CIVILINĖS SAUGOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS REIKŠMĖS IR PAVOJINGŲ OBJEKTŲ REGISTRO REGISTRAVIMO DUOMENŲ ANKETŲ PATVIRTINIMO

 

2001 m. liepos 27 d. Nr. 155

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. lapkričio 8 d. nutarimu Nr. 1386 patvirtintais Valstybinės reikšmės ir pavojingų objektų registro nuostatais,

1. Tvirtinu pridedamas:

1.1. Lietuvos ūkio pavojingų objektų registravimo duomenų anketą;

1.2. Hidrotechnikos statinių registravimo duomenų anketą;

1.3. Valstybinės reikšmės objektų registravimo duomenų anketą;

1.4. Registravimo duomenų anketų pildymo instrukciją.

2. Pavedu teritorinėms (apskričių) registro duomenų tvarkymo įstaigoms pateikti patvirtintas registravimo duomenų anketas Valstybinės reikšmės ir pavojingų objektų registro objektų vadovams ir iki 2001 m. lapkričio 1 d. užpildytas pateikti centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaigai.

 

 

Direktorius plk.                                                                                   Antanas Paulikas

______________


PATVIRTINTA

Civilinės saugos departamento

prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

2001 07 27 įsakymu Nr. 155

 

Valstybinės reikšmės ir PAVOJINGŲ OBJEKTŲ REGISTRas

 

REGISTRAVIMO DUOMENŲ ANKETų PILDYMO INSTRUKCIJA

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 115-3230) 10 straipsniu, Civilinės saugos departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos rengia Valstybinės reikšmės ir pavojingų objektų registrą (toliau vadinama – Registras). Šio Registro nuostatai buvo patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. lapkričio 8 d. nutarimu Nr. 1386 (Žin., 2000, Nr. 98-3117).

Registre bus kaupiami duomenys apie valstybinės reikšmės objektus ir pavojingus objektus (objektai, kuriuose naudojamos pavojingos medžiagos, ir hidrotechnikos statiniai).

Pavojingi objektai, kuriuose yra gaminamos, perdirbamos, laikomos, naudojamos pavojingos cheminės medžiagos, nustatomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. 221 patvirtintais Lietuvos ūkio objektuose naudojamų pavojingų medžiagų ribiniais kiekiais (Žin., 1999, Nr. 68-2186).

Valstybinės reikšmės objektų sąrašą vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymu (Žin., 1998, Nr. 115-3230) tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Registro duomenys renkami Registro nuostatuose nustatyta tvarka. Pateiktas registravimo duomenų anketas pildo pavojingų objektų ir valstybinės reikšmės objektų vadovai arba jų įgalioti asmenys. Pateikiamus duomenis parašu ir spaudu tvirtina įmonės (ar jos filialo), kuriai priklauso minėti objektai, vadovas.

Duomenys apie objektus, atsižvelgiant į rūšį, yra pildomi į skirtingas anketas. Yra parengtos šios anketos:

1) Lietuvos ūkio pavojingų objektų registravimo duomenų anketa,

2) Hidrotechnikos statinių registravimo duomenų anketa,

3) Valstybinės reikšmės objektų registravimo duomenų anketa.

Valstybinės reikšmės ir pavojingų objektų registro identifikavimo numerį suteikia vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga, taip pat ji pildo ir kitus punktus, pažymėtus žvaigždute.

Teritorinės registro duomenų bazių tvarkymo įstaigos, gavusios iš duomenų teikėjų užpildytas anketas, užregistruoja jas ir duomenis apie anketos gavimą – datą ir registracijos numerį – nurodo anketoje. Duomenis centrinei registro duomenų bazės tvarkymo įstaigai teritorinių registro duomenų bazių tvarkymo įstaigos pateikia tik apie jų teritorijoje esančius registro objektus.

 

I. LIETUVOS ŪKIO Pavojingų objektų REGISTRAVIMO DUOMENŲ

anketos pildymo instrukcija

 

1. Pagrindiniai duomenys apie įmonę (arba filialą), kuriai priklauso pavojingi objektai

 

Šioje dalyje pateikiami duomenys apie įmonę (jos filialą), kuriai yra tiesiogiai pavaldūs pavojingi objektai.

Anketoje įrašomi:

1.1. -1.3. įmonės pavadinimas, kodas Įmonių rejestre, adresas;

1.4. įmonės (arba filialo) administracinio pastato arba statinio geografinės koordinatės;

1.5. veiklos rūšių pavadinimai ir kodai, kurie imami iš Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus;

1.6. įmonės darbuotojų skaičius, jei ji yra toje pačioje teritorijoje, kaip ir pavojingi objektai;

1.7. aukštesniosios įmonės kodas ir pavadinimas, kuriai priklauso filialas, turintis pavojingų objektų. Šis punktas pildomas tik filialams, jis nepildomas, jeigu įmonė nėra filialas ir nėra pavaldi aukštesniajai organizacijai;

1.8. duomenys apie įmonės vadovą ir asmenį ryšiams, į kurį būtų galima kreiptis avarijų likvidavimo, jų prevencijos ir tyrimo klausimais.

 

2. Įmonės pavojingų objektų (statinių) sąrašas

 

2 punkto pavadinime įrašomas įmonės pavadinimas.

Į lentelę įrašomi visi įmonei priklausantys pavojingi įmonės objektai. Pavojingas įmonės objektas šiuo atveju suprantamas kaip atskirame pastate esantis įmonės cechas, sandėlis ar kitas statinys, kuriame nuolat ar laikinai gaminama, laikoma, perkraunama, naudojama viena ar kelios pavojingos medžiagos ar jų atliekos. Jei įmonės buveinė yra viename pastate, kuris įvardijamas kaip pavojingas objektas, ir jame vykdoma viena ar kelių rūšių ekonominė veikla, o pati įmonė neskaidoma į padalinius (cechus, dirbtuves ar pan.), tai ši lentelė pildoma viena eilute, nurodant joje pačią įmonę.

Pirmoje lentelės skiltyje įrašomas pavojingo objekto numeris. Jį suteikia pati įmonė, kuriai priklauso pavojingi objektai. Šis numeris yra įrašomas kiekviename anketos puslapyje, viršuje.

Antroje lentelės skiltyje įrašomas pavojingo objekto kodas, kuri suteikia centrinė registro duomenų bazės tvarkymo įstaiga. Registro duomenų teikėjai šį kodą gauna per teritorinių registro duomenų bazių tvarkymo įstaigas. Pirmą kartą registro duomenų teikėjui pildant anketą, kodo stulpelis nepildomas, pildant pakartotinai – registro duomenų teikėjai privalo įrašyti centrinės registro duomenų bazės tvarkymo įstaigos suteiktą kodą.

Trečioje ir ketvirtoje lentelės skiltyse įrašomi pavojingo objekto pavadinimas ir adresas. Daugeliu atveju pavojingo objekto adresas gali sutapti su įmonės, kuriai jis priklauso, adresu, tačiau gana dažnai šie adresai yra skirtingi.

2.1 ir 2.2 punktai pildomi tik tuo atveju, jei įmonės pavojingi objektai yra vienoje teritorijoje. Tokiu atveju nurodoma kokį ribinių kiekių lygį viršija pavojingų medžiagų kiekis, esantis visoje įmonės teritorijoje. Taip pat pateikiamas pavojingų medžiagų, keliančių didžiausią riziką, sąrašas.

 

3. Duomenys apie pavojingą objektą

 

Trečioje anketos dalyje (3.1-3.14 punktai) pateikiami duomenys apie kiekvieną įmonės pavojingą objektą, įrašytą į sąrašą 2 anketos punkte. Ši anketos dalis pildoma kiekvienam pavojingam objektui atskirai, ir pildoma tiek egzempliorių, kiek yra įmonės pavojingų objektų. Duomenys apie konkretų pavojingą objektą yra pateikiami tik tai teritorinei registro duomenų bazių tvarkymo įstaigai, kurios teritorijoje yra pats pavojingas objektas neatsižvelgiant į tai, kur yra pati įmonė, kuriai yra pavaldus pavojingas objektas. Kartu su šiais duomenimis teritorinei registro tvarkymo įstaigai turi būti pateikiami pagrindiniai duomenys apie įmonę (1.1 -1.8 punktai), neatsižvelgiant į tai, ar jos administracinis pastatas yra apskrities teritorijoje, ar jo ten nėra. Jeigu įmonė turi pavojingų objektų ne vienoje apskrityje, tai kiekvienai teritorinei registro duomenų tvarkymo įstaigai yra sudaromas ir pateikiamas skirtingas pavojingų objektų sąrašas (2 punktas), į kurį įtraukiami tik jos teritorijoje (apskrityje) esantys pavojingi objektai.

