LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL KONKURSŲ SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJAI PAVALDŽIŲ BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ PAREIGOMS UŽIMTI ORGANIZAVIMO

 

1999 m. gegužės 13 d. Nr. 232

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo (Žin., 1998, Nr. 109-2995) 15 straipsnio 1 punktu,

1. Tvirtinu:

1.1. Viešo konkurso Sveikatos apsaugos ministerijos įsteigtų biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų pareigoms užimti nuostatus (1 priedas);

1.2. Poreikio paraiškos laisvai Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos įstaigos administracijos vadovo darbo vietai užimti formą (2 priedas).

2. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedu ministerijos sekretorei R. Baranauskienei.

 

 

L. E. SVEIKATOS APSAUGOS

MINISTRO PAREIGAS                                                                MINDAUGAS STANKEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

l. e. sveikatos apsaugos ministro pareigas

1999 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. 232

1 priedas

 

VIEŠO KONKURSO SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ PAREIGOMS UŽIMTI NUOSTATAI

 

Bendrosios nuostatos

 

1. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (toliau – LNSS) įstaigų, pavaldžių Sveikatos apsaugos ministerijai, administracijos, padalinių ir filialų vadovų (toliau – vadovų) pareigas galima užimti tik viešo konkurso būdu arba išlaikius kvalifikacinius egzaminus – penkeriems metams.

Viešas konkursas ar kvalifikaciniai egzaminai – tai būdas atrinkti tinkamiausią pretendentą į laisvą darbo vietą, viešai informuoti apie tai visuomenę. Viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų metu tikrinamos pretendentų į laisvą darbo vietą (toliau – pretendentai) profesinės, praktinio darbo žinios, įgūdžiai, asmeninės ir dalykinės savybės.

Kvalifikaciniai egzaminai rengiami, jeigu yra tik vienas pretendentas.

2. Viešo konkurso ar kvalifikacinio egzamino metu vadovaujamasi laikinaisiais LNSS įstaigų administracijos, padalinių ir filialų vadovų kvalifikaciniais reikalavimais (1997 10 09 Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu Nr. 533).

3. Už viešų konkursų ar kvalifikacinių egzaminų organizavimą atsako įstaigos steigėjas – Sveikatos apsaugos ministerija.

 

Viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų skelbimas

 

4. Sveikatos apsaugos ministerijos Personalo skyriaus vadovas, atsiradus laisvai vadovo darbo vietai, pildo poreikio paraišką (2 priedas), kurioje nurodoma darbo vietos atsiradimo priežastis, darbo pobūdis, reikalavimai darbo vietai. Paraiška pateikiama ministrui.

5. Sveikatos apsaugos ministerija apie viešą konkursą laisvai darbo vietai užimti skelbia respublikinėje spaudoje (ne mažiau kaip vienas skelbimas). Skelbime nurodoma: laisvos darbo vietos (pareigybės) pavadinimas, konkurso sąlygos ar konkretūs reikalavimai, konkurso rengimo vieta, terminas, iki kada priimami prašymai dalyvauti konkurse, telefonai informacijai.

Skelbime gali būti pateikta ir kita papildoma informacija (užsienio kalbų mokėjimas, darbas su kompiuteriu, būtinų pateikti dokumentų sąrašas, prašymas pateikti veiklos programą).

 

Viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų organizavimas

 

6. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaroma viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų komisija (toliau – komisija). Komisiją sudaro 5 nariai. Jos pirmininkas – ministro įgaliotas asmuo. Komisijos nariai – ministerijos vadovybės atstovai ir padalinių vadovai.

7. Komisijos nariai negali būti asmenys, kuriuos su pretendentu sieja artimi giminystės ryšiai (tėvai, įtėviai, sutuoktiniai, broliai, seserys, įvaikiai, taip pat sutuoktinių broliai, seserys, tėvai ir vaikai). Apie tokius atvejus komisijos nariai praneša komisijos pirmininkui. Tuomet ministras įsakymu keičia komisijos sudėtį.

8. Viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja visi komisijos nariai.

9. Viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų organizacinį darbą atlieka Personalo skyriaus vadovas. Komisijos posėdžius protokoluoja komisijos sekretorė.

10. Pretendentai į laisvą darbo vietą dokumentus pristato asmeniškai Sveikatos apsaugos ministerijos Personalo skyriaus vadovui ir yra supažindinami su kandidatui keliamais reikalavimais, pareigine instrukcija. Prašymai dalyvauti viešame konkurse ar kvalifikaciniuose egzaminuose registruojami pretendentų prašymų registravimo žurnale. Pretendentams, kuriems rekomenduojama parengti veiklos programą, leidžiama susipažinti su institucijos ar padalinio reglamentu, nuostatais, pareiginėmis instrukcijomis ir kita reikalinga medžiaga.

11. Pasibaigus dokumentų priėmimo terminui, dokumentai perduodami komisijos pirmininkui. Visi pateikti prašymai svarstomi šios komisijos posėdyje. Susipažinę su pateiktais dokumentais, komisijos nariai pareiškia savo nuomonę dėl pretendentų ir leidimo dalyvauti viešame konkurse arba laikyti kvalifikacinius egzaminus.

12. Kilus neaiškumų, komisija turi teisę prieš viešą konkursą ar kvalifikacinius egzaminus kviestis pretendentą papildomam pokalbiui. Komisijos narių sprendimu atitinkantys reikalavimus pretendentai registruotu laišku informuojami (motyvuojant neigiamą ar teigiamą atsakymą) ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų organizavimo dienos.

13. Viešas konkursas ar kvalifikaciniai egzaminai gali būti vykdomi:

13.1. žodžiu (pokalbis):

13.2. raštu (testas).

14. Komisija išnagrinėja pateiktus dokumentus, veiklos programą (jeigu to pagal konkurso sąlygas reikalaujama), įvertina atsakymus raštu ar žodžiu, pateikia papildomus klausimus, išklauso pretendentą.

Komisijos nariai įvertina pretendento atsakymus pagal 10 balų vertinimo sistemą (nuo 1 iki 10 balų). Visų komisijos narių įvertinimai balais susumuojami ir vertinimo rezultatai įrašomi protokole. Protokolą pasirašo visi komisijos nariai.

15. Laimi pretendentas, surinkęs daugiausia balų, bet ne mažiau kaip 25 balus.

Jeigu pretendentai surinko vienodą balų skaičių, komisijos pirmininkas skelbia balsavimą ir laimėjusiu pripažįstamas pretendentas, surinkęs daugiausia balų. Balsuojama atvirai, pretendentui nedalyvaujant.

16. Vieno iš pretendentų neatvykimas į viešą konkursą negali būti konkurso ar egzaminų atidėjimo priežastis. Esant vienam pretendentui, laikomas kvalifikacinis egzaminas. Viešam konkursui ar kvalifikaciniams egzaminams neįvykus (nebuvo pretendentų, pretendentai neatitiko reikalavimų ir panašiai), iš naujo ta pačia tvarka skelbiamas viešas konkursas ar kvalifikaciniai egzaminai.

17. Laimėjusiam pretendentui dėl kokių nors priežasčių atsisakius užimti laisvą darbo vietą, komisijos nariai balsuoja už vieną iš šių sprendimų:

17.1. skelbti viešą konkursą ar kvalifikacinį egzaminą iš naujo;

17.2. pripažinti laimėjusiu antrąjį pagal rezultatus pretendentą.

18. Viešą konkursą laimėjęs ar kvalifikacinius egzaminus išlaikęs pretendentas pasirašytinai supažindinamas su pareigine instrukcija.

19. Pretendentai supažindinami su rezultatais iš karto, viešam konkursui ar kvalifikaciniams egzaminams pasibaigus. Dalyvaujant visiems komisijoms nariams, jie pasirašo viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų protokole. Jeigu pretendentas atsisako pasirašyti, apie tai pažymima protokole.

