LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL PACIENTŲ NUKREIPIMO KONSULTUOTIS (IŠSITIRTI) IR/AR GYDYTIS UŽSIENYJE IR IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO
2001 m. rugsėjo 6 d. Nr. 478
Vilnius
Siekdamas užtikrinti racionalų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų panaudojimą ir tikslingą pacientų nukreipimą konsultuotis (išsitirti) ir/ar gydytis užsienyje:
1. Tvirtinu pridedamus:
1.1. Pacientų nukreipimo konsultuotis (išsitirti) ir/ar gydytis užsienyje ir išlaidų apmokėjimo tvarką,
2. Laikau netekusiais galios:
2.1. sveikatos apsaugos ministro 1999 m. liepos 27 d. įsakymą Nr. 349 „Dėl ligonių nukreipimo gydyti ir konsultuoti į užsienį“ (Žin., 1999, Nr. 67-2172);
2.2. sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gruodžio 23 d. įsakymą Nr. 556 „Dėl sveikatos apsaugos ministro 1999 07 27 įsakymo Nr. 349 dalinio pakeitimo ir papildymo (Žin., 1999, Nr. 110-3246);
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministro 2001 m.
rugsėjo 6 d. įsakymu Nr. 478
PACIENTŲ NUKREIPIMO KONSULTUOTIS (IŠSITIRTI) IR/AR GYDYTIS UŽSIENYJE IR IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKA
1. Konsultavimas, ištyrimas, gydymas užsienyje Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis gali būti organizuojamas apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu asmenims, kuriems teiktos konsultacijos ir taikyti visi Lietuvoje galimi tyrimo ir gydymo metodai nedavė teigiamų rezultatų, o užsienyje būtų galima suteikti konsultacijas bei pritaikyti naujus tyrimo ir/ar gydymo metodus, kurių prognozuojami rezultatai būtų geri.
2. Sprendimą dėl konsultavimo (ištyrimo) ir/ar gydymo užsienyje priima sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta komisija sprendimams dėl pacientų konsultacijų, ištyrimo, gydymo užsienyje priimti (toliau – komisija), vadovaujama viceministro. Priimtas sprendimas galioja 1 metus.
3. Gydantys gydytojai nustatyta tvarka siunčia pacientus konsultuotis į universitetų ar universitetines ligonines, kurių specialistai, įvertinę pacientų sveikatos būklę, rengia dokumentus dėl jų konsultavimo (ištyrimo) ir/ar gydymo užsienyje.
4. Esant medicininių indikacijų ir suderinus su atitinkamo profilio Sveikatos apsaugos ministerijos specialistu konsultantu, rengiami išrašai iš ligos istorijos. Išrašuose turi būti visi reikalingi duomenys apie paciento sveikatos būklę (diagnozė lietuvių ir lotynų kalbomis), atlikti tyrimai, taikytas gydymas. Būtina nurodyti gydymo ar tyrimo metodus, kuriuos atlikti Lietuvoje nėra galimybės, ir jų atlikimo tikslingumą pagrįsti prognozuojamais gerais rezultatais.
Medicininės reabilitacijos, sveikatos grąžinamojo bei antirecidyvinio gydymo išlaidos užsienyje, taip pat galūnių, sąnarių ir organų protezavimo darbų bei protezų pirkimo išlaidos užsienyje nekompensuojamos.
5. Sveikatos priežiūros įstaigą užsienyje parenka ir konsultavimo (ištyrimo) ir/ar gydymo laiką suderina Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai konsultantai. Dokumentuose, pateiktuose Sveikatos apsaugos ministerijai, turi būti nurodytas tikslus užsienio šalies ir sveikatos priežiūros įstaigos, į kurią, jų nuomone, reikėtų siųsti pacientą, pavadinimas, adresas, faksas, telefonas, elektroninis paštas, preliminari konsultacijos (ištyrimo) ir/ar gydymo kaina, tos sveikatos priežiūros įstaigos atstovo, su kuriuo suderintas paciento iš Lietuvos priėmimas, pavardė. Visi šie duomenys turi būti patvirtinti užsienio sveikatos priežiūros įstaigos raštu.
Sveikatos apsaugos ministerijai turi būti pateikti šie dokumentai:
a) išrašai iš ligos istorijos lietuvių ir užsienio kalbomis, pasirašyti gydytojų konsiliumo (po 2 egz.),
c) užsienio sveikatos priežiūros įstaigos rašto, kuriuo patvirtinama, jog pacientas bus priimtas konsultuotis (išsitirti) ir/ar gydytis bei nurodyta konsultacijos (ištyrimo) ir/ar gydymo kaina, kopija,
6. Sveikatos apsaugos ministerijos skyriaus, atsakingo už asmens sveikatos priežiūrą, specialistai įvertina visus dokumentus ir teikia komisijai.
