Pagėgių savivaldybės taryba

 

sprendimas

dėl žemės kasinėjimo taisyklių ir rinkliavų dydžių už žemės

kasinėjimus ir eismo apribojimą skaičiavimo (nustatymo)

ir jų ėmimo nuostatų tvirtinimo

 

2006 m. spalio 12. Nr. T-860

Pagėgiai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832) 11 straipsnio 2 dalimi, 17 straipsnio 21 ir 33 punktais ir Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo (Žin., 2000, Nr. 52-1484) 11 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 12 ir 13 straipsniais, Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-629 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.07.02:2005 „Žemės darbai“ patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 151-5569 ), Pagėgių savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1.       Pripažinti netekusiu galios 2000 m. rugpjūčio 10 d. Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimą Nr. 53 „Dėl kasinėjimo Pagėgių savivaldybėje taisyklių ir rinkliavų dydžių už kasinėjimus ir eismo apribojimą tvirtinimo“.

2.       Patvirtinti žemės kasinėjimo Pagėgių savivaldybėje taisykles (1 priedas);

3.       Patvirtinti rinkliavų dydžių už žemės kasinėjimus ir eismo apribojimą skaičiavimo (nustatymo) ir jų ėmimo Pagėgių savivaldybėje nuostatus (2 priedas).

4.       Žemės kasinėjimo Pagėgių savivaldybėje taisykles ir rinkliavų dydžių už žemės kasinėjimus ir eismo apribojimą skaičiavimo (nustatymo) ir jų ėmimo Pagėgių savivaldybėje nuostatus paskelbti vietinėje spaudoje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                   Kęstas Komskis


PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2006 m. spalio 12 d. sprendimu Nr. T-860

priedas Nr. 1

 

 

žemės kasinėjimo Pagėgių savivaldybėje taisyklės

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios Taisyklės nustato žemės darbų vykdymo reikalavimus.

2. Šios Taisyklės privalomos statant naujus, taip pat rekonstruojant, kapitališkai remontuojant ar griaunant (toliau – statant) esamus statinius, kai statybvietei (žemės darbų vykdymo vietai) yra nustatytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos.

3. Žemės darbai teritorijose, kurioms yra nustatytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, atliekami vadovaujantis reikalavimais (žemės naudojimo apribojimais), nustatytais Lietuvos Respublikos žemės įstatyme, Lietuvos Respublikos kelių įstatyme, Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekse, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarime Nr. 343 „Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ ir kituose teisės aktuose, taip pat šių taisyklių reikalavimais.

4. Žemės darbai teritorijoje, kuriai yra nustatytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, atliekami (išskyrus STR 1.07.02:2005 reglamento VI skyriuje išvardytus darbus) tik:

4.1. gavus statinio statybos leidimą arba įgaliotų savivaldybės ir valstybės tarnautojų pritarimus – kai šie dokumentai yra privalomi;

4.2. gavus žemės savininko arba valdytojo raštiškus pritarimus (sutikimus, sutartis) (kai jie yra reikalingi);

4.3. turint su žemės darbų vykdymo vietoje esančių požeminių statinių, susisiekimo komunikacijų ir žemės savininkais (naudotojais, valdytojais) suderintą žemės darbų vykdymo aprašą ir schemą, – kai nereikalingas statinio projektas.

4.4. turint seniūno, kurio teritorijoje vykdomi kasinėjimo darbai suderinimą ir sumokėjus vietinę rinkliavą pagal Rinkliavų dydžių už kasinėjimus ir eismo apribojimą skaičiavimo (nustatymo) ir jų ėmimo Pagėgių savivaldybėje nuostatus, patvirtintus Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu. Atskiras leidimas žemės darbams vykdyti neišduodamas.

5. Taisyklių reikalavimai yra privalomi visiems statybos proceso dalyviams, viešojo administravimo subjektams, inžinerinių tinklų bei susisiekimo komunikacijų savininkams (valdytojams ar naudotojams), taip pat kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims, kurių veiklos principus statybos srityje nustato Statybos įstatymas.

 

III. SĄVOKOS IR APIBRĖŽIMAI

 

6. Šiose Taisyklėse vartojamos pagrindinės sąvokos yra tos pačios, kurios pateiktos Statybos, Kelių, Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymuose ir Geležinkelių transporto kodekse. Žemiau pateikiamos tik tiesiogiai su Taisyklėmis susijusios sąvokos:

6.1. žemės darbai – viena iš statinio statybos bendrųjų darbų rūšių, kai statybos reikmėms kasamas gruntas, pilamas atvežtinis gruntas ar atliekami požeminiai darbai;

6.2. apsaugos zona – teisės aktais nustatyti žemės plotai (ruožai), kuriuose ribojamas grunto (žemės) kasimas.

