LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL IMIGRAVIMO KLAUSIMŲ SPRENDIMO TVARKOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
1992 m. vasario 21 d. Nr. 116
Vilnius
Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos imigracijos įstatymo įsigaliojimo“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1992 m. vasario 21 d. nutarimu Nr. 116
IMIGRAVIMO KLAUSIMŲ SPRENDIMO TVARKOS NUOSTATAI
BENDROJI DALIS
1. Šie nuostatai reglamentuoja kvietimų nuolat apsigyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo, prašymų imigruoti į Lietuvos Respubliką padavimo ir nagrinėjimo, leidimų imigruoti į Lietuvos Respubliką išdavimo, įvažiavimo į Lietuvos Respubliką, leidimų apsigyventi Lietuvos Respublikoje panaikinimo, imigrantų išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos ir imigrantų statistikos tvarką.
2. Imigravimo klausimus sprendžia Emigracijos ir imigracijos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Emigracijos ir imigracijos tarnyba), vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais normatyviniais aktais ir šiais nuostatais.
KVIETIMŲ APSIGYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE IŠDAVIMAS
3. Užsienietis bei pilnamečiai jo šeimos nariai gali prašyti leidimo apsigyventi Lietuvos Respublikoje tik turėdami Lietuvos Respublikos piliečio kvietimą.
Kitose valstybėse likęs gyventi imigranto sutuoktinis ir jo vaikai iki 18 metų turi pirmenybę atvykti apsigyventi Lietuvos Respublikoje imigranto kvietimu.
4. Kvietimą apsigyventi Lietuvos Respublikoje išduoda Emigracijos ir imigracijos tarnyba (1 forma pridedama).
Kvietimą užsieniečiui išsiunčia kvietėjas. Jeigu užsienietis laikinai gyvena Lietuvos Respublikoje, kvietimas įteikiamas jam pačiam.
5. Už kvietimo apsigyventi Lietuvos Respublikoje išdavimą imama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta valstybinė rinkliava.
PRAŠYMŲ IMIGRUOTI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ PADAVIMAS
7. Prašymą imigruoti į Lietuvos Respubliką turi teisę paduoti užsienietis, sulaukęs 18 metų. Pildomas užsieniečio prašymas-anketa imigranto statusui įgyti (2 forma pridedama).
8. Prašymas imigruoti į Lietuvos Respubliką paduodamas Emigracijos ir imigracijos tarnybai per Lietuvos Respublikos diplomatines ar konsulines atstovybes arba tiesiogiai.
Jeigu valstybėje, kurioje gyvena prašymą imigruoti norintis paduoti užsienietis, nėra Lietuvos Respublikos diplomatinės ar konsulinės atstovybės, tai šis prašymas gali būti paduodamas artimiausios valstybės, su kuria Lietuvos Respublika yra užmezgusi diplomatinius santykius, diplomatinei ar konsulinei atstovybei.
9. Prie prašymo imigruoti į Lietuvos Respubliką pridedami šie notarine ar jai prilygstančia tvarka patvirtinti dokumentai:
9.3. pažyma apie šeimos sudėtį, taip pat apie kartu su užsieniečiu imigruojančius jo vaikus iki 18 metų;
9.6. pažyma apie turimas lėšas, kurios būtinos gyventi Lietuvos Respublikoje, arba apie legalų pajamų šaltinį Lietuvos Respublikoje.
Emigracijos ir imigracijos tarnyba, siekdama nustatyti, ar nėra priežasčių, trukdančių užsieniečiui imigruoti į Lietuvos Respubliką, gali pareikalauti ir kitų jai reikalingų dokumentų.
Dokumentus, nurodytus 9.1, 9.2, 9.4 ir 9.5 punktuose, privalo pateikti ir imigranto sutuoktinis.
10. Už prašymo imigruoti į Lietuvos Respubliką įteikimą imama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta valstybinė rinkliava tos šalies, kurioje gyvena užsienietis, valiuta.
Valstybinė rinkliava įmokama tos šalies, kurioje gyvena užsienietis, banko įstaigoje į Lietuvos Respublikos valiutinę sąskaitą arba siunčiama paštu.
Dokumentas, patvirtinantis, kad valstybinė rinkliava sumokėta arba išsiųsta, pridedamas prie prašymo.
