LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL PREKYBOS ŽMONĖMIS PREVENCIJOS BEI KONTROLĖS 2005–2008 METŲ PROGRAMOS LĖŠŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2006 m. gegužės 31 d. Nr. V-78
Vilnius
Įgyvendindamas Prekybos žmonėmis prevencijos bei kontrolės 2005–2008 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 19 d. nutarimu Nr. 558 (Žin., 2005, Nr. 65-2333), įgyvendinimo priemonių 13 uždavinį, atsižvelgdamas į Protokolą dėl prekybos žmonėmis, ypač moterimis ir vaikais, prevencijos, sustabdymo bei baudimo už vertimąsi ja, papildantį Jungtinių Tautų Organizacijos Konvenciją prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą (Žin., 2003, Nr. 49-2166), ir siekdamas, kad asmenys, nukentėję nuo prekybos žmonėmis užsienio valstybėse, saugiai ir operatyviai grįžtų iš užsienio valstybių:
1. Tvirtinu pridedamą Prekybos žmonėmis prevencijos bei kontrolės 2005–2008 metų programos lėšų naudojimo tvarkos aprašą (toliau – tvarkos aprašas).
2. Nustatau, kad lėšos šiam tvarkos aprašui įgyvendinti numatomos atitinkamų metų Užsienio reikalų ministerijos strateginiame veiklos plane.
3. Pavedu ministerijos valstybės sekretoriui Konsulinio departamento direktoriaus teikimu nagrinėti ir priimti sprendimus dėl konsulinės ir kitos būtinosios pagalbos teikimo prekybos žmonėmis aukoms ir kitais programos lėšų naudojimo klausimais.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro
2006 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. V-78
PREKYBOS ŽMONĖMIS PREVENCIJOS BEI KONTROLĖS 2005–2008 METŲ PROGRAMOS LĖŠŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS
1. Šis aprašas nustato Prekybos žmonėmis prevencijos bei kontrolės 2005–2008 metų programos (toliau – programa) įgyvendinimo priemonių 13 uždavinio priemonei „teikti konsulinę ir kitą būtinąją pagalbą grįžtantiems į Lietuvos Respubliką nukentėjusiesiems nuo prekybos žmonėmis užsienio valstybėse“ skirtų lėšų panaudojimo tikslus ir tvarką Užsienio reikalų ministerijoje (toliau – ministerija), Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose (toliau – atstovybė).
2. Prekybos žmonėmis sąvoka šiame apraše suprantama taip, kaip ji apibrėžta Protokole dėl prekybos žmonėmis, ypač moterimis ir vaikais, prevencijos, sustabdymo bei baudimo už vertimąsi ja, papildančiame Jungtinių Tautų Organizacijos Konvenciją prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą.
3. Programos lėšos naudojamos, kai yra nustatoma, kad Lietuvos Respublikos pilietis nukentėjo nuo prekybos žmonėmis užsienio valstybėje (toliau – nukentėjęs asmuo) ir nori grįžti į Lietuvos Respubliką, taip pat kitoms su šios programos įgyvendinimo priemonių 13 uždavinio priemonės „teikti konsulinę ir kitą būtinąją pagalbą grįžtantiems į Lietuvos Respubliką nukentėjusiesiems nuo prekybos žmonėmis užsienio valstybėse“ vykdymu susijusioms priemonėms finansuoti.
4. Iš programos lėšų gali būti:
4.3. jei būtina, padengiamos nukentėjusio asmens laikino apgyvendinimo, kelionių, maitinimo, aprūpinimo būtinais daiktais (drabužiais, avalyne) ar medikamentais užsienio valstybėje išlaidos;
4.4. jei būtina, padengiamos psichologinės, socialinės, teisinės, medicinos pagalbos ar vertimo paslaugų nukentėjusiam asmeniui teikimo užsienio valstybėje išlaidos;
4.5. padengiamos konsulinių pareigūnų kelionės, susijusios su saugiu nukentėjusio asmens grąžinimu į Lietuvos Respubliką, išlaidos;
4.6. mokama už konsulinių pareigūnų mokymus, dalyvavimą seminaruose, skirtuose pagalbai nukentėjusiems asmenims teikti;
4.7. padengiamos konsulinių pareigūnų bendradarbiavimo su atitinkamomis Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių institucijomis teikiant pagalbą nukentėjusiems asmenims išlaidos;
5. Atstovybė, gavusi nukentėjusio asmens raštišką prašymą ir nustačiusi, kiek lėšų reikia nukentėjusiam asmeniui, visą apie nukentėjusį asmenį turimą informaciją (pageidautina gautą raštu) pateikia ministerijos Konsuliniam departamentui ir prašo leisti padengti numatomas atstovybės išlaidas. Išlaidos įvardijamos pagal šio aprašo 4 punktą.
6. Konsulinis departamentas patikrina gautą informaciją ir ją kartu su savo išvada dėl išlaidų padengimo tikslingumo pateikia ministerijos valstybės sekretoriui. Ministerijos valstybės sekretorius priima sprendimą prašymą patenkinti, patenkinti jį iš dalies ar atmesti.
7. Sprendimas dėl lėšų panaudojimo pagalbai nukentėjusiam asmeniui suteikti priimamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo nukentėjusio asmens raštiško prašymo pateikimo atstovybei dienos.
8. Pagalba nukentėjusiam asmeniui nesuteikiama, jei paaiškėja, kad jis pateikė suklastotus dokumentus ar duomenis, neatitinkančius tikrovės, siekdamas apgaulės būdu pasipelnyti iš suteiktos pagalbos.
10. Atstovybės išlaidos, kurias buvo pritarta padengti pagal šio aprašo 6 punktą, padengiamos tik pagal išlaidas patvirtinančias sąskaitų, čekių ar kitų išlaidas patvirtinančių dokumentų kopijas, kurios kartu su lydraščiu pateikiamos atsakingam Konsulinio departamento darbuotojui. Atsakingas Konsulinio departamento darbuotojas patikrina, ar išlaidos atitinka šio aprašo 4 punkte išvardytas išlaidas, ir su Konsulinio departamento direktoriaus viza, kad galima kompensuoti atstovybės patirtas išlaidas, dokumentus perduoda Finansų departamentui.
______________