 

IV. ŽEMĖS DARBŲ VYKDYMO TVARKA

 

7. Statytojas (užsakovas) žemės kasimo darbus gali atlikti:

7.1. įvykdęs šių Taisyklių reikalavimus ir gavęs seniūno, kurio teritorijoje atliekami kasinėjimo darbai, raštišką suderinimą.

7.2. pateikus sprendimo 2 priede nustatytos vietinės rinkliavos apmokėjimo kvitą.

8. Žemės darbus gali atlikti:

8.1. Statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas);

8.2. statinio statybos rangovas;

8.3. statinio statybos rangovo pasitelktas subrangovas;

8.4. kitas rangovas, statinio statybos rangovui sutikus, statytojo (užsakovo) pasitelktas atskiriems darbams atlikti.

9. Statytojo (užsakovo), rangovo, subrangovo ir statinio statybos valdytojo pareigas, atsakomybę bei teises nustato Civilinis kodeksas, Statybos įstatymas, STR 1.08.02:2002, STR 1.07.02:2005 ir kiti teisės aktai.

10. Statinio statybos rangovas ar Statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) privalo Statybos įstatymo, STR 1.08.02:2002, STR 1.07.02:2005 ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka paskirti (pasamdyti) statinio statybos vadovą.

11. Statinio statybos vadovo teises ir pareigas nustato Statybos įstatymas, STR 1.08.02:2002, STR 1.07.02:2005 ir kiti teisės aktai. Kai statybvietei (žemės darbų vykdymo vietai) yra nustatytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, statinio statybos vadovas taip pat privalo:

11.1. pradėti vykdyti žemės darbus tik po to, kai gavo statybos leidimą arba įgaliotų savivaldybės ir valstybės tarnautojų raštiškus pritarimus (kai jie yra reikalingi) statinio projektą arba su žemės darbų vykdymo vietoje esančių požeminių statinių, susisiekimo komunikacijų savininkais (naudotojais, valdytojais) suderintą žemės darbų vykdymo aprašą ir schemą (kai nereikalingas statinio projektas ), statybos darbų žurnalą (kai jis privalomas ir statinio nužymėjimo vietoje aktą su statinių nužymėjimo nuotraukomis (schemomis, planais);

11.2. iškviesti žemės darbų vykdymo vietoje esančių požeminių statinių, susisiekimo komunikacijų savininkus (naudotojus, valdytojus) ar jų atstovus ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki darbų pradžios pranešdamas jiems tikslų žemės darbų pradžios laiką ir vietą, taip pat, jei žemės darbus reikia vykdyti kelių (gatvių) bei kelio statinių apsaugos zonoje, informuoti teritorines policijos įstaigas;

11.3. žemės darbų vykdymo vietoje pažymėti esamų požeminių inžinerinių statinių vietas, kultūros paveldo objektų teritorijų bei jų apsaugos zonų, saugomų teritorijų bei jų apsaugos zonų ribas ir imtis priemonių apsaugoti statinius, derlingą dirvožemį, reljefą bei želdinius nuo galimos žalos;

11.4. nepradėti žemės darbų miestų aikštėse, gatvėse, privažiavimuose bei keliuose, kol nustatyta tvarka neįrengtos ir nesuderintos su policija apylankos bei techninės eismo reguliavimo priemonės;

11.5. žemės darbus geležinkelio kelių ir jų įrenginių apsaugos zonoje vykdyti tik dalyvaujant įgaliotam viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo, privažiuojamojo geležinkelio kelio savininko (naudotojo, valdytojo) ir (ar) geležinkelio želdinių apsaugos įmonės atstovui, kuris prireikus privalo iškviesti kitus kompetentingus savo darbuotojus;

11.6. jei statinio (geležinkelio kelio ir jo įrenginių, kelio (gatvės), inžinerinių tinklų ir kt.) apsaugos zonoje yra archeologinio paveldo ar kitų kultūros paveldo objektų, žemės darbus vykdyti vadovaujantis Kultūros paveldo departamento nustatytomis sąlygomis;

11.7. prieš žemės darbų vykdymo pradžią veikiančių inžinerinių tinklų bei kitų inžinerinių statinių apsaugos zonose suderinti su jų savininkais (naudotojais, valdytojais) saugos priemones ir įvykdyti elektros, šilumos tinklų, naftotiekio, dujotiekio, kitų inžinerinių tinklų savininkų (naudotojų), valstybei priklausančių melioracijos statinių valdytojo atstovo nurodymus (šie nurodymai įrašomi į statybos darbų žurnalą);

11.8. prieš žemės darbų vykdymo pradžią patikslinti planą (geodezinę nuotrauką), jei statybos leidimas arba įgaliotų savivaldybės ir valstybės tarnautojų raštiški pritarimai (kai jie yra reikalingi) gauti daugiau nei prieš 1 metus.

12. Kai statybos aikštelėje požeminių inžinerinių statinių vietos tiksliai nežinomos, šių statinių savininkai (naudotojai, valdytojai) ar jų atstovai privalo būti žemės darbų vykdymo vietoje, kol bus nustatyta tiksli šių statinių vieta.

13. Jei kasant gruntą aptinkami brėžiniuose ar plane (geodezinėje nuotraukoje) nenurodyti inžineriniai statiniai, archeologinis paveldas ar kultūros paveldo objekto vertingosios savybės, darbai laikinai sustabdomi. Statinio statybos rangovas ar Statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) išsiaiškina, kam priklauso inžineriniai statiniai, pareikalauja iš naudotojų juos užfiksuoti brėžiniuose, suderina tolesnės žemės darbų vykdymo priežiūros tvarką ir leidžia tęsti darbus. Jei atliekant žemės darbus aptinkamas archeologinis paveldas ar kultūros paveldo objekto vertingųjų savybių, statinio statybos rangovas ar Statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) apie tai privalo pranešti savivaldybės paveldosaugos padaliniui, o šis informuoja Kultūros paveldo departamentą. Šiuo atveju žemės darbai gali būti tęsiami Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo nustatyta tvarka.

14. Už inžinerinių tinklų, kitų inžinerinių statinių ar archeologinio paveldo sugadinimą, saugomų augalų rūšių ir bendrijų radviečių ar augaviečių sunaikinimą ar sugadinimą vykdant žemės darbus atsako statinio statybos rangovas ar Statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) teisės aktų nustatyta tvarka, jeigu įstatymai ir kiti teisės aktai nenumato kitaip.

15. Kelio ženklai ir jų išdėstymas turi atitikti standartų reikalavimus ir schemas, nustatyta tvarka suderintas su teritorinės policijos įstaiga.

Kelio ženklus pagal suderintą su teritorinės policijos įstaiga schemą sukomplektuoja ir pastato žemės darbus vykdantis statinio statybos rangovas, subrangovas ar Statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) (toliau – Rangovas).

16. Jei dėl žemės darbų būtina keisti visuomeninio transporto maršrutus, papildomas išlaidas dėl jų pakeitimo transporto įmonėms sumoka statytojas (užsakovas). Kai kelio savininkas (naudotojas) laikinai apriboja, nutraukia eismą ar uždaro kelią dėl žemės darbų, vykdomų kelio statybos (tiesimo), rekonstravimo, remonto, griovimo ar priežiūros darbų metu, atsiradę nuostoliai eismo dalyviams neatlyginami.

17. Prireikus išardyti atramines sienutes, laiptus, mažosios architektūros ar kitus statinius, statinio statybos vadovas iškviečia savininkus (naudotojus, valdytojus) ar jų atstovus. Ardymo darbai vykdomi šiems savininkams (naudotojams, valdytojams) ar atstovams kontroliuojant pagal jų nurodymus.

Numatomi vėl panaudoti, atstatant statinius, statybos produktai saugomi ir naudojami pagal sutarties (jeigu ji buvo sudaryta) sąlygas.

18. Atkastieji požeminiai inžineriniai statiniai užpilami gruntu, dalyvaujant jų savininkams (naudotojams) ar jų atstovams. Kai gruntu užpilamos iškasos kelių važiuojamojoje dalyje, turi dalyvauti ir kelio savininkas (naudotojas) ar jo atstovas. Apie užpylimo darbų pradžią inžinerinių statinių savininkams turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš parą. Užpilamas gruntas sutankinamas.

19. Vykdant žemės darbus, draudžiama užversti gruntu ar statybos produktais bei jų atliekomis želdinius, požeminių inžinerinių tinklų šulinių (kamerų) dangčius, gaisrinius hidrantus, geodezijos ženklus, kitus įrenginius bei priešgaisrinius kelius, o statybos produktų atliekomis – ir kultūros paveldo objektų teritorijas ir jų apsaugos zonas. Derlingasis dirvožemio sluoksnis turi būti išsaugomas nustatyta tvarka.