3 anketos dalyje pildomi šie duomenys:

3.1. pavojingo objekto kodą suteikia centrinė registro duomenų bazės tvarkymo įstaiga. Registro duomenų teikėjai šį kodą gauna per teritorinių registro duomenų bazių tvarkymo įstaigas. Pirmą kartą registro duomenų teikėjui pildant anketą kodo langelis nepildomas, pildant pakartotinai – registro duomenų teikėjai privalo įrašyti centrinės registro duomenų bazės tvarkymo įstaigos suteiktą kodą.

3.2- 3.4. pateikiami prašomi duomenys apie pavojingą objektą;

3.5. punktas pildomas tik tuo atveju, kai pavojingas objektas yra kitos įmonės teritorijoje (pvz., nuomojasi patalpas). Tokiu atveju reikia nurodyti tos įmonės, kurios teritorijoje yra pavojingas objektas, kodą Įmonių rejestre ir jos pilną pavadinimą;

3.6. apibūdinama geografinė vieta bei aplinka, kurioje yra pavojingas objektas, nurodant, ar jis yra šalia kitų potencialiai pavojingų statinių, gyvenamųjų vietovių ir pan.;

3.7. darbuotojų skaičius;

3.8. pažymima, jei pavojingų medžiagų kiekis pavojingame objekte siekia arba viršija kurį nors pavojingų medžiagų ribinių kiekių lygį;

3.9. pateikiami duomenys apie atsakingus asmenis (gali būti, kad pavojingo objekto vadovu ir įmonės, kuriai jis priklauso, vadovu yra tas pats asmuo, tačiau neretai pasitaiko, ypač kai įmonei priklauso daugiau negu vienas pavojingas objektas ir jie yra atskirose vietovėse, kad pavojingo objekto ir įmonės, kuriai jis priklauso, vadovais būna skirtingi asmenys);

3.10. nurodomos savybės, charakterizuojančios pastatą ar statinį:

3.10.1- 3.10.3. pastato ar statinio kodas Nekilnojamojo turto registre, šio statinio paskirtis bei trumpai aprašoma jame vykdoma veikla;

3.10.4- 3.10.5. pateikiami prašomi objektą projektavusių, stačiusių bei rekonstravusių organizacijų duomenys;

3.10.6 – 3.10. 12. duomenys apie pastato patalpų plotą, aukštų skaičių, rūsį, elektros ūkį, gaisrinę signalizaciją ir kt. (jei nurodytos charakteristikos nėra, langeliai paliekami tušti);

3.10.10. pavojingumo gaisro – sprogimo atžvilgiu kategorija nustatoma remiantis Priešgaisrinės saugos pagrindiniais reikalavimais (RSN 133 – 91), sprogimo atžvilgiu pavojingos zonos klasė ir gaisro atžvilgiu pavojingos zonos klasė, vadovaujantis Elektros įrenginių įrengimo taisyklėmis (1986 m.);

3.11. pateikiami duomenys apie pavojingas medžiagas, esančias pavojingame objekte:

3.11.1 – 3.11.2. kiekvienai pavojingai medžiagai, kurios kiekis pavojingame objekte siekia arba viršija pirmąjį ribinių kiekių lygį, yra pildoma atskira lentelė. Taip pat lentelės pildomos ir toms pavojingoms medžiagoms, kurių kiekis pavojingame objekte nesiekia pirmojo ribinių kiekio lygio, bet yra įtrauktos į bendro pavojingų medžiagų kiekio objekte įvertinimą, pagal kurį tas objektas pateko į pavojingų objektų sąrašą. Bendro pavojingų medžiagų kiekio objekte įvertinimas yra aprašytas kartu su Lietuvos ūkio objektuose naudojamų pavojingų medžiagų ribiniais kiekiais (Žin.., 1999, Nr. 68-2186).

Pirmoje lentelės skiltyje įrašomas CAS Nr. ir JTO kodas (jei žinoma). Šios skilties eilutėje žemiau įrašomas žymėjimas pagal pavojingų medžiagų klasifikaciją, atitinkantis Europos Sąjungos valstybių reikalavimus (ES Tarybos direktyvos 67/548/EEC ir 96/56/EC). Sekančioje šios skilties eilutėje yra įrašomas žymėjimas pagal rizikos frazes. Detaliau šis žymėjimas yra aprašomas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Valstybinio visuomenės sveikatos centro 1995 m. paruoštame informaciniame leidinyje „Pavojingų cheminių medžiagų ir preparatų žymėjimas „. Toliau šios skilties eilutėse įrašomi bendras (komercinis) ir cheminis medžiagos pavadinimai, pvz., bendras pavadinimas – soda, cheminis – natrio karbonatas. Jei žinomi abu pavadinimai – įrašomi abu, jei ne – kuris nors vienas. Jei pavojinga medžiaga yra ne gryna, bet kelių cheminių medžiagų mišinys ar tirpalas, įrašoma pagrindinė veiklioji medžiaga (t. y. pavojingiausia ar agresyviausia) ir jos arba tirpalo koncentracija.

Antroje lentelės skiltyje reikiamuose langeliuose žymimas medžiagos būvis ir kitos jos fizinės savybės (pvz., suskystintam amoniakui reikėtų pažymėti du langelius – gryna ir suskystintos dujos).

Trečioje ir ketvirtoje lentelės skiltyse analogiškai žymimos pavojingos medžiagos saugojimo sąlygos ir pobūdis.

Penktoje skiltyje pažymima, kaip medžiaga naudojama. Galima nurodyti kelis naudojimo būdus, pvz., jei medžiaga yra ir sandėliuojama, ir naudojama tame pačiame pavojingame objekte.

Lentelės apačioje įrašomas bendras medžiagos kiekis, esantis aprašomame pavojingame objekte, taip pat didžiausioje talpykloje, ir projektinis numatytas kiekis tame pavojingame objekte. Medžiagų kiekiai yra nurodomi tonomis.

Po lentele trumpai aprašoma, kokiame procese naudojama ši medžiaga;

3.12. pateikiami prašomi duomenys apie potencialiai pavojingus technologinius įrenginius (separatorius, reaktorius, vamzdynus ir t. t.), esančius pavojingo objekto teritorijoje. Duomenys yra pildomi į vieną lentelę;

3.13.1. aprašoma avarijos pavojingame objekte pasekmių ir rizikos prognozė. Pirmiausiai pažymima, kokia avarija gali kilti objekte: ribota, vietinė ar regioninė. Toliau yra pildoma lentelė, kurioje pateikiami duomenys apie galimų avarijų pavojingame objekte pobūdį, pasekmes bei nurodomi galintys avarijos metu susidaryti pavojingi junginiai ar medžiagos (jei tai galima nustatyti, pvz., išsiliejusi azoto rūgštis šviesoje skyla, išskirdama deguonį, azoto dioksidą ir vandenį. Į lentelę įrašomas pavojingas azoto dioksidas).

Užpildžius lentelę, žemiau yra pateikiami duomenys (prognozė) apie galimą užteršimo mastą. Įrašomi tos pavojingos medžiagos, kuri avarijos metu sukeltų sunkiausias pasekmes, pavadinimas ir kiekis. Šiai pavojingai medžiagai ir bus atliekama prognozė. Taip pat nurodoma, ar šios medžiagos kiekis viršija kurį nors ribinių kiekių lygį (galimas atvejis, kad nereikės žymėti nė vieno langelio, jeigu pavojinga medžiaga pavojingame objekte nesiekia pirmo ribinių kiekių lygio, kai objektas patenka į pavojingų objektų sąrašą ne pagal vienos pavojingos medžiagos ribinį kiekį, o pagal bendrą pavojingų medžiagų kiekio įvertinimą).