20. Viešas konkursas ar kvalifikaciniai egzaminai turi prasidėti ir baigtis tą pačią dieną.

21. Viešas konkursas ar kvalifikaciniai egzaminai turi būti organizuoti per vieną kalendorinį mėnesį nuo Personalo skyriaus vadovo paraiškos pateikimo dienos.

 

Viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų komisijos teisės

 

22. Komisija turi teisę:

22.1. organizuoti ir vykdyti viešą konkursą ar kvalifikacinius egzaminus;

22.2. prireikus pareikalauti iš pretendento Lietuvos Respublikos įstatymuose numatytų papildomų dokumentų ar duomenų apie jo veiklą, biografiją, sveikatos būklę;

22.3. laikydamasi etikos reikalavimų, pareikalauti ir gauti iš valstybės institucijų informaciją apie pretendentą;

22.4. siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijos Personalo skyriui iš sėkmingai dalyvavusių konkurse pretendentų formuoti kadrų rezervą, pažymint tai viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų protokole.

23. Komisijos nariai pasirašo viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų posėdžio protokole. Komisijos narys, nesutinkantis su komisijos sprendimu, turi teisę savo atskirą nuomonę įrašyti viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų protokole.

 

Pretendentų teisės

 

24. Nepatenkinti komisijos sprendimu pretendentai turi teisę šį sprendimą raštu tą pačią arba kitą darbo dieną po viešo konkurso ar kvalifikacinių egzaminų apskųsti sveikatos apsaugos ministrui. Ministras privalo išnagrinėti skundą per 5 darbo dienas. Nustatęs pretendento teisių pažeidimą, ministras turi teisę panaikinti komisijos sprendimą ir skelbti viešą konkursą ar kvalifikacinius egzaminus iš naujo, pakeisdamas ne mažiau kaip du komisijos narius.

Ministro sprendimas per 10 kalendorinių dienų gali būti apskųstas teismui.

Praėjus nustatytam komisijos sprendimo apskundimo terminui, šis sprendimas lieka galioti.

 

Darbo sutarties su pretendentu sudarymas

 

25. Darbo sutartis su viešą konkursą laimėjusiu ar kvalifikacinius egzaminus išlaikiusiu pretendentu sudaroma šalių susitarimu:

25.1. ne anksčiau kaip po dviejų darbo dienų, nuo konkurso ar egzamino, komisijos sprendimo apskundimo terminui pasibaigus;

25.2. vienam iš pretendentų apskundus komisijos sprendimą, skundo tyrimui pasibaigus.

______________


PATVIRTINTA

l. e. sveikatos apsaugos ministro pareigas

1999 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. 232

2 priedas

 

Poreikio paraiška laisvai LNSS įstaigos administracijos vadovo darbo vietai užimti

 

Institucijos pavadinimas........................................................... ..................................................

.......................................................... ..........................................................................................

Laisvos pareigybės pavadinimas........................................................... ......................................

Laisvos pareigybės atsiradimo priežastis (veiklos plėtimas, naujai įvestas etatas, kadrų kaita)..

.......................................................... ..........................................................................................

.......................................................... ..........................................................................................

.......................................................... ..........................................................................................

Bendrieji kvalifikaciniai reikalavimai.............................................................. ............................

.......................................................... ..........................................................................................

.......................................................... ..........................................................................................

.......................................................... ..........................................................................................

Specialieji kvalifikaciniai reikalavimai............................................................ ............................

.......................................................... ..........................................................................................

Atlyginimo koeficientas (nuo – iki)............................................................. ...............................

Darbo laikas (nuo – iki)............................................................ ...................................................

Darbo krūvis (1,0 etatas, 0,5 etato,...... valandų)................................................................. .......

 

Personalo skyriaus viršininkas

.......................................................... (vardo raidė, pavardė)

                                 (parašas)

 

Poreikio paraiškos pateikimo data:

1999 m........................... mėn. ..... d.

______________