasirūpinti tik viršutinės kūno dalies higiena ir atlikti tik kai kuriuos rengimosi veiksmus. Savarankiškai tualete nesusitvarko

0

15.4.

Visiškai negali savarankiškai pasirūpinti asmenine higiena. Negali nei nusirengti, nei apsirengti. Tuštinasi ir šlapinasi, naudodamasis specialiosiomis priemonėmis

-5

 

16. Kūno funkcijų ir kūno struktūros sutrikimai

Eil. Nr.

 

Balai

16.1.

Nėra didelių judėjimo, regos, klausos ar kalbos, psichomotorinės kontrolės funkcijų sutrikimų (gali laisvai judėti savo būste ir už jo ribų, valdyti kūno judesius, mato, girdi, gali bendrauti be techninių pagalbos priemonių arba su jomis)

5

16.2.

Kūno struktūros ir kūno funkcijų sutrikimai kompensuojami techninės pagalbos priemonėmis

2

16.3.

Kūno struktūros ir kūno funkcijų sutrikimai nevisiškai kompensuojami techninės pagalbos priemonėmis (sunkiai juda, valdo kūno judesius, silpnai mato ar girdi net su techninėmis pagalbos priemonėmis, sutrikęs kalbos suvokimas ir raiška)

0

16.4.

Dideli judėjimo, regos, klausos ar kalbos, psichomotorinės kontrolės funkcijų sutrikimai (sunkiai arba visai negali judėti, dėl psichikos ar proto negalios negali savarankiškai pasinaudoti savo kūno sugebėjimais, beveik arba visiškai nemato, negirdi ar nekalba) nekompensuojami techninės pagalbos priemonėmis

-5

 

 

17. Maitinimasis (valgymas, gėrimas)

Eil. Nr.

 

Balai

17.1.

Savarankiškai gali pasigaminti maistą ir pavalgyti

5

17.2.

Gali pasigaminti kai kuriuos lengvesnius patiekalus, pasišildyti pagamintą maistą ir pavalgyti

2

17.3.

Negali pasigaminti, bet gali pavalgyti patiektą maistą

0

17.4.

Negali nei valgyti, nei gerti be kitų pagalbos

-5

 

18. Namų ruoša (namų ūkio veikla)

Eil. Nr.

 

Balai

18.1.

Gali atlikti visus namų ruošos darbus (skalbti, valyti, išsilyginti skalbinius ir pan.) arba pasirūpinti, kad tai būtų atlikta

5

18.2.

Gali atlikti lengvus namų ruošos darbus (išsiplauti indus, pasikloti lovą, išsiskalbti smulkius skalbinius ir pan.). Sudėtinga susiplanuoti darbus

2

18.3.

Reikalinga pagalba atliekant visus namų ruošos darbus. Mažai ką gali pasidaryti pats

0

18.4.

Negali ar neturi paskatos atlikti namų ruošos darbų

-5

 

19. Asmens finansiniai sugebėjimai

Eil. Nr.

 

Balai

19.1.

Savarankiškai tvarko visus finansinius reikalus (užpildo reikiamus dokumentus, apmoka sąskaitas, sumoka mokesčius, nueina į banką, paštą)

5

19.2.

Savarankiškai gali tvarkytis su pinigais, tačiau reikalinga pagalba užpildant dokumentus, sąskaitas

0

19.3.

Nepajėgia tvarkyti finansinių reikalų, nesuvokia pinigų vertės

-5

 

20. Asmens pažinimo funkcijos, suvokimas, emocijos, elgesys

Eil. Nr.

 

Balai

20.1.

Asmens orientacijos (aplinkoje, laike, pažįstant kitus ir save), pažinimo ir atminties (naujos informacijos įsisavinimas, išlaikymas ir atkūrimas), dėmesio, suvokimo (garsų, vaizdų, objektų ir erdvės atpažinimas), kalbos suvokimo ir raiškos, emocijų (jausmų adekvatumas ir reguliavimas) ir elgesio (reakcija į situacijas) sutrikimai nenustatyti

5

20.2.