Žemiau pateikiama galimo užteršimo masto prognozė (prognozuojama remiantis Civilinės saugos departamento 1992 m. patvirtinta Užterštumo stipriai veikiančiomis nuodingomis medžiagomis, įvykus avarijoms chemiškai pavojinguose objektuose, masto prognozavimo metodika ar kitomis metodikomis). Taip pat trumpai pateikiami kiti svarbūs galimų avarijų bei jų pasekmių prognozės duomenys, pateikti pavojingo objekto rizikos analizės studijoje, pvz., sprogimo, gaisro masto ir pasekmių prognozė;

3.13.2. pateikiama informacija apie buvusias pavojingame objekte avarijas: duomenys apie visas ribotas, vietines ir regionines avarijas, įvykusias pavojingame objekte, kurias likviduojant dalyvavo priešgaisrinės apsaugos pajėgos, nurodant avarijos pobūdį ir jos pasekmes;

3.14. lentelėje pateikiami duomenys apie pavojingo objekto apsaugos (blokuotės ir signalizacijos) sistemas, kurios padeda kontroliuoti, reguliuoti ar perspėti pavojingų cheminių medžiagų ar technologinio proceso valdymą minimame objekte, pažymint pateiktus lentelėje signalizacijos ir apsaugos blokavimo įtaisus pavojingo objekto plane arba pateiktose schemose.

 

4. Avarijos lokalizavimo ir likvidavimo priemonės

 

Šioje anketos dalyje pateikiami duomenys apie avarijos pavojingame objekte lokalizavimo ir likvidavimo priemones.

4.1. punkte nurodoma:

4.1.1. duomenys apie pavojingo objekto ryšių ir perspėjimo sistemą;

4.1.2. kokiems objektams, esantiems pavojingo objekto, įmonės teritorijoje ar už jų ribų (įmonės, įstaigos, organizacijos, gyvenamieji pastatai ir t. t.) ir patenkantiems į galimo užteršimo teritoriją, turi būti pranešta apie įvykusią avariją, nurodant atstumą iki tų objektų bei priemones, kuriomis bus paskelbtas pavojus (jei tai telefonas, įrašyti jo numerį);

4.1.3. kokioms valstybinės priežiūros institucijoms bei specialiosioms tarnyboms, kokiais telefonais turi būti pranešama apie įvykusią avariją ir kas atsakingas, kad pranešimas būtų perduotas;

4.2. punkto lentelėse pateikiami duomenys apie vandens tiekimo galimybes ir priemones gaisro gesinimui, nurodant:

4.2.1. ar yra vidaus priešgaisrinis vandentiekis;

4.2.2. kokio vandentiekio tipo yra hidrantai (pramoninis ir miesto, gyvenvietės, priešgaisrinis ir bendro naudojimo, žiedinis ir aklinis), koks skersmuo (mm), trumpiausias atstumas iki pavojingo objekto (m) bei pozicijos numeris objekto plane;

4.2.3. esančius priešgaisrinius rezervuarus (dirbtinius vandens šaltinius), jų rūšis (gaisriniai rezervuarai, tvenkiniai, kūdros, kanalai, vandens saugyklos), tipus (atviras ir uždaras), talpas (m³), atstumus iki pavojingo objekto (m), pozicijos numerius objekto plane;

4.2.4. natūralius vandens šaltinius (ežerus, tvenkinius ar kt.), jei tokie yra netoli pavojingo objekto teritorijos ir galėtų būti panaudoti avarijai likviduoti;

4.3. lentelėje pateikiami duomenys apie kitas avarijos likvidavimo ir neutralizuojančias medžiagas: putokšlius, chemines medžiagas bei jų turimus kiekius ir saugojimo vietas;

4.4. lentelėje nurodoma, kokios yra pavojingo objekto avarijos lokalizavimo ir likvidavimo pajėgos (priešgaisrinės pajėgos, gelbėtojų komanda ir pan.), kiek jose yra žmonių, kokia technika ir spec. įranga jie aprūpinti bei jos kiekis;

4.5. lentelėje nurodoma, kiek ir kokių individualių apsaugos priemonių (dujokaukių, respiratorių ir pan.), kurias galima būtų panaudoti avarijos metu darbuotojams apsaugoti, yra sukaupta pavojingame objekte;

4.6. lentelėje įrašoma, kokių tipų slėptuvės, kurias galima būtų panaudoti darbuotojams apsaugoti, yra įrengtos pavojingame objekte, jų talpa ir pozicijos numeris objekto plane;

4.7. lentelėje nurodomas evakuojamųjų avarijos atveju žmonių kontingentas (darbuotojai, žmonės iš aplinkinių objektų, kurie patenka į prognozuojamos teritorijos užteršimo zoną, ir pan.), atskirų grupių žmonių skaičius, jų evakavimo būdas (kokiomis transporto priemonėmis ar pėsčiomis) ir evakavimo vieta, kur numatoma evakuoti atskiras kontingento grupes;

4.8. lentelėje pateikiami duomenys, kaip ir kuriose vietose prireikus numatoma atlikti sanitarinį švarinimą pavojingame objekte arba už jo ribų. Sanitarinio švarinimo objektai gali būti žmonės, technika. Nurodomos konkrečios sanitarinio švarinimo vietos ir pajėgumas (žmonių skaičius per 1 valandą arba technikos vienetai per 1 valandą).

 

5. Avarijų likvidavimo išankstinis planavimas

 

Įrašoma, kokie planai ar instrukcijos, numatantys darbuotojų veiksmus avarijos pavojingame objekte atveju, yra parengti, jų parengimo ir patikslinimo datos.

 

6. Avarijų likvidavimo pavojingame objekte pratybos

 

Išvardijamos pratybos, susijusios su darbuotojų pasirengimu reaguoti į galimas pavojingame objekte avarijas. Nurodoma įvykusių pratybų data, pavadinimas, pratybų organizatorius ir jose dalyvavusios valstybinės priežiūros institucijos.

 

7. Įmonės pavojingų objektų teritorijos ir jo atskirų padalinių planai

 

Į lentelę surašomi visi kartu su registravimo duomenų anketa pateikiami planai ir schemos, nurodant atskiro plano ar schemos apimtį bei sudarymo metus. Turi būti pateikti pavojingo objekto teritorijos ir jo atskirų padalinių planai, kuriuose turi būti pažymėti ir sunumeruoti potencialiai pavojingi technologiniai įrenginiai, vandens tiekimo priemonės gaisrui gesinti, avarijos likvidavimo ir neutralizuojančių medžiagų saugojimo vietos ir kt. Taip pat turi būti pateiktos pavojingo objekto komunikacijų bei privažiavimo prie jo kelių schemos arba planai.

Pavojingo objekto registravimo duomenų anketą pasirašo ją užpildęs asmuo ir pavojingo objekto vadovas.

 

II. Pavojingų objektų – hidrotechnikos statinių anketos pildymo instrukcija

 

1. Duomenys apie tvenkinį (hidrostatinį)

 

1.1. Hidrostatinio identifikavimo kodas, kurį suteikia vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga.

Pateikiami šie duomenys apie tvenkinį:

1.2. tvenkinio pavadinimas;

1.3. nurodoma, kokiu tikslu yra įrengtas tvenkinys (žemės ūkis, pramonė, žuvininkystė, energetika, laivyba it kt.);

1.4. tvenkinio įrengimo metai;

1.5. nurodoma tvenkinio (užtvankos) vieta. Tai geografinės koordinatės LKS-94 sistemoje (tvenkinio-vandens pralaidos ir užtvankos susikirtimo taškas), taip pat nurodoma vietovė (apskritis, savivaldybė, miestas, miestelis, kaimas, urėdija, girininkija);

1.6-1.7. nurodoma nuosavybė (valstybės, privati) ir jos teisinis pagrindas (nuosavybės teisė, nuomos teisė, panaudos teisė);

1.8-1.9. identifikavimo kodai, kurie imami iš Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastro;

1.10. punkte pateikiami duomenys apie asmenį, į kurį būtų galima kreiptis avarijų objekte prevencijos, likvidavimo ir tyrimo klausimais.

2. Pateikiama tvenkinio charakteristika:

2.1-2.4. vandens altitudės, plotas ir tūris esant normaliam patvankos lygiui (NPL), esant aukščiausiam vandens lygiui (AVL) ir žemiausiam vandens lygiui (ŽVL).

3. Nurodomos šios hidrostatinių charakteristikos:

3.1. pateikiami duomenys, apibūdinantys užtvanką;

3.2. pateikiami potvynio pralaidos duomenys;

3.3. jeigu yra kiti statiniai, jie išvardijami;

3.4. jeigu yra vandens ėmimo įrenginiai įrašomi duomenys apie juos.

