VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL BENDRAVIMO SU VAIKAIS TOBULINIMO KURSŲ ORGANIZAVIMO VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2013 m. birželio 28 d. Nr. T3-232
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55- 1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gruodžio 12 d. nutarimu Nr. 1517 (Žin., 2012, Nr. 146-7530) patvirtinto Įpareigojimo išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus vykdymo tvarkos aprašo 4 punktu bei remdamasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. A1- 126 „Dėl bendravimo su vaikais tobulinimo kursų išlaidų apmokėjimo valstybės lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2013, Nr. 33-1606),
Vilniaus rajono savivaldybės taryba nusprendžia patvirtinti Bendravimo su vaikais tobulinimo kursų organizavimo Vilniaus rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Vilniaus rajono savivaldybės
tarybos 2013 m. birželio 28 d.
sprendimu Nr. T3-232
BENDRAVIMO SU VAIKAIS TOBULINIMO KURSŲ ORGANIZAVIMO VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Bendravimo su vaikais tobulinimo kursų organizavimo Vilniaus rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau - Aprašas) reglamentuoja bendravimo su vaikais tobulinimo kursų (toliau - kursai) tėvams (globėjams, rūpintojams) (toliau kartu - tėvai), kuriuos teismas už Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (Žin., 1985, Nr. 1-1) 181 ir 1811 straipsniuose numatytus administracinius teisės pažeidimus įpareigojo išklausyti kursus, rengimo užtikrinimą, vykdymą ir apmokėjimą.
2. Kursų tikslas - suteikti tėvams žinių apie pozityvią tėvystę, stiprinti jų socialinius ir bendravimo su vaikais įgūdžius.
3. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2011, Nr. 38-1804), Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstatyme (Žin., 1998, Nr. 66-1909), Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatyme (Žin., 2007, Nr. 80-3214; 2010, Nr. 157-7969), Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse ir kituose teisės aktuose.
II. KURSŲ RENGIMO UŽTIKRINIMAS IR VYKDYMAS
4. Kursų rengimą koordinuoja ir kontrolę vykdo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrius (toliau - Vaikų teisių apsaugos skyrius).
6. Kursus veda Tarnybos specialistai (psichologai, socialiniai pedagogai, specialieji pedagogai), turintys ne žemesnį nei magistro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę kaip 3 metų praktinio vaikų ir tėvų konsultavimo emocijų, vaiko raidos, elgesio problemų, tėvų bendravimo su vaikais ar kilus tėvų ginčui dėl vaiko klausimais darbo patirtį, vadovaudamiesi Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro direktoriaus 2013 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. (1.3)V-37 patvirtinta Bendravimo su vaikais tobulinimo kursų programa.
7. Kursus vesti Tarnyba gali pasitelkti švietimo pagalbos įstaigų, mokyklų, įmonių, organizacijų psichologus, socialinius pedagogus, socialinius darbuotojus bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus ir Socialinės rūpybos skyriaus kompetentingus darbuotojus, sudarydama su jais sutartį dėl kursų vedimo.
8. Tėvai, teismo įpareigoti išklausyti kursus, privalo registruotis Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Bendrajame skyriuje (Rinktinės g. 50, Vilnius, tel. (8-5) 275 1961, el. paštas vrsa@vrsa.lt) per 5 dienas nuo teismo nutarimo apskundimo termino pabaigos, jeigu ši nutarimo dalis nebuvo apskųsta, arba nuo tos dienos, kurią skundas dėl šios nutarimo dalies lieka nepatenkintas.
9. Tėvai Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Bendrajam skyriui teikia rašytinį prašymą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir teismo nutarimo nuorašą. Prašyme tėvai nurodo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą ar kitą kontaktinę informaciją ir kokiu būdu (paštu, elektroniniu paštu) pageidauja būti informuoti apie kursų laiką ir vietą, taip pat prie prašymo prideda Socialinės rūpybos skyriaus išduotą pažymą, kad jie yra asmenys, turintys teisę gauti arba gaunantys socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą (Žin., 2003, Nr. 73-3352; 2006, Nr. 130-4889; 2011, Nr. 155-7353). Tėvai apie kontaktinės informacijos pasikeitimą nedelsdami turi pranešti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Bendrajam skyriui. Jeigu pranešimų apie pasikeitusią kontaktinę informaciją negaunama, laikoma, kad tėvams apie kursų vietą ir laiką pranešta tinkamai jų nurodytais adresais.
10. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrius pagal savo kompetenciją, gavęs įsiteisėjusį teismo nutarimą dėl asmens įpareigojimo lankyti kursus, per 3 darbo dienas apie tai informuoja Tarnybą. Vaikų teisių apsaugos skyrius, bendradarbiaudamas su policijos komisariatu, vieną kartą per mėnesį prašo informacijos dėl asmenų, kuriems pagal policijos komisariato pareigūnų surašytus administracinių teisės pažeidimų protokolus skirtas teismo įpareigojimas lankyti kursus, ir perduoda šią informaciją Tarnybai per 3 darbo dienas.
12. Tėvų pageidavimu iki kursų pradžios jiems gali būti teikiamos individualios psichologinės konsultacijos vaiko raidos, elgesio problemų, tėvų bendravimo su vaikais, pozityvios tėvystės klausimais.
14. Kursų trukmė - 20 valandų. Jos gali būti suskirstytos į atskirus užsiėmimus: vieno užsiėmimo trukmė - ne trumpesnė kaip 2 valandos ir ne ilgesnė kaip 6 valandos.
16. Tėvams apie kursų laiką, vietą ir mokėjimo už kursus tvarką pranešama jų nurodytu būdu ne mažiau kaip prieš 14 kalendorinių dienų iki numatytos kursų pradžios, o tėvams, kurie registravosi likus mažiau nei 14 kalendorinių dienų iki kursų pradžios, informacija apie kursus pateikiama registravimosi į kursus dieną.
Tėvai taip pat privalo būti informuojami, kad jų vengimas vykdyti teismo įpareigojimą išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1814 straipsnį užtraukia baudą iki keturių šimtų litų.
17. Kursai organizuojami dažniausiai Vilniaus rajono savivaldybės administracijos patalpose (Rinktinės g. 50, Vilnius). Esant galimybei, kursai gali būti organizuojami Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos patalpose (A. Mickevičiaus g. 16, Nemenčinė, Vilniaus rajonas).
18. Tarnyba tėvams, išklausiusiems kursų programą, per 3 darbo dienas išduoda pažymėjimą apie kursų išklausymą.
19. Kursų dalyvių pažymėjimų gavėjų sąrašą ir įgytų kompetencijų vertinimo anketas per 3 darbo dienas Tarnyba perduoda Vaikų teisių apsaugos skyriui.
20. Vaiko teisių apsaugos skyrius per 5 darbo dienas nuo pažymėjimo, patvirtinančio kursų išklausymą gavimo, informaciją, kad administracinėn atsakomybėn patraukti tėvai išklausė kursus, perduoda administracinio teisės pažeidimo, už kurio padarymą asmeniui paskirtas įpareigojimas išklausyti kursus, protokolą surašiusiam organui (pareigūnui).
21. Vaiko teisių apsaugos skyrius, remdamasis Tarnybos pateiktu pažymėjimų gavėjų sąrašu, nustatęs, kad tėvai vengia lankyti kursus, šią informaciją nedelsdamas perduoda įstatymų įgaliotiems pareigūnams, turintiems teisę pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus už vengimą vykdyti teismo įpareigojimą išklausyti kursus.
22. Vengiančiais lankyti kursus laikomi tėvai, išklausę mažiau kaip 80 procentų kursų trukmės be pateisinamų priežasčių arba nesumokėję už kursus ir neturintys teisės į kursų apmokėjimą valstybės lėšomis.
III. MOKĖJIMAS UŽ KURSUS
24. Už dalyvavimą kursuose sumoka asmuo, kuriam skirta ši poveikio priemonė. Į kursus užsiregistravęs asmuo per 3 dienas iki kursų pradžios privalo sumokėti mokestį už kursus į Tarnybos nurodytą sąskaitą.
26. Asmenų, kurie turi teisę gauti arba gauna socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, dalyvavimo kursuose išlaidos apmokamos valstybės lėšomis. Šiuo atveju kursai finansuojami socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai patvirtintų bendrųjų asignavimų. Tais atvejais, kai tėvai, be pateisinamų priežasčių vengiantys lankyti kursus, išklausė mažiau kaip 80 procentų kursų trukmės, apmokėjimas valstybės lėšomis skiriamas tik tada, kai asmuo, pratęsęs kursų lankymą, iš viso išklausė ne mažiau 16 privalomos programos valandų.
27. Tarnyba per 5 darbo dienas nuo pažymėjimo, patvirtinančio kursų išklausymą išdavimo, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui pateikia prašymą dėl apmokėjimo už kursus valstybės lėšomis. Prie prašymo pridedamas kursuose dalyvavusių Vilniaus rajone gyvenamąją vietą deklaravusių nepasiturinčių asmenų sąrašas, tų asmenų duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas).