LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

P O T V A R K I S

 

1991 m. gegužės 13 d. Nr. 304p

Vilnius

 

Siekiant geriau panaudoti susidarančias brangiųjų metalų atliekas:

1. Įpareigoti įmones, organizacijas ir kitus juridinius asmenis, kurie savo veikloje naudoja kino medžiagas bei fotomedžiagas ir gamina bei restauruoja veidrodžius, rinkti sidabro turinčias atliekas ir pristatyti jas į Lietuvos kino studijos arba Kauno miesto buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato „Pažanga“ laboratorijas sidabro šlamui išskirti.

2. Lietuvos Mokslų Akademija turi 1991 metais parengti pasiūlymus dėl sidabro koncentracijos fiksaže ir nuplaunamuosiuose vandenyse nustatymo.

3. Įmonės, organizacijos ir kiti juridiniai bei fiziniai asmenys, eksploatuojantys medicininę techniką, turi pristatyti į Valstybinę komercinę ūkinę firmą „Limeta“ neiškomplektuotą susidėvėjusią medicininę techniką, kurioje yra tauriųjų metalų, eksponuotus rentgeno filmus ir fluorografo juostą (įskaitant ir tą, kurios eksploatavimo laikas pasibaigęs), fiksažą, nuplaunamuosius vandenis bei stomatologijos ir dantų protezavimo kabinetuose susidarančią amalgamą.

4. Valstybinė komercinė ūkinė firma „Limeta“, parduodama įmonėms, organizacijoms ir kitiems juridiniams bei fiziniams asmenims rentgeno filmus, fluorografo juostą bei stomatologų naudojamus tauriuosius metalus, turi atsižvelgti į brangiųjų metalų atliekų pristatymą bei medžiagų panaudojimą.

5. Leisti įmonėms ir organizacijoms, suderinus su Materialinių išteklių ministerija, išvežti antrinius brangiuosius metalus į TSRS perdirbimo įmones pagal 1990 ir ankstesniais metais užmegztus ryšius, jeigu šios įmonės ir organizacijos iš kitų TSRS įmonių gauna atitinkamą kiekį brangiųjų metalų arba jų turinčių detalių ar kitos produkcijos.

6. Pavesti Ekonomikos ministerijai, Finansų ministerijai ir Materialinių išteklių ministerijai kartu su suinteresuotomis valstybinėmis tarnybomis ir organizacijomis iki 1991 m. liepos 1 d. parengti ir pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl Lietuvos antrinių brangiųjų metalų surinkimo ir panaudojimo kontrolės sustiprinimo.

7. Pavesti Statistikos departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kartu su Materialinių išteklių ministerija surengti vienkartinį antrinių brangiųjų metalų surašymą 1991 m. rugsėjo 1 d. ir nustatyti jų susidarymo šaltinius, rūšis, kiekį ir panaudojimo bei pardavimo apimtį.

8. Pavesti Ekonomikos ministerijai ir Materialinių išteklių ministerijai 1991 metais organizuoti antrinių brangiųjų metalų perdirbimą Lietuvoje.

9. Pavesti Ekonomikos ministerijai, Materialinių išteklių ministerijai ir Finansų ministerijai 1991 metais parengti ir patvirtinti antrinių brangiųjų metalų apskaitos, kainų nustatymo, supirkimo, pardavimo, saugojimo, transportavimo, perdirbimo ir panaudojimo tvarką.

10. Nustatyti, kad kol bus išspręstas antrinių brangiųjų metalų supirkimo ir panaudojimo klausimas Respublikoje, įmonės ir organizacijos turi nurodytuosius antrinius metalus bei ryšių, radioelektronikos, elektrotechnikos ir kitus mazgus, kuriuose tų metalų yra, kaupti pačiose įmonėse bei organizacijose ir užtikrinti griežtą jų apskaitą ir apsaugą (jeigu netaikytini šio potvarkio 1, 3, 5 punktai).

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS MINISTRAS PIRMININKAS                               G. VAGNORIUS

______________