LIETUVOS RESPUBLIKOS AUKŠČIAUSIOJI TARYBA
N U T A R I M A S
DĖL VALSTYBINIO LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO TYRIMO CENTRO ĮSTEIGIMO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮSTATYMO „DĖL YPATINGOS REIKŠMĖS ARCHYVŲ IŠSAUGOJIMO“ ĮSIGALIOJIMO TVARKOS
1992 m. spalio 29 d. Nr. I-3021
Vilnius
2. Pavesti Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki 1992 m. lapkričio 30 d. parengti Valstybinio Lietuvos gyventojų genocido tyrimo centro nuostatus ir pateikti Seimui juos tvirtinti kartu su Valstybinio Lietuvos gyventojų genocido tyrimo centro vadovo kandidatūra.
Šie nuostatai turi būti rengiami kartu su Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos bei Politinių kalinių sąjungos atstovais.
3. Kol nepatvirtinta Valstybinio Lietuvos gyventojų genocido tyrimo centro struktūra ir jis nesuformuotas, už archyvų saugumą ir tikslinį panaudojimą atsako Aukščiausiosios Tarybos laikinosios tyrimo komisijos Sovietų Sąjungos KGB veiklai Lietuvoje ištirti darbo grupės vadovas. Tuo laikotarpiu archyvais naudojasi tik darbo grupė, taip pat Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo tarnybos vadovų įgalioti asmenys. Vyriausybei pavedama finansuoti šių archyvų apsaugą.
4. Pavesti Lietuvos Respublikos Vyriausybei įpareigoti Vidaus reikalų ministeriją, kad būtų užtikrinta šių archyvų fizinė apsauga.
5. Pavesti Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki 1992 m. lapkričio 30 d. pateikti Lietuvos Respublikos Seimui įstatymų dėl Administracinių teisės pažeidimų kodekso bei Baudžiamojo kodekso pakeitimo ir papildymo projektus, numatančius atsakomybę už šių archyvų fondų netinkamą saugojimą bei naudojimą, jų grobimą, sunaikinimą, sugadinimą ar išnešimą.
6. Lietuvos Respublikos įstatymas „Dėl ypatingos reikšmės archyvų išsaugojimo“ įsigalioja nuo priėmimo dienos.