LIETUVOS RESPUBLIKOS STATYBOS IR URBANISTIKOS MINISTERIJA

 

P R O T O K O L A S

DĖL PRIVATIZUOJAMŲ VALSTYBINIŲ VETERINARIJOS ĮSTAIGŲ PASTATŲ IR PATALPŲ VERTĖS NUSTATYMO METODIKOS

 

1993 m. gegužės 5 d. Nr. 55-263-25

Vilnius

 

Pirmininkas: Ministras A. Vapšys

Sekretorius J. Šutkus

 

Dalyvavo:

Valstybinės veterinarijos tarnybos vyriausias inžinierius – statybininkas V. Jankauskas, Vilniaus valstybinės firmos „Vettiekimas“ direktorius A. Špukas; Vilniaus valstybinės firmos „Vettiekimas“ vyr. finansininkas A. Bogatyrius; Širvintų veterinarinės vaistinės vedėja V. Šlepienė; Varėnos veterinarinės vaistinės vedėjas A. Bloznelis; Valstybinės projektų ekspertizės valdybos viršininkas S. Poška; Statybos ir urbanistikos ministerijos privatizavimo tarnybos vyriausiasis ekonomistas A. Šeštokas ir Statybos normų tarnybos vyr. inžinierius J. Šutkus.

 

SVARSTYTA:

 

Privatizuojamų valstybinių veterinarijos įstaigų pastatų ir patalpų vertės nustatymo metodika.

 

PASISAKĖ:

 

Ministras A. Vapšys, S. Poška, V. Jankauskas, A. Špukas, V. Šlepienė, A. Bogatyrius, A. Bloznelis, A. Šeštokas, J. Šutkus.

Ministras A. Vapšys pažymėjo, kad ekspertų komisijoms, nustatant objektų vertę, būtina atsižvelgti į pastatų faktišką būklę, buvimo vietą, taip pat į tai, kad kainos požiūriu privatizavimo sąlygos turėtų būti lengvatinės (parama žemės ūkiui bei mažinami vet. paslaugų kaštai).

Pasisakiusieji S. Poška, A. Šeštokas, J. Šutkus pareiškė nuomonę, kad pradinė objektų kaina turėtų būti didesnė, negu likutinė balansinė vertė ir, tik neįvykus privatizacijai didesne verte, ji būtų mažinama.

Pasisakiusieji A. Bogatyrius, V. Šlepienė, A. Bloznelis, A. Špukas laiko būtina neaukštinti pradinę kainą, kad privatizavimas iš esmės būtų lengvatinis ir spartesnis.

 

NUTARTA:

 

Siūlyti ekspertų komisijoms, įvertinant privatizuojamų lengvatinėmis sąlygomis valstybinių veterinarijos įstaigų pastatus ir patalpas (Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos 1992 m. rugsėjo 17 d. nutarimas Nr. I-2894 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinio turto pirminio privatizavimo įstatymo papildymo ir pakeitimo įsigaliojimo“ ir Centrinės privatizavimo komisijos posėdžio 1993 m. kovo 19 d. protokolas Nr. 81, remtis žemiau išvardintomis rekomendacijomis:

1. Vertinimo pagrindu priimti pastatų ir statinių indeksuotą likutinę balansinę vertę.

2. Atsižvelgti į pastatų ir statinių atitikimą paskirčiai, konstrukcijų ir inžinerinės įrangos techninį stovį, statybos medžiagų ir darbų kokybę (lyginant su nusidėvėjimu rodomu buhalterinėse apskaitose, faktiškas nusidėvėjimas didesnis dėl blogos eksploatacijos ar kitų priežasčių, arba techninis stovis pagerintas, atlikus remontą, ir pan.) ir atitinkamai procentiniai mažinti arba didinti likutinę vertę.

3. Atsižvelgti į pastatų ir statinių buvimo vietą, amžių, konstrukcijų patvarumą taip:

3.1. naujai pastatytiems pastatams, statiniams, patalpoms (nusidėvėjimas mažesnis, kaip 30%), kai jie yra miestuose taikyti vertę didinantį koeficientą iki 2,0;

3.2. patalpoms įrengtoms miestuose senuose pastatuose (nusidėvėjimas šių pastatų didesnis kaip 30%) taikyti vertę didinančius koeficientus:

– kai pastatai mūriniai – iki 1,5,

– kai pastatai mediniai ir kitų konstrukcijų – iki 1,2;

3.3. Pastatų, statinių ir patalpų, esančių kaimo vietovėse, vertė gali būti didinama arba mažinama kaip nurodyta punkte 2.

 

 

PIRMININKAS                                                                                                                 A. VAPŠYS

 

SEKRETORIUS                                                                                                                  J. ŠUTKUS

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos valstybinės

veterinarijos tarnybos direktorius

K. LUKAUSKAS

 

Tikra:

______________