KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS JAUNIMO VEIKLOS PROJEKTŲ FINANSAVIMO IŠ SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. vasario 27 d. Nr. TS–25

Kėdainiai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 13 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 41 punktu ir 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatymo 8 straipsnio 1 dalimi, Kėdainių rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektų finansavimo iš Savivaldybės biudžeto nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2003 m. spalio 24 d. sprendimą Nr. BD-7/364 „Dėl Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektų konkurso nuostatų tvirtinimo“

2.2. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2006 m. rugsėjo 22 d. sprendimą Nr. TS-414 „Dėl Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2003 m. spalio 24 d. sprendimu Nr. BD-7/364 patvirtintų Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektų konkurso nuostatų pakeitimo“.

 

 

 

Savivaldybės merė                                                                              Nijolė Naujokienė

 

PATVIRTINTA

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos

2009 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. TS–25

 

KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS JAUNIMO VEIKLOS

PROJEKTŲ FINANSAVIMO IŠ SAVIVALDYBĖS

BIUDŽETO NUOSTATAI

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektų finansavimo iš Savivaldybės biudžeto nuostatai (toliau – nuostatai) nustato rajono jaunimo veiklos projektų finansavimo iš Savivaldybės biudžeto konkurso organizavimo, finansavimo ir atsiskaitymo už gautų lėšų panaudojimą tvarką.

2. Konkurso tikslas – finansuoti projektus, kurie įvairiais būdais bei metodais kelia jaunų žmonių kompetencijas, gebėjimus, inicijuoja ir skatina pozityvias jaunimo iniciatyvas, visuomenei ir valstybei naudingą jaunimo veiklą, aktyvų jaunimo dalyvavimą visuomeniniame ir pilietiniame gyvenime.

3. Lėšos jaunimo veiklos projektams finansuoti yra numatomos kiekvienais metais Kėdainių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) biudžete.

4. Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektų konkursą (toliau – konkursą) organizuoja ir pateiktas konkursui paraiškas vertina Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba.

5. Nuostatuose vartojamos sąvokos:

5.1. Paraiška – Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos patvirtintas dokumentas ir jo priedai, pateikiami siekiant gauti paramą projektui įgyvendinti.

5.2. Projektas – tikslinės jaunų žmonių grupės ar jaunimo organizacijos veikla, kai yra nustatyti pasirengimo ir įgyvendinimo terminai, tikslai, finansavimo šaltiniai, vykdytojai ir dalyviai.        

5.3. Projekto dalyviai – asmenys, kuriems yra skirtas projektas ir kurie jame dalyvauja (pvz.: renginių dalyviai, paslaugų gavėjai ir pan.).

5.4. Projekto partneris – juridinis asmuo, su kuriuo projekto teikėjas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį (ar sutaręs žodžiu) dėl projekto vykdymo.

5.5. Projekto teikėjas – organizacija, teikianti konkursui paraišką.

5.6. Projekto vykdytojai – asmenys, tiesiogiai ir nuolat prisidedantys prie projekto įgyvendinimo, konkrečiai atsakingi už projekto ir (ar) tam tikrų jo dalių įgyvendinimą. Projekto vykdytojai nėra asmenys, laikinai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo savo žiniomis, įgūdžiais bei veikla (pvz.: lektoriai, meno kolektyvai ir pan.). Projekto vykdytojais taip pat nėra asmenys, prisidedantys prie projekto įgyvendinimo finansine ir (ar) ūkine veikla (pvz., rėmėjai).

5.7. Tęstinis projektas – projektas, kuris vykdomas arba numatomas vykdyti daugiau negu vienerius metus.

5.8. Jaunimo verslumas – jauno žmogaus požiūris, įgūdžiai ir žinios, kurie leidžia atpažinti galimybę kurti pridėtinę vertę (tiek socialinę, tiek ekonominę), ir veiksmai, skirti šiai galimybei panaudoti.

6. Kitos šiuose nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme (Žin., 2003, Nr. 119-5406; 2005, Nr. 144-5238) ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II. REIKALAVIMAI PROJEKTŲ TURINIUI

 

7. Konkursui teikiamo projekto turinys turi atitikti bent vieną iš žemiau išvardytų siekių:

7.1. kelti jaunimo lyderių, darbuotojų, savanorių, mokymų vadovų, kitų su jaunimu dirbančių žmonių kompetenciją, išmokant juos efektyvių darbo su jaunimu metodų;

7.2. gerinti jaunimo veiklos kokybę, ugdant jaunimo lyderius ir numatant jiems galimybes pritaikyti praktinius gebėjimus;

7.3. plėtoti jaunų žmonių socialinę kompetenciją, prisidėsiančią prie jų sėkmingos integracijos į visuomenę ir darbo rinką, skatinti praktinį kompetencijų pritaikymą;

7.4. skatinti jaunų žmonių grupių, su jaunimu dirbančių specialistų, nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą su kitais viešaisiais juridiniais asmenimis, bendradarbiavimo tinklų kūrimą, sprendžiant jaunimui aktualius klausimus konkrečiose vietos bendruomenėse;

7.5. skatinti prasmingą jaunimo laisvalaikio užimtumą ir saviraišką, socialinių įgūdžių ugdymą(si), įsitraukimą į visuomeninę veiklą, sudarant sąlygas mažiau galimybių turinčiam ir/ar jaunimo organizacijoms nepriklausančiam ar kitoje prasmingoje veikloje nedalyvaujančiam, jaunimui išreikšti save;

7.6. dalytis gerąja patirtimi jaunimo verslumo srityje projekto įgyvendinimo metu jaunimui įgyjant praktinės verslumo patirties.

8. Vykdant konkurso projektus turi būti vadovaujamasi Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatymo numatytais jaunimo politikos įgyvendinimo principais.

9. Konkursui teikiami projektai turi sudaryti sąlygas projekto dalyviams save suvokti ir išbandyti, prisiimti atsakomybę, dalyvauti projekto įgyvendinimo procese ir įgytą patirtį pritaikyti gyvenime.

10. Konkursui negali būti teikiami projektai, kurių tikslas yra:

10.1. poilsis ir turizmas;

10.2. pelno gavimas.

11. Taip pat konkursui negali būti teikiami projektai, kurie bet kokiomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

III. REIKALAVIMAI PROJEKTUS TEIKIANČIOMS ORGANIZACIJOMS,

PROJEKTŲ DALYVIAMS

 

12. Teikti projektus konkursui gali:

12.1. jaunimo organizacijos, registruotos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka;

12.2. su jaunimu dirbančios organizacijos, registruotos Asociacijų (Žin., 2004, Nr. 25-745), Viešųjų įstaigų (Žin., 1996, Nr. 68-1633; 2004, Nr. 25-752), Religinių bendruomenių ir bendrijų (Žin., 1995, Nr. 89-1985) ar Labdaros ir paramos fondų įstatymų (Žin., 1996, Nr. 32-787; 2004, Nr. 7-128) nustatyta tvarka.

13. Projekto teikėjas negali būti tiesiogiai išlaikomas iš Valstybės ar Savivaldybės biudžeto.

14. Ne mažiau kaip 2/3 projekto vykdytojų turi būti žmonės nuo 14 iki 29 metų amžiaus.

15. Ne mažiau kaip 2/3 projekto dalyvių turi būti žmonės nuo 14 iki 29 metų amžiaus.

 

IV. PROJEKTŲ TEIKIMAS KONKURSUI

 

16. Konkursui negali būti teikiamas projektas, kuris yra ar buvo finansuotas kituose savivaldybės Administracijos skelbtuose projektų ar programų finansavimo konkursuose.

17. Konkursui teikiamas projektas turi būti aprašytas Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos patvirtintoje paraiškos formoje. Paraišką turi pasirašyti organizacijos vadovas ir patvirtinti antspaudu.

18. Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybai pateikiama paraiška ir viena jos kopija. Prie paraiškos turi būti pridėta organizacijos registracijos pažymėjimo kopija, projekto vadovo (-ų) gyvenimo aprašymas, dokumentai, įrodantys projekto papildomą finansavimą (jei yra papildomas finansavimas).

19. Paraiškos nesvarstomos, jei jos netvarkingai užpildytos, pateiktos pavėluotai, neatitinka konkursui keliamų reikalavimų, nepateikti visi būtini dokumentai.

20. Kiekvienas paraiškos ir jos priedų egzempliorius turi būti tvarkingas, išspausdintas, susegtas, puslapiai sunumeruoti.

 

V. PROJEKTŲ VERTINIMAS

 

21. Lėšas jaunimo veiklos projektams finansuoti skiria savivaldybės Administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos išvadas ir Savivaldybės biudžete tam numatytas lėšas.

22. Savivaldybės Administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens įsakymas apie lėšų paskirstymą jaunimo veiklos projektams yra skelbiamas interneto svetainėje www.kedainiai.lt.

