herbas

 

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. sausio 29 d. Nr. T-21

Šiauliai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 551049; 2008, Nr. 113-4290) 35 straipsnio 1 dalimi, Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendžia patvirtinti Šiaulių miesto seniūnijų aptarnaujamų teritorijų gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovų – Seniūnaičių sueigos nuostatus (pridedama).

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Genadijus Mikšys

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2009 m. sausio 29 d. sprendimu Nr. T-21

 

ŠIAULIŲ MIESTO SENIŪNIJŲ APTARNAUJAMŲ TERITORIJŲ GYVENAMŲJŲ VIETOVIŲ BENDRUOMENIŲ ATSTOVŲ – SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS

NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Seniūnaičių sueigos nuostatai nustato Šiaulių miesto seniūnaitijų seniūnaičių sueigos organizavimo bei seniūnijų aptarnaujamų teritorijų gyvenamųjų vietovių bendruomenėms rūpimų klausimų svarstymo ir sprendimų priėmimo seniūnaičių sueigoje tvarką.

2. Seniūnaičiai savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Seniūnaičių sueigos nuostatais ir savo veiklą derina su seniūnijos ilgalaikės raidos strategija.

3. Seniūnaičių veikla grindžiama kolegialumo, demokratijos, teisėtumo ir viešumo principais.

 

II. SENIŪNAIČIŲ SUEIGA

 

4. Seniūnaičių sueiga vyksta patalpose, kurias neatlygintinai suteikia Savivaldybė.

5. Seniūnaičiai į sueigą renkasi savo iniciatyva arba seniūno kvietimu.

6. Kai seniūnaičiai į sueigą renkasi patys, kviečiamas atvykti ir seniūnas.

7. Seniūnaičių sueiga teisėta, jeigu joje dalyvauja daugiau kaip pusė seniūnijos seniūnaičių. Negalintys dalyvauti sueigoje seniūnaičiai gali sueigos pirmininkui raštu pateikti svarstomais klausimais savo nuomonę, kuri turi būti paskelbta sueigoje.

8. Seniūnaičių sueigai pirmininkauja sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių balsų dauguma išrinktas sueigos pirmininkas.

9. Seniūnaičių sueigos darbotvarkės sudarymas:

9.1. Sueigoje seniūnaičiai aptaria ir priima sprendimus dėl seniūnijos veiklos programų, metinės seniūno veiklos ataskaitos įvertinimo, sprendžia dėl projektų (kaimo plėtros programų ir kt.), kuriuos teikia seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje esančios bendruomeninės organizacijos, įgyvendinimo tikslingumo ir svarsto kitus gyvenamųjų vietovių bendruomenėms aktualius klausimus.

9.2. Sueigos darbotvarkė sudaroma seniūnaičių, seniūnijos gyventojų ir seniūno siūlymu. Seniūnaičių sueigos metu seniūnas turi teisę pasiūlyti įtraukti į darbotvarkę ir naujų klausimų.

9.3. Darbotvarkės projekte nustatoma darbotvarkės klausimų svarstymo eilės tvarka, nurodomi pranešėjai ir kviečiami į posėdį asmenys.

9.4. Parengtą darbotvarkės projektą pasirašo seniūnas. Kai seniūnas pasirašo sueigos darbotvarkę, seniūnija ją iškabina skelbimų lentoje, esančioje seniūnijos patalpose. Taip pat seniūnaičių sueigos darbotvarkė ir su ja susijusi medžiaga gali būti skelbiama ir seniūnijos interneto tinklalapyje.

10. Sueigos darbotvarkės svarstymo eiga:

10.1. Seniūnaičių sueigoje svarstant atskirus darbotvarkės klausimus, paprastai pirmiausia išklausomas svarstomo klausimo pristatymas ir seniūnaičių bei seniūno nuomonė. Sueigos pirmininkui leidus, savo nuomonę gali pareikšti ir kiti sueigos dalyviai.

10.2. Pristatant svarstomą klausimą, išdėstoma jo esmė, nurodoma jo įtaka savivaldybės biudžetui.

10.3. Darbotvarkės klausimui pristatyti paprastai skiriama iki 5 minučių, seniūnaičio nuomonei pareikšti – iki 2 minučių (kitų posėdžio dalyvių nuomonei pareikšti – iki minutės). Prireikus sueigos pirmininkas gali nustatyti kitokią pristatymo ar nuomonės pareiškimo trukmę.

10.4. Kiekvienu darbotvarkės klausimu seniūnaičiai turi teisę kalbėti ne daugiau kaip 2 kartus (neskaitant klausimų, replikų, nuomonės dėl procedūros pareiškimo, pasiūlymų nutraukti diskusijas, atmesti pateiktą projektą ar atidėti svarstomą klausimą), kiti sueigos dalyviai - kartą (išskyrus seniūną).

11. Sprendimų priėmimas:

11.1. Seniūnaičių sueigoje sprendimai priimami atviru balsavimu sueigoje dalyvaujančiųjų seniūnaičių balsų dauguma. Ši dauguma paprastai nustatoma sueigos pirmininkui paklausus, ar yra prieštaraujančiųjų. Jeigu prieštaraujančiųjų nėra, sueigos pirmininkas paskelbia; kad sprendimas priimtas. Jeigu yra bent vienas prieštaraujantysis, balsų daugumai nustatyti seniūnaičiai pakelia rankas. Šiuo atveju balsus skaičiuoja seniūno paskirtas seniūnaičių sueigos sekretorius. Jeigu suskaičiuojama balsų dauguma, sueigos pirmininkas paskelbia, kad sprendimas priimtas. Jeigu daugumos nėra, - kad nepriimtas. Taip pat skaičiuojama, kiek balsavo „prieš“ ar susilaikė. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia sueigos pirmininko balsas.

12.2. Seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai.

13. Protokolas:

13.1.  Seniūnaičių sueigos eiga fiksuojama protokole, kurį surašo seniūnaičių sueigos sektretorius. Seniūnaičių sueigos sekretoriumi skiriamas seniūnijos darbuotojas.

13.2.  Protokole nurodoma sueigos data, protokolo eilės numeris, sueigos dalyviai, svarstomų klausimų eilės numeris ir pavadinimas, klausimą pateikęs pranešėjas, kalbėtojai ir pateikiamas priimtas sprendimas. Nurodomi ir balsavimo rezultatai (taip pat pažymima, kas balsavo „prieš“ ar susilaikė), įrašoma seniūnaičių ar seniūno atskiroji nuomonė.

13.3. Protokolai saugomi seniūnijoje.

 

III. SUEIGOS SPRENDIMŲ VIEŠINIMAS

 

14. Seniūnaitijų gyventojams apie sueigoje priimtus sprendimus informaciją teikia seniūnaičiai. Sprendimai gali būti skelbiami seniūnijos interneto tinklapyje.

 

_____________________