20. Rangovai privalo vykdyti geodezinę darbų kontrolę ir užtikrinti, kad statinio išdėstymas plane ir vertikalus profilis atitiktų statinio projekto reikalavimus.

21. Draudžiama užpilti nutiestus inžinerinius tinklus bei pastatytus kitus inžinerinius statinius neturint inžinerinių tinklų planų (geodezinių nuotraukų) ir nepasirašius paslėptų statybos darbų aktų.

 

V. Žemės DARBŲ VYKDYMAS KELIUOSE (GATVėSE), JŲ APSAUGOS ZONOSE

IR IŠARDYTŲ DANGŲ ATSTATYMAS

 

22. Žemės darbus kelio (gatvės) juostoje ar kelio (gatvės) apsaugos zonoje (išskyrus žemės ūkio, melioracijos, miškų tvarkymo darbus, dirbamus nepažeidžiant kelio (gatvės) sankasos bei kitų kelio (gatvės) įrenginių) galima pradėti tik:

22.1. statytojui (užsakovui) gavus žemės savininkų (naudotojų, valdytojų) ir kelio (gatvės) savininko (valdytojo) raštiškus sutikimus – vykdant žemės darbus kelio (gatvės) apsaugos zonoje;

22.2. statytojui (užsakovui) gavus kelio (gatvės) savininko (valdytojo) raštišką sutikimą – vykdant žemės darbus kelio (gatvės) juostoje.

23. Taisyklių 26 punkte nurodytuose raštiškuose sutikimuose gali būti nustatytos šios sąlygos (reikalavimai):

23.1. iki žemės darbų pradžios užtikrinti normalias eismo sąlygas apylanka (kai darbai vykdomi eismo vietose);

23.2. žemės darbų terminas ir įpareigojimas pranešti apie žemės darbų pradžią prieš 2 dienas iki jų pradžios sutikimą davusiam asmeniui;

27.3. atstatyti kelio (gatvės) dangą pagal projekto ir normatyvinių statybos techninių dokumentų reikalavimus iki nurodytos datos;

23.4. leidžiami naudoti mechanizmai, įrenginiai ir pan.

24. Jeigu Rangovas nesilaiko žemės savininko (naudotojo, valdytojo) ar kelio (gatvės) savininko (valdytojo) raštiškame sutikime nurodytų sąlygų, nevykdo saugaus eismo reikalavimų ar neturi šio sutikimo, Viešojo administravimo subjektas, atliekantis Statybos valstybinę priežiūrą, savo iniciatyva arba kelio (gatvės) savininko (valdytojo), policijos arba kitų asmenų prašymu gali nustatyta tvarka [6.16] sustabdyti statinio statybą. Už pažeidimus atsakingi asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka.

25. Už žemės savininkų (naudotojų, valdytojų) ir kelio (gatvės) savininko (valdytojo) raštiškame sutikime nurodytose sąlygose numatytus darbus (kelio atkūrimą, aplinkos sutvarkymą, žemės rekultivavimą ir t. t.) apmoka statytojas (užsakovas).

26. Nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 15 d. draudžiama vykdyti kelių (gatvių) perkasimo ir kitus žemės darbus esamų kelių (gatvių) juostose, taip pat ardyti asfalto dangą 5 metus po jos įrengimo arba atnaujinimo, išskyrus jų rekonstravimo ar remonto ir STR 1.07.02:2005 reglamento VI skyriuje išvardytus darbus.

27. Užpylus kelio (gatvės) perkasą, Rangovas atstato išardytą kelio (gatvės) pagrindą bei dangą ir sutvarko aplinką arba užpiltą perkasą statinio statybos rangovas aktu perduoda rangovui ar subrangovui, o Statantis ūkio būdu statytojas (užsakovas) – rangovui, su kuriuo sudaryta dangos atstatymo sutartis. Šalims pasirašius šį aktą, už kelio ženklų apsaugą atsako pastarasis rangovas ar subrangovas.

28. Rangovas atstato išardytus šulinius bei jų dangčius pagal jų įrengimo reikalavimus ir atliktus darbus perduoda savininkui (naudotojui).