4. Jeigu yra įrengta elektrinė, pateikiama HE turbinų charakteristika bei duomenys apie HE pralaidumą.

5. Jeigu yra įrengta elektrinė su vandens ėmimo įrenginiais (pvz., hidroakumuliacinė elektrinė), pateikiami papildomi duomenys:

5.1. tvenkinio, iš kurio imamas vanduo, pavadinimas bei jo identifikavimo kodas imamas iš Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastro;

5.2. apie aukštutinio baseino vandens lygį, baseino plotą, tūrį esant normaliam patvankos lygiui (NPL) ir esant žemiausiam patvankos lygiui (ŽPL);

5.3. turbinų charakteritika.

6. Užpildoma lentelė, kurioje įrašomi duomenys apie esamas gyvenvietes galimo užtvindymo teritorijoje bei gyventojų skaičius jose.

7. Pateikiami hidrostatinio ir teritorijos planai.

Pateikiamus duomenis patvirtina vadovas (savininkas) parašu bei spaudu.

 

III. Valstybinės reikšmės objektų anketos pildymo instrukcija

 

1. Pagrindiniai duomenys apie įmonę (arba filialą), kuriai priklauso valstybinės reikšmės objektai

 

Šioje dalyje pateikiami duomenys apie įmonę (jos filialą), kuriai yra tiesiogiai pavaldūs valstybinės reikšmės objektai.

Anketoje įrašomi:

1.1 -1.3. įmonės pavadinimas, kodas Įmonių rejestre, adresas;

1.4. įmonės (arba filialo) administracinio pastato arba statinio geografinės koordinatės;

1.5. veiklos rūšių pavadinimai ir kodai, kurie imami iš Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus;

1.6. įmonės darbuotojų skaičius, jei ji yra toje pačioje teritorijoje, kaip ir valstybinės reikšmės objektai;

1.7. aukštesniosios įmonės kodas ir pavadinimas, kuriai priklauso filialas, turintis valstybinės reikšmės objektų. Šis punktas pildomas tik filialams, jis nepildomas, jeigu įmonė nėra filialas ir nėra pavaldi aukštesniajai organizacijai;

1.8. duomenys apie įmonės vadovą ir asmenį ryšiams, į kurį būtų galima kreiptis avarijų likvidavimo, jų prevencijos ir tyrimo klausimais.

 

2. Įmonės(filialo) valstybinės reikšmės objektų sąrašas

 

2 punkto pavadinime įrašomas įmonės pavadinimas.

Į lentelę įrašomi visi įmonei priklausantys valstybinės reikšmės objektai. Jei įmonės buveinė yra viename pastate, kuris įvardijamas kaip valstybinės reikšmės, o pati įmonė neskaidoma į padalinius, tai ši lentelė pildoma viena eilute, nurodant joje pačią įmonę.

Pirmoje lentelės skiltyje įrašomas valstybinės reikšmės objekto numeris. Jį suteikia pati įmonė, kuriai priklauso valstybinės reikšmės objektai. Šis numeris yra įrašomas kiekviename anketos puslapyje, viršuje.

Antroje lentelės skiltyje įrašomas valstybinės reikšmės objekto kodas, kuri suteikia centrinė registro duomenų bazės tvarkymo įstaiga. Registro duomenų teikėjai šį kodą gauna per teritorinių registro duomenų bazių tvarkymo įstaigas. Pirmą kartą registro duomenų teikėjui pildant anketą, kodo stulpelis nepildomas, pildant pakartotinai – registro duomenų teikėjai privalo įrašyti centrinės registro duomenų bazės tvarkymo įstaigos suteiktą kodą.

Trečioje ir ketvirtoje lentelės skiltyse įrašomi valstybinės reikšmės objekto pavadinimas ir adresas. Daugeliu atveju valstybinės reikšmės objekto adresas gali sutapti su įmonės, kuriai jis priklauso, adresu, tačiau gana dažnai šie adresai yra skirtingi.

 

3. Duomenys apie valstybinės reikšmės objektą

 

Trečioje anketos dalyje (3.1-3.10.12 punktai) pateikiami duomenys apie kiekvieną įmonės padalinį, įrašytą į sąrašą 2 anketos punkte. Ši anketos dalis pildoma kiekvienam valstybinės reikšmės objektui atskirai, ir pildoma tiek egzempliorių, kiek yra įmonės valstybinės reikšmės objektų. Duomenys apie konkretų valstybinės reikšmės objektą yra pateikiami tik tai teritorinei registro duomenų bazių tvarkymo įstaigai, kurios teritorijoje yra pats valstybinės reikšmės objektas neatsižvelgiant į tai, kur yra pati įmonė, kuriai yra pavaldus valstybinės reikšmės objektas. Kartu su šiais duomenimis teritorinei registro tvarkymo įstaigai turi būti pateikiami pagrindiniai duomenys apie įmonę (1.1 -1.8 punktai), neatsižvelgiant į tai, ar jos administracinis pastatas yra apskrities teritorijoje, ar jo ten nėra. Jeigu įmonė turi valstybinės reikšmės objektų ne vienoje apskrityje, tai kiekvienai teritorinei registro duomenų tvarkymo įstaigai yra sudaromas ir pateikiamas skirtingas valstybinės reikšmės objektų sąrašas (2 punktas), į kurį įtraukiami tik jos teritorijoje (apskrityje) esantys valstybinės reikšmės objektai.

3 anketos dalyje pildomi šie duomenys:

3.1. valstybinės reikšmės objekto kodą suteikia centrinė registro duomenų bazės tvarkymo įstaiga. Registro duomenų teikėjai šį kodą gauna per teritorinių registro duomenų bazių tvarkymo įstaigas. Pirmą kartą registro duomenų teikėjui pildant anketą kodo langelis nepildomas, pildant pakartotinai – registro duomenų teikėjai privalo įrašyti centrinės registro duomenų bazės tvarkymo įstaigos suteiktą kodą;

3.2- 3.4. pateikiami prašomi duomenys apie valstybinės reikšmės objektą;

3.5. punktas pildomas tik tuo atveju, kai valstybinės reikšmės objektas yra kitos įmonės teritorijoje (pvz., nuomojasi patalpas). Tokiu atveju reikia nurodyti tos įmonės, kurios teritorijoje yra valstybinės reikšmės objektas, kodą Įmonių rejestre ir jos pilną pavadinimą;

3.6. apibūdinama geografinė vieta bei aplinka, kurioje yra valstybinės reikšmės objektas, nurodant, ar jis yra šalia kitų potencialiai pavojingų statinių, gyvenamųjų vietovių ir pan.;

3.7. darbuotojų skaičius;

3.8. nurodoma, ar valstybinės reikšmės objektas yra ir pavojingas objektas ar hidrotechnikos statinys;

3.9. pateikiami duomenys apie objekto atsakingus asmenis;

3.10. nurodomos savybės, charakterizuojančios pastatą ar statinį:

3.10.1- 3.10.3. pastato ar statinio kodas Nekilnojamojo turto registre, šio statinio paskirtis bei trumpai aprašoma jame vykdoma veikla;

3.10.4- 3.10.5. pateikiami prašomi objektą projektavusių, stačiusių bei rekonstravusių organizacijų duomenys;

3.10.6 – 3.10. 12. duomenys apie pastato patalpų plotą, aukštų skaičių, rūsį, elektros ūkį, gaisrinę signalizaciją ir kt.(jei nurodytos charakteristikos nėra, langeliai paliekami tušti);

3.10.10. pavojingumo gaisro – sprogimo atžvilgiu kategorija nustatoma remiantis Priešgaisrinės saugos pagrindiniais reikalavimais (RSN 133 – 91), sprogimo atžvilgiu pavojingos zonos klasė ir gaisro atžvilgiu pavojingos zonos klasė, vadovaujantis Elektros įrenginių įrengimo taisyklėmis (1986 m.).

 

4. Valstybinės reikšmės objekto teritorijos ir jo atskirų padalinių planai

 

Į lentelę surašomi visi kartu su valstybinės reikšmės objekto anketa pateikiami planai ir schemos, nurodant jų apimtį ir sudarymo metus. Turi būti pateikti valstybinės reikšmės objekto teritorijos ir jo atskirų padalinių planai bei pateiktos valstybinės reikšmės objekto komunikacijų bei privažiavimo prie jo kelių schemos arba planai.