 

Yra kai kurių nedidelių toliau išvardytų sutrikimų: ne visada prisimena artimuosius ar gali pateikti informaciją apie save, ne visuomet orientuojasi aplinkoje; sunkiai priima, įsisavina naują informaciją, nesugeba išlaikyti informacijos ir dėmesio; ribotas aplinkos, tikrovės, situacijos ar kalbos suvokimas; sunkiai išreiškia save ir savo norus; neadekvačiai reiškia savo emocijas ir reaguoja į situacijas (nuotaikų kaita, neprognozuojamas elgesys) ir pan.

0

20.3.

Yra kai kurių didelių toliau išvardytų sutrikimų: neatpažįsta artimųjų, nežino pagrindinių duomenų apie save, nesiorientuoja aplinkoje ir laike; nesugeba įsisavinti naujos informacijos, jos išlaikyti ir sutelkti dėmesio; nesuvokia savo poreikių, tikrovės (pasitaiko haliucinacijų); sutrikusi kalbos ir emocinė raiška, nekontroliuoja savo emocijų ir elgesio (nuo agresijos iki visiškos apatijos); neįvertina savo galimybių (neadekvačiai savarankiškas arba visai nepasitikintis savimi) ir pan.

-10

 

21. Asmens veiklos galimybės ir pagalbos poreikis

Eil. Nr.

 

Balai

21.1

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse (buityje, asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime) dėl jo sveikatos būklės yra nežymiai ribotos, pagalba beveik nereikalinga, specialiųjų poreikių apimtis yra nedidelė arba vidutinė (teisės aktų nustatyta tvarka specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar nuolatinės slaugos poreikis nenustatytas)

5

21.2

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse dėl sveikatos būklės yra vidutiniškai ar žymiai ribotos, pagalba reikalinga, specialiųjų poreikių apimtis yra vidutinė arba didelė ir dėl to teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis

0

21.3

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse dėl sveikatos būklės yra visiškai ribotos, be kitų pagalbos negali atlikti beveik nieko, specialiųjų poreikių apimtis yra didelė ir dėl to teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis

-10

 

Balų suma ______________

Fizinis savarankiškumas:

nuo 35 iki 15 balų – savarankiškas;

nuo 15 iki -15 balų – iš dalies savarankiškas;

nuo -15 iki -45 balų – nesavarankiškas.

 

V. IŠVADOS

 

22. Asmens nesavarankiškumo lygiai:

22.1. Dalinis nesavarankiškumas, kai asmeniui nustatyta:

22.1.1 fizinis savarankiškumas (nuo 35 iki 15 balų) ir socialinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -60 balų);

22.1.2. fizinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -45 balų) ir socialinis savarankiškumas (nuo 52 iki 25 balų);

22.1.3. fizinis dalinis savarankiškumas (nuo 15 iki -15 balų) ir socialinis dalinis savarankiškumas (nuo 25 iki -15 balų);

22.1.4. fizinis dalinis savarankiškumas (nuo 15 iki -15 balų) ir socialinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -60 balų);

22.1.5. fizinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -45 balų) ir socialinis dalinis savarankiškumas (nuo 25 iki -15 balų);

22.2. Visiškas nesavarankiškumas, kai asmeniui nustatytas fizinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -45) ir socialinis nesavarankiškumas (nuo -15 iki -60 balų).

23. Asmuo su sunkia negalia – asmuo, kurio socialinis savarankiškumas įvertintas nuo -15 iki -60 balų ir fizinis savarankiškumas įvertintas nuo -15 iki -45 balų ir kuris pagal šio priedo 21 punkto kriterijus įvertintas -10 balų.