29. Išardyta danga atstatoma vadovaujantis šiomis taisyklėmis:

29.1. šaligatvių danga atstatoma išardytame plote, o tais atvejais, kai nuo išardytos šaligatvio dalies iki jo krašto lieka ne daugiau kaip 0,5 m pločio juosta, danga atstatoma iki pat šaligatvio krašto, o jo pagrindas atstatomas tik išardytame plote;

29.2. važiuojamoji kelio (gatvės) dalis atstatoma išardytame dangos plote; išardyta tašytų arba netašytų akmenų danga atstatoma (jei statinio projekte numatyta palikti buvusią dangą) per dvigubą iškasos plotį; jei išardyta danga nuo kelio (gatvės) krašto yra arčiau kaip per 1 metrą, danga atstatoma iki pat šio krašto;

29.3. atstatant važiuojamąją dalį, kuri neturėjo dangos, įrengiama žvyro danga.

30. Antžeminius kelių (gatvių) statinius (apsaugines užtvaras, kelio ženklus, visuomeninio transporto sustojimo vietų ženklus, suolus ir kt.) atstatęs Rangovas aktu perduoda juos kelio (gatvės) savininkui (naudotojui).

 

VI. žemės darbai likviduojant avarijas

 

31. Įvykus požeminių tinklų avarijai, žemės darbai jų padariniams šalinti gali būti atliekami be statybos leidimo arba įgaliotų savivaldybės ir valstybės tarnautojų raštiškų pritarimų, tačiau apie tai pranešus žemės darbų vykdymo vietoje esančių inžinerinių tinklų, kelių (gatvių) savininkams (naudotojams). Jei darbai vykdomi keliuose (gatvėse), būtina informuoti ir teritorinę policijos įstaigą. Apie avariją, įvykusią kultūros paveldo objektų teritorijose arba jų apsaugos zonose, informuojamas ir Kultūros paveldo departamento teritorinis padalinys.

Dirbant gaisro atžvilgiu pavojinguose objektuose ir likviduojant vandentiekio tinklų avarijas, apie tai būtina pranešti ir vietinei priešgaisrinės apsaugos tarnybai.

32. Likviduojant avariją privalo dalyvauti avariniams darbams vadovaujantis asmuo, turintis darbus atliekančios įmonės raštišką įgaliojimą.

33. Pažeistųjų požeminių inžinerinių tinklų ar kitų inžinerinių statinių savininkai (naudotojai, valdytojai), gavę pranešimą apie avariją, privalo skubiai pasiųsti į avarijos vietą savo atstovą ir, jei avarija arba jos likvidavimo darbai gali neigiamai paveikti aplinką, informuoti regiono aplinkos apsaugos departamentą. Suinteresuotų savininkų (naudotojų, valdytojų) atstovai, atvykę į vietą, patikslina inžinerinių tinklų ar kitų inžinerinių statinių padėtį ir vietovės plano ištraukoje arba schemoje nurodo žemės darbų vykdymo būdą.

34. Likvidavus avariją, dangos ir želdinių atstatymą užtikrina pažeisto inžinerinio statinio savininkas (naudotojas, valdytojas), o jei avarija įvyko dėl grunto kasimo statinio statybos reikmėms – šių darbų Rangovas. Iki dangos atstatymo jis privalo prižiūrėti laikinosios dangos būklę arba pagal sutartį pavesti tai atlikti kitam rangovui. Avarijos padaryta žala atlyginama teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VII. inžinerinių tinklų ir kitų inžinerinių statinių,

DANGŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGA

 

35. Siekiant išvengti inžinerinių tinklų ir kitų inžinerinių statinių gedimų, sugadinimų, apsaugoti dangas bei želdinius vykdant grunto kasimo ir kitus su tuo susijusius darbus, būtina laikytis jų apsaugos taisyklių.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Asmenys, pažeidę šių taisyklių reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

37. Ginčai dėl Taisyklių taikymo nagrinėjami įstatymų nustatyta tvarka.


PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2006 m. spalio 12 d. sprendimu Nr. T-860

priedas Nr. 2

 

RINKLIAVOS DYDŽIŲ UŽ KASINĖJIMUS IR EISMO APRIBOJIMĄ SKAIČIAVIMO

(nustatymo) ir jų ėmimo Pagėgių savivaldybėje nuostatai

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.Šie Nuostatai nustato rinkliavos už kasinėjimus Pagėgių savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje (miestų, miestelių ir kaimų gatvėse, aikštėse, vietinės reikšmės keliuose, žaliuosiuose plotuose), jų užtvėrimą bei eismo apribojimą ėmimo ir gautų pajamų apskaitos tvarką.

