KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS UGDYMO ĮSTAIGŲ, SOCIALINIŲ
IR UGDYMO CENTRŲ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO IR FINANSAVIMO TVARKOS, ORGANIZAVIMO MODELIŲ PATVIRTINIMO
2009 m. gruodžio 11 d. Nr. TS-360
Kėdainiai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 6 straipsnio 9 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 72 straipsnio 7 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2003 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. ISAK-1478 „Dėl priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelių aprašo“ ir 2005 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. ISAK-1180 patvirtintos Priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos 21.3 punktu, Kėdainių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Kėdainių rajono savivaldybės ugdymo įstaigų, socialinių ir ugdymo centrų priešmokyklinio ugdymo organizavimo ir finansavimo tvarką (pridedama).
2. Patvirtinti Kėdainių rajono savivaldybės ugdymo įstaigų, socialinių ir ugdymo centrų priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelius (pridedama).
3. Nustatyti 1 Lt mokestį už priešmokyklinio amžiaus vaiką, kuris ugdomas trečio modelio grupėje (10 val. per dieną, 50 val. per savaitę) per dieną daugiau negu 4 valandas, ir gautas lėšas skirti įstaigos švietimo reikmėms.
4. Pripažinti netekusiais galios:
4.1. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2009 m. vasario 27 d. sprendimą Nr. TS-23 „Dėl Kėdainių rajono savivaldybės ugdymo įstaigų, socialinių ir ugdymo centrų priešmokyklinio ugdymo organizavimo ir finansavimo tvarkos tvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Kėdainių rajono savivaldybės tarybos
2009 m. gruodžio 11 d. sprendimu Nr. TS-360
KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS UGDYMO ĮSTAIGŲ, SOCIALINIŲ IR UGDYMO CENTRŲ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO IR FINANSAVIMO TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja priešmokyklinio ugdymo organizavimą ir finansavimą Kėdainių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose, socialiniuose ir ugdymo centruose.
2. Priešmokyklinis ugdymas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais Švietimo ir mokslo ministerijos teisės aktais, reglamentuojančiais priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymą, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos rekomendacijomis ir šia tvarka.
II. PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO MODELIAI
5. Nustatomi šie priešmokyklinio ugdymo organizavimo modeliai:
5.1. Pirmas modelis. Priešmokyklinė grupė, kurios veiklos trukmė – 4 val. per dieną (20 val. per savaitę):
5.1.1. grupė steigiama gimnazijose, vidurinėse, pagrindinėse mokyklose, jų skyriuose, darželiuose, socialiniuose ir ugdymo centruose ir kt. Grupės vaikų skaičius: tik priešmokyklinio amžiaus – ne mažiau kaip 10, mišraus amžiaus – ne mažiau kaip 12;
5.1.2. ugdymo įstaigose, kuriose sukomplektuotos ikimokyklinio amžiaus grupės ir priešmokyklinio amžiaus vaikų mažiau kaip 10, priešmokyklinio amžiaus vaikai integruojami į ikimokyklines grupes ir priešmokyklinio ugdymo grupė nekomplektuojama;
5.1.3. grupė gali būti komplektuojama iš mišraus amžiaus (3–6 m.) vaikų. Jeigu grupėje daugiau kaip pusė vaikų yra priešmokyklinio amžiaus (6 m.), dirba priešmokyklinio ugdymo pedagogas, jeigu daugiau ikimokyklinio amžiaus (3–5 m.) vaikų – darželio auklėtojas;
5.2. Antras modelis. Priešmokyklinė grupė, kurios veiklos trukmė 6,6 val. (6 val. ir 36 min.) per dieną (33 val. per savaitę):
5.2.1. grupė steigiama gimnazijose, vidurinėse, pagrindinėse mokyklose, jų skyriuose, mokyklose-darželiuose, darželiuose. Vaikų skaičius grupėje: tik priešmokyklinio amžiaus – ne mažiau kaip 10, mišraus amžiaus – ne mažiau kaip 12;
5.2.3. grupė gali būti komplektuojama iš mišraus (3–6 m.) amžiaus vaikų. Jeigu grupėje daugiau kaip pusė vaikų yra priešmokyklinio amžiaus, dirba priešmokyklinio ugdymo pedagogas, jeigu daugiau ikimokyklinio amžiaus (3–5 m.) vaikų – darželio auklėtojas;
5.2.4 grupėje, sukomplektuotoje iš mišraus amžiaus vaikų, ugdymo procesas diferencijuojamas ir pritaikomas skirtingo amžiaus vaikams;
5.3. Trečias modelis. Priešmokyklinė grupė, kurios veiklos trukmė – 10 val. per dieną (50 val. per savaitę):
5.3.1. grupė steigiama mokyklose-darželiuose, lopšeliuose-darželiuose, darželiuose, socialiniuose ir ugdymo centruose;
5.3.2. sudaromos sąlygos vaikų poilsiui (miegui) ir maitinimui (pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai);
5.3.3. jeigu įstaigoje sukomplektuojama 20-ties priešmokyklinio amžiaus vaikų grupė(s) ir visi vaikai į šią grupę netelpa, komplektuojama mišraus amžiaus (3–6 m.) vaikų grupė. Vaikų skaičius joje – ne daugiau kaip 20.
5.3.4. jeigu mišraus amžiaus grupėje daugiau kaip pusė vaikų yra priešmokyklinio amžiaus, dirba priešmokyklinio ugdymo pedagogas, jeigu daugiau ikimokyklinio amžiaus (3–5 m.) vaikų – darželio auklėtojas;
5.3.5. ugdymo įstaigose, kuriose sukomplektuotos ikimokyklinio amžiaus grupės ir priešmokyklinio amžiaus vaikų yra mažiau nei 10, priešmokyklinio amžiaus vaikai integruojami į ikimokyklinio ugdymo grupes ir priešmokyklinio ugdymo grupė nekomplektuojama;
III. PRIEŠMOKYKLINIŲ GRUPIŲ FINANSAVIMAS PAGAL
MODELIUS IR VAIKŲ MAITINIMAS
6. Pirmas modelis – 20 val. per savaitę – finansuojamos iš Valstybės biudžeto tikslinių dotacijų (moksleivio krepšelio).
7. Antras modelis – 20 val. per savaitę – finansuojamos iš Valstybės biudžeto tikslinių dotacijų (moksleivio krepšelio), 13 val. – iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto.
PATVIRTINTA
Kėdainių rajono savivaldybės tarybos
2009 m. gruodžio 11 d. sprendimu Nr. TS-360
KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS UGDYMO ĮSTAIGŲ, SOCIALINIŲ IR UGDYMO CENTRŲ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO MODELIAI
1. Pirmas modelis. Priešmokyklinio ugdymo grupė, kurios veiklos trukmė 4 val. per dieną (20 val. per savaitę).
Pagal šį modelį dirba Kėdainių „Aušros“ vidurinės mokyklos Keleriškių skyriaus, Akademijos vidurinės mokyklos, Akademijos vidurinės mokyklos Šlapaberžės skyriaus, Aristavos, Dotnuvos, Gudžiūnų Pauliaus Rabikausko, Miegėnų, Pernaravos pagrindinių mokyklų ir Gudžiūnų Pauliaus Rabikausko pagrindinės mokyklos Vikaičių skyriaus priešmokyklinio ugdymo grupės.
2. Antras modelis. Priešmokyklinio ugdymo grupė, kurios veiklos trukmė 6,6 val. (6 val. ir 36 min.) per dieną (33 val. per savaitę).
Pagal šį modelį dirba Josvainių vidurinės mokyklos (Vainikuose), Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos Meironiškių skyriaus, Kunionių pagrindinės mokyklos Skaistgirių skyriaus, Labūnavos pagrindinės mokyklos (Beinaičiuose), Labūnavos pagrindinės mokyklos Nociūnų skyriaus, Pagirių Adomo Jakšto, Surviliškio Vinco Svirskio, Tiskūnų Juozo Urbšio, Truskavos pagrindinių mokyklų priešmokyklinio ugdymo grupės.
3. Trečias modelis. Priešmokyklinio ugdymo grupė, kurios veiklos trukmė 10 val. per dieną (50 val. per savaitę).
Pagal šį modelį dirba mokyklų-darželių „Aviliukas“, „Puriena“, „Vaikystė“, Akademijos „Kaštonas“, Vilainių „Obelėlė“, Pelėdnagių „Dobiliukas“, lopšelių-darželių „Pasaka“, „Vyturėlis“, „Varpelis“, „Žilvitis“, Krakių, Labūnavos „Ąžuoliukas“ darželių, Josvainių ir Šėtos socialinių ir ugdymo centrų priešmokyklinio ugdymo grupės.
__________________________________