LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL NACIONALINĖS 2010-ŲJŲ EUROPOS KOVOS SU SKURDU IR SOCIALINE ATSKIRTIMI METŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PROJEKTŲ FINANSAVIMO SĄLYGŲ APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2010 m. vasario 1 d. Nr. A1-39

Vilnius

 

Įgyvendindamas Nacionalinę 2010-ųjų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2009 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-431 „Dėl Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programos patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 83-3448):

1. Tvirtinu Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programos įgyvendinimo projektų finansavimo sąlygų aprašą (pridedama).

2. Nustatau, kad paraiškos Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programos finansavimui gauti gali būti teikiamos iki 2010 m. vasario 26 d.

3. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleriui Valdui Rupšiui.

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras             Donatas Jankauskas

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės

apsaugos ir darbo ministro

2010 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. A1-39

 

Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programos ĮGYVENDINIMO PROJEKTŲ FINANSAVIMO SĄLYGŲ APRAŠAS

 

Kvietimo teikti paraiškas Nr. LT/EY2010

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų (toliau vadinama – Europos metai) programos įgyvendinimo projektų finansavimo sąlygų aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) nustato reikalavimus ir sąlygas projektams, finansuojamiems iš Europos Sąjungos (toliau vadinama – ES) ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

2. Šis Aprašas parengtas vadovaujantis:

2.1. Europos Parlamento ir Tarybos 2008 m. spalio 22 d. sprendimu Nr. 1098/2008/EB dėl Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų (2010 m.) (OL 2008 L 298, p. 20);

2.2. Europos Komisijos 2008 m. gruodžio 1 d. Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų (2010 m.) Strateginių pagrindų dokumentu „2010-ųjų Europos metų veiklos prioritetai ir gairės“ (toliau vadinama – Strateginių pagrindų dokumentas);

2.3. Europos Komisijos 2009 m. rugsėjo 7 d. sprendimu Nr. C(2009) 6697, kuriuo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patvirtinta Europos metų Nacionaline įgyvendinančiąja institucija (toliau vadinama –NĮI);

2.4. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. kovo 9 d. nutarimu Nr. 175 „Dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skyrimo Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų nacionaline įgyvendinančiąja institucija“ (Žin., 2009, Nr. 30-1188);

2.5. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2009 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-431 „Dėl Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programos patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 83-3448).

3. Šiame apraše vartojamos sąvokos:

Europos metų programa – NĮI parengtas ir Europos Komisijos patvirtintas dokumentas, kuriame apibrėžiami valstybės narės dalyvavimo Europos metų veiklose tikslai, uždaviniai ir įgyvendinamos priemonės.

Europos metų programos įgyvendinimo priežiūros komitetas – iš kompetentingų institucijų atstovų sudarytas komitetas, atliekantis projektų atrankos ir Europos metų programos įgyvendinimo priežiūros funkcijas.

Finansavimas – pagal finansavimo ir administravimo sutartį projektui finansuoti skiriamos Europos metų programos (Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės biudžeto) lėšos. Finansavimas projektui skiriamas, nustačius finansavimo projektui skyrimo sąlygas, kurios kartu su Europos Bendrijų (toliau vadinama – EB) ir nacionaliniais teisės aktais apibrėžia tinkamas finansuoti projekto išlaidas. Finansavimas projektui nustatomas kaip visos tinkamos finansuoti projekto išlaidos arba jų dalis. Kai finansavimas projektui neapima visų numatomų deklaruoti tinkamų finansuoti išlaidų, likusios tinkamų finansuoti išlaidų dalies finansavimą turi užtikrinti projekto vykdytojas.

Finansavimo intensyvumas – teikiamo finansavimo išraiška procentais, skaičiuojant nuo bendros tinkamų finansuoti projekto išlaidų sumos.

Kvietimas teikti paraiškas dėl Europos metų programos projektų finansavimo (toliau vadinama – kvietimas teikti paraiškas) Europos socialinio fondo agentūros (toliau vadinama – ESFA) siūlymas pareiškėjams NĮI nustatytomis sąlygomis per nustatytą laiką teikti paraiškas dėl projektų finansavimo Europos metų programos lėšomis.

Mokėjimo prašymas – projekto vykdytojo užpildytas ir ESFA pateiktas NĮI nustatytos formos prašymas apmokėti ir (ar) kompensuoti projekto išlaidas.

Nacionalinė įgyvendinančioji institucija (NĮI) – valstybės narės paskirta institucija, organizuojanti valstybės narės dalyvavimą Europos metų veikloje ir užtikrinanti koordinavimą nacionaliniu lygmeniu (Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, toliau vadinama – ministerija).

Paraiška dėl projekto finansavimo (toliau vadinama – paraiška) – dokumentas, kurį teikia pareiškėjas, siekiantis gauti Europos metų programos lėšų projektui finansuoti.

Pareiškėjas – subjektas, atsakingas už projektų inicijavimą ir teikiantis paraišką dėl projekto finansavimo.

Projektas – projekto vykdytojo vykdomų konkrečių, praktinių priemonių visuma, skirta Europos metų programai įgyvendinti.

Projekto finansavimo ir administravimo sutartis – NĮI ir ESFA su pareiškėju pasirašomas dokumentas dėl skiriamų Europos metų programos lėšų ir jų naudojimo sąlygų.

Projekto pajamos – pajamos, gautos per finansavimo reikalavimus atitinkantį laikotarpį iš pardavimo (pvz., pardavus įgyvendinant projektą sukurtus rezultatus), nuomos, paslaugų, registracijos mokesčių (pvz., dalyvių mokymo mokestis), banko sąskaitoje sukauptų palūkanų ir kitų panašių pajamų. Pajamos atitinkamai sumažina tinkamų finansuoti išlaidų sumą.

Projekto vykdytojas – juridinis asmuo, atsakingas už projektų inicijavimą ir įgyvendinimą.

Projektų finansavimo sąlygų aprašas – dokumentas, kuriame nustatomos projektų finansavimo sąlygos ir metodiniai nurodymai projektų vertintojams, kuriais vadovaujantis atliekamas projektų vertinimas.

Projektų konkursas (toliau vadinama – konkursas) – pagal ESFA kvietimus teikti paraiškas gautų projektų atranka, atliekama vadovaujantis šiuo Aprašu.

Tinkamos finansuoti išlaidos – projekto įgyvendinimo metu patirtos išlaidos, nurodytos šiame Apraše bei finansavimo ir administravimo sutartyje, būtinos projektui vykdyti bei atitinkančios Europos Bendrijų (toliau vadinama – EB) ir nacionalinių teisės aktų nustatytus reikalavimus.

Kitos šiame Apraše naudojamos sąvokos atitinka Europos Parlamento ir Europos Tarybos 2008 m. spalio 22 d. sprendime Nr. 1098/2008/EB dėl Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų (2010 m.) ir Europos Komisijos 2008 m. gruodžio 1 d. Strateginių pagrindų dokumente vartojamas sąvokas.

4. Projektų, finansuojamų pagal šį Aprašą, atrankos būdas – projektų konkursas.

5. Šis Aprašas taikomas Aprašo 14 ir 15 punktuose nurodytoms veikloms.

6. Šis Aprašas ir kita informacija, kurią privalo žinoti pareiškėjas, rengdamas projektą ir teikdamas paraišką, bus skelbiama interneto svetainėse: www.stopskurdui2010.lt ir www.socmin.lt.

 

II. FINANSAVIMO LĖŠOS IR PRELIMINARUS KVIETIMŲ TEIKTI PARAIŠKAS PLANAS

 

7. Pagal šį Aprašą projektams skiriamo finansavimo suma gali sudaryti iki 420 000 Lt, iš jų 210 000 Lt – Europos Sąjungos biudžeto (toliau vadinama – ES) lėšos ir 210 000 Lt – bendrojo finansavimo (valstybės biudžeto programa „2.3. Socialinės apsaugos ir darbo politikos įgyvendinimo administravimas“, priemonė „Įgyvendinti Nacionalinės 2010 Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programos priemones“) lėšos.

8. Vieno projekto vertė negali būti mažesnė nei 100 000 Lt (šimtas tūkstančių) ir didesnė nei 210 000 Lt (du šimtai dešimt tūkstančių).

9. Preliminari kvietimo teikti paraiškas Europos metų programos finansavimui gauti paskelbimo data – 2010 m. sausio mėn.

 

III. EUROPOS METŲ PROGRAMOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI, REMIAMOS VEIKLOS, TIKSLINĖS GRUPĖS

 

10. Europos metų programos tikslai:

10.1. Stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį.

Nacionaliniame pranešime apie Lietuvos socialinės apsaugos ir socialinės aprėpties strategijas 2008–2010 metams numatyta siekti, kad iki 2012 metų sumažėtų tėvų globos netekusių vaikų dalis nuo visų šalies vaikų iki 1 procento ir mažėtų globojamų vaikų dalis vaikų globos institucijose iki 30 procentų. Bendras tėvų globos netekusių vaikų skaičius 2008 m. pabaigoje – 12306 vaikai, kurie sudarė apie 2 procentus visų Lietuvos vaikų.

Vaikų skurdas ir socialinė atskirtis visuomenei lemia ilgalaikes neigiamas socialines pasekmes. Skurdžiose, socialinę atskirtį patiriančiose šeimose ar vaikų globos įstaigose augantys vaikai, dažnai neįgyja pakankamo išsilavinimo ar socialinių įgūdžių ir patenka į skurdo „spąstus“. Todėl, įgyvendinant nacionalinius Europos metų programos tikslus, būtina siekti, kad mažėtų vaikų, netenkančių tėvų globos, skaičius, o netekę tėvų globos vaikai augtų šeimai artimoje aplinkoje. Būtina populiarinti iniciatyvas, skatinančias pozityvių šeimos vertybių sklaidą.

10.2. Stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį.

2008 m. pabaigoje Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės rizikos šeimų apskaitoje buvo įrašyta 11350 šeimų, kuriose augo 25483 vaikai. Augantys socialinės rizikos šeimose vaikai sudarė apie 4 procentus visų šalies vaikų. Viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių didėjančią socialinę riziką šeimose – girtavimas. Socialinės rizikos šeimose, kuriose girtaujama, 2008 m. augo 58 procentai visų socialinės rizikos šeimose augančių vaikų.

Iki 2012 m. siekiama sumažinti socialinės rizikos šeimose augančių vaikų dalį iki 2 procentų. Įgyvendinant nacionalinius Europos metų tikslus, būtina skatinti iniciatyvas, darančias pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes, būtina skleisti gerąją bendruomenių patirtį, užtikrinant kompleksines paslaugas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams. Taip pat būtina taikyti priemones, padėsiančias stiprinti vaikų globos institucijose augančių vaikų integravimą į bendruomenę.

11. Šio Aprašo 10.1 punkte nurodytam tikslui pasiekti numatomi šie uždaviniai:

11.1. siekti visuomenėje pozityvių poslinkių, kad mažėtų vaikų, netenkančių tėvų globos, skaičius;

11.2. siekti, kad netekę tėvų globos vaikai augtų šeimoje ar šeimai artimoje aplinkoje;

11.3. populiarinti iniciatyvas, skatinančias siekti šeimos vertybių, įskaitant pozityvios tėvystės skatinimą.

12. Šio Aprašo 10.2 punkte nurodytam tikslui pasiekti numatomi šie uždaviniai:

12.1. skatinti iniciatyvas, darančias pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes;

12.2. skleisti gerąją bendruomenių patirtį, užtikrinant kompleksines paslaugas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams;

12.3. stiprinti vaikų globos institucijose augančių vaikų integravimą į bendruomenę.

13. Paraiška gali būti teikiama tik vienam pasirinktam Programos tikslui, nurodytam 10.1 ar 10.2 punkte, įgyvendinti.

14. Finansavimas skiriamas šioms priemonių veikloms, kuriomis įgyvendinamas šio Aprašo 10.1 punkte nurodytas tikslas:

 

Tikslas

Priemonės pavadinimas 

Veiklos pavadinimas

Stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

Įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

14.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

14.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotuosius dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

14.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi

14.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

14.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

Televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

14.6. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

Interneto tinklalapio sukūrimas ir nuolatinis atnaujinimas

14.7. pareiškėjo tinklavietės adaptavimas Europos metams ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

 

15. Finansavimas skiriamas šioms priemonių veikloms, kuriomis įgyvendinamas šio Aprašo 10.2 punkte nurodytas tikslas:

 

Tikslas

Priemonės pavadinimas

Veiklos pavadinimas

Stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

Bendruomenių forumų organizavimas

15.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

Įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

15.2. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan., skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties situaciją (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

Aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

15.3. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

15.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

Įvairių akcijų organizavimas

15.5. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

15.6. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai (pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planų) ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

15.7. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

16. Pagal šį Aprašą tinkamos yra šios tikslinės grupės:

16.1. vaikų globos įstaigose augantys vaikai (pagal šio Aprašo 14 punkte nurodytas 14.1, 14.3 ir 14.5 veiklas bei šio Aprašo 15 punkte nurodytas 15.1, 15.6 ir 15.7 veiklas);

16.2. socialinės rizikos šeimos (pagal šio Aprašo 14 punkte nurodytas 14.1, 14.2 ir 14.5 veiklas bei šio Aprašo 15 punkte nurodytas 15.1, 15.2, 15.5, 15.6 ir 15.7 veiklas). Socialinės rizikos šeima turi atitikti Socialinių paslaugų įstatyme (Žin., 2006, Nr. 17-589) pateiktą socialinės rizikos šeimos apibrėžimą ir privalo būti įtraukta į konkrečios savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą socialinės rizikos šeimų sąrašą, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. liepos 28 d. įsakyme Nr. A1-212 „Dėl socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 86-3373);

16.3. religinių bendruomenių ar bendrijų, bendruomeninių organizacijų nariai (toliau vadinama – bendruomenių nariai) (pagal šio Aprašo 15 punkte nurodytas 15.1, 15.2, 15.5, 15.6, ir 15.7 veiklas). Bendruomenine organizacija laikoma asociacija, kurios steigėjai ir nariai yra gyvenamosios vietos bendruomenės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai (jų atstovai) ir kurios paskirtis – per iniciatyvas įgyvendinti viešuosius interesus, susijusius su gyvenimu kaimynystėje, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290).

