LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA,

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINĖ PROKURATŪRA

 

Į S A K Y M A S

DĖL INFORMACIJOS APIE SUŽALOTUS ASMENIS PATEIKIMO TVARKOS

 

1996 m. gegužės 28 d. Nr. 286/443/24

Vilnius

 

1995 metų neišaiškintų tyčinių nužudymų analizė parodė, kad tam tikra šios kategorijos nusikaltimų dalis nebuvo išaiškinta dėl to, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos pavėluotai, o kartais – tik pacientui mirus, praneša teisėsaugos institucijoms apie į sveikatos priežiūros įstaigas pristatytus sunkiai sužalotus asmenis. Dėl šios priežasties prarandamos galimybės laiku surinkti įrodymus ir nustatyti kaltus asmenis. Siekdami sureguliuoti informacijos apie sužalotus asmenis pateikimo tvarką,

ĮSAKOME:

1. Valstybės, savivaldybių ir privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovams:

1.1. Užtikrinti, kad būtų nedelsiant informuotas vietos policijos komisariato budėtojas apie visus atvejus, kai į sveikatos priežiūros įstaigą kreipiasi arba pristatomi asmenys, kurių gyvybei pavojus negresia, tačiau jiems yra padarytos durtinės, pjautinės, šautinės ar dėl sprogimo atsiradusios žaizdos arba kai yra kiti sunkūs kūno sužalojimai, kurie gali būti susiję su nusikaltimu.

Užtikrinti, kad būtų nedelsiant informuoti vietos policijos komisariato budėtojas ir vietos prokuratūros budėtojas, jei nukentėjusiesiems padaryti kūno sužalojimai kelia pavojų jų gyvybei.

1.2. Užtikrinti, kad pacientų, kuriems padaryti 1.1 punkte nurodyti kūno sužalojimai, registracijos dokumentuose būtų išsamiai užrašomi nukentėjusiojo ir jį pristačiusio asmens anketiniai duomenys, įvykio aplinkybės, pranešimą perdavusio sveikatos priežiūros darbuotojo bei pranešimą priėmusio pareigūno pavardės, pranešimo data ir laikas.

1.3. Įspėti darbuotojus, kad šio įsakymo 1.1 punkto nuostatų nevykdymas užtraukia jiems Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą atsakomybę.

2. Policijos įstaigų vadovams:

2.1. Užtikrinti visų pranešimų iš sveikatos priežiūros įstaigų apie asmenims padarytus kūno sužalojimus registraciją Informacijos apskaitos žurnale.

Užtikrinti, kad būtų nedelsiant informuojamas budintis prokuratūros darbuotojas ir pradedama kvota, kai nukentėjusiajam padaryti gresiantys jo gyvybei kūno sužalojimai.

2.2. Informuoti greitosios medicinos pagalbos stotis, ligonines, poliklinikas ir kitas asmens sveikatos priežiūros įstaigas apie jų teritorijoje esančių policijos komisariatų buvimo vietą ir nustatyti informacijos apie sužalotus asmenis perdavimo būdus.

3. Miestų, rajonų apylinkių vyriausiesiems prokurorams:

3.1. Informuoti greitosios medicinos pagalbos stotis, ligonines, poliklinikas ir kitas asmens sveikatos priežiūros įstaigas apie jų teritorijoje esančių prokuratūrų buvimo vietą ir nustatyti informacijos apie sužalotus asmenis perdavimo būdus.

3.2. Užtikrinti, kad būtų nedelsiant sprendžiamas klausimas dėl bylos iškėlimo ir tardyminio priklausomumo bei organizuojamas tyrimas, kai gaunama informacija apie nukentėjusįjį, kuriam padaryti gyvybei gresiantys sužalojimai.

4. Pripažinti netekusiu galios Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijų 1991 12 16 įsakymą Nr. 386/548 „Dėl asmenų, kuriems padaryti kūno sužalojimai, apskaitos“.

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                        ANTANAS VINKUS

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                            VIRGILIJUS BULOVAS

 

GENERALINIS PROKURORAS                                                                  VLADAS NIKITINAS

______________