VALSTYBINĖS LIGONIŲ KASOS

PRIE SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL VALSTYBINĖS LIGONIŲ KASOS DIREKTORIAUS 2002 M. GRUODŽIO 6 D. ĮSAKYMO Nr. 110 „DĖL KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ PASŲ IR GYDYTOJO TAPATYBĘ PATVIRTINANČIŲ LIPDUKŲ IŠDAVIMO, SAUGOJIMO, APSKAITOS, NAUDOJIMO IR APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. birželio 22 d. Nr. 1K-122

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Vaistų receptų rašymo ir vaistų išdavimo (pardavimo) gyventojams taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 (Žin., 2002, Nr. 28-1013; 2010, Nr. 12-593), 39 punktu,

pakeičiu Kompensuojamųjų vaistų pasų ir gydytojo tapatybę patvirtinančių lipdukų išdavimo, saugojimo, apskaitos, naudojimo ir apmokėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Valstybinės ligonių kasos direktoriaus 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 110 (Žin., 2002, Nr. 119-5385; 2003, Nr. 41-1906), ir išdėstau 4.8 punktą taip:

4.8. Jei apdraustasis negrąžina senojo kompensuojamųjų vaistų paso (toliau – KVP) arba grąžina sugadintą taip, kad negalima nustatyti pagal jį išduotų kompensuojamųjų vaistų ar MPP, naujasis KVP išduodamas Vaistų receptų rašymo ir vaistų receptų išdavimo (pardavimo) gyventojams taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 (Žin., 2002, Nr. 28-1013), 39 punkte nustatyta tvarka. Gavusi apdraustojo prašymą patikrinti, ar pagal trūkstamus KVP receptus buvo išduoti vaistinėje kompensuojamieji vaistai ir (ar) MPP, TLK patikrina, ar VLK informacinėje sistemoje yra tai patvirtinantys įrašai. Jei informacinėje sistemoje nėra įrašų apie vaistinėje išduotus kompensuojamuosius vaistus ir (ar) MPP, laikoma, kad nebuvo padaryta žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžetui. Jei patikrinus įrašus informacinėje sistemoje nustatoma, kad pagal trūkstamus KVP receptus vaistinėje buvo išduoti kompensuojamieji vaistai ir (ar) MPP, TLK konstatuoja, kad šiuo atveju galėjo būti padaryta žala PSDF biudžetui, ir informuoja apdraustąjį apie vaistinėje bei ASPĮ numatomą atlikti neplaninę kontrolės procedūrą dėl galimos žalos PSDF biudžetui dydžio nustatymo. Siekiant išsiaiškinti, ar vaistinėje apdraustajam teisėtai buvo išduoti kompensuojamieji vaistai ir (ar) MPP, TLK vadovo sprendimu ASPĮ patikrinami paciento medicinos dokumentų įrašai apie kompensuojamųjų vaistų ir (ar) MPP recepto išrašymą. Jei kontrolės procedūros metu nustatoma, kad apdraustajam kompensuojamieji vaistai ir (ar) MPP buvo išduoti teisėtai (yra tai patvirtinantis KVP recepto pirmasis egzempliorius ir atitinkami įrašai paciento medicinos dokumentuose), laikoma, kad žala PSDF biudžetui nepadaryta. Jei nėra kompensuojamųjų vaistų ir (ar) MPP išdavimą pagrindžiančių dokumentų ir kontrolės procedūros metu nenustatomas kitas fizinis ar juridinis asmuo, turintis atlyginti PSDF biudžetui padarytą žalą, laikoma, kad kompensuojamieji vaistai ir (ar) MPP buvo išduoti neteisėtai, ir apdraustasis turi sumokėti 50 litų už naujo KVP išdavimą.

Gavus apdraustojo prašymą, anksčiau išduotas KVP skelbiamas negaliojančiu, o naujas KVP išduodamas tik išsiaiškinus, ar nebuvo padaryta žala PSDF biudžetui. Jei kontrolės procedūros metu apdraustajam būtina išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir MPP, jie išrašomi 3 formos receptų, skirtų išimties atvejams, blankuose. Apdraustajam sumokėjus 50 litų už naujo KVP išdavimą, kontrolės procedūra gali būti nutraukta ir išduodamas naujas KVP.

Informacija apie negaliojančius KVP perduodama į KVP duomenų bazę ir skelbiama internete adresu http://kvp.vlk.lt/kvp.“

 

 

 

Direktorius                                                                                    Algis Sasnauskas