11. Jeigu prie prašymo imigruoti į Lietuvos Respubliką nepridėti šių nuostatų 9 ir 10 punktuose nurodyti dokumentai, Emigracijos ir imigracijos tarnybos pareigūnai prašymo nepriima.
Apie atsisakymą priimti prašymą raštu pranešama prašymą padavusiam asmeniui ir kvietėjui, nurodant atsisakymo priežastį.
PRAŠYMŲ IMIGRUOTI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ NAGRINĖJIMAS
IR LEIDIMŲ IMIGRUOTI IŠDAVIMAS
12. Prašymus imigruoti į Lietuvos Respubliką nagrinėja ir sprendimus leisti ar neleisti imigruoti priima Emigracijos ir imigracijos tarnybos viršininkas arba jo pavaduotojas.
13. Prašymas imigruoti į Lietuvos Respubliką turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per vienerius metus nuo prašymo priėmimo dienos.
14. Leidimas imigruoti į Lietuvos Respubliką išduodamas, jeigu užsienietis:
15. Leidimas imigruoti į Lietuvos Respubliką per Užsienio reikalų ministeriją siunčiamas į Lietuvos Respublikos diplomatinę ar konsulinę atstovybę toje valstybėje, kurioje gyvena prašymą imigruoti padavęs užsienietis.
Jeigu valstybėje, kurioje gyvena prašymą imigruoti padavęs užsienietis, nėra Lietuvos Respublikos diplomatinės ar konsulinės atstovybės, Užsienio reikalų ministerija išsiunčia šį leidimą pačiam užsieniečiui ir nurodo, kur jis gali gauti įvažiavimo vizą.
Leidimas užsieniečiui, laikinai gyvenančiam Lietuvos Respublikoje, įteikiamas. Apie užsieniečio norą pasilikti nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje Emigracijos ir imigracijos tarnyba praneša Užsienio reikalų ministerijai.
Užsienietis, gavęs leidimą imigruoti į Lietuvos Respubliką, bet viršijęs tų metų imigravimo kvotą, gali imigruoti į Lietuvos Respubliką kitais metais.
16. Sprendimą neišduoti užsieniečiui leidimo imigruoti į Lietuvos Respubliką priima Emigracijos ir imigracijos tarnybos viršininkas arba jo pavaduotojas.
Sprendimas neišduoti leidimo priimamas, jeigu užsienietis:
16.8. per pastaruosius penkerius metus buvo išsiųstas iš Lietuvos Respublikos pagal Lietuvos Respublikos imigracijos įstatymą;
ĮVAŽIAVIMAS Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ
17. Lietuvos Respublikos diplomatinė ar konsulinė atstovybė, įteikdama užsieniečiui leidimą imigruoti į Lietuvos Respubliką, išduoda jam įvažiavimo vizą.
18. Įvažiavimo viza galioja 9 mėnesius nuo jos išdavimo dienos. Jei užsienietis per šį laiką neatvyksta į Lietuvos Respubliką, imigravimo klausimas sprendžiamas iš naujo šių nuostatų nustatyta tvarka.
LEIDIMŲ APSIGYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE
PANAIKINIMAS IR IMIGRANTŲ IŠSIUNTIMAS
IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS
20. Leidimas apsigyventi Lietuvos Respublikoje gali būti panaikintas per 10 metų nuo jo gavimo dienos, jeigu:
leidimas gautas apgaule;
imigrantas padaro tyčinį nusikaltimą, už kurį yra nuteisiamas laisvės atėmimu;
imigrantas užsiima veikla, nukreipta prieš Lietuvos Respubliką.
21. Sprendimą panaikinti leidimą apsigyventi Lietuvos Respublikoje priima Emigracijos ir imigracijos tarnybos viršininkas ar jo pavaduotojas.
22. Apie leidimo apsigyventi Lietuvos Respublikoje panaikinimą imigrantui ir kvietėjui pranešama raštu per 7 dienas nuo sprendimo priėmimo dienos, nurodant priežastį.
23. Sprendimą panaikinti leidimą apsigyventi Lietuvos Respublikoje imigrantas gali apskųsti teismui per 30 dienų nuo šio sprendimo įteikimo dienos;
24. Panaikinus leidimą apsigyventi Lietuvos Respublikoje, imigrantas ne vėliau kaip per 30 dienų privalo išvykti iš Lietuvos Respublikos.
Jeigu imigrantas per šį laiką apskundžia sprendimą panaikinti leidimą apsigyventi Lietuvos Respublikoje teismui, tai 30 dienų išvykimo terminas skaičiuojamas nuo teismo sprendimo įsigaliojimo dienos.