17. Pageidaujama, kad pareiškėjas, sudarydamas savo 2010 m. veiklos grafiką, derintų jį su išvardintomis datomis:

Balandžio 11 d. – Atvelykis (vaikų Velykėlės);

Gegužės 9 d. – Europos diena;

Gegužės 15 d. – Šeimos diena;

Birželio 1 d. – Tarptautinė vaikų diena;

Rugpjūčio 16 d. – Šv. Roko diena;

Rugsėjo 13–18 d. – Lietuvos savaitė, skirta pristatyti skurdo metus Europoje;

Spalio 17 d. – Tarptautinė kovos su skurdu diena;

Lapkričio 11 d. – Šv. Martyno diena.

 

IV. REIKALAVIMAI PROJEKTAMS, PAREIŠKĖJAMS BEI PARTNERIAMS

 

18. Reikalavimai šio Aprašo 14 ir 15 punktuose nurodytoms veikloms:

18.1. projekto veiklos turi būti baigtos vykdyti iki 2010 m. gruodžio 31 d.;

18.2. finansuojamos tik tos su projekto veiklomis susijusios išlaidos, kurios patirtos projekto įgyvendinimo laikotarpiu;

18.3. teikiamos paslaugos ar dalyvavimas veiklose turi būti nemokamas šio Aprašo 16 punkte nurodytų tikslinių grupių asmenims;

18.4. projektai turi būti kompleksiški ir apimti bent po vieną veiklą atitinkamai iš kiekvienos šio Aprašo 14 arba 15 punkte nurodytos priemonės.

19. Pagal šį Aprašą parengtus projektus gali įgyvendinti pelno nesiekiantys juridiniai subjektai, registruoti ir veikiantys Lietuvos Respublikoje:

19.1. asociacijos, kurios veikla apima bent 4 Lietuvos apskritis;

19.2. labdaros ir paramos fondai ar viešosios įstaigos, kurios turi padalinius ir veikia bent 4 Lietuvos apskrityse;

19.3. tarpusavyje susijusios religinės bendruomenės ir bendrijos, kurios veikia bent 4 Lietuvos apskrityse;

19.4. labdaros ir paramos fondas, religinė bendruomenė ir bendrija ar viešoji įstaiga kaip pareiškėjas, kartu su partneriais, kurie yra labdaros ir paramos fondai, religinės bendruomenės ir bendrijos ar viešosios įstaigos, projekto metu veiklas vykdantys bent 4 Lietuvos apskrityse.

20. Visi projektai turi atitikti bendruosius projektų atrankos kriterijus:

20.1. projektas turi atitikti vieną iš Europos metų programos tikslų;

20.2. projektas turi siekti aiškių ir realių kiekybinių uždavinių, atitinkančių Europos metų programoje nustatytus tikslus;

20.3. projektas turi atitikti lyčių lygybės ir nediskriminavimo principus;

20.4. tikslinės grupės, kurioms skirtas projektas, turi atitikti šio Aprašo 16 punkte nurodytas tikslines grupes;

20.5. projekto įgyvendinimo trukmė: visi projektai turi būti įgyvendinti, projektų išlaidos faktiškai patirtos, atitinkami mokėjimai atlikti bei projektų vykdytojų ir partnerių nuosavos lėšos (jeigu taikoma) išmokėtos iki 2010 m. gruodžio 31 d. Visi su projektų įgyvendinimu susiję išlaidas pateisinantys ir išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai turi būti išrašyti iki šios datos;

20.6. projekto pareiškėjas organizaciniu požiūriu turi būti pajėgus tinkamai ir laiku įgyvendinti teikiamą projektą;

20.7. pareiškėjas turi turėti bent 1 metų patirtį įgyvendinant projektus, skirtus skurdo ir socialinės atskirties mažinimui;

20.8. projektas turi turėti aiškų finansavimo paketą: apibrėžtus, aiškius ir užtikrintus projekto išlaidų finansavimo šaltinius;

20.9. turi būti užtikrintas efektyvus projektui įgyvendinti reikalingų lėšų panaudojimas;

20.10. projektas nebuvo gavęs ir šiuo metu negauna paramos iš ES struktūrinių fondų ir kitų Europos Bendrijos iniciatyvų ar nacionalinių šaltinių toms pačioms veikloms įgyvendinti;

20.11. turi būti aiškiai nurodyta, kaip pareiškėjas teiks informaciją apie įgyvendinamą projektą, kuri bus prieinama kuo platesnei visuomenės daliai, ypač patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį asmenims.

21. Reikalavimai projektams, pareiškėjams ir partneriams, detalizuojantys šio Aprašo 20 punkte išvardintus bendruosius projektų atrankos kriterijus, ir šių kriterijų vertinimo metodika yra pateikiami šio Aprašo 4 priede.

22. Specialieji prioritetiniai projektų atrankos kriterijai ir jų vertinimo metodika yra pateikiami šio Aprašo 5 priede.

 

V. REIKALAVIMAI TINKAMOMS FINANSUOTI PROJEKTŲ IŠLAIDOMS IR FINANSAVIMO DYDŽIUI

 

23. Visos projektų išlaidos turi atitikti Strateginių pagrindų dokumentą.

24. Projekto vykdytojui ir partneriams draudžiama pirkti vieniems iš kitų paslaugas.

25. Projekto išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpis nustatomas projekto finansavimo ir administravimo sutartyje. Šis laikotarpis negali būti ilgesnis kaip iki 2010 m. gruodžio 31 d.

26. Vertinant paraišką, nustačius, kad veikla ir (ar) jai įgyvendinti skirtos visos arba dalis išlaidų yra netinkamos finansuoti, patirtos išlaidos nekompensuojamos.

27. Visos projekto išlaidos turi būti planuojamos, atsižvelgiant į metinį kainų augimą ir valiutų riziką.

28. Tinkamos pagal šį Aprašą finansuoti išlaidų kategorijos ir joms nustatyti apribojimai (numeracija lentelėje atitinka šio Aprašo 7 priede „Projekto biudžetas ir išlaidų pagrindimas“ pateiktą išlaidų numeraciją) yra šie:

 

Priemonės pavadinimas

Veiklos pavadinimas 

Taikomi apribojimai

1. Tikslas – stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

1.1.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

Bendra šiai eilutei priskirtų išlaidų suma negali viršyti 50 tūkst. Lt

1.1.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotus dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

1.1.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi

1.1.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

1.1.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

1.2. televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

1.2.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

Bendra šiai eilutei priskirtų išlaidų suma negali viršyti 155 tūkst. Lt

1.3. interneto tinklalapio sukūrimas ir (ar) nuolatinis atnaujinimas

1.3.1. pareiškėjo tinklavietės adaptavimas Europos metams ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

Bendra šiai eilutei priskirtų išlaidų suma negali viršyti 5 tūkst. Lt

2. Tikslas – stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

2.1. bendruomenių forumų organizavimas

2.1.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

Bendra šiai eilutei priskirtų išlaidų suma negali viršyti 60 tūkst. Lt

2.2. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

2.2.1. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan., skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties situaciją (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

Bendra šiai eilutei priskirtų išlaidų suma negali viršyti 50 tūkst. Lt

2.3. aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

2.3.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

Bendra šiai eilutei priskirtų išlaidų suma negali viršyti 40 tūkst. Lt

2.3.2. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

2.4. įvairių akcijų organizavimas

2.4.1. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

Bendra šiai eilutei priskirtų išlaidų suma negali viršyti 60 tūkst. Lt

2.4.2. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai, pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planai ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

2.4.3. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

29. Projekto biudžete planuojant ir grindžiant išlaidas, turi būti vadovaujamasi rekomendacijomis dėl projektų išlaidų atitikties Europos socialinio fondo finansavimo reikalavimams (skelbiamos interneto svetainėje www.esparama.lt).

30. Šio Aprašo 28 punkte nurodytų priemonių veiklų išlaidų kategorijoms priskiriamos šios tinkamos išlaidos:

30.1. projekto administravimo išlaidos, kurias gali sudaryti:

30.1.1. projektą administruojančių darbuotojų darbo užmokestis;

30.1.2. paslaugų ar darbų, kurių projekto vykdytojas (partneris ar struktūrinis padalinys) neturi galimybių arba teisės atlikti savo jėgomis, pirkimas iš paslaugų teikėjų ar rangovų;

30.1.3. trumpalaikio ir ilgalaikio turto, kurį projekto vykdytojas (partneris ar struktūrinis padalinys) nuomojasi projekto veikloms vykdyti, nuomos įmokos;

30.1.4. kitos su projekto administravimu susijusios išlaidos;

30.1.5. administravimo išlaidos negali sudaryti daugiau kaip 20 procentų bendros projekto vertės;

30.2. projekto vykdymo išlaidos, kurias gali sudaryti:

30.2.1. projektą vykdančių darbuotojų darbo užmokestis;

30.2.2. paslaugų ar darbų, kurių projekto vykdytojas (partneris ar struktūrinis padalinys) neturi galimybių arba teisės atlikti savo jėgomis, pirkimas iš paslaugų teikėjų ar rangovų;

30.2.3. mokymų organizavimas ir vykdymas;

30.2.4. maketavimas ir leidyba;

30.2.5. trumpalaikio ir ilgalaikio turto, kurį projekto vykdytojas (partneris ar struktūrinis padalinys) nuomojasi projekto veikloms vykdyti, nuomos įmokos;

30.2.6. išlaidos informavimo ir viešinimo priemonėms, viešinimo renginiams, su projekto pristatymu susijusios reprezentacinės išlaidos (išskyrus išlaidas alkoholiui ir tabakui);

30.2.7. kitos su projekto vykdymu susijusios išlaidos;

30.3. projekto dalyvių, dalyvaujančių projekto veiklose išlaidos, susijusios ir būtinos projekto veiklų įgyvendinimui (išskyrus išlaidas alkoholiui ir tabakui).

31. Netinkamos pagal šį Aprašą išlaidos yra šios:

31.1. nuostoliai ir valiutos keitimo išlaidos;

31.2. turimos įrangos nudėvėjimo išlaidos;

31.3. nepiniginis įnašas;

31.4. pirkimo ir (arba) importo PVM, kurį paramos gavėjas pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus turi galimybę įtraukti į PVM ataskaitą, net jei tokio PVM paramos gavėjas į ataskaitą neįtraukė;

31.5. piniginiai apdovanojimai, premijos ir kitos ne su darbo santykiais susijusios išmokos fiziniams ar juridiniams asmenims;

31.6. pastatų ir kitų statinių statybos, rekonstravimo, remonto, griovimo, inžinerinių tinklų, įrenginių montavimo ir pan. išlaidos;

31.7. įrangos, įrenginių ir kito ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto pirkimo išlaidos.

32. Visos kitos išlaidų kategorijos, nenurodytos šio Aprašo 28 punkte, yra netinkamos pagal šį Aprašą finansuojamiems projektams.

33. Finansavimo lėšos sudaro 100 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

 

VI. PARAIŠKŲ TEIKIMO TVARKA

 

34. Kvietimas teikti paraiškas skelbiamas, paraiškos priimamos ir registruojamos šiame Apraše nustatyta tvarka.

35. Vadovaudamasis šiuo Aprašu, pareiškėjas pildo šio Aprašo 1 priedą „Paraiškos dėl projekto finansavimo formą“ (toliau vadinama – paraiška).

36. Paraiškos pildymo instrukcija yra pateikta šio Aprašo 2 priede.

37. Paraiškos formos ir pildymo instrukcijos skelbiamos interneto svetainėse www.stopskurdui2010.lt ir www.socmin.lt.

38. Paraiškos turi būti užpildytos lietuvių kalba kompiuteriu. Ranka užpildytos paraiškos nebus nagrinėjamos.

39. Kartu su paraiška pareiškėjas ir partneriai privalo pateikti priedus (dokumentus), įrodančius, kad projektas yra tinkamas finansuoti, ir kuriais remdamosi vertinimą atliekančios ir sprendimą dėl finansavimo priimančios institucijos gali padaryti tinkamą sprendimą:

39.1. pareiškėjo ir partnerio įstaigų ar organizacijų steigimo dokumentų (įstatų, steigimo sandorio arba nuostatų) arba jų struktūrinių padalinių nuostatų kopijas;

39.2. pareiškėjo ir partnerių atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažymą, išduotą Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ne anksčiau kaip prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo;

39.3. įstaigos veikimą bent 4 Lietuvos apskrityse, kaip nurodyta šio Aprašo 19.1–19.4 punktuose, įrodančius dokumentus (pareiškėjo pasirašytas laisvos formos dokumentas);

39.4. pareiškėjo pasirašytą deklaraciją (užpildytą pagal šio Aprašo 6 priede pateiktą formą);

39.5. projekto biudžetą ir jo pagrindimą (užpildytą pagal šio Aprašo 7 priede pateiktą formą);

39.6. klausimyną dėl pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumo finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis (užpildytą pagal šio Aprašo 8 priede pateiktą formą);

39.7. dokumentus, įrodančius pakankamus pareiškėjo administravimo gebėjimus, vykdant projektą. Atsižvelgiant į tai, kaip bus vykdomas projekto administravimas, turi būti:

39.7.1. projektą administruojančio personalo (projekto vadovo, finansininko ir (ar) koordinatoriaus) gyvenimo ir veiklos aprašymai (CV);

39.7.2. jei projekto administravimo personalą tik planuojama įdarbinti pagal darbo sutartį – darbuotojų pareigybių aprašymai (išsilavinimo, gebėjimų, patirties ir kiti reikalavimai, darbuotojo funkcijos);

39.7.3. jei projekto administravimo paslaugas planuojama pirkti – šių paslaugų pirkimo techninės užduoties projektas.

40. Kartu su paraiška pareiškėjas ir partneriai gali pateikti papildomus dokumentus, kurie vertinimą atliekančiai ir sprendimą dėl finansavimo priimančiai institucijai padėtų lengviau priimti sprendimą tinkamumo finansuoti ar naudos ir kokybės vertinimo etapų metu.

41. Pareiškėjas turi viename užantspauduotame ir užklijuotame voke (ar kitokiame pakete) pateikti:

41.1. vieną paraiškos originalą ir dvi jos kopijas;

41.2. elektroninę užpildytos paraiškos ir projekto biudžeto bei išlaidų pagrindimo kompiuterinėje laikmenoje versiją.

42. Paraiškos originalo, kopijų ir elektroninės paraiškos versijos turinys turi būti identiški. Nustačius neatitikimų tarp originalo, kopijų ir elektroninės paraiškos versijos, vadovaujamasi paraiškos popierinio varianto originale pateikta informacija.

43. Ant pateikiamo paraiškos originalo turi būti nurodyta – „ORIGINALAS“, o ant kopijos – „KOPIJA“.

44. Paraiška turi būti pasirašyta pareiškėjo ir patvirtinta pareiškėjo antspaudu, jei pareiškėjas privalo antspaudą turėti.

45. Paraiška turi būti susegta aplanke kietais viršeliais. Nesusegta paraiška ir jų kopijos bus nevertinamos. Visi paraiškos lapai turi būti numeruoti.

46. Ant voko turi būti nurodytas pareiškėjo pavadinimas, pareiškėjo adresas ir kvietimo Nr. LT/EY2010. Ant kitos voko pusės nurodomas pareiškėjo kontaktinio asmens vardas ir pavardė, telefono ir fakso numeriai. Ant elektroninės kompiuterinės laikmenos turi būti aiškiai nurodytas projekto pavadinimas.

47. Faksu ar elektroniniu paštu atsiųsta ar kitu adresu pristatyta paraiška neregistruojama.

48. Paraiška turi būti pateikta vienu iš šių būdų:

48.1. įteikta asmeniškai pareiškėjo ar jo įgalioto asmens;

48.2. pristatyta pašto kurjerio;

48.3. atsiųsta registruotu paštu.

49. Paraiška turi būti pateikta iki š. m. vasario 26 d. 15 val. šiuo adresu:

 

Europos socialinio fondo agentūra

Gynėjų g. 16

LT-01109 Vilnius

 

50. Paraiška turi būti pateikta iki apie kvietimą teikti paraiškas skelbime (skelbiamas lietuvių kalba „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ ir interneto svetainėse: www.stopskurdui2010.lt, www.socmin.lt) nurodytos datos. Siunčiant paštu, išsiuntimo vietos pašto antspaudo data turi būti ne vėlesnė kaip skelbime apie kvietimą teikti paraiškas nurodyta data. Vėliau gauta paraiška neregistruojama.

51. Už paraiškos pristatymą laiku atsako pareiškėjas. Atsiuntusiam ar įteikusiam asmeniškai paraišką pareiškėjui ne vėliau kaip per 15 darbo dienų išsiunčiamas paraiškos registravimo patvirtinimas.

52. Vienas pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką.

 

VII. PAREIŠKĖJŲ INFORMAVIMO IR KONSULTAVIMO TVARKA

 

53. Pareiškėjas gali pateikti klausimus dėl projektų finansavimo pagal šį Aprašą tvarkos ir sąlygų, reikalavimų projektams, dėl paraiškos pildymo ir kitus susijusius su finansavimo teikimu klausimus.

54. Klausimai dėl dalyvavimo projektų konkurse tvarkos ir sąlygų, paraiškos pildymo ir kiti susiję klausimai gali būti pateikiami raštu (siunčiami paprastu ar elektroniniu paštu bei faksu) ir žodžiu Europos socialinio fondo agentūrai:

54.1. telefonu 264 6242;

54.2. faksu 260 8281;

54.3. elektroniniu paštu ernesta.platukyte@esf.lt.

55. Klausimai dėl informacijos apie projekto idėją, tikslus, rezultatus, jų atitiktį nacionaliniams strateginio planavimo dokumentams gali būti pateikiami raštu (siunčiami paprastu ar elektroniniu paštu bei faksu) ir žodžiu ministerijai:

55.1. telefonais: 266 8153, 266 8126;

55.2. faksu 266 4209;

55.3. elektroniniu paštu: emikolaityte@socmin.lt, gjalinskiene@socmin.lt.

56. Iš anksto susitarę pareiškėjai gali būti informuojami bei konsultuojami susitikimo su ESFA darbuotojais metu.

57. Teikiant paklausimą faksu ar elektroniniu paštu, turi būti pateikiama:

57.1. aiški nuoroda į šį Aprašą;

57.2. kvietimo teikti paraiškas Nr. LT/EY2010;

57.3. asmens, kuris teiraujasi, vardas ir pavardė, jo atstovaujamos organizacijos pavadinimas ir telefonas.

 

VIII. PROJEKTŲ VERTINIMO IR ATRANKOS TVARKA

 

58. Projektų vertinimas ir atranka yra atliekami šiame Apraše nustatyta tvarka.

59. Už paraiškų administracinės atitikties, projekto tinkamumo finansuoti bei naudos ir kokybės vertinimą bei atranką yra atsakinga ESFA, kuri prireikus gali pasinaudoti nepriklausomų ekspertų paslaugomis. Vertinimas yra atliekamas vadovaujantis ESFA nustatyta Paraiškų vertinimo vidaus tvarka.

60. Projektų vertinimo procesas susideda iš trijų etapų:

60.1. administracinės atitikties vertinimo:

60.1.1. šio vertinimo metu patikrinama, ar užpildyti visi paraiškos punktai, ar paraiška yra visiškai sukomplektuota, ar pateikti visi šiame Apraše nurodyti dokumentai bei paraiškos priedai;

60.1.2. vertinimas atliekamas, užpildant šio Aprašo 3 priede pateiktą lentelę;

60.1.3. jeigu vertinant paraišką nustatoma, kad tenkinami ne visi administracinės atitikties vertinimo reikalavimai, pareiškėjui siunčiamas raštas, kuriame paprašoma pateikti trūkstamus dokumentus ir (ar) informaciją ir nustatomas terminas, per kurį pareiškėjas privalo pateikti trūkstamus dokumentus ir (ar) informaciją. Šis terminas neturi būti trumpesnis kaip 3 darbo dienos ir ilgesnis kaip 10 darbo dienų, jeigu ESFA ir pareiškėjas bendru sutarimu nenusprendžia kitaip;

60.1.4. jei pareiškėjas per nustatytą terminą nepateikia prašomos informacijos ir (ar) dokumentų arba pateikia ne visus prašomus dokumentus ir (ar) informaciją, ESFA turi teisę priimti sprendimą atmesti paraišką;

60.1.5. priėmusi sprendimą atmesti paraišką dėl administracinės atitikties vertinimo reikalavimų neatitikimo, ESFA per 5 darbo dienas parengia ir išsiunčia pareiškėjui informacinį raštą apie paraiškos atmetimą, nurodydama paraiškos atmetimo priežastis;

60.1.6. nustačius, kad paraiška atitinka visus administracinės atitikties vertinimo reikalavimus, ji teikiama kitam vertinimo etapui. Jei paraiška atitinka ne visus administracinės atitikties vertinimo reikalavimus, tačiau tai netrukdo pereiti į kitą vertinimo etapą, ESFA gali priimti sprendimą perduoti tokią paraišką kitam vertinimo etapui galutinai nepabaigus administracinės atitikties vertinimo;

60.2. projekto tinkamumo finansuoti vertinimo:

60.2.1. šio vertinimo metu nustatomas:

60.2.1.1. pareiškėjo bei projekto atitiktis reikalavimams projektams ir pareiškėjams, detalizuojantiems bendruosius ir specialiuosius projektų atitikties kriterijus, nurodytiems šio Aprašo 20 punkte ir 4 priede;

60.2.1.2. didžiausia leistina projektų tinkamų finansuoti išlaidų suma ir didžiausias leistinas projekto finansavimo dydis;

60.2.2. projektų tinkamumo finansuoti vertinimas yra atliekamas vadovaujantis vertinimo metodika, nustatyta šio Aprašo 4 priede, ir užpildant šio priedo lentelės 3 arba 4 stulpelius;

60.2.3. jeigu vertinant paraišką nustatoma, kad pateikti ne visi reikiami dokumentai ir (ar) informacija projekto tinkamumo finansuoti vertinimui atlikti, pareiškėjui siunčiamas raštas, kuriame paprašoma pateikti trūkstamus dokumentus ir (ar) informaciją ir nustatomas terminas, per kurį pareiškėjas privalo pateikti trūkstamus dokumentus ir (ar) informaciją. Šis terminas neturi būti trumpesnis kaip 3 darbo dienos ir ilgesnis kaip 10 darbo dienų, jeigu ESFA ir pareiškėjas bendru sutarimu nenusprendžia kitaip;

60.2.4. jeigu tinkamumo finansuoti vertinimo metu nustatoma, kad projektas neatitinka šio Aprašo 8, 18.4 ar 19 punkto reikalavimų, ESFA turi teisę projektą pripažinti netinkamu finansuoti, neprašydama pareiškėjo pateikti trūkstamos informacijos;

60.3. naudos ir kokybės vertinimo. Naudos ir kokybės vertinimo etapas organizuojamas, kai po tinkamumo finansuoti vertinimo etapo paraiškų bendra vertė viršija kvietimo biudžetą:

60.3.1. šio vertinimo metu nustatoma, kurie iš tinkamų finansuoti projektų labiausiai atitinka specialiuosius prioritetinius projektų atrankos kriterijus, nurodytus finansavimo sąlygų apraše. Šiame vertinimo etape projektai vertinami balais. Didžiausia projektui galima skirti balų suma gali sudaryti 75 balai;

60.3.2. projektui skiriamas finansavimas, jeigu jis atitinka bent vieną specialųjį prioritetinį projektų atrankos kriterijų;

60.3.3. projektų naudos ir kokybės vertinimas yra atliekamas vadovaujantis vertinimo metodika, nustatyta šio Aprašo 5 priede, ir užpildant 5 priedo lentelės 6 ir 7 stulpelius;

60.3.4. jeigu projekto naudos ir kokybės vertinimo metu vertintojams kyla neaiškumų ar trūksta informacijos, ESFA raštu paprašo pareiškėjo per jos nustatytą terminą pateikti paaiškinimus ar trūkstamą informaciją. Šis terminas neturi būti trumpesnis kaip 3 darbo dienos ir ilgesnis kaip 10 darbo dienų, jeigu ESFA ir pareiškėjas bendru sutarimu nenusprendžia kitaip. Jeigu pareiškėjas nepateikia trūkstamos informacijos arba pareiškėjo pateiktos informacijos nepakanka, vertinimo metu skiriamas mažesnis atitinkamo vertinimo kriterijaus balų skaičius;

60.3.5. atlikusi projekto naudos ir kokybės vertinimą, pagrįstais atvejais ESFA gali tikslinti atlikdama projekto tinkamumo finansuoti vertinimą nustatytą tinkamų finansuoti išlaidų sumą bei projekto finansavimo sumą.

61. Kiekvieno vertinimo etapo metu ESFA, vadovaudamasi Paraiškų vertinimo vidaus tvarka, pareiškėją gali kviesti pokalbio, o prireikus įsitikinti, ar paraiškoje pateikta informacija yra pagrįsta, – apsilankyti planuojamoje projekto įgyvendinimo vietoje. Atlikdama patikrą, nustačiusi, kad pareiškėjas paraiškoje pateikė klaidingą arba klaidinamą informaciją, ESFA atmeta paraišką.

62. Įvertinusi paraiškas, ESFA parengia projektų tinkamumo arba naudos ir kokybės vertinimo ataskaitą (toliau vadinama – vertinimo ataskaita): išdėsto projektus eilės tvarka pagal naudos ir kokybės vertinimo rezultatus (suteiktus balus) bei pateikia rekomendacijas dėl finansavimo projektams skyrimo.

 

IX. SPRENDIMO DĖL FINANSAVIMO SKYRIMO PRIĖMIMAS IR PROJEKTO FINANSAVIMO IR ADMINISTRAVIMO SUTARTIES SUDARYMAS

 

63. Galutinį sprendimą dėl finansavimo priima ministerija, vadovaudamasi ESFA vertinimo ataskaita. Sprendimas priimamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo vertinimo ataskaitos gavimo dienos. Sprendimas dėl finansavimo skyrimo įforminamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.

64. Sprendimo dėl finansavimo skyrimo kopija yra išsiunčiama ESFA, kuri per 10 darbo dienų nuo sprendimo gavimo ir užregistravimo informuoja pareiškėjus apie priimtą sprendimą ir inicijuoja trišalės projekto finansavimo ir administravimo sutarties tarp ESFA, ministerijos ir atrinktų projektų pareiškėjų pasirašymą.

65. Projekto finansavimo ir administravimo sutartis sudaroma pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą formą.

 

X. PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO NUOSTATOS

 

66. Projekto išlaidos apmokamos bei projekto finansavimo ir administravimo sutarčių priežiūra atliekama vadovaujantis projekto finansavimo ir administravimo sutartyje nustatyta tvarka.

67. Projekto išlaidoms apmokėti gali būti taikomi du būdai: išlaidų kompensavimas ir sąskaitų apmokėjimas.

68. Projektui finansuoti projekto finansavimo ir administravimo sutartyje gali būti numatytas avansas. Avanso dydį nustato ESFA. Visais atvejais avanso projektui dydis negali viršyti 30 procentų finansavimo dydžio. Avansas gali būti išmokamas dalimis. Projekto finansavimo ir administravimo sutartyje gali būti nustatoma avanso dalis, kuri išmokama tik įvykdžius viešuosius pirkimus.

69. Projektų vykdytojai, kurie yra perkančiosios organizacijos, pirkimus vykdo, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) ir vidaus tvarkomis, nustatančiomis viešųjų pirkimų vykdymo procedūras.

70. Projektų vykdytojai, kurie yra neperkančiosios organizacijos, prekių ir paslaugų pirkimus privalo vykdyti, vadovaudamosi ESFA patvirtinta Juridinių asmenų, kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, pirkimų vykdymo ir priežiūros tvarka.

71. Perkamų paslaugų kokybei užtikrinti turi būti numatytos paslaugų kokybės užtikrinimo priemonės (pirkimą vykdant ir apklausos, ir konkurso būdu), t. y. paslaugos teikėjo paprašyta pateikti įmonės, įstaigos įregistravimo pažymėjimo patvirtintą kopiją, įrodančią, kad jis yra registruotas teisės aktų nustatyta tvarka; įmonės, įstaigos įstatus arba kitus dokumentus, patvirtinančius teikėjo teisę verstis atitinkama veikla; dokumentus, įrodančius, kad tiekėjas nėra bankrutavęs, bankrutuojantis, likviduojamas ar laikinai sustabdęs savo veiklos; dokumentus, patvirtinančius, kad tiekėjas yra atsiskaitęs su valstybės biudžetu; dokumentus, įrodančius, kad tiekėjas neturi įsiskolinimo valstybinio socialinio draudimo įstaigai; mokytojų ar dėstytojų kvalifikaciją įrodančius dokumentus; ankstesnių klientų atsiliepimus (rekomendacijas) apie teikiamą paslaugą, kuri yra perkama, ir kt. Nustatydama paslaugų pirkimo išlaidų tinkamumą, ESFA gali paprašyti pateikti anksčiau išvardintus dokumentus.

72. Projekto vykdytojas, įgyvendindamas projektą, privalo įvykdyti visus projekto finansavimo ir administravimo sutartyje numatytus rodiklių ir veiklų įsipareigojimus ir projekto įgyvendinimo laikotarpiu užtikrinti jo atitiktį šio Aprašo 20 punkte išvardintiems bendriesiems projektų atrankos kriterijams bei Aprašo 5 priede išvardintiems specialiesiems prioritetiniams projektų atrankos kriterijams (pagal tai, kokius kriterijus projektas atitinka). Projekto atitikties projekto finansavimo ir administravimo sutarties sąlygoms patikra atliekama projekto finansavimo ir administravimo sutartyje nustatyta tvarka.

73. Po projekto pabaigos turi būti sudarytos fizinės, techninės ir finansinės prielaidos sukurtiems produktams ir rezultatams išlaikyti ir toliau naudoti.

 

XI. INFORMACIJOS APIE PAREIŠKĖJUS IR PROJEKTUS VIEŠINIMAS

 

74. Interneto svetainėse www.stopskurdui2010.lt ir www.socmin.lt skelbiama informacija apie:

74.1. pateiktus projektus – ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo galutinio paraiškų pateikimo termino dienos, nurodant pareiškėjo pavadinimą, projekto pavadinimą, trumpą projekto aprašymą, paraiškos unikalų kodą ir prašomą lėšų sumą;

74.2. projektų tinkamumo vertinimo rezultatus – po tinkamumo vertinimo etapo užbaigimo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų;

74.3. ministerijos priimtus sprendimus dėl finansavimo skyrimo – ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos;

74.4. pasirašytas projektų finansavimo ir administravimo sutartis – ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo sutarčių pasirašymo dienos, nurodant projekto vykdytojo pavadinimą, projekto pavadinimą, projekto kodą, pateikia trumpą projekto aprašymą, bendrą projekto vertę ir projektui skirtą lėšų sumą.

75. Už šio Aprašo 74 punkte nurodytos informacijos paskelbimą ir pateikimą atsakinga ministerija.

 

XII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

76. Pasikeitus šio Aprašo 2 punkte nurodytiems teisės aktams, atitinkamai taikomos pasikeitusių teisės aktų nuostatos.

77. Pareiškėjai ir projekto vykdytojai turi teisę apskųsti ESFA, veiksmus arba neveikimą, susijusius su paraiškos vertinimu ir projekto įgyvendinimu ministerijai, kuri per 10 darbo dienų nuo skundo gavimo pateikia raštišką atsakymą skundą pateikusiam subjektui.

 

_________________


Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su

skurdu ir socialine atskirtimi metų

programos įgyvendinimo projektų

finansavimo sąlygų aprašo

1 priedas

 

(Paraiškos dėl projekto finansavimo forma)

 

 

1. Projekto pavadinimas

 

 

 

2. Projekto vykdytojo duomenys

 

Pareiškėjo rekvizitai

Pareiškėjo pavadinimas

 

Pareiškėjo kodas

 

Pareiškėjo teisinė forma

 

Pareiškėjo banko pavadinimas

 

Pareiškėjo banko sąskaitos numeris

 

PVM mokėtojas

£[] Taip

PVM mokėtojo kodas

£[] Ne

PVM nemokėjimo teisinis pagrindas

 

Buveinės adresas

Gatvė

 

Namo numeris

 

Pašto kodas

 

Vietovė

 

Telefono numeris

 

Fakso numeris

 

El. pašto adresas

 

Asmuo ryšiams

Vardas, pavardė

 

Pareigos

 

Telefono numeris

 

Fakso numeris

 

El. pašto adresas

 

 

3. Informacija apie projekto partnerį (-ius) ar pareiškėjo padalinius

 

Ar projektas turi

partnerį (-ius)

£[] taip –

£[] ne –

 

Eil. Nr.

Partnerio (padalinio) pavadinimas

Partnerio (padalinio) teisinė forma

Kodas

Buveinės adresas

gatvė

namo numeris

pašto kodas

vietovė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Duomenys apie projektą, kuriam įgyvendinti skirtas finansavimas

 

Projekto įgyvendinimo vieta

£[] miesto gyvenamoji vietovė

£[] kaimo gyvenamoji

£[] netaikytina

 

Savivaldybė (-ės), kuriai (-ioms) tenka projekto nauda

 

Visos savivaldybės

£[]

 

 

Eil. Nr.

Savivaldybės pavadinimas

Požymis

Eil. Nr.

Savivaldybės pavadinimas

Požymis

Eil. Nr.

Savivaldybės pavadinimas

Požymis

1.

Akmenės rajono

 

21.

Klaipėdos rajono

 

41.

Skuodo rajono

 

2.

Alytaus miesto

 

22.

Kretingos rajono

 

42.

Šakių rajono

 

3.

Alytaus rajono

 

23.

Kupiškio rajono

 

43.

Šalčininkų rajono

 

4.

Anykščių rajono

 

24.

Lazdijų rajono

 

44.

Šiaulių miesto

 

5.

Birštono

 

25.

Marijampolės

 

45.

Šiaulių rajono

 

6.

Biržų rajono

 

26.

Mažeikių rajono

 

46.

Šilalės rajono

 

7.

Druskininkų

 

27.

Molėtų rajono

 

47.

Šilutės rajono

 

8.

Elektrėnų

 

28.

Neringos miesto

 

48.

Širvintų rajono

 

9.

Ignalinos rajono

 

29.

Pagėgių

 

49.

Švenčionių rajono

 

10.

Jonavos rajono

 

30.

Pakruojo rajono

 

50.

Tauragės rajono

 

11.

Joniškio rajono

 

31.

Palangos miesto

 

51.

Telšių rajono

 

12.

Jurbarko rajono

 

32.

Panevėžio miesto

 

52.

Trakų rajono

 

13.

Kaišiadorių rajono

 

33.

Panevėžio rajono

 

53.

Ukmergės rajono

 

14.

Kalvarijos

 

34.

Pasvalio rajono

 

54.

Utenos rajono

 

15.

Kauno miesto

 

35.

Plungės rajono

 

55.

Varėnos rajono

 

16.

Kauno rajono

 

36.

Prienų rajono

 

56.

Vilkaviškio rajono

 

17.

Kazlų Rūdos

 

37.

Radviliškio rajono

 

57.

Vilniaus miesto

 

18.

Kėdainių rajono

 

38.

Raseinių rajono

 

58.

Vilniaus rajono

 

19.

Kelmės rajono

 

39.

Rietavo

 

59.

Visagino miesto

 

20.

Klaipėdos miesto

 

40.

Rokiškio rajono

 

60.

Zarasų rajono

 

 

5. Trumpas projekto aprašymas (santrauka)

 

Projekto tikslas

 

 

 

 

Projekto esmė

 

 

 

 

Informacija apie projekto valdymą ir projekto partnerių pasirinkimą

 

 

 

 

6. Projekto veiklų įgyvendinimo grafikas

 

Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė (mėnesiais)

............ mėn.

 

Projekto įgyvendinimo pradžia ir pabaiga

Nuo ...................... iki ..........................

 

 

 

7. Planuojamos vykdyti veiklos

 

Tikslas

Priemonės pavadinimas

Veiklos pavadinimas

Detalus vykdomos veiklos aprašymas

1. Stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

1.1.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

 

1.1.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotus dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

 

1.1.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi

 

1.1.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

1.1.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

1.2. televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

1.2.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

 

1.3. interneto tinklalapio sukūrimas ir nuolatinis atnaujinimas

1.3.1. pareiškėjo tinklavietės adaptavimas  Europos metams ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

 

2. Stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį


 

2.1. bendruomenių forumų organizavimas

2.1.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

 

2.2. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

2.2.1. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan. skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties padėtį (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

 

2.3. aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

2.3.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

 

2.3.2. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

2.4. įvairių akcijų organizavimas

2.4.1. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

 

2.4.2. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai (pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planų) ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

 

2.4.3. kita viešinimo ir informavimo  veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

 

8. Veiklų įgyvendinimo grafikas

 

Eil. Nr.

Projekto veiklos pavadinimas

Projekto veiklos pradžios data

Projekto veiklos pabaigos data

Projekto veiklos vykdymas

2010

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Stebėsenos rodikliai

 

Tikslas

Veiklos pavadinimas

Detalizuojančios veiklos pavadinimas

Stebėsenos rodiklio pavadinimas

Matavimo vienetai

Reikšmė

1. Stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

1.1.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

 

Renginių skaičius

Vnt.

 

1.1.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotus dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

 

Renginių skaičius

Vnt.

 

Renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius

Asmenys

 

1.1.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Renginių skaičius

Vnt.

 

Renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius:

Asmenys

 

1.1.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

Renginių skaičius

Vnt.

1.2. televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

1.2.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

Televizijos laidos

Vnt.

 

Straipsniai spaudoje

Vnt.

Straipsniai internete

Vnt.

1.3. interneto tinklalapio sukūrimas ir nuolatinis atnaujinimas

1.3.1. pareiškėjo tinklavietės adaptavimas Europos metams ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

Tinklaviečių skaičius

Vnt.

 

2. Stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

2.1. bendruomenių forumų organizavimas

2.1.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

 

Bendruomenių nariai

Asmenys

 

Renginių skaičius

Vnt.

 

Renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius

Asmenys

 

2.2. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

2.2.1. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan., skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties padėtį (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

 

Bendruomenių nariai

Asmenys

Renginių skaičius

Vnt.

Renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius

Asmenys

2.3. aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

2.3.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

Televizijos laidos

Vnt.

 

Straipsniai spaudoje

Vnt.

Straipsniai internete

Vnt.

2.3.2. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

 

 

 

 

 

 

2.4. įvairių akcijų organizavimas

2.4.1. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

Socialinės rizikos šeimos

Asmenys

 

Bendruomenių nariai

Asmenys

2.4.2. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai (pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planų) ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Asmenys

Bendruomenių nariai

Asmenys

Renginių skaičius

Vnt.

2.4.3. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Asmenys

Bendruomenių nariai

Asmenys

Renginių skaičius

Vnt.

 

 

 

 

10. Projekto tikslinės grupės

 

Projekto tikslinės grupės

Asmenų skaičius pagal lytį

Asmenų skaičius iš viso

M

V

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

 

 

 

Socialinės rizikos šeimos

 

 

 

Bendruomenės

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO

 

 

 

 

 

Projekto naudos tikslinėms grupėms pagrindimas

 

 

11. Projekto atitiktis lyčių lygybės ir nediskriminavimo sričiai

 

Parametras

Pagrindimas

Lyčių lygybė ir nediskriminavimas

 

 

 

12. Projekto kiekybinių rezultatų (rodiklių) pasiekimo pagrindimas 

 

 

 

 

 

13. Pareiškėjo ir partnerio funkcijos projekte

Tikslas

Priemonės pavadinimas

Veiklos pavadinimas

Veiklos vykdytojas, jo funkcijos ir atsakomybė

1. Stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

1.1.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

 

1.1.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotus dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

 

1.1.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi

 

1.1.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

1.1.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

1.2. televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

1.2.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

 

1.3. interneto tinklalapio sukūrimas ir nuolatinis atnaujinimas

1.3.1. tinklavietės, skirtos Europos metams sukūrimas ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

 

2. Stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

2.1. bendruomenių forumų organizavimas

2.1.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

 

2.2. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

2.2.1. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan. skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties situaciją (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

 

2.3. aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

2.3.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

 

2.3.2. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

2.4. įvairių akcijų organizavimas

2.4.1. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

 

2.4.2. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai (pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planų) ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

 

2.4.3. kita viešinimo ir informavimo  veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

 

14. Pareiškėjo (partnerio, struktūrinio padalinio) projektų, kurių tikslas susijęs su skurdo ir socialinės atskirties mažinimu, įgyvendinimo patirtis

 

Projekto pavadinimas

Trumpas projekto veiklų aprašymas

Finansavimo šaltinis (-iai)

Projekto įgyvendinimo laikotarpis (pradžia ir pabaiga)

Projekto vertė litais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Informacija apie perkančiosios organizacijos statusą

 

15.1. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) pareiškėjas (pažymėti vieną iš žemiau nurodytų variantų):

£[] yra perkančioji organizacija

£[] gavusi finansavimą projektui taps perkančiąja organizacija

£[] yra neperkančioji organizacija.

15.2. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu, partneris (bent vienas iš partnerių) (pažymėti vieną iš žemiau nurodytų variantų, jei taikoma):

£[] yra perkančioji organizacija

£[] gavusi finansavimą projektui taps perkančiąja organizacija

£[] yra neperkančioji organizacija.

 

16. Paraiškos priedai

 

1. Pareiškėjo ir partnerio įstaigų ar organizacijų steigimo dokumentų (įstatų, steigimo sandorio arba nuostatų) arba jų struktūrinių padalinių nuostatų kopijos.

2. Pareiškėjo ir partnerių atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ne anksčiau kaip prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo.

3. Veikimą bent 4 Lietuvos apskrityse įrodantis pareiškėjo pasirašytas laisvos formos dokumentas.

4. Pareiškėjo pasirašyta deklaracija.

5. Projekto biudžetas ir jo pagrindimas.

6. Klausimynas dėl pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumo finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

7. Dokumentai, įrodantys pakankamus pareiškėjo administravimo gebėjimus vykdyti projektą. Priklausomai nuo to, kaip bus vykdomas projekto administravimas, turi būti: 

7.1. projektą administruojančio personalo (projekto vadovo, finansininko ir (ar) koordinatoriaus) gyvenimo ir veiklos aprašymai (CV);

7.2. jei projekto administravimo personalą tik planuojama įdarbinti pagal darbo sutartį – darbuotojų pareigybių aprašymai (išsilavinimo, gebėjimų, patirties ir kiti reikalavimai, darbuotojo funkcijos);

7.3. jei projekto administravimo paslaugas planuojama pirkti – šių paslaugų pirkimo techninės užduoties projektas.

8. Kiti priedai ir(ar) dokumentai, kurie vertinimą atliekančiai ir sprendimą dėl finansavimo priimančiai institucijai padėtų lengviau priimti sprendimą tinkamumo finansuoti ar naudos ir kokybės vertinimo etapų metu. 

 

(Pareiškėjo atsakingo asmens pareigos)                             (Parašas)              (Vardas ir pavardė)

 

(Data)

 

A.V.

 

_________________


Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su

skurdu ir socialine atskirtimi metų

programos įgyvendinimo projektų

finansavimo sąlygų aprašo

2 priedas

 

(Paraiškos dėl projekto finansavimo formos pildymo instrukcija)

 

 

1. Projekto pavadinimas

 

Šiame lauke nurodomas projekto, kuriam įgyvendinti prašoma lėšų, pavadinimas ir galima jo santrumpa. Projekto pavadinimas turėtų būti trumpas ir aiškus, nusakantis paties projekto idėją. Esant ilgam projekto pavadinimui, siūloma, paraiškoje jį minint pirmą kartą, rašyti visą pavadinimą, o skliausteliuose nurodyti santrumpą ir vėliau vartoti vien santrumpą

 

2. Projekto vykdytojo duomenys

 

Pareiškėjo rekvizitai

Pareiškėjo pavadinimas

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens visas pavadinimas (pagal juridinio asmens registravimo pažymėjimą)

Pareiškėjo kodas

Nurodomas kodas pagal galiojantį juridinio asmens registravimo pažymėjimą

Pareiškėjo teisinė forma

Nurodoma paraišką teikiančio juridinio asmens teisinė forma  pagal juridinio asmens registracijos pažymėjimą

Pareiškėjo banko pavadinimas

Banko kodą privaloma nurodyti tik prieš paramos teikimo sutarties pasirašymą, paraiškos teikimo metu nepildoma

Pareiškėjo banko sąskaitos numeris

Sąskaitos, į kurią bus pervedamos paramos lėšos, numerį nurodyti privaloma tik prieš paramos sutarties pasirašymą, paraiškos teikimo metu nepildoma

PVM mokėtojas

£[] Taip

PVM mokėtojo kodas

£[] Ne

PVM nemokėjimo teisinis pagrindas

Pažymimas vienas iš laukelių ir nurodomas mokėtojo kodas arba PVM nemokėjimo teisinis pagrindas

Buveinės adresas

Gatvė

Nurodomas gatvės pavadinimas pagal paraišką teikiančio juridinio asmens oficialų registravimo adresą

Namo numeris

Nurodomas namo eilės numeris ir butas (jei reikia) pagal paraišką teikiančio juridinio asmens oficialų registravimo adresą

Pašto kodas

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens pašto kodas pagal oficialų registravimo adresą

Vietovė

Nurodomas vietovės pavadinimas pagal paraišką teikiančio juridinio asmens oficialų registravimo adresą

Telefono numeris

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens telefono numeris

Fakso numeris

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens fakso numeris

El. pašto adresas

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens elektroninio pašto adresas

Asmuo ryšiams

Vardas, pavardė

Nurodomas paraišką teikiančios organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens vardas, pavardė

Pareigos

Nurodomos paraišką teikiančios organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens pareigos

Telefono numeris

Nurodomas asmens ryšiams telefono numeris

Fakso numeris

Nurodomas asmens ryšiams fakso numeris

El. pašto adresas

Nurodomas asmens ryšiams elektroninio pašto adresas

 

3. Informacija apie projekto partnerį (-ius) ar pareiškėjo padalinius

 

Ar projektas turi
partnerį (-ius)

£[] taip – pažymima, jei projektą planuojama įgyvendinti kartu su partneriais ar per pareiškėjo struktūrinius padalinius

£[] ne –  pažymima, jei projektą planuojama įgyvendinti be partnerių

 

Pildoma, jei pareiškėjas planuoja įgyvendinti projektą kartu su partneriu (-iais) ar per pareiškėjo padalinius. Dėl kiekvieno partnerio (padalinio) turi būti užpildyta atskira eilutė.

 

Eil. Nr.

Partnerio (padalinio) pavadinimas

Partnerio (padalinio) teisinė forma

Kodas

Buveinės adresas

gatvė

namo numeris

pašto kodas

vietovė

Įrašomas skaičius

Nurodomas partnerio (padalinio) organizacijos  pavadinimas pagal juridinio asmens steigimo dokumentus ir registravimo pažymėjimą

Nurodoma partnerio (padalinio) organizacijos  teisinė forma pagal juridinio asmens steigimo dokumentus ir registravimo pažymėjimą

Nurodomas kodas pagal galiojantį juridinio asmens registravimo pažymėjimą

Nurodomas partnerio (padalinio) organizacijos oficialaus registravimo adreso gatvės pavadinimas

Nurodomas partnerio (padalinio) organizacijos oficialaus registravimo adreso namo eilės numeris ir butas (jei reikia)

Nurodomas partnerio (padalinio) organizacijos pašto indeksas pagal oficialų registravimo adresą

Nurodomas partnerio (padalinio) organizacijos oficialaus registravimo adreso vietovės pavadinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Duomenys apie projektą, kuriam įgyvendinti skirtas finansavimas

 

Projekto įgyvendinimo vieta

Nurodoma, kokioje vietoje bus įgyvendinamas projektas. Vietovės tipas nustatomas pagal Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymą (Žin., 1994, Nr. 60-1183).

 

Galima pasirinkti:

 

£[] miesto gyvenamoji vietovė – pažymima, jei projekto planuojama  įgyvendinimo vieta (ne pareiškėjo registravimo vieta) yra miesto teritorija

£[] kaimo gyvenamoji vietovė – pažymima, jei planuojama projekto įgyvendinimo vieta (ne pareiškėjo registravimo vieta) yra miestelio ir (arba) kaimo teritorija

£[] netaikytina – pažymima, jei projektą planuojama įgyvendinti ir miesto gyvenamojoje vietovėje, ir kaimo gyvenamojoje vietovėje

 

 

Savivaldybė (-ės), kuriai (-ioms) tenka projekto nauda

 

Pasirinkimas pažymimas įrašant simbolį „X“.

 

Visos savivaldybės

£[]

 

 

Eil. Nr.

Savivaldybės pavadinimas

Požymis

Eil. Nr.

Savivaldybės pavadinimas

Požymis

Eil. Nr.

Savivaldybės pavadinimas

Požymis

1.

Akmenės rajono

 

21.

Klaipėdos rajono

 

41.

Skuodo rajono

 

2.

Alytaus miesto

 

22.

Kretingos rajono

 

42.

Šakių rajono

 

3.

Alytaus rajono

 

23.

Kupiškio rajono

 

43.

Šalčininkų rajono

 

4.

Anykščių rajono

 

24.

Lazdijų rajono

 

44.

Šiaulių miesto

 

5.

Birštono

 

25.

Marijampolės

 

45.

Šiaulių rajono

 

6.

Biržų rajono

 

26.

Mažeikių rajono

 

46.

Šilalės rajono

 

7.

Druskininkų

 

27.

Molėtų rajono

 

47.

Šilutės rajono

 

8.

Elektrėnų

 

28.

Neringos miesto

 

48.

Širvintų rajono

 

9.

Ignalinos rajono

 

29.

Pagėgių

 

49.

Švenčionių rajono

 

10.

Jonavos rajono

 

30.

Pakruojo rajono

 

50.

Tauragės rajono

 

11.

Joniškio rajono

 

31.

Palangos miesto

 

51.

Telšių rajono

 

12.

Jurbarko rajono

 

32.

Panevėžio miesto

 

52.

Trakų rajono

 

13.

Kaišiadorių rajono

 

33.

Panevėžio rajono

 

53.

Ukmergės rajono

 

14.

Kalvarijos

 

34.

Pasvalio rajono

 

54.

Utenos rajono

 

15.

Kauno miesto

 

35.

Plungės rajono

 

55.

Varėnos rajono

 

16.

Kauno rajono

 

36.

Prienų rajono

 

56.

Vilkaviškio rajono

 

17.

Kazlų Rūdos

 

37.

Radviliškio rajono

 

57.

Vilniaus miesto

 

18.

Kėdainių rajono

 

38.

Raseinių rajono

 

58.

Vilniaus rajono

 

19.

Kelmės rajono

 

39.

Rietavo

 

59.

Visagino miesto

 

20.

Klaipėdos miesto

 

40.

Rokiškio rajono

 

60.

Zarasų rajono

 

 

5. Trumpas projekto aprašymas (santrauka)

 

Projekto tikslas

Pateikiamas problemos ir projekto poreikio aprašymas, problemos sprendimo būdas, projekto tikslas.

 

Ne daugiau kaip pusė puslapio

 

Projekto esmė

Nurodoma problema (-os), kurią (-ias) siekiama spręsti, įgyvendinant projektą, ir pagrindžiamas problemos aktualumas statistiniais duomenimis.

Pateikiamas projekto poreikio pagrindimas atsakant į tokius klausimus: kodėl verta investuoti ES lėšas į šį projektą? kokias problemas projektu siekiama spręsti? ir kt.

Nurodoma, kokiomis priemonėmis bus siekiama projekto tikslo ir uždavinių įgyvendinimo.

Projekto pridėtinė vertė:

Išskiriamos pagrindinės stipriosios projekto ypatybės, t. y. kodėl projektas yra įdomus ir patrauklus (inovatyvumas, idėjos naujumas, kūrybiškumas, nestandartinis problemos sprendimas ir pan. Lietuvos, regiono ar kitu lygiu) arba kodėl projektas yra naudingas ir (arba) būtinas.

 

Ne daugiau kaip 1 puslapis

 

Informacija apie projekto valdymą ir projekto partnerių pasirinkimą

Aprašomos projekto valdymo grupės ir (arba) projektą administruojančio personalo atsakomybė ir funkcijos.

Aprašoma, kaip projektas bus įgyvendinamas per pareiškėjo struktūrinius padalinius (jei taikoma) ir kokioje teritorijoje.

Pateikiamas projekto partnerio pasirinkimo pagrindimas (jei taikoma): pagrindžiamas projekto partnerio pasirinkimas ir jo indėlis į projektą, nurodoma, kodėl projektas turi būti įgyvendinamas su partneriu, kokia gaunama pridėtinė vertė iš partnerio įtraukimo į projektą?

 

Ne daugiau kaip pusė puslapio

 

6. Projekto veiklų įgyvendinimo grafikas

 

Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė (mėnesiais)

............ mėn.

Įrašomas projekto įgyvendinimo laikotarpis mėnesių tikslumu nuo sutarties pasirašymo dienos iki projekto įgyvendinimo pabaigos, t. y. per kiek mėnesių bus pabaigtos vykdyti visos projekto veiklos

Projekto įgyvendinimo pradžia ir pabaiga

Nuo ...................... iki ..........................

 

Įrašomas projekto įgyvendinimo laikotarpis, nurodant projekto pradžios ir pabaigos datas

 

7. Planuojamos vykdyti veiklos

 

Lentelėje detaliai aprašomos planuojamos vykdyti projekto įgyvendinimo metu veiklos, priskiriamos šio Aprašo 14 ir 15 punktuose nustatytam veiklų sąrašui.

 

Tikslas

Priemonės pavadinimas

Veiklos pavadinimas

Detalus vykdomos veiklos aprašymas

1. Stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

1.1.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

 

1.1.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotus dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

 

1.1.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi.

 

1.1.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

1.1.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

1.2. televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

1.2.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

 

1.3. interneto tinklalapio sukūrimas ir nuolatinis atnaujinimas

1.3.1. pareiškėjo tinklavietės adaptavimas  Europos metams ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

 

2. Stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį


 

2.1. bendruomenių forumų organizavimas

2.1.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

 

2.2. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

2.2.1. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan. skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties padėtį (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

 

2.3. aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

2.3.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

 

2.3.2. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

2.4. įvairių akcijų organizavimas

2.4.1. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

 

2.4.2. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai (pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planų) ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

 

2.4.3. kita viešinimo ir informavimo  veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

 

8. Veiklų įgyvendinimo grafikas

 

Eil. Nr.

Projekto veiklos pavadinimas

Projekto veiklos pradžios data

Projekto veiklos pabaigos data

Projekto veiklos vykdymas

2010

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Nurodomas veiklos numeris

Nurodomas veiklos pavadinimas

Nurodomas projekto veiklos vykdymo pradžios mėnesio eilės numeris

Nurodomas projekto veiklos vykdymo pabaigos mėnesio eilės numeris

Šiuose stulpeliuose pažymimi į veiklos intervalą patenkantys mėnesiai. Žymima „X“ simboliu. Į veiklų trukmę įskaičiuojamas ir  laikas, skirtas viešiesiems pirkimams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Stebėsenos rodikliai

 

Lentelėje nurodomos planuojamos pasiekti rodiklių reikšmės. Rodiklių pasiekimo reikšmės turi būti nurodomos šioje lentelėje prie analogiškų veiklų, kurios nurodytos šios formos 7 punkte „Planuojamos vykdyti veiklos“.

 

Tikslas

Veiklos pavadinimas

Detalizuojančios veiklos pavadinimas

Stebėsenos rodiklio pavadinimas

Matavimo vienetai

Reikšmė

1. Stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

1.1.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

Šiame stulpelyje nurodoma projekto metu numatoma pasiekti pasirinkto rodiklio reikšmė

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

 

Renginių skaičius

Vnt.

 

1.1.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotus dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

 

Renginių skaičius

Vnt.

 

Renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius

Asmenys

 

1.1.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Renginių skaičius

Vnt.

 

Renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius:

Asmenys

 

1.1.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

Nurodomas gaminamos reklaminės atributikos pavadinimas

Vnt.

 

 

 

 

 

 

 

1.1.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

Renginių skaičius

Vnt.

1.2. televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

1.2.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

Televizijos laidos

Vnt.

 

Straipsniai spaudoje

Vnt.

Straipsniai internete

Vnt.

1.3. interneto tinklalapio sukūrimas ir nuolatinis atnaujinimas

1.3.1. pareiškėjo tinklavietės adaptavimas Europos metams ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

Tinklaviečių skaičius

Vnt.

 

2. Stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

2.1. bendruomenių forumų organizavimas

2.1.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

 

Bendruomenių nariai

Asmenys

 

Renginių skaičius

Vnt.

 

Renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius

Asmenys

 

2.2. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

2.2.1. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan., skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties padėtį (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

Socialinės rizikos šeimos

Vnt.

 

Bendruomenių nariai

Asmenys

Renginių skaičius

Vnt.

Renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius

Asmenys

2.3. aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

2.3.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

Televizijos laidos

Vnt.

 

Straipsniai spaudoje

Vnt.

Straipsniai internete

Vnt.

2.3.2. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

Nurodomas gaminamos reklaminės atributikos pavadinimas

Vnt.

 

 

 

 

 

2.4. įvairių akcijų organizavimas

2.4.1. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

Socialinės rizikos šeimos

Asmenys

 

Bendruomenių nariai

Asmenys

2.4.2. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai (pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planų) ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Asmenys

Bendruomenių nariai

Asmenys

Renginių skaičius

Vnt.

2.4.3. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

Asmenys

 

Socialinės rizikos šeimos

Asmenys

Bendruomenių nariai

Asmenys

Renginių skaičius

Vnt.

 

 

 

10. Projekto tikslinės grupės

 

Projekto tikslinės grupės

Asmenų skaičius pagal lytį

Asmenų skaičius iš viso

M

V

Vaikų globos įstaigose augantys vaikai

 

 

 

Socialinės rizikos šeimos

 

 

 

Bendruomenių nariai

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO

 

 

 

Įrašoma informaciją apie projekto metu planuojamą pasiekti tikslinės grupės dydį, pasiskirstymą pagal lytį (preliminariai). Nurodomi unikalūs asmenys

 

Projekto naudos tikslinėms grupėms pagrindimas

Išsamiai ir konkrečiai aprašoma, atsakanti į visus klausimus:

1. Kokias problemas, jų priežastis planuojama spręsti teikiamu projektu? Pagrindžiama skaičiais, statistine analize, atliktais tyrimais (jei tokie yra).

2. Aprašoma tikslinės grupės padėtis ir problemos, susijusios su teikiamu projektu. Pateikiama informacija, kaip buvo vertinami ir analizuojami tikslinės grupės problemos bei poreikiai.

3. Kaip projektas prisidės prie nurodytų problemų sprendimo? Kaip projektas padės tikslinėms grupėms spręsti jų problemas, kaip pasikeis tikslinės grupės padėtis įgyvendinus projektą?

4. Kaip buvo (bus) atrinkta projekto tikslinė grupė, kaip bus užtikrinamas tikslinės grupės asmenų dalyvavimas projekte? Kaip projekto įgyvendinimo metu bus vertinama teikiama nauda tikslinei grupei bei jos pasitenkinimo lygis? 

 

Ne daugiau kaip 2 puslapiai.

Prie paraiškos gali būti pridedami ir papildomi dokumentai bei informacija, pagrindžianti šiuos atsakymus

 

11. Projekto atitiktis lyčių lygybės ir nediskriminavimo sričiai

 

Parametras

Pagrindimas

Lyčių lygybė ir nediskriminavimas

 

Įrašomas pagrindimas, ar projektas prisideda ir kaip prisideda prie lyčių lygybės ir nediskriminavimo

 

12. Projekto kiekybinių rezultatų (rodiklių) pasiekimo pagrindimas 

 

 

 

Šioje lentelėje turi būti detaliai aprašoma ir pagrindžiama, kaip (kokiais būdais, priemonėmis) bus matuojamas rezultatų rodiklių pasiekimas? Kas konkrečiai bus atsakingas už šios informacijos surinkimą ir pateikimą? Taip pat šioje lentelėje turi būti detaliai ir konkrečiai aprašoma, įrodoma, pagrindžiama, kaip (veiklos, būdai, partnerystė) projekto vykdytojas užtikrins rezultato rodiklio pasiekimą?

 

Ne daugiau kaip 1 puslapis 

 

13. Pareiškėjo ir partnerio funkcijos projekte

Pildant lentelę veiklų numeriai ir pavadinimai turi sutapti su  šio priedo 7 lentelėje „Planuojamos vykdyti veiklos“ nurodytais išlaidų numeriais ir pavadinimais.

 

Tikslas

Priemonės pavadinimas

Veiklos pavadinimas

Veiklos vykdytojas, jo funkcijos ir atsakomybė

1. Stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

1.1.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

 

1.1.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotus dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

 

1.1.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi

 

1.1.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

1.1.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

1.2. televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

1.2.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

 

1.3. interneto tinklalapio sukūrimas ir nuolatinis atnaujinimas

1.3.1. tinklavietės, skirtos Europos metams sukūrimas ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

 

2. Stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį


 

2.1. bendruomenių forumų organizavimas

2.1.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

 

2.2. įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

2.2.1. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan., skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties padėtį (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

 

2.3. aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

2.3.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

 

2.3.2. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

2.4. įvairių akcijų organizavimas

2.4.1. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

 

2.4.2. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai (pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planų) ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

 

2.4.3. kita viešinimo ir informavimo  veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

Šioje lentelėje būtina:

– nurodyti, kas konkrečiai (pareiškėjo organizacija, partnerio (-ių) organizacija (jei partneriai yra keli – nurodomi konkretūs  organizacijų pavadinimai), pareiškėjo struktūrinis padalinys (-iai)) yra atsakingas už veiklų vykdymą;

– detaliai aprašyti nurodytos atsakingos institucijos funkcijas bei atsakomybę vykdant projekto veiklą.

 

14. Pareiškėjo (partnerio, struktūrinio padalinio) projektų, kurių tikslas susijęs su skurdo ir socialinės atskirties mažinimu, įgyvendinimo patirtis

 

Projekto pavadinimas

Trumpas projekto veiklų aprašymas

Finansavimo šaltinis (-iai)

Projekto įgyvendinimo laikotarpis (pradžia ir pabaiga)

Projekto vertė litais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeigu šio projekto pareiškėjas (partneris, struktūrinis pareiškėjo padalinys), kaip projekto vykdytojas ar vadovaujantis partneris, yra sėkmingai (pasiekti planuoti projekto rezultatai ir tikslai) įgyvendinęs (ar šiuo metu įgyvendina) nuo 1 iki 10 projektų, kurių tikslas susijęs su skurdo ir socialinės atskirties mažinimu, pateikite šią informaciją lentelėje. Informaciją pateikite eilės tvarka nuo vėliausiai pradėto įgyvendinti projekto.

 

Informaciją pateikite ne daugiau kaip apie 10 projektų

 

15. Informacija apie perkančiosios organizacijos statusą

 

15.1. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) pareiškėjas (pažymėti vieną iš žemiau nurodytų variantų):

£[] yra perkančioji organizacija

£[] gavusi finansavimą projektui taps perkančiąja organizacija

£[] yra neperkančioji organizacija.

15.2. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu partneris (bent vienas iš partnerių) (pažymėti vieną iš žemiau nurodytų variantų, jei taikoma):

£[] yra perkančioji organizacija

£[] gavusi finansavimą projektui taps perkančiąja organizacija

£[] yra neperkančioji organizacija.

 

16. Paraiškos priedai

 

1. Pareiškėjo ir partnerio įstaigų ar organizacijų steigimo dokumentų (įstatų, steigimo sandorio arba nuostatų) arba jų struktūrinių padalinių nuostatų kopijos.

2. Pareiškėjo ir partnerių atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ne anksčiau kaip prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo.

3. Veikimą bent 4 Lietuvos apskrityse įrodantis pareiškėjo pasirašytas laisvos formos dokumentas.

4. Pareiškėjo pasirašyta deklaracija.

5. Projekto biudžetas ir jo pagrindimas.

6. Klausimynas dėl pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumo finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

7. Dokumentai, įrodantys pakankamus pareiškėjo administravimo gebėjimus vykdyti projektą. Priklausomai nuo to, kaip bus vykdomas projekto administravimas, turi būti: 

7.1. projektą administruojančio personalo (projekto vadovo, finansininko ir (ar) koordinatoriaus) gyvenimo ir veiklos aprašymai (CV);

7.2. jei projekto administravimo personalą tik planuojama įdarbinti pagal darbo sutartį – darbuotojų pareigybių aprašymai (išsilavinimo, gebėjimų, patirties ir kiti reikalavimai, darbuotojo funkcijos);

7.3. jei projekto administravimo paslaugas planuojama pirkti – šių paslaugų pirkimo techninės užduoties projektas.

8. Kiti priedai ir(ar) dokumentai, kurie vertinimą atliekančiai ir sprendimą dėl finansavimo priimančiai institucijai padėtų lengviau priimti sprendimą tinkamumo finansuoti ar naudos ir kokybės vertinimo etapų metu. 

 

(Pareiškėjo atsakingo asmens pareigos)                       (Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

 

(Data)

 

A.V.

 

_________________


Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su

skurdu ir socialine atskirtimi metų

programos įgyvendinimo projektų

finansavimo sąlygų aprašo

3 priedas

 

PARAIŠKŲ ADMINISTRACINĖS ATITIKTIES VERTINIMO LENTELĖ

 

Paraiškos pristatymo data

Paraiškos Nr.

Paraišką priėmė

 

Pareiškėjo pavadinimas

Partneris (struktūrinis padalinys) 1*

Partneris (struktūrinis padalinys) 2*

 

 

 

Taip

Ne

Po patikslinimo

1.

Paraiška visiškai užpildyta, puslapiai sunumeruoti, atitinka paraiškos formą, yra pasirašyta pareiškėjo, patvirtinta antspaudu

 

 

 

 

2.

Pateiktas vienas paraiškos originalas ir dvi jos kopijos

 

 

 

 

3.

Pateikta elektroninė paraiškos versija

 

 

 

4.

Paraiška užpildyta lietuvių kalba kompiuteriu

 

 

 

5.

Pateiktas 1 priedas. Pareiškėjo ir partnerio steigimo dokumentų (įstatų, steigimo sandorio arba nuostatų) kopijos

 

 

 

6.

Pateiktas 2 priedas. Pareiškėjo ir partnerio atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos skyriaus**

 

 

 

7.

Pateiktas 3 priedas. Veikimą bent 4 Lietuvos apskrityse įrodantis pareiškėjo pasirašytas laisvos formos dokumentas

 

 

 

8.

Pateiktas 4 priedas. Pareiškėjo pasirašyta deklaracija (parengta pagal šio Aprašo 6 priede pateiktą formą)

 

 

 

9.

Pateiktas 5 priedas. Projekto biudžetas ir išlaidų pagrindimas (užpildytas pagal šio Aprašo 7 priede pateiktą formą)

 

 

 

10.

Pateiktas 6 priedas. Klausimynas dėl pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumo finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis (užpildytas pagal šio Aprašo 8 punkte pateiktą formą)

 

 

 

11.

Pateiktas 7 priedas. Dokumentai, įrodantys pakankamus pareiškėjo administravimo gebėjimus (CV, pareigybių aprašymai ar paslaugų pirkimo techninė užduotis)

 

 

 

IŠVADA:

£[] Paraiška atitinka visus administracinės atitikties vertinimo kriterijus ir perduodama tinkamumo finansuoti vertinimui.

£[] Paraiška atitinka ne visus administracinės atitikties vertinimo kriterijus, tačiau gali būti perduodama į tinkamumo finansuoti vertinimą.

£[] Paraiška neatitinka administracinės atitikties vertinimo kriterijų, pareiškėjas turi patikslinti paraiškoje pateiktą informaciją.

£[] Paraiška neatitinka administracinės atitikties vertinimo kriterijų ir negali būti vertinama toliau.

 

Vertintojo pastabos

(nurodyti, kokių dokumentų ar informacijos trūksta)

 

__________________                    ____________                    ______________________

(vertintojo pareigos)                            (parašas)                               (vardas ir  pavardė)

 

__________________

(data)

 

 

IŠVADA PO PATIKSLINIMO (JEI TAIKOMA):

£[] Paraiška neatitinka administracinės atitikties vertinimo kriterijų ir negali būti vertinama toliau.

£[] Paraiška po patikslinimo atitinka visus administracinės atitikties vertinimo kriterijus ir gali būti toliau vertinama tinkamumo finansuoti vertinimo etape.

 

__________________                    ____________                    ______________________

(vertintojo pareigos)                            (parašas)                               (vardas ir  pavardė)

 

__________________

(data)

 

 

 

* Jeigu projektą planuojama įgyvendinti kartu su partneriu (-iais) ar struktūriniais padaliniais.

** Pažymos turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš mėnesį iki galutinės paraiškų pateikimo datos.

 

_________________


Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su

skurdu ir socialine atskirtimi metų

programos įgyvendinimo projektų

finansavimo sąlygų aprašo

4 priedas

 

REIKALAVIMAI PROJEKTAMS, PAREIŠKĖJAMS BEI PARTNERIAMS, DETALIZUOJANTYS BENDRUOSIUS PROJEKTŲ ATITIKTIES KRITERIJUS, BEI ŠIŲ KRITERIJŲ VERTINIMO METODIKA

 

Eil. Nr.

Reikalavimai, detalizuojantys bendruosius projektų atitikties kriterijus

Vertinimas

Paaiškinimai

Taip

 

Ne

Po patikslinimo

 

1

2

3

4

5

1.

Projekto tikslas atitinka Nacionalinėje Europos metų programoje apibrėžtus tikslus

 

 

Būtina įsitikinti, kad projekto tikslas ir uždaviniai atitinka vieną iš Nacionalinėje Europos metų programoje bei šio Aprašo 10.1 arba 10.2 punktuose apibrėžtus tikslus:

 

Paraiškos 5 punktas

2.

Projekto veiklos atitinka veiklas, skirtas Nacionalinės Europos metų programos tikslams įgyvendinti

 

 

Būtina įsitikinti, kad nurodytos projekto veiklos atitinka tik tas veiklas, kuriomis įgyvendinamas vienas iš Nacionalinės Europos metų programos tikslų, kaip apibrėžta šio Aprašo 14 arba 15 punktuose.

Būtina įsitikinti, kad Paraiškoje numatytos visos privalomos vykdyti veiklos, kaip nustatyta šio Aprašo 18.4 punkte

 

Paraiškos 7 punktas

3.

Projekto veiklos suderintos  su Nacionalinės Europos metų programoje pateiktais veiklų aprašymais

 

 

Būtina įsitikinti, kad numatytos vykdyti projekte veiklos atitinka remiamas veiklas, nurodytas šio Aprašo 14 arba 15 punktuose

 

Paraiškos 7 punktas

4.

Įgyvendinto projekto poveikis Nacionalinės Europos metų programos tikslui ir uždaviniams turi būti teigiamas

 

 

Galima teigti, kad, įgyvendinus projektą, pasiekimų ir rezultatų poveikis Nacionalinės Europos metų programos tikslui ir uždaviniams bus teigiamas.

Būtina įsitikinti, kad pagrįstas projekto ir atskirų jo veiklų poreikis ir nauda, įrodytas problemos aktualumas ir poveikis tikslinių grupių problemoms spręsti

 

Paraiškos 5 punktas

5.

Projekto tikslinės grupės atitinka šiame Apraše nustatytus reikalavimus

 

 

Būtina įsitikinti, jog projekto veiklos skirtos vienai ar kelioms šio Aprašo 16 punkte nustatytoms tikslinėms grupėms

 

Paraiškos  9, 10 punktas

6.

Projekto rodikliai yra išmatuojami, pasiekiami, susieti ir iškelti laiku

 

 

Būtina įsitikinti, kad projekto rodikliai atitinka šiuos kokybinius reikalavimus:

– yra pasiekiami;

– išmatuojami, t.y. kiekybiškai išreikšti ir matuojami;

– pasiekiami, t.y. realūs;

– susieti, t.y. adekvatūs projekte vykdomoms veikloms

 

Paraiškos 9 punktas

7.

Projektas yra suderintas su Europos Bendrijų viešųjų pirkimų politikos nuostatomis

 

 

Būtina įvertinti, ar projekto vykdytojas (partneris) yra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) arba gavęs projekto finansavimo lėšų jomis taps.

Vertinant šį kriterijų, taip pat būtina įsitikinti, ar projekto veiklų plane pareiškėjas realiai įvertino pirkimų vykdymo terminus.

Jei pareiškėjas ir (arba) partneriai nėra perkančiosios organizacijos pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, šis vertinimo aspektas vertinamas, kaip atitinkantis nustatytus reikalavimus

 

Paraiškos 15 punktas

8.

Projekte nenumatyta jokių apribojimų, galinčių turėti neigiamą poveikį lyčių lygybės ir nediskriminavimo principams įgyvendinti

 

 

Būtina įsitikinti, kad projekto įgyvendinimas neturi  neigiamos įtakos lyčių lygybės ir nediskriminavimo principams įgyvendinti

 

Paraiškos 11 punktas

9.

Pareiškėjas (partneriai) atitinka  tinkamų pareiškėjų (partnerių) sąrašą, numatytą šiame Apraše

 

 

Būtina įsitikinti, kad pareiškėjai (partneriai) atitinka šio Aprašo 20 punkte nustatytus reikalavimus

 

Paraiškos 2, 3 punktai

10.

Pareiškėjui (partneriui) gali būti skirtas finansavimas, jeigu:

1. Jam nėra iškelta byla dėl bankroto arba jis nėra likviduojamas.

2. Yra įvykdęs su mokesčių ir socialinio draudimo įnašų mokėjimu susijusių įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (ši nuostata gali būti netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš valstybės arba savivaldybių biudžeto, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai).

3. Paraiškoje dėl projekto finansavimo arba jos prieduose nepateikė klaidinančios informacijos.

4. Nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl pareiškėjo kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš ES arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų pažeidimo.

5. Jis nebandė gauti konfidencialios informacijos arba daryti įtakos vertinimą atliekančiai institucijai dabartinio arba ankstesnio paraiškų dėl projekto finansavimo vertinimo arba atrankos proceso metu

 

 

Būtina įsitikinti, kad pateikti  šio  Aprašo 39.2, 39.4 ir 39.6  punktuose nurodyti dokumentai.

 

Paraiškos 2, 4, 6 priedai

 

11.

Pareiškėjas ar partneris turi turėti pakankamai patirties įgyvendinti  veiklas, susijusias su skurdo ir socialinės atskirties mažinimu

 

 

Būtina įsitikinti, kad pareiškėjai arba partneriai turi mažiausiai 1 metus patirties įgyvendinant projektus, skirtus skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti.

 

Paraiškos 14 punktas

12.

Pareiškėjas turi (arba įsipareigoja užtikrinti) pakankamus administravimo gebėjimus vykdant projektą (pakankama komanda)

 

 

Būtina įsitikinti, kad pareiškėjas užtikrins minimalius būtinus gebėjimus projektui administruoti – suformuos komandą, užtikrins  reikiamų kompetencijų darbuotojų įtraukimą, numatys paslaugų įsigijimą ir pan.

Vertinama pagal šio Aprašo 39.7  punkte nurodytus pateikti dokumentus

 

Paraiškos 7 priedas

13.

Pareiškėjas gali įgyvendinti projekto tikslus ir veiklas  per projekto įgyvendinimo laikotarpį

 

 

Būtina įsitikinti, kad projekto įgyvendinimo organizavimas (planas) adekvatus projekto veiklų apimtims, yra realus ir racionaliai suplanuotas (pvz., įvertinant turimus išteklius, iš ES fondų finansuojamų projektų specifiką, sezoniškumą ir pan.)

 

Paraiškos 8 punktas

14.

Maksimali projekto įgyvendinimo trukmė – iki 2010 m. gruodžio 31 d.

 

 

Visi projektai turi atitikti šį reikalavimą

 

Paraiškos 6 punktas

15.

Projekto įgyvendinimo vieta – Lietuvos Respublika

 

 

Būtina įsitikinti, kad pagrindinės projekto veiklos, įgyvendinamos Lietuvos Respublikos teritorijoje, ir (arba) pagrindinė nauda, rezultatai turi atitekti Lietuvos Respublikai

 

Paraiškos 4 punktas

16.

Partnerystė projekte yra pagrįsta ir turi pridėtinę vertę (jei taikoma)

 

 

Būtina įsitikinti, kad partneriai įtraukti pagrįstai, t.y. įvertinti, ar partnerystė sukuria papildomą pridėtinę vertę, įgyvendinant projektą (pvz., patirtis, atskirų projekto veiklų vykdymas ir pan.)

 

Paraiškos 13 punktas

17.

Partneriai yra susipažinę su teikiama projekto paraiška, savo teisėmis ir pareigomis, įgyvendinant projektą

 

 

Jei paraiška teikiama kartu su partneriu (-iais), prie paraiškos turi būti pridedama Pareiškėjo pasirašyta deklaracija, kad visi partneriai yra susipažinę su teikiamu projektu, savo teisėmis ir pareigomis, įgyvendinant projektą

 

Paraiškos 6 priedas

18.

Projekte numatytos veiklos turi atitikti tinkamoms finansuoti veikloms ir jų apimtims nustatytus reikalavimus

 

 

Projekto veiklos bei išlaidos turi būti tinkamos finansuoti, atsižvelgiant į šio Aprašo reikalavimus. 

Projekto išlaidos turi atitikti šio Aprašo 28 punkte nustatytas tinkamas finansuoti išlaidų kategorijas.

Projekto išlaidos turi atitikti šio Aprašo 28–31 punktuose  nustatytus reikalavimus remiamoms veikloms, kurioms nustatyti projekto išlaidų apribojimai.

Taip pat būtina įvertinti projekto riziką, susijusią su dvigubu finansavimu, t. y. įvertinant pareiškėjo ir partnerių įgyvendintus ir (arba) įgyvendinamus projektus, būtina įsitikinti, kad toms pačioms veikloms ir išlaidoms finansavimas nebus skiriamas pakartotinai

 

Paraiškos 7 priedas

19.

Veiklos ir išlaidos yra suplanuotos efektyviai ir pagrįstai

 

 

Būtina įsitikinti, kad projekto veiklos suplanuotos efektyviai, o projekto išlaidos yra pakankamos, pagrįstos bei būtinos projekto veikloms atlikti, atitinka rinkos kainas bei tenkina šio Aprašo 29 ir 30 punktų  reikalavimus

 

Paraiškos 7 priedas

 

IŠVADA:

£[] Paraiška atitinka visus bendruosius projektų atitikties kriterijus.

£[] Paraiška atitinka ne visus bendruosius projektų atitikties kriterijus, pareiškėjas turi patikslinti paraiškoje pateiktą informaciją.

£[] Paraiška neatitinka bendrųjų projektų atitikties kriterijų ir negali būti vertinama toliau.

 

Vertintojo pastabos

(nurodyti, kokių dokumentų ir informacijos trūksta)

 

__________________                    ______________                  ____________________

(vertintojo pareigos)                               (parašas)                             (vardas ir  pavardė)

 

__________________

(data)

 

 

IŠVADA PO PATIKSLINIMO (JEI TAIKOMA):

£[] Paraiška neatitinka bendrųjų projektų atitikties kriterijų ir negali būti vertinama toliau.

£[] Paraiška po patikslinimo atitinka visus bendruosius projektų atitikties kriterijus ir gali būti vertinama toliau.

 

 

Maksimali siūloma tinkamų finansuoti išlaidų suma ir maksimali siūloma paramos projektui suma

 

Suma, numatyta pradinėje paraiškoje, Lt

Suma, numatyta po tinkamumo vertinimo, Lt

 

Maksimali siūloma tinkamų finansuoti išlaidų suma

 

 

 

 

 

__________________                    ______________                  ____________________

(vertintojo pareigos)                               (parašas)                             (vardas ir  pavardė)

 

__________________

(data)

 

 

_________________

 

 

Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programos įgyvendinimo projektų finansavimo sąlygų aprašo

5 priedas

 

SPECIALIEJI PRIORITETINIAI PROJEKTŲ ATRANKOS KRITERIJAI IR JŲ VERTINIMO METODIKA

 

Paraiškos Nr.:

Pareiškėjo pavadinimas:

 

Kriterijaus paaiškinimas

Vertinimo aspektai

Vertinimo klausimai/teiginiai

Iš kur gautina informacija

Maksimalus galimas balas

Skiriamas balas

Komentarai

1

2

3

4

5

6

7

1. Projektas įgyvendinamas savivaldybėje, kuri pripažinta problemine teritorija vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 31 d. nutarimu Nr. 112 „Dėl probleminių teritorijų“ (Žin., 2007, Nr. 15-555), arba regioniniame centre, išskirtame Lietuvos regioninės politikos iki 2013 metų strategijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 575 (Žin., 2005, Nr. 66-2370).

Vertinant šį kriterijų, pasirenkamas 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3, 1.1.4 ar 1.1.5

25

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 31 d. nutarimu Nr. 112 pripažintos probleminės teritorijos:

Akmenės, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Lazdijų, Mažeikių, Pasvalio, Rokiškio, Skuodo, Šalčininkų, Švenčionių rajonų ir Druskininkų savivaldybės.

Lietuvos regioninės politikos iki 2013 metų strategijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 575, išskirti regioniniai centrai:

Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Mažeikiai, Visaginas

1.1. Probleminių teritorijų ir regioninių centrų skaičius, kuriuose įgyvendinamos šio Aprašo 14 ar 15 punktuose nurodytos projekto veiklos

1.1.1. 16 ir daugiau

Paraiškos 4 punktas

25

 

 

1.1.2. nuo 11 iki 15

20

 

1.1.3. nuo 8 iki 10

15

 

1.1.4. nuo 5 iki 7

10

 

1.1.5. nuo 1 iki 4

5

 

1.1.6. Šio Aprašo 14 ir 15 punktuose nurodytos projekto veiklos nėra įgyvendinamos nė vienoje iš minėtųjų teritorijų ir centrų

0

 

2. Pareiškėjas ir (arba) partneris turi teigiamos patirties, įgyvendinant projektus, skirtus skurdo ir socialinės atskirties mažinimui.

Vertinant šį kriterijų, pasirenkamas 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.4 ar 2.1.5

25

 

 

Projektui suteikiamas prioritetas, jeigu iš paraiškos 14 punkte pateiktame  įgyvendintų projektų sąraše bei veiklos aprašo akivaizdu, kad:

– projekto vykdytojas ar vadovaujantis partneris turi projektų administravimo patirties,

projektai buvo įgyvendinti sėkmingai (pasiekti planuoti projekto rezultatai ir tikslai)

2.1. Sėkmingai įgyvendinti projektai

2.1.1. pareiškėjas arba partneris sėkmingai įgyvendino 9 ir daugiau projektų, skirtų skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (projekto vertė buvo ne mažesnė kaip 25 tūkst. Lt., trukmė – ne trumpesnė kaip 6 mėn.)

Paraiškos 14 dalis

25

 

 

2.1.2. pareiškėjas arba partneris sėkmingai įgyvendino 6–8 projektus, skirtų skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (projekto vertė buvo ne mažesnė kaip 25 tūkst. Lt., trukmė – ne trumpesnė kaip 6 mėn.)

 

20

 

 

2.1.3. pareiškėjas arba partneris sėkmingai įgyvendino 3–5 projektus, skirtų skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (projekto vertė buvo ne mažesnė kaip 25 tūkst. Lt., trukmė – ne trumpesnė kaip 6 mėn.)

 

15

 

 

2.1.4. pareiškėjas arba partneris sėkmingai įgyvendino 1–2 projektus, skirtų skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (projekto vertė buvo ne mažesnė kaip 25 tūkst. Lt., trukmė – ne trumpesnė kaip 6 mėn.)

10

 

2.1.5. pareiškėjas arba partneris nėra sėkmingai įgyvendinęs nė vieno projekto, skirtų skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti

0

 

3. Šio Aprašo 14 ar 15 punktuose nurodytos veiklos yra įgyvendinamos geografiškai plačioje teritorijoje.

Vertinant šį kriterijų, pasirenkamas 3.1.1, 3.1.2,  3.1.3 ar 3.1.4

25

 

 

Projektui suteikiamas prioritetas, jeigu iš paraiškos 4 punkte pateiktos informacijos apie projekto įgyvendinimo savivaldybes akivaizdu, kad projektas bus įgyvendinamas kuo didesnėje teritorijoje

3.1. Savivaldybės, kuriose vykdoma bent viena iš 14 ar 15 punkte nurodytų veiklų

3.1.1. projektas planuojamas vykdyti 49–60 savivaldybių

Paraiškos 4 punktas

25

 

 

3.1.2. projektas planuojamas vykdyti 39–48 savivaldybių

20

 

3.1.3. projektas planuojamas vykdyti 31–38 savivaldybių

15

 

3.1.4. projektas planuojamas vykdyti 26–30 savivaldybių

10

 

3.1.5. projektas planuojamas vykdyti 18–25 savivaldybių

5

 

Iš viso skirta balų:

 

 

Vertintojo pastabos:

(nurodyti, kokių dokumentų ar informacijos trūksta)

Vertintojo išvada:

 

(Vertintojo pareigos, vardas, pavardė)                                             (Parašas)

 

(Data)

 

_________________

 

 

Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su

skurdu ir socialine atskirtimi metų

programos įgyvendinimo projektų

finansavimo sąlygų aprašo

6 priedas

 

(Pareiškėjo deklaracijos forma)

 

 

___________________________________

(pareiškėjo pavadinimas, adresas)

 

PAREIŠKĖJO DEKLARACIJA

 

__________

(data)

 

Aš, ___________________________________________________________ , patvirtinu, kad:

(Vardas ir pavardė)

esu susipažinęs su teikiamu projektu, savo teisėmis ir pareigomis įgyvendinant projektą;

šioje paraiškoje ir prie jos pridėtuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga;

nesu rimtai pažeidęs jokios kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Bendrijos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų;

man nėra iškelta byla dėl bankroto, nesu likviduojamas;

man nežinomos kitos šiame dokumente nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas;

projektas nesudaro rizikos, susijusios su „dvigubu“ finansavimu, t. y. atsižvelgiant į mūsų organizacijoje įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus ir organizacijos vykdomą veiklą, nebus prašoma skirti finansavimo jau kartą finansuotiems ar finansuojamiems iš kitų šaltinių veiksmams ir išlaidoms pakartotinai;

 

sutinku, kad:

informacija apie pateiktą paraišką (pareiškėjo pavadinimas, projekto pavadinimas, trumpas projekto aprašymas, paraiškos unikalus kodas ir prašoma lėšų suma) būtų skelbiama interneto svetainėse www.socmin.lt ir www.stopskurdui2010.lt.

 

Taip pat patvirtinu, kad partneriai yra susipažinę su teikiamu projektu, savo teisėmis ir pareigomis, įgyvendinant projektą, ir tam neprieštarauja.

 

_____________________                       ___________                   __________________

(pareiškėjo atsakingo                                    (parašas)                          (vardas ir pavardė)

asmens pareigos)

 

A.V.

_________________

 

 

Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų programos įgyvendinimo projektų finansavimo sąlygų aprašo

7 priedas

 

Projekto biudžetas ir išlaidų pagrindimas

 

Priemonės pavadinimas

Veiklos pavadinimas

Bendra suma, skirta priemonei

1. Administravimo išlaidos

2. Vykdymo išlaidos

3. Projekto dalyvių išlaidos

Iš viso

1.1.

1.2.

1.3.

2.1.

2.2.

2.3.

3.1.

Administruojančio personalo darbo užmokestis

Paslaugos

Kitos išlaidos

Vykdančio personalo darbo užmokestis

Paslaugos

Kitos išlaidos

Kitos išlaidos

1.

2.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

1. Tikslas – stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1. Įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį, organizavimas

1.1.1. veikla, padedanti skleisti gerąją patirtį apie šeimai palankias sąlygas (pvz., šeimai palanki darbovietė, turinti (neturinti) socialinės įmonės statusą ir kt.), pareigų, atsakomybės ir galimybių stiprinimą socialinės rizikos šeimose, sudarymą sąlygų netekusių tėvų globos vaikams pasirengti pilnaverčiam savarankiškam gyvenimui

0,00

 

 

 

 

 

 

 

0,00

1.1.2. miesteliuose ar kaimuose vykstantys renginių ciklai, įtraukiant vietinio lygmens suinteresuotus dalyvius, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį, skatinant visuomenę, tiek vyrus, tiek moteris, puoselėti šeimos vertybes, stiprinti ir motinos, ir tėvo vaidmenį šeimos gyvenime, kad kuo mažesnis skaičius vaikų netektų tėvų globos ar augtų socialinės rizikos šeimose

 

 

 

 

 

 

 

0,00

1.1.3. informaciniai, ugdomieji renginiai, konkursai (įtraukiant veiklas mokyklose, vaikų globos namuose, dienos centruose), didinant tikslinės grupės vaikų pasitikėjimą savimi

 

 

 

 

 

 

 

0,00

1.1.4. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

 

 

 

 

 

 

0,00

1.1.5. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

 

 

 

 

 

 

0,00

1.2. Televizijos, radijo laidų rengimas ir straipsnių skelbimas periodiniuose leidiniuose nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu

1.2.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

0,00

 

 

 

 

 

 

 

0,00

1.3. Interneto tinklalapio sukūrimas ir nuolatinis atnaujinimas

1.3.1. Pareiškėjo tinklavietės adaptavimas Europos metams ir nuolatinis jos atnaujinimas, siekiant didinti visuomenės suvokimą apie skurdą ir socialinę atskirtį bei skatinti visuomenės bendruomeniškumą

0,00

 

 

 

 

 

 

 

0,00

Iš viso

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

2. Tikslas – stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

2.1. Bendruomenių forumų organizavimas

2.1.1. bendruomenių forumai. Forumų metu pristatoma vaikų skurdo ir socialinės atskirties padėtis regione, rengiami bendruomenių veiksmų planai, skirti mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Tarp bendruomenių keičiamasi gerąja patirtimi, teikiant socialinės rizikos šeimų vaikams kompleksines paslaugas. Auklėtiniai iš vaikų globos institucijų bendruomenės forumo dalyviams pristato interaktyvias inscenizacijas (forumo teatrą), kurių metu atskleidžiamos vaikų skurdo ir socialinės atskirties problemos bei ieškoma galimų jų sprendimo būdų, pasitelkiant atsakingus bendruomenės atstovus ir suinteresuotuosius dalyvius, tėvus ir motinas

0,00

 

 

 

 

 

 

 

0,00

2.2. Įvairių veiklų, didinančių visuomenės suvokimą apie skurdą, organizavimas

2.2.1. susitikimai, seminarai, apskritieji stalai ir pan., skirti nagrinėti esamą skurdo ir socialinės atskirties situaciją (ypač vaikų) ir diskutuoti apie tinkamiausias priemones skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti (ypač vaikų), stiprinti supratimą, kad skurdas ir socialinė atskirtis (ypač vaikų) silpnina pačią visuomenę ir jos ateities galimybes

0,00

 

 

 

 

 

 

 

0,00

2.3. Aktyvi informacinė kampanija vietiniu lygmeniu

2.3.1. televizijos, radijo laidos, straipsniai spaudoje, internete apie gerąją patirtį, gerinant vaikų gyvenimo kokybę ir sudarant vienodas galimybes visiems vaikams ugdyti savo sugebėjimus

0,00

 

 

 

 

 

 

 

0,00

2.3.2. reklaminės-informacinės atributikos gamyba bei platinimas

 

 

 

 

 

 

 

0,00

2.4. Įvairių akcijų organizavimas

2.4.1. iniciatyvos, darančios pozityvią įtaką socialinės rizikos šeimų integravimui į bendruomenes

0,00

 

 

 

 

 

 

 

0,00

2.4.2. veikla bendruomenėse. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo tema organizuojami bendruomenių konkursai, pvz., vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo veiksmų planai ir parodos, siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į spręstinas problemas

 

 

 

 

 

 

 

0,00

2.4.3. kita viešinimo ir informavimo veikla, padedanti asmenims, patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį (ypač vaikams), spręsti problemas, ir šios veiklos naujovės

 

 

 

 

 

 

 

0,00

Iš viso

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

 

(lentelės tęsinys)

Eil. Nr.

Išlaidų pagrindimas

13.

14.

1. Tikslas – stiprinti šeimos statusą, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

1.1.1.

 

 

 

 

1.1.2.

 

 

 

 

1.1.3.

 

 

 

 

1.1.4.

 

 

 

 

1.1.5.

 

 

 

 

1.2.1.

 

 

 

 

1.3.1.

 

 

 

 

 

 

2. Tikslas – stiprinti bendruomenių vaidmenį, mažinant vaikų skurdą ir socialinę atskirtį

2.1.1.

 

 

 

 

2.2.1.

 

 

 

 

2.3.1.

 

 

 

 

2.3.2.

 

 

 

 

2.4.1.

 

 

 

 

2.4.2.

 

 

 

 

2.4.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

Numatant projekto išlaidas rekomenduojama remtis įkainiais, nurodytais dažniausiai Europos socialinio fondo projektuose numatomų prekių ir paslaugų kainų rinkos analizėje (paskelbtoje interneto svetainėje www.esf.lt). Pateikiamas detalus išlaidų pagrindimas remiantis informacija, pateikta paraiškos 7 punkte „Planuojamos vykdyti veiklos“. Veiklos numeracija ir veiklos pavadinimas turi atitikti numeraciją ir pavadinimą, nurodytą paraiškoje. Skiltyje „Išlaidų pagrindimas“ pagal kiekvieną veiklų grupę turi būti pagrįstos visos išlaidos, nurodytos prieš tai esančiuose stulpeliuose. Jei projekte numatyti prekių, paslaugų ir kt. išlaidų įkainiai žymiai (15–20 proc. ir daugiau) skiriasi nuo įkainių, rekomenduojamų dažniausiai Europos socialinio fondo projektuose numatomų prekių ir paslaugų kainų rinkos analizėje, būtinas išsamus tokių išlaidų pagrindimas, nurodantis skirtumo priežastis. Galima teikti papildomus dokumentus.

 

 

(Pareiškėjo atsakingo asmens pareigos)                   (Parašas)                 (Vardas ir pavardė)

 

(Data)

 

A.V.

 

_________________

 

 

Nacionalinės 2010-ųjų Europos kovos su

skurdu ir socialine atskirtimi metų

programos įgyvendinimo projektų

finansavimo sąlygų aprašo

8 priedas

 

(Klausimyno dėl pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumo finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis forma)

 

 

KLAUSIMYNAS DĖL PIRKIMO IR (ARBA) IMPORTO PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO TINKAMUMO FINANSUOTI EUROPOS SĄJUNGOS FONDŲ IR (ARBA) LIETUVOS RESPUBLIKOS BIUDŽETO LĖŠOMIS

 

__________ Nr._________

(data)

 

1. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ IR PAREIŠKĖJĄ (PARTNERĮ)

 

Projekto pavadinimas

 

 

Pareiškėjo (partnerio)* rekvizitai

Pavadinimas

 

 

Kodas

 

* Jeigu pareiškėjas turi partnerių, tai kiekvienas partneris, kuris vykdys su projekto įgyvendinimu susijusius pirkimus, pildo klausimyną atskirai. Partnerio užpildytą klausimyną pareiškėjas pateikia įgyvendinančiajai institucijai kartu su savo klausimynu.

 

2. KLAUSIMYNO TEIGINIAI (Pastaba: klausimynas turi būti pildomas tada, kai pareiškėjas (partneris) tvirtina, kad, įgyvendinant projektą, patiriamos pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio (toliau vadinama – PVM) išlaidos yra tinkamos finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis).

 

S[X] pažymėkite teiginius, kurie yra teisingi

 

1.

£[]

Projekte numatomos įsigyti prekės, paslaugos ar darbai skirti pareiškėjo (partnerio) ne ekonominei veiklai

2.

£[]

Įgyvendindamas projektą, pareiškėjas (partneris) pirkimo ir (arba) importo PVM išlaidas patirs, įsigydamas(-i) prekes, paslaugas arba darbus, skirtus Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 35-1271) 20–26, 29, 33 str. nustatytoms veiklos rūšims

3.

£[]

Pareiškėjo (partnerio) vykdoma veikla:

3.1.

£[]

nėra mišri, pareiškėjas (partneris) nenaudoja proporcingo pirkimo ir (arba) importo PVM paskirstymo (žr. Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės įstatymo 59, 60 str.)

3.2.

£[]

yra mišri, pareiškėjo (partnerio) sumokamas pirkimo ir (arba) importo PVM paskirstomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 59 straipsnio 1 dalimi. Į tinkamas finansuoti projekto išlaidas bus įtraukiamas kitai nei Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 58 straipsnio 1 dalyje nurodytai veiklai tenkantis pirkimo ir (arba) importo PVM

4.

£[]

Pareiškėjui (partneriui), sumokančiam pirkimo ir (arba) importo PVM, nėra taikomos  Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio  įstatymo XII skyriaus I–III skirsniuose nurodytos specialios PVM apmokestinimo schemos

5.

£[]

Projekte dalyvaujantys asmenys, kurie, įgyvendinant projektą, patirs tinkamas finansuoti išlaidas (pildo tik pareiškėjas):

 

£[] pareiškėjas

 

 

 

(pavadinimas)

 

PVM mokėtojas:

£[] taip, PVM mokėtojo kodas ____________

£[] ne

 

£[] partneris

 

 

 

(pavadinimas)

 

PVM mokėtojas:

£[] taip, PVM mokėtojo kodas ____________

£[] ne

 

£[] partneris

 

 

 

(pavadinimas)

 

PVM mokėtojas:

£[] taip, PVM mokėtojo kodas ____________

£[] ne

 

3. KOMENTARAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prie klausimyno pridedami atsakymų pagrindimo dokumentai (pateikiamos patvirtintos kopijos):

1.

2.

 

Pareiškėjo patvirtinimas

 

Pasirašydamas šį klausimyną, patvirtinu, kad:

? pateikta informacija yra teisinga;

? man žinoma, kad iš Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų apmokėtas ir į PVM atskaitą įtrauktas PVM turės būti grąžinamas į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą teisės aktų nustatyta tvarka;

? man žinoma, kad jeigu projekto rezultatai bus naudojami PVM apmokestinamai veiklai, visais atvejais, neatsižvelgiant į tai, ar projekto vykdytojas ar partneris registruotas PVM mokėtoju ar ne, PVM netinkamas finansuoti iš Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų;

? man  žinoma, kad pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 59 str. 2 dalį ir 60 str. proporcingai paskirstytas pirkimo ir (arba) importo PVM, tenkantis neapmokestinamai veiklai, paramos sutartyje nenumatytas ir todėl šios išlaidos negali būti prašomos pripažinti tinkamomis finansuoti iš Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų;

? man žinoma, kad nedelsiant, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, privalu raštu pranešti įgyvendinančiajai institucijai apie tai, kad pareiškėjas (partneris), kuris nebuvo PVM mokėtoju, tapo PVM mokėtojas, ir apie bet kurių aukščiau nurodytų ir patvirtintų aplinkybių pasikeitimus.

 

Klausimyną dėl pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumo finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis užpildė

 

_________________________                 ___________                ___________________

(Pareiškėjo (partnerio)                                    (parašas)                        (vardas ir pavardė)

institucijos (organizacijos)

vyr. finansininkas (finansininkas)

 

 

Klausimyno dėl pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumo finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis teiginius patvirtino

 

_________________________                 ___________                ___________________

(Pareiškėjo (partnerio)                                    (parašas)                        (vardas ir pavardė)

institucijos (organizacijos)

vyr. finansininkas (finansininkas)

 

_________________