LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2012 m. rugpjūčio 29 d. Nr. ĮV-571
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo (Žin., 2004, Nr. 96-3523) 20 straipsnio 3 dalimi:
2. L a i k a u netekusiu galios Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2004 m. lapkričio 23 d. įsakymą ĮV-379 (Žin., 2004, Nr. 173-6422).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos kultūros ministro
2012 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. ĮV-571
TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ TARYBOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja Tarybos funkcijas, teises, sudėtį ir darbo organizavimą.
2. Teatrų ir koncertinių įstaigų taryba (toliau – Taryba), veikianti prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (toliau – ministerija) yra kolegiali ekspertų grupė, turinti patariamojo balso teisę ir atliekanti konsultanto funkcijas, sprendžiant Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus.
3. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymu (Žin., 2004, Nr. 96-3523), Lietuvos Respublikos Seimo 2010 m. birželio 30 d. nutarimu Nr. XI-977 (Žin., 2010, Nr. 80-4152) patvirtintomis Lietuvos kultūros politikos kaitos gairėmis, kitais įstatymais ir norminiais teisės aktais bei šiais nuostatais.
II. TARYBOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS
4. Tarybos uždavinys yra teikti ministerijai pasiūlymus dėl Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų politikos formavimo bei šios politikos įgyvendinimo, profesionalaus scenos meno veiklos strategijos.
5. Vykdydama šį uždavinį, Taryba atlieka šias funkcijas:
5.1. teikia pasiūlymus ir išvadas ministerijai teatrų ir koncertinių įstaigų plėtotės strategijos klausimais;
5.2. teikia pasiūlymus ir išvadas ministerijai dėl valstybės teatrų ir koncertinių įstaigų sezoninių ir perspektyvinių kūrybinių veiklos programų bei jų vykdymo;
5.3. nagrinėja teatrų ir koncertinių įstaigų vadovų prašymus leisti jų vadovaujamose įstaigose užsiimti kūrybine veikla;
5.4. teikia pasiūlymus ministerijai dėl teatrų ir koncertinių įstaigų veiklą reglamentuojančių teisės aktų rengimo bei tobulinimo;
5.5. teikia rekomendacijas ministerijai teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo klausimais;
5.6. teikia rekomendacijas ministerijai teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybinių darbuotojų atestavimo klausimais;
5.7. siūlo ministerijai profesionalaus scenos meno srities darbuotojų kandidatūras valstybės stipendijoms;
5.8. teikia pasiūlymus ir išvadas ministerijai dėl teatrų ir koncertinių įstaigų, kurie nėra valstybės biudžetinės įstaigos, kūrybinių veiklos programų projektų finansavimo iš valstybės biudžeto;
5.9. rekomenduoja ministerijai pripažinti arba atsisakyti pripažinti juridinį asmenį profesionaliu scenos meno teatru ar koncertine įstaiga, pripažinti netekusiu galios suteiktą pripažinimą;
III. TARYBOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS
6. Taryba turi teisę:
6.1. kviesti į posėdžius Kultūros ministerijos specialistus, teatrų ir koncertinių įstaigų atstovus ir kitus specialistus, galinčius pateikti išvadas bei pasiūlymus dėl iškilusių klausimų;
IV. TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS
8. Taryba sudaroma iš 9 narių – kompetentingų profesionalaus scenos meno srities specialistų, pasiekusių reikšmingų veiklos rezultatų kultūros ir meno kūrėjų, profesionalių meno vertintojų ar specialistų, turinčių ekspertinio vertinimo patirtį. Po 1 narį deleguoja Valstybės teatrų asociacija, Scenos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų federacija, 3 narius skiria kultūros ministras.
10. Tarybos sudėtyje narys negali būti daugiau nei 2 kadencijas iš eilės. Tarybos narys turi teisę atsistatydinti nepasibaigus kadencijai arba jį gali atšaukti paskyrusi institucija.
11. Jeigu Tarybos narys (-iai) keičiamas (-i) nepasibaigus Tarybos kadencijai, naujas (-i) Tarybos narys (-iai) skiriamas (-i) likusiam Tarybos kadencijos laikui.
12. Taryba iš savo narių paprastąja balsų dauguma renka kadencijos laikotarpiui pirmininką ir jo pavaduotoją.
13. Tarybos pirmininkas, jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojas, organizuoja Tarybos darbą, pirmininkauja Tarybos posėdžiams, atsako už jos veiklą, atstovauja jai.
14. Taryba renkasi ne rečiau kaip 4 kartus per metus. Neeilinis posėdis gali būti sušauktas Tarybos pirmininko iniciatyva, pusės Tarybos narių reikalavimu arba kultūros ministro iniciatyva.
15. Kultūros ministerija techniškai aptarnauja Tarybos veiklą. Tarybos posėdžiams rengti, dokumentacijai tvarkyti ir protokoluoti posėdžius ministerija skiria sekretorių, kuris nėra Tarybos narys.
16. Tarybos veiklos forma yra posėdžiai. Posėdžio darbotvarkėje numatytų klausimų medžiaga Tarybos nariams pateikiama prieš 3 kalendorines dienas iki posėdžio.
17. Prieš pradedant Tarybos darbą, visi nariai pateikia sekretoriui nešališkumo deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą, nurodytus šių nuostatų 1–2 prieduose.
18. Tuo atveju, jeigu Tarybos narys nenusišalina, kilus interesų konfliktui, jo balsavimo rezultatai tuo klausimu laikomi negaliojančiais.
20. Tarybos sprendimai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė Tarybos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos pirmininko (jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojo) balsas.
21. Tarybos sprendimai įforminami posėdžio protokolu, kuriame turi būti fiksuojami galutiniai kiekvieno darbotvarkės klausimo sprendimo argumentai, vertinimo kriterijai, kiekvieno nario pasisakymai arba atskira nuomonė svarstomu klausimu, balsavimo rezultatai. Prie protokolo gali būti pridedama Tarybos nario, negalėjusio dalyvauti posėdyje, raštu pareikšta nuomonė. Protokolą pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius.
22. Tarybos narių paslaugos apmokamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2004 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. ĮV-167 „Dėl Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ekspertų komisijų, komitetų, tarybų narių, kitų ekspertų teikiamų nematerialaus pobūdžio (intelektinių) paslaugų apmokėjimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 152-5556).
Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nuostatų
1 priedas
NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA
(data)
(vieta)
(vardas, pavardė)
(delegavusios organizacijos pavadinimas, adresas)
Būdamas Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nariu, pasižadu:
1. objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamasis visų projektų vykdytojų (pareiškėjų) lygiateisiškumo principu, atlikti Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nario pareigas;
2. nevertinti paraiškos (projekto) ir nedalyvauti Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos posėdyje, jei paaiškėtų, kad:
– esu projekto vykdytojo darbuotojas, kolegialaus valdymo organo narys, steigėjas, dalininkas ar savininkas;
– esu projekto kūrybinės grupės narys;
– esu susijęs giminystės ryšiais su projekto vykdytojo darbuotojais, kolegialaus valdymo organo nariais, steigėjais, dalininkais ar savininkais;
3. paaiškėjus, kad paraiškų (projektų) svarstymo procedūrose kaip projekto vykdytojas (pareiškėjas) dalyvauja asmuo, susijęs su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, raštu pranešti apie tai Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos sekretoriui.
(parašas) (vardas, pavardė)
Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nuostatų
2 priedas
KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS
(data)
(vieta)
(vardas, pavardė)
(delegavusios organizacijos pavadinimas, adresas)
Būdamas Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nariu, pasižadu:
1. saugoti ir tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti konfidencialią informaciją, kuri man taps žinoma, dirbant Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nariu;
2. man patikėtus dokumentus, kuriuose yra konfidenciali informacija, saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar pasinaudoti.
(parašas) (vardas, pavardė)