25. Emigracijos ir imigracijos tarnyba išduoda imigrantui ir išvykti pageidaujantiems jo šeimos nariams leidimą išvykti ir kitus dokumentus, būtinus išvykti iš Lietuvos Respublikos.
26. Jeigu imigrantas per nustatytą laiką neišvyksta iš Lietuvos Respublikos, jis yra išsiunčiamas.
Sprendimą išsiųsti imigrantą iš Lietuvos Respublikos priima vidaus reikalų ministras.
Sprendimas išsiųsti imigrantą iš Lietuvos Respublikos gali būti apskundžiamas aukštesniajai instancijai.
27. Sprendimą išsiųsti imigrantą iš Lietuvos Respublikos vykdo imigranto gyvenamosios vietos policijos komisariatas.
Šiuo atveju imigrantas sulaikomas policijos komisaro nutarimu su prokuroro sankcija ir išsiunčiamas prievarta. Sulaikytas imigrantas gali būti ne ilgiau kaip 30 parų.
Sulaikytasis laikomas policijos komisariato skirstymo punkte arba areštinėje, atskirai nuo kitų asmenų. Iki išvykimo vietos jis konvojuojamas.
IMIGRANTŲ STATISTIKOS TVARKYMAS
30. Imigrantas, atvykęs į Lietuvos Respubliką, leidimą apsigyventi privalo įregistruoti gyvenamosios vietos policijos komisariato pasų tarnyboje.
Pasų tarnybos darbuotojai kiekvienam imigrantui užpildo nustatytosios formos imigranto įskaitos kortelę, kurios vieną egzempliorių pasiunčia Emigracijos ir imigracijos tarnybai.
Remdamasi imigrantų įskaitos kortelėmis, Emigracijos ir imigracijos tarnyba tvarko visų Lietuvos Respublikoje gyvenančių imigrantų kartoteką.
31. Imigrantas privalo apie visus imigranto įskaitos kortelės duomenų pasikeitimus pranešti gyvenamosios vietos policijos komisariato pasų tarnybai, kuri apie tai informuoja Emigracijos ir imigracijos tarnybą.
32. Emigracijos ir imigracijos tarnyba kasmet iki sausio 15 dienos pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei informaciją, kurioje nurodoma praėjusiais metais:
atvykusių imigrantų skaičius ir valstybės, iš kurių jie atvyko;
išvykusių imigrantų skaičius;
išsiųstų imigrantų skaičius;
Lietuvos Respublikos pilietybę priėmusių imigrantų skaičius.
1 forma
K V I E T I M A S
Aš, Lietuvos Respublikos pilietis (-ė) ____________________________________________
(vardas, pavardė;
_______________________________________________________________________________ ,
moterys nurodo ir mergautinę pavardę)
______________________________________________________________________ gimęs (-usi)
________________________________________________________________________________
(gimimo data ir vieta)
_____________________________________________________________ ir nuolat gyvenantis (-i)
________________________________________________________ , asmens kodas ___________,
(adresas)
paso serija ______, Nr. _________, kviečiu atvykti į Lietuvos
Respubliką nuolat gyventi su šeima (be šeimos) ____________________________________
________________________________________________________________ . (giminystės ryšiai)
(nereikalinga – užbraukti)
Vardas, pavardė |
Pilietybė |
Gimimo data ir vieta |
Adresas |
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Pastaba. Pildoma pagal užsieniečio asmens dokumentus.
Šį asmenį (šiuos asmenis) įsipareigoju aprūpinti gyvenamuoju plotu.
Savo parašu tvirtinu pateiktų duomenų teisingumą.
__________________
(kvietėjo parašas)
Kvietėjo parašą tvirtinu: ______________________________________________________
(Emigracijos ir imigracijos tarnybos pareigūno vardas, pavardė ir parašas)
(antspaudo vieta)
Išduota 199 _ m. __________ mėn. __ d.
______________
2 forma
EMIGRACIJOS IR IMIGRACIJOS TARNYBA PRIE LIETUVOS
RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
UŽSIENIEČIO PRAŠYMAS-ANKETA IMIGRANTO STATUSUI ĮGYTI
DĖMESIO! Anketa pildoma rašomąja mašinėle arba ranka spausdintomis raidėmis lietuvių kalba.
