LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO IR AMERIKOS LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS ATSTOVŲ KOMISIJOS SUDARYMO
1995 m. sausio 26 d. Nr. I-776
Vilnius
1. Sudaryti Lietuvos Respublikos Seimo ir Amerikos lietuvių bendruomenės atstovų komisiją ir patvirtinti šios komisijos nuostatus (pridedami).
Lietuvos Respublikos Seimo
1995 m. sausio 26 d.
nutarimo Nr. I-776
priedėlis
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO IR AMERIKOS
LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS ATSTOVŲ KOMISIJOS
N U O S T A T A I
1. Lietuvos Respublikos Seimo ir Amerikos lietuvių bendruomenės atstovų komisijos (toliau – Komisija) paskirtis – puoselėti Lietuvoje ir Amerikoje gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpintis abipuse pagalba ir parama, keistis mokslo, kultūros ir kita informacija, teikti pasiūlymus Lietuvos Respublikos Seimui ir kitoms valstybinėms institucijoms dėl Komisijos veiklos.
2. Komisija steigiama ketveriems metams. Šiam laikotarpiui pasibaigus, Lietuvos Respublikos Seimas įvertins Komisijos atliktą darbą ir priims sprendimą dėl tolesnės veiklos.
3. Komisiją sudaro:
1) devyni Lietuvos Respublikos Seimo nariai (po vieną nuo šių politinių organizacijų, turinčių Seime savo atstovų: Lietuvos demokratinės darbo partijos, Tėvynės Sąjungos (Lietuvos konservatorių), Lietuvos socialdemokratų, Lietuvių tautininkų sąjungos, Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos demokratų, Centro sąjungos, Valstiečių partijos, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos);
2) penki Amerikos lietuvių bendruomenės tarybos išrinkti atstovai.
Šiame punkte nurodytos politinės partijos ir politinės organizacijos, taip pat Amerikos lietuvių bendruomenės taryba turi paskirti atstovus į Komisiją iki 1995 m. kovo 1 dienos.
Komisiją gali papildyti kitų kraštų lietuvių bendruomenių atstovai, jei tam pritaria visi Komisijos nariai.
Šios kadencijos Lietuvos Respublikos Seimo veiklos metu politinių partijų ir politinių organizacijų atstovavimas Komisijoje nekeičiamas.
4. Komisija į posėdžius renkasi ne rečiau kaip du kartus per metus Komisijos nustatytu laiku. Išnagrinėjusi klausimus ir ištyrusi problemas, Komisija parengia pranešimus Lietuvos Respublikos Seimui, įstatymų projektus, kuriuos teikia Seimo frakcijoms ir komitetams.
5. Komisijos posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių. Komisija priima sprendimus bendru sutarimu. Komisijos posėdžiai yra atviri.
Komisijos posėdžiuose su patariamojo balso teise kviečiami dalyvauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės, ministerijų, kitų valstybės ir visuomeninių institucijų atstovai.
6. Komisija iš savo narių išsirenka du pirmininkus – vieną iš Lietuvos Respublikos Seimo narių ir vieną iš Amerikos lietuvių bendruomenės atstovų.