24. Rekomenduojamos socialinės paslaugos, atsižvelgiant į socialinį ir fizinį savarankiškumą (reikiamą punktą pažymėti):

Socialinis savarankiškumas

Fizinis savarankiškumas

Savarankiškas

(nuo 35 iki 15 balų)

Iš dalies savarankiškas

(nuo 15 iki -15 balų)

Nesavarankiškas

(nuo -15 iki -45 balų)

Savarankiškas

(nuo 52 iki 25 balų)

Gali būti teikiamos bendrosios socialinės paslaugos

 

1. Bendrosios socialinės paslaugos (laisvalaikio užimtumas bendruomeninėse įstaigose).

2. Socialinė priežiūra asmens namuose

 

1. Socialinė priežiūra asmens namuose.

2. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose.

3. Dienos socialinė globa asmens namuose.

4. Dienos socialinė globa institucijoje.

5. Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose.

6. Trumpalaikė socialinė globa institucijoje

Iš dalies savarankiškas (nuo 25 iki -15 balų)

1. Bendrosios socialinės paslaugos (laisvalaikio užimtumas bendruomeninėse įstaigose).

2. Socialinė priežiūra asmens namuose

 

1. Bendrosios socialinės paslaugos (laisvalaikio užimtumas bendruomeninėse įstaigose).

2.Socialinė priežiūra asmens namuose.

3. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose.

4. Dienos socialinė globa asmens namuose.

5. Dienos socialinė globa institucijoje

1. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose.

2. Dienos socialinė globa asmens namuose.

3. Dienos socialinė globa institucijoje.

4. Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose.

5. Trumpalaikė socialinė globa institucijoje.

6. Ilgalaikė socialinė globa institucijoje

Nesavarankiškas

(nuo -15 iki -60 balų)

1. Bendrosios socialinės paslaugos (laisvalaikio užimtumas bendruomeninėse įstaigose).

2. Socialinė priežiūra asmens namuose.

3. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose

1. Socialinė priežiūra asmens namuose.

2. Socialinė priežiūra savarankiško gyvenimo namuose.

3. Dienos socialinė globa asmens namuose.

4. Dienos socialinė globa institucijoje.

5. Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose.

6. Trumpalaikė socialinė globa institucijoje.

7. Ilgalaikė socialinė globa institucijoje

1. Dienos socialinė globa asmens namuose.

2. Dienos socialinė globa institucijoje.

3. Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose.

4. Trumpalaikė socialinė globa institucijoje.

5. Ilgalaikė socialinė globa institucijoje

 

Pastaba. Jei asmuo gyvena su šeima, ir, įvertinus asmens savarankiškumą, siūloma jam teikti socialinę priežiūrą ar dienos socialinę globą, pagal galimybes reikia teikti bendrąsias socialines paslaugas kartu gyvenančiai ir asmenį namuose prižiūrinčiai šeimai.

 

25. Socialinio darbuotojo išvada

Siūloma asmeniui teikti socialinę paslaugą

Alternatyvios paslaugos (nurodoma alternatyva, kuri geriausiai atitiktų asmens poreikius)

Pastabos

 

 

 

 

 

26. Pridedamos specialistų išvados ir (ar) dokumentai (pvz., Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sveikatos priežiūros ir kt.):

4. __________________________________________________________________

5. __________________________________________________________________

6. __________________________________________________________________

 

27. Siūloma teikti bendrąsias socialines paslaugas asmens šeimai (reikiamą pažymėti):

£  informavimo

£  konsultavimo

£  tarpininkavimo ir atstovavimo

£  kitų bendrųjų socialinių paslaugų (nurodykite) _______________________________

 

28. Socialinių paslaugų gavėjui, teikiant socialines paslaugas, atstovaus:

Vardas _______________________________

Pavardė _______________________________

Kontaktiniai duomenys _____________________________________________________

 

Paslaugos gavėjo kontaktiniai duomenys (adresas, tel. Nr.) _________________________

________________________________________________________________________

 

Socialinis darbuotojas               _____________                 ______________________

(parašas)                                (vardas ir pavardė)



1   Pildyti eilutes, kurios tinka atitinkamos grupės asmenims.

 

2 Jeigu šeimos nariams skiriamos skirtingos socialinės paslaugos, prie rekomenduojamos teikti paslaugos nurodyti asmens eilės Nr. iš SP-1 formos.