Anketos išnagrinėjimo terminas – vieneri metai nuo prašymo priėmimo dienos.
Asmens kodas _______________________
Pavardė ____________________________
Vardas _____________________________
(35 x 45 mm Tėvo vardas ________________________
fotografijos Pilietybė __________________________
vieta) Gimimo data ________________________
Gimimo vieta _______________________
Adresas ____________________________
____________________________________
Telefonas: namų ______, darbo ______
Prašau leisti man atvykti nuolat gyventi į Lietuvos Respubliką. Kartu su manimi prašau leisti atvykti nuolat gyventi šiems asmenims:
Vardas, pavardė |
Pilietybė |
Gimimo data ir vieta |
Giminystės ryšiai |
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
ASMENS DUOMENYS:
3. Kur gyvenote pastaruosius 10 metų? Nurodykite adresus:
Metai |
Adresas |
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Kur ir kuo dirbote pastaruosius 10 metų? Nurodykite:
Metai |
Darbovietė |
Adresas |
Pareigos |
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Kur ir kuo ketinate dirbti Lietuvoje? ___________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Kokias mokate užsienio kalbas? ______________________________________________
________________________________________________________________________________
8. Kada, kur ir kokią mokslo įstaigą esate baigęs (-usi) ir kokią specialybę įsigijęs (-usi)? ____
________________________________________________________________________________
9. Šeiminė padėtis (pabraukite):
10. Jūsų sutuoktinio pavardė, vardas ir tėvo vardas,pilietybė (nurodykite ir žmonos mergautinę pavardę) ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Jūsų sutuoktinio gimimo data ir vieta ____________________________________________
________________________________________________________________________________
Jūsų sutuoktinio nuolatinė gyvenamoji vieta (adresas)
________________________________________________________________________________
11. Jūsų vaikų (įskaitant įvaikintus) pavardės, vardai ir tėvo vardai, pilietybė, gimimo data ir vieta
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Jūsų tėvo pavardė, vardas ir tėvo vardas, pilietybė, gimimo data ir vieta______________
________________________________________________________________________________
Jūsų motinos pavardė, vardas ir tėvo vardas, pilietybė,gimimo data ir vieta ______________
________________________________________________________________________________
Jūsų tėvų nuolatinė gyvenamoji vieta (adresas) ____________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
13. Ar turite giminių Lietuvos Respublikoje (jeigu taip, nurodykite pavardes, vardus, tėvo vardus, pilietybę, gimimo datą ir vietą, jų adresus ir namų telefonus, giminystės ryšius)?________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
14. Kur ketinate gyventi Lietuvos Respublikoje nurodykite adresą ir telefoną, namo (buto) savininko (nuomininko) pavardę, vardą ir tėvo vardą, pilietybę)?_____________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
15. Ar anksčiau gyvenote Lietuvos Respublikoje (jeigu taip, nurodykite metus ir išvykimo priežastį, kur tvarkėte dokumentus)?___________________________________________________
________________________________________________________________________________
16. Ar buvote baustas (-a) laisvės atėmimu (jeigu taip, nurodykite, kelintais metais ir už kokią veiką)? ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
18. Ar esate sirgęs (šiuo metu sergate) kokiomis nors psichinėmis ligomis (jeigu taip, nurodykite sirgimo metus ir ligos pavadinimą)?____________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Aš, _____________________________ laiduoju, kad šioje anketoje pateikta informacija yra teisinga, ir suvokiu, kad duomenų klastojimas gali sukelti man, kaip imigrantui, teisinių pasekmių Lietuvos Respublikoje.
199 _ m. __________ mėn. __ d. ________________
_________________
(asmens parašas)
Prie prašymo pridedami šie notarine ar jai prilygstančia tvarka patvirtinti dokumentai:
gimimo liudijimo ar kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento nuorašas;
kvietimas apsigyventi Lietuvos Respublikoje;
pažyma apie šeimos sudėtį;
sveikatos pažyma;
dokumentai, patvirtinantys turimą specialybę (profesiją);
pažyma apie turimas lėšas, kurios būtinos gyventi Lietuvos
Respublikoje, arba legalų pajamų šaltinį Lietuvos Respublikoje.
Pastaba. Dokumentai turi būti pateikti originalo kalba su vertimu į lietuvių kalbą.
Prašymas-anketa kartu su nurodytais dokumentais siunčiami paštu šiuo adresu:___________
________________________________________________________________________________
Registracijos Nr. __________