VALSTYBINĖS KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJOS
PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS VIRŠININKO
ĮSAKYMAS
DĖL VALSTYBINĖS KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJOS PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS VIRŠININKO 2003 M. BIRŽELIO 5 D. ĮSAKYMO NR. 2B-202 „DĖL KELIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ VAIRUOTOJŲ, VEŽANČIŲ PAVOJINGUS KROVINIUS, EGZAMINAVIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2010 m. lapkričio 11 d. Nr. 2B-478
Vilnius
1. Pakeičiu Kelių transporto priemonių vairuotojų, vežančių pavojingus krovinius, egzaminavimo nuostatus, patvirtintus Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2003 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. 2B-202 „Dėl Kelių transporto priemonių vairuotojų, vežančių pavojingus krovinius, egzaminavimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 56-2527; 2009, Nr. 19-791):
1.1. išdėstau 6.3 punktą taip:
„6.3. galiojantį vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti tam tikros kategorijos kelių transporto priemones (jeigu vairuotojo pažymėjimas yra išduotas Lietuvos Respublikoje, vairuotojo pažymėjimas gali būti nepateikiamas; tokiu atveju vairuotojo pažymėjimo duomenys turi būti nurodomi prašyme laikyti egzaminą);“;
1.2. išdėstau 9 punktą taip:
„9. Prašymas ir dokumentai pateikiami Inspekcijai ne vėliau kaip vieną dieną prieš egzaminą Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje prie Susisiekimo ministerijos taisyklių, patvirtintų Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2009 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 2B-217 (Žin., 2009, Nr. 70-2887; 2010, Nr. 119-6092), nustatyta tvarka.“;
1.3. išdėstau 10.4.5 punktą taip:
„10.4.5. pagal mokėjimo už egzamino laikymą dokumento duomenis 17 laukelyje nurodoma mokėjimo data, 18 laukelyje – mokėjimo dokumento numeris, 19 laukelyje – mokėtojas, nurodant fizinio asmens vardą ir pavardę arba juridinio asmens pavadinimą, 20 laukelyje – mokėtojo kodas (nurodant asmens kodą arba įmonės kodą), 21 laukelyje – suma; šie duomenys sutikrinami su Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos teikiamais duomenimis;“
1.4. išdėstau 13 punktą taip:
„13. Jeigu prašymas laikyti egzaminą užpildytas ne pagal šių Nuostatų 10 punkte nustatytus reikalavimus, pateikiami ne visi dokumentai arba nesumokėta valstybės rinkliava, prašymas laikyti egzaminą netenkinamas. Jeigu prašyme laikyti egzaminą nurodyti duomenys neatitinka pateiktų dokumentų duomenų, duomenys gali būti tikrinami papildomai (naudojant paiešką duomenų bazėse, siunčiant oficialius paklausimus ir pan.). Jei nustatyti neatitikimai pasitvirtina, prašymas laikyti egzaminą netenkinamas. Egzaminuojamasis, ištaisęs trūkumus, gali teikti prašymą laikyti egzaminą šių Nuostatų nustatyta bendra tvarka pakartotinai. Nustačius, kad egzaminuojamojo pateikti dokumentai yra taisyti ar suklastoti, apie tai informuojamos kompetentingos institucijos.“;
1.5. išdėstau 18 punktą taip:
1.6. išdėstau 23–27 punktus taip:
„23. Egzaminuojamojo prašymas laikyti egzaminą į egzaminavimo informacinę sistemą užregistruojamas iš anksto. Egzamino bilietai sudaromi iš anksto, bet likus ne daugiau kaip 2 val. iki egzamino pradžios.
24. Egzaminuojamieji, atvykę į egzaminą, privalo egzaminuotojui pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės išduotą pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje arba Europos Sąjungoje ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybėje išduotą vairuotojo pažymėjimą). Egzaminuotojas pagal pateiktą asmens tapatybės dokumentą privalo patikrinti egzaminuojamojo tapatybę ir tik tada leisti užeiti į egzaminų patalpą. Egzaminuojamiesiems egzaminų patalpoje išdalijami prisijungimo prie egzaminavimo informacinės sistemos slaptažodžiai.
25. Pagrindinio mokymo kurso egzaminui skiriamos 2 val., specializuoto – 1 val. 30 min. Pasibaigus skirtam laikui, egzaminas nutraukiamas.
26. Egzaminuojamieji egzamino metu gali naudotis Lietuvos Respublikos įstatymais, tarptautinėmis sutartimis ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais pavojingų krovinių vežimą. Kita literatūra ir užrašais naudotis draudžiama. Taip pat draudžiama naudotis mobiliojo ryšio ir kitomis informacijos perdavimo ar priėmimo priemonėmis, kalbėtis tarpusavyje, trukdyti kitiems, kopijuoti ir kitaip bandyti pasisavinti egzamino bilieto informaciją. Nustačius bent vieną iš šiame punkte išvardytų pažeidimų egzaminuojamieji gali būti šalinami iš egzamino. Pašalinto egzaminuojamojo egzamino bilieto atsakymai nevertinami, egzaminas laikomas neišlaikytu. Už egzamino laikymą sumokėta valstybės rinkliava negrąžinama.
1.7. išdėstau 30–32 punktus taip:
„30. Egzaminuojamiesiems, nebaigusiems atsakyti į egzamino bilieto klausimus, išeiti iš egzaminų patalpos galima tik egzaminuotojui leidus ir ne ilgiau kaip 10 min. Išeidamas egzaminuojamasis juodraščius perduoda egzaminuotojui. Egzamino laikas nepratęsiamas. Jeigu egzaminuojamasis sugrįžo į egzaminų patalpą vėliau, egzamino bilietas nevertinamas ir egzaminas laikomas neišlaikytu. Jei egzaminuojamasis iš egzaminų patalpos išeina be egzaminuotojo leidimo, egzamino bilietas taip pat nevertinamas, egzaminas laikomas neišlaikytu ir valstybės rinkliava negrąžinama. Egzaminuojamojo išėjimo ir sugrįžimo faktas ir laikas pažymimas egzamino protokole.