Valstybinės reikšmės objekto duomenų registravimo anketą pasirašo ją užpildęs asmuo ir valstybinės reikšmės objekto vadovas.

______________


PATVIRTINTA

Civilinės saugos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

2001 07 27 įsakymu Nr.455

 

VALSTYBINĖS REIKŠMĖS IR PAVOJINGŲ OBJEKTŲ REGISTRAS

 

i. Lietuvos ūkio pavojingų objektų REGISTRAVIMO DUOMENŲ

Duomenys apie pranešimo gavimą:
Data: ______/_____/_____
Registracijos Nr.________
ANKETA

 

 

 

 

1. Pagrindiniai duomenys apie įmonę (FILIALĄ*)), KURIai priklauso PAVOJINGi OBJEKTai:

 

1.1. Pilnas įmonės (filialo) pavadinimas:

________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

1.2.      Įmonės (filialo) kodas Įmonių registre

.

1.3 .Adresas:

Apskritis__________________Savivaldybė_____________________________________________

Miestas___________________Miestelis______________________ Kaimas____________________

Seniūnija__________________Gatvė_______________________ Namo (pastato) Nr.___________

Pašto indeksas_________________

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

1.4. Geografinės koordinatės:           Šiaurės platuma

                                              Rytų ilguma

 

1.5.      Veiklos rūšys:

Eil. Nr.

Veiklos rūšis

Kodas

Eil. Nr.

Veiklos rūšis

Kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.6.       Įmonės (filialo) darbuotojų skaičius: bendras

                                                                 dieninėje pamainoje

                                                                 naktinėje pamainoje

 

 

 

 

 

 

 

 

1.7.       Filialo aukštesniosios įmonės kodas ir pavadinimas

 

________________________________________________________________________________

 

1.8.      Įmonės, kuriai priklauso pavojingi objektai, atsakingi asmenys:

 

 

Įmonės vadovas

Asmuo ryšiams

V., pavardė

 

 

Pareigos

 

 

Telefonas, mobilusis telefonas

 

 

Faksas

 

 

El. pašto adresas

 

 

_______________________

* filialas – įsteigtas įmonės padalinys, turintis buveinę ir vykdantis komercinę-ūkinę veiklą steigėjos suteiktų įgaliojimų ribose.

 

2.        Įmonės (filialo)____________________________ pavojingų objektų (statinių) sąrašas:

 

 

 

 

 

 

 

 

Įmonės (filialo) kodas Įmonių registre 121

 

 

Pavojingo objekto numeris

Pavojingo objekto kodas**)

 

Pavojingo objekto (statinio) pavadinimas

 

Adresas

1

2

3

4

_ _. 01

 

 

 

_ _. 02

 

 

 

_ _. 03

 

 

 

_ _. 04

 

 

 

_ _. 05

 

 

 

_ _.06

 

 

 

_ _.07

 

 

 

_ _.08

 

 

 

_ _.09

 

 

 

_ _.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1. Pavojingų medžiagų kiekis įmonės teritorijoje yra arba viršija:

 

pirmąjį                       antrąjį                       trečiąjį                                  – ribinių kiekių lygį.

 

2.2.      Pavojingų medžiagų, esančių įmonės teritorijoje, sąrašas:

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

Kiekis, (t)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.   Duomenys apie pavojingĄ objektĄ:

 


                                                                                              Pavojingo objekto numeris

 


3.1.      Pavojingo objekto kodas**

 

3.2. Pavojingo objekto pavadinimas _______________________________________________________________________________

 

.3.        Adresas:

Apskritis__________________Savivaldybė_____________________________________________

Miestas___________________Miestelis______________________ Kaimas____________________

Seniūnija__________________Gatvė______________________ Namo (pastato) Nr.____________

Pašto indeksas______________

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

3.4.      Geografinės koordinatės: Šiaurės platuma

                                           Rytų ilguma

 

3.5.      Įmonės, kurios teritorijoje yra objektas, kodas ir pavadinimas:

__________________________________________________________________________

 

3.6.                Objekto aplinkos apibūdinimas:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

3.7. Darbuotojų skaičius pavojingame objekte: bendras

                                                                                dieninėje pamainoje

                                                                                 naktinėje pamainoje

 

3.8. Pavojingų medžiagų kiekis pavojingame objekte yra arba viršija:

pirmąjį                         antrąjį                         trečiąjį                         – ribinių kiekių lygį.

 

3.9. Atsakingi asmenys:

 

Pavojingo objekto vadovas

Asmuo ryšiams

V., pavardė

 

 

Pareigos

 

 

Telefonas, mobilusis telefonas

 

 

Faksas

 

 

El. pašto adresas

 

 

 

3.10. Savybės, charakterizuojančios pastatą ar statinį:

3.10.1. Pastato ar statinio kodas Nekilnojamo turto registre

3.10.2. Paskirtis: __________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

3.10.3. Objekte vykdomos veiklos trumpas aprašymas:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 


                                                                                               Pavojingo objekto numeris

3.10.4. Duomenys apie objekto statybą:

Objektą projektavusios organizacijos pavadinimas:

________________________________________________________________________________

Objektą stačiusios organizacijos pavadinimas ____________________________________________

__________________________________________________________________________

Objekto eksploatavimo pradžia

3.10.5. Duomenys apie objekto rekonstrukciją:

Rekonstrukcijos projektą parengusios organizacijos pavadinimas ____________________________

________________________________________________________________________________

Rekonstrukciją atlikusios organizacijos pavadinimas

________________________________________________________________________________

 Objekto eksploatavimo po rekonstrukcijos pradžia

 

 

m2

 

m2

 

m2

3.10.6. Pastato patalpų plotas:

            Gamybinių patalpų:

           Buitinės- administracinės dalies:

             Iš viso:

3.10.7. Aukštų skaičius:

3.10.8. Rūsys: Yra                      plotas                                  m2

 

3.10.9. Sutartinė (sąmatinė) vertė:                                         tūkst. Lt

 

3.10.10. Pavojingumo charakteristikos:

 Pavojingumo gaisro – sprogimo atžvilgiu kategorija             

 Sprogimo atžvilgiu pavojingos zonos klasė      

Gaisro atžvilgiu pavojingos zonos klasė              

 Žaibosauga: Reikalinga                Yra                 Veikianti

 


3.10.11. Duomenys apie elektros ūkį:

Elektros maitinimas:

Yra

 

Rezervinis

 

Rezervinis įjungiamas: rankiniu būdu

 

 

 

 

 

 

 

automatiškai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apšvietimas

Yra

 

Bendras

 

Vietinis

 

 

Kombinuotas

 

Natūralus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apšvietimo rūšis:

 

 

Darbinis

 

Avarinis

 

 

 

 

Avarinis evakuacijai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šviestuvų tipas:

 

 

Atviro t.

 

 

Uždaro t.

 

 

 

 

Apsaugotas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apsaugotas: nuo drėgmės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nuo sprogimo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vėdinimo sistema

Yra

 

Natūrali

 

Tiekiamoji

 

Ištraukiamoji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šildymo sistema

Yra

 

Centrino

 

Elektra

 

 

Oru

 

Kita

 

 

 

 

apšildymo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.10.12. Duomenys apie gaisrinę signalizaciją:

 

Signalizacija:

 

Reikalinga

 

Yra

 

Veikianti

 

Gaisro gesinimo sistema:

 

Reikalinga

 

 

Yra

 

Veikianti

Gesinti naudojamos medžiagos:

 

Vanduo

 

Putos

 

 Dujos

 

Dūmų pašalinimo: Nereikalinga

 Reikalinga

 

Yra

Veikianti

 

3.11. Duomenys apie pavojingas medžiagas pavojingame objekte:

                                                                          Pavojingo objekto numeris

 

3.11.1.