23. Vykdant konkursą, prioritetas teikiamas projektams, kurie numato:

23.1. į projekto vykdymą įtraukti kuo didesnį skaičių žmonių nuo 14 iki 29 metų ir turinčių mažiau galimybių pažinimui ir tobulėjimui negu kiti jauni žmonės;

23.2. skatinti, kad įgyvendinant projektą dalyvautų kuo daugiau organizacijų ir įstaigų, dirbančių su jaunimu ar sprendžiančių jaunimui aktualius klausimus;

23.3. skatinti, kad įgyvendinant projektą dalyvautų vietos bendruomenė;

23.4. skatinti projekto dalyvių iniciatyvumą, saviraišką ir aktyvų dalyvavimą, mokymąsi iš patirties.

 

VI. PROJEKTŲ FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

24. Savivaldybės Administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo ir projekto vykdytojas, kuriam yra skiriamos lėšos, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo sprendimo dėl lėšų skyrimo priėmimo dienos, pasirašo finansavimo sutartį, kurioje aprašomi projekto įgyvendinimo terminai, finansavimo tvarka, atsiskaitymas, šalių atsakomybė už sutarties nevykdymą ir kitos sąlygos. Prie sutarties pridedami projekto veiklų planas ir detali projektui skirtų lėšų išlaidų sąmata, kurie yra neatskiriamos sutarties dalys.

25. Jei savivaldybės Administracijos skirta suma yra mažesnė nei projekto teikėjas prašė paraiškoje, projekto teikėjas, pasirašydamas finansavimo sutartį su savivaldybės Administracija, turi teisę keisti savo projekto veiklos apimčių įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų.

26. Projekto vykdytojas, negalintis įgyvendinti projekto pagal patvirtintą sąmatą, turi raštu kreiptis į savivaldybės Administracijos direktorių ar jo įgaliotą asmenį dėl jos patikslinimo ir nurodyti priežastis. Sąmata netikslinama, jeigu skirtumas tarp planuotų ir faktiškai panaudotų lėšų pagal atskirą sąmatos straipsnį neviršija 10 procentų.

27. Finansuojamų projektų nenumatytos išlaidos sąmatoje negali būti didesnės kaip 10 procentų lėšų sumos, skirtos projektui įgyvendinti.

28. Negali būti finansuojamos projekto išlaidos, skirtos:

28.1. ūkio inventoriui, baldams, transporto, ryšio priemonėms, kompiuterinei, medicininei įrangai ir kitoms priemonėms ir įrangai, kuri nenusidėvi per vienerius metus, o jos vieno vieneto vertė yra didesnė negu 1000 litų, įsigyti;

28.2. pastatų rekonstrukcijai, kapitaliniam remontui, pagrindinėms priemonėms įsigyti, įsiskolinimams padengti ar investiciniams projektams finansuoti;

28.3. transporto techninei apžiūrai, draudimui;

28.4. patalpoms remontuoti, rekonstrukcijai ir statybai;

28.5. tarptautinių kelionių išlaidoms;

28.6. projektui įgyvendinti už Lietuvos Respublikos ribų.

29. Lėšos gali būti naudojamos nuo finansavimo sutarties pasirašymo dienos iki einamųjų metų gruodžio 31 d. Projekto vykdytojai privalo gautas Savivaldybės lėšas naudoti tikslingai tik sutartyje numatytoms veikloms.

30. Skiriamos lėšos negali būti naudojamos kitiems tikslams, nei nurodyta sutartyje, arba būti perkeltos į kitus biudžetinius metus.

31. Projekto vykdytojas, gavęs finansavimą ir negalintis vykdyti projekto, turi raštu apie tai informuoti savivaldybės Administracijos direktorių ar jo įgaliotą asmenį.

32. Projekto vykdytojas po projekto įvykdymo per 10 dienų pateikia:

32.1. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui galutinę biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą pagal 2 formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2004 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1K-413 (Žin., 2005, Nr.2-21; 2006, Nr. 19-661), lėšų panaudojimo ataskaitą, visų išlaidas patvirtinančių dokumentų kopijas;

32.2. Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybai dalykinę ataskaitą.

33. Nepanaudotas Savivaldybės biudžeto lėšas projekto vykdytojas privalo grąžinti iki einamųjų metų gruodžio 1 dienos Kėdainių rajono savivaldybės administracijai.

__________________________________