2. Vietinė rinkliava - įstatymu leidžiama, Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka, galiojanti Pagėgių savivaldybės teritorijoje.

3.Vietinių rinkliavų mokėtojai yra fiziniai ir juridiniai asmenys, vykdantys kasinėjimus.

4. Rinkliava renkama iš kasinėtojų už gatvių aikščių važiuojamosios dalies, šaligatvių, takų, skverų, parkų, kitų žaliųjų plotų kasinėjimus ir už eismo apribojimą.

5. Seniūnas veda kasinėjimo darbų derinimo žurnalą, kuriame nurodoma kasinėjimo darbų trukmė ir rinkliavos dydis apskaičiuotas pagal šių taisyklių 9 punktą.

6. Vietinės rinkliavos mokėtojai nustatyto dydžio rinkliavą sumoka į Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Tauragės skyriaus sąskaitą.

7. Rinkliava sumokama:

7.1. prieš gaunant suderinimą kasinėjimo darbams iš seniūno, kurio teritorijoje atliekami kasinėjimo darbai;

7.2. prieš gaunant suderinimą įrengti technines eismo reguliavimo priemones – gatvių uždarymo ar eismo jose apribojimo atvejais.

8.Jei dėl nekokybiškai atliktų darbų per dvejus metus nuo kasinėjimų pabaigos, kasinėjimų vietoje atstatytas gatvių, šaligatvių, takų dangas reikia remontuoti šių vietų kasinėtojui derinant kitus kasinėjimo darbus, rinkliavos dydis taikomas dvigubai didesnis.

 

II. VIETINĖS RINKLIAVOS OBJEKTAI IR DYDŽIAI

 

9. Rinkliavos dydis už kasinėjimus vienam gatvės, kelio ar žaliųjų plotų perkasimui vienai parai Lt.

 

Eil.Nr.

Kasinėjimo vieta

Važiuojamoji dalis

Lt

Šaligatvis, kelkraštis, takas

Lt

Žalieji plotai

Lt/kv. m.

1.  

Magistralinių ir krašto kelių gatvės, miesto magistralinės gatvės

 

20

2

2.  

Vietinės reikšmės gatvės ir keliai

50

10

2

3.  

Kitos gatvės, pėsčiųjų takai ir keliai su danga kitose vietose

30

5

2

4.  

Kitoje savivaldybės teritorijoje

 

 

2

 

10. Rinkliava už kiekvieną parą, viršijus suderinime kasinėti nurodytą terminą, skaičiuojama taikant 9 punkte nurodytus dydžius litais, taikant koeficientą 1,5.

11. Rinkliava už eismo apribojimą gatvėse ir gatvių uždarymą jų neperkasant skaičiuojama:

11.1. kai eismas apribojamas pusėje gatvės, taikomas 10 punkte nustatytos rinkliavos pataisos koeficientas 0,25;

11.2. kai gatvėje uždaromas eismas taikomas koeficientas 0,5;

12. Rinkliava už kiekvieną parą, viršijus gatvės uždarymo ar eismo apribojimo joje suderinime numatytą terminą, skaičiuojama dvigubo dydžio tarifu.

 

III. LENGVATOS VIETINIŲ RINKLIAVŲ MOKĖTOJAMS

 

13. Rinkliava neimama avarijų likvidavimo atvejais ir iš rangovų, kurių atliekamų darbų užsakovas – Savivaldybė.

14. Savivaldybės taryba turi teisę paskiriems vietinės rinkliavos mokėtojams sumažinti vietinės rinkliavos dydį arba iš viso nuo jos atleisti.

 

IV. VIETINĖS RINKLIAVOS RINKIMO IR GRĄŽINIMO TVARKA

 

15. Vietinė rinkliava gali būti renkama tik nacionaline valiuta.

16. Surinkta vietinė rinkliava įskaičiuojama į Pagėgių savivaldybės biudžetą.

17. Sumokėta vietinė rinkliava grąžinama jos mokėtojams šiais atvejais:

17.1. kai sumokėta daugiau negu Savivaldybės tarybos nustatyta;

17.2. jeigu suderinti darbai nebuvo atliekami dėl priežasčių, nepriklausančių nuo rinkliavos mokėtojo.

18. Vietinė rinkliava grąžinama jos mokėtojui, jei jis pateikia prašymą per vieną mėnesį nuo jos sumokėjimo.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

15. Asmenys, pažeidę šiuos nuostatus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.