 

Bendri duomenys pie medžiagą

 

Medžiagos būvis

Saugojimo sąlygos ir pobūdis

Naudojimas

CAS Nr. _______________________

JTO kodas ______________________________

Pavadinimas

Bendras(komercinis)_____________

______________________________

Cheminis ______________________ ______________________________

Veiklioji medžiaga ______________

______________________________

Koncentracija __________________

Žymėjimas pagal pavojingų medžiagų klasifikaciją ____________________

______________________________

Žymėjimas pagal rizikos frazes _____

______________________________

Gryna                       

Mišinys                       

Kieta                        

Milteliai                        

Skysta                        

Dujos:

Suslėgtos      

Suskystintos 

 

Pobūdis:

 Antžeminė saugykla

 Požeminė saugykla

 Izoterminė saugykla

 Geležink. cisterna

 Konteineris

 Balionas

 Metalinė statinė

 Nemetalinė statinė

 Paketas, dėžė

 Stiklinė tara

 Technolog įrenginys

 Vamzdynas

 Kita

Slėgis:

 Normalus

 Padidintas

 Sumažintas

 

Temperatūra:

 Aplinkos

 Aukštesnė

 žemesnė

 

 Gaminama

 Perdirbama

 Sandėliuojama

 Naudojama

technolog. procese

 Perkraunama

 Žaliava

 Atliekos

 

Medžiagos kiekis (t): iš viso.....................;              didžiausioje talpykloj...........……;             projektinis …………;

 

 

Trumpas proceso, kuriame ši medžiaga naudojama, aprašymas:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

 

3.11.2.

Bendri duomenys pie medžiagą

 

Medžiagos būvis

Saugojimo sąlygos ir pobūdis

Naudojimas

CAS Nr._________________________

JTO kodas _______________________

Pavadinimas

Bendras(komercinis)_____________

______________________________

Cheminis ______________________________

______________________________

Veiklioji medžiaga ______________

______________________________

Koncentracija ______________________________

Žymėjimas pagal pavojingų medžiagų klasifikaciją ______________________________

______________________________

Žymėjimas pagal rizikos frazes ______________________________

______________________________

Gryna           

Mišinys         

Kieta             

Milteliai        

Skysta          

Dujos:

Suslėgtos      

Suskystintos 

 

Pobūdis:

 Antžeminė saugykla

 Požeminė saugykla

 Izoterminė saugykla

 Geležink. cisterna

 Konteineris

 Balionas

 Metalinė statinė

 Nemetalinė statinė

 Paketas, dėžė

 Stiklinė tara

 Technolog įrenginys

 Vamzdynas

 Kita

Slėgis:

 Normalus

 Padidintas

 Sumažintas

 

 

Temperatūra:  Aplinkos  Aukštesnė  žemesnė

 Gaminama

 Perdirbama

 Sandėliuojama

  Naudojama technolog. procese

  Perkraunama  Žaliava

  Atliekos

 Medžiagos kiekis (t): iš viso....................;               didžiausioje talpykloje .........……;          projektinis ………;

 

Trumpas proceso, kuriame ši medžiaga naudojama, aprašymas: ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

3.12. Duomenys apie potencialiai pavojingus technologinius įrenginius

 


                                                                                   Pavojingo objekto numeris

 

 Eil. Nr.

 Įrenginio pavadinimas

Tipas ir pagaminimo metai

Registravimo Nr. potencialiai pavojingų įrenginių registre

Trumpa techninė charakteristika (talpa, darbinis slėgis, darbinės terpės charakteristika)

Pozicijos numeris pavojingo objekto plane

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.13. Avarijos pavojingame objekte pasekmių ir rizikos prognozė:

 

                                                                                                                            Pavojingo objekto numeris

 

3.13.1. Galimos avarijos ir jų charakteristika:

Galima avarija:

Ribota

 

Vietinė

 

Regioninė

 

                                 

Galimų avarijų pobūdis

Galimos avarijų pasekmės

Galintys avarijų metu susidaryti pavojingi cheminiai junginiai

 Sprogimas

 Gaisras

 Pavojingųjų medž. išsiliejimas

 Dujų išsiveržimas

 Energinga reakcija

 Kito pobūdžio_______________  _____________________________

 Darbuotojams

 Aplinkiniams gyventojams

  Dirvožemiui

 Atviriems vandens telkiniams  Gruntiniams ar požeminiams vandenims

  Atmosferai  Faunai  Florai  Kitos nelaimės

 

 

Pavojinga medžiaga, kuri avarijos metu sukeltų sunkiausias pasekmes:

 


Pavadinimas

 


Turimas kiekis, (t)

 

Pavojingos medžiagos, kuri sukeltų sunkiausias pasekmes kiekis pavojingame objekte(statinyje) siekia arba viršija:

pirmąjį                        antrąjį                       trečiąjį                     – ribinių kiekių lygį. 

 

 

Užteršimo masto prognozė:

 

Prognozuojamas oro užteršimo zonos gylis (km):

 


Prognozuojama teritorijos užteršimo zona (km2):

 


Galimas žmonių skaičius pavojingoje zonoje:

 

Kiti galimų avarijų ir jų pasekmių prognozės duomenys:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

3.13.2. Informacija apie buvusias pavojingame objekte avarijas:

 

Data

Avarijos pobūdis

Avarijos pasekmės

1

2

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.14 Duomenys apie pavojingo objekto avarinę signalizaciją ir apsaugos bei blokavimo įtaisus

 

                                                                                         Pavojingo objekto numeris

 

Eil. Nr.

Technologinio proceso pavadinimas

Technologinio proceso parametrai, kuriuos pasiekus suveikia signalizavimo įtaisai

Signalizacijos pobūdis, pavadinimas, tipas, pozicijos Nr. technologinėje schemoje

Technologinio proceso parametrai, kuriuos pasiekus suveikia apsaugos, blokavimo įtaisai

Apsaugos, blokavimo įtaisų tipas, pavadinimas, pozicijos Nr. technologijų schemoje

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba: Pateiktas lentelėje signalizacijos ir apsaugos blokavimo įtaisus pažymėti įmonės pavojingo objekto plane arba pateikti schemas.

 

4. AVARIJOS LOKALIZAVIMO IR LIKVIDAVIMO PRIEMONĖS:

 

                                                                                               Pavojingo objekto numeris

4.1. Pranešimas apie avariją

 

4.1.1. Pavojingo objekto ryšių ir perspėjimo sistema:

„ Sirena;

„ Vietinis radijo tinklas;

„ Radijo stotis;

„ Vietinė automatinė telefono stotis;

„ Telekomo tinklas

„ Mobilaus telefono ryšiai

„ Mašina su garsiakalbiu

„ Kitos priemonės _________________________________________________________________

 

4.1.2. Pranešimas apie avariją ir pavojaus paskelbimas:

 

Eil. Nr.

 Objektai, kuriems skelbiamas pavojus

 Atstumas, (m)

Priemonės, kuriomis skelbiamas pavojus

Atsakingas už pavojaus paskelbimą

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.3. Pranešimas apie avariją valstybinės priežiūros institucijoms ir specialiosioms tarnyboms:

 

Eil. Nr.

Adresatas

Telefonas

Atsakingas už pranešimo perdavimą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                           Pavojingo objekto numeris

 

4.2. Vandens tiekimas gaisro gesinimui

 

4.2.1. Vidaus priešgaisrinis vandentiekis:          Yra                Veikiantis

 

4.2.2. Gaisriniai hidrantai:

 

Eil.  Nr.

Vandentiekio

Atstumas iki pavojingo objekto (m)

Pozicijos numeris  objekto plane

tipas

diametras (mm)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.3. Priešgaisriniai rezervuarai (dirbtiniai vandens šaltiniai):

 

Eil.  Nr.

Vandens šaltinio

Atstumas iki pavojingo objekto (m)

Pozicijos numeris objekto plane

rūšis

tipas

talpa (m3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.4. Kiti vandens šaltiniai (natūralūs vandens šaltiniai):

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

Atstumas iki pavojingo objekto (m)

Pozicijos numeris objekto plane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.3. Avarijos likvidavimo ir neutralizuojančios medžiagos

 

Eil. Nr.

Medžiagos pavadinimas

Kiekis, t

Saugojimo vieta ir pozicijos numeris objekto plane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.4. Avarijos lokalizavimo ir likvidavimo pajėgos:

 

Eil. Nr.

Pajėgos

Žmonių skaičius

Aprūpinimas technika bei spec. įranga

pavadinimas (tipas)

kiekis, vnt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                               Pavojingo objekto numeris

 

4.5. Individualiosios apsaugos priemonės:

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

Tipas

Kiekis, vnt.

Tipas

Kiekis, vnt.

 

Pramoninės dujokaukės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filtruojančiosios dėžutės dujokaukėms

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Respiratoriai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apsauginiai drabužiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitos individualiosios apsaugos priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.6. Slėptuvės (kolektyvinės apsaugos priemonės):

 

Eil. Nr.

Tipas

Talpa (žmonių skaičius)

Pozicijos numeris PO plane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.7. Evakuacijos organizavimas:

 

EEil. Nr.

Kontingentas

Žmonių skaičius

Evakavimo būdas

Evakavimo vieta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.8. Sanitarinis švarinimas:

 

Eil. Nr.

Sanitarinio švarinimo objektai

Sanitarinio švarinimo vieta

Pajėgumas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Avarijų likvidavimo išankstinis planavimas:

 

Eil. Nr.

Plano pavadinimas

Planas parengtas (data)

Planas koreguotas (data)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.                                     Avarijų likvidavimo pratybos

4.                                      

Eil. Nr.

Pratybų data

Pratybų pavadinimas

Organizatorius

Dalyvavo valstybinės priežiūros institucijos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Įmonės, Pavojingų objektų teritorijų ir atskirų padalinių planai, (pridedama):

 

Eil. Nr.

Plano arba schemos pavadinimas

Atskiro plano arba schemos lapų skaičius

Plano arba schemos sudarymo metai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________

** Duomenis pildo registratorius

 

Anketą užpildė:                                                                      ______________________

                                                                           (parašas)                                           (v., pavardė, pareigos)

 

Pavojingo objekto

vadovas                                                                                  ______________________

                                                                           (parašas)                                           (v., pavardė, pareigos)

 

200 ___ m. _______________________ _______ d.

______________


PATVIRTINTA

Civilinės saugos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

2001 07 27 įsakymu Nr.155

 

VALSTYBINĖS REIKŠMĖS IR PAVOJINGŲ OBJEKTŲ REGISTRAS

i. HIDROTECHNIKOS STATINIŲ REGISTRAVIMO DUOMENŲ

Duomenys apie pranešimo gavimą:
Data: ______/_____/_____
Registracijos Nr.________
ANKETA

 

 

 

 

1. duomenys apie tvenkinį (hidroTECHNIKOS STATINĮ):

 

 

1.1. Hidrotechnikos statinio identifikavimo kodas *

 

1.2. Tvenkinio pavadinimas _________________________________________________________  

1.3. Tvenkinio paskirtis_____________________________________________________________

 1.4. Tvenkinio įrengimo metai________________________________________________________

 1.5. Hidrotechnikos statinio (užtvankos) vieta:

 

 

 

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

1.5.1. Hidrotechnikos statinio geografinės koordinatės:

                                                               Šiaurės platuma

                                                               Rytų ilguma

 

1.5.2.Apskritis___________________Savivaldybė_______________________________________

Miestas____________________Miestelis___________________Kaimas____________________

Miškų urėdija (girininkija) _________________________________________________________  1.6. Nuosavybė ________________________________________________________________________________  

1.7. Naudojimo teisinis pagrindas _____________________________________________________             

 

 

 

 

 

1.8. Tvenkinio identifikavimo kodas Upių, ežerų ir tvenkinių kadastre

 

 

 

 

 

 

1.9. Vandentakio, kurį užtvenkus įrengtas tvenkinys, pavadinimas (vardas)_____________________________________ ir identifikavimo kodas

 

1.10.   Asmuo ryšiams:

 

V., pavardė

 

Pareigos

 

Telefonas, mob. telefonas

 

Faksas

 

Elektroninio pašto adresas

 

                                    

2. Tvenkinio charakteristika:

2.1. Altitudės:                     esant NPL_________________________________m

                                           esant AVL (forsuotam VL)____________________m

                                           esant VL __________________________________m

2.2. Plotas:                          esant NPL_________________________________ha

                                            esant AVL _______________________________ha

                                      esant ŽVL________________________________ha

2.3. Tūris:                      esant NPL________________________________tūkst. m3

                           esant AVL _______________________________ tūkst. m3

                           esant ŽVL________________________________ tūkst. m3

2.4.Kranto linijos ilgis_______________________________________________ m

 

3.Hidrotechnikos statinių charakteristikos:

3.1. Užtvanka:

             3.1.1. Keteros altitudė________________________________________m

3.1.2. Keteros iškilimas virš NPL _______________________________m

3.1.3. Kapitališkumo klasė_____________________________________

3.1.4. Didžiausias aukštis______________________________________m

3.1.5. Ilgis pagal keterą _______________________________________m

3.1.6. Keteros plotis__________________________________________m

3.1.7. Važiuojamosios dalies plotis______________________________m

3.1.8. Šlaitų nuolydžiai      aukštutinio____________________________m

                                            žemutinio_____________________________m

3.1.9. Aukštutinio šlaito tvirtinimo tipas___________________________

3.1.10. Žemutinio šlaito tvirtinimo tipas____________________________

 

3.2.Potvynių pralaida:

             3.2.1. Tipas _________________________________________________

             3.2.2. Medžiaga ______________________________________________

             3.2.3. Kapitališkumo klasė _____________________________________

             3.2.4. Maksimalus slėgio aukštis _________________________________m

              3.2.5. Pralaidos angos (vamzdžio) matmenys _______________________

             3..2.6. Angų skaičius

 

             3.2.7. Skaičiuojamasis debitas (suminis) ___________________________m3/s

             3.2.8. Tvenkinio išleidimo galimybė (ar yra dugno anga, jos matmenys)______             _____________________________________________________________

 

3.3. Kiti statiniai _____________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

 

3.4. Vandens ėmimo įrenginiai:

3.4.1. Tipas_______________________________________________________

3.4.2. Paskirtis_____________________________________________________

3.4.3. Vieno siurblio našumas_______________________________________m³/s

3.4.4. Siurblių skaičius

 

3.4.5. Iš jų atsarginių

 

3.4.6. Bendras siurblių našumas______________________________________ m³/s

3.4.7. Vieno siurblio galia___________________________________________kW

3.4.8. Bendra galia_________________________________________________kW.

 

4. Papildomi duomenys, jei įrengta elektrinė:

 

4.1. HE turbinų charakteristika:

4.1.1. Turbinų skaičius

4.1.2. Turbinų tipas____________________________________________________

4.1.3. Nominali galia________________________________________________MW

4.1.4. Darbo rato skersmuo ___________________________________________m

4.1.5. Maksimalus debitas____________________________________________m³/s

4.1.6. Generatoriaus tipas_____________________________________________

4.1.7. Nominalus galios koeficientas

 

4.1.8. Vidutinis metinis energijos išdirbis________________________________mln. kWh

 

4.2. HE pralaidumas:

4.2.1. Potvynių pralaidos tipas_________________________________________

4.2.2. Maksimalus slėgio aukštis________________________________________m

4.2.3. Angų skaičius

 

4.2.4. Angos debitas esant NPL_________________________________________ m³/s

4.2.5. Didžiausias HE pralaidumas esant NPL______________________________ m³/s

4.2.6. Didžiausias HE pralaidumas esant APL______________________________ m³/s

 

5. Papildomi duomenys, jei įrengta elektrinė su vandens ėmimo įrenginiais:

 

 

 

 

 

5.1. Tvenkinio, iš kurio imamas vanduo, pavadinimas________________________________ ______________________________________ ir identifikavimo kodas

 

5.2. Aukštutinio baseino charakteristika:

5.1.1. Aukštutinio baseino lygiai:

           sant NPL_________________________________________________m

           esant ŽPL _____________________________________________________m

5.1.2. Aukštutinio baseino paviršiaus plotas:

esant NPL_____________________________________________________km²

esant ŽPL_____________________________________________________km²

5.1.3. Aukštutinio baseino pilnas tūris:

esant NPL_____________________________________________________mln. m³

esant ŽPL _____________________________________________________mln. m³ 5.1.4. Aukštutinio baseino naudingas tūris tarp NPL ir ŽPL ______________________mln. m³

 

5.3. Turbinų charakteristika:

 

5.2.1. Hidroagregatų skaičius

5.2.2. Turbinos galia______________________________________________________MW 5.2.3. Maksimalus turbinos debitas, esant patvankai ___________m _________________m3/s

5.2.4. Maksimalus siurblių debitas, esant patvankai ___________ m _________________m3/s 5.2.5. Turbinos paleidimo laikas iki pilnos galios__________________________________s 5.2.6. Siurblių paleidimo laikas iki pilnos galios___________________________________s

 

6. Užtvindymo zonoje esančios gyvenvietės ir žmonių skaičius:

Eil. Nr.

Gyvenvietės pavadinimas

Žmonių skaičius

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                              Iš viso:

7. Hidrotechnikos statinio ir teritorijos planai (pridedama) __________________

 

____________________________

*) Duomenis pildo registratorius

 

 

Anketą užpildė:                                                                      ______________________

                                                                           (parašas)                                           (v., pavardė, pareigos)

 

Pavojingo objekto

vadovas                                                                                  ______________________

                                                                           (parašas)                                           (v., pavardė, pareigos)

 

200 ___ m. _______________________ _______ d.

______________


PATVIRTINTA

Civilinės saugos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

2001 07 27 įsakymu Nr.155

 

VALSTYBINĖS REIKŠMĖS IR PAVOJINGŲ OBJEKTŲ REGISTRAS

 

iii. Lietuvos valstybinės reikšmės objektų REGISTRAVIMO DUOMENŲ

Duomenys apie pranešimo gavimą:
Data: ______/_____/_____
Registracijos Nr.________
ANKETA

 

 

 

 

1. Pagrindiniai duomenys apie įmonę (FILIALĄ*), KURIai priklauso vastybinės reikšmės OBJEKTai:

 

1.1.Pilnas įmonės (filialo) pavadinimas:_________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

1.2.      Įmonės (filialo) kodas Įmonių registre

 

1.3 .Adresas:

Apskritis__________________Savivaldybė_____________________________________________

Miestas___________________Miestelis______________________ Kaimas____________________

Seniūnija__________________Gatvė_______________________ Namo (pastato) Nr.___________

Pašto indeksas_________________

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

1.4. Geografinės koordinatės: Šiaurės platuma

                                                   Rytų ilguma

 

3.5. Veiklos rūšys:

Eil. Nr.

Veiklos rūšis

Kodas

Eil. Nr.

Veiklos rūšis

Kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1.6.       Įmonės (filialo) darbuotojų skaičius: bendras

                                                                 dieninėje pamainoje

                                                                 naktinėje pamainoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.7. Filialo aukštesniosios įmonės kodas ir pavadinimas

 

________________________________________________________________________________

 

1 8. Įmonės, kuriai priklauso valstybinės reikšmės objektai, atsakingi asmenys:

 

Įmonės vadovas

Asmuo ryšiams

V., pavardė

 

 

Pareigos

 

 

Telefonas, mobilusis telefonas

 

 

Faksas

 

 

Elektroninio pašto adresas

 

 

_____________________

*filialas – įsteigtas įmonės padalinys, turintis buveinę ir vykdantis komercinę-ūkinę veiklą steigėjos suteiktų įgaliojimų ribose.

 

2. Įmonės (filialo)_________________________________ valstybinės reikšmės objektų sąrašas:

 

 

 

 

 

 

 

Įmonės (filialo) kodas Įmonių registre

 

Valstybinės reikšmės objekto numeris

Valstybinės reikšmės objekto kodas**

Valstybinės reikšmės objekto pavadinimas

Adresas

1

2

3

4

_ _. 01

 

 

 

_ _. 02

 

 

 

_ _. 03

 

 

 

_ _. 04

 

 

 

_ _. 05

 

 

 

_ _.06

 

 

 

_ _.07

 

 

 

_ _.08

 

 

 

_ _.09

 

 

 

_ _.10

 

 

 

 

Duomenys apie VALSTYBINĖS REIKŠMĖS objektĄ:

                                                                            Valstybinės reikšmės objekto numeris

 


3.1 Valstybinės reikšmės objekto kodas*)

3.2. Valstybinės reikšmės objekto pavadinimas ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________  

3.3

Apskritis__________________Savivaldybė_____________________________________________

Miestas___________________Miestelis______________________ Kaimas____________________

Seniūnija__________________Gatvė_______________________ Namo (pastato) Nr.___________

Pašto indeksas_________________

3.4.Geografinės koordinatės: Šiaurės platuma

 

 

 

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

                                                   Rytų ilguma

 

 


3.5. Įmonės, kurios teritorijoje yra objektas, kodas ir pavadinimas:

________________________________________________________________________________

3.6 Valstybinės reikšmės objekto aplinkos apibūdinimas

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________  

 3.7. Darbuotojų skaičius:

                                                                        bendras

                                                                        dieninėje pamainoje

                                                                         naktinėje pamainoje

 

3.8. Valstybinės reikšmės objektas yra:

                                                                            pavojingas ūkio objektas 

                                                                            hidrotechnikos statinys

 

3.9. Atsakingi asmenys:

 

Valstybinės reikšmės objekto vadovas

Asmuo ryšiams

V., pavardė

 

 

Pareigos

 

 

Telefonas, mobilus telefonas

 

 

Faksas

 

 

Elektroninio pašto adresas

 

 

 

3.10. Savybės, charakterizuojančios pastatą ar statinį:

3.10.1. Pastato ar statinio kodas Nekilnojamo turto registre

3.10.2. Paskirtis:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________  

3.10.3. Trumpas vykdomos veiklos aprašymas:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 


                                                                                 Valstybinės reikšmės objekto numeris

 

3.10.4. Duomenys apie objekto statybą:

Objektą projektavusios organizacijos pavadinimas:

________________________________________________________________________________

Objektą stačiusios organizacijos pavadinimas ____________________________________________

________________________________________________________________________________

Objekto eksploatavimo pradžia

 

3.10.5. Duomenys apie objekto rekonstrukciją:

Rekonstrukcijos projektą parengusios organizacijos pavadinimas ____________________________  

________________________________________________________________________________

Rekonstrukciją atlikusios organizacijos pavadinimas ______________________________________

________________________________________________________________________________

Objekto eksploatavimo po rekonstrukcijos pradžia

 

3.10.6. Pastato patalpų plotas:

                           Gamybinių patalpų:                                                                   m2

                            Buitinės - administracinės dalies:                                            m2

                            Iš viso: m2

 


3.10.7. Aukštų skaičius:

 


3.10.8. Rūsys:             Yra                plotas                                             m2

 


3.10.9. Sutartinė (sąmatinė) vertė:                                                           tūkst. Lt  

 

3.10.10. Pavojingumo charakteristikos:

 

          Pavojingumo gaisro – sprogimo atžvilgiu kategorija

 

 

          Sprogimo atžvilgiu pavojingos zonos klasė

 

 

          Gaisro atžvilgiu pavojingos zonos klasė

 

          Žaibosauga:                Reikalinga                Yra                        Veikianti

 

3.10.11. Duomenys apie elektros ūkį:

Elektros maitinimas:

Yra

 

Rezervinis

 

Rezervinis įjungiamas: rankiniu būdu

 

 

 

 

 

 

 

automatiškai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apšvietimas

Yra

 

Bendras

 

Vietinis

 

 

Kombinuotas

 

Natūralus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apšvietimo rūšis:

 

 

Darbinis

 

Avarinis

 

 

 

 

Avarinis evakuacijai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šviestuvų tipas:

 

 

Atviro t.

 

 

Uždaro t.

 

 

 

 

Apsaugotas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apsaugotas: nuo drėgmės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nuo sprogimo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vėdinimo sistema

Yra

 

Natūrali

 

Tiekiamoji

 

Ištraukiamoji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šildymo sistema

Yra

 

Centrino

 

Elektra

 

 

Oru

 

Kita

 

 

 

 

apšildymo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.10.12. Duomenys apie gaisrinę signalizaciją:

Signalizacija:

Reikalinga

 

Yra

 

Veikianti

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaisro gesinimo sistema:

Reikalinga

 

Yra

 

Veikianti

 

 

 

 

 

 

 

 

Gesinti naudojamos medžiagos:

Vanduo

 

Putos

 

Dujos

 

 

 

 

 

 

 

 

Dūmų pašalinimo: Nereikalinga

 

Reikalinga

 

Yra

 

Veikianti

 

 

4. VALTYBINĖS REIKŠMĖS objekto teritorijos ir Jo atskirų padalinių planai (pridedama):

 

Eil. Nr.

Plano arba schemos pavadinimas

Atskiro plano arba schemos lapų skaičius

Plano arba schemos sudarymo metai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________________

*) Duomenis pildo registratorius

 

 

Anketą užpildė:                                                                      ______________________

                                                                           (parašas)                                           (v., pavardė, pareigos)

 

Pavojingo objekto

vadovas                                                                                  ______________________

                                                                           (parašas)                                           (v., pavardė, pareigos)

 

200 ___ m. _______________________ _______ d.

______________