7. Komisijai priėmus teigiamą sprendimą, Sveikatos apsaugos ministerijos skyrius, atsakingas už asmens sveikatos priežiūrą, vykstančių į užsienį konsultuotis (išsitirti) ir/ar gydytis pacientų dokumentų originalus kartu su komisijos protokolu perduoda Valstybinei ligonių kasai ir informuoja apie sprendimą pacientą arba artimuosius, atstovaujančius paciento interesams, neigiamą – informuoja pacientą arba artimuosius, atstovaujančius paciento interesams.
8. Valstybinė ligonių kasa, vadovaudamasi komisijos sprendimu, išduoda garantinį raštą dėl konsultavimo (ištyrimo) ir/ar gydymo išlaidų užsienyje kompensavimo.
9. Valstybinė ligonių kasa perveda pinigus užsienio sveikatos priežiūros įstaigai pagal išsamią detalizuotą sąskaitą arba į asmeninę paciento sąskaitą, jei už gydymą jis mokėjo savo lėšomis. Valstybinė ligonių kasa už konsultavimą (ištyrimą) ir/ar gydymą užsienyje atsiskaito tik su įstaigomis, kurios suteikė paslaugą, arba jų įgaliotomis sveikatos draudimo kompanijomis, o ne tarpinėmis organizacijomis, fondais.
10. Užsienio gydymo įstaigos prašymu Valstybinė ligonių kasa už konsultaciją (ištyrimą) ir/ar gydymą užsienyje gali mokėti išankstiniu pavedimu. Jeigu Valstybinė ligonių kasa už konsultaciją (ištyrimą) ir/ar gydymą užsienyje moka išankstiniu pavedimu, prieš išvykdamas pacientas privalo raštiškai įsipareigoti po konsultacijos (ištyrimo) ir/ar gydymo pristatyti tai patvirtinančius dokumentus Valstybinei ligonių kasai.
11. Pacientų, siunčiamų konsultuotis (išsitirti) ir/ar gydytis užsienyje, bei juos lydinčių asmenų (jeigu tai būtina dėl paciento sveikatos būklės ir nurodyta priimtame sprendime) kelionės išlaidas apmoka Valstybinė ligonių kasa pateikus prašymą ir kelionės bilietus bei konsultaciją (ištyrimą) ir/ar gydymą patvirtinančius dokumentus.
12. Paciento ir jį lydinčio asmens (jeigu tai būtina dėl paciento sveikatos būklės ir nurodyta priimtame sprendime) kelionės išlaidas paciento prašymu Valstybinė ligonių kasa gali apmokėti iš anksto. Tokiu atveju prieš išvykdamas pacientas privalo raštiškai įsipareigoti po konsultacijos (ištyrimo) ir/ar gydymo Valstybinei ligonių kasai pateikti kelionės bilietus.
13. Išvykusiems konsultuotis (išsitirti) ir/ar gydytis į užsienį pacientams be Sveikatos apsaugos ministerijos komisijos sprendimo, konsultavimas (ištyrimas) ir/ar gydymas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų nekompensuojamas.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministro 2001 m.
rugsėjo 6 d. įsakymu Nr. 478
NUKREIPIMAS KONSULTUOTIS (IŠSITIRTI) IR/AR GYDYTIS UŽSIENYJE
Duomenys apie pacientą:
Vardas, pavardė, asmens kodas_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Gimimo data_____________________________________________________________________
Gyvenamoji vieta__________________________________________________________________
Diagnozė (lietuvių, lotynų kalbomis)___________________________________________________
Duomenys apie užsienio sveikatos priežiūros įstaigą, į kurią nukreipiamas pacientas:
Pavadinimas______________________________________________________________________
Adresas_________________________________________________________________________
Telefonas________________________________________________________________________
Faksas___________________________________________________________________________
Elektroninis paštas_________________________________________________________________
Informacija apie užsienio sveikatos priežiūros įstaigoje pacientui teikiamas paslaugas:
Paciento nukreipimo į užsienį tikslas (nurodyti, ar pacientas nukreipiamas konsultuotis (išsitirti) ir/ar gydytis)
Lietuvoje netaikomi tyrimo ar gydymo metodai, kurie pacientui bus suteikti užsienio sveikatos priežiūros įstaigoje (jeigu pacientas nukreipiamas konsultuotis, šios eilutės galima nepildyti)_______________________
________________________________________________________________________________
Konsultacijos ištyrimo ir/ar gydymo kaina_______________________________________________
Sveikatos apsaugos ministerijos specialistas konsultantas___________________________________
Vardas, pavardė, parašas