31. Jeigu egzaminuojamasis pavėlavo į egzaminą ne daugiau kaip 1 val., jam egzaminą laikyti leidžiama. Vėlavimo faktas ir laikas pažymimas egzamino protokole. Pavėlavus daugiau kaip 1 val., egzamino laikyti neleidžiama ir laikoma, kad egzaminuojamasis į egzaminą neatvyko.
32. Jei egzaminuojamasis į egzaminą neatvyko, už egzaminą sumokėta valstybės rinkliava užskaitoma laikant egzaminą kitą kartą, jei rinkliava yra nepanaudota arba negrąžinta. Šiuo atveju egzaminuojamajam reikia pateikti naują prašymą laikyti egzaminą ir dokumentus šiuose Nuostatuose nustatyta tvarka. Prašyme laikyti egzaminą daroma atitinkama žyma apie užskaitomą valstybės rinkliavą. Egzamino dieną egzaminuojamajam sudaromas naujas egzamino bilietas.“;
1.8. išdėstau 35 punktą taip:
„35. Pageidaujant laikyti egzaminą su vertėju, egzaminuojamasis kartu su juo pildo prašymą laikyti egzaminą šių Nuostatų nustatyta tvarka, atitinkamuose laukeliuose nurodydamas vertėjo duomenis. Vertėjas privalo pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės išduotą pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje arba Europos Sąjungoje ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybėje išduotą vairuotojo pažymėjimą) ir savo parašu patvirtinti išvardytus teiginius, kaip tai nustato šių Nuostatų 10.4.8 ir 10.4.9 punktai. Vertėjas negali:“;
1.9. išdėstau 36–38 punktus taip:
„36. Nustačius, kad vertėjas turi atitinkamus pažymėjimus ar yra baigęs kursus, kaip tai nurodyta 35.1 punkte, į egzamino patalpą jis neįleidžiamas, o šis faktas pažymimas egzamino protokole. Tokiu atveju egzaminuojamasis gali laikyti egzaminą be vertėjo. Nustačius bent vieną iš 35.2 ir 35.3 punktuose išvardytų pažeidimų, egzaminuojamasis ir vertėjas šalinami iš egzamino, egzaminas nevertinamas ir laikomas neišlaikytu, o valstybės rinkliava negrąžinama.
37. Jei vertėjas neatvyko ar pavėlavo į egzaminą daugiau kaip 30 min., egzaminuojamajam laikyti egzaminą leidžiama be vertėjo, o šis faktas pažymimas egzamino protokole.
1.10. išdėstau 41 ir 42 punktus taip:
„41. Egzaminuojamojo egzamino bilieto atsakymai automatiškai išsaugomi egzaminavimo informacinėje sistemoje.
42. Egzamino rezultatai paskelbiami iš karto. Egzaminuotojas, pasibaigus egzaminui, atspausdina egzamino protokolą ir jį pasirašo. Egzamino protokole nurodoma egzamino data, protokolo eilės numeris, egzaminuotojo pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės), egzaminuojamojo (-ųjų) vardas (-ai), pavardė (-ės), asmens kodas (-ai), egzamino rezultatas (-ai).“;
1.11. išdėstau 46–48 punktus taip:
„46. ADR pažymėjime nurodoma jį išdavusi valstybė ir valstybės kodas, numeris (blanko eilės numeris), kokių klasių pavojingiems kroviniams ir kokiose talpyklose vežti jis galioja, galiojimo pabaigos data, egzaminuojamojo pavardė (-ės), vardas (-ai), gimimo data, pilietybė (jei tokią turi), išdavusi įstaiga ir galiojimo pradžios data. ADR pažymėjimą pasirašo egzaminuojamasis ir atitinkamo Inspekcijos regiono departamento direktorius arba jo pavaduotojas, arba atitinkamo Inspekcijos skyriaus vedėjas. ADR pažymėjimai antspauduojami tam skirtu Inspekcijos regionų departamentų antspaudu ir laminuojami.
47. ADR vairuotojas, atsiimdamas ADR pažymėjimą, privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės išduotą pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje arba Europos Sąjungoje ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybėje išduotą vairuotojo pažymėjimą). Prašymo laikyti egzaminą atitinkamuose laukeliuose įrašomi duomenys apie mokėjimo už ADR pažymėjimo išdavimą dokumentą ir ADR pažymėjimo numeris, išdavimo, galiojimo pradžios ir pabaigos datos. Atitinkamoje prašymo laikyti egzaminą grafoje daroma žyma apie ADR pažymėjimo išdavimą. Joje ADR pažymėjimą išduodantis specialistas nurodo savo pareigas, vardą ir pavardę ir pasirašo. ADR vairuotojas, atsiimdamas ADR pažymėjimą, taip pat nurodo savo vardą, pavardę ir pasirašo.
1.12. išdėstau 49.3 punktą taip:
1.13. papildau nauju 491 punktu:
„491. Prašymas ir dokumentai pateikiami Inspekcijai Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje prie Susisiekimo ministerijos taisyklių, patvirtintų Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2009 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 2B-217 (Žin., 2009, Nr. 70-2887; 2010, Nr. 119-6092), nustatyta tvarka.“
2. Šis įsakymas nustatyta tvarka skelbiamas „Valstybės žiniose“ ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje.